Sada je: sub apr 27, 2024 8:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Praktikalije
PostPostano: pet aug 19, 2011 12:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Od paranoje do zabijanja glave u pijesak dali bi se ukratko svrstati stavovi članova foruma na predviđanja, očekivanja i sve ostalo u vezi Vala.
Jedni su zabrinuti za članove obitelji i/ili kućne ljubimce, drugi za sebe, a treće nije briga. Ljubav i svjetlo su im dovoljni. Što, naravno, može biti istina jer ne znamo koje su njihove životne zadaće. Možda trebaju zasvijetliti prilikom prolaza glavnog udara Vala i osvijetliti drugima put, a potom izblijediti ili slično.
S druge, pak strane, kaže izreka:"Pomozi si i Bog će ti pomoći", a ovdje također može značiti da osim što ćeš svijetliti i isijavati ljubav, možeš, ako tako odlučiš i preživjeti i dalje "uživati" u predstavi, na neki način.

Osobno nemam dvojbi o budućnosti koja me očekuje jer sam "on a misson", no omogućiti drugima koji možda nemaju dovoljno razvijene kapacitete za "lampanje" predstavlja izazov o kojem treba razmisliti.

Stoga, da skratim, prikupljam praktične savjete o prilagodbi skloništa/utočišta prilikom pojave najavljenih udara. Namjeravam izgradit Faradayev kavez u podrumu koji bi trebao štititi od EMP-a i radijacije. Opskrbit ću ga zalihama hrane i vode i drugih potrepština za 2-3 tjedna. No, ako bude kako se navodi od strane (lažnih) prenositelja poruka/proroka, radijacija će trajati neko vrijeme, a nakon toga će sve što joj je bilo izloženo biti kontaminirano. Nekako mislim da neće biti ujednačena količina radijacije svugdje na svijetu, bit će dijelova u kojima će se valjda proizvoditi hrana, no sigurno će biti preskupa.
Stoga me zanima vaše mišljenje u vezi sljedećeg:
1. Ako sa aluminijskom ili olovnom folijom prekrijemo tlo (pričvrstimo kamenjem ili nečim drugim) da li će to tlo biti na taj način zaštićeno od kontaminacije zračenjem? Isto se odnosi na bunare i izvore pitke vode.

2. Koliko duboko radijacija prodire u tlo ako nije zaštićeno?
3. Ako se na plastenike/staklenike postave Al mreže da li će to učinkovito spriječiti prodor radijacije, a istovremeno će dopustiti kakav-takav prodor sunčevih zraka tako omogućivši uzgoj biljaka?
4. Ako prvi val Vala udari uz EMP i radijaciju, da li će odmah izazvati pomak iz 3D u 4D? Ako hoće sve je super, no ako neće ili će samo djelomično, tada mogu nastati problemi. Ostat će samo prirodni materijali, to znači da vodu trebam skladištiti u staklenoj ambalaži, odjeća treba biti izrađena isključivo od prirodnih materijala i slično, jer u kolebanju denziteta između 3. i 4. ako voda bude u plastičnoj ambalaži rasut će se prešavši u 4D, pa opet nazad i tako nekoliko puta na veliko "veselje" svih prisutnih.
5. Osjetljivije osobe već sada doživljavaju bolove u kronično bolesnim ili slabijim dijelovima tijela, koji su, pretpostavljam, posljedica jačanja utjecaja svemirskih zbivanja. Kako vrijeme bude odmicalo, a utjecaji jačali, tako će jačati i količina boli koju će pojedinci doživljavati. Da li možda netko ima iskustva ili je pročitao upute za smanjivanje ili uklanjanje boli? Naime i najbolji kandidat za 4D dokle god je jednom nogom u 3D može doživljavati bol koja tada ruši njegovu frekvenciju potrebnu za prijelaz u 4D. Što je to što pojedinac može samostalno napraviti da bi sebi ili eventualno i drugima uklonio ili smanjio bol?
6. Koje tehnike primjenjujete za podizanje frekvencije? Ili možda se ne radi o tehnikama nego o praktičnim i korisnim savjetima iz osobnog iskustva? Ili literature?



Ako netko ima praktičnih savjeta u vezi navedenih ili sličnih tema, please, dopunite.
:love3:

U nastavku link na poduži tekst koji daje preporuke o zaštiti od EMP.
http://www.futurescience.com/emp/emp-protection.html


Zadnja izmjena: Lampa; čet aug 25, 2011 4:15 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pet aug 19, 2011 1:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Lampa je napisao/la:
Od paranoje do zabijanja glave u pijesak dali bi se ukratko svrstati stavovi članova foruma na predviđanja, očekivanja i sve ostalo u vezi Vala.
....
Osobno nemam dvojbi o budućnosti koja me očekuje jer sam "in a misson", no omogućiti drugima koji možda nemaju dovoljno razvijene kapacitete za "lampanje" predstavlja izazov o kojem treba razmisliti.


Gdje sebe svrstavaš bez obzira što si "in a misson"?

Lampa je napisao/la:
Stoga, da skratim, prikupljam praktične savjete o prilagodbi skloništa/utočišta prilikom pojave najavljenih udara. Namjeravam izgradit Faradayev kavez u podrumu koji bi trebao štititi od EMP-a i radijacije. Opskrbit ću ga zalihama hrane i vode i drugih potrepština za 2-3 tjedna. No, ako bude kako se navodi od strane (lažnih) prenositelja poruka/proroka, radijacija će trajati neko vrijeme, a nakon toga će sve što joj je bilo izloženo biti kontaminirano. Nekako mislim da neće biti ujednačena količina radijacije svugdje na svijetu, bit će dijelova u kojima će se valjda proizvoditi hrana, no sigurno će biti preskupa.


Ko je najavio udare i kakvi su to udari?

Oko radijacije najbolje savjete može dati gospođa iz njenog ličnog iskustva
viewtopic.php?p=89327#p89327


Citat:
4. Ako prvi val Vala udari uz EMP i radijaciju, da li će odmah izazvati pomak iz 3D u 4D? Ako hoće sve je super, no ako neće ili će samo djelomično, tada mogu nastati problemi. Ostat će samo prirodni materijali, to znači da vodu trebam skladištiti u staklenoj ambalaži, odjeća treba biti izrađena isključivo od prirodnih materijala i slično, jer u kolebanju denziteta između 3. i 4. ako voda bude u plastičnoj ambalaži rasut će se prešavši u 4D, pa opet nazad i tako nekoliko puta na veliko "veselje" svih prisutnih.


Paziti na vrstu staklene ambalaže jer ako staklo sadrži vještačke materijale takva flaša bi se mogla raspasti. Opet «veselje» svih prisutnih. Ideja: Provjerite jeste li u 4D. Ako jeste, trčite do 4D potoka i napijte se 4D vode. Zatim idite pod 4D drvo u 4D hladovinu.

Citat:
Naime i najbolji kandidat za 4D dokle god je jednom nogom u 3D može doživljavati bol koja tada ruši njegovu frekvenciju potrebnu za prijelaz u 4D. Što je to što pojedinac može samostalno napraviti da bi sebi ili eventualno i drugima uklonio ili smanjio bol?


Neka pojedinac i drugom nogom kroči u 4D a bol će ostati u 3D.

Citat:
6. Koje tehnike primjenjujete za podizanje frekvencije? Ili možda se ne radi o tehnikama nego o praktičnim i korisnim savjetima iz osobnog iskustva? Ili literature?


Popijem 5-6 piva i obično stavim dva prsta u el. utičnicu. Tako promjenim svoje EM polje. Vibriram all in 16. To sam (očigledno) uradio prije nego što sam počeo pisati ovaj post. :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pet aug 19, 2011 8:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Toda je napisao/la:
Neka pojedinac i drugom nogom kroči u 4D a bol će ostati u 3D.



Ovo je najbolji dio cijelog posta. :glasses7:Na ostalo nemam potrebe odgovarati. (Nemam smisla za humor, što se može.) #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pet aug 19, 2011 8:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Lampa je napisao/la:
Od paranoje do zabijanja glave u pijesak dali bi se ukratko svrstati stavovi članova foruma na predviđanja, očekivanja i sve ostalo u vezi Vala.




Ako netko ima praktičnih savjeta u vezi navedenih ili sličnih tema, please, dopunite.
:love3:



praktichnih saveta nemam
jer je polazna tachka za ovu diskusiju 'briga o ovome,onome,onima' ,a meni chak i posle 6 godina ceretanja o Talasu ta briga nikako da dodje na dnevni red,chak ni na nocni red ,jer me ne muche brige ni u snovima

al' poshto vidim da imash smisla za detalje,a i ta upucenost u detalje koja provejava tvojim postom me potakla da postavim par pitanja
koje se tichu upravo detalja
i to modnih :toothy2:
kakav je trend na 4D u vezi charapa?
da budem precizniji,dal' je i na 4D moda retro-ciklichne prirode kao na 3D?
ako jeste,onda je neizbezno da se, nepravedno osudjene i naterane u egzodus,bele charape ponovo vrate u modu,da josh sad krenem da trazim ona dva para belih charapa koje sam dobio od baba Vuke iz Przogrnaca
dalje,
dal' treba da brinem o mojim omiljenim gacama?
naime,radi se o D&G boksericama koje su 90% od prirodnog i 10% od veshtachkog materijala
jel' to znachi da ce 90% mojih gaca preci na 4D a onih jadnih 10% ostati na 3D?
dakle,Dolche prelazi na 4D, a Gabana ostaje na 3D,shto se Gabane tiche,o tome ne brinem,ko mu je kriv kad se na vreme nije bavio 'praktikalijama prelaska na 4D'
mogu li sam da biram gde ce na gacama ta rupa od 10% biti locirana?
ili ce se tih 10% biti ravnomerno rasporedjeno,pa cu na 4D stici u mrezastim boksericama? :angel4:

dalje,
vec sam u nekim starijim postovima opevao svoju vezanost za '3D kiseli kupus'
ta je vezanost toliko jaka da chak anulira energiju Talasa koju osecam josh od sredine devedesetih proshlog veka,pa i dalje mogu ladno da izjavim da bez kiselog kupusa ne idem nidje,pa chak ni na 4D
dakle,pitanje je vrlo konkretno,
dal' na 4D ima kiselog kupusa da pochnem josh sad da slavim? :occasion5:
ili ga nema,
pa da krenem sa rezanjem zaliha i za 2013-tu? :glasses7:


P.S.
naslov teme mi je ,ono,bash simpatichan,i vibrira vrlo blisko sa onom gomilicom postova na temi "2012" o kojoj sam josh tada na istoimenoj temi predlozio formiranje podteme sa radnim naslovom:
"Kako pishkiti i kakiti u pesku, a da se ostatak foruma ne uneredi" :toothy2:
i podnaslovom:
"Kako Mali Djokica zamishlja 4D" :angel4:


KISELI KUPUS FOREV'R END EV'R :!: :!: :!:


:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pet aug 19, 2011 10:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
@Lampa
Pisao si o aluminijskim i olovnim mrežama i folijama za bunare i plastenike. Spominjao si i Faradjejev kavez u vezi radijacije. Možda da proguglaš o tome šta je radijacija i kako se prave atomska skloništa radi slike o svemu tome?

@nat
Kiselog kupusa će biti. :thumbup:
Koliko vidim (škiljim) nije problem u kiselom kupusu nego u buretu.
Jedno je plastično a drugo je drveno bure, po mirisu i okusu sadržaja.

............

M = okupljena masa

Živio kiseli kupus!
M: ŽIVIO!!!

........
Hoćem li drugovi?
M: HOĆEMO!

Moramo li drugovi?
M: MORAMO!

Hoćemo i moramo li drugovi?
M: HOĆEMO ...ako moramo. :rotfl:
...
Živio mog oca sin!
M: ŽIVIO!!!... heh? :rofl

:occasion5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pet aug 19, 2011 5:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
nat je napisao/la:
Lampa je napisao/la:
Od paranoje do zabijanja glave u pijesak dali bi se ukratko svrstati stavovi članova foruma na predviđanja, očekivanja i sve ostalo u vezi Vala.




Ako netko ima praktičnih savjeta u vezi navedenih ili sličnih tema, please, dopunite.
:love3:



praktichnih saveta nemam
jer je polazna tachka za ovu diskusiju 'briga o ovome,onome,onima' ,a meni chak i posle 6 godina ceretanja o Talasu ta briga nikako da dodje na dnevni red,chak ni na nocni red ,jer me ne muche brige ni u snovima

al' poshto vidim da imash smisla za detalje,a i ta upucenost u detalje koja provejava tvojim postom me potakla da postavim par pitanja
koje se tichu upravo detalja
i to modnih :toothy2:
kakav je trend na 4D u vezi charapa?
da budem precizniji,dal' je i na 4D moda retro-ciklichne prirode kao na 3D?
ako jeste,onda je neizbezno da se, nepravedno osudjene i naterane u egzodus,bele charape ponovo vrate u modu,da josh sad krenem da trazim ona dva para belih charapa koje sam dobio od baba Vuke iz Przogrnaca
dalje,
dal' treba da brinem o mojim omiljenim gacama?
naime,radi se o D&G boksericama koje su 90% od prirodnog i 10% od veshtachkog materijala
jel' to znachi da ce 90% mojih gaca preci na 4D a onih jadnih 10% ostati na 3D?
dakle,Dolche prelazi na 4D, a Gabana ostaje na 3D,shto se Gabane tiche,o tome ne brinem,ko mu je kriv kad se na vreme nije bavio 'praktikalijama prelaska na 4D'
mogu li sam da biram gde ce na gacama ta rupa od 10% biti locirana?
ili ce se tih 10% biti ravnomerno rasporedjeno,pa cu na 4D stici u mrezastim boksericama? :angel4:

dalje,
vec sam u nekim starijim postovima opevao svoju vezanost za '3D kiseli kupus'
ta je vezanost toliko jaka da chak anulira energiju Talasa koju osecam josh od sredine devedesetih proshlog veka,pa i dalje mogu ladno da izjavim da bez kiselog kupusa ne idem nidje,pa chak ni na 4D
dakle,pitanje je vrlo konkretno,
dal' na 4D ima kiselog kupusa da pochnem josh sad da slavim? :occasion5:
ili ga nema,
pa da krenem sa rezanjem zaliha i za 2013-tu? :glasses7:


P.S.
naslov teme mi je ,ono,bash simpatichan,i vibrira vrlo blisko sa onom gomilicom postova na temi "2012" o kojoj sam josh tada na istoimenoj temi predlozio formiranje podteme sa radnim naslovom:
"Kako pishkiti i kakiti u pesku, a da se ostatak foruma ne uneredi" :toothy2:
i podnaslovom:
"Kako Mali Djokica zamishlja 4D" :angel4:


KISELI KUPUS FOREV'R END EV'R :!: :!: :!:


:love3:


Na tvom mjestu me ne bi brinule gaće nego lastika u njima.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pet aug 19, 2011 6:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Lampa je napisao/la:
Od paranoje do zabijanja glave u pijesak dali bi se ukratko svrstati stavovi članova foruma na predviđanja, očekivanja i sve ostalo u vezi Vala.
Jedni su zabrinuti za članove obitelji i/ili kućne ljubimce, drugi za sebe, a treće nije briga. Ljubav i svjetlo su im dovoljni. Što, naravno, može biti istina jer ne znamo koje su njihove životne zadaće. Možda trebaju zasvijetliti prilikom prolaza glavnog udara Vala i osvijetliti drugima put, a potom izblijediti ili slično.
S druge, pak strane, kaže izreka:"Pomozi si i Bog će ti pomoći", a ovdje također može značiti da osim što ćeš svijetliti i isijavati ljubav, možeš, ako tako odlučiš i preživjeti i dalje "uživati" u predstavi, na neki način.

Osobno nemam dvojbi o budućnosti koja me očekuje jer sam "in a misson", no omogućiti drugima koji možda nemaju dovoljno razvijene kapacitete za "lampanje" predstavlja izazov o kojem treba razmisliti.

Stoga, da skratim, prikupljam praktične savjete o prilagodbi skloništa/utočišta prilikom pojave najavljenih udara. Namjeravam izgradit Faradayev kavez u podrumu koji bi trebao štititi od EMP-a i radijacije. Opskrbit ću ga zalihama hrane i vode i drugih potrepština za 2-3 tjedna. No, ako bude kako se navodi od strane (lažnih) prenositelja poruka/proroka, radijacija će trajati neko vrijeme, a nakon toga će sve što joj je bilo izloženo biti kontaminirano. Nekako mislim da neće biti ujednačena količina radijacije svugdje na svijetu, bit će dijelova u kojima će se valjda proizvoditi hrana, no sigurno će biti preskupa.
Stoga me zanima vaše mišljenje u vezi sljedećeg:
1. Ako sa aluminijskom ili olovnom folijom prekrijemo tlo (pričvrstimo kamenjem ili nečim drugim) da li će to tlo biti na taj način zaštićeno od kontaminacije zračenjem? Isto se odnosi na bunare i izvore pitke vode.

2. Koliko duboko radijacija prodire u tlo ako nije zaštićeno?
3. Ako se na plastenike/staklenike postave Al mreže da li će to učinkovito spriječiti prodor radijacije, a istovremeno će dopustiti kakav-takav prodor sunčevih zraka tako omogućivši uzgoj biljaka?
4. Ako prvi val Vala udari uz EMP i radijaciju, da li će odmah izazvati pomak iz 3D u 4D? Ako hoće sve je super, no ako neće ili će samo djelomično, tada mogu nastati problemi. Ostat će samo prirodni materijali, to znači da vodu trebam skladištiti u staklenoj ambalaži, odjeća treba biti izrađena isključivo od prirodnih materijala i slično, jer u kolebanju denziteta između 3. i 4. ako voda bude u plastičnoj ambalaži rasut će se prešavši u 4D, pa opet nazad i tako nekoliko puta na veliko "veselje" svih prisutnih.
5. Osjetljivije osobe već sada doživljavaju bolove u kronično bolesnim ili slabijim dijelovima tijela, koji su, pretpostavljam, posljedica jačanja utjecaja svemirskih zbivanja. Kako vrijeme bude odmicalo, a utjecaji jačali, tako će jačati i količina boli koju će pojedinci doživljavati. Da li možda netko ima iskustva ili je pročitao upute za smanjivanje ili uklanjanje boli? Naime i najbolji kandidat za 4D dokle god je jednom nogom u 3D može doživljavati bol koja tada ruši njegovu frekvenciju potrebnu za prijelaz u 4D. Što je to što pojedinac može samostalno napraviti da bi sebi ili eventualno i drugima uklonio ili smanjio bol?
6. Koje tehnike primjenjujete za podizanje frekvencije? Ili možda se ne radi o tehnikama nego o praktičnim i korisnim savjetima iz osobnog iskustva? Ili literature?



Ako netko ima praktičnih savjeta u vezi navedenih ili sličnih tema, please, dopunite.
:love3:

U nastavku link na poduži tekst koji daje preporuke o zaštiti od EMP.
http://www.futurescience.com/emp/emp-protection.html


Da li govorimo o nuklearnoj radijaciji? Dali je samo radijacija ili i radioaktivne padavine?

Citat:
1. Ako sa aluminijskom ili olovnom folijom prekrijemo tlo (pričvrstimo kamenjem ili nečim drugim) da li će to tlo biti na taj način zaštićeno od kontaminacije zračenjem? Isto se odnosi na bunare i izvore pitke vode.


Aluminijumska od zracenja nece uopste, moze od EM zracenja, ali to bi morala biti Alu kutija. Ako bi neka povrsina bila prekrivena, opet bi naprimer pomocu podzemnih voda bila i ona kontaminirana. Znaci neprakticno i neizvodivo.

Citat:
2. Koliko duboko radijacija prodire u tlo ako nije zaštićeno?


Nemoguce ga je zastiti po povrsini. Tako da mislim i da je irelevantno "koliko duboko".

Citat:
3. Ako se na plastenike/staklenike postave Al mreže da li će to učinkovito spriječiti prodor radijacije, a istovremeno će dopustiti kakav-takav prodor sunčevih zraka tako omogućivši uzgoj biljaka?


U teoriji bi moglo od mikrotalasa, ali uz postovanje mnogo posebnih uslova. Od nuklearne nikako. Znaci ne.

Citat:
4. Ako prvi val Vala udari uz EMP i radijaciju, da li će odmah izazvati pomak iz 3D u 4D? Ako hoće sve je super, no ako neće ili će samo djelomično, tada mogu nastati problemi. Ostat će samo prirodni materijali, to znači da vodu trebam skladištiti u staklenoj ambalaži, odjeća treba biti izrađena isključivo od prirodnih materijala i slično, jer u kolebanju denziteta između 3. i 4. ako voda bude u plastičnoj ambalaži rasut će se prešavši u 4D, pa opet nazad i tako nekoliko puta na veliko "veselje" svih prisutnih.


Ko bi mogao da zna takvo nesto? Sve sto bi bilo receno bila bi samo nagadjanja.

Citat:
5. Osjetljivije osobe već sada doživljavaju bolove u kronično bolesnim ili slabijim dijelovima tijela, koji su, pretpostavljam, posljedica jačanja utjecaja svemirskih zbivanja. Kako vrijeme bude odmicalo, a utjecaji jačali, tako će jačati i količina boli koju će pojedinci doživljavati. Da li možda netko ima iskustva ili je pročitao upute za smanjivanje ili uklanjanje boli? Naime i najbolji kandidat za 4D dokle god je jednom nogom u 3D može doživljavati bol koja tada ruši njegovu frekvenciju potrebnu za prijelaz u 4D. Što je to što pojedinac može samostalno napraviti da bi sebi ili eventualno i drugima uklonio ili smanjio bol?


Ja koristim od aspirina pa nadalje. Iako ne mogu sa sigurnoscu reci da su moji bolovi povezani sa bilo kakvim kosmickim promenama. Ko bi tek to mogao da zna?

Citat:
6. Koje tehnike primjenjujete za podizanje frekvencije? Ili možda se ne radi o tehnikama nego o praktičnim i korisnim savjetima iz osobnog iskustva? Ili literature?


Radimo na sebi? Mislim da "tehnike" spadaju pod OPS, zeljno razmisljanje i slicno, pa bi znacilo da bas i ne podizu frekvenciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pet aug 19, 2011 6:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Toda je napisao/la:
@Lampa
Pisao si o aluminijskim i olovnim mrežama i folijama za bunare i plastenike. Spominjao si i Faradjejev kavez u vezi radijacije. Možda da proguglaš o tome šta je radijacija i kako se prave atomska skloništa radi slike o svemu tome?

@nat
Kiselog kupusa će biti. :thumbup:
Koliko vidim (škiljim) nije problem u kiselom kupusu nego u buretu.
Jedno je plastično a drugo je drveno bure, po mirisu i okusu sadržaja.

............

M = okupljena masa

Živio kiseli kupus!
M: ŽIVIO!!!

........
Hoćem li drugovi?
M: HOĆEMO!

Moramo li drugovi?
M: MORAMO!

Hoćemo i moramo li drugovi?
M: HOĆEMO ...ako moramo. :rotfl:
...
Živio mog oca sin!
M: ŽIVIO!!!... heh? :rofl

:occasion5: :love3:

Hvala ti Toda,
već sve pregledano i cijene olovnih i aluminijskih ploča skinute. Too much expensive!
Zato i tražim od genijalaca po forumima zrno pameti da me upute na korisna i ne previše skupa rješenja. A osim toga, nemam ni bunar, ni zemlju pa čak ni podrum, no naći će se moj radni prostor dovoljno prikladnim.
:glasses7:
Još trebam naći nešto korisno u vezi Joe's cell. Previše teorije je naokolo, a nedovoljno prakse, odnosno upotrijebljivih rezultata.

:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: pet aug 19, 2011 7:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Da li govorimo o nuklearnoj radijaciji? Dali je samo radijacija ili i radioaktivne padavine?
Radi se o pojačanom zračenju Sunca i radijaciji koja može biti posljedica toga.
Citat:

Citat:
1. Ako sa aluminijskom ili olovnom folijom prekrijemo tlo (pričvrstimo kamenjem ili nečim drugim) da li će to tlo biti na taj način zaštićeno od kontaminacije zračenjem? Isto se odnosi na bunare i izvore pitke vode.


Aluminijumska od zracenja nece uopste, moze od EM zracenja, ali to bi morala biti Alu kutija. Ako bi neka povrsina bila prekrivena, opet bi naprimer pomocu podzemnih voda bila i ona kontaminirana. Znaci neprakticno i neizvodivo.

Pretpostavljam da si u pravu.
Citat:

Citat:
2. Koliko duboko radijacija prodire u tlo ako nije zaštićeno?


Citat:
Nemoguce ga je zastiti po povrsini. Tako da mislim i da je irelevantno "koliko duboko".




Japanci su nakon Hirošime i Nagasakija sadili bijelu repu daikon za izvlačenje radijacije iz tla (navodno) a potom ih odvozili na odlagalište opasnog otpada. Navodno postoje neke biljčice koje mogu apsorbirati veću količinu radijacije na taj način je tlo manje zatrovano. Problem je što nitko na internetu na navodi pouzdane izvore, pa je sve rekla-kazala.

Citat:
Citat:
3. Ako se na plastenike/staklenike postave Al mreže da li će to učinkovito spriječiti prodor radijacije, a istovremeno će dopustiti kakav-takav prodor sunčevih zraka tako omogućivši uzgoj biljaka?


U teoriji bi moglo od mikrotalasa, ali uz postovanje mnogo posebnih uslova. Od nuklearne nikako. Znaci ne.

Citat:
4. Ako prvi val Vala udari uz EMP i radijaciju, da li će odmah izazvati pomak iz 3D u 4D? Ako hoće sve je super, no ako neće ili će samo djelomično, tada mogu nastati problemi. Ostat će samo prirodni materijali, to znači da vodu trebam skladištiti u staklenoj ambalaži, odjeća treba biti izrađena isključivo od prirodnih materijala i slično, jer u kolebanju denziteta između 3. i 4. ako voda bude u plastičnoj ambalaži rasut će se prešavši u 4D, pa opet nazad i tako nekoliko puta na veliko "veselje" svih prisutnih.


Ko bi mogao da zna takvo nesto? Sve sto bi bilo receno bila bi samo nagadjanja.


Citat:
5. Osjetljivije osobe već sada doživljavaju bolove u kronično bolesnim ili slabijim dijelovima tijela, koji su, pretpostavljam, posljedica jačanja utjecaja svemirskih zbivanja. Kako vrijeme bude odmicalo, a utjecaji jačali, tako će jačati i količina boli koju će pojedinci doživljavati. Da li možda netko ima iskustva ili je pročitao upute za smanjivanje ili uklanjanje boli? Naime i najbolji kandidat za 4D dokle god je jednom nogom u 3D može doživljavati bol koja tada ruši njegovu frekvenciju potrebnu za prijelaz u 4D. Što je to što pojedinac može samostalno napraviti da bi sebi ili eventualno i drugima uklonio ili smanjio bol?


Ja koristim od aspirina pa nadalje. Iako ne mogu sa sigurnoscu reci da su moji bolovi povezani sa bilo kakvim kosmickim promenama. Ko bi tek to mogao da zna?
Pokušaj bol otkloniti pražnjenjem pod tekćom vodom, kao što rade radiestezisti. Međutim, starijim osobama s kroničnim bolovima ne pomaže, izgleda kao da im je još gore od vode (reuma i ostalo).
Citat:


Citat:
6. Koje tehnike primjenjujete za podizanje frekvencije? Ili možda se ne radi o tehnikama nego o praktičnim i korisnim savjetima iz osobnog iskustva? Ili literature?


Radimo na sebi? Mislim da "tehnike" spadaju pod OPS, zeljno razmisljanje i slicno, pa bi znacilo da bas i ne podizu frekvenciju.


Well, ne slažem se potpuno ovdje. Set isprobanih načina koji se primjenjuju s razumijevanjem (teorija +praksa=Znanje) predstavlja tehniku postizanja nečega. Npr. ako netko kaže ,da recimo, tekuća voda uklanja suvišne potencijale, ili neravnoteže u smislu električnih naboja u tijelu, tada ta tehnika, ako se primjenjuje sa sviješću i znanjem donosi rezultat= osoba se bolje osjeća ili lakše se smiruje ili ima odlične meditacije i drugo.

Također znam da ne treba nikoga žaliti, svi smo dobili džepni nožić s kompasom i kartu kad su nas izbacili kao komandose ovdje. No, ipak mislim da se nekad nekome može pružiti još malo vremena/prilike da pronađu svoj kompas dokle god pijesak još nije iscurio. A Val kad zapravo drmne punom snagom, probudit će sve, ili odnijeti. Mislim da treće nema. :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: sub aug 20, 2011 8:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
Sta je cilj ove teme (ako nije top secret :D) ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: sub aug 20, 2011 9:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Istražiti novo tržište za prodaju alu ili olovne folije i dići lovu! Mudro! :angel4:

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: sub aug 20, 2011 10:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
slika

:toothy2: :angel4:

" shta je dobro, shta nam treba
kichme kichme disciplina"

Koja ("Disciplina kichme " )


:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: sub aug 20, 2011 5:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Namjeravam izgradit Faradayev kavez u podrumu koji bi trebao štititi od EMP-a i radijacije.


Dobri stari Faraday može zaštiti od groma, ali od ELP-a ne baš... a i ne od radijacije... za to ti treba "Atomsko sklonište", ili barem za prvu ruku zaštitno odijelo... koje je samo "prva pomoć" ako se baš mora naći u radioaktivnoj okolini.

Recimo, 8 Hz ti "probija" kroz sve na Zemlji... štogod postavio i koliko debelo bilo...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: ned aug 21, 2011 8:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Da ne ostanem samo na šalama...

Čitam jutros novi Nexus (broj za kolovoz/rujan) i tekst pod nazivom: "Tamni dragulj prirodne medicine". Pa sam se sjetila tebe i Praktikalija.

Riječ je o drvenom ugljenu.
Poznat je kao sredstvo za iscjeljivanje niza bolesti poput dizenterije, a spominje se i kao sredstvo liječenja od posljedica radijacije!!!!

Za njega sam do sada čula kao sredstvo kojim se tretiraju samoubojice kad primjerice popiju gomilu tableta, pa ih "ispumpavaju" ugljenom....
Dakle, pogledaj si Nexus ili na web stranici: CharcoalRemedies.com

Kaže se u tekstu da se danas na međunarodnim svemirskim stanicama ili u nuklearnim podmornicama koriste vodeni filteri čiji je aktivni sastojak ugljen!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: ned aug 21, 2011 10:58 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
nat je napisao/la:
...dalje,

vec sam u nekim starijim postovima opevao svoju vezanost za '3D kiseli kupus'
ta je vezanost toliko jaka da chak anulira energiju Talasa koju osecam josh od sredine devedesetih proshlog veka,pa i dalje mogu ladno da izjavim da bez kiselog kupusa ne idem nidje,pa chak ni na 4D

dakle,pitanje je vrlo konkretno,

dal' na 4D ima kiselog kupusa da pochnem josh sad da slavim? :occasion5:
ili ga nema...

...KISELI KUPUS FOREV'R END EV'R :!: :!: :!:


:love3:


Mislim da je rasol ovdje nepravedno izostavljen s obzirom da se radi o jednom od najefikasnijih sredstava za lječenje mamurluka (nekoliko puta me je iz mrtvih izvuko). A uz sadrži i puno
C-vitamina!


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: ned aug 21, 2011 11:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Živjela rasol!

M: Hik, ŽIVJELA!

:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: ned aug 21, 2011 5:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
galaksija je napisao/la:
nat je napisao/la:
...dalje,

vec sam u nekim starijim postovima opevao svoju vezanost za '3D kiseli kupus'
ta je vezanost toliko jaka da chak anulira energiju Talasa koju osecam josh od sredine devedesetih proshlog veka,pa i dalje mogu ladno da izjavim da bez kiselog kupusa ne idem nidje,pa chak ni na 4D

dakle,pitanje je vrlo konkretno,

dal' na 4D ima kiselog kupusa da pochnem josh sad da slavim? :occasion5:
ili ga nema...

...KISELI KUPUS FOREV'R END EV'R :!: :!: :!:


:love3:


Mislim da je rasol ovdje nepravedno izostavljen s obzirom da se radi o jednom od najefikasnijih sredstava za lječenje mamurluka (nekoliko puta me je iz mrtvih izvuko). A uz sadrži i puno
C-vitamina!


...

Ima tu nešto, kiseli kupus je zakon, a bogme i cikla. :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: ned aug 21, 2011 6:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Namjeravam izgradit Faradayev kavez u podrumu koji bi trebao štititi od EMP-a i radijacije.


Dobri stari Faraday može zaštiti od groma, ali od ELP-a ne baš... a i ne od radijacije... za to ti treba "Atomsko sklonište", ili barem za prvu ruku zaštitno odijelo... koje je samo "prva pomoć" ako se baš mora naći u radioaktivnoj okolini.

Recimo, 8 Hz ti "probija" kroz sve na Zemlji... štogod postavio i koliko debelo bilo...

:mrgreen: :wink:


Ukratko da rezimiram, F.kavez je bacanje novca jer ne štiti. Al ploče štite samo od EMP, a olovo u kombinaciji s betonom od zračenja, a kako kažeš Jack 987 , od 8 Hz ne štiti ništa. Pretpostavljam da svijest pojedinca može pružiti nekakvu zaštitu, što ovisi o razini razvijenosti svijesti ili frekvenciji, no samo mogu nagađati. Tu se krug zatvara, polazna točka u ovom razmatranju je bila svijest i način kompenziranja njezinog nedostatka u slučaju žestokog udara Vala, stvaranjem "opremljene sigurne zone". Čini se da svatko treba biti odgovoran za svoju sudbinu, bez obzira na moju dobru namjeru da pomognem ljudima oko sebe. Pomoći ljudima sigurno treba na način da sami razviju svoj vlastiti obrambeni mehanizam - vlastitu svijest. No promjene će uslijediti puno brže nego što mnogi očekuju, brojni će biti zatečeni nespremni - kao zimska služba kad padne snijeg.

No, s praktične strane gledišta, iskustva koja su mnogi na ovim prostorima iskusili prije 20-ak godina su mi pokazala da šačica hrane i ostalih potrepština spremljenih na "sigurno mjesto"može biti korisna prva pomoć dok se stvari malo ne stabiliziraju.

Za sada, budući sam na terenu uglavnom od Vardara pa do Triglava (ponekad i šire), u auto ću staviti osnovni paket za slučaj zastoja na putu, a planiram i voditi svog psa na putovanja, što do sada nije bio slučaj. U radnom prostoru prikupljam sjeme iz organske proizvodnje i najviše se razmišljam kako ga sačuvati od (potencijalnog) zračenja (bez obzira tko ga bude koristio).

Smatram da je također važno zadržati hladnu glavu i razlikovati zrno zdravog razuma od opsesije. Ovakve stvari su vrlo klizav teren. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: ned aug 21, 2011 6:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Za sada, budući sam na terenu uglavnom od Vardara pa do Triglava (ponekad i šire), u auto ću staviti osnovni paket za slučaj zastoja na putu, a planiram i voditi svog psa na putovanja, što do sada nije bio slučaj. U radnom prostoru prikupljam sjeme iz organske proizvodnje i najviše se razmišljam kako ga sačuvati od (potencijalnog) zračenja (bez obzira tko ga bude koristio).


A postoji i mogucnost i to vrlo realna i dokaziva da u slucaju nekog EM zracenja elektrika u kolima ne bi radila :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Praktikalije
PostPostano: ned aug 21, 2011 7:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Citat:
Za sada, budući sam na terenu uglavnom od Vardara pa do Triglava (ponekad i šire), u auto ću staviti osnovni paket za slučaj zastoja na putu, a planiram i voditi svog psa na putovanja, što do sada nije bio slučaj. U radnom prostoru prikupljam sjeme iz organske proizvodnje i najviše se razmišljam kako ga sačuvati od (potencijalnog) zračenja (bez obzira tko ga bude koristio).


A postoji i mogucnost i to vrlo realna i dokaziva da u slucaju nekog EM zracenja elektrika u kolima ne bi radila :D


Apsolutna istina, no pajser pri ruci može otvoriti svaki automobil ako su u njemu klopa, pokrivači ili slično. :twisted:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 96 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz