Sada je: ned apr 28, 2024 2:11 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: sub apr 03, 2010 12:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
@ judziin,
ja tebi ne kažem da nisi u pravu i da ne shvaćam o čemu pričaš.
stvar je u tom, dok smo ovde na zemlji, ne možeš izbjeć pratitelju nikako, kao što si rekao.
zato i ne treba gubit vrijeme da se sačuvaš od njega, bolje je usmjerit se na čisto srce i razvijanje pozitivnog, stabilnog duha, kad ti se otvore oči primjetit ćeš manipulaciju bez da ti je itko rekao, jer "po plodovima njihovim poznat ćeš ih", ne treba ti itko reći da je televizija manipulacija, jednog dana ćeš samo reć "koje je ovo jebeno sranje", ugasit i više nećeš gledat jer ti je glupo. tako ide i sa svim ostalim. i kao što je rekao veliki Insider "istina uvijek pliva u moru perverzija", na tebi je da uroniš u to more i izvučeš istinu van


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: sub apr 03, 2010 1:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
Tomo K je napisao/la:
@ judziin,
ja tebi ne kažem da nisi u pravu i da ne shvaćam o čemu pričaš.
stvar je u tom, dok smo ovde na zemlji, ne možeš izbjeć pratitelju nikako, kao što si rekao.
zato i ne treba gubit vrijeme da se sačuvaš od njega, bolje je usmjerit se na čisto srce i razvijanje pozitivnog, stabilnog duha, kad ti se otvore oči primjetit ćeš manipulaciju bez da ti je itko rekao, jer "po plodovima njihovim poznat ćeš ih", ne treba ti itko reći da je televizija manipulacija, jednog dana ćeš samo reć "koje je ovo jebeno sranje", ugasit i više nećeš gledat jer ti je glupo. tako ide i sa svim ostalim. i kao što je rekao veliki Insider "istina uvijek pliva u moru perverzija", na tebi je da uroniš u to more i izvučeš istinu van


kad smo kod perverzija uhhh

znanje o sebi mozes svest na minimum, sto manje znaju o tebi manje si ranjiv...
ko kaze da gubimo vrijeme cuvajuci se od njega, jednostavno djelujemo tamo gdje njemu nije zanimljivo:D

a to stoji sto si rekao..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pet apr 09, 2010 7:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Evo jednog simpatičnog članka koji pokazuje koliko roditelji znaju što im čine djeca! Naravo da je problem u faceboku - ali onaj pravi je u odgoju/neodgoju - komunikaciji/nekomunikaciji s djecom!

http://www.24sata.hr/fun-sexy/clanak/dj ... o_browse=1




Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: ned apr 11, 2010 11:43 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Virtualni svijet u virtualnom svijetu... ( u virtualnom svijetu )!!!

A kod ovog primjera je mama sama nedovoljno pametna što nije karticu držala van domašaja djece, a i kud dijete zna pin od kartice??? A kešom može jedino uplatiti preko neke uplatnice... tako da to odjednom nije mogao učiniti ( dakle, postoje dva transfera novca ).

Sve su ovo samo lekcije koje mnogi trebaju naučiti... kako izgleda... hehe!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon apr 12, 2010 9:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Dovolja je samo kratica (Master, American, Diners itd.) posto je na njima upisan CSV broj,
a vecine online uplata navodi kako uplatiti u slucaju da uplatitelj nije upoznat.
Kartice sto dalje od djece i u mom slucaju zene, posto je otkrila ebay... 8)

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon apr 12, 2010 4:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Ma ne znam!

Meni se čini da su ljudi jako željni kontakta s drugima.

Pa sad, kad ti u dovoljnoj mjeri nije dostatno druženje uživo - onda barem daj šta daš!

Mislim da je to bila ideja Facebook-a.

Sad, što ta ideja ima i svoju drugu stranu (kontrola, udaljavanje od "stvarnih" ljudi), to ionako nije previše važno!

Jer kako kaže Jack, mi ionako već živimo u virtualnome svijetu.

A u onome stvarnome nitko ne treba Facebook, nit raspravlja o njemu po ovakvome forumu!

:mrgreen: :wink:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon apr 12, 2010 4:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
aamon je napisao/la:
Ma ne znam!

Meni se čini da su ljudi jako željni kontakta s drugima.

Pa sad, kad ti u dovoljnoj mjeri nije dostatno druženje uživo - onda barem daj šta daš!

Mislim da je to bila ideja Facebook-a.

Sad, što ta ideja ima i svoju drugu stranu (kontrola, udaljavanje od "stvarnih" ljudi), to ionako nije previše važno!

Jer kako kaže Jack, mi ionako već živimo u virtualnome svijetu.

A u onome stvarnome nitko ne treba Facebook, nit raspravlja o njemu po ovakvome forumu!


:mrgreen: :wink:

:love3:



Pa to i kažem - nije problem u facebooku - već u ljudma koji se njime koriste! A u više navedenom slučaju riječ je o djeci koja u konačnici i nisu kriva što ga koriste.

Dakle, vraćamo se u srž onoga što sam napisala - odgoj/neodgoj i komunikacija/nekomunikacija. Kad bi ljudi svojoj djeci bili društvo možda ta djeca ne bi tražila prijatelje na facebooku!
Možda bi ga tad koristila za zabavu i druženje kao nadopunu. Ali ako jedno dijete učini nešto potajno - uzme novac roditelju - budi siguran da nije kriv facebook - on je samo sredstvo. U tom sam kontekstu stavila link!

I da, zaista ne vidim kako ovaj forum nije mjesto gdje bi ljudima mogli i trebali reći - budite uz svoju djecu u ovom sludom svijetu. Ništa im ne treba osim vas!
A ako nemate djecu budite uz nekoga drugoga, a ne uz facebook, a ako ne možete naći niti tog "drugoga" družite se sa sobom - to je čini mi se - najbolja preporuka!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon apr 12, 2010 5:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 16, 2009 9:35 pm
Postovi: 47
alf je napisao/la:
aamon je napisao/la:
Ma ne znam!

Meni se čini da su ljudi jako željni kontakta s drugima.

Pa sad, kad ti u dovoljnoj mjeri nije dostatno druženje uživo - onda barem daj šta daš!

Mislim da je to bila ideja Facebook-a.

Sad, što ta ideja ima i svoju drugu stranu (kontrola, udaljavanje od "stvarnih" ljudi), to ionako nije previše važno!

Jer kako kaže Jack, mi ionako već živimo u virtualnome svijetu.

A u onome stvarnome nitko ne treba Facebook, nit raspravlja o njemu po ovakvome forumu!


:mrgreen: :wink:

:love3:



Pa to i kažem - nije problem u facebooku - već u ljudma koji se njime koriste! A u više navedenom slučaju riječ je o djeci koja u konačnici i nisu kriva što ga koriste.

Dakle, vraćamo se u srž onoga što sam napisala - odgoj/neodgoj i komunikacija/nekomunikacija. Kad bi ljudi svojoj djeci bili društvo možda ta djeca ne bi tražila prijatelje na facebooku!
Možda bi ga tad koristila za zabavu i druženje kao nadopunu. Ali ako jedno dijete učini nešto potajno - uzme novac roditelju - budi siguran da nije kriv facebook - on je samo sredstvo. U tom sam kontekstu stavila link!

I da, zaista ne vidim kako ovaj forum nije mjesto gdje bi ljudima mogli i trebali reći - budite uz svoju djecu u ovom sludom svijetu. Ništa im ne treba osim vas!
A ako nemate djecu budite uz nekoga drugoga, a ne uz facebook, a ako ne možete naći niti tog "drugoga" družite se sa sobom - to je čini mi se - najbolja preporuka!

Alf :blob:

:thumbup: , imas sjajnih stavki ja sam recimo izricito protiv takvih ekstremnih primjera jedino pozitvno sto izlazi iz toga u mom primjeru sto su sve kolege s studija tu i razmjenjujemo info. dogovaramo i imam priliku citati stvari (knjizevne prirode) sto neko objavi to je toliko sto je prednost facebook-a.
\:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon apr 12, 2010 9:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
To sam i htjela reći - moja djeca imaju facebook, ali ga koriste da smanje telefonski račun! Izmjenjuju stvari vezano uz školu, možda i odigraju neku igru, ali se slatko nasmiju kad ih "igra" pita da daju svoj mail da bi dobile bodove.

Istovremeno svakodnevno gledam njihove prijateljice razgolićene, utegnute i rastegnute i ne mogu vjerovati da njihovi roditelji to dozvoljavaju. Dakle, ili su ti roditelji idioti ili pojma nemaju što im djeca rade. U svakom su slučaju od navedenih - idioti - a za to nije kriv facebook.

Što se tiče podataka koje netko preko njega skida, gotovo sam sigurna da svako kućanstvo pored kreditnih kartica ima i one koje dobije u trgovačkim centrima pa sakuplja bodove. Pomnijom analizom jednog takvog trgovačkog centra netko vrlo lako može saznati sve o vama: primjerice, jeste li vegeterijanac, alkoholičar, a i sve ostalo. I ako netko misli da su to informacije koje su nezanemarive - grdno se vara - jer upravo one su srž svake obitelji!

Tako da facebook ne smatram većom opasnosti od bilo kojeg izuma današnjeg doba. Ali - u današnjem dobu živimo mi - mi smo ti koji možemo kontrolirati ovu Igru - ako želimo.....

Pa tako i facebook!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: sub apr 17, 2010 3:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Digitalni komunizam

Smrt fašizmu, sloboda Facebook-u. Svi povezani a niko žive veze. Ključno pitanje: Kako partija, dakle Facebook zarađuje novac? Odakle američkim drugovima dakle prijateljima keš, kad je sve besplatno? Od nevidljivih reklama? Solidarnih sponzora? Proletarijat pojma nema – skoro niko od 400 miliona vjernih podanika, umreženih tamnom materijom digitalnog kapitala. Za razliku od izvršnog odbora, šake boraca za bolju budućnost koje predvodi mlađahni vrhovnik Marc Zuckerberg. Vrijednost Facebook-a u međuvremenu iznosi više od 10 miliardi dolara. Kako to? Još jednom: Šta je tu toliko dragocjeno? U čemu je fol? Gdje leži izvor bogatstva? Odgovor je blesav koliko i korisnik: Lova u ovom slučaju dolazi iz nepregledne mase komunicirajućih korisnika koji članarinu u partiji ne plaćaju novcem već privatnim podacima. Za šefa Facebook-a sasvim legalan deal. „Privatna sfera je ionako prevaziđen koncept,“ mudro zbori dvadesetpetogodišnji internet pionir Marc Zuckerberg, ljubi ga Mao tako pametna.

Ustvari skandalozan čin: Licencu za neograničeno eksploatiranje privatne sfere Facebook je, prošle jeseni, krišom, dopisao u oficijelni tekst općih uvjeta poslovanja. Papreni paragraf Facebook-u daje kosmičko pravo za korištenje, proslijeđivanje i prodaju tuđih ličnih podataka, kao i svih, bilo kada, zakačenih takozvanih IP-sadržaja (slike, tekstovi, filmovi sl.). Samoovlaštenje Facebook-a kosi se s njemačkim zakonom o zaštiti podataka. Iz tog razloga je ministrica Ilse Aigner u međuvremenu žustro reagirala, prijeteći mladom gospodinu Marcu Zuckerbergu, da će se lično, ako se ništa ne promijeni, ispisati iz Facebook-a. Hrabar nastup države. Respekt, ministrice. Niste sami. Na drastičan deficit transparentnosti u poslovnoj arhitekturi Facebook-a, koji uglavnom trguje tuđom transparentnošću, ukazuje i aktualno istraživanje njemačke „Fondacije za testiranje robe“ (Stiftung Warentest). Stručnjaci kritikuju višak informacija i manjak etike.

Frendovi i frendice svih zemalja, ujedinite se! KP Facebook se ideološki zasniva na egalitarnim načelima. Kao, uostalom, i sam sveti internet. Mreža ima misiju. Moralnu legitimaciju. Spas za sve nas. Poput nesvarene varijante komunizma, takozvana digitalna revolucija propagira inteligenciju kolektiva, slobodu informacije, med i mlijeko u svjetskoj zajednici jednakih. Bliskost i apsolutnu povezanost. Ako ne danas, onda u budućnosti. Dakle malo sutra. Ispod plakativne atitude jednakosti, krije se složen sistem ekonomskih hijerarhija. Na vratima vrtoglavo nadolazećeg kapitala stoje monstruozno velika preduzeća poput Google-a, Apple-a, MySpace-a ili Microsoft-a. Digitalni igrači na površini propagiraju ravnopravnost. Pod uslovom da upravo oni određuju pravila igre. Da ih mijenjaju kako i kada oni to žele. Poput Facebook-a, internet nam priča lijepu priču za laku noć. Globalna manjina kroz bajku o digitalnom bratstvu i jedinstvu primjenjuje kapitalističku iluziju sopstvene ekselencije. Ništa novo. Ali dobro da znamo.

Ko se učlani u Facebook, može se slikati. Fotografije i razgovori ne pripadaju njemu već svetoj kravi tržišta. Muuuuuuuh. Zauvijek. Plastičan primjer: Nakon ukidanja viza, razgovarate s prijateljima kako bi skoknuli do Njemačke, i već sutra, Big Brother Facebook Vam proslijedi prikladnu ponudu avionske agencije. U slučaju da konkurirate za novi posao – budući poslodavac naruči protokol Vaših konverzacija, plus još pokoju sliku iz diskaća, tek tako, sa štange, pride. Da se bolje upoznate. Da ne govorimo o mogućnosti da nam neko hakne profil, pa da uz pomoć imena, prezimena, dana rođenja i adrese iskoristi sve blagodati online shoping-a. Da u naše ime naruči najnoviji vibrator ili umjetnu vaginu, kao što se to desilo socijaldemokratskom poslaniku Bundestag-a, Sebastianu Edathiju. Pašnjak zloupotrebe je bezgraničan. Hajde da vas još jednom čujem: Muuuuuuuh. Tako je. Mašina zvana internet tek je na početku. Brzo uči. Još brže zadovoljava. I ima pamćenje kao slon. To jest krava. Ruke uvis! Sve što kažete, može bi korišteno protiv Vas.

P.S. Sasvim mala ali vrlo tužna utjeha leži u tome da većina svjetskog stanovništva ne koristi internet. Milioni u predgrađima Bombaja, Jakarte, Lagosa i Ria imaju sasvim druge probleme. I sve ih je više. Dok digitalni pioniri sanjaju san digitalnog komunizma, ispred njihovih očiju, sakrivena iza ekrana jednakosti, raste prava nepravda. Siromaštvo, glad, kolektivna izolacija velikog dijela čovječanstva. Oni svoju revoluciju neće zakačiti na internet.

Izvor: Deutsche Welle / Amir Kamber

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: ned apr 18, 2010 5:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
nije to još ništa, čekaj dok dobijemo čipove paš vidit šta je privatnost.
I kako ćemo onda?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: ned apr 18, 2010 8:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Tomo K je napisao/la:
....čekaj dok dobijemo čipove paš vidit šta je privatnost...


ma ne vjerujem u to! :mrgreen: :wink:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon apr 19, 2010 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
aamon je napisao/la:
Tomo K je napisao/la:
....čekaj dok dobijemo čipove paš vidit šta je privatnost...


ma ne vjerujem u to! :mrgreen: :wink:

:love3:

ma ni ja, čipovi šmipovi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: sri maj 12, 2010 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 08, 2007 1:18 am
Postovi: 303
Lokacija: Unimatrix One


#-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: čet maj 13, 2010 12:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Korisnici Facebooka će moći prikazivati svoju lokaciju u statusu?

Prema izvješaju Advertising Agea, Facebook bi do kraja mjeseca korisnicima trebao ponuditi opciju da uz update svog statusa automatski prikažu i lokaciju odakle je promjena statusa izvršena.

slika

Zbog svih problema sa kojim se Facebook suočio, kad je privatnost u pitanju, za očekivati je da korisnici sami biraju da li će uključiti ili isključiti ovu opciju.

Ipak, ovom opcijom bi najviše profitirali vlasnici lokala odakle je update statusa izvršen (kao na primjer McDonald’s), koji bi besplatno dobili reklamu te provalnici koji bi mogli lako saznati da li je vlasnik stana koji je potencijalna meta kući.

Što se predstavnika Facebooka tiče, oni nisu htjeli potvrditi da će ova opcija zaživjeti uskoro ali su priznali da rade na opciji prikaza lokacije već neko vrijeme.


Zanimljivo kompanijama
Nova aplikacija moći će biti korištena iz dva aspekta. Prvi aspekt je direktno ponuđena usluga od strane Facebooka, koja omogućava korisnicima da svoju lokaciju podijele s prijateljima. Drugi će biti skup softverskih alata, koje će vanjski programeri moći koristiti za stvaranje vlastite usluge ili aplikacije na Facebooku, a koje su vezane za trenutni položaj.

Od Facebookovih 400 miliona korisnika, oko 50 posto se prijavi na stranicu barem jednom dnevno, a 100 miliona ljudi pristupa usluzi putem mobilnih uređaja. To čini ovu aplikaciju zanimljivu kompanijama, koje će na taj način moći indirektno „upadati u oči” korisnicima i nuditi im svoj proizvod ili uslugu.

Rukavica za Google
Prema podacima koje je objavio sam Facebook, na njihovoj stranici svakodnevno se promovira više od 1,5 miliona lokalnih preduzeća iz cijelog svijeta. Dakle jasno je koliko će ova aplikacija dodatno motivirati kompanije za oglašavanje na Facebooku.

Ovime Facebook baca rukavicu svojim najvećim konkurentima Googleu i Twitteru, koji ovu aplikaciju posjeduju već neko vrijeme. Google je 2009. godine objavio aplikaciju Google Latitude.

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: sri maj 19, 2010 5:51 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto nov 03, 2009 12:31 pm
Postovi: 11
Lokacija: Bihac, BiH
Osim što je nemoguće sasvim izbrisati svoje podatke, facebook mi se zgadio i zato što u njemu preovladava duh plitkoumnosti: toliko sam se gluposti nagledao i načitao u njemu...

Pa npr. farma-vila gdje se uzgajaju virtualne životinje, pa kad ne mogu stići pokupiti jaja i slično, traže od prijatelja da to učini...

I na kraju krajeva, zaključio sam da se tu nema šta kome pričati i razgovarati o pametnim temama. Kao što sa rekao, duh koji preovladava na facebooku ne podržava to već glupost, pa to je kao da pokušavate razgovarati sa nekim pored cirkusa, pa vam pažnja stalno skreće na majmune, slonove i klovnove.

Tako da sam zaključio da se vrijeme može i bolje iskoristiti i "isključio" sam se (koliko je to moguće), jer podaci ostaju snimljeni.
Nije da se plašim CI_A i slično, mada ne treba tim seronjama ići na ruku.

Vjerujem da neki znaju iskoristiti facebook, a ja ne spadam u takve.
Ima tu jedna dobra ideja o povezanosti ljudi, ali nije valjda cilj biti povezan sa uspavanim ljudima, kakva je većina? Svako je glup dok spava, pa i kad ustane, dok se dobro ne razbudi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: sri maj 19, 2010 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 2:44 pm
Postovi: 882
To Kids, Facebook is More Important than Family

Jane Hamilton
The Sun
Tue, 18 May 2010 10:00 EDT

slika

More than a quarter of kids think Facebook is more important than their parents.

A shocking new study for National Family Week found while two thirds of parents believe the family is the biggest factor in their kids lives, just 49 per cent of children agree.

A huge 28 per cent of youngsters rated Facebook as having more influence over them than money, health, sport, pets and school.

Worryingly less than a quarter of parents thought technology impacted on their children's lives.

Kids living in single parent homes with just a mum found Facebook most important with 62 per cent ranking it their main influence. Just one in ten living with their dad and seven per cent living with both parents though the social networking site important.

Girls cared about it more, with four in ten choosing Facebook as one of the most important things in their life compared to just six per cent of boys.

The study of 3000 parents and 1000 children found 32 per cent of school age kids believed technology had a bigger influence on them than siblings, school, celebrities or grandparents.

Parents believed the media, celebrities and school played the most influential role on their children above technology.

The average age of the children surveyed was 11.

_________________
http://truthfrequencynews.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon maj 24, 2010 11:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
ma fejs je sranje utoliko koliko i ostatak svijeta jer su većina ljudi sranje i sve što je napravljeno od čovjeka je u većini slučajeva sranje, ali ne zaboravite, u svemu tome je božja ljubav i kreacija, enjoy yourself :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: čet jun 03, 2010 2:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 26, 2010 7:37 pm
Postovi: 67
... ali, ko je vec tamo na facebooku, neka uradi nesto protiv globalizma, u korist razvoja svesti i ulani se u neku dobru grupu, kao sto je npr. Alternativna nauka, takodje bi trebale da se otvaraju grupe poput ovih ovde na forumu, te da se sirem auditorijumu ukaze na opasnost koju facebook nosi, te da se poradi malo na razvoju samosvesti facebookera.. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: čet jun 03, 2010 11:00 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 03, 2010 10:25 pm
Postovi: 4
demiurge je napisao/la:
facebook, osim što je odličan alat za nadziranje ljudi kako ste vi gore spomenuli (još je bolji pošto ljudi se praktički samoinicjativno uključuju u vlastito nadziranje), je odličan alat za zaglupljivanje masa, kao što su i myspace, twitter i ostale društvene mreže (a i forumi nisu drugačiji, ljudi se ispovjedaju, govore svoje misli, većina postova se svodi na zajebanciju i prepucavanja) - ma općenito internet, televizija, svi audiovizualni mediji ukoliko se samo koriste za abavu zat(r)upljuju masu. mislim, i preko foruma vas se može nadzirati.

još da ne spominjem da je facebook baš stvoren jednostavno i primitivno za debile jer je jako lagan za koristit, a praktički se svodi na pregledavanje slikica i ostavljanje komentara za hranjenje ega, i tu i tamo za igranje koje igrice i osnivanje grupa koje kao utječu na javno mišljenje ljudi i kroz bunt mjenjaju stvari na bolje, a praktički se svodi na jedan glupi klik koji ništa neće poboljšati.

klik za "premijer je glup...", "spasite gladnu djecu", "spasite delfine", "volim isusa" ,"pijem svaki dan" itd. - kao da će to nešto promjeniti

ali to je naravno moje generaliziranje. da ne budem licemjer, imam i ja facebook profil, i gadim se sam sebi koliko vremena znam provoditi na njemu bez ikakva razloga, ali baš ikakvog.

slažem se s tobom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 50 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz