Sada je: čet mar 28, 2024 5:32 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3367 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 169  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Omiljena vrsta muzike
PostPostano: pon okt 03, 2005 9:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Koja muziku najvise volite da slusate,ili koje grupe.

Ja najvise slusam metal,punk i hardcore,a pomalo i rap.
Omiljene grupe su mi SlipKnoT,System of a Down,Wednesday 13,Puff Diddy,TBF(pa naravno papilova rulz:)...

A sad malo vi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 03, 2005 9:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Goa, trance, techno ( ali ne sve podvrste )... partijane dobre...

Nekad mi paše ambijentala, a ponekad čak psihodelic trance... ali i minimal, ovisno o raspoloženju.

Uglavnom, dancerice... grupe ili DJ-i, svejedno koji, samo da dobro sviraju.

Ovdje bi htio napomenuti da slušam materijale, a ne njihov izvor. Nije bitno tko "svira", bitno je da je dobro i kvalitetno.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 03, 2005 9:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
Hm, zar je SOAD metal? Kolko ja znam to je nu metal koji nema veze s metalom :shock:

Dalje: P. Diddy??? :roll:


Ne slusam metal, mada Metallica ide(od Ride the Lightnihng preko Mastera pa dalje Black ide. St. Anger ne pikam metallica je mrtva).

Dalje: industrial, rock, hard rock(Iron Maiden, Bruce Dickenson)
Zavisno od raspolozenja pukne se i sa: New Age, Balasevic, B. Chorba, B. Dugme, C. Jabuka etc ... :P

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 04, 2005 2:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 29, 2005 8:43 pm
Postovi: 45
psychodelic/goa trance za dušu...
medativna glazba...za spoznaju
čorba...za trenutačne nebuloze

tehno/house/trance/

and free improvisation

Ne mentalna talasanja


Zadnja izmjena: virtuall; uto okt 04, 2005 6:30 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 04, 2005 4:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Techno & Trance

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 04, 2005 5:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
jazz
ali bavim se elektronskom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 04, 2005 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 26, 2004 4:54 pm
Postovi: 187
Lokacija: Tuzla
Goa, razni izvodjaci. Izdvojio bih: Astral Projection, MFG (Message From God) i California sunshine. Tematika muzike je identicna ovoj o kojoj se raspravlja na forumu, dakle: svemir, UFOs, alieni i sl. :)

_________________
"When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. Sometimes there's a moment as you are awaking, when you become aware of the real world around you. But you are still dreaming."
http://ufos.tk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 06, 2005 10:07 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet sep 15, 2005 11:12 pm
Postovi: 5
Lokacija: Zabok
Heavy, Thrash Metal. Disco 70's & 80's. Uglavnom to.

_________________
I reèe Bog neka bude špek. I bi špek.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 9:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
vi sto slusate tehno,inace ja sam DJ. Ime mi je DJ Frozen,ako ako zelite mogu vam poslati CD cim zavrsim album.Za sad imam 11 pesama...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 10:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 04, 2005 2:36 pm
Postovi: 57
Lokacija: Zagreb
Nekako mi najbolje sjeda lagana i jazzy muzika nakon nekoliko godina sušanja techna i slicnh nabijacina.

NuJazz, acid jazz, downtempo, lounge, chill out, deep house, house, hip-hop, rap i naravno goa moja prva ljubav!

Od producenata najdrazi: thievery corporation, st. german,down to the bone, jazzanova, masters at work, miguel migs, lemongrass, clan greco, scott grooves... ima ih tona

Sta nitko ne slusa kuruzu? (naradnjake) sada je to u modi pa reko mozda netko odavdje to slusa (makar sumljam)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 07, 2005 3:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
st german su odlični


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 3:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2005 10:12 pm
Postovi: 121
Slusa i ja Trance,Psichedelic... ja bi izdvojio Phoenix,Shiva Shidapu,Astral projection,Infected mushroom.... :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 14, 2005 11:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Uglavno slušam klasičnu glazbu, ali ne svih autora, a ostalo prema unutrašnjem raspoloženju.

Tko zna, možda netko neku svoju "omiljenu grupu" nađe i u ovoj knjizi:

slika

Možete je besplatno skinuti u PDF formatu ovdje!

Iz recenzije:
"Ova knjiga želi ukazati na vezu koja postoji između različitih rock-izvođača i tajanstvenog područja okultizma. Osim filmskih redatelja, spisatelja i umjetnika, postoje i glazbenici koji se bave crnom magijom, spiritizmom i sotonskim kultovima te svoju „poruku“ žele predati ljudima.
Autor ove knjige u svojim je istraživanjima skupio zanimljive i nedovoljno poznate podatke o popularnim rock-grupama. Misteriozni, najčešće nepozanti „zakulisni“ život različitih rock izvođača autor osvjetljava na temelju brojnih podataka i činjenica, donoseći šokantna otkrića. "


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 14, 2005 1:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Sofija je napisao/la:
Tko zna, možda netko neku svoju "omiljenu grupu" nađe i u ovoj knjizi:

slika

Možete je besplatno skinuti u PDF formatu ovdje!

Iz recenzije:
"Ova knjiga želi ukazati na vezu koja postoji između različitih rock-izvođača i tajanstvenog područja okultizma. Osim filmskih redatelja, spisatelja i umjetnika, postoje i glazbenici koji se bave crnom magijom, spiritizmom i sotonskim kultovima te svoju „poruku“ žele predati ljudima.
Autor ove knjige u svojim je istraživanjima skupio zanimljive i nedovoljno poznate podatke o popularnim rock-grupama. Misteriozni, najčešće nepozanti „zakulisni“ život različitih rock izvođača autor osvjetljava na temelju brojnih podataka i činjenica, donoseći šokantna otkrića. "



Sofija,

procitao sam gornju knjigu. Tip koji ju je napisao mi se cini malcice trknut.
Realno, ja sam se gusio od smijeha dok sam je citao. Suze su mi isle na oci. Pazi, ja nisam rekao da tip nije u pravu nego da je ta knjiga odlicna da u covjeku pobudi strah od Baba - Roge. Dakle informativna na nacin da "svi cete vi gorjeti u paklu". To jednostavno izbija iz tipa i on to nije u stanju sakriti u svojim recenicama.
Smijesno...

Tim vise sta sve grupe koje sam slusao su navedene vrlo precizno u toj knjizi. Neke koje slusam nisu navedene jer mislim da bi se ovaj tip onesvijestio da ih cuje a kamoli vidi ili ne daj boze procita tekst jer je vecina tekstova prakticki nerazumljiva na slusanje i dok ih ne procitas 0 bodova.

Sve u svemu moje misljenje iz mog iskustva je da postoje tri nivoa glazbe na koje covjek treba paziti jer je to sve samo ne naivna stvar. Nasi najdrazi glazbenici imaju glomazan utjecaj na stvaranje nase podsvijesti a nasa podsvijest ima presudni utjecaj na nasu stvarnost.
Slusanje glazbe je samprogramiranje na dnevnom nivou. Pustiti to van kontrole ili ne biti svjestan toga je ogromna greska. Problem je da se sa razine podsvijesti na razinu ostvarenja stvari spustaju na vrlo suptilan i prirodan nacin i tesko je ljudimo odrediti zasto se i od kud stvari desavaju. Cula su okrenuta prema van a samo se na njih oslanjamo.
Otud neznanje.

Dakle to ide otprilike ovako.
1)
Nivo kojeg svi cujemo. Dakle zvukovi kao takvi.
Vrlo veliki utjecaj jer i na onom najnizem nivou muzike dakle cistom zvuku postoje utjecaji koji povecavaju entropiju sustava i oni koji smanjuju entropiju sustava.
Postoji slican clanak i na ovom siteu o eksperimentu jednog Japanca koji je muzici pustao raznu muziku i biljezio razne efekte na vodu.
Dakle muzika manje entropije je radila lijepo definirane kristale (veca uredenost sustava -> manja entropija) dok je muzika suprotnog polariteta davala amorfne neuredene kristale bez ikakve simetrije. To jest to ni nisu bili kristali u tom klasicnom znacenju. Recimo muzika izuzetno visoke entropije su razni trance elektronika, heavy metal i gotovo manje vise sva danasnja glazbe (cisto opcenito govoreci o zanrovima). Klasika tipa Mozart je imala dobar efekt recimo. I Bethoven.

Ljudi koji su malo izucavali neurolingvisticko programiranje neka malo obrate paznju na uporabu glagola kod ljudi koji su upravo slusali muziku koja im se svida...ne znam nesto tipa rock'n'roll ili tako nesto.
Uglavnom to je glazba strasti. Strast je u covjeku adrenalin. Adrenalin je hormon straha takoder. Strast je bijeg i strah za organizam a to za organizam je smrt.

Dakle glazbu koja je entropicna cete prepoznat po naletu adrenalina (dakle isto ono sta ce se desiti kada vas tigar napadne) bez obzira na zanr. Ona tjera na akciju uglavnom i "rasprsuje" strukturu. Otud njeno entropicno djeovanje na vodu recimo koja uzgred budi receno je ogromni dio naseg tijela. Jos nesto. Odredene vrste "pozitivne" muzike daju razlicite kristale. Ovo je dijlom povezano i sa 3 nivoom. Dakle sama muzika je struktura, dakle informacija. Mi slusanjem muzike i bez reakcije na nju hocemo necemo primamo informaciju. To sta je ne razumijemo culima jer je ne mozemo dekodirati ne cini je manje utjecajnom.


2)
Nivo u kojem je svasta. Uglavnom se bavi svjesnim dijelom. Od imagea do filozofije muzike same. Ali tu bi prevashodno naveo tekst. Dakle bez obziira na podsvjesni dio koji prima ove ili one utjecaje direktno u sustav (dakle podsvjesno) tu je i svjesni dio koji je u stanju dekodirati nesto sta razumije (hrvatski, engleski tipa "Zivjela Sotona" i sl.) i to svjesno staviti u sustav. Dakle ono sta se ponovi 1000 puta postoje istina. Tako i ono sta se cuje 1000 puta postaje istina. Tu ne pricam o tome da trebamo biti 100% koncetrirani na tekst. Mi i kad pricamo sa nekim i ne obracamo paznju nas senzorni sustav prima i dekodira. Tu su jos subliminalni utjecaji i sl. Duga prica uglavnom.

3)
Ono sta se cini mozda ne toliko vazno ali to je autorova namjera iza pjesme. U toku kreacije on direktno oblikuje finije razine muzike koju ce taj suptilniji nivo licnosti cuti na toj razini.

To je ovako ukratko. Mozda netko ko je upoznat sa vedskim pojmom zvuka dakle 4slojnim zvukom od kojih danas ljudi cuju samo onaj najnizi (akusticke valove) moze mapirati taj sustav na ovaj kojeg sam gore naveo otprilike.

Ono sta je tema za sebe i sta posebno me ponakad zaokupira to je danasnji trend digutalizirane muzike. Digitalizirana muzike je "odsjecena" na taj nacin da to uho ne primjeti. Ali ima netko tamo ko to primjeti. Slicno razmisljanje sam citao u knjizi od covjeka imenom Pogacnik "Elementarna bica" gdje navodi slican problem. To mozda ovih dana jos spomenem za sad bi to bilo to.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 14, 2005 2:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
OPO,
nemam što dodati - uglavnom se s tobom slažem u tvom kratkom osvrtu na tu knjigu.
Činilo mi se ipak prikladno na ovom topicu na nju skrenuti pažnju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 15, 2005 12:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
OPO:
Citat:
Slicno razmisljanje sam citao u knjizi od covjeka imenom Pogacnik "Elementarna bica" gdje navodi slican problem. To mozda ovih dana jos spomenem za sad bi to bilo to


Možeš li reći o tome više? Čitala sam Elementarna bića, a i neke druge knjige od Pogačnika, svaka mu čast...
Ovoga se stvarno ne sjećam, što spominješ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 15, 2005 1:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Obrati paznju dok je spominjao elementarna bica zraka mislim (nisam 100% siguran moram pogledat) koja su zaduzena za osjetilni dio stvarnosti...konkretno muziku (muze umjetnosti)...koja je primjetio dok je bio na nekom koncertu u Sloveniji u nekoj crkvi i dok ih je promatrao za vrijeme koncerta. Nacin na koji muziku "pletu" u stvarnost i njihove probleme jer ne razumiju "neprirodnu" muziku. Digitaliziranu glazbu...

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 15, 2005 6:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Sjećam se nešto, morat ću ponoviti gradivo kad stignem... sjećam se onih elementarnih bića koja opisuje u 'mehaničkim napravama' - kako pokreću kotače automobila i sve drugo što se rotira i miče :D
Bit će da ne razumiju digitaliziranu muziku jer je valjda kaotična, ne povinjava se matematičkim obrascima u muzici...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 15, 2005 1:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Organski portal osobno je napisao/la:

Sofija,

procitao sam gornju knjigu. Tip koji ju je napisao mi se cini malcice trknut.
Realno, ja sam se gusio od smijeha dok sam je citao. Suze su mi isle na oci. Pazi, ja nisam rekao da tip nije u pravu nego da je ta knjiga odlicna da u covjeku pobudi strah od Baba - Roge. Dakle informativna na nacin da "svi cete vi gorjeti u paklu". To jednostavno izbija iz tipa i on to nije u stanju sakriti u svojim recenicama.
Smijesno...


Ovo apsolutno potpisujem, čitao sam tu knjigu i ubijao se od smijanja hehehehe... Još k tome tip opisuje neke bendove tipa Nazareth, THE EAGLES (HAHAHAHA) itd. Hehe, ja sam slušao a nekad si i sad pustim najbrutalniji death ili black metal tipa Dying Fetus, Forlorn ili nešto deseto pa se smatram ispunjenijim ljubavlju, tolerancijom i što je najvažnije zdravim razumom nego mnogi drugi hehe...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 15, 2005 1:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Jana je napisao/la:
Sjećam se nešto, morat ću ponoviti gradivo kad stignem... sjećam se onih elementarnih bića koja opisuje u 'mehaničkim napravama' - kako pokreću kotače automobila i sve drugo što se rotira i miče :D
Bit će da ne razumiju digitaliziranu muziku jer je valjda kaotična, ne povinjava se matematičkim obrascima u muzici...


Zgodno objašnjenje. I vrlo vjerojatno.

Što se tiče same teme, slušam stvarno svašta, ne ograničavam se na žanrove jer u suštini nisu bitni. Zato se jako dobro mogu poistovjetiti sa ovom sistematikom koju je OPO izložio i moram reći da je "treća komponenta" možda i najvažnija. Iako me stvarno glazba zanima na svim razinama, od same glazbe preko tehnike i načina sviranja, raznih instrumenata, zvukova, tekstova, aranžmana i kompozicije te PRISTUPA samoj glazbi a što je najvažnije glazbi kao mediju prenošenja nekih informacija. Mišljenja sam da je glazba jedan od najboljih (ako ne i najbolji) medija za prenošenje istih. Ne nužno informacija "danas je tekma Hvatska - Švedska" (:lol:), već više ideja i predodžbi mentalnih stanja. Mislim da je i glazba više nego odlično sredstvo za ekspanziju uma (prije svijesti) i širenja obzora. Najviše volim i uživam u glazbi (i svemu što dolazi uz nju još više) koja stoji iza imena prog rock. To je i sam po sebi prilično širok pojam jer obuhvaća puno drugih stilova tipa RIO (rock i n opposition), avangardni prog, jazz rock, psihodelija, zeuhl, kraut-rock, itd. itd. U suštini tu glazbu volim zbog inteligentnog pristupa, dobrih tekstova, čestih promjena (tako da je sve kao jedan veliki audio-film što na kraju krajeva i jest) i raznolikosti. Pod raznolikost mislim na inteligentni balans između akustični i električnih dionica, između "žešćih" i blažih djelova itd. itd. Nešto prekrasno i jednostavno neopisivo za osobu koja slično ne doživljava :).

S druge strane volim dobar folk (ne mislim na narodnjake naravno heh), akustične gitare i OBOŽAVAM zvuk flaute. Ona se također često koristi u mnogim prog rock bendovima tipa Jethro Tull, King Crimson, Focus itd. Volim i heavy metal u svim nijansama, ali tu dolazi najčešće ona "treća komponenta". Naizgled isti bendovi su u suštini skroz različiti. Neki mogu pobuditi nešto u tebi, dok si na neke čisto hladan. U suštini metal je jedna lijepa i bogata forma. Za one koji vole "mračnije" stvari i estetiku ružnoće nađe se tu prekrasnih i pametnih bendova u nekim nazovimo ekstremnijim metal vodama.

Elektroniku, i to prvenstveno loš techno sam slušao jedno vrijeme kojih 3-4 godina, dok nisam više ništa mogao naći u tome što bi me "stimuliralo". Mišljenja sam da je to glazba za ljude kojima se neda razmišljati više o glazbi samoj i kojima se neda razmišljati o nekoj fuziji umjetnosti kao što je to u prog rocku recimo. Ne krivim ih :). Što se tiče "ozbiljnije" elektronike nađe se tu cijela hrpa genijalnih bendova, a danas na kraju krajeva rijetko koji bend, nema elektronskih elemenata bez obzira na stil koji svirao. Mislim da mi je slušanje glazbe (a pogotovo techna) od malena dalo dosta dobru podlogu za ritam dalje, a možda sam samo "rođen" s time :). A možda i jedno i drugo, nije ni važno na kraju krajeva.

Volim glazbu, volim diverzitet i mogućnosti koje ona pruža i mislim da koliko postoji ljudskih mentalnih stanja i osjećaja, toliko postoji i različitih "vrsta" glazbe i načina na koji ona može djelovati. Iako smatram da ne postoji neko "zapisano pravilo" koje vrijedi za sve, dakle aha ova glazba sada djeluje agresivno i isključivo agresivno, a ova opuštajuće. Mislim da ovisi o raspoloženju prvenstveno i o nekim nazovi apriornim formama u našoj glavi, svijesti čemu već koje onda dalje determiniraju kako će nešto na nas djelovati. Jer ima trenutaka kada neku "opuštajuću" glazbu ne možeš slušati a teška brutala ili "kaotična" glazba te opusti. Nevjerojatno zar ne? Pa mislim da i nije toliko, ipak smo mi ljudi kompleksnija bića da bi sve bilo tako jednostavno zar ne?

;)

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3367 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 169  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz