Sada je: ned jun 16, 2024 3:48 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Moje zapažanje
PostPostano: pon mar 16, 2009 12:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 3:57 pm
Postovi: 54
Lokacija: Sarajevo
Prije svega pozdrav svima

Malo o sreći
Da bi čovjek bio srećan mora dovesti u ravnotežu emocije,misli,govor i djela.Znači uskladi misli sa emocijama,ono što misliš to i govori a što govoriš to provedi u djela.

Čini se jednostavno zar ne sve što trebate raditi jeste biti normalni ali ko je na ovoj planeti normalan(opušteno niko)

Znate šta nerazumijem kako su ljudi glupi to mi nije nikako jasno
razmislite malo o našem obrazovnom sistemu i to u osnovnoj skoli
U osnovnoj na časovima učimo kako je evolucija tekla kako se razvio moderni čovjek,kako je nastao naš univerzum(veliki prasak),kako je nastala naša planeta e kakve ovo veze ima sa srećom ....
E pored ovih predmeta koji se bave logikom dolazi jedan predmet koji se bavi nadnaravnim vjeronauka
Na vjeronauci učimo o Bogu kako je stvorio svijet,te čovjeka i životinje odjednom
Kad osoba ovo sve prođe i nakon nekoliko godina je pitas kako se razvio moderni čovjek odgovor je jasan evolucija
E toj istoj osobi nakon nekoliko dana postavi pitanje o Bogu opet odgovor ce biti jasan Bog je sve stvorio bog je svemoguć
Problem je što nas uče dvije "istine" koje se nemogu porediti nemamo ravnotežu u životu i to je glavni problem


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 16, 2009 6:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
To nam drugim rijecima zelis reci da se religija ukorijenila u zivotu savremenog covjeka?! (hajd' sto su mogli pricati/raditi sta su htjeli vjekovima ranije, ali zar nam je sve to potrebno i danas?)

Raduje me da ce moje djete ici u skolu gdje nema predmet religije. Ja licno sam ga imao samo na zavrsnoj godini studija, kada sam izabrao religiju kao jedan od dodatnih predmeta. Istina mi nismo ucili samo o kreacionizmu, vec smo proucavali sve religije sirom svijeta. Preporucio bih to svakome, neovisno da li je vjernik ili ne.

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Zadnja izmjena: SuperFrog; pon mar 16, 2009 7:44 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moje zapažanje
PostPostano: pon mar 16, 2009 7:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
LiriX je napisao/la:
Problem je što nas uče dvije "istine" koje se nemogu porediti nemamo ravnotežu u životu i to je glavni problem

to i žele da budemo zbunjeni i da se svađamo tko je u pravu. Divide et impera
a od te 2 "istine" prava istina je možda nešto treće :lol:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 18, 2009 9:52 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:43 pm
Postovi: 17
A na ovom forumu ces naci jos "istina", kako su nas stvorili vanzemaljci itd. Po meni problem predstavlja sto neki ljudi religijske knjige tumace kao naucna dijela... pa onda racunaju kako je zemlja stara 6000 godina i tako dalje... Kad ucis u skoli o gravitaciji i o tome kako kad bacis neki predmet u vis i on padne na zemlju, onda se sa tim svi slazu, i vjernici i naucnici... medjutim kad je u pitanju postanak zivota na zemlji ili kako je nastao svemir, naucnici NEMAJU odgovor... niko nije otkrio neki zakon po kojem se to moralo desiti.. Teorija evolucije objasnjava kako se zivot razvijao od jednocelijskog do slozenog organizma, ali kako je nastala prva celija ne znaju... na tebi je da izmedju svih "istina" pronadjes odgovor koji tebi najvise ima smisla... ne postoji na planeti covjek, ni vjernik ni naucnik, koji ce ti na to pitanje dati tacan odgovor...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz