Sada je: čet mar 28, 2024 11:29 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto maj 13, 2008 6:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Veliki zmaj
Zmajevi se spominju u Bibliji na čak 16 mjesta ! Sve dok Sveti Juraj nije ubio zadnjega zmaja, te su beštije žarile i palile mitološkim svijetom Biblije.

" A bijaše i velik zmaj koga štovahu Babilonci. Kralj reče Danielu: "Hoćeš reći da je mjeden? Gle! Živi, jede, pije: nećeš valjda kazati da ovo nije živi bog. Pokloni mu se!"
Tada Daniel uze smole, masti i dlaka, sve to ispeče, načini od toga kuglice te ih baci zmaju u ždrijelo. Zmaj proguta i rasprsnu se. "
Danijel 14,24

" Ne raduj se, sva Filistejo, što se slomi štap koji te udarao, jer će iz korijena zmijinjeg izaći ljutica što će izleći ZMAJA KRILATOGA. "

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 13, 2008 8:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 08, 2007 9:51 pm
Postovi: 32
Lokacija: beograd
13 Kain rece Gospodu: Kazna je moja suvise teska da bih je mogao izdrzati. 14 Gle, teras me danas iz ove zemlje; bicu sakriven daleko od lica tvoga, bicu skitac i potukac po zemlji, i koji me god udesi ubice me. 15 Rece njemu Gospod: Ako ko ubije Kaina, sedam ce puta to okajati. I Gospod nacini znak na Kainu, da ga ne ubije ko ga udesi.

16 Kain se udalji od lica Gospodnjega i naseli se u zemlji Nodskoj na istoku od Edena.

17 Kain pozna zenu svoju, ona zatrudne i rodi Enoha. On sazida zatim grad i prozva ga Enoh, po imenu sina svoga.

Oduvek me je zbunjivao ovaj deo, i ne samo ovaj, ko je "ko ga udesi", odakle "zena" njegova i njegovih potomaka?

_________________
ponekad je sve nista, a ponekad nista je sve


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 13, 2008 11:52 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet maj 01, 2008 10:51 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
agno je napisao/la:
13 Kain rece Gospodu: Kazna je moja suvise teska da bih je mogao izdrzati. 14 Gle, teras me danas iz ove zemlje; bicu sakriven daleko od lica tvoga, bicu skitac i potukac po zemlji, i koji me god udesi ubice me. 15 Rece njemu Gospod: Ako ko ubije Kaina, sedam ce puta to okajati. I Gospod nacini znak na Kainu, da ga ne ubije ko ga udesi.

16 Kain se udalji od lica Gospodnjega i naseli se u zemlji Nodskoj na istoku od Edena.

17 Kain pozna zenu svoju, ona zatrudne i rodi Enoha. On sazida zatim grad i prozva ga Enoh, po imenu sina svoga.

Oduvek me je zbunjivao ovaj deo, i ne samo ovaj, ko je "ko ga udesi", odakle "zena" njegova i njegovih potomaka?



Ova prica je jos u pocetku Biblije, bliski potomci Adama...
Kain i Avelj su bili braca. Kain je ubio svog brata Avelja. Avelj je bio dobar i pazljiv i sve je radio sa ljubavlju. Ali Kain je bio ravnodusan, ohol i samovoljan.

Jednoga dana Avelj je prineo neke darove Bogu, cinio je to sa uobicanom paznjom i ljubavlju. Istog dana prineo je dar i Kain. Bog je dosao da vidi kakve su mu darove priredili. Bog je pogledao u Aveljevo srce i video iskrenost i dobrotu. Ali u Kainu, Bog je prepoznao licemerje i ravnodusnost. Bog je dao do znanja Kainu da njegov dar nije sa ljubavlju, i na njegov dar nije ni pogledao.

Kain se zato rasrdio i ljutito namrgodi na Boga uz veliki bes.

Bog kad je video koliko je Kain ljut zbog toga, rekao je:"Zasto se ljutis, da si cinio dobro primio bih tvoj dar i sada bi ti bio zadovoljan.".....

Ova recenica govori mnogo o prirodi Boga i vere. Ona nam moze posluziti da iz nje mogo toga naucimo. Kain cak i da se njegov dar ne primi, bio bi zadovoljan kako Bog kaze, ako je iskreno i s ljubavlju svoj dar prineo. Osecanje radosti koje bi ga obuzelo (a to je ono kada nekome poklanjamo ili dajemo, cak i kad znamo da nam nece biti uzvraceno), bila bi dovoljna satisfakcija za njega, cak i ako Bog nije hteo da primi.

Ovo je vrlo zagonetno! To u sustini ukazuje na jos jednu prirodu Boga. Na Svetoga duha. Bog cak i kada ne pogleda neki nas dar-( ali mi zbog nase ogranicenosti ne mozemo uvek da vidimo i shvatimo na pravi nacin da li neko ceni nasu nameru ili ne), ako je dar iskren (odnosno ako je nasa namera dobra), mi cemo biti radosni- ne sami po sebi, po nekom zakonu akcije-reakcije, vec zato sto u nama deluje Bog- odnosno Sveti duh. To jedinstvo sa Bogom ovoga puta dolazi iznutra. Paradoks je sto se cini da je Bog mozda sa jedne strane okrenuo glavu, a bas unutra prihvatio dar sa posebnim zadovoljstvom. Na kraju ce se ispostaviti da je to sustina, i da je to najveca satisfackija, i da Bog najcesce tako uzvraca. Mada blagoslovi koje Bog moze da uzvrati nemaju granice.

"Zrtva Bogu je srce skruseno i smerno"- recenica koja znaci da je zrtva nase srce. To jest kad prinesemo svoje srce Bogu, kada cinimo dobro delo, to je zrtva-dar Bogu. Svaka spoljasnja zrtva je simbol, predstavlja nase srece, kakvi smo. To je ono sto Bog gleda. A zrtve mu nisu potrebne, jer su one toliko sitne naspram Njegovoj velicini i svemoci.

(Kada je Solomon hteo da pravi Bogu hram zapitao se moze li napraviti hram dostojan Boga koji sam sebi moze da stvori hram sjajniji od sunca... Ali Solomon se ipak potrudio najvise sto je mogao i sagradjen je predivan hram u Jerusalimu- mozda i najlepsi)

Npr. ako nekome zelimo da iskreno pomognemo, dajuci mu npr 10e. A njemu treba 100e, mozda ce taj misliti da mu se podsmevamo, i traziti da mu damo bar jos 50e. Ako je za nas to stvarno previse, mozda cemo se i mi sami uvrediti ili cak naljutiti. Tip zatim bez ikakvog obzira prema nama uzima tih 10e, ne rekavsi ni hvala, i odlazi. Nama moze da dodje zelja da ga udarimo, iz besa, sto je uzeo nasih poslednjih 10e za koje smo ocekivali da ce biti prihvaceno sa ogromnom zahvalnoscu, onoliko velikom koliko taj novac nama znaci ako ni mi sami namamo puno para. I taj bes dolazi sa punim pravom, ali iz mracnih sila dubina...

Ali- ako smo mu iskreno zeleli pomoci, ipak bismo bili zadovoljni, jer bismo culi "hvala" ali iznutra. To necujno "hvala" potice iz neobjasnjivog izvora. A to je ono: "Zrtva Bogu je srce skruseno i smerno"- to je kao da smo Bogu dali 10e :D Jer ako smo dali poslednje pare, to jest kada nemamo, a dajemo sve sto imamo, to je kao da smo dali kovceg sa blagom. Ova velicina koju mali dar dobija, dobija kroz velicinu Bozijih ociju- on vidi ono sto niko ne moze. Jer Bog kaze Kainu: "da si cinio dobro, primio bih tvoj dar i sada bi bio zadovoljan." To znaci da Bog prima svaki iskren dar, ma koliko mali bio. Pa i Kainov (iako mu nije pogledao tad na dar)- jer Bog nikada nista ne odbacuje zauvek, vec strpljivo ceka da covekovo tvrdo srce omeksa.

A kada Boga zaduzimo, to se vraca sa velikom kamatom :love5: :D
Ovo je neki moj nacin razmisljanja... Mozda sam malo ukomplikovao... :D


...Kain je cuo Boziju primedbu, ali je zbog toga samo jos vise mrzeo svoga brata. Mrznja u njemu je rasla, i na kraju je brata na prevaru ubio, pozvavsi ga u setnju.

Bog se obrati njemu i upita ga:"Sto ucini tako strasan greh?" Bog je zatim izrekao kaznu Kainu, i objasnio mu koliko je ucinio strasan greh- jer on kao brat treba biti cuvar svog brata. Ali mu je i objasnio da cineci zlo nikada nece biti mio, dok jedino cineci dobro moze biti mio. A veoma je tuzno sto je to bas ono sto je Kain zeleo, da Bogu bude mio. Ali kao sto je svaki covek sklon na zlo, nazalost dopustio je da u njemu raste zavist i zlo, umesto da preovlada bratska ljubav. Ova prica se nazalost i dan danas ponavlja..

Bog je Kaina ucinio izgnanikom i dozivotnim beskucnikom. Ali je obecao da cega zastiti od svakoga ko pokusa da ga ubije. Neko bi se zapitao, sto Bog nije ubio Kaina- jer je Kain bas zasluzio da kao ubica bude ubijen?

Ovo govori da je Bog u sustini sve vreme voleo Kaina (koliko je Kain samo bio u zabludi), kao covekoljubiv Bog, pre nego pravedan Bog. "I ako se majka okrene od svog deteta- ja se od tebe nikada okrenuti necu"-Bog.

Jer Bogu je najprece da covek spasi svoju dusu. "Kad se jedan zlikovac preobrati, veca je radost za jednog takvog nepravednika,nego za 100 pravednika" - Isus.

Bas mi drago sto pisem o ovome, pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 7:15 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 13, 2008 6:14 pm
Postovi: 1
Lokacija: Sarajevo
Biblija se razlikuje od izdanja do izdanja. Tako da je vecina toga ljudska rukotvorina. Sama Biblija je puna kontradiktornosti i netacnih informacija.

Preporucujem svima (koji to zele) da uzmu Kur'an i da ga procitaju, jer Kur'an iz VII stoljeca i Kur'an iz XXI stoljeca ima identican text.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 9:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
Ammare je napisao/la:
Biblija se razlikuje od izdanja do izdanja. Tako da je vecina toga ljudska rukotvorina. Sama Biblija je puna kontradiktornosti i netacnih informacija.

Krivotvorina :)

Ammare je napisao/la:
Preporucujem svima (koji to zele) da uzmu Kur'an i da ga procitaju, jer Kur'an iz VII stoljeca i Kur'an iz XXI stoljeca ima identican text.

A na osnovu čega to zaključuješ? Ti si ga napisao u 7-om stoljeću? Ili su ti oni rekli da je ta napisana/izložena/prikazana baš ta prva verzija? lol mojne me. Otvori okice...čemu ti služe?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 3:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
kad sam sve ovo procitao doslo mi u glavu sledece:

Zvoncici, zvoncici
Zvone celu noc
I ostaju u secanju
Sto nikad nece proc. Hej!

Zvoncici, zvoncici
Zvone na sav glas
Kroz celu noc i citav kraj
Zvone za sve nas.

i jos samo da dodam zvoncici=programi i to je otprilike to 8)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 3:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
mada ja mislim da je sigurno Kuran

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 3:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
a ako nije kuran onda mora da je bibilija...

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Zadnja izmjena: ras; sri maj 14, 2008 3:13 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 3:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
ma... ne znam... ma mora da je nesto... :twisted:

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 3:37 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet maj 01, 2008 10:51 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Ammare je napisao/la:
Biblija se razlikuje od izdanja do izdanja. Tako da je vecina toga ljudska rukotvorina. Sama Biblija je puna kontradiktornosti i netacnih informacija.

Preporucujem svima (koji to zele) da uzmu Kur'an i da ga procitaju, jer Kur'an iz VII stoljeca i Kur'an iz XXI stoljeca ima identican text.


Nazalost, ima i toga.. Mislim da ne mozemo imati dokaze da Biblija nije menjana.. nismo tada ziveli :D , a pravo je cudo da nesto sto se umnozavalo rucno nije promenjeno. Mada postoje neki matematicki zakoni koji ukazuju da bi Biblija mozda bila autenticna.

Naime, ruski matematicari su sedamdesetih godina ispitivali Bibliju i dosli su do zapanjujucih rezultata. Oni su cini mi se, uzeli originalni starogrcki prevod (zapravo originalni jezik), ili aramejski, nisam siguran, pretvorili sva slova u grcke brojeve (posto grcki alfabet predstavlja i grcke brojeve-svako slovo jedan broj) i na osnovu ovih brojeva dobili da je zbir svih slova, svih recenica, reci, glagola, imenica, likova koji se pominju u Bibliji, deljiv sa 7, i pronasli na stotine drugih deljivosti sa 7. Zapravo sto god da se broji u Bibliji bice deljivo sa 7. Izracunali su verovatnocu da je neko piso Bibliju na slucajan nacin tako da se pogode sve ove zakonitosti: jedan prema kvadrilion (1:1*10 na 24=0.000000....0001) - niz od dvadeset i cetiri nule ispred jedinice. A broj 7 se u Bibliji opisuje kao broj koji izrazava savrsenstvo. :)

Ova verovatnoca je toliko toliko mala, da je prosto ne moguce da je Biblija nastala slucajno. Jos neki matematicari su tada kritikovali takav zakljucak, i pokusali su, mada bezuspesno, da napisu samo nekoliko recenica sa ovim zakonitostima deljivosti kojih ima na stotine.. Onda su na kraju priznali da je to nemoguce. Ni danasnji racunari ne mogu da izmisle ni nekoliko stotina reci sa ovim zakonitostima, a Biblija ima preko hiljdu strana.

Jos je zanimljivo i to da su ljudim koji su pisali Bibliju, ziveli u rasponu od hiljadu i vise godina. :D

Postoji jednostavno i neverovatno objasnjenje za ovaj fenomen, a to je- samo je Bog mogao tako nesto da napise. U smislu, Bog je tacno govorio slovo po slovo dok su pisci zapisivali. A to je upravo ono sto pisci na mnogo mesta i tvrde- da Bog govori kroz Bibliju, da je Biblija rec Bozija.

Jos nesto, prepisivaci Biblija koji su pravili rucne kopije, bili su veliki fanatici. Na primer, ako je list na kojem su pisali na kraju imao samo jedno slovo vise, oni bi ga spaljivali. Ili kad naidju na rec Bog, oni bi se osetili necisto, pa bi se prvo okupali i onda nastavili pisanje. Ovo ukazuje da su prepisivali vrlo vrlo pazljivo. Sto bi mogao biti i jos jedan prilog tome da je Biblija vrlo verovatno autenticna.

Mene licno ove stvari fasciniraju :D Meni je to pravo cudo..

Cuo sam da je Kuran dosta dobra knjiga, mada nisam citao... jednoga dana hocu. Mislim da je sve ono sto je definisano u Bibliji, definisano i u Kuranu, mozda na malo drugaciji nacin. U sustini teznja ka Bogu, to jest taj vapaj koji covek upucuje Bogu kroz vekove, da ga Bog cuje, uslisi- to je tako isto u svakoj religiji.

Poz :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 5:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Prije svega Bibliju treba shvatiti kao okultnu alegoriju a ne kao povijesno provjerljive informacije. Biblija kao skup tekstova je oduvijek bila podvrgnuta raznim promjenama sa strane raznih adepata. Neke takve promjene u originalnom tekstu su zauvijek promjenile originalni kod Biblije.

Ovisno o tekućem astrološkom dobu i vladavini određene religiozno-filozofske i socijalne paradigme, mijenjan je sadržaj originalnih aramejskih tekstova. Naravno, simbolika je ostala no uz promijenjeno lice. Npr. u vladavini lunarnog kulta (matrijahalna religija i društvo) prije Potopa, svi tekstovi i okultne prakse su bile orijentirane na Božicu, majčinsku, ženstvenu energiju i vrhovni inicijatori/magovi su bile žene, no kako je poslije Potopa zavladao kult Saturna i solarni kult, čiji je vanjsko obilježje judeo-kršćanska tradicija, tako je uloga žene potisnuta. To možeš vidjeti u raznim dijelovima Biblije.

Mnogi događaji i osobe spomenuti u Bibliji su tek fiktivni/izmišljeni likovi stvoreni da u sebi ukodiraju tajno značenje koje je najčešće vezano za astrologiju, alkemiju, Tarot, numerologiju i Kabalu. Ove drevne znanosti su razlog postojanja Biblije, tj. oni su savršeni spoj spiritualne poduke.

Mnogi likovi su samo nebeska zviježđa ili zodijački znaci, drugi su planeti, treći misaone forme, neki drugi predstavljaju ljudsku anatomiju kao npr. Adam, Solomon kao Trojstvo Sunca, neki prestavljaju ljudske čakre, nebeske sfere ili jednostavno najčišće filozofske koncepte i primarne ideje.

U jednom threadu u sekciji Historija pokazao sam na nekoliko primjera kako ne treba doslovno shvatiti tekstove Biblije. Likovi poput Krista ili Ivana Krstitelja predstavljaju različite pozicije planeta Merkura, ne samo fizički (u vrijeme pisanja Novog Zavjeta, njegovi pisci su primjetili nebeske mjene te ih iskoristili u sastavljanju mitologije), već i konceptualno. Naravno, to je tek jedno od originalnih značenja osobe Krista, postoje i druge dublje razine shvaćanja.

Kontradikcije koje proizlaze iz pozornog čitanja Biblije nisu prepisivačka greška već samo još jedan od kodova. Najčešće kada naiđeš na rečenicu ili pasus koji doslovno ne znači ništa, znaj da se u njemu krije metafizička istina.

Ne možemo biti potpuno sigurni u povijesnu točnost informacija iznesenih u Bibliji, no ne kažem da se oni nisu dogodili. Bibliju je najbolje gledati sa eklektičkog stajališta: ona je i nije povijesni dokument, no mističarima ili onima koji teže za Jedinstvom bi trebao biti zadatak prodrijeti u srž tih naizgled shvatljivih tekstova.

Tekst Biblije si možeš zamisliti kao nepregledan računalni kod, no ako posjeduješ Ključ interpretacije, besmisleni niz znakova se pretvara u korisnu informaciju, to je filtiranje koje je plodonosno. Svaka razina značenja se otključava onima koji istinski vide iza rečenične strukture.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 9:04 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet maj 01, 2008 10:51 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Milislim da ipak ne treba iskljuciti istorijski aspek jer Biblija u detalje opisuje neke istorijski vazne dogadjaje... na primer pad nekih istorijskih gradova Jerihona, Vavilona, Jerusalima, osvajanje Persijanaca, Filistejaca, ponovna gradnja Jerusalima... itd.. U Bibliji se takodje mogu nci korisne informacije o rimskoj imperiji, itd..


Kako si uspeo da dovedes likove u vezu sa astroloskim pojmovim i pozicijama planeta?

Isak Nutn je verovao takodje da se u Bibliji krije skriveno znanje kao i numeroloski sifrovane tajne prirode...


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 9:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Boki... je napisao/la:
Milislim da ipak ne treba iskljuciti istorijski aspek jer Biblija u detalje opisuje neke istorijski vazne dogadjaje... na primer pad nekih istorijskih gradova Jerihona, Vavilona, Jerusalima, osvajanje Persijanaca, Filistejaca, ponovna gradnja Jerusalima... itd.. U Bibliji se takodje mogu nci korisne informacije o rimskoj imperiji, itd..


Kako si uspeo da dovedes likove u vezu sa astroloskim pojmovim i pozicijama planeta?

Isak Nutn je verovao takodje da se u Bibliji krije skriveno znanje kao i numeroloski sifrovane tajne prirode...


Pozdrav!


Naravno, nisam ni rekao da bi trebali zanemariti mogućnost autentičnih povijesnih podataka, ali znajući da je originalna Tora ustvari kabalistička zagonetka isto kao i Otkrivenje u Novom Zavjetu (ovo je vrlo evidentno), ostaje zaključak da su drevni Levitski inicirani rabini ukodirali mnogo tajnih značenja iza takvozvanih "stvarnih" događaja i osoba gematrijskom metodom, tj. metodom povezivanja riječi, slova i rečenica sa odgovarajućim brojčanim vrijednostima.

Naravno, oni su poznavali i Mazloth ili zodijak, a Kabala uči da je Mazloth sačinjen od 12 jednostrukih slova hebrejske abecede, tako da pri samom izumu hebrejskog i aramejskog jezika, slovima su dana atribucije zodijaka, ali i ostale koncepcije ili bi se moglo reći da su slova hebrejske abecede fizička reprezentacija viših Ideja.

Inače ima 22 slova, a hijerarhija tih slova je slijedeća: 3 majčinska koja predstavljaju Trojstvo, 7 dvostrukih slova koja predstavlju 7 tradicionalnih planeta/7 Elohima, te 12 jednostrukih koja predstavljaju zodijak ili mjesece u godini.

Ovo nije samo banalna poveznica, ovo djeluje na višim razinama također, jer slova i riječi su samo poseban način manifestacije određenih kozmičkih energija/misaonih formi. Na sličan način na koji je hebrejski jezik osmišljen kao jezik "unutarnjeg kruga", isto je formiran jezik runa koji je u izvornoj formi nastao primitivnim crtežima konstelacija, koje su oživljene u mitovima kao bogovi, junaci, mesije ili neke druge osobnosti.

Nije nerazumno pretpostaviti da je to samo početak, jer postoji puno razina simbolike u Spisima. Neke se svode na psihološku domenu, astralnu domenu, neke uključuju nebeske događaje itd, neke se tiču metalnih i potpuno apstraktnih razina...

Ponovna gradnja Hrama je također simbolična ideja o regeneraciji Čovjeka, tj. ponovnom rođenju iz Smrti (ova ideja je oživljena u ritualu 3. stupnja masonerije). Ovo nikako ne bi smjelo doslovno shvatiti, jer to onda postaje religija, kao što sada možemo vidjeti.

Npr. Novi Jeruzalem spominjan u Otkrivenju je ustvari Solomonov Hram, tj. za one koje razumiju, taj Hram je u Čovjeku, dakle iskonski Čovjek sam. Ovdje se ne misli na fizički Jeruzalem. Mikrokozmička simbolika je ustvari jedina sila iza svih spiritualnih/okultnih učenja i tradicija, a to je da je cijeli Čovjek svemir u malom i da se kretanje konstelacija, vanjskim sila također događa u Čovjeku.

Važno je primjetiti da je simbolika iskonski jezik beskonačnog/bespolnog Uma, a ne samo ljudska percepcija onoga što je iskonsko. Praktički, jedan znak može skriti cijeli svemir u sebi, a to je i logično s obzirom da je svemir u Umu Svega, a riječi i brojevi su mentalna koncepija koju ljudi ograničavaju na određena značenja, kad u apsolutnoj stvarnosti, simboli obuhvaćaju sve i ništa.

Tema o zodijaku, planetima i bogovima/junacima je preduga a otišli bi previše off-topic.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 11:10 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet maj 01, 2008 10:51 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Stvarno dosta zanimljivih informacija :D Odakle ti sve to? :D
Ako ovako nastavimo mislim da cemo doci do fenomenalnih stvari, nisam ocekivao da ce se tema i dalje razvijati, samo nastavite =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 14, 2008 11:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Boki... je napisao/la:
Stvarno dosta zanimljivih informacija :D Odakle ti sve to? :D
Ako ovako nastavimo mislim da cemo doci do fenomenalnih stvari, nisam ocekivao da ce se tema i dalje razvijati, samo nastavite =D>


Komparativno proučavanje raznih izvora je vrlo korisno za razvoj svijesti.

Evo još koji primjer ili dokaz da je Biblija prije svega alegorija:

Riječ SOLOMON ustvari predstavlja Sunce u tri faze svog života: SOL (istok-izlazak/Rođenje), OM (jug - zenit, najviša točka/Mladost) i ON (zapad - zalazak/Smrt).

Ova tri sloga su ustvari tri riječi za Sunce u tri različita jezika: SOL - latinski, OM ili točnije AUM - indijski/sanskrit i ON - staroegipatski.

U hebrejskom pismu ako zapišemo riječ SOLOMON, dobit ćemo S-L-M-N, jer Židovi ne pišu samoglasnike (postoje određena gramatička pravila).
Njihovo numerička vrijednost po Gematriji je S je slovo Samekh = 60, L je Lamed = 30, M je Mem = 40, N je Nun= 50. Njihov zbroj daje 180. Zašto je to bitno? Broj 180 je broj stupnjeva polovice kružnice. Rekli smo da je SOL-OM-ON Sunce u tri faze: istok, jug i zapad. Upravo ta kretnja Sunca kroz te faze opisuje polukrug od 180 stupnjeva.

Trojstvo je također ukodirano u ovu jednađžbu: Otac (izlazeće Sunce), Sin (zenit - najljepše Sunce) te Majka-Duh Sveti (zalazeće Sunce). U alkemiji imamo analogiju:

Otac - sumpor (element Vatra) - Sunce
Majka - sol (element Voda) - Mjesec
Sin - živa (element Zrak) - Merkur

Svaki od ovih aspekata se nalazi i u čovjeku: Otac sjaji u mozgu (Razum), Majka sjaji u genitalijama (razmnožavanje/rađanje/Intuicija) a Sin, najsvetiji, sjaji u Srcu (neutralni princip). Oni se manifestiraju i u Tri Stupa Hrama (Kabala) - lijevi, desni, srednji. Molim pogledati kabalističko drvo života.

Riječ SOLOMON se dakle može koristiti kao mantra za buđenje ova tri aspekta u Sebi.

Sjećaš li se priče o Samsonu i rušenju stupova?

Samson, Sam-Son (engl. Sun, Sunce) se nalazi između stupova. Kakvih stupova? Pa istoka i zapada. Dakle on je u sredini. Ovo je vrlo okultna tvrdnja. Predstavlja sveukupna učenja misticizma. Jug je smjer pomirenja suprotnosti, Yina i Yanga.

S obzirom da je Samson sin Sunca, dakle planet Merkur, a on je također i Hermes=Thoth=Merlin=Odin=Buda... Sva ova božanstva su pogrešno prozvana Suncem, oni su Merkur, jer Merkur je stari Učitelj, Pomazanik ili Pomiritelj suprotnosti istoka i zapada s obzirom da je u sredini tj. na jugu.
On je vrhovni Adept.

Isus za sebe u jednom dijelu Biblije kaže za sebe da je "jutarnja zvijezda". Židovska riječ u originalu za zvijezdu je KOKAB, čija numerička vrijednost je 48. U masonskoj legendi se kaže da je Tubal Kain zapisao sve znanosti na dva stupa prije Potopa. Riječ Tubal je ustvari kasniji oblik od Jubal, a ona ima istu vrijednost, 48

KOKAB je staro hebrejsko ime za planet MERKUR.

Dakle MERKUR = 48 = Jubal = Samson. Jubal je zapisao sve znanosti na stupove istoka i zapada. Dakle on je u sredini, na Jugu, što ga izjednačava sa Samsonom.

Isus kaže da je "jutarnja zvijezda" - KOKAB (na židovskom Merkur). Dakle on je Merkur, a Merkur je najvažniji planet u alkemiji i okultizmu općenito.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 19, 2008 12:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Citat:
Boki:
Ova recenica govori mnogo o prirodi Boga i vere. Ona nam moze posluziti da iz nje mogo toga naucimo. Kain cak i da se njegov dar ne primi, bio bi zadovoljan kako Bog kaze, ako je iskreno i s ljubavlju svoj dar prineo. Osecanje radosti koje bi ga obuzelo (a to je ono kada nekome poklanjamo ili dajemo, cak i kad znamo da nam nece biti uzvraceno), bila bi dovoljna satisfakcija za njega, cak i ako Bog nije hteo da primi.


Funkcioniranje Života
autor: Thomas Daniel Nehrer

Citat:

Kršćanski Bog (s velikim "B") je narastao iz Jehove, lokalnog Hebrejskog božanstva starih vremena. Oni su vjerovali u Jehovu isto kao i njihovi susjedi u svoje bogove – s manjom iznimkom što su bal i drugi bili isječene sličice, idoli, dok je Jahve bio koncept. Ali to stvarno nije velika razlika.

U svakom slučaju, s vremenom, karakteristike ovog boga za kojeg se smatra da potječe iz oko 1000.godine prije Krista, razvile su se iz osvetničke snage koju su prizivali protiv neprijatelja, u ljubećeg i praštajućeg "Nebeskog Oca" kako ga je opisao Isus iz Nazareta. Bog se nije promijenio, od tada nikada nije bilo takve pojave izvan žarke imaginacije Hebreja, ali njihova slika o njemu se promijenila.

Naravno, u razdoblju od dvije tisuće godina od tada, pretpostavljena priroda tog boga se promijenila još i više - čak se prilagodila da udovolji potrebama svećenstva i mentaliteta njegovih sljedbenika.

Ali, ako vjerujete u boga, on može izgledati stvaran. Dakle, koja je priroda ovog božanstva? Gdje je ono? Je li ono utjelovljeno? Postoji li ovješeno negdje u okolišu? Upravlja li ono događajima u vašem životu, cijelom svijetu, cijelom svemiru? Kako ono to čini i zašto? Da li ovo božanstvo crpi energiju iz nekog izvora da bi moglo upravljati Realitetom? Odakle dolazi? Mijenja li se kako protječe vrijeme?

Naravno, ako vjerujete jako u nekog boga, naći ćete neku vrstu odgovora na ova pitanja, bez obzira da li ti odgovori odstupaju od opažene realnosti. Ako vaš um postane zbunjen od ovog ispitivanja, možete jednostavno izbjeći temi, ignorirati realnost i još se čvršće priljubiti uz svoje božanstvo.

Uvjerenja nikada ne pojašnjavaju realnost. Ona samo zamagljuju vašu percepciju realnosti. Priroda je uma da uspoređuje sve opažene podatke s kompleksnom strukturom uvjerenja koja imate i koja su u velikoj mjeri nevidljiva svjesnoj pažnji. Um neprekidno filtrira i interpretira ta iskustva, prihvaćajući kao istinita ona koja padaju unutar prethodno strukturiranih uvjerenja, odbacujući ostala kao pogrešna ili upitna. Tako, na neprekidan način, um učvršćuje svoja vjerovanja.

Uvjerenja su za zapažanje poput zamagljenih, iskrivljenih leća. Iako je često bizarna slika koja kroz njih prolazi, od strane preduvjetovanog uma ona je prihvaćena kao čista i normalna. Ljudi često nose svoja uvjerenja poput zastave, ponosni na njih, kao da ovo pouzdavanje može tim umjetnim mentalnim konstruktima stvarno osigurati određenu valjanost.

U široj shemi jasnoće svijesti, uvjerenja nemaju mjesta. Tako dugo dok god gajite ijedno uvjerenje, ne prepoznajete Relitet jasno i kompromitirate čitavo svoje biće.

……………………………………………………………………………………………………

Vizije neki smatraju čudima. Ali vizije su intenzivna subjektivna iskustva koja doživljavaju osobe čije razumijevanje života je osnovano na starim idejama o prirodi Uma i Realiteta. Takve vizije će uvijek odgovarati strukturi uvjerenja osobe koja ih doživljava!

Nikada nije Budist imao vizije Djevice Marije. Niti je ikada odani Židov imao viziju Zoroastra koji izručuje istine, ili Aboriđanin viziju Krišne.

Vizije uvijek slijede sadržaj uma. One nisu čuda nego samo pohranjena energija koja se reflektirala natrag u percepciju uma s preduvjerenjima.

Ljudi koji su za malo izbjegli smrt često se pozivaju na čudo. Netko je zakasnio na avion radi serije nepredviđenih događaja, a taj se avion srušio. Ljudi zahvaljuju svom bogu na čudu. Što je sa stotinama drugih koji su bili na tom avionu? Također čudo!

Crkve se ruše i ubijaju ljude u njima, a onda se preživjeli mole svom bogu i zahvaljuju mu na čudu što ih je spasio. Zašto bi pretpostavljeni sveznajući bog uništio jadne siromahe koji su bili unutra i obožavali ga? Najveći glupan bi učinio nešto bolje od toga. Jedino čudo ovdje je da bi itko s malo razuma mogao vjerovati u takvu sliku života u kojoj bi veliki i moćni bog mogao kreirati takav apsurdni scenarij.

Ne možete opisati život kao funkcionalni sistem, s bilo kojim opsegom mogućih događaja, dopuštajući da se razmjerno jednostavni događaji pojavljuju izvan tog sistema. Ako bi bog uzrokovao događaje, čuda bi trebala biti legitiman tip događaja! Jasno je da je mehanizam pretpostavljenih čuda kontradiktoran sam sebi!

Svi događaji u vašem životu odraz su vašeg unutarnjeg stanja. Sve što vam se događa bilo uobičajeno, bilo spektakularno, u smislu života ili smrti, zadovoljstva ili boli, uspjeha ili neuspjeha posljedica je kompleksa elemenata uma, vrijednosti, slika i sličnoga što nosite u svojoj svijesti. Nijedan događaj ne pojavljuje se izvan te slike. Osoba u dubokom miru ne doživljava sukob i borbu. Osoba čiji je um stalno zabavljen borbom i konfliktom pak, doživljavati će nešto drugo.

U nastojanju da razumijete život, vaše viđenje toga kako se stvari događaju mora se proširiti tako da uključuje ono što susrećete. Proširiti na događaje na koje nailazite u vašem iskustvu i iz kojih možete izvući razumijevanje, jer ako se nešto događa to mora biti u domeni Reliteta! Ne može biti pravog čuda. Može postojati samo događaj koji izgleda čudan kada stvarno ne razumijete kako funkcionira život.


Stvarno dobra knjiga.

Citat:
(Kada je Solomon hteo da pravi Bogu hram zapitao se moze li napraviti hram dostojan Boga koji sam sebi moze da stvori hram sjajniji od sunca... Ali Solomon se ipak potrudio najvise sto je mogao i sagradjen je predivan hram u Jerusalimu- mozda i najlepsi)


Solomon vjerojatno nije postojao kao povijesna ličnost. Kao ni njegov sin David. Nitko nije pronašao ni jedan zapis, artefakt ili bilo što drugo na čemu bi bilo Solomonovo ime. Tako da je njegov hram zapravo nešto sasvim drugo, a ne građevina. Prije će biti kako Tehuti kaže da je Solomon neki židovski aspekt, mantra ili što već.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Zanimljivosti u Bibliji - Zašto je Zemlja važna
PostPostano: ned aug 10, 2008 11:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
boki je napisao/la:
da je Biblija vrlo verovatno autenticna


Mogu se složiti s tim da se u Bibliji govori o bitnim stvarima, a još prije
da su u Bibliji SKRIVENE bitne stvari

Kako reče Petar (Druga, 3:5): ... od svoje volje neće da znaju... ili (kako
će se vidjeti u tekstu koji ću
prenijeti, može biti i) ... samovoljno SKRIVAJU...


tehuti je napisao/la:
Ova tri sloga su ustvari tri riječi za Sunce u tri različita jezika: SOL - latinski, OM ili točnije AUM - indijski/sanskrit i ON - staroegipatski.



Sorry, prijatelju, ali sanskrtski AUM nije riječ za Sunce.

U Sanskrtu postoji 108 imena za Suryu (sunce) i moguće još neki broj epiteta jer epiteti postaju simbolični nazivi, i niti jedno od njih nije OM. A i sama ideja uzimanja 105 pa opet različitih svjetskih jezika i traženja prijevoda proizvoljnog sloga koji nekome odgovara, sorry, opet, ali ne drži
vodu; osim ako nije namjeravano kao još jedan program kako bi se "umovi", "duše" ili jednostavno "pojedinci" koji traže "izlaz" iz matrixa (a u
Biblijskoj terminologiji matrix bi bio: uzurpiranje vladavine nad ovom Zemljom od strane Sotone iliti Lucifera ili kako ga još zovu Antikrista) i dalje, na odgovarajući im i prihvatljiviji (nesvjestan) način, zadržali u raljama istog.

Ako ćemo stvari poput beskonačne gume rastegnuti još dalje, možeš reći: ono što je aum za cijeli cjelcati manifestirani univerzum, to je sunce za naš mali sunčev sustav, pa čak i onda moraš otići toliko daleko da priznaš, uvidiš, i shvatiš da sunce nije samo sunce koje vidiš, već da je sunce CIJELI sunčev sustav i da mi na Zemlji, npr., boravimo zapravo unutar sunca; a ako boravimo unutar sunca to znači da je sunce šuplje i da se ta šupljina proteže u nekoliko različitih razina (od merkura, tamo do plutona ili šire) i tako ono što mi mislimo da je planeta postaje nekakva razina unutar šupljeg sunca u kojoj mi provodimo naše živote, tako to ogromno sunce postaje naša "zemlja" samo što nismo na njoj, već u njoj i eto ti jedna ideja zašto bi neki mogli ustvrditi da je "zemlja šuplja" i da unutri ima nekoga... Okultna simbologija ima samo jednu pozitivnu stranu - a to je da nam omogućuje da "proširimo" i rastegnemo sužene poglede na svijet i njegovu prirodu, nikako da ih prihvatimo kao "kamene temeljce" bilo čega. Fluidnost...

Ako negdje vidiš rupu u mom rezoniranju (imajući u vidu da UM ne poznaje fizičke granice osjetilne percepcije), ili čak neku dezinformaciju uzrokovanu mojim nesavršenim poznavanjem teme, reci, možda ćemo zajedničkim snagama lakše prodrijeti kroz velove iza velova iza velova obmane.

Usput budi rečeno, evo još malo širenja: Solomon je gradio hram unutar srca. Jedino mjesto na kojemu je mogao sagraditi hram Bogu najvišemu, a da to on sam (Bog) nije mogao jer nije bilo na njemu, jer je dao čovjeku slobodnu volju, jedino mjesto za takav veličajni hram bilo je u srcu samog Solomona i na tom hramu je na tom hramu ispisano upravo Solomonovo ime, na vijeke vjekova. To je alegorija. Jedna. Među mnogima. Tako Solomon postaje simbol Anahata čakre (zanimljivo je to da anahata predstavlja ruke, koje podrazumijevaju sposobnost čovjeka da nešto gradi, otuda građenje hrama). K tome, Anahata čakra (srčana) je sjedište Sunca i evo još jedna povezanost između Sunca Solomona i Anahata čakre.



No, htjedoh u ovom topiku, prenijeti nešto drugo. Malo zanimljivosti biblijskog rezoniranja... naravno, uz uvijek otvorenu mogućnost nekih drukčijih spekulacija i tumačenja niže u tekstu navedenih dijelova...


Poistovjećivanje Lucifera s Venerom, činjenicom da ona u svakih svojih pet ciklusa ispisuje savršeni pentagram na nebu, da je Lucifer (Luce ferro - donositelj svjetla) u okultnoj simbologiji Venera kad je u svom kretanju prethodnica jutarnjeg Sunca (Jutarnja, Istočna [obrati pažnju na znakovitost naziva Istočna Venera i Istočni Grijeh u Bibliji] Danica, za
razliku od Večernje kad je iza njega i tada ne predstavlja Lucifera) itd itd
itd, je svakako zanimljivo, ali ima i drugih zanimljivih viđenja...

Text:

Izvaci [+] iz knjige Johna W. Milora: Aliens and Antichrist

[ZAŠTO JE ZEMLJA TOLIKO VAŽNA]

Prvi dio

Razlog zbog kojeg je Zemlja značajna [Bogu stvoritelju, a i za prošla, sadašnja i buduća događanja] leži u samoj njenoj povijesti koja je malo poznata. Radi se o tome da nije bio jedan Potop, već dva. Biblija govori o civilizaciji koja je bila uništena u prvom potopu, prije stvaranja Adama i Eve. Postojanje takve civilizacije ukazuje na činjenicu da ona nije bila ljudska. Još intrigantnija je činjenica da se tim bićima vladalo u kraljevstvu
Lucifera; on je vladao Zemljom u to doba. I upravo tu je inicijalno utvrđena njegova povezanost sa Zemljom.

Nije nikakvo čudo što je on tako intimno povezan s baš ovom planetom.

Zemlja je značajna ne isključivo zato što je Božja ljubav prema čovječanstvu nešto veća od njegove ljubavi za bilo koju drugu inteligentnu vrstu u univerzumu, već stoga što je Zemlja sjedište pobune na nebu koja je započela s Luciferom, još prije stvaranja čovječanstva. Zbog toga je
Krist došao na Zemlju. To je razlog zbog kojega je Zemlja univerzalna meka pažnje anđeoskih bića, među silnim prostranstvom svemira, i mjesto je na kojemu će Sotona biti konačno izoliran, a njegova pobuna zgromljena jednom za svagda (Rev 20:9).

Dalje Milor navodi:
U Bibliji je primijenjen "zakon dvostruke reference". Brojni spisi govore o vidljivoj osobi kojoj je izjava upućena, dok istovremeno, obraćaju se i nevidljivoj osobi koja vidljivu osobu koristi kao sredstvo za sabotažu Božanskog plana. Npr. kada je Isus rekao Petru:

Mat 16:23 A on se obrnuvši reče Petru: idi od mene sotono; ti si mi sablazan; jer ne misliš što je Božije nego ljudsko.

Nije time mislio da je Petar osobno vrag, već da Petrom manipulira Sotona. Isus je čak možda i mogao vidjeti Sotonu kako stoji tamo, budući da se obratio i Petru i Sotoni. Jedini način da se interpretiraju takvi odlomci je shvatiti da se dio odnosi na čovjeka, a elementi koji se ne odnose na vidljivog čovjeka u pitanju, moraju se odnositi na spiritualne manipulacije koje su na djelu kroz čovjeka.

Imajući ovu definicijsku digresiju u vidu, vratimo se na ona dva Potopa.

Zapravo, ovdje ću samo o onom prvom:
Luciferov Potop spomenut u Starom Zavjetu

nastavlja se...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Zanimljivosti u Bibliji - Zašto je Zemlja važna_2
PostPostano: ned aug 10, 2008 11:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
[ZAŠTO JE ZEMLJA TOLIKO VAŽNA]

...nastavak:

Drugi dio



Prvu aluziju na Luciferov Potop nalazimo u

Gen 1:2 A zemlja bješe bez obličja i pusta, i bješe tama nad bezdanom; i duh Božji dizaše se nad vodom.


Izbor riječi ovdje naznačava da je izvorno stvaranje neba i Zemlje bilo dovršeno u potpunosti u Gen 1:1, te da ponovno stvaranje Zemlje u mjesto podobno za nastanjivanje slijedi od Gen 1:2 do Gen 2:25.

Gen 1:1 U početku stvori Bog nebo i zemlju. [stvaranje je potpuno]
Gen 1:2 A zemlja bješe bez obličja i pusta, i bješe tama nad bezdanom;
[zemlja bijaše uništena] i duh Božji dizaše se nad vodom. [zemlja je prekrivena vodom]


Mnogi odvajaju 1. stih od ostatka stvaranja, smatrajući ga jednostavno
nekom vrstom uvodne riječi, literarnim stilom skice onoga što slijedi. Takvo viđenje podržava činjenica da su sunce, mjesec i zvijezde stvoreni četvrtog dana. Kako "nebo i Zemlja" mogu biti stvoreni u Gen 1:1, kad je jasno da su sunce, mjesec i zvijezde koji čine nebo, stvoreni četvrtog dana stvaranja?
Prevođenje Gen 1:1 kao "uvodne skice ili fraze" postavlja i brojna druga
pitanja pored ovoga, kao npr. ako je Zemlja bila stvorena prije nebesa, tada treba pisati da je Bog stvorio Zemlju, i zatim nebesa [četvrti dan], a ne da je stvorio nebo i Zemlju; nadalje:

Job 38:4 Gdje si ti bio kad ja osnivah zemlju? kaži, ako si razuman.
Job 38:5 Ko joj je odredio mjere? znaš li? ili ko je rastegao uže preko nje?
Job 38:6 Na čem su podnožja njezina uglavljena? ili ko joj je metnuo kamen ugaoni?
Job 38:7 Kad pjevahu zajedno zvijezde jutrnje i svi sinovi Božji klikovahu.


naznačava da su nebesa postojala i prije nego što su utemeljeni temelji
Zemlje. Kako je to moguće, ako nebo nije čak niti stvoreno sve tamo do
četvrtog dana stvaranja, što se dogodilo nakon što je Zemlja zadobila
oblik, tlo i čak, vegetaciju?

Dobro, Bog stvoritelj zasigurno može činiti bilo što što želi, i bilo kojim
redom. Ali, nije li vrlo neobično što Geneza ukazuje da je Zemlja stvorena
prije Sunca oko kojega se ona vrti? Možda se vrtila oko nečeg drugog, možda se uopće nije vrtila. Možda dani uopće nisu dani... ... spekulacija je puno.

Ali, još čudnije je stvaranje vegetacije trećega dana. Koliko dugo bi
takva vegetacija preživjela bez sunčeve svjetlosti [koja je stigla četvrtog
dana]. ... ...

Pitanje je što to Biblija ZAISTA govori - ne što bi mi [ili neki] željeli da
govori [ili koja moguća objašnjenja bi mogla postojati pa da podupru neko
određeno unaprijed postavljeno viđenje, bilo ono religijsko, bilo okultno i
"simboličko"].

Još je teže spominjanje anđela u Bibliji ugurati u stvaranje o kojemu se
govori, jer biblija govori o anđelima, a opet nikada ne spominje kada su oni stvoreni. To je još jedna misterija. U ovoj misteriji krije se ključ Zemaljske drevne povijesti.

Anđeli zasigurno borave na nebesima, i nebesa su morala biti stvorena prije anđela kako bi anđeli imali svoje boravište - znači, je su li anđeli
stvoreni četvrtog, petog ili šestog dana? Ako je bio potreban cijeli dan za
stvaranje Adama, zašto ne bi trajalo duže vremena da se stvore svi anđeli, koji su, prema Pismu, još veći od ljudi, kako u slavi, tako i u broju:

Psa 8:5 Učinio si ga malo manjega od anđela, slavom i čašću vjenčao si ga;

Heb 2:6 Ali neko posvjedoči negdje govoreći: šta je čovjek da ga se
opomeneš, ili sin čovječij da ga obiđeš?
Heb 2:7 Stvorio si ga nešto manjim od anđela, slavom i časti vjenčao si ga, i postavio si ga nad djelima ruku svojijeh:
Heb 2:8 Sve si pokorio pod noge njegove. A kad mu pokori sve, ništa ne
ostavi njemu nepokoreno; ali sad još ne vidimo da mu je sve pokoreno.
Heb 2:9 A umaljenoga malijem čim od anđela vidimo Isusa, koji je za smrt što podnese vjenčan slavom i časti, da bi po blagodati Božijoj za sve okusio smrt.


Postojanje anđela je prvo ustanovljeno s dolaskom Sotone u Edenski vrt. Za čovječanstvo, to je rano u životu, budući su Adam i Eva bili nevini,
naivni i još nisu imali djece.

Očigledno je, međutim, da se Sotona šuljao tuda puno duže nego Adam i Eva.
Ezekiel 28:11-19 i Izaija 14:12-14 govore nam da je Sotona pokušao jednom povesti invaziju na nebesa, ali nije uspio i njegovo kraljevstvo bijaše uništeno.
Da li je on to nekad vladao cijelim kraljevstvom, prevario svoje
kraljevstvo jednako kao i brojne druge svjetove, zatim orkestrirao masivnu, međuzvjezdanu invaziju na Najviše Nebo - u kraćem vremenu nego što je trebalo Adamu i Evi da dobiju svog prvorođenca?


Kako bi se pomirilo proturječje četvrtog dana stvaranja s Genezom 1:1,
smislenije je zaključiti da su nebesa već bila stvorena, ali ne osvijetljena.

Tama koja je prekrivala Zemlju u Gen 1:2 uklonjena je četvrtog dana
otkrivajući sunce, mjesec i zvijezde - a ne kao što se uobičajeno tumači da su nebesa stvorena četvrtog dana stvaranja.[stvar je u tome koje su
hebrejske riječi korištene, šta one u suštini znače - riječ "bara" znači
stvoriti nešto, dovesti u postojanje nešto što do tada nije postojalo, ali
ona ovdje nije upotrijebljena; ovdje je upotrebljen oblik riječi "asah" -
učiniti nešto s već postojećim; iako se obje riječi mogu ispravno i kratko
prevesti sa: stvoriti, a opet postoji suptilna ali relevantna razlika].

U Gen 1:1 nebo i Zemlja su stvoreni - dovedeni u postojanje; u Gen 1:21,
morska su stvorenja stvorena, ili dovedena u postojanje; i u Gen 1:28
čovjek je stvoren ili doveden u postojanje. Nebo i zemlja su dovedeni u postojanje "u početku", dok su živa bića i čovjek dovedeni u postojanje na Zemlji, petog i šestog dana restauracije Zemlje u nastanjivo mjesto. Prije nego što su stvoreni, nije ih bilo ni u kojem obliku. Sva druga postignuća šestog dana nisu bila kreativne prirode - nešto je učinjeno s već postojećim materijalom koji je bio stvoren u različitim periodima "u početku".
Sunce, mjesec i zvijezde - nešto je s njima učinjeno (točnije rečeno - bile
su ponovno stvorene) kao što je opisano u Gen 1:14-19.

Gen 1:14 Potom reče Bog: neka budu vidjela na svodu nebeskom, da dijele dan i noć, da budu znaci vremenima i danima i godinama;
Gen 1:15 I neka svijetle na svodu nebeskom, da obasjavaju zemlju. I bi
tako.
Gen 1:16 I stvori [asah] Bog dva vidjela velika: vidjelo veće da upravlja danom, i vidjelo manje da upravlja noću, i zvijezde.
Gen 1:17 I postavi ih Bog na svodu nebeskom da obasjavaju zemlju.
Gen 1:18 I da upravljaju danom i noću, i da dijele svjetlost od tame. I vidje Bog da je dobro.
Gen 1:19 I bi veče i bi jutro, dan četvrti.


Sve osim "stvori" i "postavi" dozvoljava značenje da je Bog uklonio
tamu koja je prekrivala Zemlju. To je osobito vidljivo kod izrečene namjere: "da obasjavaju zemlju". Kao što je već rečeno ovdje upotrebljena riječ ne znači da je Bog stvorio te objekte od
ničega; to zapravo znači da je u ovom pasusu Bog jednostavno OBNOVIO zemlju da ona ponovno dobija svjetlost.

Hebrejska riječ za nebo "shamayim" znači uzvišeno, visoko, nebo, viši eter
u kojemu se (o)kreću nebeska tijela, i prevodi se jednostavno kao "nebo": Bog je stvorio nebo, što uključuje sunce, mjesec, zvijezde i sve stanovnike neba i sve stvari u njemu:

Neh 9:6 Ti si sam Gospod; ti si stvorio nebo, nebesa nad nebesima i svu vojsku njihovu, zemlju i sve što je na njoj, mora i sve što je u njima, i ti oživljavaš sve to, i vojska nebeska tebi se klanja.

Zatim je stvorio Zemlju i njene stanovnike i sve stvari u/na njoj.

Nakon toga, protekao je neki nepoznati period vremena u kojemu su anđeli vladali univerzumom. Onda se nešto dogodilo na Zemlji što je u Bogu izazvalo dovoljno patnje i natjeralo ga da ju razori, jer u Gen 1:2 zemlja "bijaše bez obličja i pusta".

Ovdje u "igru" ulazi Luciferov potop.

Riječ iznad prevedena kao "bijaše" prema autorovim istraživanjima znači samo i jedino "postati", nikako "biti", a zanimljiva je i upotreba riječi "bez obličja" i "pusta". Kako je Zemlja mogla postati pusta i bez obličja ako još uopće nije ni bila stvorena? Odgovor: stvorena je u Gen 1:1, a u Gen 1:2 uništena. Još malo detalja: hebrejska riječ za "zemlju" je "erets", što znači "suho tlo".
U Gen 1:9-10 stoji: ... I suho nazva Bog zemlja ...
Znači, u Gen 1:1 možemo pročitati: U početku stvori Bog nebo i suho tlo. U
Gen 1:2, suho tlo je prekriveno vodom, dokazujući da je bilo potopljeno nakon svog prvobitnog izvornog stvaranja

Gen 1:9 Potom reče Bog: neka se sabere voda što je pod nebom na jedno mjesto, i neka se pokaže suho. I bi tako.
Gen 1:10 I suho nazva Bog zemlja, a zborišta vodena nazva mora; i vidje Bog da je dobro.

Psa 104:6 Bezdanom kao haljinom odjenuo si je; na gorama stoje vode.
Psa 104:7 Od prijetnje tvoje bježe, od gromovnoga glasa tvojega teku.
Psa 104:8 Izlaze na gore i slaze u doline, na mjesto koje si im utvrdio.
Psa 104:9 Postavio si među, preko koje ne prelaze, i ne vraćaju se da pokriju zemlju.

2Pe 3:5 Jer neznalice neće da znadu da su nebesa bila otprije i zemlja iz vode i usred vode Božijom riječi.
2Pe 3:6 Zato tadašnji svijet bi vodom potopljen i pogibe.


Tako su nebo i Zemlja bili dovršeni i nastanjeni i onda je Zemlja bila
potopljena u Gen 1:2, prije početka šest dana Geneze 1:3 - 2:25.


nastavlja se...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Zanimljivosti u Bibliji - Zašto je Zemlja važna_3
PostPostano: ned aug 10, 2008 11:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
[ZAŠTO JE ZEMLJA TOLIKO VAŽNA]

... nastavak:

Treći dio


Trebalo bi biti jasno što zapravo govori Geneza 1:2. Bog nije prvobitno
stvorio Zemlju u stanju kaotične opustošenosti:

Isa 45:18 Jer ovako veli Gospod, koji je stvorio nebo, Bog, koji je sazdao
zemlju i načinio je i utvrdio, i nije je stvorio naprazno, nego je načinio da
se na njoj nastava: ja sam Gospod, i nema drugoga.

Nije stvorio zemlju "tohu" (pustu ili opustošenu), već je u Gen 1:2 Zemlja
postala "tohu" (pusta ili opustošena).

Da ponovimo Genezu 1:1, Bog je prvo stvorio nebo i Zemlju. Nakon toga,
možda nekoliko milijardi godina je prošlo između Geneze 1:1 i Geneze 1:2; Job 38:5-7 naznačava da je postojalo vremensko razdoblje kada su anđeli boravili među zvijezdama u harmoniji s Bogom. A onda je Sotona varkom prevario anđele da napadnu nebo i zbace Boga. I upravo tada je uništena Zemlja (Geneza 1:2)

Ali, samo malo. Zašto uništiti Zemlju?

Da li je Bog to mislio "Hej, ovaj Lucifer je prevario gomilu svojih prijatelja anđela, moram otići i uništiti taj opskurni mali planet na južnoj strani univerzuma bez nekog osobitog razloga?" Da li je uništenje Zemlje Božji način frustriranog udaranja u jastuk?

Činjenica da je Zemlja bila uništena prije stvaranja Adama i Eve je prvi
trag koji ukazuje na to da je njeno uništenje povezano s Luciferovim padom iz slave. Ali, kakve veze ima Luciferova pobuna protiv Boga s
uništenjem Zemlje? Odgovor je jednostavan; Zemlja je bila njegov dom,
i uništena je svjetskim potopom koji se dogodio prije stvaranja Adama i Eve.

O Luciferovom potopu govori se i u Starom i u Novom testamentu. Mojsije, Izaija, Ezekiel, Jeremija u Starom; Isus, Petar, Pavle i Ivan u Novom
testamentu - svi oni govore o potapljanju Lucifera.

Isa 14:12 Kako pade s neba, zvijezdo danice, kćeri zorina? kako se obori na zemlju koji si gazio narode?
Isa 14:13 A govorio si u srcu svom: izaći ću na nebo, više zvijezda Božijih
podignuću prijesto svoj, i sješću na gori zbornoj na strani sjevernoj;
Isa 14:14 Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s višnjim.
Isa 14:15 A ti se u pakao svrže, u dubinu grobnu.



Izaija 14:12-14 daje prvi jasan komad dokaza da je Lucifer vladao zemljom prije Adamovih dana. Taj odlomak pokriva razdoblje Luciferove povijesti kada je vladao, i onda je bio zbačen s nebesa [nema svoj pristup izvoru energije, i zato smo mu mi sada hrana], i to je bilo prije nego što je Adam stvoren. Tek nakon što je Adam stvoren i prevarila ga zmija (Lucifer), Lucifer, koji je tada bio poznat kao Sotona, dobio je mogućnost da ponovno zadobije vlasništvo nad Zemljom kao princ ovoga svijeta, kao što je danas - ali ne zauvijek. Navedeni odlomak Izaije može se razumjeti primjenom "pravila dvostruke reference" (o kojemu je bilo riječi na početku), budući da se odlomak odnosi i na Sotonu i na Babilonskog kralja. Babilonski kralj je vidljiva osoba kojoj su upućene riječi u Iza 14:4, a Sotona, kojemu su također upućene u Iza 14:12-14 je nevidljivi entitet koji koristi vidljivu osobu kao sredstvo za sabotažu Božanskog plana.

Izaija gore tvrdi neke izjave koje se očigledno ne odnose na Babilonskog
kralja, iako je on taj koji je u početku naslovljen. Izaijine riječi i izjave upućene su direktno Sotoni. One nam govore puno o Luciferovom padu iz
slave, prije Adama i Eve. Lucifer je prvo bio kralj, jer imao je tron; to
podrazumijeva i da je imao podanike nad kojima je vladao. Izaija također navodi da je on oslabio narode, koji su tada morali biti sastavljeni od neljudskih živih bića (anđeli i oni koji još nisu bili postali anđeli), jer Adam i Eva još nisu bili stvoreni u vrijeme kada je Lucifer bio bezgriješno biće koje je vladalo kao kralj.

Od najvećeg značenja za Zemaljsku drevnu povijest je činjeica da je
Luciferovo kraljevstvo bilo na Zemlji. Da to nije bilo tako, on se nikada ne
bi mogao uzdignuti iznad oblaka, zvijezda i u najviše nebo. Kada je
kraljevstvo smješteno pod oblacima, to mora biti na nekoj planeti, a Biblija
na druge planete aludira tek indirektno kao rajske sfere na nebesima. Da je Sotona već bio na nebu kada je počeo svoju invaziju na najviše nebo gdje je Božje prijestolje, tada bi već bio među zvijezdama iz Izaijine perspektive, a ne pod oblacima. Njegovo uzdizanje iznad oblaka, i onda prema zvijezdama, daje naslutiti da je mjesto njegovog porijekla bila Zemlja.

Započinjući svoju pobunu sa Zemlje, Sotona je, zapravo, uzdigao se iznad
oblaka, i onda van među zvijezde prema drugim planetama. Ustanovio je vlast kroz univerzum, gdje je prevario jednu trećinu zvijezda (što će reći anđele na njima - Rev 12:4).

Nadalje, Ezekiel 28:11-17 govori o Luciferovoj sposobnosti da hoda usred vatrenog kamenja (najvjerojatnije ukazujući na međugalaktičko putovanje između sunčevih sustava). To je bila privilegija, za koju nam Ezekiel kaže,
da mu je oduzeta nakon njegovog poraza pri invaziji na najviše nebo.

Navedeni Izaijin odlomak, kao i brojni drugi dijelovi Biblije, izričito otkrivaju da je Zemljino značenje u univerzumu povezano s njenom poviješću, a svi tragovi upućuju na Luciferov pad:

pakao je na Zemlji; Sotona će biti zatočen i poražen na Zemlji. Iz istog
navedenog odlomka Izaije daje se uočiti da su tlo, oblaci, zvijezde i nebo već bili stvoreni, prije Adama i Eve. Što je daljnji dokaz koji upućuje na to da je stvaranje iz Geneze 1:2-2:25 tek obnova Zemlje u nastanjivo stanje,
prije nego izvorno, prvobitno stvaranje.

Prijestolja, gospodstva, poglavarstva i vlasti na nebu i na zemlji, spomenuti u Kološanima (Col) 1:15-18, su autoriteti koje je Sotona prevario. Bili su smješteni diljem neba i na Zemlji.

Luciferu je bilo dano kraljevstvo, koje je on proširio i uključio one koje je
prevario. Iz ovoga, kao i iz drugih dijelova Biblije, izgleda sve jasnije
da je središte njegovog kraljevstva bilo na Zemlji. Njegovi podanici su
bili zemaljska stvorenja, i oni koji nisu bili anđeli uništeni su u
Luciferovom potopu. Tako se može reći da Izaija poučava o tome da je Zemlja bila nastanjena prije Adama, te da je njome vladao Lucifer, čije je
kraljevstvo bilo zbačeno kad se pobunio.

Col 1:15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen prije svake
tvari.
Col 1:16 Jer kroz njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prijestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza nj i za nj sazda.
Col 1:17 I on je prije svega, i sve je u njemu.


Još je očigledniji Ezekiel(a i poznatiji, pa neću uzimati prostor
citatima iz Biblije).

Neke od informacija koje imamo o Luciferu su općepoznate, kao npr. da je
njegov grijeh koji je uzrokovao Pad bio ponos. Bio je pun sebe, opčaran svojom vlastitom ljepotom, i osjećao je da zaslužuje puno više od onoga što mu je bog dao. Detalj koji biva najčešće previđen, međutim, je da je Lucier bio u Edenskom vrtu PRIJE Adama i Eve. To bi trebalo biti jasno, jer kontekst Ezekiela opisuje kakav je Lucifer bio prije pada iz slave: pun mudrosti i savršene ljepote; pomazani kerubim koji štiti; savršen u svojim načinima.

Zasigurno nije bio savršen u svojim načinima kad je prevario Evu da pojede sa zabranjenog ploda - tako da ovaj opis Luciferovog života kao bezgrešnog bića, datira puno prije Adama i Eve.

Zbog toga, moramo zaključiti da je Edenski vrt kojeg je Lucifer
nastanjivao bio jedan drugi Edenski vrt, vrt koji je uništen u Luciferovom
potopu u Genezi 1:2.

Zašto je Luciferov vrt nosio isti naziv kao i Vrt Adama i Eve? Zato što je to,
s Božje točke gledišta, isti vrt. On ga je uništio, i zatim obnovio. Činjenica
da je vrt zadržao svoje ime, dodatni je dokaz da je Lucifer nekada vladao na Zemlji. Koliko dugo je vladao? Tko zna. Možda 4.5 milijardi godina ili tako nekako, otprilike koliko geofizičari spekuliraju da je starost Zemlje. Kakvo značenje ima protok vremena u savršenom društvu besmrtnih bića?

Čak i nakon što je Lucifer zgriješio, prošlo je podosta vremena prije nego
što je odlučio napasti Božji tron. Prvo vidimo kako Lucier biva zbačen s Božje planine, zatim uništen usred vatrenog kamenja. Lucifer je bio nevjerijatno moćno biće, tako da njegovo hodanje među vatrenim kamenjem nije neka ljetna noćna šetnja vrtom po stazici prekrivenoj sjajnim kamenčićima. Ovo vatreno kamenje direktno je povezano s
Luciferovim pristupom nebesima, jer upravo to mu je bilo uskraćeno nakon što je ispao iz slave. Ezekiel, s obzirom na jezik njegovog doba, nije
mogao izabrati jasniju terminologiju za opis sunčevih sustava - "vatreno
kamenje".

Ezekiel također spominje Luciferove hramove, koje je ovaj ukaljao. Ovo je
razljutilo Boga do točke potpunog gnjeva. Vrlo je vjerojatno da ovi hramovi uključuju druge slavne svjetove koje je Lucifer korumpirao tijekom svog hodanja među gorućim kamenjem.

Luciferovo rasprostiranje prijevare kroz univerzum vidi se i u Rev 12:4:

Rev 12:4 I rep njezin odvuče trećinu zvijezda nebeskijeh, i baci ih na
zemlju. I aždaha stajaše pred ženom koja šćaše da se porodi, da joj
proždere dijete kad rodi.

(proročanstvo koje još uvijek traje).

Lucifer trenutno odvlači trećinu zvijezda na nebu (što autor interpretira kao anđele koji borave u tim sunčevim sustavima). Navedeno proročanstvo bit će posve ispunjeno u zadnjim danima, kada će ta bića s drugog svijeta (ili iz drugih svjetova) preplaviti Zemlju.

U svojoj knjizi Aliens in the Bible, autor spekulira da je "zato ću izvesti
oganj ispred tebe, koji će te proždrijeti", oganj koji je Bog upotrijebio da uništi Lucifera (Ezekiel 28: 18 ) zapravo direktna referenca na masivnu planetarnu eksploziju.
Fragmenti te eksplozije rezultirali su uništenjem atmosfere na Marsu
(uključujući i bilo koje civilizacije koja je mogla tamo postojati) kao i
uništenjem Luciferovog kraljevstva na Zemlji. U suštini, bio je to krajnji
božji gnjev usmjeren na središte Luciferovog kraljevstva. Cijeli Zemljina sunčev sustav bio kao "ubačen u miješalicu" do stupnja u kojemu je
sama sunčeva regulacija istoga bačena u kaos, što je upravo ono što vidimo u Gen 1:2. Fosili su, prema većini znanstvenih nalaza, ekstremno stari.

Neki dinosaurusi su procjenjeni na starost preko 245 miliona godina.
Fosilni nalazi zapravo dokumentiraju pet masovnih izumiranja u drevnoj
Zemljinoj povijesti, i to prije 440, 345, 245, 195, i 66 miliona godina,
ukoliko su znanstvenici točni u procjeni starosti fosilnih nalaza.

Najvjerojatnije je postojalo nekoliko manjih uništenja (udar komete, masivna vulkanska eksplozija, ledeno doba) koji su vodili do krajnjeg Potopa Lucifera, kada je zadnja globalna katastrofa uništila sav život na Zemlji, ne ostavivši traga preživjelih.

Uglavnom, iz Ezekiela možemo naučiti da je Lucifer imao kraljevstvo na Zemlji, i da su postojali "ljudi" (stanovnici Zemlje) ovdje prije Adama.

Nadalje, Jeremija:
Jer 4:23 Pogledah na zemlju, a gle bez obličja je i pusta; i na nebo, a
svjetlosti njegove nema.
Jer 4:24 Pogledah na gore, a gle, tresu se i svi humovi drmaju se.
Jer 4:25 Pogledah, a gle, nema čovjeka, i sve ptice nebeske odletjele.
Jer 4:26 Pogledah, a gle, Karmil je pustinja i svi gradovi njegovi oboreni
od Gospoda, od žestokoga gnjeva njegova.
Jer 4:27 Jer ovako govori Gospod: sva će zemlja opustjeti; ali neću sasvijem zatrti.


se često interpretira u terminima postojanja pred-Adamskih ljudi.

Jeremijine riječi ne samo da nalikuju riječima Geneze 1:2, već su posve u
skladu s njima; tako da vrativši se na
Gen 1:2 možemo istu upotpuniti s par detalja koji su skriveni između Gen 1:1 i Gen 1:2.

Koji su to detalji kojih brojni ljudi danas nisu svjesni? Najveći od svih je
činjenica da su, prije nego što su Adam i Eva bili stvoreni, postojali ljudi
(od kojih su neki bili postali anđeli).
Nadalje, postojali su gradovi na Zemlji prije Adama i Eve.

Geneza, Izaija, Ezekiel, Jeremija - svi govore o istoj stvari. A tu je i Novi zavjet, gdje autor navodi brojne citate i drukčije, po njemu (i ne samo njemu, jer brojne reference u tekstu Biblije su prikrivene drukčijim prijevodima, ali su dovoljno približni da ne izazovu opću sumnju) spravnije prijevode tekstova koji isto tako ukazuju na uništenje svijeta prije Adama i Eve...

Glavni izvor autorove ideje o Luciferovom Potopu je biblijska analiza
koju je napravio Finis Dake u svojoj knjizi God’s Plan for Man, koji je u
biti prvi progovorio o postojanju dva Potopa (Luciferovom i Noinom).

Za kraj:

2Pe 3:5 Jer (od svoje volje) neće da znadu da su nebesa bila otprije i
zemlja iz vode i usred vode Božijom riječi.
2Pe 3:6 Zato tadašnji svijet bi vodom potopljen i pogibe.
2Pe 3:7 A sadašnja nebesa i zemlja tom istom riječi zadržana su te se čuvaju za dan strašnoga suda i pogibli bezakonijeh ljudi.


U engleskim prijevodima ovo "od svoje volje neće da znadu" prevodi se kao "willingly ignorant". Riječ koja je prevedena kao "ignorant" (neće da
znadu) je grčka riječ "lathano" koja je svugdje osim ovdje prevedena kao
"skriveno". [Zanimljivo, ovako bi ispalo da "netko" ovo "svojevoljno i
namjerno skriva"]. A, eto ga, i sam autor kaže,to je gotovo kao da je Sotona zamaglio ovu istinu; ne želi da ljudi ove Zemlje znaju o ponižavajućem uništenju njegovog kraljevstva koje se dogodilo tako davno. Što se tiče samog njegovog potopa, mogu postojati i druge stvari
koje su skrivene, i znanje o ovom Potopu može pomoći da one isplivaju na
površinu. Moguće je da dio njegove velike strategije prijevare koju će
Antikrist predstaviti svijetu, neće biti uspješan kao što on namjerava ako
bi više ljudi znalo i bilo svjesno ovih činjenica.

Zamislite otvoreni kontakt s izvanzemaljskim životom s drugih svjetova kako postaje realnost. Prije nego što bilo tko uspije uopće reagirati, ova bića se mogu predstaviti pomažući nam otkriti arheološke nalaze
koji dokazuju postojanje uspješne, inteligentne, tehnološki napredne
civilizacije koja je nekad nastanjivala zemlju, davno davno prije. Ima li
boljeg načina da se predstave nego da nam kažu da su ovdje bili već ranije, te da smo mi ili njihovi potomci ili su nas napravili genetičkim inženjeringom?

Mogu postojati fizički dokazi, i mogli bi nas poučiti točnim detaljima velikog
dijela Zemljine drevne povijesti, ali njihovo tumačenje svega što nam otkriju bit će prijevara i obmana. Što ljudi ove Zemlje mogu učiniti s takvim dokazom? Tko bi mogao osporavati takav fizički dokaz?
Da li je moguće da su takva arheološka otkrića već učinjena, i mi ni sami još uvijek ne znamo što su ona i njihovu pravu prirodu i značenje?

__

dalje autor nastavlja o Kromanjoncima i Neandertalcima; ako bude zanimljivo, prenijet ću...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Stari zavet - zanimljivi detalji
PostPostano: ned aug 27, 2017 5:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Hm... tražih u pretraživaču nešto drugo (o tome neki drugi put pak) i ovaj topik mi da kao jednu od opcija pa malko ponovno prošvrljah njime (ovaj put od početka ... ups.) i evo još ću malko prokomentirati (moj bed, zadnji put sam krenula odkraja i tamo i ostala... hehe decenija prođe...).

Prvo, naravno da je Bibliju pisao čovjek, tj. ljudi. Ni od Moronijevih zlatnih ploča nije ostalo ništa za pokazati javnosti, i A.Smith je sam napisao slovima na papiru šta je napisao...
Isto tako svima će nam biti jasno da naše napisane riječi iako bilježi naša ruka - šta je to u nama što ih "bira", "dovodi", "prenosi"... Stvar "duhova"... Pa kako god bilo, upravo zato ćemo ih valjda "po djelima njihovim prepoznati".

(...) Malko ću zastati ovdje i prokomentirati:

zlatko je napisao/la:
Boki je napisao/la:
Mojsije je nekim cudom izvukao svoj Jevrejski narod iz ruku Faraona iz Egipta gde su bili robovi.
Oni su zatim iz svog zlata koje su imali od nakita, kao i zlata koje su poneli iz Egipta, napravili idola zlatno tele.

Nema logike. Od kud robovima zlato? Dakle ako su imali zlato onda nisu u Egiptu bili robovi.


Pa, čitaj. Malo prije opisa razbijanja Ploča, još tamo u Egiptu, kad su odlazili iz Egipta, POPLJAČKALI su sve Egipćane koji su im se našli na putu. Otuda im zlato. A zašto su ga popljačkali? To samo oni znaju, s obzirom da im je Bog preko Mojsija jasno bio poručio: ne nosite ništa sa sobom osim kruha. Da su ga slušali, ne bi opelješili Egipćane za njihovo zlato, ne bi imali zlata i ne bi imali s čime napraviti si zlatno tele. Mojsije u tom slučaju ne bi razbio ploče sa "10 zapovijedi"... koja zgoda bješe i uvodni post ovog topika.

I da, to je i meni bilo zanimljivo kad sam čitala, fakat da je Mojsije razbio ploče i nakon toga, umjesto tih "10" koje svi mi znamo i zaista velika većina nas nastoji ispoštovati jer te "zapovjedi" smatramo uglavnom posve normalnom i zdravom stvari, dobili su "zakon" koji je na puno "nižoj" razini od onih "10". I dan danas, tih 10 su manje više osnova i temelj svakog rada na sebi, u malne svim školama, uključujući i yogička pravila vanjske i unutarnje čistoće (yama i nijama) npr.

Trebalo je tek par čuda i čudesa Božjih da se narod pusti iz ropstva, i čudesa nisu bila za raju, već za robovlasnika. Što se raje tiče, ropstvo je trebalo tek izvući iz njih i zamijeniti ga s nečim drugim - i upravo tih 10 uputa za početak duhovnog života imali su svrhu, i još uvijek ju imaju - izvući ropstvo IZ ljudi, promijeniti mentalitet roba i ropstva u samim bivšim robovima. Kao što volim reći - lako je Bog izveo narod iz ropstva (--- uz tek par "čuda i čudesa" robovlasnik više nije htio imati sam posla s njima. to što se poslije predomislio i krenuo da ih satre je sasvim psihološki konsistentno robovlasničkom mentalitetu samovažnosti. čak niti prelazak preko Crvenog Mora nije bilo čudo namijenjeno narodu, već dosljednosti robovlasnikove odluke - ako ćemo nešto naučiti iz nje... --- ), ali izvući ropstvo iz naroda (začetak kojeg izvlačenja je u 10 zapovijedi...) - to je druga priča... koja slijedi svoju vlastitu liniju sve tamo do kraja Novog Zavjeta. Naravno, i priča robovlasnika slijedi svoju liniju do svog kraja tamo. Biblia je tako zaista sveobuhvatna knjiga - pisana svima i ima poruke za svakojake vrste likova - jer isto tako i navodi sama: Bog daje svima, i dobrima i zlima - i jednima i drugima.

LP

P.S. ne zamjerite na oživljavanju ovog sad već prastarog topika.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 44 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz