Sada je: čet maj 23, 2024 6:56 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Savršeni partner zapisan je u vašem genetskom kodu
PostPostano: sri nov 26, 2008 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
Vi usamljeni kojima je dosta šaranja bespućima interneta u potrazi za mogućim partnerom, mogli bi iskoristiti jednu novu metodu potrage za savršenim partnerom. A kako kažu i garantiraju, ova je potraga nepogrešiva.

Svoju srodnu dušu možete pronaći putem genetike
Do idealnog partnera možete doći jednim klikom miša, tvrdi tvrtka u Švicarskoj koja posreduje pri upoznavanju parova na osnovi njihovih genetskih predispozicija. Dobar seks i vjernost u ljubavnom odnosu po tom receptu trebali bi biti osigurani.

Upoznavanje počinje na nimalo romantičan način; sjedite ugodno zavaljeni u naslonjač i štapićem uzmete bris iz usta za vaš DNA. Uzorak stavljate u epruvetu, i zatim pošaljete već spomenutom laboratoriju u Švicarskoj, prenosi Mondo.

Nekoliko dana kasnije na vrata vam stiže pismo u kojem se nalaze rezultati analize: jedan deseteroznamenkasti broj - vaš ID. S tim podacima ulazite na njihovu stranicu i počinjete potragu za vama savršeno genetski kompatibilnim stvorenjem.

Osoba s kojom ćete imati uzbudljiv seks, zdravu djecu i koja će vam biti vjeran partner bit će pronađena uspoređivanjem DNA. I tako ljubav u budućnosti vidi švicarska tvrtka Gene Partner iz Zuericha koja ovu uslugu naplaćuje 199 dolara.

Od lipnja ove godine nudi pomoć ljudima koji traže partnera pod motom: 'Ljubav se ne događa slučajno'.

'Oni koji su prešli tridesetu, a žele imati djecu, ne smiju gubiti vrijeme'.



preneseno sa Jutranji.hr

--

hihihi ovo ce posluzit

trideseta uskoro kuca na vrata ](*,)

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 28, 2008 10:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
Ma naravno sve ćemo napraviti klonirati ovce i ljude mi smo bogovi e bilo bi to odlično svijet bez matrixa , nažalost matrix je stvarnost i svi živimo po programu pa tako i dolaze osobe koje moraju doći, a ti švicarci uzimaju novce kao ispitaju ti dna za 199 dolara a dokazivanje očinstva tom istom metodom košta 500 eura a možda i više kod njih to je sve obična prevara i zabava za lakovjerne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 21, 2008 4:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 26, 2008 10:25 am
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
FENOMENALNO. :lol: :rofl

Interesuje me da li je tu uključeno i materijalno stanje potencijalnog kandidata?

:rofl

Pre nekoliko godina išlo je istraživanje takođe preko DNK o našim predcima. Naime tražili su 100$ i uzorak da bi odredili ko su nam i odakle su nam bili predci. Naravno ovci za šišanje uvek ima i uvek će ih biti a među njima je i moj bivši zaluđeni dragi mi dečko koji je poslao svoj uzorak i naravno platio. Dobio je odgovor u indetifikacionom broju koji nigde nije mogao da proveri jer im je navodno server preopterećen.
Mslim šta reći?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 21, 2008 8:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Mozda iza ovog lezi nesto mnogo vece a od mogucih stvari vec je spomenut matrix.
Sexualnost je vrlo mocan istrument

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 13, 2009 9:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
ahahahah citajuci ovo sam se slatko nasmejao :)))

"brizhne dushice" ... lol ... Kako li su samo osecajni...
I ja bih rekao da iza toga lezhi jos ponesto...samo sta? Sasvim sigurno da prava namena tog projekta ne ide u prilog usamljenim dusama...

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 14, 2009 8:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 31, 2009 11:42 pm
Postovi: 35
Lokacija: Balkan
OMG!!! :|

Shta im nece sve pasti na pamet zbog prokletog profita! :evil:

No comment... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršeni partner zapisan je u vašem genetskom kodu
PostPostano: čet jul 09, 2009 11:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Ja u to verujem :mrgreen:
DNK moje patnerke mi je oduvek bio jako bitan.... :mrgreen:
No ja imam vlastit metod analiziranja, i nikada ne bih mogao verovati tamo nekoj firmi :D
Naime, ukoliko niste podlegli programiranju od strane mas medija (odnosno mas sistema) te vam je on odredio pojam lepog, idealnog DNK patnera možete da birate i vizualno kao i auditivno. Međutim kako je danas 99.99% ljudi izprogramirano, moja preporuka je - osloniti se na mirise a zanemarivati audio-vizuelne procene :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Znači njušanje... feromoni će već sve reći :D Dakle počnite da njušite ljude oko sebe u potrazi za idealnim partnerom, što su im telesni mirisi jači to bolje, lakše ćete ih registrovati :mrgreen: i izbegavajte one koji koriste parfeme, to su prevaranti :wink:
Dobar sex je zagarantovan, kao i dobre genetske predispozicije potomstva, ali ne i njegovo zdravlje jer ono danas više ne zavisi puno od toga...
Dužinu veze, vernost i slaganje sa partnerom nimalo ne garantujem... :angel4: ... jer u samoj DNK je već zapisano da oni ne postoje :mrgreen:

Eto... i da, sve je kao što sam napisao, 100%, života mi! :-"

PozZz :king:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršeni partner zapisan je u vašem genetskom kodu
PostPostano: pet jul 10, 2009 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
ne slazem se, mirs necijeg znoja ovisi o nacinu prehrane itd.
ljudi koji jedu puno mesa jedna vrst mirisa
ako jedu puno zacina vegeta przeni luk itd drugi miris
ako jedu vise mljeci trece
ribe itd...
alkoholicari da ne pricam

a kakvi su tek boje mirisa nakon obavljanja velike nuzde...


:dontknow:

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršeni partner zapisan je u vašem genetskom kodu
PostPostano: pet jul 10, 2009 3:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
baki,

to kao u onom vicu:

Mujo se ozenio i hvali se Hasi.
Pita ga ovaj kako je izabrao zenu, a Mujo kaze:
Pitao sam ih koliko je 2 plus 2
Prva odgovara: " Bit ce Mujo kako ti kazes."
Mujo: Vidim ja dobra cura iz fine i postene familije.
Druga kaze: "Nekada 3, nekada 4"
Mujo: Vidim ja ova je filozof, nije ona za mene.
Treca odgovara: "4"
Mujo: Vidim ja ova pametna, ma nije ni ona za mene...
Pita Haso onda Muju:

"Pa koju si ti izabrao?"

Kaze Mujo: PA ONU CETVRTU, SA NAJVECIM SISAMA!!!

:D

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršeni partner zapisan je u vašem genetskom kodu
PostPostano: pet jul 10, 2009 11:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
villy je napisao/la:
ne slazem se, mirs necijeg znoja ovisi o nacinu prehrane itd.
ljudi koji jedu puno mesa jedna vrst mirisa
ako jedu puno zacina vegeta przeni luk itd drugi miris
ako jedu vise mljeci trece
ribe itd...
alkoholicari da ne pricam

a kakvi su tek boje mirisa nakon obavljanja velike nuzde...


:dontknow:

Da, u pravu si, potpuno se slažem. Hrana utiče prilično na miris kako znoja pa preko urina do stolice. Ali, nisam o tome pričao, pričao sam o feromonima, a za njih se smatra da ih nesvesno osećamo (oni su naš ID kao i otisak prsta). Kao postoje posebni receptori u nosu koji ih registruju, te ih mozak/telo izanalizira i tako utvrđuje jesmo li ili nismo genetski kompatibilni, a to se manifestuje privlačnošću mirisa. Dakle na stranu sa mirisom znoja. Feromoni čine samo jedan od sastojaka znoja, a miris znoja zapravo određuju proteini koje zatim napadaju bakterije na površini kože i tek metabolički produkti baktrija zaudaraju. Svež znoj u slučaju zdravih ljudi (zdravih u najširem smislu reči) se gotovo i ne oseća, a feromoni su u njemu. (naravno, što više znoja više i feromona, pa ih verovatno najviše ima na onima koji se najviše znoje a najmanje kupaju, ali kao što si i rekao, danas, kad se većina hrani nezdravo, to ubija kolko smrdi, te tas smrada preovladava u odnosu na tas feromona pa bili oni i najkompatibilniji :mrgreen: :twisted: ). Dakle njih nešto posebno i ne osećamo svesno, a ipak deluju na nas.
Od pubertetskih dana, otkad je sexualnost postala neminovni deo mog života, primetio sam da postoje osobe suprotnog pola koje me fizički i ne privlače posebno, a ipak posle nekog vremena provedenog u njihovoj blizini, počnu da me jako privlače. Isto tako postoje osobe koje me fizički prilično privlača ali posle kraćeg vremena fizičke bliskosti (bliskosti koja podrazumeva domet ljudskog čula mirisa) počnu da me odbijaju. Prilika za ovo "istraživanje" je javni prevoz, redovi, škole, posao, bioskopi.... gde god se ljudi stiskaju, guraju......
Naravno, meni je miris oduvek bio važan, važniji od vizuelnog utiska, tako da, govorim u svoje ime, ne uopšteno (ne smem :mrgreen: ), ali zanimljivo je to, da otkad sam prestao da uzimam doze programiranja, vizuelna privlačnost mi se sve više poklapa sa nazalnom :mrgreen: . Takođe, čak i isti parfemi različito mirišu (subjektivno gledano naravno, jer stvar feromona i jeste subjektivna, nikako ista za sve) na različitim osobama, tako da, bez obzira na parfeme (osim ako ne sadrže sintetičke feromone, koji su višestruko jači od naših te zbunjuju i zavode, kako kaže marketing, a ja ne znam) mi smo ipak u stanju da osetimo feromone. Da li ste nekad doživeli da uhvaatite sebe kako se drogirate mirisom voljene??? Te kad ona nije tu osećate kao da vam "pluća" trebaju nešto? Ili da li ste hvatali sebe kako njušite majcu ili jastuk na kome je spavala? Možda je to baš zbog feromona, a?...
I na kraju, da, ovaj kao i prethodni post je bio više radi šale nego ozbiljnog kultivacionog rada, ali je sam post zasnovan na "istini" (relativnoj, naravno).... hehe... u svakoj šali ima puno istine... :D

Super Žapče, :rofl , znao sam ja da se ja i ti odlično kapiramo, provalio si me čoveče :mrgreen: :rofl

Ljudi, carevi ste... :king:
PozZz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršeni partner zapisan je u vašem genetskom kodu
PostPostano: sub jul 11, 2009 6:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Opet se ne slazem, procitaj knigu tihi zov australije.
U njoj je opisano ciscenje ljudskog organizma od mnogoh otrova itd.
Tek tada je tjelo cisto, laznih mirisa (feromona) nema.

Hrana je zatrovana, modoficiran gentski. vecina prehrane je dobivan iz nafte (manipulacijom slobodnih radikala) zasladjivaci maslaci kocke za juhu itd itd.
Rajcica ima genom skorpina.

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršeni partner zapisan je u vašem genetskom kodu
PostPostano: sub jul 11, 2009 5:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Može biti, može biti... :D
No ko to zna... :dontknow:
Moja gore navedena iskustva i dalje stoje :mrgreen: , pa bilo da se radi o feromonima ili čemu već. Ali kako sam sa sela, i to onako planinskog gde ima puno životinja... primetio sam da i one (a i mi smo samo jedna vrsta) rade na sličnom principu kad traže sebi partnera (naravno ne uopštavam, npr ja sam video zečeve, svinje, mačke, pse, vukove, lisice. Da ne uzimam u obzir one zatvorene, koje ne mogu da biraju)...

Knjiga koju pominješ... mada sam oprezan sa konspirativnom materijom, jel je ima negde za download?

PozZz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršeni partner zapisan je u vašem genetskom kodu
PostPostano: ned jul 19, 2009 4:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
baki je napisao/la:
Da li ste nekad doživeli da uhvaatite sebe kako se drogirate mirisom voljene??? Te kad ona nije tu osećate kao da vam "pluća" trebaju nešto? Ili da li ste hvatali sebe kako njušite majcu ili jastuk na kome je spavala? Možda je to baš zbog feromona, a?...

ima nešto u tome :)
ali mislim da se savršeni partner ne može pronaći ni vidom ni njuhom, ni bilo kojim čulom...
već možda onim šestim čulom :D
a opet šta znači savršen?

Šetajući pijacom, Banzen je načuo razgovor između kasapina i mušterije.
"Dajte mi najbolje parče mesa koje imate", zatraži mušterija.
"U mojoj radnji je sve najbolje", odvrati kasapin. "Ovde nećete naći nijedan komadić mesa koji nije najbolji".
Na te reči, Banzen je doživeo prosvetljenje.
:love3:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršeni partner zapisan je u vašem genetskom kodu
PostPostano: ned jul 19, 2009 7:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
extranoize je napisao/la:
ima nešto u tome :)
ali mislim da se savršeni partner ne može pronaći ni vidom ni njuhom, ni bilo kojim čulom...
već možda onim šestim čulom :D
a opet šta znači savršen?

Savršeno je pitanje koje si postavio u zadnjoj rečenici...
#-o Eh ta filozofija... ima je u svemu... iako je sve jedno... i nema savršenstva kao ni nesavršenstva... Kod ljudi kao neprirodnih bića (uslovno rečeno), koja su se, po mom mišljenju najviše udaljila od jednote, (šta god da je ta jednota :mrgreen: ) gde postoji potreba za podelama, upoređivanjima, merenjima... gde se većina radi raciom a gde se ono njima (nama) neshvatljivo pripisuje iraciu... možemo sa više aspekata posmatrati pojam "savršeni partner"...
Recimo sa biološkog aspekta... savršeni partner je onaj koji nam je genetski najrazličitiji jer daje najzdravije potomstvo (evo iz moje kognicije, dete roma i srpkinje je jako i zdravo, a dete dvoje fizički jako sličnih ljudi, koji gotovo liče kao brat i sestra, su slabašna i bplešljiva... takođe, najčešće su deca jednog crnokosog i jednog plavokosog roditelja izuzetno zdrava i jaka..., dok su najčešće deca oba, naročito oba plava roditelja najbolešljivija...)... To je samo neko moje zapažanje, za koje sam skoro naišao i na literarnu potporu...
Ali ako pojam "savršeni partner" posmatramo sa duhovnog, intelektualnog stanovišta (ili kako da se izrazim, a znam da me razumete šta hoću da kažem) , onda taj pojam predstavlja sasvim drugu stvar... i podrazumeva partnera sa kojim možemo imati skladnu, zdravu, plodnu (u smislu razvoja) vezu... partnera koji nas ni u kom smislu neće sputavati, uslovljavati i tome slično... da ne idem u širinu...
Tako dolazimo do zaključka da postoji istovremeno više savršenih partnera... i da su neki savršeni za dobijanje savršenog potomastva, a drugi savršene veze, a gde je u oba slučaja reč savršeno samo uslovno upotrebljena #-o
Ili možda i grešim?...

extranoize je napisao/la:
Šetajući pijacom, Banzen je načuo razgovor između kasapina i mušterije.
"Dajte mi najbolje parče mesa koje imate", zatraži mušterija.
"U mojoj radnji je sve najbolje", odvrati kasapin. "Ovde nećete naći nijedan komadić mesa koji nije najbolji".
Na te reči, Banzen je doživeo prosvetljenje.
:love3:

Predivan primer učenja...

PoZzzzZ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršeni partner zapisan je u vašem genetskom kodu
PostPostano: uto aug 11, 2009 6:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
sve je zapisano na DNK

_________________
http://www.4shared.com/file/91406519/30 ... TESLA.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz