Sada je: sub apr 27, 2024 9:56 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Atlantida i poneke druge ideje
PostPostano: sub jan 12, 2013 10:23 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 9:42 am
Postovi: 6
E sad od kuda početi...

Vidim svašta se piše da ovi cass i ovo i ono i svašta nešto ali dobro to je druga tema..
Svi imaju pravo na svoje mišljenje i kad smo već na forumu ili više njih pa što da ga ne djelimo :D .... Nije da sam neki telac i da sad vjerujem u ono sve što se kaže ali ima nešto u tom istraživanju..
Sve što je rađeno ima dosta logike i da kao što neki kažu može i to biti dio samo nečega NO s druge strane mene je potaknulo na razmišljanje...još od 1. puta kad sam pročitao samo predgovor u val seriju! Jer nisam uzeo to sve da je točno tako i da je to istina ali sam se pitao što ako je sve to moguće i to me odvelo da razmišljam o svemu!!! E to je ono što me ni jedna tv, ni jedna škola ili mainstreeam nije naveo...
Ali sad sam se udaljio od naslova pa da se vratim na temu...

Znači Atlantida...

Vi koji ste čitali em Val seriju i transkripte sigurno se sječate dijela da su spomenuli da je Atlantida bila civilizacija rasprostranjena po cijeloj planeti ( a ne samo otok kako se općenito prihvaća danas )... E sad ako je tako i oni su doživjeli kolaps, a prema nekim stvarima bili su puno napredniji od nas danas, koliko je njih bilo? Da li im je društvo bilo uređeno poput našeg mislim u strukturi svega, od vlasti, novca, "staleža" .. da li su i oni imali komunikaciju kao mi? Možda da li im je tehnologija bila poput naše danas ili još i bolja? Jer sagledajmo našu prošlost samo malo nazad ali u zadnjih 60 godina napredovali smo više nego u stoljeća prije...naravno govorim o tehnološkom smislu, od letenja, interneta, auta , industrije svega... a gdje nas to sve vodi???
I sad ako su ti isti Atlantiđani bili čak i napredniji od nas a propali su što tek nas čeka???
Čitao sam da su oni koristili piramide i da su otišli predaleko s tom tehnologijom i da ih je to korištenje OPS-a dovelo do kolapsa, pitam se da li smo mi danas daleko od toga ili nam već sutra nešto može pokucati na vrata??

Da se odmah razumijemo ne vjerujem u smak svijeta u smislu kako ga se opisuje ili slično ali ima mi smisla da jednostavno kad pretjeramo "sistem" ili nazovite to kako hoćete radi reset i vraća na 0... U to se sve uklapa i to da je vrijeme nazovimo ga nepostojeće tj iluzija koju mi vidimo i zbog toga smatram da kad kažu neodređeno ima smisla... Ipak da se nalazite u našoj vanjskoj orbiti ili samo da ste zatvoreni u nekom prostoru bez svjetla i sada kako bi znali koliko je sati i koji je dan? uostalom svi znamo da je "vrijeme i sat " uvedeno da nam pomogne :rofl ili ne ali tu je...i služi nam da znam kad moramo na posao, kad na vlak, koncert, van na kavu, u školu i sve te stvari koje svaki dan radite i tako križate dane na kalendaru i čekate novu godinu ili svoj rođendan ili bilo koje sranje ( pardon na izrazu ) koje vam je bitno..

Zato mi dosta toga što sam čitao ima smisla jer me natjeralo da razmišljam van okvira u kojima sam odgojen, o kojima sam učio i koje sam prihvatio kao jedinu pravu istinu! e tu se sve satralo i razbilo kao kula od karata..sva ta moja istina i učenja su se vratila na 0 resetirala i dobio sam mao širu sliku nisam više bio na stupu vidio brdo preko i govorio ja znam sve nego sam gledao gdje da se popnem više i saznam još :blob: ..

U tome i leži sve! jer čitali sve i Carlosa Cast i puno drugih stvari i sam predatorov um u kojem piše da nam predator, nazovimo ga tako iako smo i mi sami predatori, a ako mislite da nismo pogledajte oko sebe i sve što se dešava, daje svoj um a taj um je ono što nas čini takvima jednostavno zarobljenim u okvirima koji su nam zadani i teško je izači van toga...sjetite se filma V for Vendeta gdje im V kaže : znam zašto ste to sve odabrali i dopustili jer ste se bojali!! I takvi smo mi mi se bojimo..svaka nova ideja ruši naše granice i um tu radi klik nemoj tamo tamo je pec pec i bolje je o tome ne razmišljati i zabiti glavu u pjesak zar ne???

Puno toga mi je sad na pameti i voljeo bi da se misli same prenose na ekran a ne da tipkam jer toliko se brzo sve dešava u glavi da pola i zaboravim ](*,) jer sve kao da želi iskočiti od mene..

I zato se pitam da li se nama stvarno kao civilizaciji bliži "novo doba" novi duševni početak jer od svega stvarno smatram da je duša ono što ide dalje a tijelo je samo vozilo koje koristimo da učimo i stječemo znanje ali jednostavno ga mi koristimo za puno drugih stvari koje nemaju veze s time ... naravno da odmah bude jasno nisam svetac i ne koristim tijelo samo za učenje već radim sve što se radi...imam posao, kupio sam stan, imam kredit, curu, sexam se razmišljam o obitelji i svemu što rade " normalni ljudi " ( da stavio sam navodnike jer što je danas normalno i kako da se to odredi jer na kraju svi smo sebi normalni i za sve svoje akcije nađemo opravdanja, makar si lagali!!! ) no ipak se pitam i to je ono što sam htio podjeliti s vama svima

Puno stvari me zanima od atlantide, do piramida od cass do svi urota koje postoje...

e da isto da li je tko od vas probao EE disanje i kakva su vam iskustva?

Znam da sam puno napisao i možda nema smisla i sve je razbacano ali rekao sam već ovo je forum i djelimo mišljenja i iskustva pa ako netko ima slična neka se javi a ako netko misli suprotno i on neka se javi jer ako se bojiš dobiti odgovor ni ne postavljaj pitanja :love11:

Pozdrav

Ko SMO?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Atlantida i poneke druge ideje
PostPostano: sub jan 12, 2013 4:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Dobra tema.
:read:
Zaista piše svašta i zauzimaju se stavovi proizvoljno.

Zašto smo tolki telci? :P Valjda zato što smo zavisni od vizije, vizionari...
Uglavnom željno čekamo informacije i onda dok čitamo nastane vizija koja nam toliko znači pa je kolektujemo i uobličavamo.

Ah ta Atlantida....sve bih dao da zavirim poput naših izveštača.

Najmilija mogućnost da se uverim u Atlantidu je poput kazivanja onog dečaka iz Rumunije u kome živi reptil sa planeta Inuak a zove se Aghton. Taj zaviri duhom bilo kud i bilo gde. Interesantan je njegov izveštaj o Atlantidi.

Priželjkujem da na takav način deo mene odleti u to vreme i izčitam tamo njihov stvarni zakonik.
Možda bi potom bio dobar pisac ali možda bi me zavela i kakva moć kao ideja o kristalima donetih sa druge planete u službi Atlantide.

Dobra tema, zaista dobra tema, da, da... :thumbup:

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Atlantida i poneke druge ideje
PostPostano: ned jan 13, 2013 10:47 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 9:42 am
Postovi: 6
Pozdrav...

Nisam čuo za tog dječaka? imaš možda neki link?

Ma općenito mene je uvijek fascinirala povijes kakva takva prvensteveno legende i mitovi tj ono na granici što se ni ne zna da li je istina.

Jer zamisli samo da se par činjenica promineni u našoj povijesti što bi to danas učinilo našoj budućnosti?
Npr da priznamo da možda rimljani nisu bili donosioci kulture i znanja u jednu ruku već samo hrpa ratobornih,željnih krvi divljaka...
Jesi vidio ovo :
http://www.youtube.com/watch?v=Wl96VLPCAqw

Radi se o Keltima i kako su ih možda rimljani namjerno krivo opisali i kako se čini da su oni bili puno napredniji od rima ali drugačiji pa samim time i nepodobni!
Što je i danas tako za puno stvari jer ako si drugačiji onda si lud ukratko DO KOLJENA POVIKAŠE VOĐE a SVI SELJACI SKOČIŠE U GOVNA :rofl


Atlantida mi je zanimljiva ekstra ali teško je doći do bilo kakvih info o njoj a sve što se iskopa je često uvijek na nekoj granici super fantastike i zbunjujuće ( što je možda namjerno tako )...
Ima mi smisla da su bili civilizacija raširena po planeti samim time isto da su svi njihovi ostaci i ono što su znali ostalo rašireno po planeti, baš od tuda vućem paralelu da imamo piramide svugdje ( od kine, bosne, egipta do meksika itd.. ) puno mjesta gdje ni ne znamo..
Ima i drugih sličnosti tipa primjer gradnje i ta sličnost da su svi nestali pod utjecajem modernog čovjeka!!!

Sad možda to netko zove napredak jer ono snalažljivi ( jači ) opstaju i te fore ali dobro je znano da ako ja imam pušku a ti luk i strijelu ja pobijeđujem u borbi a samim time ono moje postaje točno a tvoje neistina i zastarjeli način..nadam se da kužite logiku ovoga...

Sigurno je u prošlosti odgovor na sve samo je pitanje kao i kod svega što je istina?!

pozdrav
Ko SMO?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Atlantida i poneke druge ideje
PostPostano: čet jan 17, 2013 6:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
(O tom dečaku već ima tema na forumu, samo ukucaj u tražilicu - Inuaki)
A knjiga od dva dela ima na netu u pdf. vidi sa googleom pretražiti.

Sećam se u stripovima Marti Misterije da je vrlo lepo ocrtana Atlantida.
(Ima i to na 4.share)

Ustvari ima puno knjiga o Atlantidi,.

Ali jedino što je po meni vredno su kristali sa Atlantide...kaže onaj dečko da je jedan deo većeg kristala ispod Bermudskog trougla, te da je povremeno aktivan, ali kako sam razumeo u negativnom naboju zbog greške koju su učinili ...


Neznam šta reći jer sam pomislio da ima podosta onih koji bi raspravljali o onom što su pročitali o Atlantidi. Užasnem se kada vidim temu sa dva tri posta ili mrtve teme ...

Eto mene je taj dečko oduševio svojim opisima više nego Kasiopejci ili Salove promene 2012, a možda je to zato što je reptil u tom dečku konstantan deo njega..

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Atlantida i poneke druge ideje
PostPostano: pon jan 21, 2013 9:21 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 20, 2012 9:42 am
Postovi: 6
Super gracias :)

inače pratim više manje takve stvari ali za ovo čeljade nisam čuo...

malo sam bacio oko i na tekstove i to i pitanje je što se stvarno dešava jer mali svašta priča

Ma imam svakakvih tema..našao sam tu još o atlantidi i stvarno ima dosta iscrpno izvađeno iz cas trans no to sam sve već čitao pa me čisto zanimalo da li ima i drugo i kako to uvijek biva jedno odvede na drugo na treće i samo zakopaš dublje ..

sve u svemu hvala i vidimo se tu negdje

KO smo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Atlantida i poneke druge ideje
PostPostano: pon jan 21, 2013 8:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Mogao bi da održavaš ovu temu...šta misliš da, kako budeš dolazio do značajnih detalja, tako izvedeš takav citat (copy/paste) i daš malo neko mišljenje ili opis osećaja koji te je pobudio u vezi toga.

Ako to budeš pažljivo radio ljudi će početi da prate ovu temu.
Teško je pričati o Atlantidi jer nema šta tu mnogo da se kaže jer smo samo čitali o tome.
Dakle predlažem da na ovoj temi radiš disertaciju. :love6:

Ako ti se učini da je to teško onda možeš da zatražiš od Administratora da obriše temu da ne zagušuje.

Ako misliš da nastaviš temu onda predlažem da u nastavku objasniš kako te je nešto povuklo da pokreneš temu. Prenesi svoje nadahnuće na temi u celosti.
Uzmi prvi tekst koji si pročitao u životu pa ga prepričaj. A može i od poslednjeg teksta i šta ti se u tome učinilo važnim. Daj neke slike bar iz stripova, pa kaži ko je autor i šta je zamislio i šta bi moglo da se ne slaže prema drugim opisim.

Tako nešto jedino može održati temu.
:D
Šta mislite ljudi, vredili pokušaja??

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 51 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz