Sada je: ned maj 12, 2024 10:21 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: ned feb 21, 2010 1:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Collector604 je napisao/la:
Pratim ovaj sajt pa recimo dobrih nekoliko mjeseci i nigdje nisam do sada vidio da imate mehanizam kojim razlucujete sta je zavjera a sta nije.


O imamo, imamo ... što bi rekao Poirot radi se o "malim sivim stanicama"

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: ned feb 21, 2010 7:47 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet feb 09, 2007 10:51 pm
Postovi: 3
Imam fb nalog. Prijatelji su mi izmedju ostalih Laura i Arkadius. Ima nekih naucnih i astronomskih sajtova koji redovno objavljuju razne tekstove na fb-u. Usput postavljam zanimljive linkove i gledam da li ima neko ko bi zeleo da se probudi. :)
Kontam da ne mogu vise da me iskoriste jer razumem na koji nacin funkcionisu. Nemam sta da izgubim ( ako smo vec u programu od rodjenja), zelim samo da prosirim informacije za koje mislim da su minimum sto ja mogu da uradim zarad budjenja. Znaci pravac u mrak pa da osvetljavamo! :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: ned feb 21, 2010 8:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 18, 2010 7:38 am
Postovi: 57
I Teroristi koriste mali sive stanice pa vidi sta rade,i narkomani koriste male sive stanice pa vidi sta rade,i roditelji koriste male sive stanice pa prave od djece fanatike koji se ne mogu uklopiti u drustvu nego su u svakom smislu asocijalni.I Advokati koriste mali sive stanice pa vidi sta rade(pozitivno)i policija koristi isto pa rade pozitivno,vatrogasci isto koriste ali rade pozitivno...

Zavisi kako ih koristis..ako mi mozes objasniti kako recimo ti pomocu svojih malih sivih stanica dokazes ili kako vec napravis razliku Izmedju homeopatije koju pseudonauka uzdize i nauke koja je spusta na zemlju

Obje "nauke" tvrde da imaju dokaze i da su oni upravu,jedna govori da lijeci druga govori da ne lijeci.Kako podvuci crtu i reci ko je upravu (ne bukvalno crtu olovkom :roll: )

Bar se nadam da cu dobiti odgovor na ovo pitanje i da nece biti ironije.... :hello2:


:love6:

_________________
Na Svijetu Ima Toliko Budala Da Kad Bi Rat Izmedju Njih Poceo Nikad Se Nebi Zavrsio

Moj 4shared Folder...Bacite Pogled,Nista Vas Ne Kosta ;)
http://www.4shared.com/dir/26554851/b2a ... aring.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: ned feb 21, 2010 8:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
istina je za svakog drugačija,
ono što je meni krunski dokaz nekom nije,
svatko je za sebe - vrhovi sudac o dokazima,
i na osnovu tog dalje postupa u svom životu,
to se zove preuzimanje odgovornosti za sebe.

Facebook je za mene jako dobro smišljen, čista petica;
dobrovoljno daješ svoje osobne podatke i verificiraš isto
putem svojih prijatelja.
Za onog kome treba "Data mining" pravi mali zlatni rudnik...

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: ned feb 21, 2010 11:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 18, 2010 7:38 am
Postovi: 57
Mislim da tu onda ima puno prostora za manipulaciju,recimo ovako,ja vidim u snu da cu 2013 godine dobiti milion maraka,nauka mi objasni da sam sanjao to zbog svojih osjecaja,zbog informacija koje sam primao,zbog okoline,zbog nacina na koji razmisljam.I onda ja dodjem i kazem istina je za svakoga drugacija svako je za sebe vrhovni sudac i automatski sam se ogradio...

Recimo imamo dva covjeka,jedan koristi heroin drugi koristi marihuanu,i obojica tvrde da je ono sto oni koriste najbolje i najzdravije za organizam njihov i nece da mijenjaju svoje stavove...

A da postoji (a vjerovatno postoji,valjda cemo doci do toga) jedinstveni mehanizam koji objasnjava jel uopste to zdravo i ako bi njih dvojica htjeli to da prihvate nebi patili u paklu droge...


E sad smo vjerovatno svi svjedoci da recimo razni strucnjaci pa cak i vjernici iz jedne knjige,recenice nadju dva zakljucka onako kako njihovom sistemu vjerovanja odgovara,a sve sto je u suprotnosti odbijaju...i svjedoci smo da iz takvih slucajeva jedan od ta dva "strucnjaka" ce izaci kao fanatik i doci ce u sukob kasnije sa drugim ovim strucnjakom...i tumacice informacije onako kako njemu odgovara...

Mora postojati generalna istina i mehanizmi koje vode toj istini...

Hiljadu sekti,grupa,pocevsi od toga da piju krv menstrualnu trudne zene,gdje se bebe male zrtvuju time sto se traume nad njima izvrsavaju,gdje se zene tuku da se neki djavo istjera,sekte gdje manjina planira samoubojstva na vecinu,gdje se curice od 19 godina uce obredima kakve sam jedino vidio u serijalu filma SAW (pila),sekte gdje je incest glavni razlog okupljanja tih ljudi,manjine tipa Gay ljudi koji traze svoja prava koja ni ne postoje...(priroda je vec odredila svoje zakone.Kura* I Pick*...kad ovaj prvi udje u ovo drugo i zavrsi posao nastaje genetska reakcija,hemijska reakcija,i samo tako i samo tako je moguc dalji zivot,jedino ako priroda zeli da se ne radjamo vise onda su Gay ljudi upravu)

I svi ti ljudi bi se (bar pokusali izvuci) na to da kazu svak je sudac sebi i ide prema toj istini dalje u zivotu...

Mozemo se voditi time da smo samo mi sudac za sebe i time cemo se voditi i sta mi kazemo to ce za nas biti istina ali privatno,ali kada pocnemo to javno iznositi i u skladu tog vjerovanja tako se i ponasati onda vec pocinje zahvatati i druge ljude kao epidemija,sto iz gore navedenih primjere bogme nije ni malo naivno niti neozbiljno,jer se rijetko sta pozitivno i istinito bar na ovom svijetu iznosi vecini ljudi.

:love6:

_________________
Na Svijetu Ima Toliko Budala Da Kad Bi Rat Izmedju Njih Poceo Nikad Se Nebi Zavrsio

Moj 4shared Folder...Bacite Pogled,Nista Vas Ne Kosta ;)
http://www.4shared.com/dir/26554851/b2a ... aring.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: ned feb 21, 2010 11:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Collector604 je napisao/la:
Mora postojati generalna istina i mehanizmi koje vode toj istini...




:hello2: :read: :love5: 42 :love3:

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: ned feb 21, 2010 11:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Nekim čudom me zaobiđoše blog, facebook i tako to. I Vista OS npr. a baš se furam na novo. Ne hvalim se ali zaista mi samom čudno zašto to nisam probao? I da, mobitel sam zadnji platio 15 eura i prezadovoljan sam - zadovoljan sam što za 15 eura imam onoliko koliko mi treba, knap investicija :)

Naravno, sa strane pročitam da tu nešto se dešava.

Citat:
Facebookova Farma nije tako bezazlena kako se čini

Monitor.hr | 19.02.2010.

Premda hranjenje ovčica i sadnja jagoda zvuči bezazleno i idilično, njemačke službe za zaštitu podataka upozoravaju da u svijetu Farmvillea, igre vrlo dobro poznate korisnicima Facebooka, nije sve tako ružičasto kako se naizgled čini. Gotovo 75 milijuna virtualnih farmera diljem svijeta nastanilo se u Farmvilleu, a svakim danom ih je sve više.

Farmville je igra otvorena članovima društvene mreže Facebooka koja se u rekordnom roku pretvorila u masovni fenomen. No, njemački stručnjaci za zaštitu podataka upozoravaju na pokušaje vlasnika igre da prikupe informacije o igračima, a neki igrači Farmvillea prijavili su i neautorizirano povlačenje novca s računa.

Američka tvrtka Zynga, koja je vlasnik Farmvillea, iznenađena je brzinom kojom se igra proširila. Pokrenuta je u lipnju 2009., a očekivalo se da će do kraja godine imati oko pet milijuna korisnika, rekao je utemeljitelj tvrtke Marc Pincus.

Igre poput Farmvillea koje su vezane uz društvene mreže trenutačno su u usponu. Zynga tako nudi i igre poput Fishvillea, Petvillea, Cafe Worlda i Mafia Warsa.

Virtualni svijet online igara u stvarnome je svijetu izvor novca. Igrači Farmvillea, primjerice, besplatno stječu bodove i virtualni novac koji im omogućuje da kupuju sjeme i životinje. Da bi to postigao, farmer mora paziti da mu usjevi ne uvenu. No, igrač u nekim segmentima igre može brže napredovati ako na račun Farmvillea uplati određeni iznos s kreditne kartice.

Premda većina igrača uplaćuje male iznose, Zynga ima lijepu zaradu. Prema podacima tvrtke, njihove su igre privukle više od 230 milijuna igrača. New York Times procjenjuje da im to donosi zaradu od približno 250 milijuna dolara na godinu.

Neki kritičari upozoravaju na nepravilnosti u svijetu online igara, a posebnu zabrinutost izaziva pitanje zaštite podataka. Kada se pridružite Farmvilleu, Zynga automatski dobiva pristup vašem profilu, fotografijama i informacijama o vašim prijateljima.

"Politika privatnosti vrlo je nejasna, a Zynga prisvaja pravo na pristup gotovo svemu", upozorava Henry Krasemann iz neovisnoga tijela za zaštitu podataka u Njemačkoj Landeszentrum fuer Datenschutz Schleswig-Holstein.

Zynga kreira profile korisnika koje sastavlja na temelju informacija iz nekoliko izvora poput "blogova, servisa za slanje poruka, Zynginih igara i drugih korisnika Zynge", kako stoji na internetskoj stranici tvrtke. Njemačke stručnjake za zaštitu podataka zabrinjava i to što Zynga podatke o korisnicima čuva trajno.

Anna Tschocnher, dvadesetpetogodišnjakinja iz Muenchena, marljivo je obrađivala svoju farmu. Mnogi njezini prijatelji na Facebooku, pridružili su joj se u igri. Sve se činilo kao ugodna razonoda. Zatim je Zynga triput povukla novac s njezina PayPal računa premda im ona nikad to nije dopustila. Tschochner je na to upozorila i svoje prijatelje na Facebooku. Novac joj je vraćen, ali njezin entuzijazam prema Farmvilleu naglo je "uvenuo".


S druge strane trpam se informacijama koje su "facebookovcima" budalaština ko meni facebook. Interesovanja sasvim suprotna, ali kada to pogledam s odstojanja i popričam u realnom životu sa korisnicima... ista želja i oduševljenje novom zajednicom i odnosima!

U principu, na istom smo krivudavom i čudnom putu spoznaje.

Mene je doveo ovdje, na forum, i tu sam zaglavio totales - ni makac naprijed. Šlajdram u mjestu evo godinama.

Uzbrdo pravo i mokar teren :mrgreen:

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon feb 22, 2010 1:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
Q je napisao/la:
Pošto vidim da na forumu nema nijedna tema vezana za ovaj "vještački fenomen", volio bih da ovdje iskažete svoje mišljenje o Facebook-u.

Namjerno ga nisam stavio u forum "Manipulacija ljudskih bića" jer postoje oni koji ne smatraju da je facebook samo alat "onih iznad", a, uostalom, volio bih da iskažete svoje mišljenje i u vezi nekih drugih uloga facebook-a, koji ne moraju biti vezani za globalnu manipulaciju.

Inače smatram da je to jako koristan servis, ali se treba biti jako pažljiv prilikom korištenja.
Mislim, tačnije - siguran sam da je to jedan od projekata vezanih za kontrolu čovječanstva.

Čak sam, jednom, razmišljajući o tome došao do zaključka da je facebook možda žig zveri.



hah pokusao sam da obrisem profil ali nikako ne daju do kraja,tako da mi se zgadio.A sto se tice kontrole ljudi smatram ni manje ni vise nego neke slicne stranice, a sto se tice obiljezavanja mi smo svi obiljezeni poprilicno samom cinjenicom jer smo na netu i mnoge organizacije skupljaju podatke o nama bez naseg znanja.Mislim da se ne treba previse zamarati sa time


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon feb 22, 2010 3:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 18, 2010 7:38 am
Postovi: 57
Heh mogao si i video clip od Carl Sagan-a staviti podsjeca me ovaj glas na pocetku na njegov...A i on zna nesto oko univerzuma...

Neznam ti ja tako komunicirati preko trecih ljudi,klipova,slika,citata itd(Ali cu pokusati po prvi put na kraju posta)... :love11: Znam jedino kad mi se direktno obratis rijecima to jest kad natipkas gomilu slova :toothy2:

Ja vala ovaj tvoj video klip jedino mogu shvatiti kao neozbiljnu komunikaciju i neozbiljan pristup toj komunikaciji...
(Izdvajas iz cijelog posta jednu recenicu ignorisuci vecinu posta 90% i kao dajes odgovor na to,ili samo na tu recenicu mozes odgovoriti,ako nisam shvatio dobro ispravi me :occasion5: )

Zamolio bih te da ti pokusas da das svoje misljenje na moj opsirni post u obliku slova,recenica a ne u obliku video klipova..

:love6:


Hajde da budem prvi put i ja neozbiljan na ovom forumu,do sada nisam ali eto [-(
Evo recimo ovaj mehanizam mi se jako svidja..i kad citave podatke svijeta ubacimo kroz ovaj mehanizam ostaju samo oni kvalitetni...bar do sada je tako bilo

http://www.youtube.com/watch?v=eUB4j0n2UDU

:love6:

_________________
Na Svijetu Ima Toliko Budala Da Kad Bi Rat Izmedju Njih Poceo Nikad Se Nebi Zavrsio

Moj 4shared Folder...Bacite Pogled,Nista Vas Ne Kosta ;)
http://www.4shared.com/dir/26554851/b2a ... aring.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon feb 22, 2010 10:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
Ljudi nemojte se previše zamarati sa fejsom.Ko tamo ima account neka tako i ostane,ko nema nije ništa posebno ni propustio.Boga pitaj ko nas i kad sve špijunira kad se konektujemo, a facebook je samo jedna od mnogih aplikacija koja može poslužiti za takve radnje i prikupljanje nekih podataka.Mada se većinom podatci prikupljaju u svrhu stvaranja marketinškog profila korisnika.Sve je to veliki biznis.Najveći je prpblem što su mnogi korisnici navučeni na njega te ispoljavaju neku vrstu abnormalnog ponašanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon feb 22, 2010 11:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 18, 2010 7:38 am
Postovi: 57
Mislim da je facebook turbo folk u smislu ubrizgavanja toksicnih supstanci u jedan jedinstveni i kompleksni mehanizam jedini na planeti zemlji(mozak)...Ako imas u sebi malu malu malu dozu nesigurnosti,stida,osjecaja da ne pripadas drustvu,osjecaja da si niko i nista,da ne vrijedis Facebook povecava tu dozu za otprilike 50 do 100 puta direktno ubrizgavanje u mozak,ovo sve naravno zavisi i od drugih osobina te licnosti,nacina zivota a posebno u porodici,odnos u porodici,u drustvu.Kao zombiji ljudi koji sjede i gledaju Velikog Brata i kada ih pitas zasto gledas,pa eto da vidim malo sta ljudi rade,(aha da vidis,uz pomoc ubrizgavanja u mozak toksicnih supstanci malena doza lijenosti,ne zainteresovanosti za zivot se povecala i sta ce drugo raditi uz tako povecanu dozu lijenosti nego sjediti dok se ne zavrsi serijal Veliki Brat...(ovo sam malo oponasao u rijecima Ramba Amadeusa,koji je "izmislio" rijec ili dvije rijeci :toothy2: Turbo Folk :love11:


Evo sjetio sam se sad,kad je bilo ono izbor takmicara za velikog brata intervjui i ono..Dosla jedna cura kaze dosla sam pokazati kakvu guzu imam i kako sam dobra,prava sam zmija.Oni je pitali koji je glavni grad Amerike..ona blehnula koda su je pitali koliko pijeska ima u Sahari....Nekonta da je djabe imati karambolke od Bmw M6 i stop svjetla,felge,sjedista,kad ti je motor od Yuge 41 :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

_________________
Na Svijetu Ima Toliko Budala Da Kad Bi Rat Izmedju Njih Poceo Nikad Se Nebi Zavrsio

Moj 4shared Folder...Bacite Pogled,Nista Vas Ne Kosta ;)
http://www.4shared.com/dir/26554851/b2a ... aring.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon feb 22, 2010 5:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Collector604 je napisao/la:
Recimo imamo dva covjeka,jedan koristi heroin drugi koristi marihuanu,i obojica tvrde da je ono sto oni koriste najbolje i najzdravije za organizam njihov i nece da mijenjaju svoje stavove...

A da postoji (a vjerovatno postoji,valjda cemo doci do toga) jedinstveni mehanizam koji objasnjava jel uopste to zdravo i ako bi njih dvojica htjeli to da prihvate nebi patili u paklu droge...

miješaš kruške i jabuke (heroin i travu).
ako je pušač trave u paklu droge, onda si ti u devetom krugu pakla neznanja :wink:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: pon feb 22, 2010 9:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 18, 2010 7:38 am
Postovi: 57
Pretpostavljam onda da si ti u krugu znanja,pa bi te zamolio da mi nesto vise kazes oko marihuane,ako naravno zelis. :hello2:

:love6:

_________________
Na Svijetu Ima Toliko Budala Da Kad Bi Rat Izmedju Njih Poceo Nikad Se Nebi Zavrsio

Moj 4shared Folder...Bacite Pogled,Nista Vas Ne Kosta ;)
http://www.4shared.com/dir/26554851/b2a ... aring.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: uto feb 23, 2010 4:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
imamo temu i za to :)
viewtopic.php?f=6&t=1679

samo ću spomenuti da nitko nikad nije umro od marihuane,
za razliku od legalnih alkohola i duhana koji svaki dan odnose živote.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: uto feb 23, 2010 5:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Collector604 je napisao/la:
Pretpostavljam onda da si ti u krugu znanja,pa bi te zamolio da mi nesto vise kazes oko marihuane,ako naravno zelis. :hello2:

:love6:


Jel ti to ozbiljno?

Šta se tu ima govorit? Kako prenjet iskustvo i doživljaj boja slijepcu???

Prijatelju, moj ti je savjet: Probaj i vidi sam!

Mislim da je to najpoštenije!

Uostalom, kakve, k vragu, imaju veze trava i fejsbuk??? :toothy2:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: uto feb 23, 2010 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 18, 2010 7:38 am
Postovi: 57
A ko je stvarao vezu izmedju marihuane i facebook-a?..To je samo bio primjer da se objasni nesto (sto gore pise fino sve)Ako nesto dam kao primjer to ne znaci da pravim vezu.

Cim autor pobija da je osoba koja koristi marihuanu u paklu droge onda se sigurno ima objasnit dosta stvari to jest govorit

Inace ne probavam nesto u sto nisam detaljno upucen....A i sasvim se dobro osjecam i bez efekata ili stanja tih "anestetika" tipa alkohola,droge,cigara i tome slicno tako da ne vidim razlog zasto bih probao,mogu se i opustit uz muziku,uz adekvatnu okolinu dovoljno da ne mislim bukvalno ni na sta.... :king:



Nemoj zaboraviti da slijepci vidi ono sto ti ne mozes vidjeti ni sa 90 ociju.... :wink:

_________________
Na Svijetu Ima Toliko Budala Da Kad Bi Rat Izmedju Njih Poceo Nikad Se Nebi Zavrsio

Moj 4shared Folder...Bacite Pogled,Nista Vas Ne Kosta ;)
http://www.4shared.com/dir/26554851/b2a ... aring.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: uto feb 23, 2010 9:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
Collector604 je napisao/la:
Cim autor pobija da je osoba koja koristi marihuanu u paklu droge onda se sigurno ima objasnit dosta stvari to jest govorit

jel ideš često u crkvu? ili samo kad je propovijed o paklu?
:mrgreen:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: uto feb 23, 2010 9:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
extranoize je napisao/la:
jel ideš često u crkvu? ili samo kad je propovijed o paklu?
:mrgreen:


Ne! Samo u spavaćoj sobi drži veliki poster dr. Sakomana! :rofl

(uf, šta volim ljude koji su uvijek u pravu!)

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: sri feb 24, 2010 1:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet feb 18, 2010 7:38 am
Postovi: 57
Da li idem cesto u crkvu ili samo kad je propovijed o paklu?

Ima vise religija,samim tim i vjerskih objekata..A to moze znaciti da idem u crkvu ili dzamiju ili sinagogu a to ti nisi naveo u svom neozbiljnom pitanju pa iz tvog pitanja mogu i zakljuciti da nemas dovoljno postovanja prema drugim religijama jer si samo crkvu izdvojio.

Na zalost jos uvijek je tesko naci ljude koji mogu komunicirati bez ismijavanja,bez ironije,bez mrznje,bez prkosa,bez ljutnje...

Zaista ne vidim potrebu za ismijavanjem na jednu sasvim jednostavno i ozbiljno pitanje,jer lakse se ismijavati necijem pitanju nego odgovoriti ozbiljno,sto moze znaciti da je ismijavanje neki vid odbrambenog mehanizma ili linije manjeg otpora.

Ako niste imali sta pametno napisati niste ni trebali,e tu dolazimo do toga da ste vjerovatno imali neodoljivu zelju da ismijavate tacnije moje pitanje ili mene.

Da je jos barem jedan autor u svom postu ismijavao kao i vi,onda bih mogao vas mogao nazvati grupom ljudi koja ima zelju ili potrebu da ismijava nekoga,i onda bi pokusao naci odgovor u Psihologiji,na koji nacin takozvane grupe kojima je zelja jedino destrukcija i ismijavanje funkcionisu,kakva "pravila i zakoni" kod tih grupa vaze ili postoje..

Mislim da bih tu nasao odgovor zasto se aamon nadovezao na ismijavanje prvog autora,ili zasto ce se treci autor nadovezati na ismijavanje prva dva autora i samim tim prikljuciti se vecini koja jedino ismijava drugu stranu,bar u ova 3-4 posta(ne svi postovi samo ova 3-4)


:love11:

_________________
Na Svijetu Ima Toliko Budala Da Kad Bi Rat Izmedju Njih Poceo Nikad Se Nebi Zavrsio

Moj 4shared Folder...Bacite Pogled,Nista Vas Ne Kosta ;)
http://www.4shared.com/dir/26554851/b2a ... aring.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Facebook
PostPostano: sri feb 24, 2010 5:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet dec 12, 2008 12:56 pm
Postovi: 36
Pusac trave JESTE u paklu droge.Uverio se na licnom i drugim(citaj tudjim)iskustvima.

Sto se fejsa tice,ne treba ga imati,jeste da "oni" sve znaju ali ne treba im bas toliko olaksavati posao.
Nisam imao fejsbuk nalog i nemam ni namere [-X


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz