Sada je: čet maj 23, 2024 3:46 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: čet aug 06, 2009 2:56 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 05, 2009 2:51 am
Postovi: 2
Pozdravljam sve koji su komentarisali moj post a i one sto nisu!Na pocetku da nesto razjasnimo:1) ja nisam niciji kurir 2)nije me niko poslao da ovo pisem 3)nisam vjerski fanatik 4)nepripadam nijednoj politickoj partiji,niti sam ikad glasao na izborima 5)izlazim svaki vikend imam djevojku 30 mi je godina volim da se zezam i zabavljam cijelo drustvo koje je sa mnom. A sad o onome sto sam vam napisao za 2012.g.! Podijelio sam sa vama nesto sto mi mi je receno ali sam i upozoren da negovorim ljudima koji Boga ne poznaju niti hoce da ga upoznaju i da cu biti ismijan od mnogih ljudi kojima budem ovo ispricao,jer mnogima nije dato da vide istinu jer nisu odredjeni za spasenje.Ono sto su mi pokazali monasi koji se mole dan,noc i koji poste vec 30 godina bez prestanka i koji iz ruka neispustaju Krst i ikonu Presvete Djeve Majke BOZIJE to necete naci ni na jednim stranicama interneta!I sve sto sam vam napisao u mom proslom postu nije ni 20% od onoga sto znam,samo sam htjeo da podijelim jos sa nekim jer da nisam osjecao bih se krivim i sebicnim jer kakav sam ja to covijek ako gledam samo da sebe spasim!

Sve vas jos jednom pozdravljam sa nadom da se neljutite na mene jer nisam mislio nista lose ako jesam mene neka kazni GOSPOD BOG!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: čet aug 06, 2009 4:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 08, 2008 10:55 pm
Postovi: 57
Ja cu samo da upitam te tvoje monahe koji q**ac me taj Bog doveo do ovoga da mi treba necije sppasenje zasto nije zlo sprijecio prije nego se prosirilo ako je toliko mocan kako ti tvoji monasi pripovjedaju, emti takvo spasenje i zivot poslije tog spasenja.
Ne treba niko da me kusa a jos vise pati da bi me spasavao, ako sam i dosao u situaciju da mi treba spas bolje da me i ne spasavaju pogotovu ako nisam sam sposoban naci taj spas.
Nabijem sve religije i lude koje tvore taj sustav.

_________________
miki90


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: čet aug 06, 2009 6:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Jesi li se ikada pitao da li je moguće da su ti monasi "primili" takvu poruku jer vjeruju u religijskog boga i jer imaju svoj, ustaljen obrazac po kojem definiraju duhovni svijet?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: čet aug 06, 2009 10:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
Sve vas jos jednom pozdravljam sa nadom da se neljutite na mene jer nisam mislio nista lose ako jesam mene neka kazni GOSPOD BOG!


Počni istraživati malo ako uopće imaš namjeru,ne postoji spasenje u smislu koji monotonoteističke religije propagiraju,ne postoji KAZNA u duhovnom svijetu,kad ti peru mozak od rođenja teško se otarasiti takvog mišljenja koje ti imaš.Istražuj,razmišljaj,ne uzimaj ništa kao istinu,skupljaj informacije,istraži sve što se može da bi uopće dao zaključak šta je šta u ovom svijetu,a što dalje ideš sa traženjem uzroka tim dalje dolaziš do zaključka da su jedni gnostici imali pravo što se tiče vašeg boga

Gledaj meni je stara kad sam još bio u osnovnoj školi prodala foru da će biti smak svijeta u 2000 godini,kupovala je namirnice,vodu,svijeće pričala mi je bajke i priče,ali ja to nisam razumio onda,sada razumijem,najbolje je to što je rekla da je to bila kušnja,sada znam da je to bilo čista manipulacija iz 4D tim glupim vjernicima koji na svakom čošku vide Isusa,Muhameda i od toga čoška poslije zarađuju i daju razna proročanstva.

Što se tiče ovih narednih nekoliko godina,pa i iza 2012,neće biti smak svijeta (pod to podrazumijevam svi ljudi mrtvi),nastaviti će se živjeti,ali sa puno manje stanovnika,biti će depopulacije sa strane ljudi,ali kozmičke stvari će uzeti danak,oni koji će umrijeti biti će na boljem položaju od ovih koji će preživjeti,a živi će doslovno proživljavati "pakao",jel "pakao" kao neko mjesto u duhovnom svijetu gdje te muče cijelu vječnost ne postoji zato što u tom religijskom "paklu" su zaboravili na jednu činjenicu,a to je,kako te mogu mučiti tamo gdje nisi materijalan,gdje ne posjeduješ tijelo,probudi se.

Sve te pizdarije su izmislili ljudi koji su ustanovili glupe mono-religije,ako ćeš biti ovca budi.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: čet aug 06, 2009 12:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
momo ti si svoje obavio i ako ti je lakše zbog toga meni je drago. gospod bog je dosta relativan pojam i dosta škakljivo pitanje a o spasenju da ne govorim. što znači spasenje? za svakog je ono drugačije i ne doživljavaju ga svi jednako i sad recimo ti si nama rekao i mi poslušamo i bićemo spašeni a što je sa ostalim, tko će njima reći? Što je sa ljudima koji nisu nikada čuli za boga ili oni koji u njega ne vjeruju ili što je s onima koji su živjeli prije kršćanstva? svi oni nisu niti će biti spašeni i gorit će u paklu? nekako mi to tvoje spasenje prenapregnut pojam a pogotovo dio - samo odabrani. tko tu koga odabire i po kojim kriterijima?

_________________
Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. ~Seneca


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: čet aug 06, 2009 6:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 17, 2007 9:26 pm
Postovi: 35
Lokacija: Zagreb
Momo je napisao/la:
Pozdravljam sve koji su komentarisali moj post a i one sto nisu!Na pocetku da nesto razjasnimo:1) ja nisam niciji kurir 2)nije me niko poslao da ovo pisem 3)nisam vjerski fanatik 4)nepripadam nijednoj politickoj partiji,niti sam ikad glasao na izborima 5)izlazim svaki vikend imam djevojku 30 mi je godina volim da se zezam i zabavljam cijelo drustvo koje je sa mnom. A sad o onome sto sam vam napisao za 2012.g.! Podijelio sam sa vama nesto sto mi mi je receno ali sam i upozoren da negovorim ljudima koji Boga ne poznaju niti hoce da ga upoznaju i da cu biti ismijan od mnogih ljudi kojima budem ovo ispricao,jer mnogima nije dato da vide istinu jer nisu odredjeni za spasenje.Ono sto su mi pokazali monasi koji se mole dan,noc i koji poste vec 30 godina bez prestanka i koji iz ruka neispustaju Krst i ikonu Presvete Djeve Majke BOZIJE to necete naci ni na jednim stranicama interneta!I sve sto sam vam napisao u mom proslom postu nije ni 20% od onoga sto znam,samo sam htjeo da podijelim jos sa nekim jer da nisam osjecao bih se krivim i sebicnim jer kakav sam ja to covijek ako gledam samo da sebe spasim!

Sve vas jos jednom pozdravljam sa nadom da se neljutite na mene jer nisam mislio nista lose ako jesam mene neka kazni GOSPOD BOG!


Ako baš želiš da pričam sa tvoje navodne "krščanske" perspektive , mogu ti reći da moljenje "djevici" mariji (necu pisati ni velikim slovom) nije uopće biblijska doktrina! TO je obično paganstvo! Gotova cijela RKC doktrina je paganizirana i vidljivo je (veoma vazno) postala ljudska doktrina a ne biblijska...Sami krstovi,kipovi,lancici i ostale gluposti su protiv biblije!(ovo je jasno napisano u bibliji)
Na PM ću ti poslati važne llinkove u vezi toga ....

_________________
"The word impossible is not in my dictionary"
-Napoleon Bonaparte


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: čet aug 06, 2009 7:19 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Hehehe nema ljutnje Momo :mrgreen: a i lijepo si nam razjasnio što nisi i što jesi, sada.
Ti imaš svoj pogled na stvrnost i tvoj pogled poštujem ali se bašbaš dosta kosi sa mojim, što ne znači da ne možemo komunicirati. Budi slobodan da pišeš i o preostalih 80% onog što ti smatraš da znaš no molio bih te da ne otvaraš posebne teme, kao što je ova (POZDRAV SVIMA!!! i to na Metafizici) jer praviš problem moderatorima koji uređuju ovaj forum. Ukoliko ne nađeš adekvatnu temu da se izraziš možeš i pod Ostalo da napraviš temu (tipa Poruke monaha ili sl.) te izneseš odnosno podijeliš ono što znaš.I sam sam reagovao kao ti, pa otvarao posebne teme (doduše pod Ostalo), tako da nisam nikakva cvećka ali valja pomoći ljudima koji održavaju forum, nije to lak posao.
Pozdrav
:love5:

Citius je napisao/la:
Na PM ću ti poslati važne llinkove u vezi toga ....

'aj postaj javno da i mi naučimo nešto novo :wink: zašto biti uskogrud :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: pet aug 07, 2009 10:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Momo je napisao/la:
Pozdravljam sve koji su komentarisali moj post a i one sto nisu!


Pozdrav i tebi Momo!

Citat:
A sad o onome sto sam vam napisao za 2012.g.! Podijelio sam sa vama nesto sto mi mi je receno ali sam i upozoren da negovorim ljudima koji Boga ne poznaju niti hoce da ga upoznaju i da cu biti ismijan od mnogih ljudi kojima budem ovo ispricao,jer mnogima nije dato da vide istinu jer nisu odredjeni za spasenje.Ono sto su mi pokazali monasi koji se mole dan,noc i koji poste vec 30 godina bez prestanka i koji iz ruka neispustaju Krst i ikonu Presvete Djeve Majke BOZIJE to necete naci ni na jednim stranicama interneta!


Mislim da ovde neces biti ismejan zato sto pricas o toj temi. Ako obratis paznju videces da ovde na forumu dosta pricamo o tome sta ce se i da li ce se nesto desiti 2012. godine. Stvar je samo u tome da niko ne moze da tvrdi da je bilo sta od toga "istina". Mi samo mozemo da skupljamo informacije, povezujemo ih i na osnovu nase licne pronicljivosti i razmisljanja dodjemo do nekog odredjenog misljenja, a ni tada ne mozemo tvrditi da je to istinito. Inace, cak i medju onim stvarima koje si ti pomenuo na temi 2012 nema nista toliko novo. Mozda ti ne obracas dovoljno paznju na materijale na internetu, ali sve to moze da se procita negde, samo je potrebno obratiti paznju na mnogo vise izvora informacija, ne samo na jedan. U stvari da bi se uoblicila kakva-takva sira slika neophodno je ne zasnivati svoje misljenje na samo jednom izvoru informacija, jer je po svemu sudeci "istina" rastrkana svuda okolo i mora se sklapati kao "slagalica".

Citat:
3)nisam vjerski fanatik

Citat:
Sve vas jos jednom pozdravljam sa nadom da se neljutite na mene jer nisam mislio nista lose ako jesam mene neka kazni GOSPOD BOG!


Moguce je da ti nisi neki verski fanatik, medjutim moram reci da ova druga recenica koju sam citirao zaista ima "prizvuk" odredjenog fanatizma u sebi. Jedino sto mogu reci na to jeste da Bog nikada ne kaznjava, mislim da stvari ne funkcionisu na taj nacin. Mada moguce je i da gresim.

Preporucujem da malo procitas o cemu mi to pricamo ovde na forumu pre nego sto nastavis sa objasnjavanjem tvog vidjenja istine. Videces da su teme kao sto su antihrist, bog, "smak sveta" obradjene iz puno uglova, izneseno je puno teorija, tako da malkice zvuci neozbiljno doci ovde i krenuti u otkrivanje "istine" a da se predhodno nisi informisao o cemu sve pricamo ovde kada su te teme u pitanju. To bi se u stvari moglo nazvati "dvosmerna saradnja", kada ti izneses svoje misljenje i informacije koje imas, ali takodje procitas i one koje su vec ovde iznete, pa iz svega toga moze "iskociti" neki detalj koji je svima nama bio "nedostupan" do sada.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: pet aug 07, 2009 5:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
Znanje je dosadno,
Neznanje je mnogo zanimljivije,
kad znamo, svi znamo isto,
a kad ne znamo, svako nezna drugačije.



Ako ne možete ono što drugi mogu,
Optužite njih a ne sebe.
Oni bi mogli i manje, a vi nemožete više.



Istina ima mnogo i raznih, dovoljno da svaki čovek bude u pravu



D. Radovic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: sub aug 08, 2009 12:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Momo je napisao/la:
ikonu Presvete Djeve Majke BOZIJE

ako ih te relikwije ne spase, ne znam sto ce! :love3:

btw, znas li ti sto je bonafacije viii izjawio tamo negdje 1303. godine kada su mu sudili na pariskom sweucilistu zbog toga sto se izrugiwao religiji i moralu:

"isus krist nije postojao, a hostija je samo brasno i woda. marija nije bila djewica nista wise nego moja majka, a pociniti preljub je zlo koliko i protrljati ruke.", (a history of popes, mccabe)

nema ljutnje, samo sto da te kazni bog? :love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: sub aug 08, 2009 11:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Momo je napisao/la:
Pozdravljam sve koji su komentarisali moj post a i one sto nisu!Na pocetku da nesto razjasnimo:1) ja nisam niciji kurir 2)nije me niko poslao da ovo pisem 3)nisam vjerski fanatik 4)nepripadam nijednoj politickoj partiji,niti sam ikad glasao na izborima 5)izlazim svaki vikend imam djevojku 30 mi je godina volim da se zezam i zabavljam cijelo drustvo koje je sa mnom. A sad o onome sto sam vam napisao za 2012.g.! Podijelio sam sa vama nesto sto mi mi je receno ali sam i upozoren da negovorim ljudima koji Boga ne poznaju niti hoce da ga upoznaju i da cu biti ismijan od mnogih ljudi kojima budem ovo ispricao,jer mnogima nije dato da vide istinu jer nisu odredjeni za spasenje.Ono sto su mi pokazali monasi koji se mole dan,noc i koji poste vec 30 godina bez prestanka i koji iz ruka neispustaju Krst i ikonu Presvete Djeve Majke BOZIJE to necete naci ni na jednim stranicama interneta!I sve sto sam vam napisao u mom proslom postu nije ni 20% od onoga sto znam,samo sam htjeo da podijelim jos sa nekim jer da nisam osjecao bih se krivim i sebicnim jer kakav sam ja to covijek ako gledam samo da sebe spasim!

Sve vas jos jednom pozdravljam sa nadom da se neljutite na mene jer nisam mislio nista lose ako jesam mene neka kazni GOSPOD BOG!


Momo siguran sam da si častan i pošten čovjek i znam da nemaš nikakve zle namjere. U redu je i što su ti rekli monasi i oni su sigurno časni ljudi koji sigurno nemaju nikakvu zlu pomisao niti namjeru. Oni su izabrali svoj put a moje je da to poštujem. Hoću reći da pored tog puta ima još mnogo puteva. Mene lično ne interesuje nijedan tuđi nego sam i sam izabrao svoj put. Stvar je u tome da nijedan od tih puteva nije pogriješan svi su oni ispravni jer svi težimo istom. Na ovom forumu su obično ljudi koji iznad svega cijene slobodu i ne trpe da im iko soli pamet a u istraživanju sebe i svijeta oko sebe su obično daleko odmakli.
Prva stvar je osloboditi se straha od bilo koga jer je strah ono što je strano čovjeku i što mu je sa strane nametnuto. Možda i treba da postoji strah ama se meni čini da se radi o teškoj prevari koje se čovjek treba osloboditi.Duhovni svijet možeš i sam istražiti bez tuđe pomoći a naročito ne na osnovu tuđeg iskustva. Tuđe iskustvo bez obzira na zanimljivosti zapravo liči kao da žvaćeš tuđu već sažvakanu žvakaću gumu. Kad sam iskusiš saznanje o svojoj prirodi i jedinstvu sa Bogom dobijaš zapanjujuću moć koja te oslobađa straha i omogućuje ti slobodno istraživanje života i potpuno uživljavanje u život, što je i onako naš osnovni zadatak u životi i svim onim prijašnjim i budućim životima i ne samo na Zemlji. Budi siguran da je Bog nešto mnogo veće i složenije nego što ti ijedna religija na Zemlji može opisati ili dočarati.
Znam da nijesi mislio ništa loše a što se tiče Boga ne brinise on se ne bavi kažnjavanjem ljudi, ima on važnijeg posla. Puno pozdrava i volio bih s tobom još koji put razmijeniti misli. :hello2: :thumbup: :occasion5:

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: POZDRAV SVIMA!!!
PostPostano: ned aug 09, 2009 10:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
FORMICA je napisao/la:
Momo je napisao/la:
Pozdravljam sve koji su komentarisali moj post a i one sto nisu!Na pocetku da nesto razjasnimo:1) ja nisam niciji kurir 2)nije me niko poslao da ovo pisem 3)nisam vjerski fanatik 4)nepripadam nijednoj politickoj partiji,niti sam ikad glasao na izborima 5)izlazim svaki vikend imam djevojku 30 mi je godina volim da se zezam i zabavljam cijelo drustvo koje je sa mnom. A sad o onome sto sam vam napisao za 2012.g.! Podijelio sam sa vama nesto sto mi mi je receno ali sam i upozoren da negovorim ljudima koji Boga ne poznaju niti hoce da ga upoznaju i da cu biti ismijan od mnogih ljudi kojima budem ovo ispricao,jer mnogima nije dato da vide istinu jer nisu odredjeni za spasenje.Ono sto su mi pokazali monasi koji se mole dan,noc i koji poste vec 30 godina bez prestanka i koji iz ruka neispustaju Krst i ikonu Presvete Djeve Majke BOZIJE to necete naci ni na jednim stranicama interneta!I sve sto sam vam napisao u mom proslom postu nije ni 20% od onoga sto znam,samo sam htjeo da podijelim jos sa nekim jer da nisam osjecao bih se krivim i sebicnim jer kakav sam ja to covijek ako gledam samo da sebe spasim!

Sve vas jos jednom pozdravljam sa nadom da se neljutite na mene jer nisam mislio nista lose ako jesam mene neka kazni GOSPOD BOG!


Momo siguran sam da si častan i pošten čovjek i znam da nemaš nikakve zle namjere. U redu je i što su ti rekli monasi i oni su sigurno časni ljudi koji sigurno nemaju nikakvu zlu pomisao niti namjeru. Oni su izabrali svoj put a moje je da to poštujem. Hoću reći da pored tog puta ima još mnogo puteva. Mene lično ne interesuje nijedan tuđi nego sam i sam izabrao svoj put. Stvar je u tome da nijedan od tih puteva nije pogriješan svi su oni ispravni jer svi težimo istom. Na ovom forumu su obično ljudi koji iznad svega cijene slobodu i ne trpe da im iko soli pamet a u istraživanju sebe i svijeta oko sebe su obično daleko odmakli.
Prva stvar je osloboditi se straha od bilo koga jer je strah ono što je strano čovjeku i što mu je sa strane nametnuto. Možda i treba da postoji strah ama se meni čini da se radi o teškoj prevari koje se čovjek treba osloboditi.Duhovni svijet možeš i sam istražiti bez tuđe pomoći a naročito ne na osnovu tuđeg iskustva. Tuđe iskustvo bez obzira na zanimljivosti zapravo liči kao da žvaćeš tuđu već sažvakanu žvakaću gumu. Kad sam iskusiš saznanje o svojoj prirodi i jedinstvu sa Bogom dobijaš zapanjujuću moć koja te oslobađa straha i omogućuje ti slobodno istraživanje života i potpuno uživljavanje u život, što je i onako naš osnovni zadatak u životi i svim onim prijašnjim i budućim životima i ne samo na Zemlji. Budi siguran da je Bog nešto mnogo veće i složenije nego što ti ijedna religija na Zemlji može opisati ili dočarati.
Znam da nijesi mislio ništa loše a što se tiče Boga ne brinise on se ne bavi kažnjavanjem ljudi, ima on važnijeg posla. Puno pozdrava i volio bih s tobom još koji put razmijeniti misli. :hello2: :thumbup: :occasion5:


Formice, ti si jedna dobra dusa, eh kad bi svi imali takvo strpljenje i konstruktivan nachin odgovaranja, ima se od tebe puno nauchiti. Sve najbolje tebi na tvom orginalnom putu. :love5:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz