Sada je: sub apr 27, 2024 10:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: ned okt 10, 2010 2:58 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
evo imam video da podijelim sa vama :mrgreen:





Kako vidim broj dokumentaraca sa temom o buđenju jeste povećan. Kao i broj knjiga u zadnjih 100-njak godina. Takođe i broj filmova u zadnjih 60-tak godina. Na kraju i broj vokalno-instrumentalnih sasatava te pojedinaca koji pjevaju o tome, prave spotove i sl. Ljudi se bude ali čim se probude oni idu u jedan drugi mod koji je sasvim prirodan poslije silnog spavanja. Taj mod je upiranje prstom u problem koji se tada vidi i traženje rješenja za taj problem. No u isto vrijeme teče jedna druga realnost. Ta realnost je obično zanemarena. A ta realnost je, kad se s pažnjom i iskreno pogleda, jedna vrrrlo bitna činjenica u životu. Ta činjenica glasi da iako si se probudio opet padaš u san. Pa se opet budiš i sve tako u krug. Ta činjenica se dešava svakog dana. Ta činjenica govori o svjesnosti. U jednom trenutku ponovnog buđenja se naravno vide isti spoljni problemi. I onda se opet čovjek trudi da riješi spoljni problem. Obično se vide problemi spolja jer su najuočljiviji a i Matrix hoće da se taj problem vidi. Vidljiv je jer je u interesu jačanja Matrixa. Da nije tako ne bi se ni vidjeo ili bi bio teško vidljiv. Ti problemi se vide iz aviona, svemira, sa planine, iz ravnice i sl. I onda se čuje eho: NWO, patokratija,.... itd. Sve je to vidljivo i bitno je biti svjestan tih problema.

Ono što se ne vidi baveći se aktivizmom i borbom protiv NVO, a bitno je da bitnije ne može biti, može se formulisati sljedećim pitanjem:

Koliko sam danas bio svjestan?

A odgovor je poražavajući ako je čovjek iskren prema sebi.

Taj odgovor, onda i jedino onda kad je iskren, u sebi nosi nadu jer je uočen istinski problem. Tada se nešto može učiniti. A to što se tada čini mjenja malo po malo realnost, taj spoljašnji svijet. Energija koju Matrix dobija se smanjuje onda kad čovjek svom silinom - kojom je dotada išao protiv Matrixa - krene ka sebi.

To je matematika kojom sam zaokupljen. To je statistika kojom se bavim.

Ostale matematike meni nisu toliko bitne iako imaju svoju težinu koju ne sporim.

Naravno.... može biti da griješim jer ne vidim realnost normalno i pretjerano filozofiram iliti zvrndam :mrgreen: .

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: ned okt 10, 2010 3:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Java je napisao/la:
A odgovor je poražavajući ako je čovjek iskren prema sebi.

Taj odgovor, onda i jedino onda kad je iskren, u sebi nosi nadu jer je uočen istinski problem. Tada se nešto može učiniti. A to što se tada čini mjenja malo po malo realnost, taj spoljašnji svijet. Energija koju Matrix dobija se smanjuje onda kad čovjek svom silinom - kojom je dotada išao protiv Matrixa - krene ka sebi.

To je matematika kojom sam zaokupljen. To je statistika kojom se bavim.

Ostale matematike meni nisu toliko bitne iako imaju svoju težinu koju ne sporim.

Naravno.... može biti da griješim jer ne vidim realnost normalno i pretjerano filozofiram iliti zvrndam :mrgreen: .

:hello2:



Da to stoji....

No mislim da takvog mirnog buđenja nikad neće biti prije velikih krvavih okršaja, zašto?
Pa zato što nitko od nas nije trenutno u stanju da upravlja stvorenim društvom na taj način jer nam je to potpuno nepoznata činjenica.

Jedino bi se moglo to desiti kad bi neka druga viša sila utjecala na nas pa sve to riješili mirnim putem.

Vrijeme koje je pred nama sigurno nosi ogromne promjene ali ta elita neće tako lako prepustiti vlast koju gradi tisućama godina. Kad im dođe do grla ili će nas morati mutirati što sad rade kroz hranu lijekove i ostale pizdarije ili će nas morati istrijebiti.

Svakako se treba okretati sebi i tražiti riješenja u sebi za ne baš ugodnu budućnost ali isto tako treba i druge informirati o tome.....

Komunizam je naprosto smiješna usporedba ili bilo koje stanje društva od prije sa ovim što se sad događa.

Sve je to služilo u svrhu sakrivanja istine i kontrolu nad društvom jer su ih zato i stvorili da iz njih izraste jedna nova generacija podložna za daljnje vođenje prema ostvarenju njihovih ciljeva..

Tako stalno generacija za generacijom pod različitim planiranim staležima društva vodi ka njihovom cilju.

No ovo što se dešava je nešto sasvim drugo, zato jer se čovjek polazi da ignorira sve njihove zakone. Naravno još nije dovoljan broj ljudi osviješten da bi npr mogli bojkotirati cijeli državni vrh i da ih skinu s vlasti, da se proguraju do glavnih medija pa da počnu govoriti ljudima istinu a ta istina mijenja cijelu povijest čovječanstva a ne kao što si naveo komunizam koji je zanemariv u toj povijesti, samo kap u moru.

Oni su svaku kap obojali svojom farbom a mi ustvari ne možemo da skužimo da je to sve jedna te ista cjelina jedno te isto more koje je iste boje.....

Moguće da im je i ovo stanje ili tzv buđenje isto planirano tko to može znati. Ali jedno je sigurno ovaj svijet je daleko od istine. Po mom mislim da će morati biti pokolja u Matriksu jer kao što znate rijetki su oni koji uspiju da izađu iz njega..čak i na kratko..

zamislite da je pola države proučilo ove teme koje se evo vrte na ovakvim forumima, zamislite reakciju, jeli mislite da bi Jaca i Josipović i ostala bagra držala osmijehe iako su lažni.

Dali bi uopće bili živi i radili to što rade, dali bi opće bilo nas kao države možda bi nas vlastita vojska i policija istrijebila, možda bi nas NATO istrijebio.

No nije daleko vrijeme kad će se o ovome početi javno raspravljati na sva zvona.

Ljudi će biti obezglavljeni jer lako je nama kad mi to sve lipo proučavamo godinama i ne može nas baš nešto iznenaditi, kritična masa će rasti zato što u svemu tome ima dosta istine, a da je samo 1% istine od svega ovoga i to je dovoljno da promijeni cijelu sliku povijesti.

Zamisli da se deset dana na svim tv postajama vrti: Na zemlji i u zemlji žive desetine vrsta vanzemaljaca i oni upravljaju našom politikom i svijetom i planiraju nas istrijebiti i još im daš par intervijua od mali sivi ili neki drugi.
Lako bi bilo nama jer mi smo već donekle upućeni u to ali onoj veliko većini nebi bilo ništa jasno, naravno reakciju znate.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: ned okt 10, 2010 6:17 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
legolas47 je napisao/la:
No mislim da takvog mirnog buđenja nikad neće biti prije velikih krvavih okršaja, zašto?Pa zato što nitko od nas nije trenutno u stanju da upravlja stvorenim društvom na taj način jer nam je to potpuno nepoznata činjenica.


Slušao sam te priče od pokojnog djeda...te o upravljanju poslije krvave NOB-e. Potresne i krvave priče. I o ratu i o upravljanju. A posljedice tog upravljanja se osjećaju i danas. Ništa danas nije dugačije nego što je bilo ranije. Vrlo slična situacija.

A sad pitanja.

Šta misliš, da li bi nekom ko je došao do sebe na umu bilo upravljanje bilo kojim društvom a kamoli društvom stvorenim iz krvavih obračuna !?
Kakvo je to društvo? Koji principi vladaju tim društvom?
Da li je to društvo, proisteklo iz krvi, zrelo da shvati poruke ljudi koji su došli do sebe, koji su došli do objektivne svijesti ?
Da li je uopšte moguće sa ljudima, koji se toliko boje nepoznatog (sebe), graditi neko drugo - "bolje " društvo?
DA li ono što je nepoznato, i u šta bi mi da uđemo, da li to mora da bude zasnovano na prošlosti i krvavim obračunima koji su obilježili izgradnju prošlih društvenih sistema?
Šta je to što čovjeka tjera da vidi jedini izlaz u ubijanju dugih ljudskih bića ne bi li promjenio svoju realnost ?
Zašto se čovjek toliko boji nepoznatog da ostavlja jedinu opciju kao rješenje a to je da ruži stari sistem u krvi i tako gradi "bolju budućnost"?

itd i tako slično...

Ima još ali sad nemam vremena.

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: ned okt 10, 2010 6:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Pa ja mislim da su tu odgovori jasni.

Oni stvaraju svoju vojsku od nas ljudi a to su policija vojska i ostali koji ih slušaju jer su programirani da ih slušaju.

Zašto je Američkim vojnicima gušt ubijati nedužnu djecu po Iraku Afganistanu itd.

Stvaraju jednu svjetsku vojsku i vladu i policiju koja uz program kontrole uma ima da nas zatire kad god se mi budemo bunili protiv bilo čega.

Ni ja ne želim društvo proisteklo iz krvavih pokolja ali to je realnost i toga će biti sve više.

Oni će morati provesti depopulaciju i to vrlo brzo jer svijet sve više saznaje što se događa i tako im moć slabi. To im je tisutljetni san i neće ga tako lako prokockati. davno bi oni nas potamanili da im ne trebamo u tko zna kakve pokuse i naravno za to da im budemo robovi.
Stvar je u tome da žele imati nekoliko stotina miliona robova koji će im služiti za sve a prije toga trebaju te robove zombificirati da nebi došlo do pobune.

ne sumnjam da će već ove jeseni pokušati možda sa onim cjepivom 2 u 1 a posljedice cijepiva će se osjetiti tek za par godina jer je tako programirano.

Depopulacija se vrši na stotine načina ali do sad im loše ide jer nas je unatoč tomu uvjek više i više. Mislim kad ne imadnu više riješenja da će javno izaći da nas masakriraju sa tko zna kakvim oružjem jer smo im pokvarili sve planove koje su dugo planirali. Po tome što čine slove kao zla bića a znaš kad se neko zlo razbjesni....

Mislim da će ipak biti pokolja htjeli mi to ili ne jer kao što rekoh nitko se još nije trgnuo iz matriksa, e sad ako bude nekog uzdizanja na višu razinu svijesti to je već nešto drugo.

Možemo se mi okrićati sebi i ignorirati ovaj sustav ali mislim da ni to neće dozvoliti u matriksu jer je protuzakonito po sadašnjim zakonima..

Oni imaju moć vjerojatno da unište sve odjednom ali mi smo im potrebni kao robovi a zna se zašto robovi služe, mislim i sad smo robovi ali nismo još zvanično...

Kad recimo nekoliko stotina naoružanih dobije ideju da provali u vatikanske odaje da vidi jeli istina to što se priča već naveliko, kad nekoliko tisuća isplanira upad u areu 51 da vidi o čemu se tu radi, kad nekoliko tisuća uz pomoć ljudi iznutra pokuša da od FBI iznudi snimke napada na Pentagon tu mora da bude pokolja.

kao što već rekoh nisu svi na duhovnoj razini koja rješava stvari mirnim putem. Jednostavno će se početi okupljati ljudi radi otkrivanja istine i stvorit će se kao neke terorističke skupine i mislim da je to neminovno..........

Vidjeli ste snimke sa sumita g8 i g20 koliko nereda i sl.

Mislim da će sljedeći godina na sastancima grupe bilderberg biti sve više prosvjednika a to mora negdi puknuti...

Znaš u ovoj realnosti ima ljudi koji su spremni izvršiti atentate na cijelu takvu ili sličnu skupinu.

Mislim da je tako nešto neizbježno a to ti je onda lančana reakcija jer se više neće moći sakriti ili nas moraju istrijebiti..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: ned okt 10, 2010 7:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
i jope' :blob: :love6: :blob:
:mrgreen: :wink:

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: ned okt 10, 2010 9:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
legolas47 je napisao/la:
kao što već rekoh nisu svi na duhovnoj razini koja rješava stvari mirnim putem.

Zapravo,večina nas je takva,samo neki uče iz svojih pogrešaka,iz iskustva drugih...,a druge možeš bićevati bićem,da te zamrze a nakon bićevanja im dadeš malo šećera da te zavole.
slika
Pitanje je što ćeš ti učiniti kad dođe trenutak,koji će od tebe tražiti konkretnu reakciju.
viewtopic.php?f=7&t=23&hilit=organski+portali u ovoj temi se nalaze podaci,tj. teorija o tome da je moguće da na planeti postoji više vrsta ljudi.I ako je barem malo istine u tome,po meni jako teško da se može dogoditi ikakav svukupno-ljudski pomak na viši denzitet.Zapravo,bilo mi mi čudno da ne dođe do nekih velikih katasrofa ili okršaja,kako bi se broj "probuđenih" uspavao,tj, bio iznuđen da nasilno reagira na gore spomenute poticaje.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: ned okt 10, 2010 11:01 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 08, 2010 10:54 pm
Postovi: 11
Lokacija: Zagreb
Za ovu večinu koja nije na osebujnoj duhovnoj razini ->
Najbolji način za buđenje je vrlo velika osobna patnja, patnja koja postaje neizdržljivi pritisak, toliki destruktivan pritisak koji ti poruši sve vrijednosti tvog života i tada se nađeš na raskršču:

1.) ponovno izgraditi svoj malen svijet. Nanovo na čvrstim temeljima. I upravo u traženju materijala za nove temelje počinješ pronalaziti istinske vrijednosti, postaješ putnik na PUTU.

2.) ili postati alkoholičar, ili postati promiskuitetan, ili osoba koja drugima i sebi donosi patnju ... ili, ili, ili ... tada si spreman uzeti kocku šećera iz ruke koja te izbićevala.


Tako da za veliku večinu upravo, prava, prilika leži u sukobu, okršaju, velikoj katastrofi. No na žalost tko dobije bitku, (iz)gubi sebe. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: ned jan 02, 2011 8:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Ta fasciniranost brojkom "probudjenih" samo je identifikacija sebe sa kolektivom, ravna onoj kod pripadnika bilo koje religijske ili sekularne organizacije.

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: ned jan 02, 2011 10:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 02, 2011 9:52 pm
Postovi: 13
put je dug a vremena malo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: ned jan 02, 2011 11:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
ILI: put je put, a vrijeme vrijeme :D

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: pon jan 03, 2011 7:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
put je vrijeme

ne postoje odvojeno

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: pon feb 07, 2011 4:17 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 07, 2011 1:30 am
Postovi: 13
Nisam siguran jesam li se i ja probudio ili sam tek sada postao spavač? Kako god bilo, završio sam na zavodu za zapošljavanje i sada imam vremena istraživati. Zato sam ovdje, jer sam nezaposlen, jer da radim ne bih imao vremena za ovo, a direktno ovdje sam jer sam na predhodnih desetak sličnih domena koje sam posjetio, uočio da su neaktivne. Većina zadnjih postova su napisani prije par godina. Zato istražujem ovdje, jer više volim direktniju komunikaciju nego samo istraživanje tuđih misli i ideja. Nekad mi se čini da me to istraživanje samo udaljuje od mog puta. Kako sam spomenuo i vrijeme i put, pojednostavnimo stvari, vrijeme je vrijeme, put je put. Može se o mnogim stvarima razgovarati čisto onako iz teorije, no sumnjam da itko tko naveliko priča o svim tim prostor vremenskim konceptima, zapravo i posjeduje vlastito iskustvo i znanje istoga. Ne mislim na intelektualno znanje. Vjerojatno ću često ponavljati i vraćati se na znanje sa kojim smo rođeni, jer to je jedino u što vjerujem, i jedino što znam. A toga baš i nema puno. Možda je zakopano dublje. U svakom slučaju, lijepo je da postoji sve više ljudi koji se uključuju u razmišljanje i potragu, nadam se da će se naći netko u tome mnoštvu tko točno zna gdje sam ja sada i što mi sljedeće treba. Dakle praktičar koji je i sam tu bio, a ne teoretičar. Slažem se sa onime da svatko treba sam doći do vlastitih spoznaja, ali nekada netko može dati koristan savjet kako da njih dođeš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: uto feb 08, 2011 3:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Citat iz teme Članovi:

Citat:
Ja sam jedan bahat, osoran, arogantan, nestrpljiv i kritički nastrojen lik. Možda je stvar u godini proizvodnje, a možda su u šumi. Uglavnom egoističan i totalno nedopadljiv. Kako me još etiketiraju? Filozof, perverznjak, čudak, luđak, seronja, ženomrzac, peder, vrag, papak, kaktus, anđeo,... Pa mi kažu da sam neozbiljan, pa preozbiljan, ružan, pa lijep, pa pravo muško, pa ženskast, pa hrabar, pa kukavica, pa prepotentan, pa impotentan, pa samouvjeren pa nesiguran, dosadan i zanimljiv, pametan i glup, najbolji i najgori....da ne duljim puno. Sa svime se slažem. Zato Polymorph. Ono što bi izdvojio kod sebe je da sam, ako ćemo govoriti o interesima, veliki svaštar. Neprilagođen sam, i ne želim se prilagoditi, toga se jako bojim. U potrazi sam za svojim identitetom, i biti ću cijeloga života u potrazi. Ne mislim nikada stati. Ljude doživljavam kao pripadnike neke druge vrste, tako je oduvijek. Ljudski moral nije ono što osjećam. U mom riječniku ne postoji mržnja, ali je jako izražen bijes, ne postoji laž, pokvarenost, zla namjera. Imam vrlo malo taktičnosti ili je uopće nemam. Zapravo se čitavo moje znanje svodi na istinu i laž. To je ono osnovno što osjećam, to je detektor koji imam u sebi. Taktičnost svrstavam pod oblik laži, a ona je potrebna na ovome svijetu za međusobne odnose. To mi ne ide. Tako i neke druge vrline poput snalažljivosti ili prilagodljivosti kod mene nemaju baš prevrlo značenje. Zakone i pravila na svijetu ničime ne osjećam da trebam poštivati tim više što su većinom jako nepravedni, nepošteni, lažni, zli. Naravno, ne želim da me strpaju u ludnicu ili zatvor pa se nekih osnova držim iz tog razloga. Buntovnik sam s razlogom i borim se za pravdu i istinu uvijek i svugdje, teško mi je prešutjeti i gledati ovaj svijet samo sa strane. Oko za oko, zub za zub. Postoji podcjenjivanje, često imam osjećaj superiornosti. To nije moja priroda, na tome moram poraditi, to mi se javilo tek prije desetak godina kao reakcija na život u ovome okruženju. Ja svakako jesam drugačiji. Kod mene to nema konotaciju boljeg ili goreg kao što ništa, ali ama baš ništa nema takav smisao. No kako ljudi moju različitost od najranijeg djetinjstva izruguju, omalovažavaju i preziru, rekao sam dosta. Nikada nisam prihvatio logički način razmišljanja, iako mi je logika jača strana. Ali ajde da sad ne napišem čitavu biografiju, toliko od mene, pozdrav.




Potreba zdravog socijalnog života kroz pozitivne civilizacijske norme u negativnoj stvarnosti koja nas okružuje često formira ličnost sa gore opisanim osobinama. Nesporazumi i skobi takve ličnosti sa sredinom ne riješavaju nagommilane protivrječnosti unutar međuljudskih odnosa, već se kao bumerang negativno projeciraju kroz njeno zdravstveno i sudbinsko stanje. Zdravstvene smetnje se pojavljuju u formi depresije sa konkretnim ispoljavanjem loše probave uz moguću pojavu hemeroida. U sudbinskom smislu se pojavljuju negativne koincidencije u formi pehova koje ne dozvoljavaju ostvarivanje određenih životnih, poslovnih ili tekućih planova.


Citat:
...U svakom slučaju, lijepo je da postoji sve više ljudi koji se uključuju u razmišljanje i potragu, nadam se da će se naći netko u tome mnoštvu tko točno zna gdje sam ja sada i što mi sljedeće treba. Dakle praktičar koji je i sam tu bio, a ne teoretičar. Slažem se sa onime da svatko treba sam doći do vlastitih spoznaja, ali nekada netko može dati koristan savjet kako da njih dođeš...



Konkretne opise neobjektivne percepcije stvarnosti iz pozicije ličnosti koji uzrokuju nesporazume i sukobe je dao ,,praktičar koji je i sam tu bio,, u temi viewtopic.php?f=7&t=815


Praktičan nastavak te teme kroz asocijativno izražavanje je dato u temi

viewtopic.php?f=7&t=3074

Težina čitanja tih tekstova je direkno proporcionalna ograničenosti i zatvorenosti ličnosti koja ih čita.

Osnovna osobina probuđenih je razumjevanje. Gurđijeva škola tu osobinu svrstava u egzoterični krug u kojem se nalaze ti probuđeni.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: sub jul 16, 2011 11:02 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jul 15, 2011 10:23 pm
Postovi: 2
Kako utvrditi jesi li budan , ili sanjas da si budan ?
I kad zivis tu gde zivis , okruzen ljudima koji svoju realnost "realno" dozivljavaju , kaoko ne pomisliti da si bar malkice lud ?
Mozes li se uspavati ponovo ? I probuditi ponovo , ako pridremas ? Meni deluje da se cesto pogubim i vrartim. Ustvari prilicno cesto nestanem privremeno .
A mozda i sanjam ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: ned jul 17, 2011 5:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
Sve sto treba znati o "ludosti":

"Svetkovina" - Sima Pandurović

Sišli smo s uma u sjajan dan,
Providan, dubok, - nama, draga, znan;
I svetkovasmo ocepljenje to
Od muka, sumnje, vremena i sto
Rana što krvave ih vređao je svet:
Ljubavi naše plav i nežan cvet.

I opet sila zgrnulo se seta
U bolnički nam mirisavi vrt;
Posmatra gde se dvoje dragih šeta,
Srećno, i hvale onaj život krt
Što ostavismo. Daleko od njih
Sad smo, a oni žale mir naš tih.

Oni baš ništa nisu znali šta
Dovede tu nas. - U cveću smo išli,
Slaveći strasno osećanja ta,
Zbog kojih lepo sa uma smo sišli.
U novom svetu dobro nam je sad,
A svet o njemu dobro i ne sluti;

Sumnja u ljubav - najteži nam jad -
Mino i čase blažene ne muti.
Iz prošlih dana ljubav i znak njen
- Spojenost srca - ostala nam još
Naš život ovde svetao je tren,
Srdačan, krotak. Onaj život loš

U kome znanci, rodbina ostaju,
Nevinost našeg ne poznaje sveta;
Životno vino, srž nedostaju
Njima, a glava njihova im smeta.
A naših srca jedan isti zvuk
Beleži draži i vremena huk.

Jer mi smo davno, verna draga, - je li? -
Iskidali konce što nas vežu
Za prostor, vreme, tonove i boje,
- Lance života što zveče i stežu;
Jer mi smo možda, sami tako hteli
Rad ljubavi nam i rad sreće svoje.

I gledaju nas zato što idemo
U košuljama belim parkom ovim,
Gde bolnički se miris širi jak;
Ne znaju dražisa životom novim,
Ljubavi naše neumrle znak.
... Gle! očima im trepti rosa nemo...

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: uto jul 26, 2011 10:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Ma koji probuđeni? Naravno da bi se i oko probuđenosti moglo raspravljati i kategorizirati ali eto ja se smatram - probuđenom. Osobno pod tim pojmom smatram osobu kojoj sva ova realnost smrdi i koja je shvatila odakle smrdi. Nadalje mislim da ta osoba počinje tražiti sebe i nailazi na bezbroj pitanja. Teorije zavjere više nisu teorija.... traži sebe i na neki način veseli se što otkriva da eto.... ipak nije odavde. To bi ukratko bilo to. I ja evo takve ljude nisam srela nigdje osim na forumu. Ne kažem da nema, ali s kim god mrvicu načnem temu nailazim na ograničenost i duboku uronjenost u matrix i realnost koja je servirana. Dakle došla sam do zaključka da smo mi.... probuđeni raštrkani posvuda.
i to me zapravo veseli. Pa zamisli samo jedan grad ili džavu probuđenih? Bolje ovako.... svako malo jedna sijalica.
veselim se :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: uto jul 26, 2011 1:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Artemida je napisao/la:
I ja evo takve ljude nisam srela nigdje osim na forumu. Ne kažem da nema, ali s kim god mrvicu načnem temu nailazim na ograničenost i duboku uronjenost u matrix i realnost koja je servirana.


Isti problem :(

:love3:

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: sri jul 27, 2011 4:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
Citat:
Dakle došla sam do zaključka da smo mi.... probuđeni raštrkani posvuda.
i to me zapravo veseli. Pa zamisli samo jedan grad ili džavu probuđenih? Bolje ovako.... svako malo jedna sijalica.


Ajm inlavd :love3: :D

Kao zvezdano nebo :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Broj probuđenih ubrzano raste.
PostPostano: sri aug 17, 2011 11:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 26, 2010 9:43 am
Postovi: 28
Fairy je napisao/la:
Artemida je napisao/la:
I ja evo takve ljude nisam srela nigdje osim na forumu. Ne kažem da nema, ali s kim god mrvicu načnem temu nailazim na ograničenost i duboku uronjenost u matrix i realnost koja je servirana.


Isti problem :(

:love3:


Da da! Ako samo spomenem tragove na nebu, kuku mene, pa to je odmah napd u stilu jesi luda, i ti si jedna od njih.. :-s
Doziveh skoro od jedne bliske rodjake da bi me smatrala ubicom kad bih svoje dete kad ga budem imala i ako bude imalo rak, lecila alternativnim metodama: uljem od konoplje, ishranom, srebrnom vodom.. znaci napade me zena, pa se zajapurila pa ne moze da se zaustavi: To bi bilo ubistvo, ti bi bila ubica, ja bih zvala socijalnu sluzbu!! Ajme meni.. :dontknow: =;
Jeste primetili da kad im izneses cinjenicu, koja je ne oboriva, oni i dalje idu po svom, kao da uopste nisu registrovali sta ste im rekli, kao da ste rekli na norveskom a ne srpskom! Neverovatno.. I onda ja u vecini slucajeva se pravim blesava, i uklapam se u okolinu.. u stilu When you're in Rome... I samo klimam glavom i pricam da.. aha.. pa jeste..

:love12:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 39 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 90 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz