Sada je: ned jun 16, 2024 1:31 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Da li je Isus postojao?
PostPostano: pet dec 16, 2005 8:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
slipknot-maGGoT je napisao/la:
ishatai je napisao/la:
... vjerujem u Boga ...


Mislim da smo dosad ustanovili da "Bog" ne postoji...Pogledaj teme vezane za to.Ako zelis,mogu ti poslat spisak gresaka iz Biblije,ali nazalost na egleskom je:)



Ne bih se složila. Mislim da Bog postoji i da u Bibliji ima dobar opis mnogih stvari, iako su iz Biblije izbačeni neki dijelovi. Biblija koju imamo nije potpuna, iz nje su izbačeni neki tekstovi, a dio je izmijenjen u "komercijalne" svrhe. Isus Krist je povijesna ličnost, isto kao i Muhamed. O tome ima literature na kile, ajd, za početak "U potrazi za svetim gralom", u novije vrijeme izašlo je Evanđelje po Tomi (nevjerni Toma), itd. To bi bila zaseba tema a ne za ovaj topic.
Velik broj biblijskih tekstova preuzet je od Sumerana. O tome govori Sitchin u Reviziji postanka, npr.
Neke stvari treba čitati između redaka.

Admin edit: Tema pomjerena sa Clanova ...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 11:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
arwen dor je napisao/la:
Isus Krist je povijesna ličnost.......
O tome ima literature na kile.


Katastrofalna dezinformacija.
Nema literautre gotovo nimalo.
Do koje mjere pokazuje da se ni crkvenjaci ne pozivaju na nista osim na evandelja.
Naime drugih izvora gotovo da nema ili su gotovo zanemarivi.

Primarni izvori povijesni za postojanje Isusa Krsita su:

1) Evandelja. Krajnje upitni komadi literature originalno napisani na grckom(????) napisanih najranije 150 godina nakon navodnih dogadaja.
Sadrzaj i ispravljanja kao i noviji "dokazi" tipa Torinsko platno krajnje i u najmanju ruku upitni..
2) Svjedoci. Svi mrtvi!
3) Zidovski proroci. No comment
4) Tacit. Povijesnicar. Roden 20 godina nakon tih dogadaja. Sramezljivo spominje osobu imenom Krist u konotaciji Neronovog progona krscana.
5) Josephus. Spominje Isusa i brata mu u takoder usputnom kontekstu ne pridajuci stvari preveliku vaznost. Roden nakon tih navodnih dogadaja a predstavlja najjranije spominjanje dogadaja.

Ostali povijenicari koji su bili prisutni tim dogadajim ni ne obaziru se na navodnu "bunu" kao ni Rimljani i Grci. Rimski anali? 0 bodova!



Citat:
To bi bila zaseba tema a ne za ovaj topic.

Otvori topic u Sve Ostalo pa da razmijenimo misljenja i cinjenice ako zelis. Nakon toga brisem ovaj post da ne spamamo i offtopic idemo.

Citat:
Velik broj biblijskih tekstova preuzet je od Sumerana. O tome govori Sitchin u Reviziji postanka, npr.
Neke stvari treba čitati između redaka.


Jedna od njih je da je Isusov zivot preuzeta izmisljotina od doticnih Sumerana (Nimrod), Grka (Dionisius), Hindusa (Virishna), Egipcana (Horus) itd. itd. da ne nabrajam.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Da li je Isus postojao?
PostPostano: pet dec 16, 2005 1:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
arwen dor je napisao/la:


O tome ima literature na kile, ajd, za početak "U potrazi za svetim gralom", u novije vrijeme izašlo je Evanđelje po Tomi (nevjerni Toma), itd.


Knjiga se zove "Sveta krv, sveti gral” a isti autori su napisali i ”Obmana o svicima s mrtvog mora”.Možda i postoji "U potrazi za svetim gralom" ali mislim da si na ovu mislila. Autori su detaljno istražili tu tematiku a da li su došli do pravih zaključaka ili je to još jedna u nizu knjiga kojim se hoće zamaskirati oči ovcama neka svatko sam zaključi. Svaka kniga na kraju ima popis literature. U svakom slučaju i jedna i druga knjiga tretiraju Isusa kao povijesnu ličnost i istražuju pozadinu mita oko Isusa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 2:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa možda je i bio jedna ličnost, ali ne takva kakvom ga većina opisuje. Ali, možda je bio i samo simbolička ličnost, tko zna - i to je moguće.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 3:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Jack987 je napisao/la:
Pa možda je i bio jedna ličnost, ali ne takva kakvom ga većina opisuje. Ali, možda je bio i samo simbolička ličnost, tko zna - i to je moguće.

:wink:


A možda je jednostavno u šumi.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 4:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
A možda je jednostavno u šumi.


Ne. U bunaru je!

:lol:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 6:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Isus krist motorist , majka božja biciklst . . . :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 7:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
A možda je razapet naopačke! :lol:

Dobro, šalu na stranu.

Mislim da je bolje pitanje koliko je Isusu pridonio situaciji koju svi sad lijepo proživljavamo tj kad malo bolje proučimo njegove izreke i "čuda" koja je činio, te ih usporedimo s nekim saznanjima čovječanstvu poznatima i prije njegova dolaska, pojave Budizma, Islama, "Morona" :lol: , i svih modernih gluparija, pitam se što nam je to trebalo?!

Ovo što ću sad reći može me negdje koštati života, ali ja u njemu ne vidim ništa osobito savršeno. Može ga biti sramota, da nakon svega što je rekao nije rekao najbitnije stvari. Ako je on Sin Božji pa onda ja stvarno nisam normalan.

Dobro Kasiopejci su nam dali neke informacije, ali to je rekla kazala, ima špekulacija na sve strane...

Ali kad stvarno bolje razmislite o tome, shvatit će te koliko je taj čovjek bio ograničen, namjerno ili ne namjerno nije to dobra stvar.

Druge religije neću ni spominjat sad, al svako tko imalo prouči ove stvari i nije ograničen kao 99 % ljudi na ovome bajnom planetu shvatit će glupost ovoga, i nevjerovatnu manipulativnu namjeru da se svi upute u krivome smjeru...

Ima u svim religijama i puno dobrih stvari, to treba prihvatit!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 16, 2005 9:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Btw da li je netko čitao te knjige ili ćemo ovdje samo sprdati?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 12:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
zbunjena je napisao/la:
Btw da li je netko čitao te knjige ili ćemo ovdje samo sprdati?


Nakon sta covjek procita sve te knjige dakle kojih 50 komada prevednih na HR sa sadrzajem za maksimalno dve, tri ostaje mu samo da se sprda.
Tema ne zasluzuje drugi pristup. Zanimljiva je ta inflacija knjiga iste tematike zadnjih godina i dok se malo pogleda odakle dolazi poticaj za takve knjige i koje zakljucke te knjige nude gotovo jednoglasno nude...
Eventualno ako netko iznese neke zesce dezinformacije vrijedi reagirati.
Pogotovo iz vrlo pozorno osmisljenih pamfleta tipa Hiramov kljuc, Sveta krv sveti gral i sl. publikacija vrlo rasprostranjenih i popularnih.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 12:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
A da se [-o<


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 9:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Organski portal osobno je napisao/la:
Nakon sta covjek procita sve te knjige dakle kojih 50 komada prevednih na HR sa sadrzajem za maksimalno dve, tri ostaje mu samo da se sprda.
Tema ne zasluzuje drugi pristup.

Nemam ja ništa protiv sprdanja samo bi htjela koji put nešto konstruktivno zaključiti iz neke rasprave. Ako je tema o Isusu po tebi samo za sprdanje nema problema i ja ću se sprdati. Ja ne mislim baš da su knjige pamfleti nego više manje povijesna istraživanja i nagađanja o nečemu.Šta kažu knjige osim da ja Isus bio moćna politička osoba i da je crkva iskrivila legendu o njemu da bi mogla vladati ovcama.I da je sveti gral možda krvna loza od Isusa. šta uostalom kažu i C. transkripti koje ovdje mnogi vole citirati. Mogao si reći šta misliš o tim zaključcima šta su donijeli a ne se pravit pametan. (Tako se samo skriva neznanje)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 10:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
slika
Evo slike naslovnice španjolskog izdanja knjige "Sveta krv, sveti gral"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 10:31 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo što osobno mislim o pitanju da li je - ili nije - postojao Isus:

trenutno jako nevažna stvar koja odvodi u nekom bezveznom pravcu. Pa šta ako je postojao i pa šta ako nije!?! Ista stvar.

Već i majmuni znaju da se ljudima manipuliralo i manipulira se. Što bi tu Isus ( njegovo postojanje tada ) mogao promjeniti? On je ( ili nije ) živio tada, u našoj povijesti i to je to. Živjeli su i mnogi drugi ljudi i uopće ih se ne spominje.

Mislim, kakva je razlika bilo da je živio ili nije?!? Ljudi, imamo puno ozbiljnijih stvari za proučavanje ( osobno mislim čak puno puno važnije ), a nebi možda baš trebali trošiti toliko energije oko ovoga.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 10:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Pa ne bih se bas slozila s tobom. Mislim da je ovaj forum napravljen u svrhu razmjene misljenja ljudi koji su u potrazi za istinom. Oni koji misle da je ova tematika gubljenje vremena ne bi se trebali osvrtati na nju. A oni koji zele reci svoje misljenje o tome ce reci sta misle. Ako se moze raspravljati o tome postoje li vanzemaljci ili ne, razotkrivati razne zavjere i ispitivati vjerodostojnost raznih spisa zasto se onda ne bi trebalo pricati je li Isus postojao ili ne, Biblijskoj zavjeri i vjerodostojnosti toga svega. Mislim da ima ljudi ovdje koji su u potrazi za pravom istinom o svom postanku i svrhi postojanja a razotkrivanje nekih stvari samo je potraga za pravim znanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 12:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa dobro, može bilo tko raspravljat o čemu god hoće - slobodna volja. Ok, recimo da je on postojao kao ličnost. I sad, što to sad znači i kako utiče na našu budućnost? Koja je razlika u odnosu da tvrdimo da nije postojao?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 12:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Vidim da ova magla danas lose utjece na tebe. Koji je onda smisao ovoga svega sta pisemo kad je ovaj fizicki svijet ionako samo iluzija i vrijeme ne postoji. I mi postojimo i ne postojimo ovdje u istom trenutku. Pa ako smo vec u nekom filmu (zivota ili iluzije zivota) sta ne bi bilo dobro da rijesimo neke misterije u tom filmu. S obzirom na to da se iz ove misterije razvilo toliko religija i ljudi su toliko zaludjeni raspravama ko je u pravu i cija religija (krscanska) je ispravnija a svi su u krivu i sve je samo mit a milijarde ljudi su zaludjene s tim mitom i s drugim mitovima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 4:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Vidim da ova magla danas lose utjece na tebe.


Izgleda... hehe!

Citat:
S obzirom na to da se iz ove misterije razvilo toliko religija i ljudi su toliko zaludjeni raspravama ko je u pravu i cija religija (krscanska) je ispravnija a svi su u krivu i sve je samo mit a milijarde ljudi su zaludjene s tim mitom i s drugim mitovima.


Da, u pravu si. Idemo dalje s temom. Što mislite, da li bi moglo biti ono što Kasiopejci tvrde o njemu?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 5:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Idemo dalje s temom. Što mislite, da li bi moglo biti ono što Kasiopejci tvrde o njemu?


Hmm...

Moje mišljenje je da tu ima nešto istine, no kad usporedim to s nekim drugim saznanjima, npr. s kanaliziranim podacima iz knjige "Jedini planet izbora", ipak neke stvari se malo mućkaju.

Činjenica je da, bio on stvaran ili ne, je mnogo utjecao na današnju civilizaciju, ne na sve...

Bitnije je po meni, koliko je on zapravo bio nužan za ljudsku populaciju?!

Čini mi se da bi on i Buddha mogli biti ista duša, s određenom namjerom.

Sve u svemu, jako dvojim o njegovim namjerama, više mi se to čini kao jedan masivni manipulativni experiment 6D. :roll:

Naime, kad čovjek stvarno komparativno prouči uvjerenja i religijske vrijednosti, te ih posloži u jednu vremensku liniju, mogao bi dobiti vrlo zanimljive slike i činjenice u svojoj glavi, pod uvjetom da nije karmički ograničen da ne shvati te stvari.

E sad, što dalje reći?

Istina je jako zajebena stvar!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 17, 2005 5:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
zbunjena je napisao/la:
Mogao si reći šta misliš o tim zaključcima šta su donijeli a ne se pravit pametan. (Tako se samo skriva neznanje)


Ja ne znam puno o temi pa mi samo to preostaje.
:)
Naravno da si ti rekla sta intrigantno sta zsluzuje pravi komentar ja bi to kometirao pa bi mozda ispalo i drukcije:).
Za to vrijeme trk na opciju search i trazi vec prezvakane teme.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz