Sada je: sub apr 27, 2024 7:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ovo me je zbunilo
PostPostano: sri maj 02, 2012 2:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon mar 19, 2012 7:56 pm
Postovi: 51
Ovo sam nasao na sajtu "objave.com" i ja kolko sam video pisao je jedan od admina.Svrha ovog posta je to sto me je sve to sto je napisao mnogo zbunilo i uzdrmalo mi je uverenja.Post je ovde ako ima neko neko objasnjenje neka stavi molim vas,hvala



Povedimo računa o sledećim stvarima:

1. Ne postoji besmrtnost. Smrtnost je sastavni deo manifestacije svih manifestovanih bica, makar ona bila na najvisim nivoima kreacije. Poput tela, dusa i duh su smrtni. Ne postoji nista sto bi smo mogli nazvati besmrtnom dusom ili besmrtnim duhom. Dakle, svi umiru, pa i andjeli, arhandjeli i tako dalje...Ne postoji vecan zivot. Srce kada prestane da kuca to je kraj zivota. Arhandjeli imaju srce. Kada njihovo srce prestane da kuca i oni umiru.

2. Konacna smrt je kada se predje iz Ketera u Ain Soph - to je smrt duha. Posle toga, ulazi se u nemanifestaciju. A to je onda kraj. Niko ne zna kakav je to konacan kraj. Do konacne smrti, prolazimo kroz milione malih smrti.

3. Manifestovan bica se razvijaju tako sto prevashodno gledaju sebe i svoje interese. Duhovni put nije nista drugo nego uspon prema Bogu, a svako se prema Bogu uspinje samostalnim naporima. Neko je dogurao dalje, drugi su zaostali. Ovi sto su dalje dogurali, spadaju u red andjela, arhandjela i sl. Ovi koji su zaostali su ljudi. Andjeli pomazu ljudima ne zato sto nas posebno vole, vec zato sto to potpomaze i njihov duhovni put.

4. Posebna vrsta andjela su visa Ja. Ali ta visa ja su neverovatno sebicna. Doci do nekog od viseg ja je najzahtevniji moguci put, zato sto visa ja se kriju od nas. Visa ja drze svoje visoke pozicije jako cvrsto, dok u nama, u svojim nizim ja, osecaju rivale koji bi mozda mogli da ugroze njihove visoke pozicije.

5. Svi oni, visoki i nizi, vole da nas uce neprakticnim stvarima, velikim mudrostima itd.

6. Nikom od njih ne fali ni kuca, ni vila, ni hram ni palata. Nebesko bogatstvo nadmasuje ovozemaljsko, a njima ne smeta da budu raskalasni i mocni u svom bogatstvu. Izuzetak su prosta elementalna bica kojima je sasvim OK da zive i u zbunu ili na latici cveta. Mocni andjeli sasvim pristojno zive, komotno, lepo i udobno. O bogovima da ni ne govorimo...

7. Prijateljstvo sa onostranim bicima je cesto jednosmerno. Od nas se mnogo zahteva da bi im prisli. Potrebno je biti nadcovek, supermen, nadheroj, ne bi li se jedan andjeo izvoleo ukazati coveku... Jurcao sam za njima decenijama i vrlo ih dobro upoznao...Kada si u nevolji, pricaju o karmi i slicnim sranjima.

8. Imaju veliki smisao za humor i vrlo su dobrocudni i na tome im hvala.
_________________
Great men decline, mighty men may fall, but an honest Philosopher keeps his station for ever

Poslednji izmenio talerman dana 12 Jan, 2011 07:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »


talerman
Glavni urednik


Pridružio: 11 Jun 2008
Poruke: 4822
Lokacija: Kina
  Poslao: 12 Jan, 2011 05:23 am    Naslov:

Nastavljam po tackama, pa ako se ko slucajno zainteresuje za neku od njih, mozemo o tome raspravljati:

9. Andjeli i visoka bica nemaju pojma kako je nama na Zemlji. Andjeli Sunca znaju mnogo toga o Suncu, ali ne znaju kako izgleda zivot na Zemjli. Informacije koje dobijaju od nas o tome su i za njih dragocene. Ne postoji jednosmerna pomoc koja ide od andjela prema ljudima, vec je pomoc obostrana.

10. Andjeli koji nisu sa Zemlje, ni ne razumeju bas najbolje nase ovozemaljske ljudske probleme. Ne umeju da nam pridju. Niti mi umemo njima da pridjemo. Bolje nas razumeju zemaljski andjeli, ali njima ne pada na pamet da nam pridju tako sto bismo ih opazili zato sto i sami strahuju da se ne materijalizuju. Mnogi od nas su bivsi andjeli koji su neoprezno usli u ovu ravan i tu ostali.

11. Mnogi andjeli znaju o Bogu otprilike koliko i mi, dakle, vrlo malo, a neki od njih skoro nista.

12. Jedino najvisi medju andjelima imaju direktan pristup Bogu, ali to se ne moze potvrditi. Od ljudskih smrtnih, prica se, da je prislo Bogu samo njih dvojica: Enoh i Muhamed.

13. Celokupan kosmos se ne razvija spontano ili po kakvim Bozjim zakonima ili principima, vec se razvija u skladu sa zamislima andjela i ostalih bica u njihovoj sluzbi: neki od njih su zaduzeni za pokretanje nebeskih tela, drugi su zaduzeni za stvaranje, a treci za razaranje.

14. Celokupna manifestacija je zastupljena u polaritetima. Zlo je neophodno da bi ovaj kosmos postojao na svim svojim nivoima. Musko-zenski odnosi odrzavaju ovaj kosmos na svim nivoima. Manifestacija se stvara kroz seks.

15. Nasa pozicija odgovara svima. Sto duze da se drzimo na ovom nivou, to bolje svima.

16. Doci do Boga je gotovo potpuno nemoguc poduhvat.

17. Ne kajem se ni najmanje sto sam isao ovim putem i dalje bi ga preporucio smelima, ali uz pojacan oprez.

18. Sve religije lazu, ali je hriscanstvo ubedljivo najgore od svih postojecih religija.
_________________
Great men decline, mighty men may fall, but an honest Philosopher keeps his station for ever
 Nazad na vrh »


talerman
Glavni urednik


Pridružio: 11 Jun 2008
Poruke: 4822
Lokacija: Kina
  Poslao: 12 Jan, 2011 05:45 am    Naslov:

19. Andjeli i ostali duhovni vodici se stalno prikazuju na razlicite nacine, tako da nikada nisi siguran ko ti se ukazao, dok ga ne pitas i to tri puta i dok ga ne navedes da ti se zakune Hristom.

20. Andjeli nisu bezrezervno blagonakloni, bas kao sto ni demoni nisu bezrezervno neblagonakloni.

21. Demoni i andjeli vole da nas drze bas tu gde jesmo. Demoni tako sto nas vuku nadole, a andjeli tako sto su jako zahtevni ako hocemo navise. Priroda obozava da nas drzi u funkciji razmnozavanja, ishrane, rasta, radjanja i umiranja. OK je svima dokle god nam se dopada da budemo u takvoj prirodi. Problemi nastaju onog momenta kada se tome suprostavimo. Tada se priroda buni protiv nas, kao i demoni, a andjeli onda dolaze sa sve slozenijim zahtevima i iskusenjima.

22. Na svim mogucim nivoima odigrava se ogromna kosmicka drama sa potpuno neizvesnim ishodom.

23. U Bozju zamisao mogu prokljuviti samo najvisi medju andjelima, a kaze se da ih samo 7 ima pristup Bozjem prestolu.

24. Kada se pristupa andjelima, treba tacno znati sta traziti od njih. Konkretno. Vrlo precizno. Matematicki sracunato. Ako mogu da pomognu, hvala, ako ne mogu, hvala lepo, vidimo se drugi put...

25. Njihove utehe o buducim lepim dogadjajima treba uzeti sa velikom dozom opreza. Nama ne treba da bude dobro sutra, vec danas. Ako se molimo Bogu, treba da se molimo da nam odmah bude dobro, a ne sutra ili prekosutra. Isto tako treba pristupati i andjelima. Odmah hocemo boljitak, a ne sutra ili prekosutra.

26. Price o ljudskoj krivici i iskonskom grehu su tacne, ali one ne bi trebalo da sluze kao izgovor sto nam se sada desavaju lose stvari.

27. Ljudi nisu nista bolji niti gori od andjela. Ljudi nisu nista bolji ni gori od zivotinja. Svaka zivotinja je ikona Bozja. Ostavimo se gluposti da su ljudi Bogom izabrana stvorenja. To je smesno. Lakrdija za malu decu. Crtani film duhovnosti u koji su poverovali i najveci umovi. Zaba kreketusa je sigurno isto bitna koliko i covek.
_________________
Great men decline, mighty men may fall, but an honest Philosopher keeps his station for ever
 Nazad na vrh »


talerman
Glavni urednik


Pridružio: 11 Jun 2008
Poruke: 4822
Lokacija: Kina
  Poslao: 12 Jan, 2011 05:53 am    Naslov:

28. Sramotno je neznanje popova. Sramotno je neznanje vecine duhovnih ucitelja. Njihove knjige su ili nerazumljive ili su sladunjave kao najgora sapunska opera na spanski nacin. Najocajniji je nju ejdz koji u svemu vidi nekakvu lepotu i ljubav. Organizovane religije su satanasticke sekte bez izuzetaka, a najgore su hriscanske satanske sekte. Covek je u takvim problemima, blokadama i programima, da je naprosto nemoguce izvuci se iz njih, a ne platiti to svojim zivotom.

29. Zivot je dragocen.

30. Smrt je dragocena.

31. Najveci broj predivnih ljudi, mistika, magova, bogobojazljivih ljudi, koji su puno voleli andjele, zavrsavalo bi kao Djordano Buno spaljen na lomaci, Franz Bardon u stravicnim bolovima dugo umiruci u zatvoru ili kao Edvard Keli, u agoniji slomljenih udova...Nije bilo andjela da im pomognu u tim najcrnjim trenucima. Vapaj u Bozju pomoc ostao je oglusen. Zasto?
_________________
Great men decline, mighty men may fall, but an honest Philosopher keeps his station for ever
 Nazad na vrh »


talerman
Glavni urednik


Pridružio: 11 Jun 2008
Poruke: 4822
Lokacija: Kina
  Poslao: 12 Jan, 2011 06:05 am    Naslov:

Eto, ovo su bile neke tacke za razmisljanje.

Neka se zna i druga strana medalje.

Svako je svakom najbitniji.

Improvizacija je majka uspeha, ali maceha istini.

Ljudski um je podesio kosmos da bi mu bio prihvatljiviji, ali to nema nikakve veze sa tim kako kosmos stvarno funkcionise.

Demoni imaju tacno svoje razloge zbog cega su u zavadi sa andjelima.

Oduzmimo im zlo i ode u propast celokupna Bozja kreacija.

Netacno je da ce se 2012. bilo sta dogoditi.
Netacno je da Zemlja toboz povisava svoje vibracije.
Netacno je da ljudi povisavaju svoje vibracije.

Istina je da su ove niske vibracije neophodne za cvrstinu ukupne Bozje kreacije.

Neko mora da se radja i umire, kako bi neko drugi bio sretniji i zadovoljniji.

Bozja kreacija pociva na nasim kostima, mukama, ranama, krvi, kovcezima, kolevkama i grobovima. To je srz istine. To je nasa stvarnost. To je nas pocetak i tu je nas kraj. Mozemo samo da se nadamo da cemo biti izuzeci. Ko zivi u nadi, umire izvizdan i od andjela i od demona podjednako.
_________________
Great men decline, mighty men may fall, but an honest Philosopher keeps his station for ever


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ovo me je zbunilo
PostPostano: sri maj 02, 2012 3:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
:rofl

Internet je nepresušno vrelo raznoraznih ljudskih fantazija, bolje ili lošije osmišljenih i zapakiranih. Ovo je jedna od njih. Moje iskreno mišljenje je da je ova osoba na putu ka ludnici. Hoće li tamo i završiti, to ostaje za vidjeti.

Čitaj Gurđijeva pa te ovakve gluposti neće uzdrmavati.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ovo me je zbunilo
PostPostano: sri maj 02, 2012 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon mar 19, 2012 7:56 pm
Postovi: 51
Ispod imena mu pise da je glavni urednik,bas sam i ja pomislio da je ovo budalastina,..:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ovo me je zbunilo
PostPostano: sri maj 02, 2012 8:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Ima tu svega i svačega pabih redom
11. Ne postoji besmrtnost. Smrtnost je sastavni deo manifestacije svih manifestovanih bica, makar ona bila na najvisim nivoima kreacije. Poput tela, dusa i duh su smrtni. Ne postoji nista sto bi smo mogli nazvati besmrtnom dusom ili besmrtnim duhom. Dakle, svi umiru, pa i andjeli, arhandjeli i tako dalje...Ne postoji vecan zivot. Srce kada prestane da kuca to je kraj zivota. Arhandjeli imaju srce. Kada njihovo srce prestane da kuca i oni umiru.
Narvno da ne postoji akomisli fizičkog tijela no tijelo nije ja.Ja sam besmrtan topouzdano tvrdim a u to se svako možesam uvjeriti. Niko ne umire sve se čuva za krajnji čin kreacije.

2sad ga prećera sa milionima malih smrti. Sigurno se njihov broj ne kreće oko miliona. Ne postoji konačna smrt,već kraj kreacija kad ona ispuni svoju namjenu sve se vraća nazad Tvorcu. iIondaponovo. Ovo je 12 kreacija po redu.

3Za samoživost sam ubijeđen da je vlo loša osobina azaista se krećemo ka Bogu madanjega ni nema u svemiru.

4pa naravno da za svaki svijet imašposebno tijelo ali je svijest jedna i nalazi se samo u jednomod tijela. U kojem će biti zavisi dokle smo stigli u razvoju

5ovo je glupost

6 i ovo je glupost

7ovo je glupost

8nešto malo istine

9 naravno da znaju sve kako je nama, pa nijesu ograničeni poluidioti već moćna bićafantastičnog znanja

10 o gospode svi smo mi bili anđeli i ponovo ćemo biti kad završimo živote. za ulazak u tjelo s etreba čekati red. On misli daje to kao otići u trafiku i kupiti cigarete.

11 glupost

12 ni neznaš koliko velikih ima

13 ovo je tačno sve je dio ogromnog palna ali nema anđela uništenja i stvaranja to je naivna predstava

14 ma nemaš ti bašpuno veze tačno je samo da sve treba biti u ravnoteži a što je na krajevima neznamo bez da se radi o siprotnim stavrima

15 ovo je tek glupost,mada ima onih kojima odgovara da ostanemo đe smo

16 svo dolazimo u Boga na kraju kreacije

17OK

18 sve su lažave i nijednu ne izdvajam

19 naravno da ćeš prepoznati svoga anđela a kakve veze Hrist ima sa svim tim neznam, ja sam komunista pa nijesam prizivo Lenjina i Staljina.

20 tačno

21 ne nije tako

22kraj je potpunoizvjestan jerse sve planira da bise do njega došlo a on je već ostavren

23Božija volja i nema neke veze sa svim tim, ovo je posao za bezbrojna stvorenja rsuta po cijelom svemru

24premanjima treba gajiti potrebno poštovanje jer su i oni ponekad sujetni

25ćuksone izabraosi život koji živiši na njega se ne možeš žaliti a ko ti je kriv što neznašštoćešsnjim

26glupodt

27svaki stvor je izvanredno biće

28svi popovi, fratri, hodžei ostala ološ su besprimjerni gad, ne zabodravimo d ameđu njima ima i vrlo duhovnih ljudi, dod duše njih ćeš teško naći jersu po isposnicama

29naravno

30naravno,madaje nebih misifikovao

31glupost

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ovo me je zbunilo
PostPostano: čet maj 03, 2012 12:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon mar 19, 2012 7:56 pm
Postovi: 51
Ma svasta je izlupao,ne znam kako ljudima pada na pamet ovako nesto.Jel pogresio i za 2012?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ovo me je zbunilo
PostPostano: čet maj 03, 2012 11:42 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 29, 2012 12:31 pm
Postovi: 10
Potrazi knjigu na netu mislim da je ima u pdf formatu Razgovori sa Bogom od Nelson Wilsh.
Laka je i napisana je na lesan i raumljiv nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ovo me je zbunilo
PostPostano: pet maj 04, 2012 2:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
Ko zivi u nadi, umire izvizdan i od andjela i od demona podjednako. ova recenica dokazuje da se radi o psihicki nestabilnoj osobi, ovo moze izjavit ili ludjak ili demonska sila osobno.....

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ovo me je zbunilo
PostPostano: sub maj 05, 2012 6:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
mkd67 je napisao/la:
Potrazi knjigu na netu mislim da je ima u pdf formatu Razgovori sa Bogom od Nelson Wilsh.
Laka je i napisana je na lesan i raumljiv nacin.

Točnije, riječ je o seriji knjiga koje je napisao Neale Donald Walsch, a serija počinje sa knjigama Razgovori sa Bogom 1,2 i 3.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ovo me je zbunilo
PostPostano: ned maj 06, 2012 1:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Hah, tako nekako sam i ja kontao u trenucima najdubljeg pesimizma :rofl

No, u jednu stvar ne sumnjam - tačke iznešene u prvim postovima su tačno ono što bi smo mi trebali poverovati da bi smo ostali tu gde jesmo, takvi kakvi u glavnom i jesmo - slomljenog duha i volje, odsečeni od Izvora - sami i izgubljeni, bez ikakvog dodira sa nečim višim - ili žrtva, ili predator.

Zaista tužno ...

@Mimi95 - ne daj da te bol koji osećaš čitajući takve nihilističke tvrdnje odvoje od onoga što zaista jesi, i da te sruše u kaljugu besmisla. Tamo nema ništa za tako divna bića poput tebe. Ne daj da ti nečije reči ubiju dušu, jer reči su uvek samo reči - i nisu ni blizu lepote, i snage istine. Veruj sebi ... znam da znaš da to što te je zbunilo i povredilo nije istina. :love9: :love5: :love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 85 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz