Sada je: čet maj 23, 2024 2:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Najgora ideja
PostPostano: uto mar 03, 2009 1:14 pm 
Eto ekipo... Bas me zanima jedna stvar sta vi mislite...

Nije da sam u depresiji, zapravo mi je bas onako kako ja hocu te sam stvarno sretan ali nekako mi je dosta ovog realiteta.

Ja sam doslovce odlucio izac ca odovuda ne u smislu ubijanja ali ono.. Ako je moguce sto vjerujem da je, taj 4D. Bas mi je dosta ovoga i ove materijalnosti. Stagod da radim, di god da se okrenem, kako god da startam, stagod da startam, stagod da mislim, stagod da radim, sve ima faking veze sa materijalnim zivotom a materijalnosti mi je vec a iskreno pun klinac. Postujem ju ali ono...

Nije da kukam vec me zanima jeli netko od vas donio kakve odluke po tom pitanju ili ne? Pozzdrav :)


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 03, 2009 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
Nije da kukam vec me zanima jeli netko od vas donio kakve odluke po tom pitanju ili ne?

Ja sam rezervirao kartu u prvom redu,kraj prozora!!he he he
Pa osobno odlučujem o tome svaki dan.Kad sam na poslu,kad sam doma,kad sam na zahodu :glasses7: .(recimo kad vani pišam,pokušavam promašiti mrava)
Mislim da shvaćaš što želim reći.Pokušavam djelovati OPD.
Znaš da je i 4d dijelom materijalan?
Vidim da si danas pun energije,pa ako želiš pročitaj si malo o OPS i OPD
:lol: :thumbup:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 03, 2009 7:09 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Posle najveceg mraka, dolazi zora. Covek nikada ne dobije vise nego sto moze podneti. Strpi se malo Noxten, desice se nesto sto ce ti dati energiju da nastavis da se igras dalje.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 03, 2009 9:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Noxten, molim te da malo preciznije formuliras to pitanje (da i mi ograniceniji razumemo :D )

Ako je pitanje "Da li ste spremni odreci se ovakve fizikalnosti i materijalnosti, kakve imamo sada, ili uopste". Spremno odgovaram sa "Da" i radim na tome, odnosno na sebi. Pa jednog dana ako takvo nesto bude eventualno moguce dobro . . . . . ostaje da vidimo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 03, 2009 9:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 26, 2009 10:47 am
Postovi: 22
Noxten, napustti ovaj denzitet i preci u 4d jer ti sve "smucilo" bio bi jos jedan u nizu sebicnih poteza koji cinimo zarad svoje guzice. A sta ce oni koji ostanu u 3D. Ako si ti spoznao ono sto si spoznao, onda podeli to sa drugima koji to nisu. Mozda oni nisu jos toliko ljudi kao sto bi trebal biti ali imaj razumevanja, nismo svi isti. Prenesi znanje na druge, i siri.

Mudrac bi rekao: "Istraj..."

Srdacan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 03, 2009 10:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Meni kod materijalnosti najteze pada sporost i ponavljanja... kada dani nalikuju jedni drugima, kada si predugo na istom mjestu i predugo radis iste stvari a to nema veze s tvojim unutarnjim svijetom koji se u medjuvremenu promijeni hiljadu puta ... i onda pocnem to osjecati kao neprirodni raskorak, tu razliku izmedju unutarnjeg koje je kao munja i vanjskog koje se vuce ko puz i uopce ne prati ovo unutarnje...

Dok nesto docekas u vanjskom, iznutra to umre hiljadu puta. Onda docekas ali trenutak je prosao, i vec sanjas o necemu drugome ali naucio si to zanemariti jer znas da moras cekati dok se spusti u fizicku realnost a dotada ga se vise neces ni sjecati ... i u medjuvremenu ces imati hiljadu novih ideja, snova, bljeskova i unutarnjih potreba...

Za mene strpljenje kao kvaliteta nema veze s vezom, jer vise mi je problem zeljeti dugo nesto nego cekati na to. Ovo se ne odnosi na osnovne fizicke potrebe nego na kreativnost odnosno zelju da materijaliziras nesto sto zamislis.
Cini se da kod mnogih ljudi vecina misaono-emotivnih formi cim se rodi odmah odlazi u druge dimenzije i u njima nastavlja zivjeti svojim tempom a oni ostaju sami u ovom sporom teskom svijetu materije i samo radjaju te forme i gledaju kako ih one napustaju, a vise vole njih nego spore dogadjaje iz svoje biografije koji su predvidljivi i rijetko kad ih zaista iznenade...
Ne znam kako se moze biti istinski kreativan u ovom materijalnom svijetu u kom zivimo :(
Sve sto itko kaze po tom pitanju, a pogotovo optimizam kojega mnogi izrazavaju, sve mi se to cini kao obicna "utjeha kose" i wishful thinking, a takvi ljudi neiskreni ili neznalice.

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 03, 2009 10:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 26, 2009 10:47 am
Postovi: 22
Tezi stanju bez misli. Tad mozes biti i u diskoteci sa najglasnijom muzikom, u tvom umu ce biti tisina. Neka tvoj um bude prazan...da bi se mogao ispuniti beskrajom!

Srdacan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 04, 2009 8:52 am 
Ma da ono eo da opisem sad jednu stvar.

Inace full trazio sam prije posao u web developmentu i sve super, radovo sam se tome jer to volim i onda mi se desilo da sam cuo za Icke-a i onda sam puko po tom pitanju. On, pledijci, cassiopejci, vi tu sa foruma itd... totalno sam se promijenio.

I sad kad sam dobio posao, i to u firmi koja se bavi kvantnom fizikom, genetikom, robotikom itd... Ono, da sanjas kako se kaze meni je muka sjedit u firmi. Ja bi radje sjedio u prirodi 0-24.

No da znam, treba sve volit, treba radit iz ljubavi jer u stvari u stagod tj. sta god da radis to treba radit sa ljubavlju. Covjekov dan uvjek se svodi na rad tako da no eto, jucer sam bio skuren do kraja. U jednom momentu sam zamalo htjeo grist stolicu od muke.

Ima dana kad sam kool, dana kad sam napol, dana kad sam nervozan ili dana kao jucer da me svaki drek rasplace i te fore. Cudna zbivanja pa eto, zvacem stvari haha.

@Arbitrium Liberum haha. Da na to sam mislio :D

@peconi83 Znam no kad si naucen da mislis tj. kad se bavis informatikom, tesko je da ne mislis. Tako da... No sve manje i manje mislim... Nenene... nije se meni smucio 3D. No volio bi "prosetat" 4D pa onda malo skocit nazad u 3D i tako to... Da ne bude sve tako.. hmm... Isto haha. Dijelim, tlacim. Cak sam i Dnevnih hr pitao dal mogu clanak napisat pa se kukavice ne javljaju.

@charleston Ne znam kako se moze biti istinski kreativan u ovom materijalnom svijetu u kom zivimo

Moze se biti al sta ce ti to kad evo recimo, imam defakto ideju tj. znam da moze biti kako da od 1 pc-a sa 2 uredjaja se napravi kompletno nova energija tj. struja koja te nece ubit i nece biti zica niti icega. Mislim di i kome da ja to ponudim da to napravi kad znam da ce faking illuminati vec nesto sjebat onda ako i to se napravi kao i u vecini slucajeva isti dodju po tebe pa bi onda spizdio na zivce pa bi netko otisao bez jaja iz mog stana i opet negativa... Mislim treba se borit za svoje ideje no cim te ideje predju u djelo tj. cim to ljudi prihvate nastupa sranje. Inace ovu ideju ja ne mogu napravit tj. ajm only developer. Al da... Kad dodjes do tog stupnja da pocnes brutalizirat stvari sa frikvencijama, mislim ne da mi se neda bit ovdje. Drage volje, svima bi pomogao sa onim sto znam i sve to skupa no hocu vidjet i to gore. Dovoljno mi je samo vidjet stvari i da se vratim nazad pa makar for good al samo da vidim dok sam "ziv".

Strpljenje ima itekakve veze jer inace spalis na zivce a ono sto covijek treba postat je hodajuca harmonija tj. mir. Bez ikakvog disbalansa. Svaki korak, udah kao i treptaj, akcija mora biti balansirana. Tvoje tijelo kao tijelo mora biti u totalnom balansu sa dusom. Postoje 3 stvari. Mozak, tijelo i dusa. Mozak to mora napravit tj. izbalansirat sve. Treba naucit bit strpljen spasen no nije jednostavno isto jer ja mogu cekat, no frks no daj mi neki veci znak osim evo da mogu micat neznam, zamislim si stolicu bez polovice i onda nestane pa vidim zid iza stolice ili si recimo ruku kompletno maknem ca ili vidim stvari kroz zatvorene oci itd... Uglavnom, to je lijepo no fuck kad znam da bi mogao sjedit i meditirat u prirodi, druzit se, putovat, pricat i upoznavat ljude, otic u egipat, london, na himalaje i kad sam gladan doslovce si stvorit hranu bez da ubijem ikoga mislim wtf? I ka tome da mogu biti na svim tim mjestima odjednom i to svjesno bez obzira sto mi ljudi i sada jesmo tamo samo toga nismo svjesni. Sta onda rec... Dal je to pohlepa, je ali dobronamjerna jer zelim znanje vece tj. puno vece nego li momentalno ja uopce mogu pojmit i iskreno, neda mi se cekat isto.

I onda se ljudi pitaju kako mi ovdje ovakvi uopce uspijevamo stvari tj. prezivit uopce. Ja kazem mom bratu neke stvari on meni nevio, odi i uzmi si ekipu, nalokajte se i trazi si curu. Wtf buraz ja zelim micat stvari mislima. Ono... Di i kako da ja to njemu objasnim kad i ako krenem, stvori mu se blok i neide. Pa cak nit to da sam pred njim citao stvari koje su bile prekrivene nije pomoglo da me poslusa. Premda mogu rec da je moj brat definitivno OPD-ovac kao i moja pokojna mama a i tata samo toga nisu svjesni. Znam da sam si odabrao OPD familiju jer ono, njihovi postupci su definitivno OPD like samo nemaju znanja toliko no eto, ako su oni zadovoljni i ja sam.

Postujem stvarno ljude no idu mi nakurac u jednu ruku. Ova rijeka ima full puno morbidnih ljudi.

Evo sta mi se desilo prije par dana.

Inace moram rec da sam sretan jer svi moji frendovi su cak i ludji nego li ja. Nema nas puno, 5-6 ali svi smo totalno out of things. Pocinjemo kad se jedan stabilizira sa chanellingom pomalo. No da kazem sta se desilo...

Taj frend od kad zna za sebe je drugaciji, pokusao je biti totalan prijatelj sa svima te je poceo pricat neke stvari. Onda su ga ljudi prozvali pedofilom, rasistom, sotonistom iz razloga jer je rekao par stvari koje ljudi inace ne mogu pojmit. Desilo se slijedece da je ekipa pozvala 10 skinjara koje su bile vec mac puta u zatvoru zbog ubojstva, ta ista dosla je sa sipkama, sjekirama itd... Frajer je bjezao te prespavao na drvetu noc dok su oni bili ispod. Zamalo su ga raskasapili.
I sad decko se usrao naravno, zatvorio te preko 3 godine bio u kuci. Prije par dana, izasli smo van te je neka od te ekipe bila. On kao takav, poceo je slat takve negativne emocije da je dio tj. floor bio pun takvih ljudi. Negativa na 100. Uzas kakva energija. I tako je i ta energija i mene uhvatila jer eto, volim dozvolit da kroz mene ide svasta. U jednom momentu sam popizdio, izasao na zrak, na wc. Vratio se nazad sa totalnom suprotnom energijom. I malo po malo su krenuli nestajat. Onda kad sam skuzio da se sele jer ne mogu podjest pozitivu i ljubav zabrijao sam do daske, rekao to njemu pa je i on zabrijao. U roku 15 minuta ostalo je mozda 10 ljudi od 100. Svi su otisli ca. Neko ce rec da je to bila slucajnost no ne nije bila.

Zato kazem. Svaki dan mi se nesto desava i nikako da eto recimo pocnem pricat sa drugim svjetovima a to mi je zelja. Jedina zelja da pocnem pricat sa drugim svjetovima. Pa eto, zato sam sjeban reklo bi se.

Isprike jer kukam malo no eto moram negdje izbacit ovo van.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 04, 2009 9:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
i ja imam feel da se ponekad ne uklapam u ovaj ralitet. Sve sam manifestacije uber ega. Kud god pogledam ego na djelu. Cak i u meni. Zanimljiv je on igrac.

Osjecaj je da teba otic odavde. Doesn't feel like home.

Citat:
"As I exhaled I became terribly afraid, my heart very rapid and strong, palms sweating. A terrible sense of dread and doom filled me -- I knew what was happening, I knew I couldn't stop it, but it was so devastating; I was being destroyed -- all that was familiar, all reference points, all identity -- all viciously shattered in a few seconds. I couldn't even mourn the loss -- there was no one left to do the mourning. Up, up, out, out, eyes closed, I am at the speed of light, expanding, expanding, expanding, faster and faster until I have become so large that I no longer exist -- my speed is so great that everything has come to a stop -- here I gaze upon the entire universe."


Ma da je se istovremenooo tako dooooobrooo! :-) Dualnost bića...

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 04, 2009 9:58 am 
Ma ja necu rec da se ne uklapam. Svi smo mi kreatori. Volim ljude pa tako da ono sto cu sigurno rec je to da se definitivno uklapam no jedina stvar je ta ekspanzija mozga kao i znanja.

Da to sto se tice realiteta i realnosti, stalno mi se mijenja. Na dan znam vidjet po 10ak drugacijih verzija recimo iste sobe, a i sebe. Doduse, vise niti ne gledam vanjstnom vec kao da gledam iznutra iz sebe na svijet. Znam koji puta otic dublje od toga i tako to... Uglavnom strava al, ti drugi svjetovi me zanimaju a kako stvari stoje bas kad se ohladim od toga ce se isto desit.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 19, 2009 9:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Kad dodje taj datum koji vetjina cheka odo i ja odavde .. ako me prime hahahaha. Bilo bi lepo... Al gde je to, 3 godine ... Ima li neka prechica ? :P

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 19, 2009 10:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Valjda? je napisao/la:
Kad dodje taj datum koji vetjina cheka odo i ja odavde .. ako me prime hahahaha. Bilo bi lepo... Al gde je to, 3 godine ... Ima li neka prechica ? :P


A koji je to datum? Ti znas nesto konkretno? Pa podeli sa nama :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 19, 2009 10:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Hm hm hm.
Davno to beshe kad razgledah materijal na sajtu(tad nisam ni imao internet) ali-zar ne beshe govora o nechemu tipa "Veliki ciklus od ne znam koliko godina, prolazak komete, dolazak Talasa, nestanak magnetnog polja zemlje radi obrtanja njenog polariteta", i da se sve to za divno cudo poklapa sa istekom Majanskog kalendara, najcesce (po meni pogresno) povezivanim sa totalnom anihilacijom Zemlje i okoline? Kao i da su to perfektni uslovi za tranziciju u vishu dimenziju. Na to sam mislio..2012, ne znam tacno datum. Sigurno znate o cemu pricam, ispravite me ako gresim. :) Taj majanski kalendar mi je oduvek bio zanimljiv pa sam pokupio najvise teorija sto sam mogao..posto sam to davno istrazivao moguce je i da mi se u medjuvremenu napravila neka zbrka u glavi.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 20, 2009 12:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Znamo i za ciklus i za talas i za taj majanski kalendar. Ali ti si sve zive izvore i materijale povezao i napravio salatu :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 20, 2009 6:35 am 
Valjda? je napisao/la:
Kad dodje taj datum koji vetjina cheka odo i ja odavde .. ako me prime hahahaha. Bilo bi lepo... Al gde je to, 3 godine ... Ima li neka prechica ? :P


Muhahahhaha

evo ti jedna http://www.youtube.com/watch?v=aeYTBvan ... E1&index=0

How life is nice... I dun wanna go just like that :) Kako transformeri kazu, ima nesto ovdje sto se ne vidi golim okom haha.

Cuj imas precicu, samo moras shvatit tko si ti u istinu. Sad, dal je to precica ili duzi put, relativan je pojam.

Po meni nekako se nema smisla vezat za tu 2012 godinu ( bez obzira sto ce se nesto desit jer je puno misli usredotoceno u tu godinu ) no sve to oko maya, 2012 godine i ostalih stvari, relativno je jer mozda je samo u bijelom svijetu ovo zadnji mayanski kalendar. Tko zna sta je sve underground i u stvari.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 20, 2009 2:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Jbg, i salata je deo klope :P Mislim da bi to sa 2012 bilo previse lako i bezveze..ko zna kakva bi sve gamad tamo preskochila onda. Ne kazhem da tje biti, al ako bude netju puno razmisljati shta da uradim :D

Chisto da napomenem, nisam josh ni Reptilijance svario ;p uz "salatu" mi lakshe idu hahaha

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 20, 2009 2:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
noxten je napisao/la:
Zato kazem. Svaki dan mi se nesto desava i nikako da eto recimo pocnem pricat sa drugim svjetovima a to mi je zelja. Jedina zelja da pocnem pricat sa drugim svjetovima. Pa eto, zato sam sjeban reklo bi se.


Sve u redu, kolega. :P Nisi jedini.. samo sto mislim da svi vec prichamo, samo slushamo na "pogreshne ushi", da se tako izrazim. Tachnije se bar nadam da je tako.. Mislim, ako je sve shto znamo pogresno - a nasa licnost i nacin na koji percipiramo realnost uslovljena time sto znamo - to, da se informatichkim jezikom izrazim - znachi da imamo pravi hardver ali pogresan softver.. Tako da i ako se komunikacija sa drugim svetom odvija nismo u stanju da je percipiramo kako treba, pa mislimo da je ni nema...
I mene muchi isti problem, pa samom sebi pokusavam to da objasnim :)

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz