Sada je: čet mar 28, 2024 11:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: programi i kako ih prekinuti
PostPostano: čet apr 28, 2016 2:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 3:57 pm
Postovi: 54
Lokacija: Sarajevo
https://www.youtube.com/watch?v=W81CHn4l4AM


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: programi i kako ih prekinuti
PostPostano: ned maj 01, 2016 4:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 3:57 pm
Postovi: 54
Lokacija: Sarajevo
Pozdrav svima :)

U ovom postu cu pisati kako pristupam ovom problemu koji je Rajko spomeno:

Rajko je napisao/la:
Iz mog iskustva problem sa prekidanjem programa je što se pojavljuju novi. Ili stari naraste duplo. Taman što osetim malu slobodu od nekog problema skoro odmah se pojavi nešto novo. Kao da šišam travu, što je više šišam više raste.

A posebno je to jasno kad probam da budem svestan, trenutak svesti, zatim oscilacija pažnje gore dole, trenutak svesti i potpuni zaborav.

Mislim da programe nije moguće prekinuti za stalno osim ako čovek na neki način ne podigne nivo svog bića. U četvoroputaškoj terminologiji bi to bilo prelazak na nivo čoveka broj 5.


Mi smo bica navika, kao sto sam vec pisao tu je moc covjekove pobjede ili propasti.
Normalno je da ako hocete nesto da mjenjate da se pojavljuju stari programi na kojima ste do sad donosili svoje odluke.
Naravno dok ne pocnete nesto mjenjati ne mozete ni vidjeti te programe, ali znajte da su to programi stare navike a ne nove.
Ustvari ti programi(misli,slike emocije... ) su razlog zasto imate tu staru naviku.

OK, Imamo postavku problema sad ide rjesenje jednacine.

Pitanje je sta raditi kad se pocnu pojavljivati stari programi?

Sve sto treba uraditi jeste ne udovoljiti starom programu, odnosno propustiti da prodje bez naseg ukljucivanja, klasicna meditacija.

Ti stari programi traju izmedju 3min do 10min znaci potrebno je meditirati taj period navale.
Najvise mi pomaze meditacija disanja u ritmu, udah 6 s, izdah 6s(stoparica opet pomaze), naravno imam tonu obaveza, stalno sam u kontaktu sa ljudima i ne mogu stalno paliti stoparicu, pa sam nasao rjesenje i ovog problema.

Ovo zovem super Tehnika napredka :)

Radio sam na auto sugestijam(svjesno gradjenje vjerovanja pisao sam vec o ovome),
vjerovanje koje sam tada gradio je:
Citat:
I believe in myself. I am courageous. I can accomplish whatever I undertake.

Posto stalno mjerim kolko traju misli i emocije, upisujem na papir da bih mogao bolje da analiziram situaciju, a radio sam i disanje u ritmu.
Dosao sam na ideju da izmjerim kolko traje ova misao pri udisaju i izdisaju.
Vrijeme koje meni je potrebno da u sebi izgovorim ovu misao pri udisaju je bilo 4.2s ,isto tako i pri izdisaju.

I tako nastaje moja takozvana super tehnika

Prvi korak izaberem miso koju bih volio da imam u podsvijesti kao ova vec spomenuta
Citat:
I believe in myself. I am courageous. I can accomplish whatever I undertake.
Drugi korak pri udahu izgovaram u sebi odabranu misao cim zavrsim izgovaranje krece izdah i opet u sebi govorim tu misao

Razlog sto ovo zovem super tehnikom jeste sto se gradi pozitivan mentalni stava(UM prelazi na vasu stranu, radi za vas)
a posto je trajanje udisaja i izdisaja identicno, um se smiruje, a kad je um miran, smiruje se i srce odnosno prelazi iz straha u ljubav(dva stanja u koima srce moze biti strah ili ljubav odnosno odbrana ili napredak)

Ova tehniak je dio mene, postala je navika, tako da sam stvorio naviku koja mi omogucava da lahko predjem preko starih programa, navika.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: programi i kako ih prekinuti
PostPostano: uto jun 20, 2017 4:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
http://alternativainformacije.com/2016/ ... -recenica/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz