Sada je: ned apr 28, 2024 12:54 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3367 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 169  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet nov 10, 2005 6:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Jack987 je napisao/la:
Hej, daj mi pošalji ono što napraviš... frend isto radi muziku... da malo usporedim... ako nije bed.

Kad bude gotovo, javim ti adresu u PM, ako nije bed?

:wink:


Jack...tek tolko da prezivis do 8 sati i full length albuma eto ti link za nahraniti dusu 8) .
http://free-zg.t-com.hr/Kamelot/MarsDefense.mp3

Samo save as nakon desnog klika.

Evo ovo nije bas trance ali biti ce dovoljno za pocetak.

U jednom dijelu mi je malo "produkcija" otisla jer mi je za ovu stvar trebalo kojih 30 minuta. 8)

Inace napravio sam je u vrijeme kad je Mars bio jako blizu Zemlji pa otud naslov. Bas groovy 8) 8) 8) . Pogotovo za prehrambene navike...dusa i to.....

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 10, 2005 6:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Crystal Dream je napisao/la:
Citat:
Ne moze niti ce mi ikada biti jasno da trance i ostala hard disk muzika mogu nekom biti uopce slusljive a kamoli da budu "hrana za dusu". 8)

Mislim da idem sad napraviti jedan trance album. Buduci je skoro 5 do 8 bih trebao biti gotov 8) .
Buduci sam OPD dijeliti cu ga besplatno kao hranu za dusu. :)





LOL cina :lol: :lol: :lol:

Technu priznajem 4 stvari - prvu stvar, drugu stvar, odlicnu produkciju i fantasticno poznavanje analognih syntheva ( bilo hard bilo VST )

:lol:


Ja tehnu priznajem jednu stvar....

Uh sad se ne mogu sjetiti...mozda i ne priznajem zapravo dok bolje razmislim. :D

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 10, 2005 6:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Crystal Dream je napisao/la:
Ja imam snimljenih 14 demo albuma svoje glazbe 8) Ako te interesira nesto ala Jarre, Vangelis, Kitaro, Arkenstone, Nicholas Gunn, Yanni, Kraftwerk i Tangerine Dream, samo javi da ti posaljem


Heej,. thumbs up za tvoje albume!! =D>
Volim i ovo sta si ti nabrojao, Jarre, Vangelis, Mike Oldfield,.. prvi albumi ( tada davno su to jos bile ploce) koje sam si kupila u zivotu su bili:

Oxygene, Equinoxe & Magnetic Fields

:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 10, 2005 8:42 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Evo ovo nije bas trance ali biti ce dovoljno za pocetak.


Hej OPO... pa ide to tebi... dobro, treba još malo "popeglati" stvar, ali u suštini je OK.

Pa kad stvar radiš sa "dušom", a ne neko random podešenje u Fruit Loops-ima ili Reasonu... tada ti i takva stvar može prenijeti taj "govor" tvoje duše. Nije sad bitno za koliko vremena si napravio stvar. Možeš potrošiti i 2 godine za neko lupetanje bezveze po instrumentima, pa stvar ne mora imati nikakve umjetničke vrijednosti... dakle, jel gotova za 2 minute ili 23 godine ne mjenja stvar. Bitno je ono što njome želiš "reći" ili "pokazati".

Vidi se da je bilo i dobrih partijana na kojima si vjerojatno i bio... hehe!

Uglavnom, svaka čast!

:wink:

Citat:
Crystal:Ne znam ako pratis Space And Time ( or samting ) emisiju na Otvorenom Radiju - tamo sam imao intervju i pustili su mi jednu stvar prije dvije godine


Ma slušam radio prek interneta uglavnom... no svaka čast... čestitam. Čut ćemo tvoje stvari zasigurno svi. Pa makar ih stavi na net, pa nek si ljudi skidaju. Možda je i to bolje nego čekati nekog producenta i to sve... skupo je snimanje, a prodaja cd-a znaš da odavno više nije biznis... ovako će bar čuti ljudi koji to žele čuti. Ja prvi... tko zna... možda te neka "kuća" i pozove da snimiš nešto...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 11, 2005 3:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Citat:
Jack987

Ma slušam radio prek interneta uglavnom... no svaka čast... čestitam. Čut ćemo tvoje stvari zasigurno svi. Pa makar ih stavi na net, pa nek si ljudi skidaju. Možda je i to bolje nego čekati nekog producenta i to sve... skupo je snimanje, a prodaja cd-a znaš da odavno više nije biznis... ovako će bar čuti ljudi koji to žele čuti. Ja prvi... tko zna... možda te neka "kuća" i pozove da snimiš nešto...

:wink:


:oops: Hvala :wink: Ma...odavno se ne zamaram sa nekakvim komercijalnim uspjehom jer on znaci potpuni manjak individualnosti i onog istinskog u stvaranju glazbe. Ko zna, mozda me neka kuca i izdala u 4 -om denzitetu
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 11, 2005 3:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Citat:
Heej,. thumbs up za tvoje albume!! =D>
Volim i ovo sta si ti nabrojao, Jarre, Vangelis, Mike Oldfield,.. prvi albumi ( tada davno su to jos bile ploce) koje sam si kupila u zivotu su bili:

Oxygene, Equinoxe & Magnetic Fields

:)


Hvala Tina :wink: To su mi najbolji Jarreovi albumi - klasika u elektronici :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 11, 2005 10:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
Photek
Amon Tobin
Karsh Kale


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 30, 2005 10:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Ipak,za mene jos uvek je metal ZAKON.tehno mi je jos uvek sporedan...
Ako neko hoce da poslusa onu pesmu sto sam vam rekao da me stalno podseca na otmice i slicno evo linka :

http://monweb.aliceadsl.fr/k.lallier/09 ... %202005%20).mp3

idite sam desni klik pa save target as , ili ubacite link u vas download manager koji koristite


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 8:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Slušao sam već prije i OPO-ove "stvari", čuo i od Crystal Dreama od ovih ambijentalnih pa čak i onih gay metal stvari (:D), a i sam sam napravio jedan tematski "demo" u maniri techno glazbe od 35 minuta u par dosadnih poslijepodneva, čak ga smatram i boljim od 80 % techno glazbe koja postoji i prodaje se zapravo :lol:, tako da se slažem s dobrim djelom OPO-vim pristupom što se tiče rada na techno glazbi... Dobrim djelom, kažem, jer ima i aranžmanski gledano dosta zahtjevnije tzv. trance glazbe koja bi mogla proći u mojim očima kao estetski vrijedna :).

Ali što se tiče elektronike u širem smislu te riječi, e to je već neki ČISTO DESETI POJAM ;). Tu ima stvarno stvari vrijednih slušanja...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 9:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Jack987 je napisao/la:
Hej OPO... pa ide to tebi... dobro, treba još malo "popeglati" stvar, ali u suštini je OK.

Pa kad stvar radiš sa "dušom", a ne neko random podešenje u Fruit Loops-ima ili Reasonu... tada ti i takva stvar može prenijeti taj "govor" tvoje duše. Nije sad bitno za koliko vremena si napravio stvar. Možeš potrošiti i 2 godine za neko lupetanje bezveze po instrumentima, pa stvar ne mora imati nikakve umjetničke vrijednosti... dakle, jel gotova za 2 minute ili 23 godine ne mjenja stvar. Bitno je ono što njome želiš "reći" ili "pokazati".

Vidi se da je bilo i dobrih partijana na kojima si vjerojatno i bio... hehe!


LOL, pa ta stvar koju je radio OPO je rađena u storm programu, programu s najlakšim najuserfriendly sučeljem ikad, a ovakva kompozicija i aranžman je inače u default "wizardu" koji se dobiva s programom, tako da osim što je starčica poletnog ritma i stvarno zgodna, činjenica ostaje da se cijeli "rad" na pjesmi sastoji od insertiranja već gotovih "loopova" i to po sistemu di ti komp napiše šta treba stisnuti čak još hehehehe...

Jedina stvar koja ovdje vrijedi je čovjekova osobna igra i zabava koju on utroši u rad na tome, te eventualno ako se želi programatski izraziti putem nekog koncepta kroz imena pjesama koje daju slušatelju određenu sugestiju kroz slušanje. Ali u ovom konkretnom slučaju, stvar ostaje na zajebanciji i proizvoljnom nazivu stvari koji je samo naziv, a nije ništa drugo no odraz s čim se osoba u tom trenutku bavila i što ju je zaokupljalo.

Jack, što se tiče "bezveznog lupteanja po instrumentima", to je isto jaaaaako jako diskutabilno, a i mislim da to ipak nije toliko tvoja domena, pa ajde neka ti bude :).

Ali da namjera i uložen trud imaju veliku važnost, pa imaju...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 02, 2005 9:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Kalki je napisao/la:
Ludilo, ta glazba je kao droga za dušu, barem meni, ovisan sam o tome...

To me diže i čini onim što jesam...


Ta glazba i ima slično djelovanje kao droga, i ne kažem da je to loše, dapače ima i to svojih nekih trenutaka da tako kažem... Samo što ipak kada pričamo o svemu ovome i pogotovo kada je riječ o glazbi, tu su mi stvari apsolutno jasne. A i kada čitam neke reakcije, jasne su mi i druge stvari, ali to nema veze sada heh... Uglavnom, ova tvoja rečenica i nije mogla bolje opisati zapravo što se događa čisto fiziološki, odnosno endokrino u mozgu... Naime žlijezde izlučju serotonin i dopamin pojačano i to stvara jedan gotovo orgazmički užitak, samo što on nije intenzivan u jednom trenutku kao kod seksa pa se sve rasprši, već je periodičan i pravilno raspodjeljen. Glazba i jest jedna od najljepših stvari na Zemlji, bar od "stvari" i iskustava za koje znam. Pod tim još mislim i da je neštetno, a glazba je sigurno sve samo ne štetno ako se ZNA slušati i ako se zna granica u nekim stvarima. Kada se ne zna, naravno glazba može biti i neprijatelj više nego prijatelj. Inače i ankete su pokazale da ljudi više vole uživati u dobroj glazbi nego u seksu. Bar u jednoj koju sam ja vidio :D. U svakom slučaju, mislim da sam razlog zašto je tomu tako već naveo. Ali postoje glazbe na puno finijoj energetskoj razini (da se tako izrazim), a i sa puno većim i jačim efektima, a da ne treba biti previše hormonalnih fešta u organizmu itd., postoje i neki intelektualno-emotivni užici koje jedna trance glazba ne da ne može, već ne može ni da se postavi na trepavice potaknuti. :)

Ok, ok, dosta, moram ić'...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 03, 2005 2:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Pantagruel je napisao/la:

LOL, pa ta stvar koju je radio OPO je rađena u storm programu, programu s najlakšim najuserfriendly sučeljem ikad, a ovakva kompozicija i aranžman je inače u default "wizardu" koji se dobiva s programom, tako da osim što je starčica poletnog ritma i stvarno zgodna, činjenica ostaje da se cijeli "rad" na pjesmi sastoji od insertiranja već gotovih "loopova" i to po sistemu di ti komp napiše šta treba stisnuti čak još hehehehe...


Samo da napomenem da ovo nije tocno i da se ne slazem sa tim. Ovaj tip gore svasta prica:). Ova stvar nije od loopova napravljena 8) . Melodija je plod moje ingeniozne mastovitosti i kombiniranja tonaliteta koje sam pronasao u nekoj knjizi glazbenog iz srednje muzicke:).
Kao mnoge druge ne trzistu.:)


Bubnjarima preporucam drumkit from hell.
Svaki moguci ritam na planeti zemlji u roku nista se napravi:).

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 03, 2005 6:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
Uou, upisao sam komentar na drugu temu koji je trebao ići ovdje.

Dakle, OP, to je daleko od Prodigya, Orbitala, Chemical Brothersa itd. Isto kao i u svakom drugom žanru muzike, postoje sranja i postoje kvalitetne stvari.

Ali nemoj odustati od svog sna. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 03, 2005 7:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Faaip de Oiad je napisao/la:
Dakle, OP, to je daleko od Prodigya, Orbitala, Chemical Brothersa itd. Isto kao i u svakom drugom žanru muzike, postoje sranja i postoje kvalitetne stvari.

Ali nemoj odustati od svog sna. :)


Jasno da je daleko.....lijepo sam rekao ovim gore sta ih spominjes da nema da vidim da netko skida i kopira sta ja radim jer da ce biti batina....
Tipovi se jos trude kad rade glazbu a ja iz fotelje za 10 minuta to obavim.
Prije vijesti:).
I eto..mladici...poslusali me i presli na cisti komerc....na MTV-ju ih vidim....lose....

Moj san je vec ostvaren...iza scene utjecem na kretanja na glazbenoj sceni...

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 03, 2005 7:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
.....


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 1:45 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 23, 2006 10:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Omiljeni mix zadnjih dana:


01 Siberian Sun - Venus (Original Mix) [Pangea]
02 Haldolium - The Last Dance (Andre Absolut Tech-Trance mix) [Plusquam]
03 Beckers & D-nox - You're A Star (original mix) [Baroque]
04 Chris Llopis - Dize Moi (Rhythm Code remix) [Open Up]
05 Akabu & Joey Negro - Don't Hold Back (Skylark dub) [NRK]
06 Beckers & D-nox - Jet Lag Slave (original mix) [Baroque]
07 John Dahlback - Nothing Is For Real (Mark Knight remix) [Toolroom]
08 Bedrock - Santiago (Hernan Cattaneo & Martin Garcia mix) [Bedrock]
09 Simon & Shaker - Make It (dub mix) [Beat Freak]
10 Rosh - Nadsat (Simon & Shaker remix) [Iberican]
11 Artificial Funk - Never Alone (Trophy Twins Funkagenda's FATT remix) [Toolroom]
12 Slok - Lonely Child (Instrumental Mix) [SAW]
13 Matt Darey - Eternity ft Izzy (Dave West vs Inkfish mix) [Darey Products]
14 Titus Brothers - Wonder [not on label]


Pa ako netko hoce:

http://www.mectersa.com/matthias-decemb ... mo_mix.mp3
78:25 / 107MB


http://music.mectersa.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 24, 2006 3:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Moja playlista od jucer ide ovako :

01 Edguy - Rocket Ride
02 Europe - Flames
03 Firewind - The Forgotten Memory
04 Kelly Clarkson - Breakaway
05 Anubis Gate - Purification
06 Actual Time - Down
07 Osyris - No Tomorrow
08 Cloudscape - Under FIre
09 Dead Poets Society - Fait Accopli
10 Antithesis - Breaking My Will
11 Yes - Then
12 Marillion - Fugazi
13 Heroes Del Silencio - Entre Dos Tierras
14 Derek Sherinian - El Flamingo Suave
15 Sabaton - Primo Victoria
16 Shining Path - Freedom
17 Spheric Universe Experience - So Cold
18 Twelfth Gate - Inner Core
19 Lydian Sea - Arhitect Of Humanity
20 Shadow Gallery - The Archer Of Ben Salem

_________________
Telefoni zvone, a Ăˆarls Bronson je samo jedan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 24, 2006 7:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Pa ako netko hoce:

matthias-LIVE at Katrina


Skinuto. Super. Onak dobro za opuštanje, lagano je za slušanje.

Thanx Tina.

:-({|=

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 25, 2006 7:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Prvo i osnovno- Allanis Morisette (da pišem i pjevam- to bi bilo to!)
2. Cramberies
3. i dalje Enigma
4.Chaikovski (ovo vjerojatno nisam dobro napisala!)
5.Red hot chilli peppers
6.I lagala bih da ga preskočim- Edo Maajka (tamatika, da ne može biti bliža ovom forumu, a ja volim jednostavan izričaj, šta da vam pričam...!)

Eto nisam baš solfisticirana....al šta je tu je!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Muzika ?
PostPostano: sub maj 20, 2006 5:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Sta mislite o muzici koji se baziraju na ovoj vrsti nauke ? ja slusam hiphop i ima dosta interesantnih artista koji zadiru u polja metafizike,UFOa itd itd... par imena su Immortal Techniqe-revolucionarni hiphop,sve snake je usmjerio protiv busha i urota amerikanaca cak i u pojedinim pjesmama spominje lizarde,tu imamo i The Devilz Rejectz-metafizicki battle hiphop,ima dosta jakih metafora,Maccabeatz- kao i predhodni... na nasim prostorima nisam bas primjetio puno ovakvoe muzike a kamo li hiphopa..mislim ja sam u zadnje vrijeme se bazirao na ovakve pjesme i to u "mojim" krugovima i nije bas popularno..mnogo raje nekonta te stvari i odma sam postao izopacenik,ludjak,budala u krugovima u kojim se krecem..

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3367 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 169  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz