Sada je: sri maj 22, 2024 9:20 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet jul 10, 2008 10:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
tamna_shuma je napisao/la:
za alena:

''Spektar (lat. spectrum - avet, prikaza) je otkrio Isaak Newton 1676. g. Razlomivši u trostranoj prizmi bijelu svjetlost, vidio je kako su u njoj sakrivene sve postojeće boje. Beskonačan niz prelijevajućih boja čini konačnim razgraničivši sedam različitih boja: crvena, narančasta, žuta, zelena, cijan (svjetloplava), indigo (tamnoplava) i ljubičasta. Brojku sedam uzeo je iz korelativnih (i ezoteričnih) razloga - kako bi sedam boja odgovaralo sedam nota u muzičkoj ljestvici. ''

Panteon ima 7 apsida, na kupoli ima 7 stepenica. =D>



Hvala na podsjetniku. Upravo se o tome i radi. Svaki dio vidljivog i nevidljivog se grana u 7 razina, a svaka individualna razina se opet grana u 7 frekvencija ili stepenica. Čovjek je direktna kopija Solomonovog Hrama, njegov unutarnji Krist je Sanctum Sanctorum, njegov "Ja" je šestar koji opisuje beskrajnu kružnicu sa sveprisutnim centrom, a njegova duša je kutomjer kojim se izravnavaju nepravilnosti i utvrđuju karmičke mane.

Krist je Majstor svake Lože, on je Put, Istina i Život, tj. Hermes Triput Najveći, ili Thoth, pisar Boga, onaj koji bilježi.

Iz već navedenih razloga, ne mogu se složiti da je biblijski Isus autentična povijesna osoba, već je njegova mitološka podloga i životna priča nastala uvođenjem mističnih elemenata Drevnih Misterija, a koja govori o dolasku duše u ovaj svijet tame, te o njenoj regenaraciji ili povratku u Svijetlo, tj. njenom uzdizanju na stepenicama kozmičke oktave.

U zadnje vrijeme došao sam do zaključka da je Krist arhetip koji rezonira sa planetom Merkur u hijerarhijskoj skali, što možemo provjeriti ako proučimo povijesnu ezoterijsku primjenu tog simbola i arhetipa. Iako ga mnogi smatraju personifikacijom Sunca, on to nije i je istovremeno. On je Sunce koje ne zasljepljuje svojom svijetlošću, već je odsjaj Sunca a mikrokozmosu. Krist kao metafizički arhetip je puno rezonantiji sa Merkurom nego sa Suncem, koje je Otac ili sa Mjesecom koji je Majka.

Merkur je dakle u sredini utjecaja dvaju primarnih alkemijskih polariteta.

Ako pogledamo oktavu dana u tjednu, ponedjeljak je Monday ili (Mon = Mjesec) mjesečev dan, a nedjelja ili Sunday (Sun = Sunce), sunčev dan.

Ono što je u sredini je srijeda ili Wednesday (Wotan's day), Odinov dan. Odin ili Wotan (Woten) dolazi od indijskog Bo-Den (kasnije Buddhi) što znači Merkur u drevnoj astronomiji.

Sunce je cilj tjedna, Mjesec njegov početak, a Merkur njegov balans ili sredina. U oktavi od 7 frekvencija ili alkemijskih metala/procesa Magnum Opusa, Merkur je Sin, božanski balans simboliziran štapom kaduceja. Sveto Trojstvo čine tri aspekta ljudskog individualnog kozmosa: njegov pasivni dio, aktivni dio, te balansirajući dio koji je najvažniji, posebno u ezoterijskoj praksi.

Merkurov broj je 8, jer je sfera Hod na Drvu Života simbol arhetipa Hermesa mudrog boga Grka, ili njegovog rimskog oblika Merkura, od kojeg nam dolazi svako znanje. Sam broj 8 izgleda kao štap kaduceja, što je još jedan razlog zašto je Krist toliko često povezivan s tim brojem, a tu je i njegova titula ili ima na grčkom "Iesous" = I (10) + e ( 8 ) + s (200) + o (70) + u (400) + s (200) = 888. Opet osmice!

A još kada znamo da planet Merkur ima 88-dnevnu putanju oko Sunca, trebali bi pasti sa stolca, jer Krist ne samo da predstavlja probuđenu dušu , već i stelarni egregor, ili planetarnu diviziju unutar čovjeka, jer Sunce je Duh, Mjesec je Tijelo, a Merkur je Duša. Zato se i kaže da čovjek sadrži cijeli Kozmos u svojoj Loži. A tu su i čakre koje savršeno opisuju stepenice pri usponu planetarnih sfera.

Iz mnogih drugih razloga, siguran sam da je Krist primarna veza između Makrokozmičkog Uma i Mikrokozmičkog Uma, a ne prezime nekog židovskog drvorezca iz Nazareta.

Mnoge crkve i krstionice imaju oktogonalni oblik (sa 8 strana), što nas opet dovodi do štovanja arhetipa Merkura pod imenom Isusa Krista. Merkur, Odin, Thoth, Merlin, Enki ili Hermes, manje je važno. Ostaje koncept Znanja koji taj arhetip oživljava.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 11, 2008 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Isus = Sunce = Amanita Muscaria --- tijelo Kristovo ;-)

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 08, 2008 8:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Nisam procitala sto ste sve napisali ali ipak...

Kada se suocite s negativnim energijama kao npr. ljudi sjene ili shadow people, ono sto ce ih otjerati od vas je rijec krist, vizualizacija svjetlost itd..
Rijec krist ima jako veliku moc vjerovali u njega ili ne.

To znaci da postoji.

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 6:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 10, 2008 8:11 pm
Postovi: 41
Lokacija: places of peaces
Om!!!

Mir s tobom covijece. Na samom startu kazacu ti nesto drugar, svoju energiju pozitive koji ni trebao da odasiljes prema svim dijelovima galaksije ti trosis na obezvrijedjivanje Isusa, tvoga istinskog pomagatelja!!! Da kao sto rekoh TVOGA ISTINSKOG POMAGATELJA! Ako mislis da je to covijeku moguce sam se odrediti i doci u neki svijet samo na osnovu nekih spisa :shock: e tu ulazimo u SF i to je vrlo opasna tema. Radi kako hoces ali iz tvojih rijeci tece sitna podlost, bahatost koju si naslijedio od tih mentora koji te uce da je to sto radis apsolutno dobar potez, ispravan korak, vrijedno paznje. To je OPS covijece! Svi oni koji za sebe kazu da su OPD a ne rade po tim krijerijima pripadaju OPS, njihove duse su na dlanu njihovih predatora, pripazi se!!! I zanimljivo je top da se razmetanje slobodnom voljom definira na definicijama nevidjenih svijetova i nevidjenih sila. Kad bi isao dalje citati tvoj nastavak teksta jasno bi ti mogao reci da si u ozbiljnom problemu. Ovo nije nista sto sis e odlucio na ispis tolikih nastupa, to je improvizirana masta iliti lazni sjaj, pogubno po dusu, i za sve one kojima se tako obracas. Pisanje kojekavih redaka nije dokaz da si mozes reci da si koraknuo u doba svijetla. I djavo (reptil ops) se pretvara u angela svjetla i zavodi rod ljudski raznim nacinima. Mozda si ti jedan od mnogih koji je nasjeo a nisi svjestan toga. Meni su kasipejskitranskripti pomogli da se jasnije definiram prema svjetlosnim bicima i Kreatoru Tvorcu a napose i samom Isusu Hristosu koji jest najbitnija karika vezana za pomoc i opcedobrodeteljno spasenje svih zainteresiranih dusa. Ne pozivam se na crkvene dogme ili ucenja ali jasno se pozivam na Isusa kao onoga koji je covijeku obznanio pocetak pocetaka, opisao rod djavlov i naci borbe. Poslusaj malo sam svoje rijeci i priupitaj se da li to ikamo vodi. Osim citanja i pisanja a gdje su dijela? Zar je to sve strpano u kos OPD samo zato sto mislis da si sam sebi dovoljan a drugi neka se sam snalaze?, jeli to uopce ! Pozdrav ti i mir u dusi, bice ti i te kako potreban.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 26, 2008 10:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
Traxx,svi izvori, koji uopšte pominju te pojmove, takodje tvrde da na 3D ne postoji OPD!
Traxx, da li nevjerovanje u Isusa (Issa a.s.) na neki način diskvalificira?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 27, 2008 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
ja bih se samo nadovezao na ovu (po)dugacku temu sa jednom pricom koja se odnosi na sve religije. inace prica ispricana od strane anthony de mella u knjizi novi dan...

Jedan čovjek otkrio je vještinu paljenja vatre. Nakon ovog otkrića otišao je na sjever, kod planinskih plemena ugroženih hladnoćom i naučio ih kako da upale vatru. Pokazao im je mnoge dobre strane ovog otkrića: kako da se zagriju tokom zime, kako da kuhaju, kako da pomoću vatre prave cigle,... Oni su sve to učili s puno entuzijazma. Kada su naučili, pronalazač vatre otišao je na drugu stranu, ne davši im vremena ni da se zahvale.

Velikim ljudima nije važno da li ih se itko sjeća ili im ukazuje zahvalnsot. I tako je pronalazač stigao do drugih plemena kojima je predao vještinu paljenja vatre. Postajao je sve slavniji.

Međutim, svečenici su se pobojali da njihov ugled ne opadne, pa su riješili da ga se otarase tako što su ga otrovali. Da se narod ne bi uznemirio, pripremili su sliku ovog čovjeka, istakli je na glavni oltar hrama i rekli ljudima da se poklone velikom pronalazaču vatre. Na oltar su okačili i sva oruđa potrebna da bi se vatra upalila, i proglasili ih za relikvije. Vremenom su razradili i ritual i liturgiju vezano za obožavanje pronalazača i njegovih alatki. Tako je on obožavan dekadama i stoljećima, ali vatre više nije bilo...


jeli postojao isus ili ne nije bitno (iako sam poceo sumnjati u postojanje istog). sve sta zelim da kazem jest da se ne bi smjeli drzati jednog vjerovanja, jednog izvora informacija kao pijan plota, nego da nam i drugi izvori posluze u onome cemu svi tezimo - Istini. i trebali bi se voditi onime sta je rekao budha: "Monasi i učenici ne treba da prihvate moje riječi iz poštovanja, već treba da ih procjene kao što zlatar čini sa zlatom - siječe ga, brusi, vaga, topi."

na takav nacin ja razmatram informacije koje upijam i pokusavam neke stvari dokuciti. bilo da je rijec o kasiopejcima, reptilima, isusu, budi ili o drevnom narodu Mu...

eto, moje razmisljanje (ustvari vise citiranje)... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 27, 2008 10:56 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Nisam procitao celu temu, ali procitacu.

Moje vidjenje. Postojao je neko ko je doneo informaciju, a da li cemo ga zvati Isus, ili kako god, bitno je koja je njegova ideja bila.
Treba samo da se nadamo da je mnogo njegovih reci preneseno do nas, a da li je on bas bio razapet ili je hodao po vodi ili nahranio gomilu ljudi sa dve ribe ....itd, nije ni vazno.Bitna je poruka koju je doneo.
Nakon toga, jos bitnije je ko ce kako protumaciti tu poruku i kako ce je primeniti. Mislim da je to to.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 04, 2008 12:27 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon sep 01, 2008 10:46 pm
Postovi: 23
Lokacija: Somewhere Out In Space
Vjerojatnost da je Isus postojao je ista ko i ona da li je postojao npr Julije Cezar. Kako je netko rekao, to su povjesne ličnosti o kojima ima brdo pismenih dokaza. E sad da li ga ljudi smatraju običnim čovjekom ili onakvim kakvim ga Biblija prikazuje to je osobna stvar. Razapet je bio očito, jer je smetao ljudima koji je nisu slagali s njegovim proročanstvima. A fenomene koje je radio, tipa hodanje po vodi, liječnje gubavca, slijepca itd prepustimo mašti, tj. vjeri na volju.

"Blago onima koji ne vide a vjeruju" :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 04, 2008 12:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 9:25 pm
Postovi: 127
Ma mora da je postojao! :mrgreen:
I onda pop.. od Vas... :evil:

Siroti čovjek.. tko bi to slušao sve više... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 04, 2008 6:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Starlight
Citat:
Vjerojatnost da je Isus postojao je ista ko i ona da li je postojao npr Julije Cezar. Kako je netko rekao, to su povjesne ličnosti o kojima ima brdo pismenih dokaza.

Daj navedi neke od tih pismenih dokaza :mrgreen: .
Mada oni ni nisu važni.
Slažem se sa Cezarovim zaključkom.
IZ "Zeitgeista"
Citat:
Postoji veoma mnogo istoričara koji su živeli u ili oko mediteranskih
zemalja toga doba,
bilo kao Isusovi savremenici ili nedugo posle njega.
Koliko tih istoričara dokumentuje takvu osobu?
Niti jedan.
Meñutim, to ne znači da branioci istorijskog Isusa tvrde suprotno.
Obično se navode 4 istoričara kojim se dokazuje postojanje Isusovo.
Plinije Mlañi, Suetonije i Tacije su prva tri.
Njihove zabeleške o ovome se sastoje od najviše nekoliko rečenica
a govore samo o Hristusu ili Hristu
što u stvari nije bilo ime već titula i značila je "miropomazani".
Četvrti izvor se Josif, a taj izvor je stotinama godina stara
dokazana krivotvorina.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 10, 2008 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
U suštini riječ je o astroteološkom, astronomskom mitu sa ezoterijskom, alkemijskom i kabalističkom porukom. Cijela priča o Isusu je ispričana prije 0.godine i u ranijim ezoterijskim učenjima svih kultura.

Mit o Isusu je do jedne razine identičan mitu o Hiramu Abiffu:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1876

Pravi je užitak pronaći suptilne paralele između tih dvaju "biografija".

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 11, 2008 9:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 04, 2008 8:56 pm
Postovi: 63
Lokacija: zaseok nedaleko Zagreba
Volim čitati sve o Isusu, i jednom ću valjda pročitati i sve ove postove, samo primjećujem da mnogi postovi ne govore ono što je u vezi Isusa najvažnije: Isus je živ i prisutan, Isus je sila, snaga, moć. Netko na ovoj stranici reče: kada te napadnu sile tame, prizoveš Isusa i on ih rastjera. Kada čista srca zoveš Isusa, on dođe. On je živa sila koja liječi, koja prosvjetljuje; na Nebesima on je najjači igrač.
Meni nije toliko važno da li je Isus zaista živio tada kada Evanđelja pišu da je; zbilja ima i starijih zapisa o njemu. Pa dobro, neka - ako je i stariji, tisuću godina ili puno tisuća godina, to tek pojačava istinitost njegovoga postojanja.
Pronašli su dijelove iz Evanđelja nekoliko stoljeća starija nego što ova 4 evanđelja kažu. Neka - to samo potvrđuje istinitost onoga što u evanđeljima čitamo. Kada se predam Isusu, kada sam u kontemplaciji, otvore mi se duhovne oči i u N.Zavjetu pronalazim prave Božje riječi (iako priznajem ima i ljudskih, čitava poglavlja) - tko traži, nalazi.

Ono najvažnije što je Isus učinio, to je da nam je dao svoga Duha, i to svakome tko uzvjeruje. Netko gore je govorio da je PORUKA najvažnija - riječi. Je, važno je da nam je prvo objasnio, ali najvažnije je da je otišao kod Oca i izmolio da nam dade Duha Božjega. I raščistio je nebesa; sve to naravno neznam kako je učinio; nebesa je nekako... otčepio, rastvorio, Gore je napravio neke otvore, i nama je otvorio Put prema Ocu.

Isus je Put, Istina i Život.
Trebalo mi je po nekoliko mjeseci proučavanja, što razumom što nadahnućem odozgo, da shvatim snagu svake od ove 3 Riječi.
I trebaće mi još čitav život da ih shvatim u svoj njihovoj bitnosti za nas.

Nije mi toliko bitno da li je Isus bio stvarna osoba onda u Galileji, ne smatram bogohulnim prihvatiti činjeničnost većine ovih postova. Uostalom još u srednjoj školi, na nastavi povijesti umjetnosti, nisam mogla ne vidjeti postavke Kršćanstva u Egiptu 18. dinastije. Tako da mirne duše čitam knjige o tome kako je u stvari Akhnaton bio Mesija, ili kako je cijela ideja preslikana iz više starijih vjerovanja, a da se uz to smatram dogmatskom kršćankom, koja nikom neda o Isusu krivu riječ kazati.
Jer on je Sila i Moć, živa i prisutna, ovdje i sada; on jest naš učitelj, ali ono što je bitno to je da je on SPASITELJ. Ne možemo ga razumom shvatiti, nego se svojim bićem otvoriti njegovom Duhu. A Duh dođe kao vjetar i ispuni nas, točno isto onako kako je opisano u Djelima Apostolskim.
Znam, jer mi Ga je dao prije 4 godine i 6 dana.
Najte kaj zameriti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 11, 2008 1:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 456
Tazika je napisao/la:
Volim èitati sve o Isusu, i jednom æu valjda proèitati i sve ove postove, samo primjeæujem da mnogi postovi ne govore ono što je u vezi Isusa najvažnije: Isus je živ i prisutan, Isus je sila, snaga, moæ. Netko na ovoj stranici reèe: kada te napadnu sile tame, prizoveš Isusa i on ih rastjera. Kada èista srca zoveš Isusa, on doðe. On je živa sila koja lijeèi, koja prosvjetljuje; na Nebesima on je najjaèi igraè.
Meni nije toliko važno da li je Isus zaista živio tada kada Evanðelja pišu da je; zbilja ima i starijih zapisa o njemu. Pa dobro, neka - ako je i stariji, tisuæu godina ili puno tisuæa godina, to tek pojaèava istinitost njegovoga postojanja.
Pronašli su dijelove iz Evanðelja nekoliko stoljeæa starija nego što ova 4 evanðelja kažu. Neka - to samo potvrðuje istinitost onoga što u evanðeljima èitamo. Kada se predam Isusu, kada sam u kontemplaciji, otvore mi se duhovne oèi i u N.Zavjetu pronalazim prave Božje rijeèi (iako priznajem ima i ljudskih, èitava poglavlja) - tko traži, nalazi.

Ono najvažnije što je Isus uèinio, to je da nam je dao svoga Duha, i to svakome tko uzvjeruje. Netko gore je govorio da je PORUKA najvažnija - rijeèi. Je, važno je da nam je prvo objasnio, ali najvažnije je da je otišao kod Oca i izmolio da nam dade Duha Božjega. I rašèistio je nebesa; sve to naravno neznam kako je uèinio; nebesa je nekako... otèepio, rastvorio, Gore je napravio neke otvore, i nama je otvorio Put prema Ocu.

Isus je Put, Istina i Život.
Trebalo mi je po nekoliko mjeseci prouèavanja, što razumom što nadahnuæem odozgo, da shvatim snagu svake od ove 3 Rijeèi.
I trebaæe mi još èitav život da ih shvatim u svoj njihovoj bitnosti za nas.

Nije mi toliko bitno da li je Isus bio stvarna osoba onda u Galileji, ne smatram bogohulnim prihvatiti èinjeniènost veæine ovih postova. Uostalom još u srednjoj školi, na nastavi povijesti umjetnosti, nisam mogla ne vidjeti postavke Kršæanstva u Egiptu 18. dinastije. Tako da mirne duše èitam knjige o tome kako je u stvari Akhnaton bio Mesija, ili kako je cijela ideja preslikana iz više starijih vjerovanja, a da se uz to smatram dogmatskom kršæankom, koja nikom neda o Isusu krivu rijeè kazati.
Jer on je Sila i Moæ, živa i prisutna, ovdje i sada; on jest naš uèitelj, ali ono što je bitno to je da je on SPASITELJ. Ne možemo ga razumom shvatiti, nego se svojim biæem otvoriti njegovom Duhu. A Duh doðe kao vjetar i ispuni nas, toèno isto onako kako je opisano u Djelima Apostolskim.
Znam, jer mi Ga je dao prije 4 godine i 6 dana.
Najte kaj zameriti.


Tazika ja te razumijem o cemu pises , tj onu unutarnju stranu Kristove moci da izuzmemo sve ove spoljne manifestacije koje su razne Institucije tumacile ovako ili onako.
Krist jeste sveprisutna ziva sila ljubavi i njegove bice jeste ostalo ovdje sa nama sa ljudima i otvara se onima sto ga zovu cistim srcem i djelima.
Nije bitno u cemu je covjek nasao inspiraciju nego kakvu unutarnju realnost u sebi zivi, mislim da se moj i tvoj put razlikuje za 108 stepeni ali i dalje mi je potpuno jasno sto hoces reci o Isusu , na svoj nacin, tebi razumljiv, onako kako si ga ti dozivjela a dozivljavanja ima koliko i ljudskih bica.
Ovaj svijet je duboko uronio u polje okulutnog i takvih Egoistickih trazenja da bi mogao razumjeti da ovdje i sada se otvaraju Duhovne realnosti a i pomoc za svakoga tko pripremi sebe da to moze da primi, da osjeti i razumije pravilno.
Da li te netko razumije ili ne razumije , to nije vazno, ti gradis svoj sopstveni put i on zavisi od tvojih unutarnjih stremljenja a i od razumjevanja prema onima koji te ne razumiju, to je Isus ucio, pozvati Duha voljom , kompletnom predajom i cistim srcem a to ukljucuje ne povrijediti ni jedno bice nicim.
I na tom putu imas dosta zamki a najcesca je da cim malo primis tog Duhovnog shvatanja ides i objavljujes ga Svijetu , to je strasno rasipanje energije i sansa za nasu Samovaznost da sebi prisvoji sve zasluge tog stanja i onda se Hram malo pomalo rusi.
Put istine i zivota je jako uzak i vecina su stvari za odbaciti a samo malo njih za ostaviti.
Sve Najbolje.
:love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 11, 2008 1:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Sophia je napisao/la:
Tazika je napisao/la:
Volim čitati sve o Isusu, i jednom ću valjda pročitati i sve ove postove, samo primjećujem da mnogi postovi ne govore ono što je u vezi Isusa najvažnije: Isus je živ i prisutan, Isus je sila, snaga, moć. Netko na ovoj stranici reče: kada te napadnu sile tame, prizoveš Isusa i on ih rastjera. Kada čista srca zoveš Isusa, on dođe. On je živa sila koja liječi, koja prosvjetljuje; na Nebesima on je najjači igrač.
Meni nije toliko važno da li je Isus zaista živio tada kada Evanđelja pišu da je; zbilja ima i starijih zapisa o njemu. Pa dobro, neka - ako je i stariji, tisuću godina ili puno tisuća godina, to tek pojačava istinitost njegovoga postojanja.
Pronašli su dijelove iz Evanđelja nekoliko stoljeća starija nego što ova 4 evanđelja kažu. Neka - to samo potvrđuje istinitost onoga što u evanđeljima čitamo. Kada se predam Isusu, kada sam u kontemplaciji, otvore mi se duhovne oči i u N.Zavjetu pronalazim prave Božje riječi (iako priznajem ima i ljudskih, čitava poglavlja) - tko traži, nalazi.

Ono najvažnije što je Isus učinio, to je da nam je dao svoga Duha, i to svakome tko uzvjeruje. Netko gore je govorio da je PORUKA najvažnija - riječi. Je, važno je da nam je prvo objasnio, ali najvažnije je da je otišao kod Oca i izmolio da nam dade Duha Božjega. I raščistio je nebesa; sve to naravno neznam kako je učinio; nebesa je nekako... otčepio, rastvorio, Gore je napravio neke otvore, i nama je otvorio Put prema Ocu.

Isus je Put, Istina i Život.
Trebalo mi je po nekoliko mjeseci proučavanja, što razumom što nadahnućem odozgo, da shvatim snagu svake od ove 3 Riječi.
I trebaće mi još čitav život da ih shvatim u svoj njihovoj bitnosti za nas.

Nije mi toliko bitno da li je Isus bio stvarna osoba onda u Galileji, ne smatram bogohulnim prihvatiti činjeničnost većine ovih postova. Uostalom još u srednjoj školi, na nastavi povijesti umjetnosti, nisam mogla ne vidjeti postavke Kršćanstva u Egiptu 18. dinastije. Tako da mirne duše čitam knjige o tome kako je u stvari Akhnaton bio Mesija, ili kako je cijela ideja preslikana iz više starijih vjerovanja, a da se uz to smatram dogmatskom kršćankom, koja nikom neda o Isusu krivu riječ kazati.
Jer on je Sila i Moć, živa i prisutna, ovdje i sada; on jest naš učitelj, ali ono što je bitno to je da je on SPASITELJ. Ne možemo ga razumom shvatiti, nego se svojim bićem otvoriti njegovom Duhu. A Duh dođe kao vjetar i ispuni nas, točno isto onako kako je opisano u Djelima Apostolskim.
Znam, jer mi Ga je dao prije 4 godine i 6 dana.
Najte kaj zameriti.


Tazika ja te razumijem o cemu pises , tj onu unutarnju stranu Kristove moci da izuzmemo sve ove spoljne manifestacije koje su razne Institucije tumacile ovako ili onako.
Krist jeste sveprisutna ziva sila ljubavi i njegove bice jeste ostalo ovdje sa nama sa ljudima i otvara se onima sto ga zovu cistim srcem i djelima.
Nije bitno u cemu je covjek nasao inspiraciju nego kakvu unutarnju realnost u sebi zivi, mislim da se moj i tvoj put razlikuje za 108 stepeni ali i dalje mi je potpuno jasno sto hoces reci o Isusu , na svoj nacin, tebi razumljiv, onako kako si ga ti dozivjela a dozivljavanja ima koliko i ljudskih bica.
Ovaj svijet je duboko uronio u polje okulutnog i takvih Egoistickih trazenja da bi mogao razumjeti da ovdje i sada se otvaraju Duhovne realnosti a i pomoc za svakoga tko pripremi sebe da to moze da primi, da osjeti i razumije pravilno.
Da li te netko razumije ili ne razumije , to nije vazno, ti gradis svoj sopstveni put i on zavisi od tvojih unutarnjih stremljenja a i od razumjevanja prema onima koji te ne razumiju, to je Isus ucio, pozvati Duha voljom , kompletnom predajom i cistim srcem a to ukljucuje ne povrijediti ni jedno bice nicim.

I na tom putu imas dosta zamki a najcesca je da cim malo primis tog Duhovnog shvatanja ides i objavljujes ga Svijetu , to je strasno rasipanje energije i sansa za nasu Samovaznost da sebi prisvoji sve zasluge tog stanja i onda se Hram malo pomalo rusi.
Put istine i zivota je jako uzak i vecina su stvari za odbaciti a samo malo njih za ostaviti.
Sve Najbolje.
:love5:

nekako je potpisivanje postova postalo trendi u zadnje vreme :lol: ,pa evo da i ja neshto potpishem :D
potpisujem ovo shto je Sophia napisala 8)
da ne pishem varijacije na temu,i izmishljam nove rechi,tako i ja to vidim,osecam,razumem :love3: :love5: :love3:

edit:
ovo shto sam podvukao crvenim,najceshca zamka
to je chini mi se kao neki virus nju ejdza,josh kad se na to doda i osnovni motiv takvih osoba,da zarade pare na lakovernima,skretanje s puta u ambis je neminovno :twisted:
meni je zaista zao shto je zastupljenost praavih vernika,chistih u srcu, medju onima koji se pojave ovde i kopi pejstaju celu Bibliju ili Kuran ili votev'r ubedjujuci ljude da je njihov put jedini pravi,a ni oni sami ga josh nisu razumeli,zakorachili kako valja,
je vrlo,vrlo mala,reklo bi se jedan na sto,eto, setih se sad :D
kapljiceeeeeeeeeeeeeee, :hello2: de reci koju
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 11, 2008 5:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 04, 2008 8:56 pm
Postovi: 63
Lokacija: zaseok nedaleko Zagreba
Bravo Sophio, Mudrosti,
to si sve tako dobro rekla da sumnjam da nam se putevi razlikuju baš za 108%... pogotovo bih izvukla ono na početku:

(...) tj onu unutarnju stranu Kristove moci da izuzmemo sve ove spoljne manifestacije koje su razne Institucije tumacile ovako ili onako.
Krist jeste sveprisutna ziva sila ljubavi i njegove bice jeste ostalo ovdje sa nama sa ljudima i otvara se onima sto ga zovu cistim srcem i djelima.

Baš je tako. A te institucije... ja se često u crkvi čudim šta to popovi pričaju i zašto su te face uopće došle tamo... a opet, baš iz redova crkve (neki svećenici, zatim neki sveci, i neki od ljudi poput mene koje tamo sretoh-a i oni se čude itd.) dolaze divne riječi i djela... Opet, postoji i izraz "pobožni đavo" kao najgora/najopasnija kategorija negativaca...
Ali nećemo o institucijama, nego o pravom, živom Kristu sda i ovdje.

Nebih se složila kad kažeš da doživljavanja ima koliko i ljudskih bića: kad god sretnem nekog tko je imao doživljaj Svetoga Duha -a prepoznajemo se i na cesti - mi pričamo o istome, potpuno istome. Samo različitim riječima, jer ovaj naš rječnik nije stvoren za duhovne pojave, pa se smijemo tome koje riječi je tko odabrao za tu istu duhovnu pojavu, za koje nema riječi.
a ne povrijediti nikog... to je... nemoguće. Pričaš dvojici istu stvar, jedan se oduševi a drugi povrijedi. Ali tako je svijet napravljen, jer mi smo ovdje na školovanju.
Ali ono što je crveno podvučeno, e da, to je baš tako: ja sam izašla sa mise i počela nezaustavljivo pričati svakome koga bih srela, ma pričala sam ljudima u tramvaju i babama na placu otome, to je bilo nezaustavljivo. Malo me tješi da se to isto desilo i onima koji su na Pedesetnicu primili Duha (njih oko 150, mislim, nemam sad tu N.Zavjet) - izašli su iz kuće i svakome na koga su naišli pričali o Istini koja im se objavila, a ljudi su govorili: "Gle, ovi su se vina napili." To je tak i kaj se tu može. Ja se mjesecima nisam mogla iskontrolirati.

Kažeš dalje:
to je strasno rasipanje energije i sansa za nasu Samovaznost da sebi prisvoji sve zasluge tog stanja i onda se Hram malo pomalo rusi.

Neznam dal je toliko rasipanje energije, jer energije sam imala toliko da prva 3 mjeseca nisam niti spavala, rekli bismo današnjim rječnikom: RESETIRALA sam se.
Ali nebi to Bog tako napravio da to nije potrebno. Kad god sam odlučila prestati uopće o tome pričati, jer napadali su me naravfno odasvuda, kad god bih krenula da odem, netko nepoznat bi mi prišao s leđa i zamolio me da mu/joj pomonem da nađe tu Istinu. I tako sam neke i uspjela povesti.
e sad, SAMOVAŽNOST: kada primiš Duha, samovažnost nestaje. U mojem i u drugim pravim slučajevima: zauvijek. Nema samovažnosti. Ako ju tko vidi u nama, vidi ju u ogledalu, a ne u nama. Kada vidiš Boga - samovažnost je zauvijek nestala. A onaj koji na tome novce zarađuje, teška je varalica i duhovni prestupnik.
Sada slijedi ova tvoja rečenica:
-Put istine i zivota je jako uzak i vecina su stvari za odbaciti a samo malo njih za ostaviti.
Tako je!!! Kada sam vidjela taj Put Života, sa mene je spadalo i spadalo toliko toga, nestalo skupa sa samovažnošću, da se čudim koliko tog smeća sam imala za odbaciti, za koliko smeća sam uopće mogla misliti da spadaju pod "ja"!!! Kršćanstvo je OD-bacivanje, sa kršćanina spadaju ljuske i slojevi kao stara nepotrebna odjeća, to nije nikakva izgradnja nego ODBACIVANJE sve dok ne dođeš do biti, koja je bila duboko sakrivena. Do biti koja je sada čista i spojena s Duhom.

NAT: nikog ne uvjeravam; samo pričam svoju priču.
No dobro, nije samo to... htjela bih Duha podijeliti sa svakim... u svakom čovjeku, ma kako gadan i zao on bio, ja vidim mogućnost da primi Božji Duh i postane isti ovakav, postane bolji od mene... zato nema više svađa samnom (malo je teže kad me netko baš vrijeđa, ali čim se sjetim Boga obrana nestaje i kroz mene prostruji ljubav) -eto, tako je... baš tako.
Baš kad me jedna zla luda Susjeda od frendice napala drvljem i kamenjem, u mene je, na moje iznenađenje, ušao Duh Božji, i digao me da ju zagrlim i volim, i plakale smo skupa u zagrljaju, a ono što je čudno: ona, ta stara bolesna žena, počela je mirisati na anđele, mirisati onim nebeskim mirisom kojim miriše tjeme tek rođenih beba... Kažu da je još uvijek dobro.
Nekidan vidim na cesti 2 ofucana nepismena Bosanca, i vidim da poznaju Duha... i pozovem ih u svoj stan!!!, i tamo smo zajedno molili jedan za drugoga i Duh je došao. Dakle: nema greške. Sa Duhom nema greške.

Zato i dijelim ovo sa vama... Ne uvjeravam, nego dijelim, izjavljujem, kažem. Vama, Tragateljima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 12, 2008 3:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Tazika je napisao/la:
Bravo Sophio, Mudrosti,

Ali nećemo o institucijama, nego o pravom, živom Kristu sda i ovdje.

Nebih se složila kad kažeš da doživljavanja ima koliko i ljudskih bića: kad god sretnem nekog tko je imao doživljaj Svetoga Duha -a prepoznajemo se i na cesti - mi pričamo o istome, potpuno istome.

Malo me tješi da se to isto desilo i onima koji su na Pedesetnicu primili Duha (njih oko 150, mislim, nemam sad tu N.Zavjet) - izašli su iz kuće i svakome na koga su naišli pričali o Istini koja im se objavila, a ljudi su govorili: "Gle, ovi su se vina napili." To je tak i kaj se tu može. Ja se mjesecima nisam mogla iskontrolirati.

Neznam dal je toliko rasipanje energije, jer energije sam imala toliko da prva 3 mjeseca nisam niti spavala, rekli bismo današnjim rječnikom: RESETIRALA sam se.

Ali nebi to Bog tako napravio da to nije potrebno.

Kada vidiš Boga - samovažnost je zauvijek nestala.

Kršćanstvo je OD-bacivanje, sa kršćanina spadaju ljuske i slojevi kao stara nepotrebna odjeća, to nije nikakva izgradnja nego ODBACIVANJE sve dok ne dođeš do biti, koja je bila duboko sakrivena. Do biti koja je sada čista i spojena s Duhom.

Baš kad me jedna zla luda Susjeda od frendice napala drvljem i kamenjem, u mene je, na moje iznenađenje, ušao Duh Božji, i digao me da ju zagrlim i volim, i plakale smo skupa u zagrljaju, a ono što je čudno: ona, ta stara bolesna žena, počela je mirisati na anđele, mirisati onim nebeskim mirisom kojim miriše tjeme tek rođenih beba... Kažu da je još uvijek dobro.
Nekidan vidim na cesti 2 ofucana nepismena Bosanca, i vidim da poznaju Duha... i pozovem ih u svoj stan!!!, i tamo smo zajedno molili jedan za drugoga i Duh je došao. Dakle: nema greške. Sa Duhom nema greške.



Meni je sve ovo malo spuki :shock:
Isus je samo sinonim za tu neku ljubav što ne mora biti istina. I ovo sa primanjem duha mi je isto spuki. Možda te neki demon manipulira jer želi da se nazivaš kršćaninom, a to dalje vodi u neku vrst manipulacije. Jer kad ovo pišeš, zvuči mi ko da si se vratila iz kršćanskog kampa.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 12, 2008 6:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 04, 2008 8:56 pm
Postovi: 63
Lokacija: zaseok nedaleko Zagreba
Ne, nisam bila u kršćanskom kampu; što je to? ...nikad čula...

imala sam puno spuki doživljaja prije nego li sam krštena. Ovdje sam pisala samo o onom istom o čemu piše Novi Zavjet, i potvrdila sam da se to isto dešava ovdje i sada, i da se može desiti baš svakom (ako se čak i meni desilo). :D
Činjenica je da se zadnjih 50-60 godina u svijetu opet dešava puno izljeva Duha, pa i ovdje kod nas. To se dešava u svim kršćanskim... kako se to kaže? denominacijama? - a naziva se Kršćanska Obnova, Obnova u Duhu itd.

Imala sam dosta iskustava sa različitim demonima, i da, mnogi se predstavljaju kao anđeli svjetla i zavode ljude. Znaš kako sada razlikujem zamaskiranoga demona od pravoga Božjeg Duha (ili nekog od Božjih bića koja su u Duhu)? Ovako: kad god je poruka koju dobivam malko komplicirana, imam sumnji, razmišljam dal je 100% istinita itd.-to je od zlog duha. Ali kada otprve sa 1000% sigurnošću znam, baš ZNAM da je Duh Božji, kada je sve jasno i jednostavno, kad se sve slaže - to je pravi Duh. Jednostavno NEMA GREŠKE.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 12, 2008 7:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Možda je prica sa Isusom slicna onoj iz fima Man from Earth :-)
Neznam.
"Dokazima" je lako manipulirati.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 12, 2008 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 25, 2008 5:56 pm
Postovi: 309
Lokacija: zagreb (na ispovijedi)
Tazika je napisao/la:
Ne, nisam bila u kršćanskom kampu; što je to? ...nikad čula...

imala sam puno spuki doživljaja prije nego li sam krštena. Ovdje sam pisala samo o onom istom o čemu piše Novi Zavjet, i potvrdila sam da se to isto dešava ovdje i sada, i da se može desiti baš svakom (ako se čak i meni desilo). :D
Činjenica je da se zadnjih 50-60 godina u svijetu opet dešava puno izljeva Duha, pa i ovdje kod nas. To se dešava u svim kršćanskim... kako se to kaže? denominacijama? - a naziva se Kršćanska Obnova, Obnova u Duhu itd.

Imala sam dosta iskustava sa različitim demonima, i da, mnogi se predstavljaju kao anđeli svjetla i zavode ljude. Znaš kako sada razlikujem zamaskiranoga demona od pravoga Božjeg Duha (ili nekog od Božjih bića koja su u Duhu)? Ovako: kad god je poruka koju dobivam malko komplicirana, imam sumnji, razmišljam dal je 100% istinita itd.-to je od zlog duha. Ali kada otprve sa 1000% sigurnošću znam, baš ZNAM da je Duh Božji, kada je sve jasno i jednostavno, kad se sve slaže - to je pravi Duh. Jednostavno NEMA GREŠKE.


ništa nije sigurno i kršćanstvo ne postoji. Ti misliš da znaš a u biti ne znaš. To te možda malo zavodi na neki put, ali meni to sve zvuči čudno.

_________________
ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†∩ψ٧٨‡†
_______________________________
http://www.youtube.com/watch?v=mY22ZPV85Kw


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 4:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 14, 2009 9:10 pm
Postovi: 3
ey ja sam novi na forumu pa mi se neda citat 17 stranica napisanog nego samo da pitam onak kolko vas vjeruje da isus nije postojal a kolko vas vjeruje da je???
osobno mislim da nije postojal jer nema nikakvih dokaza da je postojal i kaj se mene tice svi ljudi koji su opisivali ona cuda su valjda halunicirali ili nekaj slicno...zanimaju me misljena...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz