Sada je: sub jun 15, 2024 9:36 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kompjuterski virusi
PostPostano: ned aug 09, 2009 8:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 10:14 pm
Postovi: 51
Lokacija: Alpha Centauri
Obzirom da komp virusi mogu da "rastu" u karantenu te mogu da inficiraju druge datoteke sa kojim dodju u kontakt....moze li se reci da na neki nacin "razmisljaju",da smo VEC stvorili vjestacki oblik zivota???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kompjuterski virusi
PostPostano: ned aug 09, 2009 9:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Viruse prave uglavnom isti ti koji ti prodaju zastitne programe, naravno da bi ti imao potrebu da ih kupis. Virusi se prave i radi stvaranja nesigurnosti i skretanja tvoje paznje na gluposti.
Sire paranoju.. a mediji im daju podrsku. Pravese radi tvoje frustracije.
Snjima sistem ti neda da odlutas previse daleko.
Naravno da nisu zivi... sve se svodi na programirani kod. Jednom kada znas pravila nekog operativnog sistema znas i kako da stvoris programe koji ce njime manipulisati.
Zapravo virus nije nista drugaciji od nekog obicnog programa koji si ti svojevoljno instalirao.
Razlika je sto Virus je program koji radi nesto sto ti ne zelis.
Hakerisanje se isto tako mnogo potencira, po internetu, medijima, filmovima da bi mi glupi ljudi napadali same sebe i uzivali u tome. Klinci vole da se pale na ta Haker sranja te da se izmigolje iz stanja "nikoga i nista" u stanje nekoga posebnog koji je izvan sistema i "zna".
To je samo jedan od profila ljudi koji zapravo nista nevredi kao i svi ostali. To su ljudi pretvoreni u sintetiku.
Druga prica je za one sto koriste to znanje da bi isli u kontrast industriji i mocnicima. Oni napadaju velike i ne diraju vas obicne ljude, jer nisu picke kao ovi streberi mikro hakeri sto smaraju samo radi zadovoljstva ili nekog licnog profita.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kompjuterski virusi
PostPostano: ned aug 09, 2009 9:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 10:14 pm
Postovi: 51
Lokacija: Alpha Centauri
Sve je to meni poznato.....Ali kako to da rastu u karantenu??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kompjuterski virusi
PostPostano: ned aug 09, 2009 10:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Ne bi trebalo da rastu u karanteni.
I nasi postovi ovde su na neki nacin u karanteni.. mi pisemo, mozemo da stavljamo razne znakove ali to se sve drzi u okviru texta, da ne bi tvoj text ili kod otisao izvan i remetio server.
Recimo ako ovaj server koristi Apache i database MySql u kombinaciji sa PHP jezikom moze sadrzati nesto ovako recimo:
function isValidFileName($file) {
return preg_match('/^(((?:\.)(?!\.))|\w)+$/', $file);
}
Ova funkzija bi trebalo da spreci upotrebu odredjenih "Opasnih" karaktera sto vidis u zagradi.
Tako bi i antivirusni program u svojoj karanteni trebao drzati Viruse inaktivne.
Mada sam napustio sve to odavno da vise nisam u trendu sa modernim stanjem stvari.
Tako da ne lupam previse mislim da je jack (administrator) pomenu jednom svog prijatelja koji barata sa PHP na ovom serveru te mozda on je u toku trenutnih dogadjanja da moze da pojasni to kako bi neki virus mogao da "Pobegne" iz karantene.
..
PS: Stvarno cudna tema za ovakav site.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kompjuterski virusi
PostPostano: ned aug 09, 2009 10:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Možda "rast" virusa ( koda koji radi nešto za što je programiran ) u karanteni podupire nefunkcionalnost antivirusnog programa koji se tu koristi i/ili možda nije update, pa ne može spriječiti da se neki "novi" kod ( za koji nema definiciju ili engine ) razmnožava dalje.

Osobno imam odlična iskustva sa NOD32 antivirusom, update svakih dan-dva... i nema problema.

Kod:
http://rapidshare.com/files/200385542/ESET_Nod32_Antivirus_Bussiness_Edition_8000_year_license.rar


Pass: waz-warez.org

:mrgreen: :wink:

ESET Nod32 Antivirus Bussiness Edition 8000 year license

Built on the award-winning ThreatSense® engine, ESET NOD32 Antivirus software proactively detects and eliminates more viruses, trojans, worms, adware, spyware, phishing, rootkits and other Internet threats than any program available.

slika

It’s the ideal antivirus for Windows XP, and also runs smoothly on Windows legacy systems, MS-DOS, file servers, mail servers, and more.

No matter what your system, there is no better antivirus protection. ESET NOD32 Antivirus was awarded the “BEST Antivirus Solution” in 2006 and 2007 by AV-Comparatives. Compare antivirus solutions here to learn more, or check out the latest virus bulletin.

ESET NOD32 Antivirus provides:

* Proactive Protection: The award winning ThreatSense technology combines multiple layers of detection protecting you from Internet threats before it is too late.
* Precise Detection: ESET accurately identifies known and unknown threats. It consistently wins top awards from testing labs and is recognized for having zero false positives.
* Lightweight Design: Requires less memory and CPU power, allowing your computer to run fast, making more room for games, web browsing, and emailing.
* Fast Scanning Speeds: Highly efficient program ensuring fast file scanning and product updates. It runs quietly in the background.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz