Sada je: sub apr 27, 2024 7:57 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: molba!!!
PostPostano: ned jul 07, 2013 9:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub nov 08, 2008 8:57 pm
Postovi: 58
Zamolio bih clanove foruma, da mi objasne koja razlika izmedju duha i duse???? I jos nesto ako je moguce , da ne spominjete ime miroslav krkotic [-X :love3: :love3:

_________________
DOOM SHALL RISE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: molba!!!
PostPostano: ned jul 07, 2013 10:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
Gargamel je napisao/la:
Zamolio bih clanove foruma, da mi objasne koja razlika izmedju duha i duse???? I jos nesto ako je moguce , da ne spominjete ime miroslav krkotic [-X :love3: :love3:



„Duša“ i „duh“ slični su u pogledu načina na koji se koriste u duhovnom životu vjernika. Oni se razlikuju u njihovu odnosu prema van. Preko „duše“ čovjek ima vodoravni odnos sa svijetom, a preko „duha“ ima okomiti odnos s Bogom. Važno je razumjeti da se oboje odnosi na čovjekov nematerijalni dio, ali samo se „duh“ odnosi na čovjekov hod s Bogom. „Duša“ se odnosi na čovjekov hod u svijetu, kako materijalno tako i nematerijalno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: molba!!!
PostPostano: pon jul 08, 2013 1:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub nov 08, 2008 8:57 pm
Postovi: 58
=D> hvala. Ali dali je moguce preko duha osjetiti svoju dusu?

_________________
DOOM SHALL RISE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: molba!!!
PostPostano: pon jul 08, 2013 2:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Gargamel je napisao/la:
Zamolio bih clanove foruma, da mi objasne koja razlika izmedju duha i duse???? I jos nesto ako je moguce , da ne spominjete ime miroslav krkotic [-X :love3: :love3:


Rece mi cika Spasa da svaki duh ima svog zloduha tj. da je dualan i da nekoristim vise taj izraz .Dusa je ono najbitnije. To bi onda znacilo da duh moze da predsatvlja i nas ego. Procitao sam gomilu materijala i nigde nisam naisao na takvo objasnjenje,ali poznavajuci cika Spasu ne mogu a da neuzmem u obzir ovo. Iskren da budem zbunjen sam.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: molba!!!
PostPostano: pon jul 08, 2013 8:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Ništa vas nisam razumio. :shock:

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: molba!!!
PostPostano: pon jul 08, 2013 8:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
Samo tako je napisao/la:
Ništa vas nisam razumio. :shock:


Evo pa ćeš razumjeti
DUH : Ne postoji !
DUŠA : Ne postoji !
Sve ostalo što se napiše je razbibriga ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: molba!!!
PostPostano: pon jul 08, 2013 9:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
a sto nas to be onda goni u ovo mtelu, sto onda postoji ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: molba!!!
PostPostano: uto jul 09, 2013 6:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub nov 08, 2008 8:57 pm
Postovi: 58
fischers je napisao/la:
Samo tako je napisao/la:
Ništa vas nisam razumio. :shock:


Evo pa ćeš razumjeti
DUH : Ne postoji !
DUŠA : Ne postoji !
Sve ostalo što se napiše je razbibriga ;)

Interesantna teza. Da li postoji - nepostojnost sama po sebi?. :-k

_________________
DOOM SHALL RISE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: molba!!!
PostPostano: sri jul 10, 2013 6:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
fischers je napisao/la:
Samo tako je napisao/la:
Ništa vas nisam razumio. :shock:


Evo pa ćeš razumjeti
DUH : Ne postoji !
DUŠA : Ne postoji !
Sve ostalo što se napiše je razbibriga ;)


A razbibriga je nešto što je baš simpatično. pa razbijaš brige - i u tom razbijanju od Cjeline radiš tisuće djelova - a svaki od njih je izgubljen u prostoru i vremenu. I ne postoji.

Ako pak pišeš bez razbibrige i s minimumom odgovornosti prema sebi - onda možda shvatiš da nešto što ne postoji - živi.

I da baš na tom mjestu "ne postojanja" taj duh i duša postoje. I onda opet nisi puno pametniji, samo si sebi dozvolio mogućnost da možeš postojati i ne postojati. Jer to naravno ovisi o tome jesi li sebe stavio u propitivanju o duši i duhu u poziciju da nešto čini iz "razbibrige" - ili si zaista krenuo vidjeti čega sve to u tebi ima.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: molba!!!
PostPostano: sri jul 10, 2013 7:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
High anyone?

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: molba!!!
PostPostano: sri jul 10, 2013 5:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub nov 08, 2008 8:57 pm
Postovi: 58
Samo tako je napisao/la:
High anyone?

always :twisted:

_________________
DOOM SHALL RISE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: molba!!!
PostPostano: sub jul 13, 2013 7:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
Gornje pitanje je vrijedno istraživanja i prije nego se postavi ovako pitanje potrebno je individualno zaroniti u dubine i istražiti za sebe ovo pitanje, a ne olako očekivati odgovore.

Potraga može krenuti od neke trash new wave literature kao npr. "Putovanje duša" od Michela Newtona. Kreneš to čitati i prepoznaš primjenu duše i vidiš da to ima neke sličnosti s onim što se pitaš i skoro se navučeš na ljubav i svjetlost. Ekstaza! Ali tada ti nešto krene smrditi, daljnja pitanja se postavljaju i realnost ti ne potvrđuju takvu euforiju i veselje. Tekst je smeće. ali kao i u svemu ako pronađeš barem onaj jedan mali biser koji ćete povesti dalje već je vrijedilo. Kvalitetana recenzija i kritika knjige je na:

http://www.udruga-trag.hr/index.php/tek ... soterapiju

Tu smo već puno toga naučili o promjenjenom stanju svijesti i ista recenzija te tada dovede do SIMBADA Dr. Corrada Malange i upoznaš njegovu podjelu i rad u promjenjenom stanju svijesti. Komponente su duše, duha i uma. Sve to čini tvoju ličnost. Nakon svih pročitanih iskustava shvatiš da je duša nešto vrlo vrijedno i tu se otvaraju nova pitanja. Što su "vanzemaljci"? Zašto ih zanimamo? Na kojoj su oni ravni postojanja? Što će im naša duša?

Ono što je Malanga prepoznao kao komponente C's bi definirali:

Kasiopejske transkripte-2013-05-28

P: (Belibaste) Dakle taj momak o kojem smo pričali, pogodio ga grom sedam puta. Zbilja se bojao grmljavine. I njegovu ženu je pogodio jednom kad je bila kraj njega. Što je posebno kod tog momka jer nikoga grom ne pogađa sedam puta? Što je posebno kod njega?

O: Njegove unutarnje povezanosti.

P: (Belibaste) Unutarnje povezanosti su samo... (Perceval) Geni?

O: Mogu biti.

P: (Belibaste) Unutarnje povezanosti, to znači da su te veze neispravne jer to je neka vrsta dezintegracije koju smo prije spomenuli? O kojoj vrsti povezanosti ovdje govorimo?

O: Trostruki kružni veo tijela svjesnosti.

P: (Perceval) Eto pa ti pitaj! (L) Nisam ja otvorila ovu novu konzervu s crvima! Imala sam druga pitanja za postaviti. (Belibaste) Tu postoji 3 tijela? Što su ona? (Perceval) Trostruki kružni... (L) Trostruki kružni ciklus čega? (Belibaste) Koja su to tri tijela?

O: Psihičko/svjesnost, genetsko, obitelj nad-duša.


Kasiopejske transkripte-1998-10-10

P: Pitate mene? Znam mnogo ljudi koji su imali bol u tom području i oni su samo nesretni ljudi.

O: Ali zašto nesretni? Razmisli, draga moja... I sjećaš se, tvoja svijest djeluje na 4 nivoa, ne samo jednom!

P: I koja su to 4 nivoa?

O: Fizičko tijelo, svijest-duša, genetsko tijelo i duhovno-eteričko tijelo.


C's odgovaraju kako duša izgleda iz pogleda kvantne fizike:

Kasiopejske transkripte-2000-05-27

P: (L) Nastavit ću sama sljedeće pitanje: raspravljali smo o sjećanjima i kako se pohranjuju sjećanja prošlih života i to vodi do pitanja kakva je struktura duše? Kako se duša sjeća? Kako nosi sjećanje od života do života, od tijela do tijela, bilo to istovremeno ili sekvencijalno? Kako ih duša "pohranjuje"?

O: To funkcionira na atomskim načelima. Onim koji su na bazi gravitacije prisutni na razgraničenju između materijalnog i nematerijalnog. Što ti misliš, koje su to teorijske osnove atomskih dijelova?

P: (L) – Tahioni?

O: Možda neutroni?

P: (L) Neutroni? Ili neutrini?

O: Neutrini.

P: (A) – Pa prvo su rekli neutroni, onda neutrini ili " Možda neutroni?". Ja sam rekao "neutrini" i oni su rekli "da". Dakle, "možda" je samo pokazivač smjera. Neutrini su zanimljiviji dijelovi jer su bez mase. Ali neki ljudi ne vjeruju da neutrini postoje. Moj odgovor bi bio neutrini. Da li postoje?

O: Ok, mi ćemo oprez baciti "u vjetar" i reći da. ( Smijeh )

P: (L) U smislu neutrina i kompozicije duše, kako se stvara, održava i raspoređuje memorija u tim neutrinima?

O: Sadržana je unutar neutrina da bi se otpustila kada je potrebno.

P: (L) Sjećanja su sadržana unutar neutrina?

O: U neku ruku.

P: (L) Da li je taj sadržaj raspoređen unutar neke forme neutrina?

O: Blizu.

P: (L) To znači da ako jedna "jedinka svjesnosti" ili duša ima više memorije ili iskustva nego druga "jedinka svjesnosti", ona bi trebala imati više neutrina?

O: Ne.

P: (B) Drugačiji raspored?

O: Ne.

P: (L) Koja je razlika?

O: Više podataka po jedinici, otprilike.

P: (L) Znači li to da pojedinačni neutrino može imati veću "gustoću" podataka, takoreći?

O: Takoreći.

P: (L)- Da li ovo povećanje gustoće podataka mijenja prirodu ili funkciju pojedinačnog neutrina?

O: Možda mijenja funkciju svjesnosti, a tako i okoline.

P: (L)- Postoji li specifičan broj neutrina koji sačinjava jediničnu svijest ili dušu?

O: Broj i nije baš pravi koncept. Orijentacija je bliže.

P: (L) Kakve su orijentacijske opcije?

O: Vibracijske frekvencije.

P: (L) Da li vibracijske frekvencije padaju ili rastu sa gustoćom podataka?

O: Mjenjaju se; bolje je ne određivati mjeru.

P: (A) Pričali smo o duši. Koje je gustoće duša u ovom konceptu?

O: Ark, jesu li neutrini vezani za koncept mosta prema čistoj energiji, u neku ruku?

P: (A) Da. Išao sam u tom pravcu. Začuđen sam što pričate o neutrinima, a ne fotonima, jer su fotoni također most prema čistoj energiji, rekao bih. Razlika izmedu fotona i neutrina je ta što su fotoni bozoni ( http://en.wikipedia.org/wiki/Boson ), a neutrini su fermioni ( http://en.wikipedia.org/wiki/Fermion ). Neutrini se moraju kretati tako da ne dodiruju jedni druge. Bozoni su kao parovi neutrina i fotona i slobodni su da se kreću po svemiru kako god žele.

O: Mi bi u ovoj diskusiji spomenuli fotone, ali nismo zbog tendencije nekih koji čitaju web stranice da ih krivo interpretiraju u smislu "ljubavi i svjetlosti" fantastike.

P: (L) Pa "svjetlosna fantastika" je tu od početka vijeka, tako da to upućuje natrag na napomenu o "plesanju". (A) Jesu li neutrini osnovna građa svega? Najosnovniji djelići, takoreći?

O: Više kao središnji dio sa kvalitetom sferične ekspanzije prema van. Tetraedar, pentagon, heksagon.


I tako dalje, i tako dalje, pitanja se otvaraju i informacije dolaze. Duša treba objektivnost i točne informacije, a društo s one strane ogledala u 4D nam podmeće implantate i trudi se da budemo što manje svjesni te da nam se duša s ostatkom komponenti što manje razvija. Odličan tekst o implantatima i njihovoj ulozi:

http://www.udruga-trag.hr/index.php/tek ... 48-prica-3

Nakon toga možeš naletiti o priči o auri i njenim karakteristikima, a koja je energetski iskaz svih komponenti. Odvojiš jednu komponentu i ti si mrtav te putuješ u idući kratki ciklus, lekcije idu dalje. Duša hoće napredovati u svakom ciklusu i u zadanoj okolini.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 66 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz