Sada je: čet mar 28, 2024 11:13 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon apr 21, 2008 12:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
A zašto je ne skeniraš i uploadaš na net? :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 21, 2008 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
nemam skener,

prepisivat cu meni zanimljive djelove... eto naiso sam na par ali nemam vremena sad, kasnije cu...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 22, 2008 8:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
"Svaki novi clan, prije nego položi prisegu, mora stanovito vrijeme ostati u tamnoj sobi pokraj kostura i mrtvacke glave, te razmisljati o ništavnosti života. Na stolu se nalazi i evanđelje, koje mora novi slobodni zidar čitati, te se koncentrirati, kako bi shvatio težinu i ozbiljnost puta, kojim je krenuo."

Izgleda da sam dobro predpostavio cemu im sluze lubanje.
Po knjizi masoni su odgovorni za nastanak prve jugoslavije - vecina clanova "Jugoslavenskog Odbora"(1915., u Parizu) bila su masoni.

Jugomasonerija(popis loža s početka 20. st., clanova Velike Lože "Jugoslavija" iz Beograda)
Bilo je loža koji su se protivile Jugoslaviji npr. Loža "Libertas" iz Zagreba,
zanimljivo kasnije ce zajedno stupiti u AMI.(sto autor naziva dokazom da te loze nevode istu politiku unutar svojih redova i izvan)

BEOGRAD

1. "Sloga, rad, postojanstvo" (1883.)
2. "Pobratim" (1890.)
3. "Šumadija" (1910.)
4. "Istina" (1920.)
5. "Preporođaj" (1925.)
6. "Dositej Obradović" (1925.)
7. "Maksim Kovalevski" (1926.)


ZAGREB


1. "Maksimilijan Vrhovec" (1913.)
2. "Ivan grof Drašković" (1919.)
3. "Pravednost" (1920.)
4. "Perun" (1929.)



Masoni u svijetu


"Svi vrhovni savjeti u raznim zemaljama ujedinjeni su opet u jednoj internacionalnoj organizaciji, koja je osnovana 1921. godine sa sjedištem u Ženevi, a zove se Asociation Maconnique Internationale (AMI). Do 1934. godine ušle su u ovaj savez lože; Argentine, Belgije, Brazilije, Bugarske, Čeho-slovačke, Kolumbije, Kube, Equadora, Francuske, Grčke, Mexica, Jugoslavije, Luxemburga, Norveške, Austrije, Paname, Paraguaya, Perua, Poljske, Portorica, Portugala, Švicarske, Španjolske, Turske itd. U taj savez jedino nisu pristupale velike lože Engleske, Irske, Škotske, Australije, Kanade i Sjeverne Amerike.
Kod ovog internacionalnog masonskog saveza u Ženevi zastupao je lože Jugoslavije Dušan D. Milićević. Svakome, kome je bilo rečeno, da su dvije velike lože u jugoslaviji, i to loža "Libertas" u Zagrebu i velika loža u Beogradu bile odvojene, jer nisu imale isti politicki pravac, bilo je razumljivo, ali je bilo posve nerazumljivo, kad su se obje složile na tome, da ih kod internacionalnog saveza (AMI) u Ženevi zastupa jedan čovjek, Srbin, Dušan D. Milićević.
To je bio dokaz, da te lože prema vani nisu vodile onu istu politiku, koju su vodile unutar svojih redova, odnosno u okviru internacionalnog slobodnog zidarstva.




more coming soon...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 22, 2008 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Ima puno zanimljivih informacija a nemam vremena to sve prepisati ovdje... stoga cu prepisati sve podnaslove iz knjige pa mi recite koji vas zanima... a paralelno s time cu prepisati kratke izvadke iz meni zanimljivih djelova...

SADRŽAJ


Legenda o zidanju Salamonovog hrama
Statut velike lože "Jugoslavija" u Beogradu
Osnutak lože "Ivan grof Drašković" u Zagrebu
Kad mason prestaje biti masonom
U židovskoj loži "Zagreb" mogli su biti samo - Židovi
Slobodni zidari skrivali su se pod plašt samoga kralja Aleksandra
Umro je veliki slobodno-zidarski majstor dr. Adolf Mihalić
Kakav je odnos među masonima
Što hoće tajna Adoniramova družba
Tko je sve slobodni zidar u Zagrebu
Masoni su društveni trutovi i paraziti svoga naroda
Čime su slobodnog zidara prisilili na šutnju i čuvanje tajni
U tamnoj čeliji kraj kostura...
Masoni su spremni na najstrašnije osvete
Koga masoni nikada nisu mogli uvući u ložu?
Kada su i masoni nemoćni?
Članovi slobodno-zidarskih loža u Zagrebu (popis)

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 23, 2008 12:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
Procitao sam knjigu maloprije i preporucam je svima. Upozorio bi samo da je knjiga pretisak iz '40. pa autor Hitlera spominje kao "Vodu Njemackog naroda". Takoder tvrdi da su vecina masona bili Židovi a da su oni "paraziti društva" koje treba "eliminirat iz europe" i dozvolit im da se, citiram

Citat:
koncentriraju na jednome mjestu i da tamo među sobom po miloj volji razviju ne samo trgovinu, nego i kulturu, politiku i sve što god žele. U svojoj državi ce moci mirno živjeti i raditi, kao što žive i drugi ljudi u svojim državama na svijetu. Sigurno je međutim, da među Židovima neće vladati takav sklad kad budu u zajednici, jer onda neće moći svi biti tvorničari, neće moći biti bankari, a isto tako ni spekulanti i teški kapitalisti, već će ogromna večina njih morati raditi i baviti se teškim manuelnim poslovima i obrađivanjem zemlje, kako to radi ogromna većina katoličkog naroda u čitavome svijetu.


Doduše istina jest da je Hitler svojim dolaskom na vlast do temelja srušio masoneriju u Njemačkoj isto kako je bila za vrijeme NDH u hrvatskoj (kao što sam prije pretpostavio).

Uglavnom autor interpretira masone na svoj nacin, kao zavjeru "internacionalnog židovstva" - ali ipak - preporucujem knjigu svima jer je nevjerojatno bogata zanimljivim informacijama o masonima na našim prostorima.

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 26, 2008 2:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
malo sam trazio po netu i našo stranicu masona

http://www.freemasonry-croatia.org/

evo kopirat cu dio samo steknete dojam:

Citat:
Uvjeren sam da će nakon posjete ovim stranicama ostati znatno manje prostora neznanju iz kojeg nužno i neizbježno proizlaze predrasude o Slobodnom zidarstvu uopće.

Prije svega evo prilike da zadovoljite svoju intelektualnu znatiželju i uvjerite se da Slobodni zidari ne skrivaju ništa.

...

Ironično je da su samozatajnost slobodnih zidara o njihovom članstvu u bratstvu (jer su ih učili i danas ih uče da svoje članstvo ne koriste za ostvarenje svojih interesa) kritičari tumačili potpuno suprotno, smatrajući da se tu radi o nečemu tajanstvenom i izopačenom. Vjerojatno je nemoguće i zamisliti netočniju definiciju.


Imate još puno slicnih bajki na toj stranici :mrgreen:
Zato u knjizi "Masonerija u Hrvatskoj" autor daje konkretne primjere manipulacije sustava u svrhu materijalne koristi i dobivanja moci. Eto citao sam popis masona sa zadnje stranice knjige - zanimljivi su mi njihovi polozaji u društvu ; "urednik tih i tih novina", " Vlasnik te i te banke" " podban ovaj onaj" ... (prepisao bih tocno ali posudih knjigu prijatelju)
Prepisat cu jos zanimljivosti iz knjige cim je dobim nazad....

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 27, 2008 4:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 9:23 am
Postovi: 14
Citat:
Prije svega evo prilike da zadovoljite svoju intelektualnu znatiželju i uvjerite se da Slobodni zidari ne skrivaju ništa.

...

Slobodni zidar ne smije onoga tko nije slobodni zidar upoznati Ritualima, znakovima i običajima koji služe međusobnom prepoznavanju, ne smije otkriti članove ili kandidate za slobodnog zidara i uopće sve unutarnje stvari loža ili Velike lože.Povijest, temeljna načela i svrha slobodnog zidarstva nisu tajna


da da...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 01, 2008 1:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
evo čitam stvari sa stranice tajnog društva www.cro-oto.hr ... "ordo templi orientis" ...ovdje ima par izvadaka iz knjige Zakona...

Citat:
Sunce, Snaga i Vid, Svjetlost; to je za služitelje Zvijezde i Zmije.


Interesantno. :-s :-k

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 02, 2008 5:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
zanimalo me vise na temu i naletio sam na jaaako poucan topic o OTO-u na forum.hr, doduše star dvije godine, ali to sad nije bitno. Ordo Templi Orientis u uvodnom postu autor poziva nekoga iz OTO-a da se javi u temu, kasnije dolazi jedan lik koji je bio, i jedan koji je clan. Uglavnom zanimljiva rasprava, svida mi se nekako pogledat sve te subjektivne stavove u svađi radi boljeg razumjevanja neke istine ... procitoh prve 4 stranice (od7)

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 10:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Nietzsche je napisao/la:
bilo u večernjem o Masonima IN THA CROATIA :mrgreen: ...preko dvije strane onako...

Nisu govorili o teorijama zavjere več su o hrvatskim masonima u čijoj su loži bili, s kojima su pričali.Normalo, ovi su im rekli da imaju totalno drukčiju ulogu u društvu od prave :mrgreen:
Ali u svom tom moru informacija preko te dvije strane, makar su večina neistinite,uključujuči i osnovnu misao, naravno ima i istinitih informacija.

nemogu to nač ma netu a bio sam na stranici od večernjeg i search-o...
Uglavnom pisalo je kao da su masoni došli u hrv. sredinom 90' i to iz austije...(da su ti austrijanci osnivali te lože pa su naši preuzeli poso i danas ga vode iz tih loža diljem hrvatske), tj. da su tu odavno i prije 2. svj. rata , ali da Tito i Pavelić nisu dozvolili njihovo djelovanje pa da od 41' -45' (Pavelić) i 45'-91' (Tito večinom) u hrv. nije bilo aktivnih masonskih loža.To mi zvuči logično jer oni su bili diktatori, nebi djelili dio kolača moči sa bilokime hehe...Ugl. piše kao da je Tuđman podržavo masone...

Ajd ja nemam dovoljno info-a o "Masonima u hrv." pa ako ko zna neka me ispravi i kaže što zna...dosta se slabo sjećam tog iz novina...A teško zbilja nač na netu o masonima u hrv. ...

PEACE :wink:


Ja se izvinjavam na neinformisanosti, no kakve veze imaju masoni sa reptilima? Inače, pre neko veče, na Noć muzeja, u Šapcu u muzeju je održana masonska izložba. Ako nekog interesuje možda mogu da nabavim i neke fotke sa iste?

_________________
www.prosvetljenje.net


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 10:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Masoni su po mojem misljenuju sluge Illuminata ,koji su zapravo reptilske loze.

Moze slike pa da vidimo sta ima,a imamo i strucnjaka za njihovu simboliku tehuti-a.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 10:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Ramayana je napisao/la:
Masoni su po mojem misljenuju sluge Illuminata ,koji su zapravo reptilske loze.

Moze slike pa da vidimo sta ima,a imamo i strucnjaka za njihovu simboliku tehuti-a.


Znaš kako, uz dužno poštovanje Tehutiju, mislim da se on baš i ne razume u masone. Zvaću sutra neke garije iz te Lože koja je to organizovala, da pitam da mi daju katalog izložbe i fotogarafije. A možda da i sam slikam te artefakte.
BTW, Iluminati ne postoje već par vekova. Sorry.

_________________
www.prosvetljenje.net


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 10:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
gwydion je napisao/la:
Znaš kako, uz dužno poštovanje Tehutiju, mislim da se on baš i ne razume u masone. Zvaću sutra neke garije iz te Lože koja je to organizovala, da pitam da mi daju katalog izložbe i fotogarafije. A možda da i sam slikam te artefakte.
BTW, Iluminati ne postoje već par vekova. Sorry.


Tehuti se nerazumije u masone? Ma daj, na trenutak sam pomislio da je i sam mason :lol::mrgreen:


Citat:
Ja se izvinjavam na neinformisanosti, no kakve veze imaju masoni sa reptilima? <cut>


Prije bi rekao da se radi(lo) o mojoj neinformiranosti. Slazem se sa Ramayanom da su masoni sluge reptila.

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 20, 2008 11:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Nietzsche je napisao/la:
gwydion je napisao/la:
Znaš kako, uz dužno poštovanje Tehutiju, mislim da se on baš i ne razume u masone. Zvaću sutra neke garije iz te Lože koja je to organizovala, da pitam da mi daju katalog izložbe i fotogarafije. A možda da i sam slikam te artefakte.
BTW, Iluminati ne postoje već par vekova. Sorry.


Tehuti se nerazumije u masone? Ma daj, na trenutak sam pomislio da je i sam mason :lol::mrgreen:


Citat:
Ja se izvinjavam na neinformisanosti, no kakve veze imaju masoni sa reptilima? <cut>


Prije bi rekao da se radi(lo) o mojoj neinformiranosti. Slazem se sa Ramayanom da su masoni sluge reptila.


Sad ću t ireći zašto mislim da se ne razume. Pre par dana su neki masoni, komentarisali to što tehuti piše...tako da ...sorry ;)

_________________
www.prosvetljenje.net


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 21, 2008 12:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Ako ti nisi mason tesko da znas nekog vaznog,osim nekih wannabea.

Ionako nesmiju iznosit tajne ,a tehuti ima ogromno znanje i razumije puno kolko vidim iz topica njegovog.

Pravi Illuminati su reptilske obitelji ,a ne onaj "tajni" red sto ga osnova neki Njemac pa se kao raspao.

Taj je isto neki wannabe. :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 21, 2008 12:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Ramayana je napisao/la:
Ako ti nisi mason tesko da znas nekog vaznog,osim nekih wannabea.

Ionako nesmiju iznosit tajne ,a tehuti ima ogromno znanje i razumije puno kolko vidim iz topica njegovog.

Pravi Illuminati su reptilske obitelji ,a ne onaj "tajni" red sto ga osnova neki Njemac pa se kao raspao.

Taj je isto neki wannabe. :twisted:


Šta znači važan Mason? Kako tu znap ko je tu ko? Moja kuma imala izložbu, a Grand Komander sedi u publici :P
Ne postoje inteligentni reptili. Iluminati su bili socijlna grupacija koja se zalagala za neke društvene reforme i katolička crkva ih nije volela jer je bila protiv modernizacije društva, Francuske revolucije i promena koje su okončale feudalizam. Ima li tu još uvek nešto da nije jasno?

_________________
www.prosvetljenje.net


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 21, 2008 12:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Pa i dan danas zivimo u feudalizmu ,samo se drukcije zove i to kapitalizam.

Neke stvari su se poboljsale ali mnogo je toga trulo u drzavi EU i cijelom svijetu.

Bavarski Illuminati su obicno mazanje ociju,da bi se skrenulo ljude od reptilskih loza.

Francuska revolucija sta je donijela?

Malo toga,samo su se nazivi promjenili a kontrola je ostala,i dali su ljudima malo hrane da se ne bune vise.

General koji se bunio protiv kralja Luja XVI. Napoleon Bonaparte,je postao carem francuske.


Vecina masona ni sama nezna komu sluze i sta je bit toga drustva zapravo.

Neznam ni ja i mogu samo nagadjati.

Ali mislim da tko god da skriva nesto ,vjerojatno ne radi za dobrobit sviju.



:P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 21, 2008 1:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Ramayana je napisao/la:
Pa i dan danas zivimo u feudalizmu ,samo se drukcije zove i to kapitalizam.

Neke stvari su se poboljsale ali mnogo je toga trulo u drzavi EU i cijelom svijetu.

Bavarski Illuminati su obicno mazanje ociju,da bi se skrenulo ljude od reptilskih loza.

Francuska revolucija sta je donijela?

Malo toga,samo su se nazivi promjenili a kontrola je ostala,i dali su ljudima malo hrane da se ne bune vise.

General koji se bunio protiv kralja Luja XVI. Napoleon Bonaparte,je postao carem francuske.


Vecina masona ni sama nezna komu sluze i sta je bit toga drustva zapravo.

Neznam ni ja i mogu samo nagadjati.

Ali mislim da tko god da skriva nesto ,vjerojatno ne radi za dobrobit sviju.



:P


Ja ne verujem u teoriju zavere i prihvatam onu teoriju po kojoj se takve ideje šire da bi se strahom pokorio i kontrolisao narod. A generalno prihvatam i teoriju da je teorija zavere prijemčiva latentnim homoseksualcima koji imaju problem da priohvate to u sebi i da je recimo to bilo objašnjenje Hitlerovog uspeha i načina na koji je naveo ljude da ga prihvate. Masoni nisu nikakvo tajno društvo, njihovi hramovi su javni i svako u njih može ući. Ideš po inostranstvu i naišeđ na dvospratnicu na kojoj piše da je to masonski hram broj taj i taj. I ne vidim gde je tu problem?

_________________
www.prosvetljenje.net


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 21, 2008 4:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Ramayana je napisao/la:
Masoni su po mojem misljenuju sluge Illuminata ,koji su zapravo reptilske loze.

Moze slike pa da vidimo sta ima,a imamo i strucnjaka za njihovu simboliku tehuti-a.


Ja nisam nikakav stručnjak...

Tema "ko kome služi" je preobilna i neshvatljiva s naše male ljudske perspektive pa je spekuliranje najbolje što možemo.

Ramayana je napisao/la:
Pravi Illuminati su reptilske obitelji ,a ne onaj "tajni" red sto ga osnova neki Njemac pa se kao raspao.


Mislim da u većini tekstova stoji to ime bez prevelikog značaja, a osim toga uporaba riječi "Illuminati" je često neopravdana.

Illuminati su bili okultna organizacija 18. stoljeća nastala po hijerarhijskom modelu rozenkrojcera, masona i templara, dakle zapadna okultna tradicija.

Na političkom i intelektualnom planu uspjeli su donijeti "svijetlo" među generalni kaos u vrijeme francuske revolucije, a doprinijeli su i u prosvijetiteljstvu, tj. od tog vremena se uzdiže umjetnička i znanstvena elita.

Mislim da je ograničeno govoriti o paktu Illuminata i reptila, ali isto tako o njihovoj nevinosti. Zapamtimo hermetički princip suglasja i dualnosti: ne postoji dobro ni zlo, već električna struja i magnetizam, dakle dvije sile istog izvora, iste esencije, ali različitog stupnja (180°=360°).

Kao takav, taj nevidljivi "rat" (ofenziva i defenziva su podjednako voljeni principi) je vođen u svemu manifestiranome.

Ja ne branim tajna društa isto kako ih ni ne veličam.

Da kvotam samog Sebe u jednoj meditaciji: "Istina je trostruka, ali samo se dvije strane bore za nju".

gwydion je napisao/la:
Tehuti se nerazumije u masone? Ma daj, na trenutak sam pomislio da je i sam mason LaughingMr. Green


Ja sam jako daleko od stvarnog poznavanja teme. Ja samo volim eklektički pristup svemu.


gwydion je napisao/la:
Sad ću t ireći zašto mislim da se ne razume. Pre par dana su neki masoni, komentarisali to što tehuti piše...tako da ...sorry Wink


Koji to masoni? Na nekom forumu?

Masoni današnjice nažalost ne znaju gotovo ništa o korijenima svojih učenja: simboli koji su uključeni u sve sustave (i Plava Loža i Škotski Ritual i York) su puno drevniji nego im se pripisuje, a originalno (ili preciznije) značenje je daleko od onog danog u lekcijama na kraju svakog rituala.

Većina njih, nažalost, je zauzeta sa količinom stupnjeva koje posjeduju ili kako im stoji nova pregača, nego da se pitaju otkuda ima šestar i ravnalo.

Zašto se Hram gradi pomoću oba alata? Što STVARNO predstavljaju Tri Velika Svijetla? Zašto mjesec sa sedam zvijezda stoji iznad stupa Boaza na Nacrtnoj Tabli Velikog Arhitekta? Zašto lijevom nogom kleče pred oltarom u prvom stupnju? Tko je Hiram Abif? Što predstavljaju stepenice od 3, 5 i 7 uzvišenja/koraka?

Postoji niz masonskim autoriteta koji razotkrivaju ove stvari u svojim publikacijama, no većina masona je prelijena da stvarno zaviri u te knjige.

Pravi mason (idealan, daleko od stvarne situacije) je osoba sposobna prepoznati svaki dijelić Kozmosa kao sastavni dio Nebeske Lože, ali i unutarnje Lože.

Cijela tema sa gradnjom Solomonovog Hrama je alegorija o spiritualnoj izgradnji unutarnjeg Hrama, a prosječnom masonu je daleka koliko i meni ljubav prema televizijskim sapunicama. :D

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 21, 2008 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
Znaš tehiuti, jedan veliki autor, u smislu popularnosti svojih knjiga, je pisao o masoneriji. Posle kad je ušao u istu i predgovoru 10. ili 15. izdanja svoje najpoznatije knjige, napisoa je da je zapravo nalupeo gomilu gluposti. Ja poštujem tvoju prdanost materiji, ali i pretpostavljam da stvari iznutra izgledaju drukčije. Ko je Hiram* projatelju, pogledaj šta je Idris Šah pisao o masoneriji i onome ko je prethodio Hiramu ...

_________________
www.prosvetljenje.net


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 62 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz