Sada je: sub apr 27, 2024 9:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned okt 26, 2014 10:59 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Probao sam računati koliko se sjećam fizike, nisam siguran da li je dobro, ako se pretpostavi radius zemlje na ekvatoru približno R= 6317km i 1 okretaj svakih 24h centripetalna akceleracija zbog vrtnje zemlje je 0.033ms−2.
To dalje znači da je centripetalna sila na čovjeka od 100kg 3,3N, što na 100kg odgovara razlici u težini oko 0.33kg između ekvatora i polova zbog vrtnje. Razlika ide proporcionalno sa težinom.

Kakve je ovo fizika u videu nemam pojma, bit će da je pobrkana akceleracija i sila pa se dobilo da prašina ode u atmosferu dok auto vozi po tlu po ekvatoru jer masa nije uračunata u formule.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned okt 26, 2014 11:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
A brzina je 1500 km na cas. Da li si svestan koja je to brzina, i sta bi uradila sa cesticama i prasinom bez obzira na tezinu ?



Bas gledam te formule koje si se bas setio i gledam u wikipediju,
cela fizika koju spominjes je izmisljena, vecina stvari koje ucimo, bazirana je na navodnom posmatranju planeta,odnosno stvari koje obican covek ne moze da dokaze,
kao i gravitacija, izmislili su je , na osnovu slobodnog pada, navodno je Njutn gledao jabuku kako pada, i posmatrao planete, ne postoji nijedan dokaz ni za silu ni za gravitaciju da postoji .

Jabuka pada zato sto je zrela i zbog slobodnog pada, a ne zato sto je privlaci nesto.Njena brzina zavisi od tezine, ali ne zbog bilo kakve sile.

Da li si svestan da skoro nista iz fizike ne moze da se dokaze u prirodi, i da su sve podredili glavnoj prevari zvanoj okrugla zemlja, gde mi idemo naopacke pricvrsceni navodnom gravitacijom za zemlju i to brzinom od 1500 km na cas ?

Kada skontas sve to, shvatis koji smo mi debili, i kako se neko tako dobro zajebava sa nama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned okt 26, 2014 11:44 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ako se sve miče istom brzinom ko recimo kad se voziš u kabini automobila stabilnom brzinom ništa ne puše po tebi ako ne uključiš ventilaciju. Zrak i ti skupa s njim letiš po kabini tek kad auto mijenja smjer ili brzinu, to jest kad je prisutna akceleracija. Brzina ne pokreče čestice, nego promjena brzine.
A ako su dokazali teoriju nepoznatom fizikom onda je i kvaliteta dokaza nepoznata.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon okt 27, 2014 7:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Ekvador je napisao/la:

Kada skontas sve to, shvatis koji smo mi debili, i kako se neko tako dobro zajebava sa nama.


E tu se slažemo, bila zemlja okrugla ili ne - netko se dobro zajebava s nama...

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon okt 27, 2014 8:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
A ako su dokazali teoriju nepoznatom fizikom onda je i kvaliteta dokaza nepoznata.


Kada teleskopom gledas zvezde u 22 uvece i u 05 ujutro, sve isto vidis, odnosno na istom si polozaju, iako idemo 1500 km na sat, i posle okretanja, i dalje je teleskop na istom mestu i iste zvezde vidis, u bilo koje vreme.

Ok, sto se tice fizike i nauke, nista ne mozemo dokazati sami, znaci ne mozemo naucno dokazati da je zemlja okrugla uz pomoc fizike, teorija gravitacije se zasniva na gledanju planeta .Takodje ni brzinu zemlje ne mozemo dokazati .

Teoriju okrugle zemlje takodje ne mozemo dokazati uz pomoc zakrivljenja i brodova i mora- to je neko pokusao da objasni da je zemlja krompirasta - znaci ni preko brodova ne mozemo.

Sve se svodi na planetama i mesecu. Ako bi postojao hologram koji bi prikazivao takozvane planete i mesec, oni su resili 99% problema sa manipulacijom.

Onaj 1% bi resili eventualno sa GPS-om .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon okt 27, 2014 11:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
E tu se slažemo, bila zemlja okrugla ili ne - netko se dobro zajebava s nama...


Brzo si presla sa onog "sve je moguce i sto je to bitno da li je zemlja ravna" do ove recenice.

Oboje na pocetku gajite drugarski pristup gde postoji mogucnost da je zemlja ravna , cak i da je svemir ravan, do toga da explicitno ne verujete u to, i odjednom ste totalni skeptici.

Kako je moguce da neko izjavi da je mozda i svemir ravan, i da je navodno iskren, i da odjednom postaje totalni protivnik teorije da je Zemlja ravna i pokusava sa zvanicnim podacima da diskredituje dokaze, i ne samo to, diskreditacija ide i na licnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon okt 27, 2014 12:15 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ekvador je napisao/la:
Kada teleskopom gledas zvezde u 22 uvece i u 05 ujutro, sve isto vidis, odnosno na istom si polozaju, iako idemo 1500 km na sat, i posle okretanja, i dalje je teleskop na istom mestu i iste zvezde vidis, u bilo koje vreme.

Kod mene zvijezde uvjerljivo i kontinuirano mijenjaju položaj i imam problem kad ih slikam, već na 10s vremena ekspozicije se točke vidljivo pretvore u linije.
Ovaj teleskop koji ti gledaš je možda motoriziran i programiran da prati neko sazviježđe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon okt 27, 2014 2:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Ako je zemlja ravna fizička ploča... analogno tome mogu zaključiti da je i mesec ravna ploča, mars ravna ploča, nibiru... ali nije baš tako. Matematika može da izračuna odnos trajanja dana i noći na zemlji, bez da ima 'pravi dokaz' da je zamlja okrugla, po teoriji da je zemlja približno sferastog oblika i tu nema veće greške. Čiste brojke...

Isto tako, mogao bih poverovati i da je zemlja ravna virtuelna ploča, mašinski kreirana platforma sa koje se mogu posmatrati fizičke pojave matematički dokazive, platforma zgusnute energije gde se 'ostvaruju želje'...

Svako ima pravo da veruje u šta god hoće i nema potrebe propovedati neku ili bilo koju istinu, kad je sve i onako e=mc^2...

:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon okt 27, 2014 3:34 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja si denzitete između ostalog zamišljam kao slojeve, nekako odtud mi da je svemir kao stvarnost ravna ploha, ali reče Ekvador da svemir nije tema pa nisam dalje išao u to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto okt 28, 2014 8:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Interesanto je možda promišljati i postoje li podaci o izgledu zemlje od onih gledača na daljinu, iako možda su te informacije krnje jer su svi radili za vojsku, ovu ili onu, ali koliko mi se čini - negdje je netko spominjao oblik zemlje...no kako kažem, svi su radili za vojsku...

U radu s hipnozom, ljudi je percipiraju okruglom, ne ravnom, ali i tu možemo ostavljati otvorene mogućnosti jer i hipnoza ima svoje dubine i svoje percepcije...

Pitanje je sada, ako većina vidi okruglu zemlju iz promijenjenog stanja svijesti hoćemo li to uzimati kao dokaz ili ne?

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto okt 28, 2014 9:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Verovatno i ljudi koji su doziveli astral su potvrdili da je Zemlja okrugla .



Mi mozemo dokazivati da je Zemlja ravna samo na osnovu parametara koje imamo. Znaci zakrivljenja mozemo dokazivati na moru i to je najvalidniji i jedini nacin koji imamo.

Sunce je malo i blizu je, na 5000 km, planete i mesec su hologrami, pa to im je i glavni dokaz i za okruglu zemlju i za gravitaciju, brzinu Zemlje centrifugalnu silu, svi glavni dokazi koji se uce u fizici su nastali na osnovu gledanja takozvanih planeta i meseca.

Recimo za Mesec, pa postoji hiljade snimaka koji dokazuju da je hologram, ali pretpostavljam da ce ovde svi reci da je to fotomontaza, tako da mozemo diskutovati samo o tome sto zaista mozemo dokazati.

Da se razumemo, mi imamo posla sa naprednom inteligencijom, koja je napravila manipulaciju koja vara 7 milijardi ljudi, i to 400 godina. I ne samo u tome da je Zemlja okrugla vec u milion drugih stvari, od istorije, geografije, tehnologije, medicine......

Zaista ne vidim problem postaviti holograme na 100 km , sa kojim si resio sve probleme .

Zvezde su jedino prave na nebu, sto vidimo. Samo nisu toliko velike kao sto nas uce i mnogo su blize. Nibiru ili kako god da se zove, koji sada vidimo u nasoj orbiti isto je neka vrsta zvezde i to je jedino realno.

Oblik zvezde im je verovatno i bio inspiracija kada su smisljali kako da kreiraju navodni izgled Zemlje i kako da odvoje ljude od ivice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto okt 28, 2014 8:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2014 1:43 pm
Postovi: 48
A na osnovu cega mislis to sto iznosis (da je Nibiru blizu i stvaran, d asu ljude odvojili od ivice Zemlje i sl.)?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto okt 28, 2014 11:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Ovo za ivicu sam napisao vec ,ne znam da li citas, a za Nibiru:

- video sam ga do sada jedno 11 puta, kroz oblake doduse, ali cisto da ne bude zabune, Sunce je bilo na drugoj strani .

- snimili su ga jedno 100.000 puta do sada

- sistem ga je u medijima prikazao kroz filmove, muziku jedno 1000 puta

- kriju ga oblacima, jesi primetio da imas 97% oblacnih dana u godini ?

- NASA je konacno priznala da postoji NIBIRU nazvali su ga nekim sifrovanim imenom, crven je, kako su rekli znaci sve su priznali , jedino su slagali da je valjda 65 svetlosnih godina daleko, i da je 1000 puta jaci od Sunca( da opravdaju to sto ga vidimo jasno,a daleko je) , znaci ako vidis nesto pored Sunca, to je on, ali nije tu vec je navodno jako daleko .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri okt 29, 2014 7:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Hm, ak smo mi s gornje strane ploče, što je s donje?
Ak ih ima dole, kak ne opadnu u bezdan?

Ili možda: SVI SU GORE? \:D/

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri okt 29, 2014 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Ne moze niko da bude " dole" zato sto bi normalno- pao, gravitacija ne postoji.

Stvari koje su nas naucili da postoje- gravitacija, brzina zemlje i oblik zemlje, postoje samo u knjigama i fotomontazama.

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri okt 29, 2014 8:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
JEbote na kojim si ti drogama ? NA momenat sam pomislio da si Kostelac :/ a možda i jesi ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri okt 29, 2014 8:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2014 1:43 pm
Postovi: 48
Vidjao sam ovu sliku vec ranije :D Meni nije nesto logicno to...
Kako prave te oblake, kako da mjesec ne psotoji a pominje se u proslosti (ti velis da su skoro montirali mjesec?)? Da li su i druge ''planete'' takve? Ravne ploce? Kontinenti na ovoj slici su poslagani drugacije, kako da niko do sada to nije provalio?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri okt 29, 2014 8:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Moram priznati da nisam očekivao da će ovo u vezi s “ravnom pločom”, biti uzeti toliko ozbiljno koliko jeste!?

Danas, u skoro svim avionima na interkontinentalnim letovima, svaki putnik ima na raspolaganju ispred sebe jedan monitor gdje može gledati filmove, slušati muziku, igrati kompjuterske igre ili pratiti let iz nekoliko uglova, tj. preko par kamera koje su smještene tako da snimaju ispred i ispod aviona, kao i šematske prikaze leta preko GPS-a. Tu se može lijepo vidjeti gdje se avion tačno nalazi, pravac leta, kolika je udaljenost do destinacije i od mjesta polaska kao i razni drugi parametri. To ne laže i može se verifikovati vlastitim očima.

Tako, na primjer, ako čovjek uđe u avion u Sidneju i krene za Pariz, moći će primjetiti kako avion ide u pravcu sjevera, obično prema Aziji, pa onda nakon dopune goriva na nekom od tamošnjih aerodroma, prema zapadu. U Parizu možeš da sjeneš na avion za Los Anđeles, odakle će let ići dalje prema zapadu a tamo na avion za Sidnej, gdje će sada stići iz pravca istoka. Isto tako, može se ići i u suprotnom pravcu oko planete. Ovisno s tačke na planeti s koje je krenuo i pravca, ako je krenuo u pravcu zapada, može se vratiti iz pravca istoka i obratno. Da se tu radi o nekoj „ploči“, tako nešto ne bi bilo moguće.

To se može verifikovati i na ovom vebsajtu - Flightradar24

Rory Cooper na njegovom kanalu koji je linkovan na jednom od postova, priča o nekoj manipulaciji čovjekove svijesti u smislu percepcije naše planete u obliku lopte a istovremeno se poziva na Jehovu i Isusa, ne uzimajući u obzir mogućnost da se tu takođe radi o malo žešćim mentalnim programima. (Čovjek programiran - vako, zamijera onima koji su programirani – nako!?)

Oni, koji opet tvrde da je nebo hologram, ne uzimaju u obzir da “hologramska teorija” ili teorija virtuelne realnosti podrazumijeva to da je SVE virtuelno, uključujući i NAS zajedno s našim očima i mozgovima (a ne samo zvijezde i planete koje vidimo.)

Što se Nibirua i naoblake tiče, kod mene (u Australiji) je 97% dana u godini vedro i ta planeta koja dolazi… i dolazi…i dolazi…, sve otkako je Sičin napisao knjigu 12-ta Planeta, nikako ni da se vidi a kamoli da dođe. Prema izjavama “svjedoka”, pojavi se tu i tamo, pa nestane (isto kao i Sveta Gospa) a prema nekim izvorima, ona je najbolje vidljiva upravo iz Australije!? Miješanje sna, jave, vjerovanja i raznoraznih imaginacija!? Ono što uglavnom radimo, to je da jedna vjerovanja zamjenjujemo drugim - vjerovanjima.

Na kraju, mislim da tzv. “alternativni” izvori informacija nisu ništa manje kontrolisani i manipulativni od zvaničnih i da čovjek treba razabrati sam za sebe šta jeste a šta nije.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri okt 29, 2014 10:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
Tako, na primjer, ako čovjek uđe u avion u Sidneju i krene za Pariz, moći će primjetiti kako avion ide u pravcu sjevera, obično prema Aziji, pa onda nakon dopune goriva na nekom od tamošnjih aerodroma, prema zapadu.


Ti si neko ko veruje u razne stvari, ljude robote, razne denzitete, ali tebi je glavni dokaz da je zemlja okrugla neka kompjuterska animacija koju su ti predocili, i stvarno ne mozes da poverujes da oni mogu da napisu na kompjuteru,da ides na sever, a ustvari ides avionom na jug ?

A sto se tice Nibiru-a i Australije, bas zato sto je ravna Zemlja, i zato sto Nibiru ima neku cudnu putanju, ne vidi se svuda. Mada, poceli su da najavljuju kako ce recimo Havaji imati uskoro drugaciju klimu zbog zagadjenja, pa me ne bi cudilo da i tamo pocnu sa oblacima 0-24h svaki dan i kako najavljuju da ce turizam da propadne. Moguce da menja uskoro putanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri okt 29, 2014 11:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da si se toliko ufuro u “paradigmu ravne ploče” da će te i bager teško izvuči otamo, mada je sasvim malo logike u suštini dovoljno. S obzirom da sam putovao ovim dionicama dosta puta (svake ili bar svake druge godine od 95-te) i gledao kroz prozor aviona kao i posmatrao grafičke prikaze leta, a takođe pratio i vrijeme koje se nije moglo ignorisati jer se radi o prilično dugim letovima, onda mogu sigurno reći da je to tako. Na GPS-u vidiš iznad kojih gradova prolaziš, vidiš te gradove i kroz prozor aviona ili preko kamere ispod, isto vidiš i one gradove u koje slijećeš usput, pa stvarno i sletiš u njih, pa onda izađeš iz aviona i vidiš da je to stvarno taj grad kojeg si vidjeo i na mapi GPS-a. Takođe, kroz prozor vidiš i prelaze s kopna na okean i obratno, kad iste pozicije vidiš i na mapi GPS-a. Vidiš i ostrva kao što ih vidiš na GPS-u i manje više sve ostalo. Nema tu nikakvog foliranja u smislu da ti mogu prikazati nešto čega nema. Ludi možda manje više jesmo ali nismo toliko.

Na primjer, ako uzmeš “ravnu mapu” planete, pa povučeš liniju od Kuala Lumpura u Maleziji do Pariza, ona će ići dosta južnije od najkraće linije koju možeš povuči na globusu između ta dva mjesta. Tako, najkraći put je istovremeno i najekonomičniji, pa nije nikakvo čudo što je istu putanju koristila i Malezijska kompanija, mada je ona išla preko problematičnog područja u Ukrajini, iznad kojeg je onaj avion oboren 17 jula ove godine. S obzirom da sam ja na taj dan trebao poletiti s istom kompanijom iz Pariza za Kuala Lumpur na nekih 15 minuta prije onog aviona koji je poletio iz Holandije i bio oboren a moj avion je iz nekih razloga kasnio s poletanjem, to je bio ujedno i prvi let koji je promijenio rutu (naravno, iz razloga što je pilotima u međuvremenu bilo javljeno da je promijene jer ovaj prethodni avion oboren).

Putanja oborenog aviona, Let MH17:

slika

LINK

Putanja mog aviona, Let MH21 (u odnosu na projiciranu):

slika

LINK


Dakle, ništa tu nije izmišljeno kao neka simulacija koja nema veze s realnošću. Sve je uredno registrovano onako kako je bilo ili kako jeste.

Na kraju krajeva, nema nikakve svrhe emocionalno se kačiti za (dez)informacije i uzimati stvari lično.

..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 71 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz