Sada je: čet maj 16, 2024 12:35 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 5:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
virman505 pozdrav i dobro došao,ali ako je to za tebe važno pitanje a neda se ti pročitati jeb...h 17 stranica i potrošiti sat vremena na to,mislim da nisi ni zaslužio odgovor. :twisted:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 10:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
bas sam mu tio slicno odgoworit, dobro malo "njeznije" :mrgreen: :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 10:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
virman505 je napisao/la:
ey ja sam novi na forumu pa mi se neda citat 17 stranica napisanog nego samo da pitam onak kolko vas vjeruje da isus nije postojal a kolko vas vjeruje da je???
osobno mislim da nije postojal jer nema nikakvih dokaza da je postojal i kaj se mene tice svi ljudi koji su opisivali ona cuda su valjda halunicirali ili nekaj slicno...zanimaju me misljena...


Zar je jebeno bitno da li je postojao ili nije?
Isto tako ne možeš dokazat da je nešto postojalo cim to zavrži u prošlosti.
Jedino materijalni dokaz koji kaže da je to tad tamo bilo. Ali opet ne možeš biti 100% sguran da zbilaj je. Tako dati ostaje samo vjerovanje.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 15, 2009 11:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
nemoj tako agresiwno. jos ce reci da su sami OPS orijentirani ljudi na owom forumu, nakon ceega ce pobjeci glawom bez obzira :wink: :mrgreen:

dakle, nije bitno da li je/nije postojao. ja mislim da jeste, ali na totalno drugaciji nacin nego crkwa to propagira. no to "wjerowanje" da li je/nije postojao uopce ne utjece na nacin koji razmisljam. kada bi wecina krscana ziwjelo prema onome sto je stwarno isus propowjedao, e onda. e onda nam nebi bilo kraja, a OPS-i iz 4. entiteta se nebi bas "najeli" :mrgreen: :blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 19, 2009 5:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 14, 2009 9:10 pm
Postovi: 3
kolos je napisao/la:
virman505 pozdrav i dobro došao,ali ako je to za tebe važno pitanje a neda se ti pročitati jeb...h 17 stranica i potrošiti sat vremena na to,mislim da nisi ni zaslužio odgovor. :twisted:


ah tesko ti je to objasnit i nije ni bitno...ako ti mislis da ne zasluzujem odgovor nemoras ga dati...neki su odgovorili i to je ok a ako ti neces to je tvoja stvar...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 19, 2009 6:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 14, 2009 9:10 pm
Postovi: 3
en1di0n je napisao/la:
virman505 je napisao/la:
ey ja sam novi na forumu pa mi se neda citat 17 stranica napisanog nego samo da pitam onak kolko vas vjeruje da isus nije postojal a kolko vas vjeruje da je???
osobno mislim da nije postojal jer nema nikakvih dokaza da je postojal i kaj se mene tice svi ljudi koji su opisivali ona cuda su valjda halunicirali ili nekaj slicno...zanimaju me misljena...


Zar je jebeno bitno da li je postojao ili nije?
Isto tako ne možeš dokazat da je nešto postojalo cim to zavrži u prošlosti.
Jedino materijalni dokaz koji kaže da je to tad tamo bilo. Ali opet ne možeš biti 100% sguran da zbilaj je. Tako dati ostaje samo vjerovanje.


nemozes zato sam dosao po misljenja a ne po dokaze...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 19, 2009 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
O povijesnom značaju mitova mi se neda razglabati, jer često vodi u krive pretpostavke. Naravno da postoje kontroverze oko povijesnih izvora kojih ima jako puno. U nekim mitovima Krista kamenuju, u nekima je razapet, itd... No glavna poanta mita, bila da je riječ o povijesnom događaju ili alegoriji (a možda i kombinaciji oba) je da mitovi imaju moralne i ezoterijske pouke.

Najkraće rečeno, Krist je solarni Logos (Prva Misao) u umu Jednoga. A ta prva Misao je po gnostičkoj kozmologiji prva emanacija, odnosno Eon. Inkarnira se u svakom svjesnom biću kao "više Ja". To je osobno božanstvo. Iako ga svatko ima, on je ipak jedan.

Evo što Biblija kaže o Logosu:

"Niti će se kazati: evo ga ovdje ili ondje; jer gle, carstvo je Božije unutra u vama."

Luka 17:21

Upitaju ga farizeji: "Kad će doći kraljevstvo Božje?" Odgovori im: "Kraljevstvo Božje ne dolazi primjetljivo."

Luka 17:20

Niti je to fizički Jeruzalem, niti je to ikakvo fizičko mjesto ili grupa ljudi, to je individualni centar Bića u svakom pojedincu. Masoni ga zovu Hiram Abiff.

Kraljevstvo Božje se često izjednačava sa "Božjom Riječi". Također koncept koji pronalazimo u masoneriji. Riječ Božja = Logos = Krist = Sunce. Naravno, ne fizičko Sunce već spiritualno.

To je srž gnostičkog i hermetičkog učenja. Nije to solarni falicizam u primitivnom obliku, već čista Doktrina po kojoj su solarni junaci diljem svijeta i mitologija ubijeni (pročišćenje) i uskrsnuli (integracija) da bi ponovno oživjeli u čovjeku.

Logos živi u čovjeku. Božanski Pastir kaže Hermesu u Corpus Hermeticumu:

"Znaj da to što vidi i čuje unutar tebe je Riječ Božja (Logos); ali Um (Nous) je Bog Otac . Nisu međusobno odvojeni, jer u njihovom sjedinjenju postoji život."

Um i misao. Misao prizlazi iz uma. Um je otac, misao je sin. Sin Božji je Sin Kozmičkog Uma, stoga je dakle On centar ljudskog sunčevog sustava. Isto kao što je Sunce najbitnija zvijeda koja cijelom sustavu daje život, isto tako Krist/Logos je životodajni princip. U alkemijskim učenjima se zna da je Logos ili Riječ Božja animirajući princip Prirode (5.element).

slika

Sunce u sredini kabalističkog Drva Života je Logos (srce). On izmiruje sve primarne polaritete u ljudskom tijelu (Drvo Života). U masoneriji se kaže da onaj koji pronađe Tajnu Riječ otkriva sve tajne zidarstva (duhovne izgradnje) i prema zakonu analogije, to je identično uskrsnuću i pronalasku prazne grobnice u priči o Isusu. Duša je bila u špilji (podzemlje, pakao - fizičko tijelo) da bi uzašla na Nebesa. Najprije se morala pročistiti od nakupljenog naboja ega da bi uskrsnula. Kada je to postigla, napustila je fizičko tijelo (špilja u priči) jer ga ono veže za materijalno, te uzašla na Nebesa (astral i više sfere postojanja).

Grčka Izozepija (numerološka disciplina) daje riječi Iesos numerološku vrijednost 888. Svako slovo ima određenu vrijednost pa se ona zbroje u riječi. Također izraz "Ja sam Život" (Isusova rečenica iz Biblije) iznosi također 888.

Ja sam Život = 888
Iesos = 888

Imena istog numeričkog značenja su identičnog značenja u esenciji. Dakle Krist je život.


Glavni glumac u svim mitovima o uskrsnuću Sunca (solarni junaci : Horus, Mitra, Krišna, Krist, Hiram Abiff, Bakus,...) je DUŠA a njezino uskrnuće predstavlja stapanje sa "istinskim JA". Ostala tumačenja su manje važna nekome tko nastoji transmutirati niže metale u sebi.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 347 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz