Sada je: ned apr 28, 2024 6:09 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Biblija
PostPostano: sub jun 19, 2010 6:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
Nisam znao u koji bi podforum svrstao temu o Bibliji pa sam stavio vamo. Ako netko zna gdje bi se bolje uklapalo neka premjesti. :wink:

Imam link ka jednom znaimljivom videu u kojem čovjek tvrdi da Biblija nije mjenjanja i da je ona više manje originalna kakva je i bila u vrijeme njena izdanja prije nekih oko 1500 - 1800 godina ( nebi znao točno vrijeme ). Navodi i argumenta zašto tako misli. Uglavnom spominje i druge znaimljive stvari, pa svakako preporuka za odgledati:

http://www.youtube.com/watch?v=DIrUkuTf ... r_embedded

On iznosi argumente prema kojima tvrdi da je Biblija više - manje originalna. Dali netko netko zna neki drugi izvor informacija koji tvrdi isto ili suprotno ili nešto treće?

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: sub jun 19, 2010 7:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1364
Lokacija: Split
kako je to moguće kada postoje brojne razlike između danas aktualnih izdanja.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: uto jun 22, 2010 6:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 10, 2005 6:34 pm
Postovi: 34
Pa koliko se secam to se odnosi na Toru, prvih pet knjiga i one valjda nisu menjane, za ostale ne znam.

_________________
https://t.me/pump_upp


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: sri jun 23, 2010 3:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 03, 2009 6:59 pm
Postovi: 30
Proučite malo za početak sam neke sumerske spise i sve će vam biti jasno...

(Da ne ispane da namećem nekom svoje mišljenje, tražite i zaključite sami)

Užvajte, ja znam kako sam ja uživo dok sam čito ovo gore, pa onda malo bibliju ...
Pa to je...kako da kažem... da pukneš od smijeha :rotfl:

:love3:

_________________
MOJA DRŽAVA je CJELI ovaj SVIJET, MOJ NAROD su SVI LJUDI ovog svijeta, a MOJA VJERA je LJUBAV I MIR...

iiiihaaaaaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: pet mar 18, 2011 8:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Zapravo vrlo zanimljiva tema za raspravu, ali ne u smislu religije nego što tamo zapravo piše.
Koliko je vjernika spremno umrijeti za svoju vjeru i sveto pismo a da nisu isto ni pročitali i koliko je onih što su pročitali ali ne razumiju što tamo doslovno piše.

Pa hajdemo malo citirati;

recimo Isus, poznatiji kao sin božiji donositelj mira, ljubavi i ostalih slinavosti...

Mat 10:34
"Ne mislite da sam došao mir donijeti na zemlju. Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač. Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine; i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi."
#-o

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: pet mar 18, 2011 10:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
šta još kaže donositelj "slinavosti" :mrgreen: naravno, by the Book :mrgreen: pa otvoreno za diskusiju :D

"Ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe"

"Ne čini drugima ono što ti nebi da oni čine tebi"

"Što tražiš trn u oku brata svoga, ane vidiš balvan u oku svojemu"

"Pronaći ćete istinu i ona će vas osloboditi"
- tj. "Istina će vas osloboditi"

"Tko traži naći će, tko kuca otvorit će mu se, tko traži dobit će" (malo parafrazirano)

"Ako vas upitaju odakle ste potekli? - odgovorite im: 'Proizašli smo iz svjetlosti, odande odakle i sama svjetlost izvire. Postavila se i u svojoj se slici otkrila.' Kada vas upitaju: Tko ste? – odgovorite im: 'Mi smo njegovi sinovi, i mi smo izabrani od živoga Oca'. Ako vas pitaju: Koji je znak Oca vašega na vama? - recite im: 'To je pokret i odmor."
--evanđelje po Mateju


no bilo bi dobro čuti, tj. pročitati, šta kaže steiner o donositelju slinavosti :angel4: :

steiner - iz akasha - istraživanje - peto evanđelje

zanimljivo, u najmanju ruku... :thumbup:

:love9: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: pet mar 18, 2011 10:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
evo i malo uputstava samog milostivog dobrice YHWH-a iz Svetog pisma u svezi glede djevičanstva, silovanja i na taj način promicanja krščanskih vrijednosti i ljubavi Božije :twisted:

Pnz 22:20
"Ali ako optužba - da se na mladoj ženi nije našlo djevičanstvo - bude istinita,
(21) neka djevojku izvedu na kućna vrata njezina oca pa neka je ljudi njezina grada kamenjem zasiplju dok ne umre
(22) Ako se koji čovjek zateče gdje leži sa ženom udatom za drugoga, neka oboje - i čovjek koji je ležao sa ženom i sama žena - budu smaknuti
(23) Ako mladu djevicu zaručenu za nekoga u gradu sretne drugi čovjek i s njom legne,
(24) oboje ih dovedite vratima toga grada pa ih kamenjem zasipljite dok ne umru:

i najzanimljiviji dio

(28) Ako čovjek naiđe na mladu djevicu koja nije zaručena te je pograbi i s njom legne, pa budu uhvaćeni na djelu, (29) a čovjek koji je s njom ležao neka djevojčinu ocu dade pedeset srebrnika. A budući da ju je oskvrnuo, neka je uzme za ženu da je ne može pustiti dok je živ.

Ako netko nije shvatio, prepričat ću mu riječ Božiju;
dođeš na polje, siluješ djevicu, budućem puncu daš 50 srebrnjaka i siluješ mu kćer do kraja svog života... #-o

A ako netko misli da izmišljaem evo linkić na službenu stranicu Crkve u Rvata pa čitajte i vjerujte jer to je riječ Božija http://www.hbk.hr/biblija/

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: sub mar 19, 2011 7:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
Izgleda da biblija i crkva nisu jedno??????

Odavno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: sub mar 19, 2011 11:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 28, 2006 2:43 am
Postovi: 79
Lokacija: Svemir
Gle, ovako, ono kaj u Bibliji vrijedi, nakon svih ovolikih godina što si ju pokrenuo/la, to je knjiga Mudrosti, knjiga Postanka i Knjiga Otkrivenja.

Naravno postoji još mnogo priča, a jedna od najvžnijih je ona u kojoj nastaje galama u kući. Muž ustaje, a žena sjedečki poklapa uši.


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOOOO



Poanta je da žena mora čuti svoje misli kako bi donijela najracionalniju odluku zato što je ona majka u obitelji i ona je direktno povezana sa osobom koju je rodila i zbog toga ima najveću odgovornost od svih ostalih da se brine o tomu djetetu i cijeloj obitelji.


Znači, žena je najracionalnije biće. Sva ostala bića koja to žele biti umjesto žene jednostavno nemaju smisla u postojanju.



:love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: ned mar 20, 2011 2:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 05, 2011 12:48 pm
Postovi: 88
Citat:
Gle, ovako, ono kaj u Bibliji vrijedi, nakon svih ovolikih godina što si ju pokrenuo/la, to je knjiga Mudrosti, knjiga Postanka i Knjiga Otkrivenja.


I Jevandjelje po Tomi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: OKULTIZAM I CUDA U SVETLU NAUKE I BIBLIJE
PostPostano: sub jul 09, 2011 9:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 09, 2011 8:50 pm
Postovi: 20
Rec Okultizam `dolazi od latinske reci `OCULTUS, sto znaci `tajni-skriveni.
Okultizam obuhvata sva tajna znanja i prakse prozete misticizmom i verovanjem u natprirodne sile u prirodi i coveku.
Okultizam je sam po sebi vrlo negativna pojava jer dovodi coveka do direktnog kontakta sa okultnim zlim silama koje negativno uticu na svest i celokupni mentalni i psihofizicki sklop covekove licnosti.

Okultizam je vrlo star, star koliko i covecanstvo, i bio je poznat i praktikovan u svim drevnim civilizacijama, od Sumera, Egipta, Persije, Grcke, Rima, Inka, Maja, Asteka..

Najstariji podaci praktikovanja okultizma i okultnih praksi dolaze iz Vavilona iz razdoblja od 668 godine do 626 godine pre nove ere, iz vremena Asirskog vladara Asurbanipala.

Kod svih starih naroda vodece vrhovno bozanstvo bilo je sunce, i osnova svih religija u davnoj proslosti, na svakom jeziku ono se nazivalo drugacije, Persijanci su ga zvali Mitar, Asirci Bel, Haldejci Samaj, Egipcani Amon Ra, Indijanci Kvecalkoatl...
Ova paganska filozofija bazirana je na Antickom kosmoloskom shvatanju da zvezde bogovi upravljaju zivotima ljudi, Astrologija kao jedna od grana okultizma je smatrana kao sretstvo citanja volje tih bogova.

Takodje, postojala je i numerologija putem koje su Vavilonski svestenici takozvani magovi proricali buduce dogadjaje, kao i verovanje u reinkarnaciju, i zagrobni zivot, pa time i okultna praksa poznata kao spiritizam koja je sluzila kao sretstvo da se stupi u kontakt sa duhovima umrlih.

Biblijski stav po pitanju astrologije, pa i ostalih okultnih nauka je odredjen i jasan.
Biblija upucuje na to, da u celokupnoj fizickoj i Duhovnoj realnosti koja nas okruzuje, postoje samo dve sile, a to su, Svemocni Bog stvorirelj svega vidljivog i nevidljivog, i Bozji neprijatelj koga Biblija poznaje kao Djavo ili Sotona.
Ovo bice, nekada najuzviseniji i najsjajniji andjeo koga je Bog stvorio, po cemu je dobio ime `LUCIFER, Latinski `LUX-svetlo, FERO-nositi ( Svetlonosa ), je u jednom trenutku pozeleo da se izjednaci sa svojim tvorcem i da promeni Hijerarhiju koja je vladala u andjeoskom svetu, kao i sam Bozanski zakon koji je dat za dobrobit svih stvorenja u kosmosu, da on sam postane Bog koga ce druga bica obozavati, taj cin je doveo do toga da na nebu izbije rat izmedju Boga i njegovih Andjela, i Lucifera i njegovih pristalica, Andjela koje je Lucifer povukao putem otvorene pobune protiv Boga, i njegove vladavine.
Ovaj rat je imao za ishod zbacivanje lucifera i njegovih Andjela sa neba na ovu planetu.
Nekoliko biblijskih tekstova govore o ovome:

`Sine čovječji, nariči za carem Tirskim, i reci mu: ovako veli Gospod Gospod: ti si pečat savršenstva, pun si mudrosti,
i sasvijem si lijep.
Bio si u Edemu vrtu Božjem; pokrivalo te je svako drago kamenje: sarad, topaz, dijamanat, hrisolit, onih, jaspid, safir,
karbunkul, smaragd i zlato; onaj dan kad si se rodio načinjeni ti biše bubnji tvoji i svirale.
Ti si bio heruvim, pomazan da zaklanjaš; i ja te postavih; ti bješe na svetoj gori Božijoj, hođaše posred kamenja
ognjenoga.
Savršen bješe na putovima svojim od dana kad se rodi dokle se ne nađe bezakonje na tebi.
Od mnoštva trgovine svoje napunio si se iznutra nasilja, i griješio si; zato ću te baciti kao nečistotu s gore Božje, i zatrću
te između kamenja ognjenoga, heruvime zaklanjaču!
Srce se tvoje ponese ljepotom tvojom, ti pokvari mudrost svoju svjetlošću svojom; baciću te na zemlju, pred careve ću
te položiti da te gledaju.
Od mnoštva bezakonja svojega, od nepravde u trgovini svojoj oskvrnio si svetinju svoju; zato ću izvesti oganj ispred
tebe, koji će te proždrijeti, i obratiću te u pepeo na zemlji pred svjema koji te gledaju.
Svi koji te poznaju među narodima prepašće se od tebe; bićeš strahota, i neće te biti dovijeka. ( knjiga proroka jezekilja 28. 12-19 ).

`Kako pade s neba, zvijezdo danice, kćeri zorina? kako se obori na zemlju koji si gazio narode?
A govorio si u srcu svom: izaći ću na nebo, više zvijezda Božijih podignuću prijesto svoj, i sješću na gori zbornoj na
strani sjevernoj;
Izaći ću u visine nad oblake, izjednačiću se s višnjim.
A ti se u pakao svrže, u dubinu grobnu.
Koji te vide pogledaće na te, i gledaće te govoreći: to li je onaj koji je tresao zemlju, koji je drmao carstva,
Koji je vasiljenu obraćao u pustinju, i gradove njezine raskopavao? roblje svoje nije otpuštao kući?
Svi carevi narodni, svikoliki, leže slavno, svaki u svojoj kući.
A ti se izbaci iz groba svojega, kao gadna grana, kao haljina pobijenijeh, mačem probodenijeh, koji slaze u jamu
kamenu, kao pogažen strv.
Nećeš se združiti s njima pogrebom, jer si zemlju svoju zatro, narod si svoj ubio; neće se spominjati sjeme zlikovačko
dok je vijeka. ( knjiga proroka Isaije 14. 12-20 ).

`I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njezini. Dan. 10, 13. -Otkr. 20, 2. -
I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mjesta na nebu.
I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koja vara sav vasioni svijet, i zbačena bi na zemlju,
i anđeli njezini zbačeni biše s njom.
I čuh glas veliki na nebu koji govori: sad posta spasenije i sila i carstvo Boga našega, i oblast Hrista njegova; jer se
zbaci opadač braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našijem dan i noć.
I oni ga pobijediše krvlju jagnjetovom i riječju svjedočanstva svojega, i ne mariše za život svoj do same smrti. Luka
Zato veselite se nebesa i vi koji živite na njima. Teško vama koji živite na zemlji i moru, jer đavo siđe k vama, i vrlo se
rasrdio, znajući da vremena malo ima. ( otkrivenje Jovanovo 12. 7-10 ).

Zbacivanjem na ovu planetu Lucifer-Sotona ( Satanas-opadac brace ), je nastavio pobunu koju je otpoceo na nebu, sa ciljem da sto vise ljudi zavede lazima i prevarama i povede u propast, navodeci ih na pobunu protiv Boga i krsenje njegovog vecnog zakona ljubavi, navodeci ih na greh i raspirujuci u coveku svaki oblik niskih strasti, zle misli i dela, cega smo svedoci kroz celokupnu istoriju sveta do danas, istoriju mrznje, ratova, bolesti, ljudske patnje, i nesrece.

Ono sto je glavno, a sto je vezano i za okultizam i okultne prakse je to, da Lucifer-Sotona, tvorac mnogih religijskih pravaca, kultova, tajnih drustava i sekti, pa time i religijskih ideja, i filozofija, koje imaju za cilj da potkopaju veru u jednog zivog Boga stvoritelja, njegovu rec, i njegov vecni nepromenjivi zakon, i da uzdignu Lucifera i njegove principe, ideje, i namere.

Kao sto je napomenuto, u celokupnoj fizickoj i Duhovnoj realnosti koja nas okruzuje, postoje samo dve sile koje su delovale i koje deluju u ljudskoj istoriji, i u zivotima ljudi, a to su vecni Bog stvoritelj, a sa druge strane Sotona-Djavo i njegovi pali Andjeli-demoni.

Sve sto se desava u covekovom zivotu i njegovoj neposrednoj okolini a sto ima natprirodne konotacije, pokrenuto je od ove dve sile.
Svaka natprirodna pojava mora imati svoj izvor, jer nista natprirodno sto je u suprotnosti sa fizickim zakonima ne moze se desavati samo od sebe.
To vazi za sve pojave koje se desavaju u coveku ili u njegovoj neposrednoj okolini.

Neke od ovih pojava su sledece: `vidovitost, telepatija, telekineza, hipnoza, bioenergija, levitacija, duhovi ili poltergeist,ukazanja, nlo-ufo-bliski susreti sa vanzemaljcima, raslje, visak, Ouji tabla...itd.
U ovu grupu spadaju i `Amuleti, amajlije, talismani, cudotvorne isceljujuce slike, drago kamenje, i slicno, za koje se veruje da poseduju natprirodne isceljujuce moci, i da donose srecu onome ko ih poseduje.

Nista od ovoga, pa ni sam covek ne moze imati natprirodne moci samo od sebe, vec se ta moc reflektuje od sile koja je izvan coveka, a to je Djavo ili Sotona.
Covek kao takav, niti mrtvi predmeti poput amajlija cudotvornih slika, i slicno, nemaju u sebi nikakve skrivene moci, covek je samo figura ili objekat na koga i kroz koga deluje demonska sila koja cini natprirodne manifestacije i cuda.
Djavo, pa time ni covek, nemaju moc da predvide buduce dogadjaje, Djavo moze poznavajuci coveka, i proucavajuci njegov zivot, kao i njegove zivotne prilike, i okolnosti, nagadjajuci da predvidi odredjene dogadjaje, i da ih objavi coveku koga koristi kao medijum, zato danas medju mnostvom samozvanih proroka, i Astrologa, ima toliko gresaka i neispunjenih prorocanstava.
Samo Bog poznaje buducnost i moze da je objavi svojim odabranim slugama prorocima.

Nekoliko dole navedenih tekstova govore o Bozjem stavu po pitanju okultizma, i Astrologije kao jedne od grana okultizma:

`Kad uđeš u zemlju koju ti Gospod Bog tvoj daje, ne uči se činiti gadna djela onijeh naroda.
Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svojega ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, NI KOJI GATA PO ZVIJEZDAMA, ni koji gata po pticama, ni uročnik,
Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlijem duhovima, ni opsjenar ni koji pita mrtve.
Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za take gadove tjera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe. 3.Moj.
Drži se sasvijem Gospoda Boga svojega.
Jer ti narodi koje ćeš naslijediti, slušaju gatare i vračare; a tebi to ne dopušta Gospod Bog tvoj.
Proroka isred tebe, između braće tvoje, kao što sam ja, podignuće ti Gospod Bog tvoj; njega slušajte,
( 5 knjiga Mojsijeva 18. 9-12 ).

Stani sada s vračanjem svojim i s mnoštvom čini svojih, oko kojih si se trudila od mladosti svoje, ne bi li se pomogla, ne
bi li se okrijepila.
Umorila si se od mnoštva namjera svojih; neka stanu sada ZVJEZDARI KOJI GLEDAJU ZVIJEZDE, koji proriču
svakoga mjeseca, i neka te sačuvaju od onoga što će doći na te.
Gle, oni su kao pljeva, oganj će ih spaliti, ni sami sebe neće izbaviti iz plamena; neće ostati uglja da se ko ogrije, ni
ognja da bi se posjedjelo kod njega. ( Isaija 47.12-14 ).

Ako se nađe kod tebe u kojem od mjesta tvojih, koja ti da Gospod Bog tvoj, čovjek ili žena da učini zlo pred Gospodom
Bogom tvojim prestupajući zavjet njegov,
I otide te služi drugim bogovima i klanja im se, ILI SUNCU ILI MJESECU ili čemu god iz vojske nebeske, što nijesam
zapovijedio,
I tebi se to javi i ti čuješ, onda raspitaj dobro; pa ako bude istina i doista se učinila ona gadna stvar u Izrailju,
Izvedi onoga čovjeka ili onu ženu, koji učiniše ono zlo, na vrata svoja, čovjeka onoga ili ženu, i zaspi ih kamenjem da
poginu. ( 5 mojsijeva 17.3 ).

Biblija danas upucuje poziv svakom pojedincu, i savetuje da izadje iz zacaranog kruga okultizma i okultnih nauka i filozofija,, i da prihvati istinu onakvu kakva je zapisana u njegovoj svetoj reci, slaveci njega kao jedinog gospoda i spasitelja.

Ne vucite u tuđem jarmu nevjernika; jer šta ima pravda s bezakonjem? ili kakvu zajednicu ima vidjelo s tamom
Kako li se slaže Hristos s Velijarom? ili kakav dijel ima vjerni s nevjernikom?
Ili kako se udara crkva Božija s idolima? Jer ste vi crkve Boga živoga, kao što reče Bog: useliću se u njih, i življeću u njima, i biću im Bog, i oni će biti moj narod.
Zato iziđite između njih i odvojte se, govori Gospod, i ne dohvatajte se do nečistote, i ja ću vas primiti,
I biću vam otac, i vi ćete biti moji sinovi i kćeri, govori Gospod svedržitelj. ( 1 poslanica Korincanima 6. 14-18 ).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OKULTIZAM I CUDA U SVETLU NAUKE I BIBLIJE
PostPostano: sub jul 09, 2011 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
viewtopic.php?p=113178#p113178
:mrgreen: :toothy2: :angel4:





:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OKULTIZAM I CUDA U SVETLU NAUKE I BIBLIJE
PostPostano: sub jul 09, 2011 10:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 06, 2011 6:45 pm
Postovi: 60
Hrišćanstvo i reinkarnacija

Sve do XI veka u Bibliji su postojali određeni napisi o reinkarnaciji, ali se su nije govorilo određeno o reinkarnaciji, nego o nekim varijantama na tu temu koje su bile nedorečene i neprecizne, što je stvaralo haos u dogmatskim glavama poglavara katoličke crkve, pa su se više stoga, nego što nisu verovali da reinkarnacija postoji, odlučili da te tekstove u potpunosti izbace. Oni su to vrlo pedantno uradili i praktično nema više biblije sa tim tekstom.



Manji broj knjiga je, ipak sačuvan. Većina njih je u Vatikanu gde su dobro čuvane, tako da više ne vide svetlo dana. S vremena na vreme se pronađu novi primerci koji se, pod izgovorom proučavanja, šalju u Vatikan da bi i njih pojela pomrčina.

slika


Đavo

Ne postoji nikakvi izvori negativnog delovanja u onom smislu kako to ljudi pripisuju đavolu. U svemiru ne postoji energija koja na taj način svesno deluje na ljude ili na bilo koja druga bića ili stanja u svemiru. Štaviše, u svemiru ne postoje, ne samo spiritualna superinteligentna bića odnosno energije, nego čak ni obične energije koje bi za zadatak imale destruktivno delovanje, uništavanje, oštećenja ili bilo kakvo namerno negativno delopvanje. Ako u svemiru i kod živih bića povremeno dolazi do negativnih pojava, onda su one uvek posledica međusobnog delovanja energija koje jedna drugu oštećuju ili se pretvaraju u treću energiju, slično hemijskim procesima.

Dakle, đavo ne postoji kao spiritualno biće, niti postoji bilo šta u svemiru što ima programirano, svesno negativno delovanje. Međutim, ljudi svojim negativnim mislima često uspevaju da stvore utisak o postojanju nečeg što bi se zvalo đavo. To postižu tako što projektujući svoju mržnju, zavist, borbu za vlast ili strah, izmišljaju oblike koji realno ne postoji, ali oni često, do detalja opišu njihovo dejstvo i štetu koju bi mogli naneti ljudima. Sve je to samo proizvod želja i strahova i realno ne postoji osim u bujnoj mašti tih osoba. Sve ostalo stvara sugestija, autosugestija i masovna hipnoza.

Čak se i u biblijskim spisima govori da je đavo u čoveku. Uvođenje pojma đavo bilo je u ono vreme neophodno kako bi ljudi shvatili, u skladu sa svojim mogućnostima, neko negativno delovanje.

Lek protiv štetnog delovanja đavola predstavljali su, po pravilu, ponašanje i život prema Božjim zapovestima, iz čega praktično proizilazi da odstupanje od Božjih zapovesti dovodi do takvih štetnih posledica po tu osobu kao da na nju deluje neko negativno, destruktivno biće kao što je đavo. Stoga se može reći da se izuzetno negativno, razorno i uopšte štetno delovanje neke osobe, po sebe i po okolinu, može, samo figurativno, nazvati delovanje đavola, ili đavolsko delovanje, ili đavo u njoj.

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OKULTIZAM I CUDA U SVETLU NAUKE I BIBLIJE
PostPostano: sub jul 09, 2011 10:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 06, 2011 6:45 pm
Postovi: 60
Istina o Isusu Hristu

Nikada u ljudskoj istoriji, na tako malom prostoru, nije bilo toliko negativnih misli kao na teritoriji Palestine, čija kulminacija je bila u toku poslednjih par vekova pre Hrista. Ove negativne misli kao što šu strah za život, mržnja, žalost, nezadovoljstvo, bile su rezultat patnje, očaja i beznađa Jevreja i drugih naroda porobljenih od strane rimskog carstva, kao i mnogobrojnih ratova, koji su se vodili na toj teritoriji. Posledica ovakvog enormnog razvoja negativnih misli bila je teško oštećenje donjeg sloja aure Zemlje, koje je pretilo da rezultira u kataklizme u vidu zemljotresa, vulkana, poplava, štetnih zračenja i otrovnih gasova, na najvećem delu planete, čime bi bio uništen gotovo sav biljni i životinjski svet i ljudi, a opstanak same planete bio bi doveden u pitanje.

Da bi se ova opasnost otklonila bilo je neophodno da se sprovedu dve aktivnosti:

1. da se moćnom energijom spiritualnih bića aura Zemlje popravi i dovede u normalno stanje, a da se pri tome ne ošteti živi svet na zemlji;

2. druga aktivnost je preventivna i odnosila se na pronalaženje metoda koje bi dovele do promene načina mišljenja tadašnjih ljudi u pravcu smanjenja negativnih misli i stvaranja što većeg broja pozitivnih misli. Osnovni problem za realizaciju ovog drugog zadatka je bilo postojanje slobodne volje koja se morala poštovati. Zbog toga je rad na promeni načina mišljenja u pozitivnom pravcu zahtevao delovanje sa većim brojem ljudi kako bi se stvorilo pozitivno jezgro koje bi se kasnije postepeno širilo kao sto se šire krugovi u vodi kada u nju padne kamen.

Da bi se oba ova zadatka realizovala jedino sveobuhvatno rešenje bilo je da se kreira jedan ljudski oblik koji će imati neposredan kontakt sa energijom Hrista. To bi omogućilo direktno kontaktiranje s ljudima, a da se oni tog bića ne plaše. Direktan kontakt sa energijom Hrista omogućavao je ovome biću neizmerne intelektualne mogućnosti i znanja, kao i mogućnost izvođenja izuzetno visokih paranormalnih pojava. Ovu odluku je donela energija Hrista uz punu podršku Jedinstvenog polja i samog Stvaraoca.

Prava istina o istorijskom Isusu Hristu sastoji se u sledecem: Da bi dete moglo da poseduje izuzetne, nadljudske osobine i da održava stalni kontakt sa energijom Hrista bilo je potrebno da se začne u utrobi majke bez očevog spermatozoida. Odabrana je tek udata mlada žena Marija iz Nazareta, koja je ostala na taj način u drugom stanju, pre nego što je bila u mogućnosti da sa mužem ostane. Nije tačno to da je Sveti duh to najavio Mariji i njenom suprugu. Dete se razvijalo kao i sva druga deca do svoje četvrte godine, a da roditelji nisu znali da ono ima bilo šta natprirodno. Tada su kod mladog Isusa počele da se razvijaju paranormalne moći, koje je on brižljivo prikrivao shvatajući da to druga deca nemaju.

Kada je napunio šesnaest godina otišao je od kuće ne javivši se nikome. Išao je vođen energijom Hrista koja ga je usmerila da poseti najduhovnije ljude onoga vremena u Indiji, Tibetu i Alexandriji. U njegovoj dvadeset sedmoj godini do detalja mu je izneto šta je potrebno da uradi na pridobijanju širokih masa za pozitivnu religiju koju treba da propoveda. Pri tome je trebao da obilato koristi paranormalne moći kako bi privukao pažnju, ljubav i strahopoštovanje ondašnjeg primitivnog sveta.

Za četiri godine ovog pionirskog rada uspeo je da obiđe, s kraja na kraj, celi region gusto naseljen Jevrejima i drugim narodima, većinom pod Rimskom imperijom. Bez obzira na nacionalnost, njegove propovedi nailazile su na najplodnije tlo među narodima koji su bili u ropstvu, potlačeni, gladni i bez nade. One su za njih predstavljale svetlo i jedini put koji je bio prihvatljiv. Njegovu religiju je činila kombinacija više najpoznatijih religija tog vremena. Isus je svoju religiju postavio na dva osnovna principa:

1. postojanje samo jednog Boga;

2. zapovesti o nekim osnovnim kriterijumima ponašanja. Tu je najznačajnije deset zapovesti čije poštovanje otklanja veliki broj najčešćih negativnih misli koje su postojale kod ljudi tog vremena i time dovodi do drastičnog smanjenja oštećenja aure Zemlje, a istovremeno obezbeđuje zdravlje tih osoba, unutrašnju harmoniju, tolerantne odnose prema okolini, opštu pozitivnu atmosferu, smanjenje uzroka koji dovode do ratova koji predstavljaju najveće generatore negativnih misli na Zemlji.

Hristos je govorio o Stvaraocu sa čijim bićem je nespojivo kažnjavanje, pretnja ili bilo koja negativna radnja. To je bio prvi Bog u istoriji čovečanstva koji nije kažnjavao, nije se svetio.

Insistiranje na postojanju samo jednog Boga omogućavalo je da cela ova filozofija dobro funkcioniše bez opasnosti od suprotstavljanja različitih bogova i priklanjanja vernika jednom ili drugom, što je jedna od glavnih negativnosti mnogobožackog sistema. Međutim, u početku zbog nedovoljnog duhovnog nivoa onih koji su Hristove govore prepisivali, a kasnije svesnom namerom hijerarhije hrišćanske crkve, počelo je prekrajanje i prepravljanje onog sto je Hristos govorio. Tako je postepeno stvoren Bog koji preti i kažnjava, đavo kao pretnja svakom ko se ne pridržava Božijih zapovesti i čitav niz značajnih i manje značajnih ispravki koje su tokom prvih hiljadu godina činjene namerno ili nenamerno, da bi krajnji ishod bilo značajno odstupanje Biblije od onog što je Hristos stvarno govorio.

Nedostatak pismenosti, trajnog materijala za pisanje, nerazvijen saobraćaj između regiona i država i uopšte nizak civilizacijski nivo tog vremena, imali su za rezultat da praktično ne postoje istiniti istorijski zapisi o životu i postojanju Hrista. Danas nauka koristi samo neke fragmente na koje se samo delimično možemo osloniti, ili kao na dokaz o nekom trenutnom delovanju ili događaju vezanom za postojanje Hrista. Iz te čašice istorijskih podataka nemoguće je stvoriti pravu sliku, ne samo o njegovom nastanku i životu, nego se ne može tvrditi ni da je uopšte postojao.

Istorijske činjenice su i dvanaest apostola, koji su bili njegovi glavni pomoćnici. Šestorica od njih su bila njegova rođena braća, koje je prve vrbovao, jer se u početku samo na njih mogao osloniti. On svoje govore nije sam zapisivao, već su to obično radila dva ili tri apostola, nedovoljno pismena, čiji su se zapisi postepeno gubili bilo zbog materijala koji nije bio trajan, bilo zbog toga što su apostoli držali u glavi sve što je Hristos govorio, pa su manje pažnje obraćali na pisani dokument.

U određenom trenutku razvoja njegove filozofije ili religije došlo se do jedne tačke posle koje bi postojanje živog vođe dovelo do ozbiljne reakcije, ne samo Jevreja, nego i rimskih okupatora, što bi za posledicu imalo odmazdu, rat i istrebljenje najvećeg broja Hristovih sledbenika, koje bi dovelo do potpunog gašenja pokreta. Stoga je Hristova energija donela odluku da je potrebno umesto živog vođe stvoriti legendu koja se ne može fizički uništiti, a čije će delovanje biti neuporedivo efikasnije, nego delovanje živog čoveka. Isus je dobio informaciju o svemu tome kao i neophodnosti da se njegov život mora završiti.

Neposredno pre toga, njegov zadatak je bio da omogući protok enormno snažne duhovne energije Hrista kroz svoje telo koja ce obaviti epohalni čin snižavanja frekvencije aure Zemlje, bez promene frekvencija aura živih bića na Zemlji, s ciljem da se aura Zemlje očisti od oštećenja i da je zatim vrati na njenu normalnu frekvenciju. Kada je taj čin bio završen, razlog za postojanje kreacije energije Hrista u ljudskom obliku je prestao.To se desilo u poslednjim trenucima života Hrista na raspeću, posle koga je izdahnuo. Sagledavši da je dovođenje aure Zemlje u normalno stanje završeno, on je izgovorio: -"Svršeno je!", misleći na taj čin, a ne na svoj život.

Da bi legenda o Hristu što više mistifikovala i potvrdila njegovu tvrdnju da je božji sin, što je svuda govorio, njegovo telo se dezintegrisalo, dematerijalizovalo i nestalo.

Hristos se posle smrti još dva puta pojavio pred svojim najbližim učenicima, apostolima, ali su oni videli samo njegov lik koji nisu mogli dotaći.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OKULTIZAM I CUDA U SVETLU NAUKE I BIBLIJE
PostPostano: sub jul 09, 2011 11:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 09, 2011 8:50 pm
Postovi: 20
Nije nikada bilo nikakvih tekstova o reinkarnaciji, ali poznajem tu tezu da je Rimokatolicka crkva izmenila bibliju, to spada u puku pretpostavku, jer biblija upravo osudjuje Rimokatolicku dogmatiku.

Biblija je sacuvana do danasnjih dana u originalnom obliku, postoji mnostvo dokaza koji to potvrdjuju.
Samo postoji oko 2500 prepisa starozavetnih i novozavetnih spisa,.
Mnogi od ovih prepisa su nastali jos u vreme zivota Apostola, osim toga kroz istoriju su postojali Masoreti, ako si cuo za njih, to su verni Hriscani koji su vrlo pazljivo prepisivali biblijske tekstove, i postojala je vrlo rigorozna kontrola tacnosti prepisa sa Autografima.
Danas postoje i Kumranski rukopisi za koje se veruje da su stari oko 2000 godina, i kada se ovi rukopisi uporede sa ostalim, ne postoje nikakve tekstualne razlike.

Istina je jedna, to je jasna nauka biblije, ali to je sada drugo pitanje koje podrazumeva postojanje mnogih crkava, to nije bio Bozji plan, ali je on to predvideo, da ce doci oni koji ce da izvrnu biblijsko ucenje, pa cak i stvore nove verske knjige, i ako Biblija izricito napominje da je Biblija sama sebi dovoljna, i da se u njoj nalazi istina koja obavestava coveka o njegovom poreklu, svrsi njegovog zivota, i o svemu drugom sto se tice zla i greha u svetu, Bozanskom planu spasenja, i vecnoj
buducnosti sveta i coveka...

Sto se tice Djavola, on i zeli da ljudi veruju da on ne postoji kao bice, jer tako efikasnije deluje svojim lazima i prevarama, a ako neko i postane svestan njegovog postojanja, onda svu krivicu za zla ovoga sveta pripisuje Bogu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OKULTIZAM I CUDA U SVETLU NAUKE I BIBLIJE
PostPostano: sub jul 09, 2011 11:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 06, 2011 6:45 pm
Postovi: 60
U kosmosu ne postoji demokratija, sve što postoji podređeno je volji Stvaraoca jer je program rada svega što postoji i što se razvija stvorio Stvaralac, posredno ili neposredno, stoga mesta Đavolu jednostavno ne postoji. Sasvim je druga stvar što sam čovek sebi čini sva zla po principu uzorčno-posledničnih veza kojih uglavnom nije svestan, i na osnovu neznanja o suštini određenih pojava o nastanku bolesti i duhovnog razvoja.

Što se biblije tiče, i da je samo jedna reč u njoj zapisana a koju je Hristos govorio i apostoli zapisali, to bi bila sveta knjiga. Na žalost, do danas u bibliji postoji svega oko 35% izvornog znanja, sve ostalo su modifikacije i određene dopune koje su imale konkretan cilj, a čija je osnova dovela do velikih devijacija u ponašanju same crkvene vlasti, naročito je to očigledno za vreme inkvizicije. Na žalost, time je ljudski razvoj bio izuzetno usporen i praktično zaustavljen od strane verske i svetovne vlasti u pretenziji za vladanjem a ne za jednakošću svih bića i istine. Ovo jesu poražavajuće činjenice, ali one ne umanjuju značaj Hrista niti izvornog hrišćanstva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: OKULTIZAM I CUDA U SVETLU NAUKE I BIBLIJE
PostPostano: ned jul 10, 2011 11:21 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Dragan M je napisao/la:
(...)Biblija upucuje na to, da u celokupnoj fizickoj i Duhovnoj realnosti koja nas okruzuje, postoje samo dve sile, a to su, Svemocni Bog stvorirelj svega vidljivog i nevidljivog, i Bozji neprijatelj koga Biblija poznaje kao Djavo ili Sotona.(...)

(...)Kao sto je napomenuto, u celokupnoj fizickoj i Duhovnoj realnosti koja nas okruzuje, postoje samo dve sile koje su delovale i koje deluju u ljudskoj istoriji, i u zivotima ljudi, a to su vecni Bog stvoritelj, a sa druge strane Sotona-Djavo i njegovi pali Andjeli-demoni.(...)


Ok, to sam shvatio. Dvije sile - bog i djavo.


Citat:
(...)Zbacivanjem na ovu planetu Lucifer-Sotona ( Satanas-opadac brace ), je nastavio pobunu koju je otpoceo na nebu, sa ciljem da sto vise ljudi zavede lazima i prevarama i povede u propast, navodeci ih na pobunu protiv Boga i krsenje njegovog vecnog zakona ljubavi, navodeci ih na greh i raspirujuci u coveku svaki oblik niskih strasti, zle misli i dela, cega smo svedoci kroz celokupnu istoriju sveta do danas, istoriju mrznje, ratova, bolesti, ljudske patnje, i nesrece.(...)

(...)Sto se tice Djavola, on i zeli da ljudi veruju da on ne postoji kao bice, jer tako efikasnije deluje svojim lazima i prevarama, a ako neko i postane svestan njegovog postojanja, onda svu krivicu za zla ovoga sveta pripisuje Bogu(...)


Znači djavo je lažljivi, prevarantski pobunjenik koji navodi na mržnju, ratove, bolesti, ljudske patnje, i nesreće; koji od ljudi skriva svoje postojanje i ponekad se predstavlja kao bog (tj. i postao je pali anđeo jer se htio izjednačit s bogom), za razliku od boga koji je vječna ljubav i svemoćni stvoritelj između ostalog i biblije.

Ako sam dobro shvatio bog (iz biblije) kaže još i;

Citat:
`Kad uđeš u zemlju koju ti Gospod Bog tvoj daje, ne uči se činiti gadna djela onijeh naroda.


Ok, i to je fer što se tuđih gadnih djela tiće, malo me brine onaj "ulazak" u tuđu zemlju. To je valjda zakonski postignut dogovor s onijem narodima obzirom je zemlja od boga data, a on valjda ne krši svoj vječiti zakon ljubavi. Pa čak niti kad kaže;

Citat:
Izvedi onoga čovjeka ili onu ženu, koji učiniše ono zlo, na vrata svoja, čovjeka onoga ili ženu, i zaspi ih kamenjem da
poginu
. ( 5 mojsijeva 17.3 ).


A zato ne treba učiti se tuđim gadnim djelima, ima bog u pripremi svoja. A zato ako neko i postane svestan njegovog postojanja, onda svu krivicu za zla ovoga sveta pripisuje Bogu. Tako je u bibliji (koja je sama sebi dokaz) zapisano.

Citat:
(...)Biblija danas upucuje poziv svakom pojedincu, ...i da prihvati istinu onakvu kakva je zapisana u njegovoj svetoj reci, slaveci njega kao jedinog gospoda i spasitelja.


Zanima me samo dali se taj poziv odnosi i na one koje se na vrata svoja izvodi!?

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: ned jul 10, 2011 11:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Preočito je da je osnovna ideja Boga u Bibliji iskorištena od strane ljudi tj. pastira da bi strahom kontrolirali svoje oFce.

Al po ovome ne postoji zlo i dobro u ravnompravnom kontekstu, postoji samo dobro i ljudska izmišljotina zla, straha i nečeg lošeg-radi čistog pokoravanja i manipulacije.

Kao i sam "definicija" Boga u Bibliji svedenog na "Ljudsko" pa si ga te spomenute oFce tako i predstavljaju: stari čovjek sijede brade koji sjedi na oblaku i prijeti ljudima mašući gromovitim štapom da ak se ne pokore "zakonima" da ima za njih jedno toplo mjesto puno vječne patnje.

Ali..........On vas voli!!!!!! :rofl

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: ned jul 10, 2011 3:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Voli nas koliko i sebe na nivou i načinu ljubavi na kojem boravimo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Biblija
PostPostano: ned jul 10, 2011 6:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 09, 2011 8:50 pm
Postovi: 20
Zanima me samo dali se taj poziv odnosi i na one koje se na vrata svoja izvodi!?

Poz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Izvinjavam se nisam bas razumeo ovo gore citirano pitanje..?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 71 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz