Sada je: pon jun 03, 2024 10:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Manipulacije u kompjuterskim igrama
PostPostano: čet jan 01, 2009 11:58 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 10:43 pm
Postovi: 14
Citat:
kako god... igre sluze za ispiranje mozga i evo jedan lijep primjer
nakon sto sam pretjerao sa overclock-om graficke igra je zabrljala i usporila, te pokazivala dodatne teksture
dakle vi koji igrate nfs undercover, u meniju dok se pojavljuju oni bljesci vi zapravo gledate


slika

Post je citiranje jednog člana foruma hardware tematike,gdje sam i sam clan.Čovjeka poznajem i sve sto voli u zivotu je posao kojim se bavi i adekvatno je obrazovan,medjutim ovo sto je on otkrio,mene stavlja u jedan polozaj začudjenosti,ovako nešto(odnosi se smisao njegovog posta) od njega nebih očekivao.
Poštovane forum kolege šta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 02, 2009 1:19 am 
To ti se zove pranje mozga kratko i jasno :D

Ima toga ohoho pa brijem cak i dok gledas u desktop ekrana od monitora da toga ima... To su porucice koje idu u podsvijest :)


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 02, 2009 1:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pokazuje mu teksture iz pc igre koju njegova graficka ne stize da obradi. To se desava cesto u vecini igara. "Gameri" bi to zvali "glitch". Sumnjam da se radi o svesno postavljenim subliminalnim porukama ili slicnom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 02, 2009 2:22 am 
Moguce no opet neznas. Ipak znamo da su subliminarne poruke u igri a ovo izgleda ko naslov nekakvih novina i pitaj boga cega... Malo cudno izgleda zato kazem :)


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 02, 2009 12:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 06, 2008 3:13 pm
Postovi: 46
Lokacija: Outside the Box
omfg...

to sto stavljaju neke "poruke" u igre ne znaci da sluze za pranje mozga (vjerovatno sluze :D ali thats not the point...)

kroz igre mozes nauciti puno toga o sebi... :)

dapace... i zivot je zasebna vrsta igre :D

p.s. nije da ti nevjerujem, ali takvu sliku moze dizajnirati bilotko uz ikakvo znanje o photoshopu... tak da... a cak i da je istina totalno je nebitno :D

jer ti si "mozak" kojeg se "pere"... tako da i dalje ti odlucujes,bio svjestan ili nesvjestan toga, dali ce se tvoj mozak i dalje "prati" :D

_________________
"Poznavati druge je inteligencija; poznavati sebe je prava mudrost.Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog je prava moć."
-Lao Tse-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 02, 2009 1:46 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 10:43 pm
Postovi: 14
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Pokazuje mu teksture iz pc igre koju njegova graficka ne stize da obradi. To se desava cesto u vecini igara. "Gameri" bi to zvali "glitch". Sumnjam da se radi o svesno postavljenim subliminalnim porukama ili slicnom.


Nebih baš rekao da mu gtx280 nestize odraditi texture,kao sto kaze to se neprimjecuje prilikom standardnog igranja,framerate je relativno slab jer je rijec o pretjeranom OC-u.Sve u svemu mene je vise iznenadilo da on ovako prica,nego ovo sto je prikazao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 02, 2009 1:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Sasvim je jasno i normalno da u takvim igrama postoje skrivene poruke.
Pogledaj prilikom ucitavanja animacije za neki event vrijeme i mjesto...pogledaj koji brojevi se pojavljuju, pogledaj u igrama natpise na reklamama i sl.

Vise na: http://icy.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prvi put-sumnja
PostPostano: pet jan 02, 2009 6:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Nobel63 je napisao/la:
Poštovane forum kolege šta vi mislite?

8) :wink: :mrgreen:
Nobel63 je napisao/la:
Prvi put-sumnja

:mrgreen: =D>
naslov zvuchi idealno za ona pisma dragoj Saveti puna ljubavnih jadi shto se shtampaju na predzadnjim stranicama raznih chasopisa
stvarno se gejmeri mnogo vezu za svoje omiljene igrice,bash su kao " u vezi"
zashto je to tako, #-o ima li veze sa ovim :
Grunfer je napisao/la:
Sasvim je jasno i normalno da u takvim igrama postoje skrivene poruke.
Pogledaj prilikom ucitavanja animacije za neki event vrijeme i mjesto...pogledaj koji brojevi se pojavljuju, pogledaj u igrama natpise na reklamama i sl.

Vise na: http://icy.blog.hr/

a svakako da ima :thumbup:
i 2 i 2 jesu 4 :mrgreen:
te je zato,pomalo neobichno :D

Nobel63 je napisao/la:

Post je citiranje jednog člana foruma hardware tematike,gdje sam i sam clan.Čovjeka poznajem i sve sto voli u zivotu je posao kojim se bavi i adekvatno je obrazovan,medjutim ovo sto je on otkrio,mene stavlja u jedan polozaj začudjenosti,ovako nešto(odnosi se smisao njegovog posta) od njega nebih očekivao.

Nobel63 je napisao/la:
Sve u svemu mene je vise iznenadilo da on ovako prica,nego ovo sto je prikazao.

shta te to josh uvek chudi i iznenadjuje :?:
da 2 i 2 jesu 4
pa jesu :wink: :mrgreen: 8)
nhf
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 02, 2009 8:42 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 10:43 pm
Postovi: 14
@grunfer blog je :thumbup:


@nat hvala to sam trazio =D> :ontopic:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 03, 2009 7:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
To je "stari trik" za reklamiranje. Podsvjest to "uhvati", dok je to "prebrzo" za fizičku svijest da to primjeti.

Isto su radili sa reklamiranjem tako da su 25. sličicu ubacivali nešto kao ovo, a ostatak je neka "uobičajena" reklama. To je danas isključivo zabranjeno, ( imam jednog kolegu koji radi na RTL-u i zna što smiju, a što ne ), pa ako želiš zaraditi nešto novaca ( uz jako dobrog advokata ), pošalji izdavačkoj kući igrice ovaj screenshot! Baš me zanima kako će se probati izvući...

Ima o podsvjesnim sugestijama već dosta na internetu...

:mrgreen: :wink:

PS. Promijenio sam ime teme u
Citat:
Manipulacije u kompjuterskim igrama
tako da se bolje prepoznaje tema...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 03, 2009 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 12:44 pm
Postovi: 227
probajte naći ove reklame iz igre na netu i skuzit cete da ih nema
sad, dal je to dio igre, pa je graficka poludila i bacila ga na krivo mjesto - nemam poima, ali reklame su za brandove koji ne postoje :)
barem kolko sam gledao...

Jack987 je napisao/la:
Isto su radili sa reklamiranjem tako da su 25. sličicu ubacivali nešto kao ovo

nemoguće :)
probao sam to :D i oko primijeti na tako niskom framerateu taj frame kada se pojavi poruka
mora biti puno puno brza od 1/25 sekunde ili se moraju igrati sa bojama i nijansama i suptilno umetnuti poruku u sliku, da je oko ne primijeti :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacije u kompjuterskim igrama
PostPostano: pon jul 20, 2009 11:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Mozda i nema potrebe da se tu dodaju izmedju trikovi. ili barem imaju manju ulogu, zapravo cele igrice su same od sebe ispiranje mozga. Primer Call od Dutty 4 je totalno manipulativna igrica stvorena samo da odgaji mladje na njihovu buducu ulogu u nekom sledecem ili ovom zalivskom ratu a da su vec opredeljeni na cijoj ce strani biti. Eto i primer NeeedForSpeed serijal... tu se vozikas okolo exoticnim kolima, sto kao primer subliminalne poruke je "trazi pare umri za njih" jer luxuzna kola su vecini nedostupna a igra ti potvrduje nadmetnutu zelju (Preko javnih medija, recimo) da zelis taj luxus ... a zeleti njihov luxus je jednako prihvatiti se njihovih pravila (Elita) i postati njihov vecni rob u beskrajnoj teznji da dostignes "Luxus" koji neces nikada imati a i da ga imas oni ce to pretvoriti u staro i ponuditi nesto novo tako da od te trke nema kraja. Igra moze imati i vise namensku upotrebu u manipulaciji ljudi.
Opet NeedForSpeed serijal je totalno ne realistican i sastoji se od kompletno pogresne fisike ponasanja vozila. Klinac koji ce odrasti na takvij fisici ponasanja automobila ce se ogorcano iznenaditi kada se zapuca u neki stub pri vecoj brzini svog novog automobila koji se ponasa prema fisici realnosti nasuprot onome u igri. To je kao da se obucavas od malena da drziz pistolj okrenut prema sebi kada treba da zapucas, da kada dodje do realne situacije ti ces sebi pucati u glavu.
Igrice opet imaju veliku ulogu da obucavaju decu (a i odrasle) da se konstantno bore protiv necega, nikada saradjuju, a i kada saradjuju to je samo da bi se borili protiv neke druge grupe koja saradjuje.
Ne postoji jedna jedina igra koja ima kao smisao da se igraci trebaju sto vise sloziti i saradjivati da se postigne krajnji cilj.
Takva igrica i ne bih postala u danasnje vreme popularna jer se covecanstvo vec dobro modelisalo tako da njihove zelje i zadovoljstva imaju samo pobedjivanjem drugoga, sto u principu uvecava ego pobednika jer mu potvrdjuje da je bolji od nekoga drugog.
Celokupna ideja konstantnog "Protiv drugog" sluzi kao odbran samog sistema da se ljudi nikada ne sloze te pobede sistem, njihov jedini stvarni neprojatelj posle samih sebe.
Ono sto bih u ustini hteo reci je da i ako ima podmetnutih reklama u nekom filmu ili igrici to je samo sviranje kurz.. hocu reci divulgacija jer penta elite nije da uspe da vam proda nesto vise svog proizvoda nego da vas potpuno kontrolise i modelise po svojim potrebama.
Sama igrivca ili film je u svojoj celini namenjen stvarnju odredjene svesti kod coveka a porukice izmedju sluze u glavnom da se krajni cilj ometa tako sto se izmedju "neba i tvojih ociju stavi prst na koji ce se fokusirati".
Mogu da dodam, posto sam se vec napisao, pa isti kur@z dodao nesto ili ne, da igranjem igrica moze da vas ometa i trosi vase vreme prema nekom realnom dozivljaju.
Na kraju zivot je to sto traje sada ako je nekome zgodno da svoju mladost potrosi sedeci pred kompjuterom da bi samo gubio vreme igrajuci nesto sto nema veze sa stvarnoscu ili jos gore ga uci na pogresne principe, zao mi je te osobe,
ali ljudi ne daj te se tako lako ...

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacije u kompjuterskim igrama
PostPostano: pon jul 20, 2009 12:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Osim kontrole uma i skrivenih poruke koje ste naveli, Igrice su tu da odrzavaju covjeka na bazi osnovnih osjetila, u ovom slucaju vid i sluh. Kao sto ste vjerujem i proucavali, cjeli ovaj sistem je specijalno iskrojen kako bi se nasa percepcija svodila na 5 osnovnih osjetila. Dok je onima koji s njima upravljaju prioritet da neistrazujemo daljnje mogucnosti.

Igrice su ogromna industrijska struktura profita gdje se djeca nemoralno iskoristavljaju i sluze za profitiranje, djeca se hipnotiziraju i zaludjuju te time roditelji kupuju njihovu paznju s igricama, tim vise da i oni sami imaju vremena za sebe dok se djete igra. To je nova generacija.

Proizvodjaci igrica rade opite na djeci (kao na pokusnim kunicima) stavivsi ih pred ekran ispituju koliko boje, zvuk i slika moraju biti agresivne da bi drzale njihovu pozornost toliko intenzivnom da sto rjedje treptaju. To rasdi svka kompanija koja proizvodi igre i to je nesto normalno.
Kad se sjetim kako se tocno zove jedan jako dobar dokumentarac koji govori bas o ovome stavit cu link...

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacije u kompjuterskim igrama
PostPostano: pon jul 20, 2009 3:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 10:46 am
Postovi: 51
Gde baš nadjoste ovu temu... :mrgreen:

Kad smo već kod skrivenih poruka-ja inače obožavam da igram "The sims 2", i znam da je sve to dizajnirano da nas odvoji od naše suštine, ali pokušavam drugo da kažem...
-Naime, igrica se sastoji u tome da upravljate osobom koju vi kreirate, govorite joj šta da radi, a ona vas sluša bez pogovora, pa mi jednog dana sinulo kako me sve to podseća i na stvarni život, i na svakodnevna dešavanja, pa pomislim-Ljudi bre, ovo nije slučajno, zar ne primećujete?

hehe..toliko od mene :angel4:
Idem sad ponovo da buljim u monitor :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacije u kompjuterskim igrama
PostPostano: pon jul 20, 2009 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 10:14 pm
Postovi: 51
Lokacija: Alpha Centauri
Odlicno objasnjeno Danmagorez.Ja sam jos davno citao da se u filmove ubacuju ti frejmovi koji se tokom gledanja filma ne primjecuju ali koji jako djeluju na gledatelje.100% sam siguran da to nije laznjak nego stvarno,ciljano djelovanje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacije u kompjuterskim igrama
PostPostano: pon jul 20, 2009 11:01 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon jul 20, 2009 5:34 pm
Postovi: 3
Danmagorez, slazem se sa tobom u vezi igrica koje si pomenuo, samo bih dodao da je od njih vec duze vreme mnogo opasnija igrica "Warcraft".Klinci su se toliko "navukli" na nju da ih u velikom broju odvode na klinike za odvikavanje od bolesti zavisnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacije u kompjuterskim igrama
PostPostano: uto jul 21, 2009 9:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
Danas se nema potrebe ubacivat frejmove koji bi izazivali nesto. Vec su i same igrice i filmovi otvoreno prepuni nasilja, krvi i seksa tak da nema potrebe za skrivanjem poruka.

Istrenirani smo da nam je to sve normalnije i normalnije. Danasnji filmovi za malu djecu su prije 20tak godina bili filmovi za rubne teenagere ili pak odrasle (terminator 4, transformers 2, gospodari prstenova pa i zadnji harry potteri).

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacije u kompjuterskim igrama
PostPostano: uto jul 21, 2009 2:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Jeste ... Warcraft kao i ostale igre sa mogucnjoscu igranja online i nadogradnjom karaktera su igrice koje u sustini ispijaju covekovu zivotnu energiju.
U danasnjem svetu nema nicega sem potrosne robe i nedostizivim zeljama za nekim luxuzom.
Clinci a i odrasliji se lako upetljaju u izmisljene svetove Warcraft-a jer im omoguciava da se popuni praznina njihove licnosti. Tamo mogu biti Bog i nadjacati sve druge dok u realnom civilizovanom svetu su samo niko i nista.
Znao sam "Prijatelja" koji je igrao Newerwinter Night, i kada je pocinjao da ti prica o njegovim avanturama u igrici, kako je pobedjivao demone i ko zna sta, nisi znao kako da ga se na lep nacin oslobodis. On je pricao sa toliko entuziazma te njegove gluposti iz igrice da ti je bilo skoro zao da ga oteras u pi**u materinu.
Ti jadnici igraju po ceo dan u zurbi da nadograde svog lika i ispadnu pred ocima drugih jadnika Veliki i jaci. Njihov ego se popunjava iluzijom. To je sve tako dobro napravljeno da za normalnog civilizovanog coveka je laka zamka, pogotovo za klince. Ko pravi te Igre naravno nije mu u interesu nikakav razvoj ili remecaj deteta nego sopstveni profit, kao i u svim drugim stvarima.. zdravstvo, ishrana itd.
Ja na svu srecu uvek kada sam zavrsio da radim nesto sto osetim da nema nikakve svrhe za mene niti za druge to ostavim ili mi dosadi. Pogotovo igrice.
Igrao sam dosta toga ali sreciom se nisam nikada zarazio nicim... od prilike kada zagusti ili koristim cheats razne ili odustanem jer mi je zao da ulazem previse truda u neku iluziju(Igricu) to ulazem samo u stvaran zivot i gde mislim da treba.
Jedna igrica koja mi je oduzela dosta vremena je rFactor, simulazija voznje online. Posto ima verodostojnu fisiku ponasanja vozila koristio sam stvar kao trening za ucenje ponasanja vozila pod raznim uslovima kao i ponasanje ljudi po cesti.
Posto sam po prilicno zaludjeni vozac i imam dozvolu vec 11 godina a nemam niti jedan udes ni kaznu u nicemu.. cist kao suza, sve udese koje sam imao priliku da dozivim sam uspeo da izbegnem a kazne posle razne brze voznje i nepravilnosti imao sam srece da ne zaradim ni jednu. Al ajde sad da ne teram maler... ja se stvarno uzdamjem u to da necu nikada ni doziveti saobracajnu nesrecu (Bilo Kakvu).. ono... daj Boze, da sve ostane tako.
Jedinu saobracajku sam imao kada je moj brat vozio vracajuci se sa skijanja i skliznuli smo nizbrdo u krivini po ledu i zavrsili frontalno u kamper koji je isao na gore.
To mi je i dosta za zivot.. ne terba mi vise saobracajki... [-(
Znaci ono... kada je sve puklo puklo je bas kako "treba".. :mrgreen: ford fiesta je dozivela kompletan restajling, pretvorila se u smart ona najmanja varjanta.
Dobro ... vracaju ci se na igrice hocu reci da po nekada imaju i neku svrhu.. da te uce necemu ali stvar danasnjice je da niko ne gleda da napravi poucnu stvar sa nekom dobrom svrhom nego se samo nalazimo u moru bezvrednih guljenja vremena i zivota.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacije u kompjuterskim igrama
PostPostano: čet jul 23, 2009 6:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Uhh... moja gejmerska karijera je vec bar 10 godina duga. Kaj su meni sve onda u podsvijest stavili?
Fallout 1 i 2, The Curse of the Monkey Island, Call of Duty, Medal of Honor, Unreal tournament, Quake (1,2,3,4), Command & Conquer serijal (Tiberian Sun i Tiberium Was najdraži), Emperor the battle for Dune, Uplink, Darwinia, Defcon, Multivina, Warcraft, Neverwinter Nights nastavci, Simsi, Anno, Age of Empires, Need for Speedovi, uglavnom nakon svih tih tortura mojeg mozga sam još tu... manje više sane. Uuuu da da ne zaboravim Mass Effect koji ima jebeno jebeno interesantnu pricu. Deadspace koji mi je ledio krv u žilama prvih par sati dok se nisam navikao na puzajuću i vrebajucu mutiranu gamad, malo municije i to. I još mnoge monge igre kojih se sad ni ne mogu sjetit. Sve je to bilo interesantno i zabavno i pržilo moju imagninaciju i neke moje snove.
No imo sam sove poslje Deadspace koji su stavili tu igru u poziciju djecje emisije. San je bio prebrutalno strašan, dobar, detaljan. Nešto neopisivo.

AAaaa... drago mi je što sam odigro sve što jesam.

Sve je to cool. I sve je to nebitno. Koliko sam subliminala upio onda? Tko ce ti ga znati... ako su oni meni uspjeli nešto tim subliminalima urezat, fajn.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Manipulacije u kompjuterskim igrama
PostPostano: čet jul 23, 2009 9:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 15, 2009 6:28 pm
Postovi: 133
en1di0n je napisao/la:
...... Call of Duty, Medal of Honor, Unreal tournament, Quake (1,2,3,4), Command & Conquer serijal (Tiberian Sun i Tiberium Was najdraži), Emperor the battle for Dune, Uplink, Darwinia, Defcon, Multivina, Warcraft, Neverwinter Nights nastavci, .......

Sve je to cool. I sve je to nebitno. Koliko sam subliminala upio onda? Tko ce ti ga znati... ako su oni meni uspjeli nešto tim subliminalima urezat, fajn.


Pa kad pocne martial law onda ce iluminati odasiljat neke sifre putem radia ili tv-a, pa ces na recenicu npr; ´keks je upo u sokovnik´ pocet klat i ubijat sve oko sebe, (pokrenit ce ti poseban program u podsvjesti kreiran ovim koktelom igrica) postat ces ´supersoldier´nove generacije, masina za ubijanje, hbga, prihvati to :) :lol: :lol: :lol:

;)

Dok sam ja npr, bio ljubitelj i fanatik crash bandicoota (jos uvjek djelom),a ja nisam stoga toliko opasan, eventualno bi na neki okidac poceo gadjat ljude jabukama :lol:

_________________
˝Ne vjeruj zato što tako kažu stari rukopisi,ne vjeruj zato što je općeprihvačeno,ne vjeruj zato što te tjeraju da vjeruješ,već prosudi istinu i ako uvidiš da će svima činiti dobro,vjeruj u nju, živi u skladu s njom i pomozi i drugima da čine isto.˝
-Buda


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz