Sada je: sub apr 27, 2024 12:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Enokijanski alfabet
PostPostano: sub maj 25, 2013 6:27 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub maj 25, 2013 6:05 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima, prvo da kazem da sam "tudum" za 99 posto stvari koje se nalaze na forumu...treba mi odg. na 1 pitanje..naisao na vas forum - pa zar ima bolje mesta? - Nema.


Imam zelju da se tetoviram, nista strasno.. na ledjima sam hteo da tetoviram Serafima (http://hr.wikipedia.org/wiki/Serafini) + hteo sam da istetoviram imena andjela na Enokijanskom jeziku/alfabetu..


Trazio sam, gledao,citao na netu...nasao sam da je to Jezik Andjela (Andjeli pricaju/sporazumevaju se sa tim jezikom) ..... Mada koliko vidim taj se alfabet koristi i za koristenje lose magije!? Koristi i u lose svrhe...


Zna neko malo vise o ovoj temi? ima neka literatura?


Posto bih prvo krenuo sa tetoviranjem imena andjela na Enokijanskom...pa kasnije Serafima (cim bude vise para)


Hvala Svima!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Enokijanski alfabet
PostPostano: sub maj 25, 2013 10:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Prema nekim učenjima kao što je 4-ti Put, postoji mogućnost da čovjek postane svjestan. Za takve ljude se kaže da ne rade ništa što ne razumiju dok su istovremeno sve njihove radnje bazirane na razumijevanju.

Naravno, evidentno je da to za nas ne važi. Da li si ikada postavio sebi pitanje - kako se postaje svjestan? Ne bi li to trebalo biti prioritet u odnosu na tetoviranje za koje uvijek ima vremena. S druge strane, kad se čovjek počne osvještavati, neće mu trebati dugo da uvidi besmislenost tetoviranja (simboličkog izražavanja plemenske svijesti).

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Enokijanski alfabet
PostPostano: sub maj 25, 2013 11:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub maj 25, 2013 6:05 pm
Postovi: 6
Opet sam listao forum, zanimljive teme....druzicemo se mi =D>
Mada kao sto rece, vecinu stvari ne kontam..... ljubitelj sam knjiga...nadjem potrebnu literaturu...i polako....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Enokijanski alfabet
PostPostano: sub maj 25, 2013 11:14 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
A jebemu zbrke...

Serafim na tvom linku:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Serafini
slika

Cherub na drugom linku... skoro isto...
http://en.wikipedia.org/wiki/Cherub
slika

Na trećem linku CHERUB (; plural, Cherubim). Jako vuče na ono što se po internetu provlači kao Annunaki porodica i tu i tamo Archon.
http://www.jewishencyclopedia.com/articles/4311-cherub
slika

...

a i kažu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Cherub
In Catholic theology, following the writings of Pseudo-Dionysius, the cherubim are the second highest rank in the angelic hierarchy, following the Seraphim.[14] In western art, Putti are sometimes mistaken for Cherubim, although they look nothing alike.

A i ptičurina ti je na avataru. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Enokijanski alfabet
PostPostano: sub maj 25, 2013 11:23 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub maj 25, 2013 6:05 pm
Postovi: 6
Ma to samo na brzinu bacio avatar ....google/slike/avatar za forum...


Nego serafim i kerubin/kerubim....Serafim sa 1 parom krila, krije noge....dok se kod kerubina/ma vide noge...


nego mene muci enokijanski jezik....


Zadnja izmjena: Nai; ned maj 26, 2013 12:11 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Enokijanski alfabet
PostPostano: sub maj 25, 2013 11:58 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ima i to na googlu, ali razne verzije no da se nadovežem na galaksiju, pismo jako malo vrijedi i čak i više nego ne vrijedi ako nije čitano sa nivoa kojeg predstavlja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Enokijanski alfabet
PostPostano: ned maj 26, 2013 9:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Vole se Oni pokazivati i obilježavati svoj teritorij. Ti anđeli, kerubini i ostali...

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Enokijanski alfabet
PostPostano: ned maj 26, 2013 6:56 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub maj 25, 2013 6:05 pm
Postovi: 6
Mene samo zanima...

Da li se Enokijanskim jezikom andjeli sporazumevaju/pricaju.... i jel se tak jezik koristi u lose svrhe?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Enokijanski alfabet
PostPostano: pon maj 27, 2013 7:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
Nai je napisao/la:
Mene samo zanima...

Da li se Enokijanskim jezikom andjeli sporazumevaju/pricaju.... i jel se tak jezik koristi u lose svrhe?


Ne... duhovna bića pričaju duhovnim jezikom, zato ako sazovemo entitet on govori na jeziku domaćina. Duhovni jezik je univerzalan i prenosi ideju koja se onda manifestira riječima.
Enokijanski je ako me dobro pamčenje služi prvi puta koristio John Dee i njegov vidovnjak neki Kelly (nemogu se sjetit, moda Edward Kelly?). Po priči je taj jezik i pismo dobiveno od neke inteligencije/anđela u svrhu duhovnog razvoja. Njime su se mogli sazivati anđeli ali i prolazi "ključevi". Ti ključevi su sistem duhovnog razvoja slican tarotu ili kabali. Kako se prolaze tarot karte ili hebrejska slova i sefiroti u kabali, tako se prolaze i ti enokijanski kljucevi. Davno sam se time bavio a moje osobno misljenje je da takve i slične stvari uzimajte s debelom rezervom, nikada neznate koja duhovna sila ili pokvareni um stoji iza toga. Nekada je preveliki rizik eksperimentirati s takvim stvarima.

Što se tiče tetovaža, radije nacrtaj neki svoj simbol koji tebi znači nešto ili uzmi univerzalni simbol koji rezonira sa tvojom dušom, nego da se igraš i pečatiš tijelo razno raznim simbolima za čije značenje nitko nije siguran.
Svako dobro.
FS.


Ps. Ovo što Alf kaže stoji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Enokijanski alfabet
PostPostano: uto maj 28, 2013 9:22 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub maj 25, 2013 6:05 pm
Postovi: 6
" razno raznim simbolima za čije značenje nitko nije siguran"

E to sam cekao...temu sam otvorio sa ciljem....nasao sam da je enokijanski jezik..jezik andjela...i nasao sam imena andjela na enokijanskom...pa sam hteo imena andjela (na enokijanskom) da tetoviram po telu...


Hvala na kom ... budem jos sacekao kom, mozda se pojavi neko ko ima iskustva sa enokijanskim...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 42 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz