Sada je: čet maj 23, 2024 4:09 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet apr 23, 2009 6:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Kod mene je sledeća situacija: Cura voli izlaziti i đuskati, dok bih ja samo sedeo sa društvom i besedio, pričao o nekim ozbiljnim ili neozbiljnim stvarima, kako sa kim. I dobro je to što me ona ne tera da idem sa njom, jer bi se i ja smarao, a i njoj bi bilo loše, jer je i meni loše. :D

Ono što je sada fazon u Beogradu, jeste da se prave kao privatne žurke, ali moraš da platiš da bi ušao,i do 10 evra. Važi što bih išao, pogotovu sada kada sam izbacio alkohol iz upotrebe (osim Guinness-a, ali njega jako malo ima :D ), a i glasnu muziku ne podnosim, a o duvanksom dimu da ne pričam.

Sve u svemu, zabava je ono što tebe čini srećnim i ispunjenim, a ne kako drugi dolaze do tog stanja, pa ih moraš kopirati, jer kao i tebi će biti zabavno. Bleja je majka 8) =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabava i izlaženje
PostPostano: pon jul 13, 2009 1:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Prosao sam kroz svakakve vrste zabava. Pocevsi od diskoteka kao klinac pa na manje koncerte punk rock jer mi je drugar iz skole bio bubnjar u jednoj maloj grupi. Pusenje trave se podrazumevalo.
Velika promena se dogodila u meni i mojem daljem razvoju u zivotu posle jedne duge crne godine koja mi je odnela najblizeg u porodici.
Presao sam sa finog na divlje. Sa novostecenim drustvom sam pratio ilegalne Rave zurke koje su mogle trajati i vise dana. Te vrste Rejvova pogotovo onih velikih mogu opisati kao raspad sistema. Zidovi zvucnika pulsiraju prema masi osamucenoj drogama svih vrsta.
Pored tih glavnih dogadjaja bile su i manje zurkice u drustvu. Jedan duzi period sam ziveo u kuci jednog prijatelja koji ju je nasledio od poginulih roditelja. Bolje receno nas vise je tu zivelo. Tu je bila zurka 24 sata dnevno. Ziveti u njoj je kao ziveti u nekoj drugoj dimenziji.
Ako imate u vidu film "Fear And Loathing In Las Vegas", u onom zadnjem stanu gde su se nasli, to je priblizno. Ja nisam nikada bio ljubitelj sintetickih droga a imao sam prilike da vidim sta one rade drugima tako da kasnije mi se sve to smucilo i poceo sam voleti samo ono vezano za prirodu kao i positivne ljude.
Par puta sam bio na Sunsplash u italiji gde je atmosfera bila odlicna. To je zurka od nedelju dana na bazi Reg muzike gde se vrte koncerti u vise navrata danju i nocu.
http://www.youtube.com/watch?v=VOpKQ5IREsk&feature=fvw
Ako preskocimo organizovane zurke jedan prelep period sam proveo od vise 2 meseca na
"Terme di Petriolo" u Toscani (Neznam kako to da prevedem na nase) tu se odvijala jedna mala reka sa dovoljno mesta duz sume i obale gde su u glavnom mladi dolazili na zezanje sa satorima na vise dana. Tu je bila i jedna grupa koja je prakticno zivela a jedan od njih je lovio divlje svinje. Ta vrsta zabave se sastojila od uzivanja i zabave po citav dan a nocu smo palili vatru i naravno nastavljali sa zabavom, pricanjem itd. Tu le bilo konzumiranje domaceg vina ili priodnih izvora opiata, ali ne preterano i u kolicini da se vise niko ne razume.
Promenio sam drustvo dosta puta tokom zadnjih desetak godina dok mi je ostao jedan deo skojim sam se vidjao i susretao povremeno uvek, a kada smo se susretali bilo je kao neko okupljanje Dzedaja posle duzeg perioda, svaki put sve zreliji.
....
Poenta svega je da zabava je relativna kao i sve ostalo. U odnosu na kakav si ti trenutno odredjena vrsta provoda i zabave ce privlaciti a druga odbijati. Individualan izbor vise nego "Pravedno ili nepravedno", a dozivljaj necega je veoma bitan i za uznapredovanje sebe.
Kada prestanes dozivljavati te se zarobis u jednu rutinu a neradis nista drugo sem citati da bi dosao do znanja tu ce se tvoje uznapredovanje zavrsiti ili barem mnogo usporiti.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabava i izlaženje
PostPostano: pon jul 20, 2009 11:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
A.. da.. Ovde moram da dodam primer dvoje od mojih stalnih prijatelja u Italiji koji su radili samo da zarade pare za avionsku kartu za Mexico. Onda bez para i nicega otisli su tamo na "suvo" i ziveli unaokolo oko 6 meseci, radeci razne fizikalije i uzivajuci u medjuvremenu u svemu ostalom, da bi na kraju uspeli da se vrate kuci i plate avionsu kartu za nazad. Ovaj jedan se cak i razboleo od neke cudne bolesti koje se ne seciam sta bese. Pored poteskocia tu je bio "Dozivljaj" zivota u Mexicu.. i zivot sam po sebi. Da su isli po nekim turistickim agencijama verovatno bi samo prosli tu bez poente, i dozivljaja.
Za tako nesto treba biti lud, ali i hrabar i jakog karaktera da ne dozvolis da te situacija preagazi.
A ja licno sam najvise uzivao u situazijama kada je neisvesno, ne planirano i prepusteno samo meni. Tu dozivljaj dolazi do izrazaja. Ne das se nego uzivas. Ako bas mislis da je sada gotovo te ces umreti ti se jos uvek nedas a i ako je bas to kraj onda ko ga jebe, ne plasim se nikakvog karaja i smrti.
To nezaci prepustiti se smrti neko terati do kraja, do poslednje secunde jer mozda tvoj napor za zivot ce te spasti bas tog poslednjeg momenta...
Ne plasite se da Zivite... Reprize nema.
A ne dozvilite da su pare vasa prepreka ka dozivljaju............ :blob:

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabava i izlaženje
PostPostano: pon jul 20, 2009 11:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Zabava mi je iskljucivo druzenje s ljudima u smislu izlazenja.
Za sada to nesmatram stetnim, osim ako se previse pije...

Jedina stvar protiv koje se borim (i sto bi mogo bit i porok) jesu igrice, igrao sam ih ko lud(konzole), i sada se pokusavam skinuti s toga, ide mi poprilicno dobro jer sam se npr onemogucio da nabavim nove konzole tako da ni nemogu igrat ^^

Inace, smatram da ce mladi u buducnosti imati drugaciji nacin zabave. To ce biti druzenje s ljudima i s zivotinjama, posjet prirodi ili pak i nesto kreativno, neka umjetnost. Mislim da djeca vise nece imati potrebe za igrackama i da televizija uopce nece imati nikakvu ulogu a kamoli kao zabava.

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabava i izlaženje
PostPostano: sri sep 02, 2009 1:20 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 07, 2009 10:21 pm
Postovi: 5
treba izlaziti družiti se posećivati žurke provoditi se i uživati u tome...
naravno život i ostale obaveze moramo držati pod kontrolom,
tako ukoliko je na poslu ili u školi sve ok imamo novca za provod, zašto ostati kući...
u suprotnom ukoliko izlazak može ugroziti rezultate na školi ili poslu
izlazak nikako ne sme biti prioritet....
svi mi prolazimo kroz razne faze kada ne izlazimo po više meseci....
ili kada zaređamo čitav mesec ludovanja.....
naravno i godine čine svoje, ali čovek se ne treba odricati nečeg što voli
tridesetogodišnjaci, pa se izbedače i kažu mator sam ja za to...
a zna da bi mu prijalo, mislim da tu nema dileme.
lepo je biti kući raditi ono što voliš
ali lepo je biti van kuće družiti se raditi ono što voliš
tako da dobar balans i osmeh na lice
celebration


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabava i izlaženje
PostPostano: sri sep 02, 2009 1:21 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 07, 2009 10:21 pm
Postovi: 5
treba izlaziti družiti se posećivati žurke provoditi se i uživati u tome...
naravno život i ostale obaveze moramo držati pod kontrolom,
tako ukoliko je na poslu ili u školi sve ok imamo novca za provod, zašto ostati kući...
u suprotnom ukoliko izlazak može ugroziti rezultate na školi ili poslu
izlazak nikako ne sme biti prioritet....
svi mi prolazimo kroz razne faze kada ne izlazimo po više meseci....
ili kada zaređamo čitav mesec ludovanja.....
naravno i godine čine svoje, ali čovek se ne treba odricati nečeg što voli
tridesetogodišnjaci, pa se izbedače i kažu mator sam ja za to...
a zna da bi mu prijalo, mislim da tu nema dileme.
lepo je biti kući raditi ono što voliš
ali lepo je biti van kuće družiti se raditi ono što voliš
tako da dobar balans i osmeh na lice
celebration


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz