Sada je: čet mar 28, 2024 11:03 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 235 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: ned maj 01, 2011 1:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
halo je napisao/la:
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Cekaj malo: a zasto bi bili javnosti odstranjeni snimci na kojima Tito govori engleski jezik? Posto vidim da razumijes, pojasni zbog cega je to bilo tako strasno da javnost cuje kako Tito zbori neki drugi jezik sem srpskohrvatskog? Zasto bi bilo cudno da neki masinobravar zna vise jezika?
Ujak moje stare je u II. svjetskom ratu naucio 5 stranih jezika: njemački, poljski, tadasnji čehoslovački, ruski i engleski jezik. Pričao ih je perfektno, a imao je samo 8 razreda Osnovne skole.

Imas li neki snimak Tita kako govori engleski (ili neki drugi jezik) na youtube da postiras ovdje na forumu pa cu ja pogledati sutra na kompu.

Snimci su bili oko sedamdesetih godina prošlog veka na crno-belim tehnikama, a toliko stari snimci nisu se mogli održati do današnjih dana, pa ne samo o Titu mnogi STARI snimci verovatno zbog neodgovarajućeg skladištenja u arhivi RTV postali neupotrebljivi tj. izbledeli i zbog toga su bačeni u smeće.


Ma nemoj? Ne bacaju se snimci tek tako u smeće. Nije ni Čarli Čaplin zavrsio u smeću, pa čisto sumnjam da je i jedan snimak Tita zavrsio medju otpadom...

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: ned maj 01, 2011 1:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Ma nemoj? Ne bacaju se snimci tek tako u smeće. Nije ni Čarli Čaplin zavrsio u smeću, pa čisto sumnjam da je i jedan snimak Tita zavrsio medju otpadom...

Neću sa tobom da se raspravljam na takav način, jer sam to saznao iz novina ko zna kad, a pored toga i u Muzeju jugoslovenske kinoteke im je isto tako propala većina filmova zbog nepropisnog skladištenja. Jedno je čuvati arhive Čarlija Čaplina u SAD-u, a drugo je čuvati arhive Tita u SFRJ. I neću više da se raspravljam oko toga.

Nego, jesi li odgledala klip LightCaster-a? Da li je tvoj ujak koji je kao poliglota mogao perfektno da govori engleski sa akcentom kao da je rođen u Engleskoj u odnosu na Titov akcenat održanog engleskog govora?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: ned maj 01, 2011 2:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ma snimci Tita nisu bili samo u SFRJ. Putovao je Tito svuda po svijetu, ima njega u arhivu i drugih zemalja…
Klip nisam odgledala, rekla sam da cu odgledat kad dodjem kuci, jer ne mogu sad gledat youtube, …nek mi neko prepriča ako je voljan o cemu je rijec…iskreno kopka me, ono, bas me zanima kako zvuci Titov engleski jezik…

Za maminog ujaka: da govorio je perfektno engleski jezik, jer je zadnjih 40 godina svog zivota proveo u Birminghamu, …

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: ned maj 01, 2011 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Titov engleski je katastrofalan, al s druge strane, Tito je bio genijalan. Smrt fasizmu, sloboda narodu!

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: ned maj 01, 2011 7:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 04, 2010 10:12 am
Postovi: 192
halo je napisao/la:




:-k

halo, koji je od ova dva "dokaza", po tvom mišljenju, objektivna istina?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pon maj 02, 2011 8:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
zoka je napisao/la:
halo, koji je od ova dva "dokaza", po tvom mišljenju, objektivna istina?


Da si pročitao moj post video bi da se oni dopunjuju. Nijedan nije sam za sebe potpun. Rodio se kao Habsburško kopile, pa je dat na usvajanje jevrejskoj porodici iz Poljske koja se odselila u USA. Inače Iluminati imaju običaj da prave kopilad za rezervnu upotrebu, da ih ubace negde da rade za njih i njihov posao gde ne žele da se zna da oni stoje iza toga. Tako je i Hitler bio Rotšildovo kopile.

I Hitler i Tito su radili za istu bandu. Igrali su se "partizana i nemaca" dok je narod stvarno ginuo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pon maj 02, 2011 8:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Pantelija je napisao/la:
I Hitler i Tito su radili za istu bandu. Igrali su se "partizana i nemaca" dok je narod stvarno ginuo.

=D> =D> =D> :thumbup:
I Lenjin i Staljin i Čerčil i Ruzvelt....... takođe su radili za ISTU BANDU. I oni su se igrali rata sa bezbedne daljine, a narod u prvim redovima je ginuo.

I ne samo to, već i skoro svi sadašnji političari sveta rade za ovu ISTU BANDU.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pon maj 02, 2011 10:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Sve ovo je rekla-kazala. Blamirate se napismeno. Svojevremeno je Ouspensky zabranio pričanje o Gurdjieffu da se ne bi razbuktala fantazija. Pametan čovjek.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pon maj 02, 2011 10:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Feljton broj 6. - http://www.mediafire.com/?8pdqdiwlrc9kgsq

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pon maj 02, 2011 6:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Samo tako je napisao/la:
Sve ovo je rekla-kazala. Blamirate se napismeno. Svojevremeno je Ouspensky zabranio pričanje o Gurdjieffu da se ne bi razbuktala fantazija. Pametan čovjek.


=D> Ma tako je, najlakše je bez razmišljanja prihvatiti što nam oni kažu, pod uvjetom da nam napune želudce i isprazne glave i nemaš brige brate, tko te krade, tko te laže.

http://www.youtube.com/watch?v=s-UIOVAp75U

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pon maj 02, 2011 6:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
kartikeya je napisao/la:
=D> Ma tako je, najlakše je bez razmišljanja prihvatiti što nam oni kažu, pod uvjetom da nam napune želudce i isprazne glave i nemaš brige brate, tko te krade, tko te laže.

http://www.youtube.com/watch?v=s-UIOVAp75U

=D> :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: uto maj 03, 2011 1:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Feljton broj 7. - http://www.mediafire.com/?7qg2gd93puc19rq

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: uto maj 03, 2011 2:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Samo tako je napisao/la:
Sve ovo je rekla-kazala. Blamirate se napismeno. Svojevremeno je Ouspensky zabranio pričanje o Gurdjieffu da se ne bi razbuktala fantazija. Pametan čovjek.


Naravno da niko od nas nema dokaza kad pisemo ovakve price o Titu i to bas one koje slice pricama iz onog mog bukvara u I razredu osnovne skole, samo sto su ove nove pa su uz to i zanimljivije. Zapravo sve te price o njemu su oduvijek zvucale kao rekla-kazala, pa su se historicari iz doba Tita dobro blamirali(ovo sve govoreći tvojim jezikom) kad su pisali sve ono sto smo mi ucili (vjerovatno i ti), samo nisi tad bio dovoljno hrabar da im ti kazes da se ONI blamiraju, ali si eto hrabar da kazes nama forumasima da se "napismeno blamiramo" i to nije lijepo od tebe. Moj savjet ti je da naucis da nikoga ovdje nepodcjenjujes bez obzira kakvo razmisljanje taj iznio na ovom forumu...ako ti se ne svidja-ti preskoci, naci ce se nesto odgovarajuce i za takve kao ti...

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri maj 04, 2011 9:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Jako je vazno objektivno percipirat stvarnost. Da se nesto dogadja, da postoje organizacije koje su dobro uvezane i koje rade u svoju korist na ustrb ostalih je neminovno, ali opet s druge strane, viditi zavjeru u svemu je nebulozno. prije svega nije zdravo, nivo negativnosti koji se moze procitat iz pojedinih postova je zacudjujuc s obzirom da citam "prosvjetljeni" forum gdje su svi OPD.

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: sri maj 04, 2011 4:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Broj 8. - http://www.mediafire.com/?j7tr8b71k5493a1

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: čet maj 05, 2011 4:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Deveti feljton - http://www.mediafire.com/?ojy2jfxo1z9ic8h

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pet maj 06, 2011 2:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Jubilarni deseti broj :mrgreen:
http://www.mediafire.com/?kowu5aj9wjqja41

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pet maj 06, 2011 3:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Cartman je napisao/la:
Jako je vazno objektivno percipirat stvarnost. Da se nesto dogadja, da postoje organizacije koje su dobro uvezane i koje rade u svoju korist na ustrb ostalih je neminovno, ali opet s druge strane, viditi zavjeru u svemu je nebulozno. prije svega nije zdravo, nivo negativnosti koji se moze procitat iz pojedinih postova je zacudjujuc s obzirom da citam "prosvjetljeni" forum gdje su svi OPD.


Ništa se ne događa slučajno, sve se pomno planira i uvijek je u pripremi rezervni plan u slučaju da prethodni ne uspije.
Znam da bi mnogima odgovarao životni obrazac iz prošlosti ali život teče dalje nema stajanja i tko se prilagodi ide u slijedeći razred, tko ne, ponavlja isti.
Jedno sam siguran, a to je da ćemo morati zaboraviti na svijet kakav je do sad bio i odbaciti vezanosti za osobe i predmete iz njega, jer će nam to biti kamen spoticanja u evoluciji svijesti.
Sve što navodno posjedujemo i za što smo vezani (čak i osobe) je prolazno kao sapunica, na kraju svega ostajemo samo mi sa svojim iskustvima i djelima koja nas vode dalje. :love3:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pet maj 06, 2011 7:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Bed-es, kolko ima toga još?! Fora su članci, ako ništa da pokažu koliko je teško donositi definitivne sudove o tome ko je bio Tito i što je htio učiniti.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tko je zapravo TITO
PostPostano: pet maj 06, 2011 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Samo tako je napisao/la:
Bed-es, kolko ima toga još?! Fora su članci, ako ništa da pokažu koliko je teško donositi definitivne sudove o tome ko je bio Tito i što je htio učiniti.

Ubi' me ako znam. :mrgreen:
Dokle budu u novinama, nastojati cu da ih prenesem i ovdje.

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 235 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz