Sada je: sub apr 27, 2024 10:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Da li ste za?
Da 64%  64%  [ 7 ]
Mozda 18%  18%  [ 2 ]
Ne 18%  18%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 11
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: sri maj 25, 2011 8:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
Pozdrav ekipo. Eto mene tu opet as usual no sa projektom u rukama pa da napisem sta imam:

Volio bi natuknut par stvari prije nego li krenem pisat ideje sustava:

1.) Zasto ga napravit?

Fuck, uopce nigdje nista ne znamo jedan o drugima. Nit se druzimo kako spada niti ista drugo. Mi metafizicari imamo bili mi pocetnici ili starosjedioci, svi mi smo "drugaciji" i teze nam je konceptirat ljude koji nisu na razini poput nas. Toliko nam svima internet moze pomoc ali mi to ne koristimo u svoju korist vec pustamo i vrtimo se na 300 sajtova bezveze. Da bi pregledao za jedan dan sve sto zelim vidjet, treba mi 5 sati samo da prodjem sve te domene. Siguran sam da se dobar dio vas ovdje suosjeca po tom pitanju.

2.) Kolika je populacija ljudi na koju se cilja.

Govorimo o milijunima korisnika. Site ide originalno na engleskom jeziku sa mogucnoscu prijevoda na druge jezike. Ja necu biti ukljucen u jezike. To treba prevodit netko tko je strucan. Postojat ce odjel di ce bilo tko moc doprinjest prevodjenju na bilo koji jezik isti odabere.

3.) Trebamo li financije?

Da naravno da trebamo. Treba dizat servere. Racunajte da uzmimo primjerice imamo milion korisnika. Tu ce trebat cca 30-50 servera da se to vrti kako spada. Svaki server je po 300-400$ pa gledajte. Da ne pricamo o drugim izdatcima.

Kako to rijesit. Prvo, ja mjesecno dajem 6000kn u ovaj projekat. Kroz vrijeme davat cu i vise. Kako ce se moc prikupit pa postoji solucija di se sada moze doci do stranih Angel investitora ako se stvar napravi i ako ima smisla. Angel investitor znaci da se moze doci do milijuna dolara.

Takodjer sajt ce podrzavat donacije razno-razne kao i nasu osobnu valutu di ces moc kupovat stagod da zelis.
Valutu ces naravno moc kupit "donacijom" kao i zaradit tako sto si aktivan ili zato sto si otvorio neku stranicu ili napravio nesto sto se smatra da treba nagradu.

4.) Ali 2012 je kraj.

Ajmo pustit sad napol-prazne price i mislit na nesto konkretno i kreativno. Masa vas samo zuji iz dana u dan i nista ne radi tj. dosadjuje se i bezveze provodi zujeci okolo. Eo prilike za takve da se uvuku u ovo i da kroz neko vrijeme svi skupa napravimo nesto korisno. Ako se to desi, desi se tad ce nas bolit djon. Do tada, barem cemo ze zabavljat i radit nesto korisno za opcu populaciju metafizicara i onih koji to zele "aktivirat".

5.) Dakle sve se da rijesit. Do bilo kakvih financija se da doci i moze se dignut stagod da pozelimo. Imam 15 godina iskustva u programiranju. Samnom je marketinski stucnjak, dizajner i jos par developera koje mogu uvuc kad pozelim.

Kroz 2 mjeseca mozemo imat prvu, oflje verziju za barem testiranje i polagan ulazak u koristenje.

6.) Zasto vas tlacim?

Vise razloga. Prvo, ovo ne radim za sebe. Radim za vas najvise. Radim za sebe jer mi treba nesto di cu ispucat svu svoju kreativnu energiju a za vas kako bi mogli jos vise metafiziku "ukorijenit" i "ojacat" na nasoj planeti.

Trebam vas zato jer ja to ne mogu sam sve rijesit. Treba ljudi koji bi dosli i tu i tamo nesto napravili na tom projektu, koji bi sirili glas i pripomagali kako god da je moguce.

Trebam vas zato sto mi uopce nije gust niti zabavno radit to sam ili sa 2-3 ljudi.

Probit informaticki projekat je zahebano do pakla i nazad. Previse konstanti se mora potrefit i "sinkronizirat" da bi isti uspio. Ja to mogu u dosta slucajeva sam napravit. Tu, za ovo, ne mogu a i da mogu, ne zelim jer nema smisla da ovo radim sam. Projekat nije naravi da bi itko ubrao slavu. Vec svi mi ili nitko.

Uglavnom, eo dajte mi priliku i siguran sam da vas necu razocarat :)

Drugi post, post koji tek sada dolazi i nije jos napisan bit ce opis onoga u natuknicama o cemu se radi.

Strpljenja malo molim :)
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: sri maj 25, 2011 8:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
U natuknicama opis projekta.

Sam project management sustav vodio bi se preko: http://www.huddle.com/. Tko god da bi se prikljucio, dobio bi upad unutra. Kupit cu premium tamo sl. tjedan tako da...

1.) Dnevnik
-----------------------------------
Sama ideja dnevnika je da vi kao takvi mozete pisat vijesti koje zelite. Takodjer ideja je uzet par sajtova koji su stvarno pravi te napravit integraciju da automatski povlaci te vijesti sa tog sajta. Ideja je kao sto je na facebook-u vas home page samo sto izgleda poput 24sata ili dnevnik.hr ili cnn.com.

2.) Profil
-----------------------------------
Imate frendove, mozete pisat statuse, ljudi mogu vama postat statuse nazad. Stranica bi izgledala totalno drugacije od facebooka jer postoje bolje ideje od facebook izgleda vaseg profila koji je manje mucan.

3.) Q&A
-----------------------------------
To je odjel zvan Questions and Answers ili ti ga Pitanja i odgovori di vi kao takvi mozete doci i postavit pitanje. Na pitanje vam moze odgovorit community. Prilikom odgovaranja / stvaranja novih pitanja zaradjujete zapravo. Svaki puta kad odgovorite dobijete 1 umjetnu kunu. Prilikom postavljanja pitanja 2 umjetne kune itd...

4.) Videos
-----------------------------------
Odjel di mozete linkat youtube clipove ili uploadirat direktno na server te kategorizirat i pokazat onima kojima to zelite ili svima.

5.) Photos
-----------------------------------
Isti klinac drugo pakovanje kao i sa videima.

6.) Jezici
-----------------------------------
Mjesto di mozete dodat novi jezik i dat communitiu kao i sebi da ga prevodite. Kad se aktivira do kraja i kad je preveden, platit ce se osobama da pregledaju sve i ako je sve ok, isti ide u produkciju i bit ce dostupan svima.

7.) Aplikacije
-----------------------------------
Kao sto imate na fejsbuku, tako i tu, aplikacije di mozete stvarat stagod da pozelite.

8.) Forum
-----------------------------------
Jedan unikatni forum za sve. Cak se da i galaksija integrirat u nutra bez problema ako su tvorci galaksije zainteresirani.

9.) Umjetni novac
-----------------------------------

E ovo je sad pizdarija hehe. Sustav ce podrzavat da svaki puta kad nesto napravite ili kad nesto novo napravite da dobivate virtualni novac tj. virtualmoney (vm). Sa time moci ce te kupovat iz online ducana kao i pristupat dijelovima projekta koji su za "naprednije" tj. one koji se nisu registrirali glavnom bez obzira. Dakle, recimo trebat ce 100 VM-a da pristupis forumu za metafiziku. Zasto, zato jer ne zelimo fanatizam unutra.

10.) Store (ducan)
-----------------------------------

Ti kao korisnik moci ces doci i rec ok, zelim prodat nove carape ali ne zelim novac za njih vec 10 VM-a virtualne love. Ili ces doci i rec ipak zelim 1$ za njih. Dakle, bit ce pregrst mogucnosti da se kupi dosta toga samo sto aktivno se koristi projekat.


11.) Screencast
-----------------------------------

Screencast je prijevod za video. Dakle, moci ces postat svoje "lekcije" u video formatu besplatno, za odredjenu kolicinu VM-a ili za pravu lovu.


Ima brdo ideja, naravno, treba krenut od negdje tj. od neke baze. Sad samo listam sta mi je sve u glavi.

(jos pisem ideje....)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: sri maj 25, 2011 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
samo ti nabaci još ideja :D pa da vidimo šta se da izkemijati na tu temu :thumbup:

zašto bi baš uzeo premium na http://www.huddle.com/ ?

a šta misliš koliko bi ljudi otrpilike trebalo da se anganžira oko projekta da bi on baš zaživio i prilično glatko funkcionirao?

zašto bi sajt išo na engelskom? :-k

i jesi razmislio o tome šta bi značilo masovno populariziranje (spominješ milijune korisnika!) svih ovih "bizarnih" :lol: tema u smislu neke opstojnosti cijeloga projekta, pa i ljudi koji bi stojali iza toga (jer ipak su to, nazovimo, osjetljive teme -- i shodno tome mnoge stvari jednostavno ne odgovaraju interesima određenih ljudi)?

zdravstvuj! :love9: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: sri maj 25, 2011 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
Artist je napisao/la:
samo ti nabaci još ideja :D pa da vidimo šta se da izkemijati na tu temu :thumbup:

zašto bi baš uzeo premium na http://www.huddle.com/ ?

a šta misliš koliko bi ljudi otrpilike trebalo da se anganžira oko projekta da bi on baš zaživio i prilično glatko funkcionirao?

zašto bi sajt išo na engelskom? :-k

i jesi razmislio o tome šta bi značilo masovno populariziranje (spominješ milijune korisnika!) svih ovih "bizarnih" :lol: tema u smislu neke opstojnosti cijeloga projekta, pa i ljudi koji bi stojali iza toga (jer ipak su to, nazovimo, osjetljive teme -- i shodno tome mnoge stvari jednostavno ne odgovaraju interesima određenih ljudi)?

zdravstvuj! :love9: :love9:


:)

zašto bi baš uzeo premium na http://www.huddle.com/ ?

Cuj, sa njim radim vec neko duze vrijeme kao i sa nekim drugim sustavima i u ovog imam podosta povjerenja. Takodjer pruza backup kao i neke zanimljive cloud dodatke a i aplikacije tipa za google chrome.

Po meni se cini sasvim dobar. Nekako mi se neda ici na elitnije stvari poput version one. Pretesko i totalno nepotrebno.

a šta misliš koliko bi ljudi otrpilike trebalo da se anganžira oko projekta da bi on baš zaživio i prilično glatko funkcionirao?

Cuj, trebalo bi u startu manje ali ono, sto vise to bolje. Ne gledam ovo ko zaradu vec vise kao nesto od cega se mogu dalje gradit stvari. Iskreno, 10-ak u startu bi bilo dovoljno mislim. Kasnije, puno vise.

zašto bi sajt išo na engelskom? :-k

Zato sto je poanta ciljat globalno. Nema ovakvih sajtova bas na svijetu tako da... Ono poanta je skupit nas sve tj. sto vise mozemo. Od starta bi isla engl. i hrv. verzija.

i jesi razmislio o tome šta bi značilo masovno populariziranje (spominješ milijune korisnika!) svih ovih "bizarnih" :lol: tema u smislu neke opstojnosti cijeloga projekta, pa i ljudi koji bi stojali iza toga (jer ipak su to, nazovimo, osjetljive teme -- i shodno tome mnoge stvari jednostavno ne odgovaraju interesima određenih ljudi)?

E vidis. Imam ja paklen plan. Kao prvo, imat ces testove prije nego li udjes unutra. 10-ak random pitanja na koja ces morat odgovorit. Ako neznas, zaboravi da ces uci. Takodjer, neces se moc samo tako regat. Invitations only. Dakle svaki korisnik ce dobit 100 pozivnica. Moze pozvat 100 ljudi. Kad potrosi sve moze zatrazit nove sa jednim klikom.

Nece moc doc unutra netko tko je totalan krscanski fanatik recimo. Pobrinut cu se za to lol.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: čet maj 26, 2011 11:08 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hehe... dobra ideja...

Možda moj primjer da još neke ideje...

Dakle, nemam baš para... a napravih portal Znanje baš iz razloga da što više osvijestim ljude, koliko god mogu iz ove pozicije gdje trenutno jesam.

Moj prijedlog je slijedeći:

- zašto kupovati skupi server on-line, kad imaš odlični omjer cijene/kvalitete ( recimo kod Info IT-a, ili slično )... čak možeš i iznajmiti server, ali ti zapravo to ne treba... jer kupiš malo veći web prostor, instaliraš recimo Joomlu ili neki dobro podržani CMS i voila! Sve je tu, hrpa modula i mogućnosti.

Višejezičnost? Joom Fish... ili onaj "moj" Google translator na Znanju gore desno... imaš i Japanski ako želiš... jes da nije pravopisno 100%, ali Google radi sve bolje i bolje prijevode, tako da to i više nije toliko loše rješenje ( inače prevođenje i lektoriranje tekstova na mnoge svjetske jezike nemam pojma tko bi radio ili tko bi dao toliko novaca da se to tako napravi ).

U Joomli imaš milion raznoraznih modula, komponenti, kalendara, cloudinga, foruma, i tko zna čega sve ne... tako da se može jeftino ili badave napraviti web stranica za to... evo recimo ako se odlučimo - mogu ja instalirati Joomlu, otvoriti bazu u C-panelu, dodati user-a... kako to već treba kod instalacije CMS-a. Imam brdo tema, a može ih se naći i na internetu.

Svaka čast programiranju, ali to je zajebancija i nitko ti neće platiti tu muku ( bar za web dizajn )... imaš već gotova riješenja, Open Source... tako da na to bi bilo glupo trošiti toliku lovu. Recimo ovaj link što si dao... super, a to sve imaš u Joomli besplatno ( Project Fork ili neka slična komponenta )... vidi sve tipove ekstenzija ovdje:

http://extensions.joomla.org/

Stranice se mogu financirati i bannerima ( no, u mojem primjeru je to vrlo malo radi ograničenosti na samo naše područje, a "kriza" je... oni što imaju love ionako ove stranice ne čitaju ili čak vide kao prijetnju ). U "svjetskoj" - engleskoj varijanti - možda bi toga bilo puno više.

E sad... vidiš da forumi su mjesta gdje treba "čistiti" stalno radi raznoraznih budala koje dođu i zagade kvalitetu koju si dugo vremena radio, a istovremeno se pozivaju na svoju slobodnu volju "zagađivanja tuđe kuće"... i tu treba dosta energije da se to održi kvalitetnim. Ako je nemaš, to ti se pretvori u nešto poput forum.hr-a... svaštara gdje se egoisti dođu prepucavati, a ponegdje se samo može uvidjeti nešto korisno i konstruktivno.

Dakle, treba naći dosta svjesnijih ljudi sa dosta slobodnog vremena za pisanje i prevođenje ( ako nije Google prijevod )...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: pet maj 27, 2011 12:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
:)

Jack, dobra poanta samo sto moram priznat da sam alergican na joomlu. Dugo sam u ovom poslu i moram priznat da sam 100% siguran da joomla nije rijesenje. Prespora je i pre lose isprogramirana.

Ti si vidio kod u php-u. Ovo je moj poziv za modele recimo. Joomlin je barem 3 puta veci:

Kod:
<?php

namespace KickAi;

use KickAi\Application\Environment as Environment;
use KickAi\Options                 as Options;
use KickAi\Exception               as KickException;

final class Models
{

    const MODEL_EXTENSION       = '.php';

    /**
     *
     */
    protected static $_instance = null;

    /**
     *
     */
    protected static $_comOptions = null;

    /**
     *
     */
    protected static $_collection = array();

    /**
     *
     * @static
     * @return null
     */
    public static function getInstance() {
        if(is_null(self::$_instance)) self::$_instance = new self();
        return self::$_instance;
    }

    /**
     *
     * @param array $options
     * @return void
     */
    public function setOptions(array $options) { self::$_comOptions = (object)$options; }

    /**
     * Get redis component options
     *
     * @return array|null
     */
    public function getOptions() { return self::$_comOptions; }
   
    /**
     *
     * @throws Exception
     * @return void
     */
    public function initialize() {
        if(isset(self::$_comOptions->start) && self::$_comOptions->start == true) {

            if(!isset(self::$_comOptions->models_paths) || !is_array(self::$_comOptions->models_paths)) {
                throw new KickException(
                    "You need to define paths to models as array in order to start model component!"
                );
            }
           
        }
        else self::$_comOptions->start = false;
    }

    /**
     *
     * @throws Exception
     * @param  $model
     * @param  $args
     * @return
     */
    public function __call($model, $args) {

        if(self::$_comOptions->start == false) {
            throw new KickException(
                "It seems that models are disabled from configuration. Access to model is forbidden! In order to use models
                you need to activate it from application configuration file."
            );
        }

        $model_name = strtolower($model);

        if(!array_key_exists($model_name, self::$_collection)) {

            foreach(self::$_comOptions->models_paths as $namespace => $path) {
                $file_path = $path . DIRECTORY_SEPARATOR . $model_name . self::MODEL_EXTENSION;

                if(file_exists($file_path)) {
                    require_once $file_path;
                    $model = $namespace.ucfirst($model_name);
                    self::$_collection[$model_name] = new $model($args);
                }
            }
        }

        return self::$_collection[$model_name];
    }
}


Ono sto zelim rec je da bi ipak volio neke stvari od nule napravit. Brze su tako i kvalitetnije. Joomla poziva toliko toga sto nama nikad nece zatrebat te iz tog razloga je i spora kad dodju do veceg koristenja.

Sto se tice love. Rijesit ce se sve :) Uvjek se sve rijesilo tako da ce se rijesit i sada.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: sub maj 28, 2011 12:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
@waax, na ovoj temi si pojeo ono sto si israo ovdje (sorry na slikovitoj usporedbi) viewtopic.php?f=10&t=3555 :D

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: sub maj 28, 2011 6:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
:rofl

E Gordane, bome i nisam :) Selo je i dalje plan samo tko je rekao da cu ici bez interneta tamo lol. Takodjer, previse sam zivota ulozio u informatiku tako da od toga odustat necu :) No da, zelio bi promjenit profesiju u informatici i radit ono sto ima smisla radit a ne neke pizdarije i igrice na kojima ce ljudi gubit dragocijeno vrijeme tak da...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: ned maj 29, 2011 1:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
Eo jedna skripta :)

Znam da vecina vas nece kuzit sta sam ja to napisao ali poanta je da vam pokazem koliko je potrebno da saznam vas grad, drzavu, regiju i tako to :)

Kod:
<?php

/** Define controller namespace! */
namespace System\Models;

/** Extend controller with required namespace classes! */
use KickAi\Application    as Application;

class Geo
{

    /**
     * Application container so that we can use it model wide with one instantiation
     *
     * @return Object|Null
     */
    protected static $_app   = null;

    /**
     * Mongodb database connection end-point
     *
     * @var Object|null
     */
    protected static $_mongo = null;

    /**
     * Redis connection endpoint
     *
     * @var Object|Null
     */
    protected static $_redis = null;

    /**
     * Calculated geo data. Remember that this will be populated only if user did not access
     * site in last one hour. Redis key will contain information otherwise.
     *
     * @var Object|null
     */
    protected static $_geoData = null;

    /**
     * Construct mongo and redis application objects.
     *
     * @return void
     */
    public function __construct() {
        self::$_app   = Application::getInstance();
        self::$_mongo = self::$_app->getComponent('mongodb')->getDb();
        self::$_redis = self::$_app->getComponent('redis')->getRedis();
    }

    /**
     * Generate current geolocation route. Remember that hook after_initialize is calculating
     * and triggering this method. You don't need to trigger it.
     *
     * @return void
     */
    public function generate() {
        $ip_int = $this->_ipToInt();
        if(!self::$_redis->get('tmp_geo_'.$ip_int)) {
            $collection = self::$_mongo->selectCollection('ip_location', self::$_mongo);
            $collection_result = $collection->find(
                array( 'ip_from' => array( '$lte' => "$ip_int" ) )
            )->sort(array('ip_from' => -1))->limit(1);

            foreach($collection_result as $res) self::$_geoData = (object)$res;
            self::$_redis->setex('tmp_geo_'.$ip_int, (3600*1), serialize(self::$_geoData)); // Set expiration to one hour!
        }
    }

    /**
     * Get all geo information.
     *
     * #return Object|Null
     */
    public function getGeo() {
        $ip_int = $this->_ipToInt();
        $data   = self::$_redis->get('tmp_geo_'.$ip_int);
        return !is_null($data) ? unserialize($data) : null;
    }

    /**
     *
     * @return string|null
     */
    public function getMongoId() {
        $data = $this->getGeo();
        if(isset($data->_id)) $tmp = (array)$data->_id;
        return isset($tmp) ? $tmp['$id'] : null;
    }

    /**
     *
     * @return null|string
     */
    public function getCountryCode() {
        $data = $this->getGeo();
        return isset($data->ip_country_code) ? ucfirst($data->ip_country_code) : null;
    }

    /**
     *
     * @return null|string
     */
    public function getCountryName() {
        $data = $this->getGeo();
        return isset($data->ip_country_name) ? ucfirst($data->ip_country_name) : null;
    }

    /**
     *
     * @return null|string
     */
    public function getState() {
        $data = $this->getGeo();
        return isset($data->ip_state) ? ucfirst($data->ip_state) : null;
    }

    /**
     *
     * @return null|string
     */
    public function getCity() {
        $data = $this->getGeo();
        return isset($data->ip_city) ? ucfirst($data->ip_city) : null;
    }

    /**
     *
     * @return null
     */
    public function getLatitude() {
        $data = $this->getGeo();
        return isset($data->ip_latitude) ? $data->ip_latitude : null;
    }

    /**
     *
     * @return null
     */
    public function getLongitude() {
        $data = $this->getGeo();
        return isset($data->ip_longitude) ? $data->ip_longitude : null;
    }

    /**
     *
     * @return null
     */
    public function getZip() {
        $data = $this->getGeo();
        return (isset($data->ip_zip) && $data->ip_zip != '-') ? $data->ip_zip : null;
    }

    /**
     *
     * @return null
     */
    public function getTimezone() {
        $data = $this->getGeo();
        return (isset($data->ip_timezone) && $data->ip_timezone != '-') ? $data->ip_timezone : null;
    }

    /**
     *
     * @return
     */
    protected function _ipToInt() {
        $ip = ($_SERVER['REMOTE_ADDR'] == '127.0.0.1') ? '78.2.65.182' : $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
        $ip_segments = explode('.', $ip);
        return (($ip_segments[0]*256+$ip_segments[1])*256+$ip_segments[2])*256 + $ip_segments[3];
    }
}


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: uto maj 31, 2011 2:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
Samo da obavijestim da sam nasao dizajn i da je vec pun klinac toga isprogramirano :) Ako sve bude po planu barem ulaz u sustav ce biti gotov ovaj tjedan, online i dostupan :)

Za sada jos necu otkrit ime projekta :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: sri jun 01, 2011 12:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
Kakve kategorije "novosti" bi ste voljeli imat. Treba mi lista novosti a ni sam nisam pametan pa eto, ima ko kakvih prijedloga? Gracias!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ideja za online metafizicki projekat
PostPostano: sri jun 01, 2011 6:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
poanta je da vam pokazem koliko je potrebno da saznam vas grad, drzavu, regiju i tako to


Pa imaš to kao: whois... modul ili slično... no dobro...

A recimo ako je netko preko proxy-ja nekog... a? Ili recimo... saznaš da je točka gdje sam se spojio na internet recimo benzinska stanica "XY" koja ima otvoren wireless pristup... a mene nema na benzinskoj stanici, nego sam negdje malo dalje ( i nisam recimo sa automobilom )... što ti vrijedi da znaš koji sam IP, koji mi je provider trenutno ( zapravo od benzinske stanice ), koji internet preglednik imam i koji sistem koristim? Samo statistike radi... hehe!

Uglavnom, samo radi na projektu, pa neka bude funkcionalan, kako god to isprogramirao...

"Novosti"... pa stavi što misliš da je najbitnije...

:read:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz