Sada je: sub apr 27, 2024 9:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: sajam ezoterije u zg
PostPostano: ned sep 18, 2011 1:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Da li je netko posjetio sajam mystik u zg ovog vikenda? Isplati li se otići? Ima li interesantnih izlagača? Da li netko od forumaša izlaže? Kao bi mi rekli, hehe.
:blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: sajam ezoterije u zg
PostPostano: pon sep 19, 2011 11:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Bio ja.
Meni jako loše. Ugl. se sve svelo na zdravu prehranu, knjige i "izgledaj lijepo".
Loše, al bolje i to nego ništa...
Al ajd, ubo sam dobar ajvar :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: sajam ezoterije u zg
PostPostano: pon sep 19, 2011 7:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Jahra Stafari je napisao/la:
Bio ja.
Meni jako loše. Ugl. se sve svelo na zdravu prehranu, knjige i "izgledaj lijepo".
Loše, al bolje i to nego ništa...
Al ajd, ubo sam dobar ajvar :D


Dobar ajvar zlata vrijedi :D .

Kako nije bilo odgovora na netu, potrpah svoja dva džukca u auto, pa lagano Dalmatinom put Velesajma. i evo priče.
Priča 1.
Nazovem upravu Velesajma i upitam da li je dozvoljen ulaz kućnim ljubimcima (psi težine 5 i 15 kg, mirne ženkice), organizator Mystika kaže može, ali na vlastitu odgovornost. I tako ja sa džukcima, da ih ne ostavljam doma same (da ne grune kakav potres ili Val u međuvremenu) krenem na put cca 300 km u jednom pravcu. Kupim ulaznicu, no zaštitari ne puštaju pse. Kaže: "Ne može. Evo vidite nacrtano je." I zaista, postavljene su naljepnice da je zabranjen unos pištolja (valjda je drugo oružje dozvoljeno) i ulaz psima (nije ga vrijedilo uvjeravati da moji psi ne izgledaju kao nacrtani na slici). Vratim se do auta, a tamo već 33°C, gdje ostaviti pse? Hmm..
Parkiram u garaži Avenue Malla, temperatura zraka nešto niža (30°C). Ostavim siročiće u garaži u autu s otvorenim prozorima, odjurim do velesajma, a tamo...

Priča 2.
Psi su mi u autu, u podzemnoj garaži, sami, vruće im je. Želim na brzinu pretrčati štandove, susreti duhovne ljude, upiti vibru. Koja naiva! :shock: Na jednom od meni nezanimljivih štandova spopadne me tip koji prodaje dodatke prehrani. Uvjerava me da su ti preparati odlični za visoki tlak. "Nemam", kažem ja, "Šećer, kolesterol,..."-nabraja on dalje. "Nemam" opet ću ja. "Štiti od nastanaka tumora" - uporan je on."Nemam tumore, ništa od toga nemam" - "Kako ništa nemate, svi nešto imaju. Evo imam lutein za oči." - odlazim dalje, kad eto...

Priča 3.
Na jednom od štandova prodaju se uređaji za zaštitu od raznoraznih štetnih zračenja. Kao potpora prodaji možete testirati energetski potencijal vaših organa preko akupunkturnih točaka elektroakupunkturnom dijagnostikom (ako se ne varam u vezi naziva). Cura na štandu vam izmjeri vaš energetski potencijal za 25 kunića. Pa, hajde da vidimo. Za osobu mojih godina (kaže ona) potencijal bi trebao biti 50-60 nekih mjernih jedinica, vjerojatno volti ili slično. Kod mlađih osoba se vrijednosti kreću od 70-90. Najprije je izmjerila otpor kože, a onda organe postavljanjem elektrode na lijevi i desni rub noktiju na prstima lijeve ruke. Od 10 mjerenja 5 ih pokazalo potencijal 55, 4 mjerenja potencijal 60-62, a 1 mjerenje 72. Cura kaže: "Uh, ovo nije dobro!". "Kako mislite nije dobro, pa imam više od potrebnoga, zar ne?"
"Ne, ne" - kaže ona, "Trebate imati skladu s Vašim godinama. Ovo govori da imate višak potencijala, previše energije u sustavu.", "O kojem se uopće organu radi?"- pitam. "Živčani sustav ima više energije nego što bi trebao. Vjerojatno ste pod stresom, možda biste trebali uzimati nešto za smirenje." Iskreno, tinjala mi je glavobolja zbog vrućine i problema sa psima, a i vjerojatno od viška neprobavljene energije koju apsorbiram svakodnevno. Uređaj je pokazao da je živčani sustav pod prevelikim pritiskom, što daje vjerodostojnost meni, odnosno, mojem svakodnevnom radu na apsorpciji svjetla, uređaju koji je to detektirao i pročitanim materijalima koji govore da trebamo ojačati svoj živčani sustav kako bismo mogli probaviti elektromagnetsku energiju koja je u porastu, također svakodnevno.

Da zaključim, što se sajma tiče:ovo je nedovoljno kvalitetno organiziran sajam kako bi svi (i Velesajam i izlagači) pokrpali svoje šuplje džepove, a od pozitivne vibre nije bilo niti p (možda je 1. dana kada su se svi nadali prodaji). Sjećam se sajma ezoterije iz hotela Dubrovnik prije par godina, oni su mi bili puno bolji. Ovdje se sve se svelo ne na zdravlje nego na liječenje bolesti i na ljepotu. Ako nisi bolestan i ne opterećuješ se izgledom, znači nema baš puno sadržaja za tebe. Premda su me zanimala i poneka predavanja, nije ih bilo moguće posjetiti zbog već spomenute situacije, tako da o kongresnom dijelu ne mogu suditi. Bilo je posjetitelja, bilo je gužve, no moglo je biti puno, puno bolje. Sajam nije bio prožet zajedničkom vibrom, sve je bilo fragmentirano.

A što se mene tiče, bez obzira na sve, svaki put ću doći na slična događanja (ako sam u prilici) u nadi da ću možda susresti sebi slične ljude. A to mi najviše nedostaje. Ljudi.
:love3:

Mojim sirotim psima se izlet sigurno nije svidio. Opći dojam vjerojatno nije popravilo ni sat vremena trčanja po livadi u N.Zagrebu i još negdje u Lici. Srećom, navikli su voziti se u autu pa odmah zaspu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: sajam ezoterije u zg
PostPostano: uto sep 20, 2011 7:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
:lol:
bilo mi je skoro malo krivo šo nisam išo vidit ša ima, al sad mi više nije (krivo).

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: sajam ezoterije u zg
PostPostano: uto sep 20, 2011 8:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Lampa je napisao/la:
Kako nije bilo odgovora na netu, potrpah svoja dva džukca u auto, pa lagano Dalmatinom put Velesajma.


Jbg sorry na kasnom odgovoru, al Svemir je očito htio da odeš :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 71 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz