Sada je: čet mar 28, 2024 7:33 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako "probuditi" drugu osobu
PostPostano: čet jul 09, 2015 1:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
Kako? Da li mislite da je to uopste moguce ili ipak ta osoba mora bar do nekog nivoa sama podici svoju svjesnost?
Nemam predstave kako uopste zapoceti pricu na te neke teme koje bi bar malo prosirile vidike kod druge osobe a da ne pomisli odma da nisam "normalan" ili sta ja znam da mi je "droga popila mozak" ili tako nesto :roll:
Da li ste vi imali iskustva sa "budjenjem" osoba koje su bukvalno na 0 sto se tice svijesti i bukvalno spavaju.
Meni to izgleda kao nemoguca misija, kad razmislim da je i meni prije recimo dvije godine neko dosao sa pricom o necemu sto mi je sad sasvim normalno i sto je duboko uslo u mene, tada bi se vjerovatno samo nasmijao i rekao mu da nije normalan.
Znam da uvijek ima izuzetaka koji ce saslusat pa i povezat odma neke stvari ali mislim da vecina bi reagovala nezainteresovano.
I cak kad bi osoba bila zainteresovana za pricu i diskusiju, od cega poceti, sta to prvo moramo shvatit da bi nam sve kasnije bilo lakse?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako "probuditi" drugu osobu
PostPostano: čet jul 09, 2015 6:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jul 04, 2015 7:16 pm
Postovi: 1
Ja ponekad ostalima "normalnima" pocnem pricati o necem dubljem i samo odmahnu rukom i kazu ti nisi normalan.
Vjerujem da oni sami moraju doci do tog stadija kad im se um otvara i postaju svjesni da su ziva bica sa dusom.

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako "probuditi" drugu osobu
PostPostano: čet jul 09, 2015 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Jednom sam procitao nesto gde je pisalo da ne treba savetovati onoga ko ti savet nije trazio.
Prihvatio sam to ali jos se borim sa tim iskusenjem.
Jer samoobmana i lezi u tome da namecemo nase i savetujemo one koji nam to ne traze.
Kada smo obmanuti mi sebe ne vidimo ili vidimo kao savetodavca polazeci od sebe, a ko smo mi?
Ono sto mozemo uraditi za druge je napraviti coveka od sebe kome ce se savet traziti.
Sebe dovesti na to i nasi bliznji ce osetiti to i prici nam i traziti.
Jer vera u nekoga nije stvar pukih reci vesto poredjanih, vec duha, duhu se veruje i njegovu rec svaka dusa trazi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako "probuditi" drugu osobu
PostPostano: čet jul 09, 2015 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
reen je napisao/la:
i postaju svjesni da su ziva bica sa dusom.

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk

Upravo ovo mislim da je najbitnije shvatit, kada osoba shvati da je ustvari dusa a ne ovo tijelo. Bar je kod mene takav slucaj bio, od kad sam to shvatio osjecam kako samo mogu naprijed ici sa razvojem nikako nazad. Ja sam bukvalno to shvatio u sekundi, desio se taj klik, i to citajuci knjigu Michaela Newtona, ne bih ulazio sad u to da li je istina sve sto pise u toj knjizi bitno je da mi je mnogo pomogla, i do kraja zivota cu biti zahvalan Michaelu kao i onom ko je spomenuo tu knjigu bas na ovom forumu, kao i osnivacu ovog foruma, jedno veliko hvala :notworthy:

gavrilo je napisao/la:
Jednom sam procitao nesto gde je pisalo da ne treba savetovati onoga ko ti savet nije trazio.

Slazem se sa ovim u potpunosti, medjutim ne radi se o tome da bi ja svima redom nesto propovijedao, radi se o jednoj osobi koja bi mi mogla biti mnogo bitna u zivotu a kojoj bi htio nekako pomoci da se probudi(ili bar mislim da bi pomogao), ali sam uvjeren da bi mi ta osoba bila zahvalna ukoliko bi na pravi nacin shvatila to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako "probuditi" drugu osobu
PostPostano: ned jul 19, 2015 12:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
Cheetah je napisao/la:
Kako? Da li mislite da je to uopste moguce ili ipak ta osoba mora bar do nekog nivoa sama podici svoju svjesnost?


lakše će biti tebi kao nekome ko utiče na daljnje podizanje i proširenje svijesti dotičnog subjekta ako je on sam/a do nekog nivoa proširio vidike u odnosu na samog sebe od ranije.

u protivnom imaš teži zadatak ako se odlučiš na takvo nešto , ponekad dosta teži i skoro nesavladiv i nepremostiv zadatak, kako si mislim već i zaključio , jer mnogi od ''uspavanih'' su baš zatucano i debelo uspavani a ujedno programirani da ''brane i vole svoju uspavanost'' i smatraju je sve samo ne uspavanošću , već upravo svojom svjesnošću , istinom i realnošću.

za takve je jedino rješenje jedna vrsta iznenadnog a ''hladnog tuša'' primjenjenog dodatno uz faktor iznenađenja , tj iz ''zasjede'' , i naravno da je efektivno :D , ali malo mi je sada teže objasniti kako i od čije strane se katkad pripremaju i odrađuju takve ''zasjede'' , a imao sam im prilike prisustvovati i indirektno biti dio njih u funkciji ''mamca'' na kojeg se ''uspavani'' navuče.

Cheetah je napisao/la:

Nemam predstave kako uopste zapoceti pricu na te neke teme koje bi bar malo prosirile vidike kod druge osobe a da ne pomisli odma da nisam normalan ili sta ja znam da mi je droga popila mozak ili tako nesto..


i ne započinji do daljnjeg ako ne znaš kako , jer se možeš i sam bespotrebno zapetljati a ništa nećeš mnogo postići , nego baš upravo kako si naveo , uspavani subjekt će kao po nekoj komandi upravo tebe čudno gledati , pitati se i otvoreno ''šta ti je i jesi li normalan i o čemu bulazniš'' .

Cheetah je napisao/la:
...Meni to izgleda kao nemoguca misija, kad razmislim da je i meni prije recimo dvije godine neko dosao sa pricom o necemu sto mi je sad sasvim normalno i sto je duboko uslo u mene, tada bi se vjerovatno samo nasmijao i rekao mu da nije normalan.


ako možeš reći , koliko ti je sada godina , tj koliko si imao tada prije dvije godine ?
preko čega i/ili od koga si ti onda nadošao na te amlo šire stepene proširenja svijesti i spoznaje o stvarnosti kakva ona zapravo jeste , tj šta je tebi (ili ko i na koji način) počelo skidati taj veo sa očiju , ako to možeš nekako opisati riječima ?

Cheetah je napisao/la:
I cak kad bi osoba bila zainteresovana za pricu i diskusiju, od cega poceti, sta to prvo moramo shvatit da bi nam sve kasnije bilo lakse?


prvo moraš shvatiti da svijet nije onakav kakav ti se čini i kakav ti je preko medija (a najvjerovatnije i kroz familiju i školu) dok si odrastao imputirano u mozak da jeste , tj rodio si se , počeo odrastati i time si automatski upao u proces odranije pomno pripremljene , organizovane ali i skrivene lobotomije , ispiranja i blokiranja originalne/urođene ti svijesti i kreiranja ti jedne lažne i vještačke . U jednom trenutku života , kako vrijeme odmiče , ta vještačka nametnuta ti opna je pukla , i tek shvatio si da ti nisi jedan od tih ''do kraja uspavanih i inertnih'' , ali da mnogi oko tebe jesu , i shvatio si da su na ličnom nivou nesvjesni toga svega i uopće te ne bi razumjeli za početak oko čega to i u svezi čega su to oni ''uspavani i lobotomizirani'' . Za sada si vidim tek shvatio i još nešto , a jako bitno , da su ''uspavani'' poput pasa koji su dresirani da laju na nekoga ko se priblizi gazdinoj kući u čijem su oni dvorištu (dotični pas) i da uzvratno napadnu i autmatski optuže da ''niej normalan'' bilo koga ko im pokuša prići da im skine taj veo sa očiju . To i jeste taj već malo kompleksniji dio tog masovnog programa hipnoze/sna/lobotomije/vještaške realnosti koji operira na ovoj Zemlji , tj pitanje kako i gdje se ''uspavanima'' umetne u glavu taj ''automatski odbrambeni mehanizam'' . To je vjerujem još za sada izvan dosega i tvojih shvatanja kao ne tako davno iole ''probuđenog'' , pa bih ti dao savjet da tako olako i ne prilaziš na silu ''uspavanima'' posebno nakon što ''počnu lajati'' na tebe , jer takve pojave im primjete njihove ''gazde'' od čije strane i jesu tako i do te mjere hipnotisani , pa ako se ne znaš izboriti sa situacijama ako takvi slučajno dolete jer im ''remetiš uspavanog roba'' , ne uplići se za sada detaljnije u takve avanture dublje. Vremenom i sa još stečenih iskustava ćeš biti spemniji i za takve stvari .

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako "probuditi" drugu osobu
PostPostano: ned jul 19, 2015 11:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
Catandy je napisao/la:
Cheetah je napisao/la:
Kako? Da li mislite da je to uopste moguce ili ipak ta osoba mora bar do nekog nivoa sama podici svoju svjesnost?



za takve je jedino rješenje jedna vrsta iznenadnog a ''hladnog tuša'' primjenjenog dodatno uz faktor iznenađenja , tj iz ''zasjede'' , i naravno da je efektivno :D , ali malo mi je sada teže objasniti kako i od čije strane se katkad pripremaju i odrađuju takve ''zasjede'' , a imao sam im prilike prisustvovati i indirektno biti dio njih u funkciji ''mamca'' na kojeg se ''uspavani'' navuče.


Mozes bar nagovijestiti o kakvim se "zasjedama" radi :mrgreen: Mozda neka hipnoza? :-k


Citat:
i ne započinji do daljnjeg ako ne znaš kako , jer se možeš i sam bespotrebno zapetljati a ništa nećeš mnogo postići , nego baš upravo kako si naveo , uspavani subjekt će kao po nekoj komandi upravo tebe čudno gledati , pitati se i otvoreno ''šta ti je i jesi li normalan i o čemu bulazniš'' .


Pa tako sam i odlucio da ne pokusavam nista, mozda onako bacit u prici neku temu samo da vidim kako ce reagovati ta osoba, tj da li ce biti zainteresovana, mozda i sama upita nesto..


Citat:
ako možeš reći , koliko ti je sada godina , tj koliko si imao tada prije dvije godine ?
preko čega i/ili od koga si ti onda nadošao na te amlo šire stepene proširenja svijesti i spoznaje o stvarnosti kakva ona zapravo jeste , tj šta je tebi (ili ko i na koji način) počelo skidati taj veo sa očiju , ako to možeš nekako opisati riječima ?


Sada imam 20 godina :)
I ne bih bas mogao konkretno reci preko cega sam dosao do tog "budjenja", sigurno je samo da nije u pitanju neka jedna druga osoba, jednostavno INTERNET koji koliko god da je zlo i ljude truje isto tako moze biti koristan dobar, do nas je kako cemo ga iskoristiti(moja velika sreca je sto sam se deaktivirao sa facebooka jos na pocetku srednje, jer pitanje da li bi sad uopste bio ista ova osoba da sam se upecao u tu mrezu zvanu facebook). Ne mogu reci ni da sam se tada sa 18 godina probudio ali sam tada prvi put citao o necemu "drukcijem" i znam da me to zainterosovalo ali sam to nekako ostavio sa strane znajuci da cu opet kasnije malo dublje istraziti, i mislim tek pocetkom ove godine potpuno se probudio i da sam od tad presretan u svakom trenutku, ono bas istinska sreca u dubini duse :D
A upravo ovaj forum mi je mnogo pomogao da otvorim oci, zato hvala jos jednom osnivacu :notworthy:


Citat:
To je vjerujem još za sada izvan dosega i tvojih shvatanja kao ne tako davno iole ''probuđenog'' , pa bih ti dao savjet da tako olako i ne prilaziš na silu ''uspavanima'' posebno nakon što ''počnu lajati'' na tebe , jer takve pojave im primjete njihove ''gazde'' od čije strane i jesu tako i do te mjere hipnotisani , pa ako se ne znaš izboriti sa situacijama ako takvi slučajno dolete jer im ''remetiš uspavanog roba'' , ne uplići se za sada detaljnije u takve avanture dublje. Vremenom i sa još stečenih iskustava ćeš biti spemniji i za takve stvari .


Da, svjestan sam da sam mozda tek na nekom pocetku i nadam se da imam jos mnogo vremena ispred sebe u ovom zivotu i radujem jos vecem prosirenju svijesti. Ali i sa ovim sto sam dosad postigao sam bas presretan i u svakom trenutku mi je to na umu kako sam probudjen, ali bukvalno se osjecam kao da sam se probudio, iako ljudi oko mene vjerovatno ne primjecuju nikakve promjene, to bi vjerovatno bila ta "prikrivena ludost" koju spominje Don Juan i Castaneda :D

Pozdrav drug i hvala na odgovoru :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako "probuditi" drugu osobu
PostPostano: pon jul 20, 2015 2:39 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nije prikrivena ludost nego kontrolirana ludost, a ako se pojavilo još varijanti prijevoda može svašta biti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako "probuditi" drugu osobu
PostPostano: pon jul 20, 2015 5:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
promatrač je napisao/la:
Nije prikrivena ludost nego kontrolirana ludost, a ako se pojavilo još varijanti prijevoda može svašta biti.

Aa nije do prevoda, do mene je.. ne znam od kud mi ovo prikrivena :-s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako "probuditi" drugu osobu
PostPostano: pet jul 24, 2015 3:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 3:57 pm
Postovi: 54
Lokacija: Sarajevo
@Cheetah
Savjetujem ti da dobro istrazis tu zelju koju imas.
Ojacaj svoju budnost, jako je tesko ocuvati budnost i siriti svoju svijest.
sva voda iz svih mora i okeana ne moze potopiti brod, ako ne udje na njeg.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako "probuditi" drugu osobu
PostPostano: pet jul 24, 2015 7:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet nov 28, 2014 5:57 pm
Postovi: 34
LiriX je napisao/la:
@Cheetah
Savjetujem ti da dobro istrazis tu zelju koju imas.
Ojacaj svoju budnost, jako je tesko ocuvati budnost i siriti svoju svijest.
sva voda iz svih mora i okeana ne moze potopiti brod, ako ne udje na njeg.

Hvala na savjetu, al bolje mi pomozi da istrazim :D sta konkretno mislis da istrazim i na koji nacin?
Mozda grijesim ali ne mislim da je tesko ocuvati budnost, dok je naravno mnogo teze ovo drugo sto si naveo.
Ne znam na sta se odnosi ta voda, ali u mom slucaju voda je nesto dobro i vec je usla na moj brod i potopila ga :D sada je na dnu dobrog mora.. i nikad vise nece isplivat na povrsinu na kojoj je zlo. I mislim da je to mnogo bitnije i od razvoja svijesti i budnosti i svega ostalog, da nam srce bude u cistoj dobroti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz