Sada je: čet mar 28, 2024 11:19 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 235 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: ned sep 03, 2017 7:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
https://www.klix.ba/vijesti/regija/svje ... /170901066


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: ned sep 03, 2017 8:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 448
Lokacija: Zagreb
Tile je bio RUS i hvala neznam kojem Bogu/Bogovima što su maknuli njegovo ime i preimenovali taj trg u Trg Republike Hrvatske.

Mada bi po meni bolje ime bilo Trg Kulture, pošto imamo najvažnije kulturne institucije smještene na njemu.

Al dobro, bolje i ovo nego da su zadržali Tiletovo ime.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: ned sep 03, 2017 11:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
piskavac je napisao/la:
Tile je bio RUS i hvala neznam kojem Bogu/Bogovima što su maknuli njegovo ime i preimenovali taj trg u Trg Republike Hrvatske.

Mada bi po meni bolje ime bilo Trg Kulture, pošto imamo najvažnije kulturne institucije smještene na njemu.

Al dobro, bolje i ovo nego da su zadržali Tiletovo ime.
Pantelija je napisao/la:
Njegova sahrana je pokazala ko je on bio - kopile cara Franje Josifa Habsburga i poljske grofice Marije Subijer, zvao se Franc Jozef Habsburg und Loren.
Sve belosvetske aristokrate ne dolaze na sahranu jednom komunisti, svinjaru i strojobravaru iz Zagorja. Samo sebi ravnom.
Jedan "profesor medjunarodne politike" bi bar trebao biti dovoljno inteligentan da to zaključi.
Ali budući da se radi o hrvatskoj političkoj školi - školi kolektivne shizofrenije - možemo razumeti u čemu je problem. Možda čovek i nije kriv.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: ned sep 03, 2017 11:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 448
Lokacija: Zagreb
Ako je istina što je Pantelija napisao, zašto su ga onda podmetnuli u Kumrovec, u siromašnu obitelj? A ne negdje u neki grad u barem iole bogatiju obitelj.

Teorija o Titu-Rusu kaže i da je pravi Tito poginuo u bitci za drvar i da su Rusi podmetnuli lažnog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pon sep 04, 2017 11:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 4:15 pm
Postovi: 96
Tito je, zapravo, ono što je u grobu ostalo od njega.

A ko je BIO Tito?
Doživotni predsjednik SFRJ i Vrhovni komandant oružanih snaga, takozvani maršal.

Mystery solved!

_________________
k8št8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: uto sep 05, 2017 10:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
zagorski je napisao/la:
Tito je, zapravo, ono što je u grobu ostalo od njega.

A ko je BIO Tito?
Doživotni predsjednik SFRJ i Vrhovni komandant oružanih snaga, takozvani maršal.

Mystery solved!


Da. Kako god da okrenes sve se svede opet na to.

Meni je najveca misterija o danu njegovog rodjenja.Tu je svakakvih datuma bilo. A Boga mi i ono da svira klavir, prica 5-6 stranih jezika (a njegov mu nije bas isao najbolje?!), da mu se za vrijeme robijanja donosi i ovo i ono ,da izvolijeva - sve to - a umrije i bi zapamcen kao obican bravar?!

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri sep 06, 2017 7:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto dec 25, 2007 1:15 am
Postovi: 448
Lokacija: Zagreb
Najveća kazna tiranima je da ih se zaboravi. A tileta se nitko neće sjećati za pedeset godina, a da ne govorim za idućih stotinu.

Za razliku od recimo Marije Terezije koju su hvalili još 1914. ili čak kasnije. A vrhunac moći je imala kad ono... negdje između 1760 i 1780-te.

I ona je bila tiranin u svom vremenu, al je pobila srazmjerno mnogo manje civila nego Tile. Naravno to je i do tehnologije i ubojitijeg oružja. Tko zna kako bi se MT ponašala da je imala tenkove i avijaciju. Al opet...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: čet sep 07, 2017 8:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
piskavac je napisao/la:
Najveća kazna tiranima je da ih se zaboravi. A tileta se nitko neće sjećati za pedeset godina, a da ne govorim za idućih stotinu.

Za razliku od recimo Marije Terezije koju su hvalili još 1914. ili čak kasnije. A vrhunac moći je imala kad ono... negdje između 1760 i 1780-te.

I ona je bila tiranin u svom vremenu, al je pobila srazmjerno mnogo manje civila nego Tile. Naravno to je i do tehnologije i ubojitijeg oružja. Tko zna kako bi se MT ponašala da je imala tenkove i avijaciju. Al opet...


Tito je od zaostale, nepismene i poljoprivredne zemlje napravio modernu državu i za sve normalne je pozitivac.

A vi nacionalisti i šovinisti možete samo lajati na Mjesec.

_________________
Ja sam još mali!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: čet sep 07, 2017 4:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
bob je napisao/la:
piskavac je napisao/la:
Najveća kazna tiranima je da ih se zaboravi. A tileta se nitko neće sjećati za pedeset godina, a da ne govorim za idućih stotinu.

Za razliku od recimo Marije Terezije koju su hvalili još 1914. ili čak kasnije. A vrhunac moći je imala kad ono... negdje između 1760 i 1780-te.

I ona je bila tiranin u svom vremenu, al je pobila srazmjerno mnogo manje civila nego Tile. Naravno to je i do tehnologije i ubojitijeg oružja. Tko zna kako bi se MT ponašala da je imala tenkove i avijaciju. Al opet...


Tito je od zaostale, nepismene i poljoprivredne zemlje napravio modernu državu i za sve normalne je pozitivac.

A vi nacionalisti i šovinisti možete samo lajati na Mjesec.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: uto sep 12, 2017 5:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/29074 ... /komentari


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri sep 13, 2017 11:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 4:15 pm
Postovi: 96
Pročitah ovaj tekst http://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyyy ... id=1303205 u kojem se pominje Đorđe Špirić Frakson, kojeg sam imao priliku da upoznam prije 15tak godina. No moja priča nema veze sa tim tekstom, nego sa nečim što je ispričao tokom našeg razgovora. Špirić je u SFRJ svojevremeno nastupao kao estradni hipnotizer, gdje je na sceni demonstrirao svoje hipnotičke moći. Pročuo se glas o njemu i bio je među zabavljačima koji su određeni da nastupaju pred Titom. Prema protokolu, svi su se oni rukovali sa Titom i razmjenjivali bi par riječi. Kaže Frakson, kad je na njega došao red, nekoliko sekundi se osjetio kao oduzet, nije se mogao pomjeriti. Tito mu se tada obratio: "Je li Špiriću, ko je veći hipnotizer od nas dvojice?"

Ne bi me začudilo da je Tito zaista posjedovao okultne moći.

_________________
k8št8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri sep 13, 2017 12:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
zagorski je napisao/la:
Pročitah ovaj tekst http://www.b92.net/zivot/nauka.php?yyyy ... id=1303205 u kojem se pominje Đorđe Špirić Frakson, kojeg sam imao priliku da upoznam prije 15tak godina. No moja priča nema veze sa tim tekstom, nego sa nečim što je ispričao tokom našeg razgovora. Špirić je u SFRJ svojevremeno nastupao kao estradni hipnotizer, gdje je na sceni demonstrirao svoje hipnotičke moći. Pročuo se glas o njemu i bio je među zabavljačima koji su određeni da nastupaju pred Titom. Prema protokolu, svi su se oni rukovali sa Titom i razmjenjivali bi par riječi. Kaže Frakson, kad je na njega došao red, nekoliko sekundi se osjetio kao oduzet, nije se mogao pomjeriti. Tito mu se tada obratio: "Je li Špiriću, ko je veći hipnotizer od nas dvojice?"

Ne bi me začudilo da je Tito zaista posjedovao okultne moći.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: uto maj 22, 2018 2:16 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub maj 19, 2018 5:28 am
Postovi: 9
Lokacija: Republika Peščenica
Veliki komunist, Maršal i doživotni predsjednik SFRJ nema petokraku na grobu dok je u to vrijeme svaki borac iz najzabitijeg sela imao crvenu petokraku na grobu. Doduše nema ni masonskih simbola ali nikako ne bih isključio mogućnost da se bavio Slobodnim Zidarstvom na državničkoj razini dok u svom dvorištu nije dopuštao djelovanje takvih organizacija.

Mali Jožek školovan po Sloveniji i Hrvatskoj gdje je morao učiti na latinici kao odrastao potpisuje se kodnim imenom (jedno od mnogih) Tito na ćirilici. Nemam ništa protiv ćirlice, učio sam u školi i dobro mi dođe ali meni je glavna latinica taman da me postave za nekog Maršala u Beograd. Sve to vuče na tadašnji SSSR, u prvom redu ciljam na Rusiju, Bjelorusiju, Ukrajinu. Iskusni operativac NKVD premazan svim mastima znao je dobro zamesti trag.

Možda bi se dalo nešto iskopati po arhivima u Moskvi. Današnju Rusiju nije previše briga pod kojim imenom i gdje je rođen Tito koji se između ostalog predstavljao imenom Josip Broz što je postalo trajno nakon tko zna koliko promjena identiteta i kodnih imena. Ali neće oni tek tako dopustiti da im netko njuška po arhivima. Kada prođe histerija, žutilo i senzacionalizam ta stvar će zanimati samo povjesničare i ljubitelje povijesti. Da zaključim Tito je bio Tito samo baš ne znamo pod kojim imenom i gdje je rođen. Mislim da ni Jovanka to nije točno znala osim što je od nje između ostalih krenula ta priča da on nije baš taj za kojeg se predstavlja.

_________________
Hoću, majko, hoću u gradsku čistoću


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: ned nov 11, 2018 7:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Diž se Tito


By Emir Tucaković


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: čet jan 25, 2024 11:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 91
Milan Vidojević je nedavno izdao 1.dio od buduće trilogije Crveni habsburg...



Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 235 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz