Sada je: pon jun 03, 2024 10:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned jan 13, 2008 6:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:39 pm
Postovi: 20
Lokacija: Sarajevo
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Ako je sve iluzija onda je potpuno svejedno šta radimo i ništa nema smisla zar ne?


To ovisi o tome s kojeg nivoa svijesti gledaš na taj "problem". Ovo isključivo ovisi o percepciji promatrača.


Mislim da to nije bitno ako govorimo čisto teoretski. Drugo bi bilo da govorimo o praktičnom iskustvu. Ali čisto teoretki, bez obzira na kom smo nivou, ako je sve što postoji samo iluzija stvorena da bi se savladavale lekcije i tako napredovalo (što je i razlog zašto se "Bog" podijelio na sve nas jer da se nije podijelio samo bi stagnirao) onda je potpuno nebitno kako savladavamo te lekcije. Radi lakšeg razumijevanja recimo da se Bog podijelio samo na mene i Josipa. Onda nije bitno hoću li ja sutra ukrasti 100 eura od Josipa jer iako ću ja imati 100 eura više a Josip 100 eura manje mi ćemo zajedno i dalje imati 100 eura a pošto je Bog sve onda će i Bog i dalje imati 100 eura. Drugim riječima potpuno je nebitno koja kapljica u moru je dole a koja gore ako sve skupa čine to isto more. Zato je i sva ova "pobuna" protiv vanzemaljaca koji eto jedu nas potpuno nebitna jer šta ima veze ako su oni iznad a mi ispod. oped smo zajedno jedno isto more. Čemo borba protiv dijelova istog tijela kome i mi pripadamo?

Jack987 je napisao/la:
Ali, ne zaboravimo, što smo SVE mi, u stvari??? Ljudi, prestanimo mahati i pokazivati rukama naše sjene na zidu, pogledajmo zapravo izvor, izvor svjetlosti...


Bravo. Upravo to i ja govorim. Sve je jedno. Čemu koprcanje i težnja za borbom protiv "nekoga" ako je i taj neko samo sjena na zidu baš kao i mi.

Jack987 je napisao/la:
I naravno... sve su SAMO LEKCIJE!!!



Jup. Zašto se onda boriti protiv onih koji učestvuju u tim lekcijama?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 13, 2008 7:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Čemo borba protiv dijelova istog tijela kome i mi pripadamo?


Pa ne trebamo se boriti PROTIV dijelova koji nas "žele pojesti", već se trebamo naučiti kako ZNATI da se ne nađemo "na pladnju" iz kojeg se "jede".

Kad naučimo to, savladali smo lekcije koje se tiču nivoa na kojem smo trenutno, na kojem se uči "kako biti pojeden". Vjerojatno su i to neka potrebna iskustva da se "ide dalje". Drugim rječima, sve u svoje "vrijeme".

Citat:
Zašto se onda boriti protiv onih koji učestvuju u tim lekcijama?


Ne borimo se PROTIV tih "drugih", već za BALANS ( koji ovdje, sad, trenutno ipak malo previše naginje u negativnost ).

Mogli bi reći... nekako se učimo IZBJEĆI ekstremne situacije, odnosno, naći sposobnost da se NE NAĐEMO "tamo" gdje i nije baš "ugodno".

Naravno, iz perspektive Kreatora - svejedno je sve. No, na taj nivo svijesti tek trebamo doći... a i sad vjerojatno puno toga ni nemožemo razumjeti jer imamo ograničenja 3. denziteta, a za potpuno razumijevanje je potrebna i apsolutna svijest.

Dakle, vraćamo se opet na evidentno, na temu, David Coperfield: ILUZIJE koje su ograničenja zbog kojih i "ne vidimo".

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 13, 2008 7:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:39 pm
Postovi: 20
Lokacija: Sarajevo
Jack987 je napisao/la:
Dakle, vraćamo se opet na evidentno, na temu, David Coperfield: ILUZIJE koje su ograničenja zbog kojih i "ne vidimo".




Ako misliš da ovo nije tema za ovaj topic reci mi gdje da nastavimo ovaj razgovor jer ovo je meni najvažnije pitanje i najslabija karika cijele ove filozofije koju sam pročitao na stranicama znanja i galaksije.

Jack987 je napisao/la:

Pa ne trebamo se boriti PROTIV dijelova koji nas "žele pojesti", već se trebamo naučiti kako ZNATI da se ne nađemo "na pladnju" iz kojeg se "jede".


A zašto? Izvini što ja puno pitam ali to je i karakteristika onih koji malo znaju. Ja sam od malena navikao da pitam i mnogi me zbog tog ne vole jer misle da sam dosadan. Ali ja jednostavno moram da pitam jer ništa ne znam.

Zašto bih ja želio umaći s pladnja ako znam da je sve to normalan krug ishrane gdje oni sa višom sviješću jedu one sa manjom. Zar ta osobina bježanja od normalnog nije upravo karakteristka onih sa nižom sviješću? Recimo kokoš će biježati od noža. Jelen od lovca. Oni su na nižem nivou i ne shvataju da nema ništa loše u tome da ovi sa višeg jedu one sa nižeg. Mi bismo već trebali shvatiti da u tome nema ništa loše. Sve je bog svakako. Svi smo isti tim gdje svako ima svoju ulogu. Pa šta ako me ovi gore jedu? Take one for the team right?

Jack987 je napisao/la:
Kad naučimo to, savladali smo lekcije koje se tiču nivoa na kojem smo trenutno, na kojem se uči "kako biti pojeden". Vjerojatno su i to neka potrebna iskustva da se "ide dalje". Drugim rječima, sve u svoje "vrijeme".


A zašto bih ja išao dalje? Šta ako ja i odem dalje a miliarde mojih kolega fragmenata ostaje dole? Zar ja trebam biti toliko sebičan da za sebe želim bolje nego za svoje prijatelje i suborce ;)

Uostalom, znajući da je sve Bog kakav ja motiv imam da kao jedan fragment napredujem? Pa nas fragmenata ima na svim nivoima. Svi smo fragmenti boga i ima nas na svim nivoima svijesti. Kakve veze ima jesam li ja na trećem ili na četvrtom kad nas ima bezbroj na svim nivoima. Ovo je posebno važno. Zaista nas je bezbroj na svim nivoima i svi zajedno smo Bog. Koliko sebičan ja treba da budem pa da težim višim nivoima u toj situaciji? Zašto pobogu?

Jack987 je napisao/la:
Ne borimo se PROTIV tih "drugih", već za BALANS ( koji ovdje, sad, trenutno ipak malo previše naginje u negativnost ).


Zar može biti da nije balans? Nemoj tako Jack. Ja sam čuo da je ćak i u šestom denzitetu balans ostvaren ako ništa drugo a ono putem OPS misaonih formi. Čak ako u ovoj realnosti i nije balans pa recimo naša realnost naginje u negativnost onda je sigurno tamo negdje neka druga realnost koja naginje u pozitivnost. Zajedno su opet u balansu jer Sve je uvijek u balansu zar ne? Pa čovječe mi bismo mogli narušiti ukupni balans ako izbalansiramo našu realnost? :)

Ne Jack. Sve je u balansu po defultu ove filozofije i zato mi uopšte ne treba da se brinemo o tome. Ili možda misliš da mi treba da se sekiramo jer postoji neka prijetnja Svemu? Može li uopšte postojati prijetnja Svemu ako je Sve jedino što postoji?

Jack987 je napisao/la:
Mogli bi reći... nekako se učimo IZBJEĆI ekstremne situacije, odnosno, naći sposobnost da se NE NAĐEMO "tamo" gdje i nije baš "ugodno".


Neugodno kome? Pa zar nije i "neugodno" lekcija? Zašto izbjegavati lekcije Jack?

Jack987 je napisao/la:
Naravno, iz perspektive Kreatora - svejedno je sve. No, na taj nivo svijesti tek trebamo doći... a i sad vjerojatno puno toga ni nemožemo razumjeti jer imamo ograničenja 3. denziteta, a za potpuno razumijevanje je potrebna i apsolutna svijest.



Znači za sve što je nelogično u ovoj filozofiji okrivićemo naša ograničenja. Vjerovatno ti je poznato da isto rade sve religije kad kažu "mi to ne možemo znati jer samo Bog sve zna".


Gubiš me Jack. Možda da probaš sa logikom umjesto uvježbanih fraza?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 13, 2008 8:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ako misliš da ovo nije tema za ovaj topic reci mi gdje da nastavimo ovaj razgovor jer ovo je meni najvažnije pitanje i najslabija karika cijele ove filozofije koju sam pročitao na stranicama znanja i galaksije.


Može i tu, neće se David Coperfield ljutiti... :mrgreen:

Citat:
ove filozofije koju sam pročitao na stranicama znanja i galaksije.


Zašto se samo ograničiti na te dvije stranice??? Imaš na internetu još barem deset ili sto puta toliko... jedino... neznaš druge jezike?!? A zašto? Ili, možeš i pročitati i dosta već prevedenih knjiga koje više-manje opisuju jedno te isto... i njih se da nać u Downloadu materijala, ili negdje drugdje na internetu... a i u knjižnicama i knjižarama... samo malo treba potražiti. Ako želiš SAZNATI - potražit ćeš. Tvoja slobodna volja, zar ne?!?

Citat:
A zašto? Izvini što ja puno pitam ali to je i karakteristika onih koji malo znaju. Ja sam od malena navikao da pitam i mnogi me zbog tog ne vole jer misle da sam dosadan. Ali ja jednostavno moram da pitam jer ništa ne znam.


Gle, možeš se boriti, ili ne... opet - odluka je na tebi. Sve ovisi kako na to gledaš. I sve su odluke u redu. A stara narodna kaže: "Tko pita - ne skita".

Samo pitaj, nema beda... iako je glupo da ti netko objašnjava neke stvari iz računanja integrala, a još nisi uspio razumijeti osnove množenja i dijeljenja. Dakle, prvo - podloga, pa onda "detalji" i složenije stvari. Naravno, tako ide učenje, osnovno prema složenijem. Možeš ti i izabrati odmah neki "maturski rad" na početku, ali vjerojatno nećeš uspjeti shvatiti niti razumijeti tematiku. Svejedno o čemu se radilo, bila to matematika, metafizika ili bilo što drugo.
Citat:
Zašto bih ja želio umaći s pladnja ako znam da je sve to normalan krug ishrane gdje oni sa višom sviješću jedu one sa manjom.


Onda nemoj! Kako god odlučiš - tako i napravi!

I naravno, tako kako si opisao - je samo u OPS svjetovima. U OPD se ne hrani drugima. Imaš i OPD svijetove, jer samo OPS ni nebi mogli ( dugo ) postojati. BALANS tih 2.

Citat:
Oni su na nižem nivou i ne shvataju da nema ništa loše u tome da ovi sa višeg jedu one sa nižeg.


Da, ali ako shvatiš i SAZNAŠ da postoje i svjetovi u kojima se ne jede - onda ti se, ponekad, i zgade ovi svjetovi u kojima se "jede". I želiš promijeniti svoju vibraciju u tom smjeru. A to tek možeš kad si SVJESTAN dovoljno, kad imaš ZNANJE da postoji i "nešto drugo". A sve do te točke - sam odluči hoćeš ili nećeš biti hrana... na tebi je.

Citat:
A zašto bih ja išao dalje?


To "dalje" znači da napreduješ. Iskustva se ionako samo broje, pa imaš sve više i više iskustava "iza sebe", pa tako i napreduješ u porastu svijesti. Što si doživio i iskusio - to si doživio i iskusio i to ti je trajno "zapisano" kao energetski obrazac u vibracijskim frekvencijama duše=tebe. Nema "natrag".

Citat:
Šta ako ja i odem dalje a miliarde mojih kolega fragmenata ostaje dole? Zar ja trebam biti toliko sebičan da za sebe želim bolje nego za svoje prijatelje i suborce


Da, trenutno smo duše koje imaju ljudsko iskustvo. Možda smo, nekad, bili ribe, mačke, drveće, voda... štogod. Možda ćemo nekad u "budućnosti" ( čitaj drugim točkama vremena/prostora ) biti netko "drugi". Pa tako i oni fragmenti koji "maturiraju" imaju i prilike biti "netko drugi" ako već većina ljudi, odnosno grupna duša ljudi, ostane u 3D. Drugima jedino stvarno možeš pomoći tako da širiš znanje=svijest=ljubav. Oni sami trebaju shvatiti i željeti primiti te vibracije. Ako to ne žele - ni neće. I naravno, time odlučuju o svojim mogućim "budućnostima"...
Citat:
Uostalom, znajući da je sve Bog kakav ja motiv imam da kao jedan fragment napredujem?


Da. Zapitaj se.

Citat:
Pa nas fragmenata ima na svim nivoima. Svi smo fragmenti boga i ima nas na svim nivoima svijesti. Kakve veze ima jesam li ja na trećem ili na četvrtom kad nas ima bezbroj na svim nivoima.


Točno. Nema veze. Pa ipak... zašto si onda ovdje?!?

Citat:
Ovo je posebno važno.


Jes. "Važnost leži u očima onog tko promatra"... netko reče.

Citat:
Zaista nas je bezbroj na svim nivoima i svi zajedno smo Bog.

Jes. =D>
Citat:
Koliko sebičan ja treba da budem pa da težim višim nivoima u toj situaciji? Zašto pobogu?


Daaaa! Zapitaj se!
"Sebi-čan"... hmmm... da li korijen riječi ima nešto OPS u sebi??? Prvo si OPS, pa onda se odlučiš biti OPD... prepoznaješ li "trenutak" u svojem načinu razmišljanja? Možda ti je to "znak" da težiš OPD-u... dakle, blizu si transformacije, važnije odluke tvojeg "ja" ( štogod bio ) da kreneš u tom pravcu... hehe... trebaš naučiti gledati svoje "znakove na putu".

Citat:
Zar može biti da nije balans?


Gledajući iz 7. denziteta - ne. Gledajući iz 3. deniteta - da. Ovisi na koje se sve svjetove i nivoe ograničiš. Pogledaj vagu. Ako je dobro podešena, bez utega, savršeni balans. Stavi malo na jednu stranu - postaje debalans u okviru "ovog svijeta". Istovremeno, u antimaterijalnom svijetu se desi neka odgovarajuća reakcija ( suprotno ). Poraste ili se smanji neki potencijal energije... tko zna... i time se stvori BALANS. Dakle, imamo balans u cijelosti, ali debalans u našem svijetu ( kao i u antimaterijalnom ).
Citat:
Pa čovječe mi bismo mogli narušiti ukupni balans ako izbalansiramo našu realnost?


Hehe... nebi, jer pročitaj ovu tvoju točnu tvrdnju:

Citat:
Sve je uvijek u balansu zar ne?


To ti je baš ono što sam ti objasnio maloprije. Globalni balans nemožeš poremetiti. Ali možeš neki balans nekog svijeta koji je fragment tog univerzalnog 7D.

Citat:
Ili možda misliš da mi treba da se sekiramo jer postoji neka prijetnja Svemu? Može li uopšte postojati prijetnja Svemu ako je Sve jedino što postoji?


Ne, naravno. Pa zašto bi se sekirao radi ičega?!? Nema prijetnje svemu, jedino ako to "sve" ne želi više egzistirati kao takvo. Ali, tko će ga znati?!? Očito to još nije odlučilo... pošto... evo nas svih tu... i tamo... i svugdje...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Citat:
Neugodno kome? Pa zar nije i "neugodno" lekcija? Zašto izbjegavati lekcije Jack?


Ma ne... ne shvaćaš... netreba izbjegavati lekcije. A zašto bi lekcije uvijek trebale biti "neugodne"?!? Lekcije se uvijek nauče, ali neki odaberu da se nauče na "neugodan" način, a neki na "ugodan". Obrati pažnju da su izrazi pod navodnicima radi izbjegavanja asocijacije sa emocijama.
I lekcije se i nemogu izbjegavati dugoročno... možeš ju trenutno izbjeći, ali ona opet dolazi... sve dok ju ne naučiš. na tebi je kad ćeš ju naučiti.
Citat:
Znači za sve što je nelogično u ovoj filozofiji okrivićemo naša ograničenja. Vjerovatno ti je poznato da isto rade sve religije kad kažu "mi to ne možemo znati jer samo Bog sve zna".


Ne, nema potrebe uopće nekog/nešto okrivljavati ( omiljena lekcija, zar ne?!? ) za nešto. A i nema tu nekih nelogičnosti, možda ima onima koji su još pod debelim ograničenjima, pod debelim nerazumijevanjima, ali kad ti ljudi podignu svijest na nivo kad to više nije nelogično - onda nauče upravo te lekcije i stvari.

Citat:
Gubiš me Jack.


Ako ti misliš da ti trebaš slijediti moj put, ili ja tvoj - u debeloj si zabludi. Dakle, svejedno kako shvatili tvoje "gubljenje", nije poanta da neko nekog slijedi. Svačiji putevi su različiti.

Citat:
Možda da probaš sa logikom umjesto uvježbanih fraza?


Zašto misliš da je samo logika bitna? Osobno, mene je logika u dosta slučaja "zavarala" jer logikom ide samo jedan dio uma, dok drugi, češće puno, puuuuno više pomogne nego samo logika. Mudro je kombinirati oboje, pogledaj temu intuicija i logika.

Puno uspješnog traženja u svemu ovome!

I nitko te netreba voditi "za ruke". Istraži sam većinu stvari, pa onda ćemo s puno manje uložene energije moći dalje. Mogu uvijek pisati ove kilometarske postove, ali možda i nebi bilo potrebe da si "savladao osnove", odnosno proučio većinu knjiga, materijala, pogledao dokumentaraca... štajaznam... čega još... hehehe!

I ja bi se zapitao zašto me većina ljudi odbija radi mojih pitanja...
Citat:
Ja sam od malena navikao da pitam i mnogi me zbog tog ne vole jer misle da sam dosadan. Ali ja jednostavno moram da pitam jer ništa ne znam.


Gle, ni ja ništa neznam, ali pokušavam drugima ostaviti što više energije tako da prvo proučim sam što više mogu, pa onda pitanja... ak me razumiješ...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 13, 2008 10:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned nov 26, 2006 6:39 pm
Postovi: 20
Lokacija: Sarajevo
Evo opet vanzemaljci brišu postove. Može ih biti stid :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 13, 2008 10:18 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Evo opet vanzemaljci brišu postove. Može ih biti stid


Bez brzopletih zakljucaka [-X

Najzad, zar je vazno ko brise postove kada smo svi ionako Jedno?
Sad, na tanjiru ili sa obrisanim postom, nije li svejedno. :wink:

Naravno, i svi buduci postovi koji se ne budu bavili tematikom - dakle, Koperfildom - vec tudjim egom ce takodje biti obrisani. U svejedinstvu.

Podatke o zanimanju i broju procitanih knjiga mozes da izlozis pod "Clanovi".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 23, 2008 5:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
David Koperfild ne napravi ZAPRAVO da nešto nestane, već ima brdo pomagala koja mu služe da to sve napravi (nešto slično kao Sai Baba :D). O tome mi je pričao jedan prijatelj koji to na faksu uči, a predavao mu je M G Taylor :D .

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 23, 2008 6:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
Na youtube-u su se nedavno pojavila 2 filma u kojem se objasnjava kako je napravio da nestane kip slobode i kako je letio.
Filmovi su ubrzo izbrisani.
Bili su i ovdje.
Bili su dobro i detaljno objašnjeni.
Iluzija :)

Evo objašnjenje "metamorfoze".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 23, 2008 11:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
dejvid koperfild...nista veci od bilo koga, nista bolji od bilo koga, samo bogatiji i mozda malo vislji recimo od mene...
na njega gledam samo kao dobrog zabavljaca kojeg uzivam gledat, a da je ista vise nego zabavljac--hm prosto zaglupljujuce...
nego zivio koperfilde i zabavljo nas...
aa nebi bilo bas dobro razbijat glavu o njegovim tzv mocima, kontroli materije vanzemaljskom porjeklu...ma daaj...da je istina nebi na taj nacin zaradjivao na koji zaradjuje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dejvid Koperfild
PostPostano: sub jun 20, 2009 5:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jun 13, 2009 12:13 pm
Postovi: 31
gledao sam ga u bg areni pre par godina

svi su bili iz prvih redova razocarani..,

mada meni je delovao cool i pozitvan program


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz