Sada je: sub apr 27, 2024 7:55 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: pet aug 28, 2009 4:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
kad bi organizira turnir u čovječe ne ljuti se, koliko bi vas igralo? :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: ned sep 27, 2009 10:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 10, 2009 7:33 pm
Postovi: 71
Lokacija: Identificirani hodajuće stajaće ležeći objekt na 45n05 13e38
4?

_________________
"We are such stuff as dreams are made on and ouer little life is rounded with a sleep"W.S.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: pon sep 28, 2009 9:55 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Nametnula mi se misao o tome kako bi mogli u okviru zadanosti i mogućnosti foruma odigrati igru "čovječe (ego) ne ljuti se", a da ona bude u svrhu razvoja i rasta kako osobne tako i skupne samosvijesti ove naše "male" skupine.
Naime, kroz vlastita iskustva došao sam do zaključka da u otkrivanju i spoznavanju sebstva veliku ulogu mogu odigrati mišljenja/viđenja drugih ljudi o nama, a koja sami nismo uvijek sposobni registrirati čak niti kroz povratnu uzročno-posljedičnu reakciju okoline.
Kad nas ego i lažne ličnosti ponesu u životu poprilično je teško uvidjeti, bez male pomoći dobronamjernih (a i onih manje dobronamjernih) pogleda i kritika sa strane, gdje se nalazimo i što emaniramo (kakvu vrst energije) u prostor i prema drugim ljudima u tom trenutku.
Možda bi bilo zanimljivo pročitati tuđa mišljenja o nama samima (ili barem onome kako se predstavljamo drugima) na ovom forumu, a i izreći/napisati vlastite poglede o drugim sudionicima koji su na nas ostavili određeni dojam (bilo "pozitivan" ili "negativan").
Moj prijedlog bi bio da na ovoj temi navedemo nick koji je na nas ostavio određeni dojam i uz njega svoj doživljaj čovjeka/svijesti koji se iza tog nick-a nalazi u obliku nekoliko riječi ili rečenica bez puno objašnjavanja i diskusije oko iznesenih viđenja.
Ili kako je to Nat jednom prilikom fino objasnio da se poskidamo goli pa na kišu.
Zanimaju me vaša (a nadasve svjesnosti koja sebe naziva Om) mišljenja o tom prijedlogu kao naravno i dopune i modifikacije "pravila" igre.

p.s. Pa da zaigramo? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: pon sep 28, 2009 4:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
zanimljivo...
ali zašto pridavati važnost nečijem mišljenju, pa i vlastitom?
drugi nas ne znaju, niti mi njih znamo. to je tapkanje u mraku...
prvo treba spoznati sebe, drugoga nema :)

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: pon sep 28, 2009 5:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
vjetar je napisao/la:
naravno i dopune i modifikacije "pravila" igre.

Možda samo mišljenja o onima koji to žele,recimo nemožemo napisati mišljenje o osobi iza određenog nicka ako ona na to nije pristala.To bi se moglo staviti kao na neku listu koja bude stalno vidljiva.I možda da osoba koju se komentira nesmije argumentirati kritike ili pohvale?Neznam što bi bilo zanimljivije za ego.
Dakle,kolos pristaje i možete pisati mišljenja o njemu. :mrgreen:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: pon sep 28, 2009 6:07 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Ogoljavanje :mrgreen:

Ja sam za, imate dopuštenje i slažem se sa ovim:

Citat:
I možda da osoba koju se komentira nesmije argumentirati kritike ili pohvale?


jer se izbjegava reakcija.

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: pon sep 28, 2009 7:58 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
extranoize je napisao/la:
zanimljivo...
ali zašto pridavati važnost nečijem mišljenju, pa i vlastitom?


Uvažimo li činjenicu da je u procesu samospoznaje ego/ličnost ravnopravni i jednakovažni dio cjeline sebstva, nekako se nameće samo po sebi da smo od nečijih i svojih mišljenja, između ostalog, i satkani.

Citat:
drugi nas ne znaju, niti mi njih znamo. to je tapkanje u mraku...
prvo treba spoznati sebe, drugoga nema :)


Potpuno se slažem, zato i mislim da za objektivnije spoznavanje sebe, pogled kroz tuđe oči, može samo pridonjeti široj slici i osvjetljavanju mraka iz neke druge perspektive.

@ kolos i Java

Pisanje samo o onima koji su pristali...hm...to pravilo bi moglo zakomplicirati "igru Istine"...sklon sam mišljenju da se puno više može "isčitat" ako pišemo o onima koji su nas se dojmili...ali osobno sam otvoren (dva prsta) za sve kombinacije...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: uto sep 29, 2009 12:17 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Složio sam se sa jednom kolosovom idejom vjetre 8) a dao sam pristanak, 'nako...mislim....kao da to nešto znači, ne znači ništa :roll:
Članovi foruma imaju pravo dati svoj sud sve dotle dok se ne kosi sa pravilima foruma i prije svega čovječnosti. Smatram da je dobro u komunikaciji dati svoj komentar tu i tamo.Davanje subjektivnog viđenja o drugome može pomoći obema stranama :love5:

Ovo što sam quotao mi je interesantno jer se izbjegava reakcija i ulazak u nepotrebne postove.Tipa, kaže se nešto o meni i ne smijem da reagujem svojim odogovorom jer bitna je upravo ta povratna reakcija drugih da bi sebe bolje spoznao . Meni je to nekako fer a vježba se i samodisciplina. Ovaj experment može biti interesantan. Možda neko ima još koju pametnu na ovu temu :mrgreen:

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: uto sep 29, 2009 6:46 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Java je napisao/la:
Složio sam se sa jednom kolosovom idejom vjetre 8) a dao sam pristanak, 'nako...mislim....kao da to nešto znači, ne znači ništa :roll:
Članovi foruma imaju pravo dati svoj sud sve dotle dok se ne kosi sa pravilima foruma i prije svega čovječnosti. Smatram da je dobro u komunikaciji dati svoj komentar tu i tamo.Davanje subjektivnog viđenja o drugome može pomoći obema stranama :love5:

Ovo što sam quotao mi je interesantno jer se izbjegava reakcija i ulazak u nepotrebne postove.Tipa, kaže se nešto o meni i ne smijem da reagujem svojim odogovorom jer bitna je upravo ta povratna reakcija drugih da bi sebe bolje spoznao . Meni je to nekako fer a vježba se i samodisciplina. Ovaj experment može biti interesantan. Možda neko ima još koju pametnu na ovu temu :mrgreen:

:hello2:


:thumbup: :love5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: uto mar 23, 2010 6:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
ej ljudi, samo sam pitao tko je zainteresiran.
pustite sad te filozofije o mišljenjima i egu, pričamo o igri u kojoj se baca kocka i miču figurice, možete pričat dok se igra


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: uto mar 23, 2010 8:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Tomo K je napisao/la:
ej ljudi, samo sam pitao tko je zainteresiran.
pustite sad te filozofije o mišljenjima i egu, pričamo o igri u kojoj se baca kocka i miču figurice, možete pričat dok se igra



Nije filozofija, pozvao si i kocka je krenula! Ja bi se isto igrala! Uvažavam sva mišljenja, dapače, ta je korektura ponekad vrlo vrlo dobra!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čovječe ne ljuti se
PostPostano: pet sep 10, 2010 6:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 30, 2006 6:52 am
Postovi: 366
Evo Tomo i ja bih se igrala na tom turniru, cisto zbog lijepog druzenja, smijanja (takvim zamisljam taj turnir) i sale, pa taman i na vlastiti racun.


Drugo, Kolos, Vjetar i Java imaju odlicnu ideju, pa neka to pokrenu pod novom temom, a Tomu ostavite na (M)miru :wink:


Nemojte mi zamjeriti na maloj sali. :love12:

:love9:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 76 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz