Sada je: sub apr 27, 2024 10:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Blair i Bush zele ukinuti dugovanja Africi
PostPostano: čet jun 09, 2005 12:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 04, 2005 2:36 pm
Postovi: 57
Lokacija: Zagreb
Američki predsjednik George W. Bush objavio je u utorak kako Sjedinjene Države i Velika Britanija rade na planu kojim bi se afričkim zemljama u potpunosti oprostili dugovi
Bush je to najavio na zajedničkoj konferenciji za novinare s britanskim premijerom Tonyjem Blairom koji pomoć Africi namjerava učiniti središnjom temom summita skupine G8 najrazvijenijih zemalja u srpnju u Gleneaglesu u Škotskoj. Bush je kazao kako se suglasio s Blairom da visokozadužene afričke zemlje 'koje su na putu reformi ne bi trebale biti opterećene planinama dugova'.

'Naše zemlje razvijaju prijedlog za G8 koji će ukloniti 100 posto toga duga', rekao je Bush. Blair, koji poziva na oprost svih dugova siromašnim zemljama Afrike, je rekao: 'Mislim da smo na dobrom putu' da se postigne sporazum. Bush je također najavio da će Sjedinjene Države osigurati približno 674 milijuna dolara dodatne pomoći kao odgovor na humanitarne krize u Africi. Od tih sredstava 414 milijuna dolara će biti odvojeno za sprječavanje krize gladi na Rogu Afrike.

Preneseno sa http://www.tportal.hr/fset.html

Nije mi bas jasno u cemu je kvaka i sta zele sa time postic?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 11, 2005 1:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 10, 2005 6:34 pm
Postovi: 34
Ma znao sam ja da je taj Bush zapravo humanista :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 11, 2005 7:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Plaćaju Afrikanci enormno više nego što su dužni samo što toga nisu niti svijesni no sami su to htjeli? Na afrički kontinent inkarniraju oni koji imaju najjače izražen mentalitet žrtve, ni mi nismo iznimka samo je to kod nas za nijansu slabije izraženo.

Što time žele postići?

Moje mišljenje je da time skrivaju stvarno stanje na afričkom kontinentu i epidemije HIV te marburške groznice koje otimaju na tisuće života dnevno.
Afrički kontinent je labolatorij za znanstvena istraživanja...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz