Sada je: sub apr 27, 2024 3:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nove religije BAHAI
PostPostano: sub mar 25, 2006 12:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Ajd da vidimo ovu stvar:

Pre desetak godina u centru Bitolja gde sam imao restoran -uslo je pedesetak ljudi koji su bili razne starosti i pricalipo nekoliko jezika..???

NZS je bio BAHAI religija proroka Bahaulah iz Irana(Persije-govorili su neki Perziski a ne Arapski..poneki su govorili desetak jezika i imali po nekoliko fakulteta a ziveli po svugda u svetu)

Proterani iz Islamskog Irana zive svugda u svetu i posto nemaju hramove(osim u Jerusalemu i sada1-2 u SAD)-rentaju stanove u velikim gradovima i tamo svatko moze da ide mesto u hotelu(besplatno).

Ja sam proucio ucenje proroka i ponudio sam se da (ako placaju rentu i troskove) otvorim BAHAI centar-pa neka dolaze!!!

To su i uradili i ja sam rentao kucu i tako sam u niz godina upoznao ljude stare-mlade iz celog sveta...sve do zajebancije "rata"kad su prestali da dolaze....

E sad cu ja malo da idem i posetim centre u NewYorku i Evropi....sta da vam kazem..moje najkvalitetnije razgovore sam imao sa njima i sad mi nedostje sve to..

Zaq sebe mogu reci da sam Bahajac i to svojom voljom(jer se BAHAI postaje samo ako si punoletan-i to svojom voljom a se ne nasledjujeod roditelja)....i dalje prihvatam tradiciju -moja zena ,deca su kriscani-i ja im nista ne namecem....i to

Zelim da znam sta ostali znaju o BAHAIZMU i sta misle o BAHAI religiji

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 25, 2006 8:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Poteklo od Bahaulaha koji je pomešao sve judeo-hrišćanske religije u jednu jer je i bog jedan. Koliko je jedan vidi se po tome što mu je grob na par stotina metara od groba Avramovog u Izraelu gde imaju i veliki hram.
To je jedna od religija NWO, isprobavaju s njom da li može da prođe kao 'jedna vera za sve' (ovce u njihovom toru) kada zavlada NWO. Vode je Iluminati - zato imaju tako mnogo para.

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 25, 2006 11:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Aha-tako dakle,znaci da su ipak kao ostale religije samo sto je koncept za buducnost..u svakom slucaju oni (vernici)pojma nemaju kao ni ostali i imaju sjajne kuce svugde u svetu gde mozes besplatno boraviti-sto za nas nije mala stvar...

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz