Sada je: čet mar 28, 2024 6:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: čet aug 22, 2013 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Novo pitanje: koji su razlozi za stvaranje religija (pozitivni i negativni?)

pokusajmo dati odgovore na tu ideju koja je stvorena u proslosti od strane koga?

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: čet aug 22, 2013 6:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
polazna ideja religija mogla bi biti potreba sa se obozava i sluzi bogu,ili neko nadmocno superiorno bice,u osnovi treba ga se bojati jer on uglavnom ima obiljezja negativnih atributa, ljut je i moze spustiti strasnu kaznu na svoje stado te dopusta katastrofe i ostale nemani iako bi ih olako mogao zaustaviti.

Obozavanje takvog bica ne razlikuje se od sluzenja i pokoravanja nekom kralju,vlastelinu ili gospodaru nekog podrucja, sluzi vjerno ili po kicmi!

jeli koncept boga na takav nacin potrosen u nas?svjedoci smo punih nedjeljnih misa i sl.nekako kada sve to promatram necini mi se veliki broj spremnih za nove lekcije u 4d ,previse poslusnika malo pojedinaca!

znanja radi pitanja su iz ciste volje za dobrom raspravom i ucenjem ,nisam crkvofob ili sl legura.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: čet aug 22, 2013 7:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 06, 2012 5:35 pm
Postovi: 27
O tome su pisane knjige- dakle probat ću bit kratka. Mislim da je religija famozno osmišljen plan kako manipulirati ljudima, ispirati im mozak, držati ih u neznanju, daleko od istine, i od samospoznaje. Na taj način izgubili smo sebe, svoju slobodu, sam svoj bitak. Postali smo ovce koje se drži u toru i koje svu svoju energiju koja je uglavnom produkt straha od pakla, boga, vraga... i mržnje prema svemu drugačijem usmjeravaju u željenom pravcu. Onda je dalje sve lako. Podatna masa koju se porobljava- jer eto, to je križ koji s veseljem trebamo nositi jer patnja nas približava bogu. Dakle, ne se buniti protiv nedaća- one su odraz božje ljubavi za nas- jer otac koji voli i kudi itd... Pa onda još osmisliš par različitih - masama različitih ( u biti isto sranje drugo pakovanje) religija, postaviš ih u konfliktne korelacije i eto ti ratova, mržnje, podjele. Tako jednostavan koncept za razjedinit ljudski rod. A onda usput ljudi uvučeni u svu tu mržnju, laž, zatupljeni dogmama, nezadovoljni i ogorčeni pomalo gube svoj bitak, svoju ljudskost, svoju povezanost sa iskonskim ja. I tako imamo milijune monstruma, koji su na ovaj ili onaj način žrtve religijskih sustava i koji su negdje putem izgubili dušu. Sada su samo ljušture, mehaničke igračke koje netko navija u smjeru koji mu paše. Savršena marva za NWO.

_________________
„Razum me ničemu nije naučio, sve što znam otkrilo mi je srce.” (Lav N. Tolstoj)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: čet aug 22, 2013 7:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Postali smo ovce koje se drži u toru i koje svu svoju energiju koja je uglavnom produkt straha od pakla, boga, vraga... i mržnje prema svemu drugačijem usmjeravaju u željenom pravcu

ovaj dio posta je bitan svrha je jasna za 4d sps-a,oni su tvorci kroz ljudske kanale,da apsurd bude kompletan sami svoje porobljavamo a da oni nisu ni zaprasili ruke.

naravno nisu svi religijski pravci osnovani na nemoralnim idejama,neki su uistinu zeljeli promicati usavrsavanje covjeceg duha kroz edukaciju ,neki su imali prosvijetljene ucitelje s istinskim uvidom u svijet koji konzumiramo, no kada taj ucitelj napusti ovaj plan postojanja dogme i religija preuzimaju kontrolu.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: čet sep 12, 2013 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
pa proslo je vrijeme kad sam htio nekog ubjediti u nesto. prenjeti mu znanje. bio sam lud i pun ega.
to više ne činim.
svačije misljenje ovdje u jednom konceptu je točno, u drugom netočno, a u onom apsolutnom svačija naša vizija netočna, jer uvjek moze da bude šira i savršenija, bliža tvorcu kako ga tko god zvao.

svi naši komentari su ubiti samo faze razvoja. mislim da je ok anunakijev stav :D za njegovu razinu :D ili bilo čiji drugi za njegov :D jer svi se svaki dan mjenjamo i postajemo drukciji :D naravno lijepše je ako je to u pravcu prema gore.

ovdje je toliko ljudi uvjerenih ako su čitali ajka, org. portale, val, i ta ja znam sve sta da znaju ubiti nesto; a opet si dopuštaju KONFLIKTE na individualnim razinama, ubjedjuju nekog u nesto---->OPS karakteristika...nisam svetac, priznajem, i ja svakog dana ucim ponesto... be aware ljudi

:love5: :love5: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: ned okt 13, 2013 4:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Slazem se u potpunosti sa prethodnim postom.Sve je stvar slobodne volje i nije potrebno nikome nista objasnjavati .Moze se izreci svoje misljenje, ako si upitan. U suprotnom samo ides protiv sebe.

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: uto dec 10, 2013 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Što će duša zapravo primiti na kraju svog evolucijskog puta ,ako kraj postoji, što će nadoknaditi sve njene napore i boli koje su tekle kroz taj razvitak?

Čini mi se kao interesantno pitanje koje bi moglo probuditi malo zdrave rasprave na forumu. :-k :?: :love3:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: ned dec 15, 2013 10:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Saboter je napisao/la:
Što će duša zapravo primiti na kraju svog evolucijskog puta ,ako kraj postoji, što će nadoknaditi sve njene napore i boli koje su tekle kroz taj razvitak?

Čini mi se kao interesantno pitanje koje bi moglo probuditi malo zdrave rasprave na forumu. :-k :?: :love3:
Zasto opet taj 3d materijalan nacin posmatranja......sta bi to treblo dusa da primi??? Ako je na kraju puta ona je na cilju, sjedinice se sa Tvorcem...Izvorom.... ili kako ga ko naziva....sjedinjuje se sa svetloscu iljubavlju. :love10: :love1:

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: ned dec 15, 2013 11:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Saboter je napisao/la:
Što će duša zapravo primiti na kraju svog evolucijskog puta ,ako kraj postoji, što će nadoknaditi sve njene napore i boli koje su tekle kroz taj razvitak?


To što tražiš u tebi je, i nikada nije bio potreban netko drugi da ti pruži ono što već imaš.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: ned dec 15, 2013 5:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Nema nagrade po zaslugama od boga, ili bogova,
ali se iskustvo dobiva, a najveće od njih
je duhovno ispunjenje
koja dolazi na dušu koja je slomila svoja posljednja ograničenja neznanja,
i više se ne nalazi u dužnom ropstvu misli, ili stvari.

Majka duhovne sreće\ispunjenja je Sveznanje a njezin otac je Svemoć.
Iz zajedništva ovih dvaju aspekata dolazi apsolutna sloboda od svih ogranjičenja.
Onaj\Ona koji to ostvare više nisu ograničeni samo na jedan, ili mnoge
svjetove, već njegov dom biva Svemir a njegovi pratitelji su bogovi.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: uto dec 17, 2013 1:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Saboter je napisao/la:
Nema nagrade po zaslugama od boga, ili bogova,
ali se iskustvo dobiva, a najveće od njih
je duhovno ispunjenje

Ako posmatras iz ugla da je sve i dobro i lose sta ti se desava tvoje ucenje, i ne radis nista zato sto se nadas da ces dobiti nagradu za to a zelis bolje- mislim da ides ka duhovnom ispunjenju.
Bitan je licni iskren pristup ( neuslovljenost nagradom/ kaznom/ ocekivanjem da ce ti neko oprostiti grehe), i mozda i razvijanje intuicije ( barem je meni jako vazna jer mi puno pomaze).
Citat:
Što će duša zapravo primiti na kraju svog evolucijskog puta ,ako kraj postoji, što će nadoknaditi sve njene napore i boli koje su tekle kroz taj razvitak?

Svi napori i boli su njeno dragoceno iskustvo, jedinstvena kombinacija za svaku dusu, koju ce svakako primiti...malo li je? Meni bas zvuci kao bogatstvo :) . Gde je uopste kraj , ima li ga i ako ima- kako to izgleda? :love3:

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: uto dec 17, 2013 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Kakvo je učenje ako te nastavnici namjerno ruše da iznova i iznova ponavljaš lekcije i stalno te vraćaju u isti razred brišući pritom sva iskustva i znanja stečena u prethodnoj inkarnaciji samo zato da bi produžili i zadržali što je moguće duže svoje postojanje.
Nema ovdje škole, Božija djeca nose esenciju njihovog oca, potpuna su, puna znanja, vječnosti i blaženstva i kao takva nemaju potrebe za nikakvom evoluvijom, njihova jedina misija je istraživanje i uživanje u blagodatima Božanskog postojanja.
Osim ateističkih evolucijonista i darvinista pojavili su se i duhovni koji tvrde da je duh božansko nedonošče stvoreno u neznanju te da mu je nužna tortura i patnja da bi rastao, što je krajnja utopija i najveća laž.
Jedino se Bogu može služiti a vragu samo robovati.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: uto dec 17, 2013 9:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Ne vidim problem neprisustvovanja nastavi ukoliko si upravo tada na jedino pravom mjestu.
Bill Gates, osnivači Googlea i mnogi drugi su primjeri, a i to je, nadam se da ćemo se složiti, duhovnost...
Problem je vjerovanja u instituciju - ne samo u potčinjenima unutar nje, nego i onima koji takve hijerarhije vode - godi egu, u najmanje je besplatno a često i dobro plaćeno, a ništa ne košta jer ne može ništa propasti.
A kada je malo učenikâ u odjeljenju, kao i na glasačkom mjestu, institucija se uruši - samo što mnogi to suviše kasno shvate - najčešće onda kada već nova, još gora, hijerarhijska struktura nastane, a na tome upravo i počiva povijest porobljavanja: stvoriti cušpajz da nahraniš svoju dušu, a za duh te nije briga, pa spojiš pokret Hare Krišna i tehniku iscjeljivanja EFT... a Prabhupād se okreće u grobu. :toothy2:
No svakako da ne bih radikalizirao, niti je duh vječan niti nedonošče, nego kroz dušu uvijek postoji nadmetanje između njegovih energije i znanja. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: sri dec 18, 2013 9:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 02, 2013 10:37 am
Postovi: 99
Lokacija: Beograd
Hmmm...ko zna, mozda stvarno ne postoji evolucija :-k . Ovaj svet je Bozanska tvorevina u cijoj blagodeti uziva ona najbogatija manjina :-) . Mora da su bliski sa Bogom. A ostali treba da istrazuju po verskim institucijama gde duhovnici nece da dodju do onih koji recimo za slavu nemaju ocekivan novcani iznos da im tutnu u ruke. I oni koji se sretnu sa time treba da uzivaju i da imaju osecaj bozanske ljubavi -pa oni ne trpe nikakvu torturu i patnju cak ni od tog duhovnika- i najvaznije- treba da sluze, a to mogu ako dovoljno zarade :-) .
Ipak, i dalje verujem u Tvorca/ Kreatora, koji se ne moze zavarati time sto ce neko posle gomile losih dela i misli doci u -recimo crkvu, traziti oprostaj, malo iskesirati, pa nastaviti po starom jer zna da se ionako nece vracati :-).

_________________
"Onaj koji ne iznosi nezni cvet svoje duse na vetrove iskusenja, pa ma ga i cela spasio i preneo do kraja, kao da ga nikad nije ni imao."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: čet sep 25, 2014 7:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Što biste rekli na pitanje

u kojem smjeru čovječanstvo ide ?

1.Napreduje?
ili
2.Propada?

3.možda stagnira?

koliki bi po vama bio postotak požnjevenih u tzv "Žetvi" ili je možda propala? ili odgođena ili se ona odvija nakon smrti?


:shock: :?:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Veliko pitanje!
PostPostano: čet okt 30, 2014 7:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
govoriš li o onoj Raovoj "žetvi" ili o biblijskoj "žetvi"?

jer, ako je u pitanju ova druga -
žanje se sve, u komadu
nema tog žeteoca koji neće požnjeti cijelo polje,
kad već krene u žetvu
ta ne žanje malo vamo malo tamo
i ne čupa stapku po stapku

zato

ako pitanje već postavljamo
o tim i takvim stvarima
nije li pitanje u nečemu drugom, ne u žetvi
već u skidanju ljuske sa zrna
svakog pojedinog, individualnog

tako

žetva je stopostotna
požnjeto biva sve što se nađe u polju u momentu žetve

a ono da li čovječanstvo ide u nekom smjeru:
napreduje, propada ili stagnira?
pretpostavljam da bi ovo zadnje značilo da ne ide
ni tamo ni vamo
stoji u mjestu

znači

prvo pitamo ide li ikuda
kreće li se uopće u bilo kojem smjeru
ili
tek jest
dok jest, dok ne krene nekuda
bilo kuda
i onda kad i ako se pokrene
kako god okrene
napreduje
prema nečemu bilo čemu
visokom letu ili slobodnom padu

a možda tek pluta poput korpuskula u vodi
onog brownovog kretanja
ili se migolji poput euklidovog atoma
dok ne sune u kvantni skok i preskoči samo sebe



:shock:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 76 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz