Sada je: čet maj 23, 2024 4:12 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dali nam imena kroje sudbinu?
PostPostano: sri jul 22, 2009 6:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Citao sam jednu knjigu koja objasnjava vrste karaktera ljudi pomocu imena.
Od svakog imena i prezimena se izvuce jedan krajni broj od 1 do 9 i to se sve poklapa sa planetama i suncem. Broj jedan je sunce, 2 mesec, pa ima jos i sedam planeta koliko se secam. Sad i posle toga sto sam procitao i nasao se u mom opisu karaktera koliko toliko slicnim ostajem pri tome da ime ne moze da kroji nasu sudbinu i karakter.
Priroda jednostavno mislim ne bi mogla funkzionisati na takav nacin, jer sta je onda sa nadimcima koji se steknu vremenom, ili nekom osobim koja je promenila identitet... onda bi se i njihov karakter trebao promeniti istovremeno, sto je malo nelogicno menjati sebe i sudbinu u odnosu na ime kojim se identifikujes ili te zovu.
Ime nekoga ima vise uticaj na druge osobe oko tebe. Recimo jedna te ista osoba ako se zove Pera neke osobe ce ga gledati bar na pocetku drugacije nego da se zove Džozualdo, to zato sto mi reci poklapamo sa odredjenim osecajima.
Tako i ja da sam sebi stavio korisnicko ime na forumu recimo "šonja" ili "Dragunov SVD" sa nekom drugom slicicom onaj koji cita bi me bar za nijansu drugacije gledao, al ja ostajem ono sto i jesam bez obzira kako se identifikovao ili markirao.
Inace "Danmagorez" neznaci nista odredjeno .. to je samo kombinacija odredjenih delova imena i prezimena mene i moje zene.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dali nam imena kroje sudbinu?
PostPostano: sri jul 22, 2009 12:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
Zanimljivo je to sa imenima. Ja sam razmišljala o značenjima imena i nihovom uticaju na osobe koje ih nose. Narod nije baš slučajno davao deci određena imena.

MIODRAG = MIO + DRAG
DRAGAN = DRAG
MISROALAV = MIR + SLAVA (slaviti)
SLAĐANA = SLATKO
NENAD = ISZNENADA SE POJAVIO, NENADANO
BOGDAN = BOG GA DAO, OD BOGA
SLAVICA = SLAVA
SREĆKO = SREĆA
VUK, VUKAŠIN, VUKOSAV = U narodu dato ime da bude jak kao vuk
SUZANA = SUZE
BRATISLAV = U SLAVU BRATA
MLADEN = MLAD
GVOZDEN = JAK KO GRVOŽĐE
MILENA = MILA

Naravno da i deo numerologije se bavi imenima. Svako slovo ima svoj broj, a samim tim i energiju koju sa sobom nosi. Osim zvučnosti, i sama značenja imena nose određenu energiju. Mislim da i kada nasledimo ime od nekih svojih predaka, da negde poprimimo neki energetski zapis od njih. Ništa nije slučajno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz