Sada je: čet mar 28, 2024 5:07 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Munje
PostPostano: pon jul 28, 2014 3:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ovog ljeta bas i ne pamtim da je sunce sijalo kako treba. Mnogo volim izlete u prirodu a narocito ljeti. Vec treci put me zadesilo nevrijeme to jest munje i gromovi u sred sume. Sva tri puta imala sam srecu da se sakrijem ispod nekakvih improviziranih nastresnica ali daleko od civilizacije. Gromovi su pucali oko mene, a ja se sjecam da sam negdje citala u nekakvom prirucniku da je tad dobro sjesti u polozaj fetusa i pokriti usi rukama i cekat da prodje sto sam i cinila. Naravno ugasila mobilni tel. i odbacila sav metal od sebe....Znam da postoji jos neka caka u vezi drveta. Grom nikad nece puknuti u tisu ja mislim i u jos neko drvo, ne znam da li su to borovi, ali znam da ce puknut u hrast i topolu najprije.

Da li ste ikad bili u situaciji slicoj koju gore opisujem i sta ste radili tada?

Da li mislite da je za sve uistinu kriv HAARP? Ljetnji pljuskovi obicno traju mnogo krace nego ovi sto se nama dogadjaju. Negdje na youtube sam nasla kako prave vjestacke oblake u USA, pa kad nadjem postavicu ovdje na topic. Sve vise i vise sumnjam da se to radi i kod nas ili neko radi na takav nacin protiv nas...

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Munje
PostPostano: pon jul 28, 2014 4:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
https://www.youtube.com/watch?v=s5KgYFvsW0c

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Munje
PostPostano: uto jul 29, 2014 9:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Nemam pojma šta je krivo, ali mi se čini da se standardni meteorološki modeli na ovakvo vreme/klimu jedva mogu primeniti. Jedino za sada pouzdano "predviđanje" su mi sopstveni unutrašnji procesi, pa kada nailazi nagla promena vremena obično to detektujem na jedan ili drugi način. (boli neka stara povreda il tako nešto).

Što se tiče sunca, prži kao ludo ali samo svetlo koje daje povremeno nije u redu. tokom čitave prošle godine je isijavalo malte ne crno belo, sve boje pod njim su mi delovale nekako isprano. Ne znam da li je još neko to primetio tako, tokom nekih dana ove godine takođe ... može biti i do nekih hemikalija u atmosferi, a ne do sunca. I ove godine sam isto to primećivao, doduše u manjoj meri.

A što se gromova tiče, kada me nagla promena zatekne napolju nadam se da mi neće baš u glavu, mnogo sam visok pa štrčim :mrgreen: Ni munje nisu više što se nekada bile, boli ih uvo za pravila ... u orah u mom dvorištu je cepnula jedno 3 -4 puta tokom proteklih nekoliko godina. U drugoj kući mi se nasadila na bagrem, dva puta, pa šta da kažem, izgleda da su moje nekretnine neki statistički fenomen :shock:

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Munje
PostPostano: uto jul 29, 2014 9:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
To da sunce przi ko ludo i ja sam primjetila, bas sad preko vikenda na planini. POmisli smo da je mozda do nadmorske visine :D nemam pojma, ali eto uvijek trazimo neki logican odgovor. Takoder puno vlage se osjeti u zraku, tako da mi ljubitelji gljiva svaki dan imamo plantaze gljiva po sumama, ali ozbiljno plantaze vrganja i mlijecnica.

Haha grom voli tvoju imovinu , sviđa mu se :D Mozda te opominje da stavis na kucu gromobran :D

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz