Sada je: sub apr 27, 2024 7:05 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: sri jul 14, 2010 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Klejbezabla je napisao/la:
Ah Zaratustra, taj matori prdonja... :-"


BAŠ!!!

:mrgreen:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: čet jul 15, 2010 11:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
aamon je napisao/la:
Klejbezabla je napisao/la:
Ah Zaratustra, taj matori prdonja... :-"


BAŠ!!!

:mrgreen:

:love3:


I očekivao sam ovakove reakcije.
Da se razumijemo, ne slažem se ni ja 100% sa Nietzche-ovom Zaratustrinom govorancijom,
ali određeni dijelovi nam mogu pomoći da dođemo do odgovora na ovo pitanje većeg jaza između muškaraca i žena.
BTW, na ovakve teme odmah se usplahire duhovi i vječiti rat ž vs m okupira prostor, što je vidljivo u nekim prethodnim postovima.
Po mom mišljenju bilo je i nekih razmišljanja koja su pogađala srž problema.

Bilo kako bilo, da bih lakše izložio svoju ideju poslužit ću se primjerom magnetizma.
Zamislimo da je idealna žena, esencijalna sa svim osobinama koje čine ženu ženom na sjevernom polu. Na drugu stranu, idealan muškarac je na južnom polu.
Na polovima je magnetizam najjači, i silnice privlačenja idealne žene i idealnog muškarca su najjače i najduže.
Sad zamislimo ženu koja je donekle udaljena od sj. pola i bliža je ekvatoru. Što je dalje od sjevernog pola on je manje idealna žena. Za lakše daljnje razumijevanje takvu ženu nazvat ću manje-žena.
Isto tako vrijedi i za muškarca koji se udaljio od južnog pola i bliži je ekvatoru, zvat ću ga manje-muškarac.
Privlačenje ovih dvoje je slabije od idealnog primjera, silnice su slabije i kraće.
Na ekvatoru je biće ne-žena i ne-muškarac.
Ovako bi se mogla pojasniti i pojava homoseksualizma, npr. kad manje-žena prijeđe ekvator ona postaje manje-muškarac i privlačit će manje-žene koje su ostale na sjevernoj hemisferi. Isto vrijedi i za muške homoseksualce, koje mi na ovim prostorima najčešće zovemo pederima.
Statistike nepobitno govore o porastu broja homoseksualaca kao i porastu broja razorenih brakova.
Jedan od razlog je što se pojavljuje sve više manje-žena i više manje-muškaraca koji su sve bliže ekvatoru.

Dakle odgovor na pitanje većeg jaza i polarizacije je sljedeći: Polarizacija je manja, čime je privlačnost manja a čime je jaz veći!

Sljedeće što se postavlja je pitanje je: "Zar su zbilja žene danas sve više manje-žene, a muškarci sve više manje-muškarci?"
Tu uskače Zaratustra da bi lakše razumjeli esenciju (bit,srž)žene i esenciju muškarca.
I odmah tvrdim, sljedeće (makar me sve žene odmah optužile da sam zaostali muški šovinista): Najženskiji čin jedne žene je porođenje djeteta, donošenje na svijet novog života. Kakav veličanstven čin. Skidam kapu svim trudnicama i majkama; priroda, Bog, Univerzum(kako tko vjeruje) su vam dali najbitniju od svih zadaća: rođenje novog života. I žena će učiniti sve da dođe do ostvarenja ovog čina. Zaratustra: "Na ženi je sve zagonetka, i sve na ženi ima jedno rešenje: ono se zove trudnoća. Muškarac je za ženu sredstvo: cilj je uvek dete."
Svo žensko djelovanje podređeno je ovom cilju! (govorim o ženama koje su još dovoljno blizu sjevernog pola)
Djelovanje s ciljem da se rodi novi život je esencija žene. I da se kasnije očuva, da se osigura djetetov napredak.
Priroda je učinila dvoje različitim, iako smo i isti.
Stvarno postoje temeljne razlike između muškarca i žene.
Kroz povijest ćemo vidjeti da je muškarac bio ratnik, lovac, farmer, a ženin i djetetov opstanak je OVISIO o tome je li muškarac veliki ratnik, sposoban lovac i farmer. Muškarac je osiguravao fizički opstanak: braneći ih od neprijatelja te osiguravajući vodu,hranu i ognjište.
Zaratustra:"Muškarac treba da bude odgajan za rat, a žena za odmor ratniku: sve ostalo je ludost. Za preslatko voće – ne mari ratnik. Zato mari za ženu; opora je još i najslađa žena."
Obzirom da je bila OVISNA, žena nije mogla nametnuti svoju volju, nego da bi zadržala muškarca morala se služiti svim postojećim ženskim arsenalom: zavođenje, tajnovitost, lukavstvo, ona je koristila sve što joj daje njezina emocionalna i duhovna inteligencija, i to djelovanje je obnavljalo njenu ženstvenost. Ona se razvijala i rasla kao žena.
Jednom kad je žena nametnula svoju volju, problem je nastao.
Da kažem ovako: Nije sportaš onaj koji gleda sport na tv-u.
Primjer kod žena: Manje-žena koristi medicinu da bi spriječila nastanak mlijeka u dojkama koje je najbolje za ishranu bebača. Gluhe su i na upozorbe liječnika. Istovremeno uživa gledati svog muža, manje-muškarca kako hrani bebu iz bočice s vještačkim sadržajem. Višestrukih li negativnih posljedica: manje-žena je manje zdrava, beba slabije napreduje, manje-muškarac preuzima žensku ulogu. Sve to u ime jednakosti!
Da se razumijemo, nisu samo žene odgovorne za ovo današnje stanje, jednaka je krivica i na muškima. Ovi opet nameću neke standarde za fizičke izglede, industrija (matrix) maksimalno forsira fizičko i materijalno, pa odjednom čujemo za nove bolesti kod žena: anoreksija i bulimija.


Još želim nešto naglasiti: Kad žena nametne svoju volju muškarčev ego je poljuljan, libido postaje nesiguran a posljedica je da mu "nemere kipat'", kako se netko slikovito izrazio. Dakle i seksualna potencija je ugrožena. Ne postojanje privlačnosti i redovitog seksa uvelike doprinosi razvodu braka.
Koliko je ego-libido bitan za muškarčev identitet pojasniću starim vicem, unaprijed upozoravam da je pomalo vulgaran:

Crnogorac je optužen za silovanje gospođe NN i na sudu odgovara na pitanja tužitelja.
Tužitelj:"Prema riječima gospođe NN vi ste dotičnu dočekali u mračnoj ulici RR"
Crnogorac sučući brčine: "Laže kučka, laže".
Tužitelj: "Zatim ste je grubo prislonili uza zid i strgali odjeću s nje."
Crnogorac: "Laže kučka, laže".
Tužitelj:"Prema njenim riječima onda ste skinuli svoje pantalone i donje rublje."
Crnogorac:"Laže kučka, laže."
Tužitelj:" A onda ste je podigli u naručje, ubacili svoj ud u njenu vaginu i tako ljuljajući je u naručju prohodali 300 metara do drugog kraja ulice."
Crnogorac: "Ej vala, što jes jes, istina je."


Ispade veći tekst nego sam planirao, nadam se da nisam nikoga uvrijedio. Volio bih vidjeti suvisle kkomentare, ali bez prizvuka uvrijeđenosti i branjenja ženskog ili muškog položaja. Tvrdim da uzroci ovakvog stanja ne leže samo u ženama. Svi smo jednako krivi.
:love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: čet jul 15, 2010 7:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
@ langolijer

Rekli bi ti stari ljudi: "PUNO ZUJIŠ - MALO MEDA DAJEŠ!"

Narafski da sam se šalio na temu Zaratustre i na onaj njegov stil:
"Ako si pravi muško - IMA DA RATUJEŠ BRE!!!, a ako si prava žena ĆUTI, PIZDA TI MATERINA!!!"

Ma, daj provaj shvatit: Meni je šablon ratovanja - totalno OUT!
Isto tako šablon da su žene manje vrijedne - još i više OUT!

A sad, da smo svi tome krivi, što je eto "tako", govoriš da smo tome podjednako "krivi" i muški i žene...
Bez veze!
Nismo krivi i NEMA KRIVICE!

Jednostavno završava jedno razdoblje i počinje novo - BOLJE!
A u tome Novome Vremenu Zaratustra će stvarno zvučati kao onaj tvoj vic s kraja posta!

:angel4:

:hello2:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: čet jul 22, 2010 7:42 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri jul 21, 2010 9:02 am
Postovi: 19
Apsolutno se slažem s tobom! =D>
Koja krivica? Pa te iste ratinički nabrijane muškarčine su rađale i odgajale žene koje su bile manje vrijedne?! I gdje je onda krivica i krivac?! :?: Sve se svodi na jedno.
Na kraju krajeva i žene prije 50 godina su bile 'više vrijedne' iz perspektive žena prije 150 godina....hvala Bogu....sve se konstantno mijenja...

_________________
"Smijete mi se što sam drugačiji; a ja se smijem vama što ste svi isti."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: čet jul 22, 2010 8:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 01, 2010 7:36 am
Postovi: 127
Tako je.
:love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: čet jul 22, 2010 3:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
@ nimita & @ langolijer

Hvala vam na razumijevanju!
Jer Razumijevanje je prvi korak do Ljubavi!
A kad je ta Ljubav u srcu, svaka pjesma zvuči drugačije!!!

:love1:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: sri mar 23, 2011 9:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
Nisam bas neki govornik, niti pisac, ali probacu.

Nema muskarac i zena, nego muska i zenska energija. Magnet se sastoji iz oba polariteta, bas kao i mi, iz obe energije. Kad nema obe, to nije magnet. Leva i desna, crna i bela, pozitivan i negativan polaritet, anti i hrist. Bog i Belzebub.

Bog je Belzebuba odvojio od sebe, da mu bude ogledalo, da bi lakse sebe posmatrao. Tako su i ove dve energije, suprotni polariteti tu da bi se privlacili, dopunjavali jedno drugo i bili ogledalo jedno drugom. Zenska energija ili pol je ogledalo najdubljih, podsvesnih muskih stremljenja ili strahova. Tu mu je, na izvol`te. Non-stop pred njim. A on samo besni, kad nije po njegovom, muskom, a ne vidi jadnik da je to samo odraz u ogledalu. On posmatra muski deo, svojim umom, ali sto je najvise skriveno, mu se oslikava u zeni.

Ako neko kaze da zvuci zbunjujuce,shvaticu.

Predlazem da pogledate film Antihrist, ovim ocima.

Film http://thepiratebay.org/torrent/5648469 ... vdRip_xvid
Birajte prevod http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx ... ist&jezik=

Voleo bih videti komentare i analizu filma.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: čet mar 24, 2011 6:31 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet feb 05, 2010 11:15 pm
Postovi: 24
Gledao sam taj film prosle godine,takodje na preporuku nekog forumasa,i zazalio sam.
Ideja je mogla da se prikaze na mnogo prihvatljiviji nacin,a izabran je najbizarniji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: ned apr 03, 2011 8:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
Citat:
Nema muskarac i zena, nego muska i zenska energija. Magnet se sastoji iz oba polariteta, bas kao i mi, iz obe energije. Kad nema obe, to nije magnet. Leva i desna, crna i bela, pozitivan i negativan polaritet, anti i hrist. Bog i Belzebub.


Kako neko kao muskarac moze spoznati u sebi onaj drugi, zenski, deo?

Ako smo sastavljeni od obe energije, zar nije potrebno spoznati obe, u sebi, i osvestiti ih, da bi spoznaja bila kompletna?

Spoznati sebe, koji se sastoji od obe energije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: pon sep 05, 2011 9:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 12:48 am
Postovi: 96
Lokacija: Planeta Zemlja/Srbija/Beograd
sconnection je napisao/la:
Gledao sam taj film prosle godine,takodje na preporuku nekog forumasa,i zazalio sam.
Ideja je mogla da se prikaze na mnogo prihvatljiviji nacin,a izabran je najbizarniji.


Takodje sam pokušao da ga pogledam ali američki filmovi su većinom bedni pokušaji...
Obrisao sam film iz kompa posle čak pola sata(dao sam mu šansu).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: pet nov 04, 2011 5:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
Matematika je vrlo jednostavna:

1.) Odgovornost, ozbiljnost i ambicija ka svojim stvarima tj. zivotnim zeljama i ne jebes 5/9.
2.) Samouvjerenost do maksimuma
3.) Ne imat bas neke dlake na jeziku. Ono, malo pripazis sta kazes ali uglavnom, kazes sta zelis i ne mislis.
4.) Budes konkretan tako da zna da konkretno moze racunat na tebe.
5.) Budi ono, makar se trudi u lezecim dolinama i ono, kad zadovoljis sebe, vidi ako ces, razmisli da i ti zadovoljis nju :rofl
6.) Nemoj se zaljubit vec gledaj i druge cure okolo. Ako si u vezi i ako gledas, ne znaci da varas dok zapravo ne prevaris. No ono, nikad ne dozvoli da te jedna otme.
7.) Cim vidis da ide nesto po krivu, drito rezi stvari. Ne cekaj jebenog momenta i onaj muski "ma pustit cu je da radi sta radi". NEEEE! Veliko ne.

To je kad si sa mulicama a kada si sa velikim curama... Sretno druze to je jedino sto ti mogu reci.

No sto si veci "umjereni gad" to ce one vise da sline za tobom. Ako se drzis nedostizno, slinit ce za tobom. Zene vs. Muski su postali ko sapunice i USA filmovi.

I tako ides, krocis i jednom, naletis na neku koja se full zaljubi u tebe do usiju i ti u nju i tada fasade mogu da pocnu padat. Do tada? Boli te ona stvar jer vjeruj, njih boli ona stvar takodjer :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: pet nov 04, 2011 6:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 29, 2011 11:24 pm
Postovi: 92
U vezi nekih stvari si waax upravu. To budi "supak",radi sto ti hoces,nedaj se zaj... i te stvari. Al "realno" gledajuci to prolazi samo kod onih fufica koje se pale na Holywood i americki stil zivota(dobar auto,novci, i da joj se dobro poseksat) :angel4: . Ako ces tak ode tvoj duhovni razvoj uku... sa oprostenjem :rofl .. Evo iskreno mogu reći i to sam otvoreno prijateljicama reko ; "vama kad muski priđe kulturno,kaže joj kak mu se svida i da bi volio kad bi mogli otici na piće il tak nest" dobar dio njih pomisli odmah koji je ovo slabić(odnosno odjeb). Jednostavno ovo su žalosna vremena za živjeti po pitanju ljubavi i ljudskih vrijednosti,tak da se moze o ovoj temi pričat još narednih 100god. Jedino šta reći kad tad naiđe ona pred kojom nemoraš glumit nesta u budes jednostavno sto jesi. :love11:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: sub nov 05, 2011 12:32 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Koliko vidim sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena je samo u novinama, filmovima... odnosno u nečijoj kampanji, ili novinari jednostavno nemaju o čem pisati a moraju predati članak htjeli ili ne ako hoće zadržati radno mjesto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: sub nov 05, 2011 10:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
Evo jedan citat iz knjige Jovana Dučića-Blago Cara Radovana:
Ništa ne upropasti ljubav koliko čovjekova preterana dobrota. Da vas žena voli ženski, morate s njom postupati muški. \:D/
Treba biti tiranin ali dobar, onakav kakvog je Renan tražio za gospodara države.Žena treba da vidi jači spol od svog,jer ne voli mučenika u ljubavi čak ni dobrotvora, nego zaverenika i razbojnika. Žena vas najviše voli kad ima da ona prašta vama a ne vi njoj.Pred velikom dobrotom čoveka, žena gubi spolni osjećaj na kojem je kod nje mnogo sazdano; a samo snaga čovekove volje izaziva snagu njenog spola.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: sri jul 25, 2012 5:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 19, 2012 9:34 am
Postovi: 107
Bianconero1983 je napisao/la:
Evo jedan citat iz knjige Jovana Dučića-Blago Cara Radovana:
Ništa ne upropasti ljubav koliko čovjekova preterana dobrota. Da vas žena voli ženski, morate s njom postupati muški. \:D/
Treba biti tiranin ali dobar, onakav kakvog je Renan tražio za gospodara države.Žena treba da vidi jači spol od svog,jer ne voli mučenika u ljubavi čak ni dobrotvora, nego zaverenika i razbojnika. Žena vas najviše voli kad ima da ona prašta vama a ne vi njoj.Pred velikom dobrotom čoveka, žena gubi spolni osjećaj na kojem je kod nje mnogo sazdano; a samo snaga čovekove volje izaziva snagu njenog spola.


Mislim da se zamena polariteta desava kada muskarac, pod uticajem svoje majke diktatora, pocinje da bude previse minus pol. Tada zena prepoznaje tu frekvenciju, koju on neizostavno siri, pa ona pocinje da se ponasa kao plus.

Kod normalne privlacnosti, zena je minus-zemlja, i ona zeli da bude gledana, da se energija usmerava prema njoj. Da se u nju ispuca.
Muskarac je onaj koji gleda, divi se i sakupljajuci tako svoju energiju, koju je u stvari ona pokrenula, ispucava u nju.

Danas su postavljena dva videa o tome, a ja sam prepodne razmisljao o tome, dok jos nisam ni znao da cu videti ta dva videa.

Normalno kretanje energije
Suprotno kretanje energije


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: sri jul 25, 2012 6:04 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 15, 2012 1:59 pm
Postovi: 28
Lokacija: Astral
Previše uopšten uvodan post i karakterističan za uzrast puberteta. Nije opisao ženu, već neku klinku mlađu od 25 godina.

Žena neće izaći na sastanak da bi muškarcu rekla da samo želi da budu prijatelji. Doduše, taj izraz prijatelji upotrebio je svaki sa kojim nisam htjela da se vidim: "Ali ja samo želim da budemo prijatelji." :-k

_________________
When you have ruled out the impossible, whatever remains, no matter how improbable, must be the truth.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: sri jul 25, 2012 7:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 08, 2007 1:18 am
Postovi: 303
Lokacija: Unimatrix One
@Layla

Možda če ti ovaj kratki prevoditelj tipičnih ženskih/muških fraza pomoči da štošta razjasniš.

P.S. - puno je bolje od Google prevoditelja

slika

:evil3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: čet jul 26, 2012 12:39 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jun 15, 2012 1:59 pm
Postovi: 28
Lokacija: Astral
Mnogo vremena provodiš na facebooku.

_________________
When you have ruled out the impossible, whatever remains, no matter how improbable, must be the truth.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: čet jul 26, 2012 3:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 19, 2012 9:34 am
Postovi: 107
Borg je napisao/la:
@Layla

Možda če ti ovaj kratki prevoditelj tipičnih ženskih/muških fraza pomoči da štošta razjasniš.

P.S. - puno je bolje od Google prevoditelja

slika

:evil3:


Ovo se desava kada muskarac postane minus, a zena, shodno tome, postane plus. Suprotan tok energije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sve veći jaz i polarizacija izmedju muškaraca i žena
PostPostano: čet jul 26, 2012 3:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 08, 2007 1:18 am
Postovi: 303
Lokacija: Unimatrix One
Layla je napisao/la:
Mnogo vremena provodiš na facebooku.


Pogrešno.

Niti sam član Facebooka, niti je ovo moja svakodnevica:

slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 74 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz