Sada je: čet jun 13, 2024 5:32 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Pridruzite se : Coloratus Pokret
PostPostano: ned mar 14, 2010 10:51 am 
Pozdrav ekipo!

Evo nakon duzeg vremena ja sam se opet vratio haha al na malo drugaciji nacin nego li prije. Imao sam dosta posla oko slaganja sebe kao i svojih ciljeva a i na koncu konca toga sta meni zivot kao takav predstavlja.

Vise nema ideja od mene, ideje su zavrsene i krenuo sam u rad sa jos par vrlo pozitivnih te osvjescenih jedinki pa da vidimo koliko su stvari moguce da se izmjenjaju.

O cemu se radi?

Coloratus Movement?!?!?!

Zato jer je movement najbliza stvar kako bi se ovo moglo opisat. Ne zelimo biti organizacija niti ista drugo. Dugacak opis bi bio: Coloratus Humanitarian non-profitable Movement.

Vise mozete saznat na:
http://f.coloratus.org

Ako bas zelite na engleskom procitat tocno o cemu se radi:
http://f.coloratus.org/viewtopic.php?f=9&t=9

Glavna domena movementa je:
http://coloratus.org/

Prva ideja koja ce biti postavljena danas ili sutra:
http://ownrgb.com/

Vise o trenutacnom napretku:
http://f.coloratus.org/viewtopic.php?f=4&t=18

Koliko nas je?
10 tocno momentalno. 6 iz Rijeke, 1 iz Australije, 1 iz Meksika, 1 iz USA (NY), 1 Bosna, 1 Japan.

Sponzori?
Ima ih par. Kad se OwnRGB izbaci vidjet ce te sta smo smislili xD :)) Momentalno necu rec nista jer nije jos vrijeme.

Dodatno?
Hladnokrvan, previse realan te dobro osmisljen dokumentarac je u izradi! Nadam se da ce uskoro i on biti postavljen.

Takodjer mozete nas dodat preko:

http://www.facebook.com/coloratus
ili
http://twitter.com/coloratusorg

Tu cemo objavljivat zadnje novosti koje se dese.

Vise o svemu kroz par dana.

Zvati vas da se totalno pridruzite movement-u necemo nikada! Ako itko od vas i bude htjeo se pridruzit morat ce proc kroz puno pitanja prije nego li postane punopravnim clanom nakon cega dobiva momentalno kompletan pristup svemu, majicu, kapu, iskaznicu (ID hahah). Doduse i hrpetinu obaveza koje mora obavljat kako se dogovorimo inace leti van iz glavnog movement kruga.

Mozda vam se to cini suludo no par stvari ispod mozda pojasne stvar bolje:

1.) Nije nam u cilju samo sirit rijec, cilj nam je djelovat. Iz istog razloga ne zelimo postat novi forum na netu koji samo prica o tome. Sa time ne zelim omalavozavat takve forume. Naprotiv, samo imamo drugacije ideje u glavi tako da se unutar svakog odjela isto postavljamo.

2.) Oni koji su u glavnom timu smatra se da su se odlucili jednom zauvjek svoj zivot podarit tome da se dese promjene makar na malenoj razini. Svaka osoba bazira se samo za svoj grad. Ne mozete djelovat na globalnoj razini. To niti jedna jedinka nije sposobna. Malen plan garantira uspjeh. Velik plan, garantira neuspjeh no ako je puno malenih planova veliki uspjeh je zagarantiran. Vrlo jednostavna racunica.

3.) Nije nam cilj odbacit monetarni sustav. Momentalno, bez njega ne mozemo koliko god da se mi kao takvi trudili. Jedino sto mozemo mi kao takvi napravit je smanjit ga ili usredotocit svim mogucim mozdanim vijugama u nekakav plan koji ce rijesit neke kriticne situacije sa kojima se svi mi suocavamo. Zrakom ga necemo rijesit a prepustat stvari slucaju ne zelimo. Sta bi bilo kad bi bilo nije nas moto.

4.) Dokumentarac koji je u izradi temelji se na svim dosadasnjim dokumentarcima ali se dira one stvari o kojoj su svi ili zaboravili ili ne zele dirat. Bit ce hladan, bolan i vrlo realan. Cilj dokumentarca je da apsolutno sve koji ga vide pogodi do jedne vrlo velike granice koju je tesko ignorirat.

5.) Ne odbacujemo ovaj svijet. Zivimo u skladu sa njim i sa svim izmisljotinama koje je izmislio samo na SVOJ NACIN! Coloratus Movement je zapravo eksperiment.

6.) Ne diramo se u religije. Ne diramo se u drzave, njihove vlade. Ne diramo se u tajne ili istine. Ne diramo se u nista. Prazna glava sa drugacijim ciljevima. Nasa misija nije vodit borbu koja ce stvorit jos vise boli i tuge. Nasa misija je preokrenut sve i pocet postavljat neke stvari iz temelja prema gore. Nije nam namjera unistavat ovaj sustav vec napravit nesto za nas drugacije koji imaju svoje zelje, zamisli i ciljeve. Mir, sloga, pozitiva, sreca! Sve izvan toga je :offtopic:

7.) Jesmo li hijerarhijski ili nismo hijerarhijski nastrojeni pitanje je. Ono sto sigurno necemo dozvolit je sama propast movement-a. Svi koji zele mogu se pridruzit i biti punopravni clanovi koji ce isto kao i mi odlucivat sta ce se desit a sta nece. Sa nama su momentalno i diplomirane jedinke, profesori kao i osobe koje imaju doktorate kao i jako puno znanja o svemu i svacemu. Osvjestene jedinke u kratko. Takodjer ne biramo nacine kako da ova stvar uspije. Nemamo ega i suradjivat cemo sa svima. Da bi se ovo ostvarilo treba suradjivat sa svima. Briga nas tko je to i koliko je zla napravio. Ako zeli pomoc ovakvoj stvari bez da TRAZI ISTA osim reklame moze. Ljudi su ljudi. Imamo ih namjeru volit i postivat stagod da su napravili a ne osudjivat. Osudjivanje totalno prepustamo civilizaciji i njihovim ostalim "briljantnim" idejama.

8.) Vrlo je bitno za shvatit da mi ne zelimo ucinit nesto sto je nemoguce ucinit. Kako nam vrijeme bude dopustalo tako cemo i cinit ono sto zaista trebamo. Na zalost u startu moramo od nekud startat a kao sto sam vec naveo, ici protiv svijeta i njegove logike ne mozes uvjek no mozes ici sa ciljem da jednom ides protiv komplente logike. Nas moto je da se krene malenim stopama ka finalnom cilju a to je punom rijecju nas nacin zivota! Ma kakav god da on bio!


Zadnja izmjena: noxten; sub apr 03, 2010 7:35 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se!
PostPostano: ned mar 14, 2010 2:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
Hahaha
Isti k... ko da sam se učlanio u HDZ... [-(

Možeš malo više reci o tome što radite, ti zadaci i o tome malo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se!
PostPostano: ned mar 14, 2010 2:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Pa dobro! Sve to zvuči jako lijepo! na papiru...

U dubini sebe ja te podržavam, ali te upozoravam da vam je VRIJEME ograničeno... pa šta uspijete riješit u ovo malo vremena koliko nam je ostalo... SVAKA ČAST!

Podsjećate me malo na project Zeitgeist i dajem vam punu podršku! :wink:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se!
PostPostano: ned mar 14, 2010 2:30 pm 
Marduk je napisao/la:
Hahaha
Isti k... ko da sam se učlanio u HDZ... [-(

Možeš malo više reci o tome što radite, ti zadaci i o tome malo.



BUHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHA :occasion5: Jelda :))

Ma plan je vrlo jednostavan. Skupit donacije, rastrkat se po gradovima i pocet dizat svoje 'eksperimente' odnosno za sada odmorista di cemo se skupljat. Znaci, skupljamo da mozemo kupit zemljista, da mozemo jest dok gradimo kucice i brvnare, da mozemo dovuc vodu a struja e to ide drugacijim putem odnosno solarno kao i ostali principi. Vecinom ce sve biti home-made tako da nece trebat puno love. Vise ce trebat zalaganja i puno volje. Kad to dvoje imas, vrijeme se lako nadje.

Poanta je zivjet u ovom svijetu. Imat posao, imat sve sto inace imas a u startu napravit ta mjesta za okupljanje. Tko zeli moze tamo i zivjet naravno. Cilj je napravit sela diljem svijeta koja krecu 'eksperimentirat' a poanta je bit humanitarac. Isto bi znacilo pomagat gradu, cistit ga, pomagat beskucnicima, pomagat osobama koje trebaju guide u svom zivotu, suradjivat sa crkvama te trazit zajednicke kompromise, sa vladom takodjer tj. sa citavom logikom drzave. Bas se zavalit do grla i probat nesto rijesit na miran i kulturan nacin a ne silom ili nekakvom agresijom.

Sto se tice online odjela e tu ce bit svega i svacega. U pocetku se baziramo samo na nas site i brdo servisa kako pomoc svemu ovome a i drugima. Primjer jedan je sada prvi koji se radi a to je pomoc Haitiu, Chile-u te ostalim drzavama razorenim od potresa.

Dal bila slicnost sa HDZ-om ili icim drugim, prakticki je nemoguce ne bit slican tome jer sve je to usko skupa povezano. Svi se doticemo zivota i opcenito ljudi kao takvih tako da....

Doduse vrlo vjerovatno da je rijesen prvi ogroman teren usred sume na gornjoj drenovi :)) Evo to cu rec ovako prije nego li je rijeseno. Drugo necu govorit jer je jos u zraku :) Ako sve bude po planu biti cemo po televizijama i po online mediju takodjer odmah od starta.

Naj jednostavnije je ako ti kazem Samurai suvremenog doba hahah :) Zivimo svoj zivot odvojeno al itekako smo tu u svijetu. :)

aamon je napisao/la:
Pa dobro! Sve to zvuči jako lijepo! na papiru...

U dubini sebe ja te podržavam, ali te upozoravam da vam je VRIJEME ograničeno... pa šta uspijete riješit u ovo malo vremena koliko nam je ostalo... SVAKA ČAST!

Podsjećate me malo na project Zeitgeist i dajem vam punu podršku! :wink:

:love3:


E Aamon moj dragi ovo nije sve na papiru xD :)) Dosta toga je vec napravljeno hehehe. Krenuli smo prije cca 2 mjeseca sa svime time tako da ima vec toga xD

Sto se tice vremena znam. No recimo to ovako, u slucaju da to vrijeme ne bude ograniceno to definitivno zelim dozivjet. S toga, necemo se bazirat na ograniceno vrijeme vec cemo prepustit sve da bude kako bude a do tada nastavit radit na ovom planu kao da se nista nece dogodit.

Pa imamo dosta slicnosti ali puno realniji nego li Zeitgeist. U startu nam ne trebaju hetalijuni kako ih ja to nazivam (1000 milijardi) nego mozda miliuncek po gradu i ne treba nam citav svijet da bude u tome vec samo oni koji odluce :)

Poanta nije mijenjat svijet vec da mi koji smo odlucili drugacije napokon nadjemo nacin kako da to izvedemo i vise jednom to i napravimo :D :love3:

Ovo ja nazivam rijesenjem u koliko nam vrijeme nije ograniceno. Ako je ograniceno, svejedno nam je al barem cemo otic di god da trebamo na pravilan nacin, uslijed rada na promjenama.

Ono sto je bitno je da necemo imat problema sa drzavom. Eksperiment je pa tako da xD :)

Finalna poanta je slozit sve svoje tako da vise ne trebamo monetary sistem. Ako imamo svoju hranu, svoju vodu te sve ostalo svoje eto ga na. No dalek je put do toga i treba krenut nekakvim redoslijedom do toga. Tj. treba krenut realno a to je da moramo sakupit dosta donacija. Inace, financijski taj prvi zahvat ne mozemo izvest. Samo dovlacenje vode bit ce par tisuca eura ako ne i vise. Mi mozemo iskopat do kud trebamo ali ne mozemo ono ostalo... :/ To nam drzava neda. Uglavnom, nadam se da shvacate da ipak bez love ikakav pokusaj necega je neostvariv. Lova koja bude donirana ICI CE KOMPLETNO U TU SVRHU te ce postojat izlistaji tko sta kamo kuda kako i tko. Takodjer biti ce izlistano vrijeme razlog te sve ostalo di je svaka donirana lipa potrosena online, javno da svi mogu vidjet.

Do sada sam ja donirao 2500 kn lol. Par frendova jos 400 tako da smo full blizu 3000kn vec doniranih :) Nije puno al gmize se sto je bitno :D :D :mrgreen:


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: ned mar 14, 2010 4:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
@ noxten

OK! shvatio sam! svaka čast na hrabrosti i na volji!

a jeste li možda sjetili se osnovati udrugu - čini mi se da tada imali pristup nekakvim državnim - ili možda čak EU - fondovima!?

pa šta bi falilo da vas jednom financiraju oni koji su nas eonima pljačkali!? :wink:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: ned mar 14, 2010 10:50 pm 
Ma nije to nekakva hrabrost lol :) Barem ja to tako ne vidim jer je sve tako isplanirano da nam drzava jednostavno ne moze kenjat. Ne krsimo nikakve zakone tako da mogu samo da placu a opet cemo na koncu konca izvest nesto sto oni ne zele samo cemo iskoristit njihov zakon i pokazat im rupu u njihovom zakonu lol.

Hmm. Neprofitna udruga je vec u izradi. Sve je poslano i ako sve bude po planu u narednih 15 dana registrirat ce se.

Ma pljacka je izvan ikakvih vidova :D Oni to nama dobrovoljno daju hah :)


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: pon mar 15, 2010 6:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
Aha ustvari bi to bilo humanitarno :thumbup: :thumbup: :thumbup: Bit ce fora kad ces se za par godina preko veze u Coloratus Movement-u zapošljavati u državnim firmama :twisted:
Ma želim vam puno srece u tom projektu, sve najbolje i držim palčeve da uspijete što više ljudi privuci.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: pon mar 15, 2010 6:46 pm 
Marduk je napisao/la:
Aha ustvari bi to bilo humanitarno :thumbup: :thumbup: :thumbup: Bit ce fora kad ces se za par godina preko veze u Coloratus Movement-u zapošljavati u državnim firmama :twisted:
Ma želim vam puno srece u tom projektu, sve najbolje i držim palčeve da uspijete što više ljudi privuci.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:


Fala no uf... Otisao ti na krivu stranu hah :D Mi bjezimo od drzave na sve moguce nacine hahh :D :rotfl:


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: pon mar 15, 2010 9:51 pm 
Coloratus Movement opis je malo doradjen odnosno uredjen :)

http://f.coloratus.org/viewtopic.php?f=9&t=9&p=9#p9


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: uto mar 16, 2010 6:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
noxten je napisao/la:
Fala no uf... Otisao ti na krivu stranu hah :D Mi bjezimo od drzave na sve moguce nacine hahh :D :rotfl:


Ma znam... Šala mala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: čet mar 18, 2010 4:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 3:39 pm
Postovi: 33
Lokacija: Osijek
Sve ovo fino zvuči samo me muči par stvari...
Da li će vlasnici zemlje biti svi koji budu donirali novce?
Ako samo vaše ime bude upisano pod vlasnike vi ju možete prodati i debelo zaraditi i nitko vam ništa neće moći.
Dalje,napisao si u jednom postu iduće:
"suradjivat sa crkvama te trazit zajednicke kompromise, sa vladom takodjer tj. sa citavom logikom drzave"

A u drugom postu:
"...Mi bjezimo od drzave na sve moguce nacine hahh"

Tkođer si napisao u prvom postu: "Zvati vas da se totalno pridruzite movement-u necemo nikada!"
a u samom naslovu posta piše PRIDRUŽITE SE :Coloratus Movement
Ima još par stvari koje bih rekao al neda mi se sada toliko pisati....


Ono što ja smatram da treba napraviti je;napraviti ta sela,useliti se,napraviti sve što je potrebno za živiti potpuno neovisno o ovoj "civilizaciji" nešto kao u filmu The Village(zaseoce) samo s time da možeš otići van sela kad poželiš :mrgreen:

Izvini što sam sumnjičav ali navikao sam kritički razmišljati nadam se da me nećeš pogrešno shvatiti i naljutiti se.Ako sam šta krivo shvatio ispravi me.(pretpostavljam da će to biti sve što sam napisao) :read:

_________________
www.youtube.com/user/Animus2012


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: čet mar 18, 2010 3:48 pm 
Pozz xipho :)

Vidi logika je dizajnirana ovako. Posto ne zelimo da se desi da nam to netko uzme, Coloratus Movement je vlasnik. Kad spominjem CM kao takav onda mislim na sve koji su u njemu odnosno sve koji su donirali itd... Za drzavu da postoji vlasnik no za nas, CM ne. Kuzis logiku :)

Pa gledaj najbolje bjezis od istih ako suradjujes sa njima. Tad te ne gnjave, ne provociraju niti ista drugo vec te pustaju na miru.

Pridruzite se sirenju rijeci a ne movementu :) To sam ja malo krivo napisao tj. objasnio :)

Ma nema frke stari samo ti pitaj, ja isto nisam bas toliko vjest sa objasnjavanjem stvari tako da puno toga napisem djelomicno pa sa vremenom nadopunjavam objasnjenja.

Super je to sto si kritican. To i je ono sto je bitno. :)
:love3:


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: ned mar 28, 2010 4:43 pm 
http://ri.ownrgb.com :)

Bez IE-a molim :)

Kroz 2-3 dana dignut cu prvu verziju bas http://ownrgb.com i http://coloratus.org
Danas startam sa coloratus.org.

Ako netko zeli probat sakupit za svoj grad ili opcinu nek gukne, dignem sajt u 2-3 sata i postavim sve da sljaka :) Jedini uvjet. Beskucnici i pomoc a ne svoj djep krcat :)


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: ned mar 28, 2010 10:39 pm 
Eo ga prva verzijone coloratus-a

http://coloratus.org


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: pon mar 29, 2010 7:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
noxten je napisao/la:
Eo ga prva verzijone coloratus-a

http://coloratus.org


=D>

:thumbup:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: uto mar 30, 2010 10:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Sve je to prekrasno zamišljeno, samo čini mi se lakše samo pridružiti već postojećim takvim-kako to nazvati-komunama ili slično kao što su Damanhur

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: čet apr 01, 2010 2:01 pm 
Ooooo ne lol :) Coloratus je dobio svoju definiciju. Prvo hrvatsko nacionalno humanitarno srediste :) Pa neka krene kuda treba krenut a ne kuda kaze metafizika, svijet ili bilo sta drugo. Neutralac do maksimuma sa podosta krutim pravilima. Sva pravila koja budu izlistana biti ce vrlo dobronamjerna. U koliko se ne budete slagali sa istima izlozite svoje te objasnjenja zasto :) Nece biti kruta da nisu promjenjiva.

Misli:

- Ujedinit udruge, firme te obrte a na koncu konca i ljude kojeg god staleža oni bili.
- Radit dobrotvorne akcije djeljenjem ili sakupljanjem financija.
- Istrazivat. Život je vrlo teška definicija koju treba istraživat.
- Gradit a da prilikom toga pronalazimo načine kako ne uništit već postojeće.
- Riješit probleme vode, struje te lokacije :) EKO svijet! Sve od drveta i u šumi! :)
. nemamo namjeru plest se u državu i institucije.
- nemamo namjeru plest se u ljude također.
- nemamo namjeru trošit jednu sekundu na negativan pogled. Čista pozitiva!
- imamo namjeru pomagat! Pomaganje je već startalo.

Možda će vam ovo objasnit stvari malo bolje ako znate engleski :)
http://www.youtube.com/watch?v=a8fa4pxtzMo
Znam da je podosta negativna ali neke stvari dobro objašnjava!

Novi site coloratus-a izbacit cu kroz 10ak dana maksimalno!

:love3:

Nismo mi komuna lol!


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Movement
PostPostano: pet apr 02, 2010 12:36 am 
Ups nece biti kroz 10-ak dana. Biti ce kroz dva :)

Sutra popunim tekst. Ispravim greske za Safari, Operu te Internet Explorer.

Danas sam samo konstrukciju za firefox i chrome.
http://coloratus.org


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Pokret
PostPostano: sub apr 03, 2010 7:36 pm 
Evo ga i tekstovi su gore. Prva zavrsena verzija je vani!

Radi na: Firefox, Internet Explorer, Safari, Chrome, Opera

Verzija: 1.0 Public

LinK: http://coloratus.org

:) :love3:


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Pridruzite se : Coloratus Pokret
PostPostano: čet apr 08, 2010 11:24 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jan 21, 2010 1:43 pm
Postovi: 26
Prvo što mi je zapalo za oko: glupo mi je imati EKO svest a nemati permakulturu, naročito ako sve kreće iz nule. Sve ono što smo učili o uzgajanju biljaka i životinja je proizvelo navalu bolesti biljaka, životinja i ljudi. Onako kako su naši stari radili bolje je u svakom slučaju nego ovo danas, ali permakultura uči kako da priroda radi za nas u punom smislu. U permakulturi je mnogo manje uloženog ljudskog rada i novaca, a prinosi su iz godine u godinu sve veći. Nema prskanja, đubrenja, okopavanja, oranja, rezidbe u klasičnom smislu reči. Permakultura je jako interesantna tema, ali ne bih sad o tome detaljno. Možete proguglati.

Drugo, stava sam da treba pomagati ljudima, ali humanitarni pokret iz Hrvatske ili bilo koje druge zemlje kojoj bi i te kako trebala pomoć istu ne može dati. Mislim... može dati, ali na svoj uštrb. Hoću da kažem da treba biti svestan šta se događa u svetu, ali da humanitarni rad treba bazirati na svojoj zemlji. Hoću da kažem da je to rasipanje energije. Nije uludo, ali kada bi se ta energija iskoristila na mnogo užem planu (lokalno) bila bi od veće koristi. Glupo bi bilo tvrditi da je lakše pomoći Haitiju sa (lupam) 1000 evra nego nekom selu u susedstvu da obnovi život i poljoprivrednu delatnost. Kada CM bude veći i jači, recimo za 5 godina, onda može raditi i takve stvari.
Znam i to da se za takav projekat kao što je CM mogu naći novci od države najlakše preko humanitarne akcije.

Treće, organizovati jedinstven pokret koji ima za cilj zajednički život po drugačijim principima i koji povezuje ljude koji žive međusobno jako udaljeni jako je teško. Treba se, ponavljam, fokusirati na lokalno. I kao što kažeš, noxten, svako neka kopa po svom gradu. Ono što ta organizacija može da učini za dopisne članove jeste da ih uputi u to kako napraviti dobru sponu između državnog aparata i ostvarenja te ideje koja vodi pokret. Ili jednostavno napraviti jedno mesto (konkretan posed) i na njega privući ljude koji će tamo raditi i živeti.
Ja se ne bih bunio ako bi mi se tražilo da povremeno dolazim i radim u Rijeci, odnosno negde blizu, kako bi sledeće leto mogao doći tu i živeti. Ne drži me mesto. Tamo sam gde mi najviše paše. Ako ne paše, pravim da mi paše. Ako ne ide, idem dalje.

Mislim da bi se većina ljudi ovde sa galaksije rado priključila takvom pokretu da ima jasnu sliku šta je ta ideja. Zamagljivanje jedne lepe ideje je i marketing koji ispira mozak svakom od nas, a mislim pri tom na reči: humanitarno, sarađivanje sa državom itd.
Treba jasno i glasno izložiti stav i ideju (motive koji nas teraju da radimo to što želimo), a zatim detaljno objasniti način izvedbe koja mora biti isto tako detaljno isplaniran da ne bi bilo previše zastoja, te da se ne bi desilo da taj pokret stane. Ne treba se kriti iz pompeznih reči marketinga.

To je moj doprinos. Nadam se da ste uživali :-)

_________________
"If the doors of perception were cleansed, every thing would appear to men as it is, infinite." W.Blake


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz