Sada je: ned maj 12, 2024 9:27 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sahara=Amazona?
PostPostano: čet sep 24, 2009 10:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 10, 2009 7:33 pm
Postovi: 71
Lokacija: Identificirani hodajuće stajaće ležeći objekt na 45n05 13e38
prije par dana sam gledala na tv-u dokumentarac o prirodnim fenomenima i medju ostalim spominjala se amazonska šuma te se pojavilo pitanje zašto je ta šuma tako bogata životom;jedna od teorija koju su naveli je ta da je sahara zaslužna za to,naime vjetrovi sa sahare nose pjesak preko oceana koji hrani šumu a to se dešava jer pijesak sadrži neke kristale koji u spoju s kišom daju taj efek bujanja šumi.malo sam se informirala o sahari i medjuostalim piše da je sahara nekad davno bila šuma.e sad ,meni je palo na pamet pitanje:da li je moguće da je amazonska šuma u biti ona iz sahare,tj da se ona iz sahare "preselila " tamo gdje je sad?????ima to nekog smisla???hm :-k

_________________
"We are such stuff as dreams are made on and ouer little life is rounded with a sleep"W.S.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: sahara=amazona?
PostPostano: čet sep 24, 2009 10:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 10, 2009 7:33 pm
Postovi: 71
Lokacija: Identificirani hodajuće stajaće ležeći objekt na 45n05 13e38
mao je napisao/la:
prije par dana sam gledala na tv-u dokumentarac o prirodnim fenomenima i medju ostalim spominjala se amazonska šuma te se pojavilo pitanje zašto je ta šuma tako bogata životom;jedna od teorija koju su naveli je ta da je sahara zaslužna za to,naime vjetrovi sa sahare nose pjesak preko oceana koji hrani šumu a to se dešava jer pijesak sadrži neke kristale koji u spoju s kišom daju taj efekt bujanja šumi.malo sam se informirala o sahari i medjuostalim piše da je sahara nekad davno bila šuma.e sad ,meni je palo na pamet pitanje:da li je moguće da je amazonska šuma u biti ona iz sahare,tj da se ona iz sahare "preselila " tamo gdje je sad?????ima to nekog smisla???hm :-k

_________________
"We are such stuff as dreams are made on and ouer little life is rounded with a sleep"W.S.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: sahara=amazona?
PostPostano: pet okt 09, 2009 10:16 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet nov 28, 2008 8:53 pm
Postovi: 20
Lokacija: TU SAM DI SAM
Citat:
e sad ,meni je palo na pamet pitanje:da li je moguće da je amazonska šuma u biti ona iz sahare,tj da se ona iz sahare "preselila " tamo gdje je sad?????ima to nekog smisla???hm :-k


sumnjam da se "preselila" što se tiče životinja,a biljni svijet se mogo preselit sjemenke su mogle putovat zrakom,e sad ja bi prije reko da je rijeka amazona zaslužna za bujanje šume a tu su i dva oceana,kad pogledaš i afričke države uz mediteran imaju života Alžir,Egipat ima Nil a kad je Sahara izgubila vodu naravno nestalo je života,a voda(kiša) nemože doprijet tolko duboko u unutrašnjost

_________________
"Ljudi koji pokušavaju napravit ovaj svijet gorim,ne uzimaju dan odmora,kako bih mogo ja"-Bob Marley


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz