Sada je: pet maj 10, 2024 11:03 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: What d bleep... Cointelpro ili ne?
PostPostano: ned jul 16, 2006 12:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Gledam nesto po netu na ovaj zanimljiv film je osuto drvlje i kamenje u alternativnim krugovima.
Na stranu to sto je u alternativnim krugovima omiljeni sport diskreditacija svega i svakoga ispostavilo se da je cijeli film u stvari sve samo ne dokumentarac . Naime kazu da je u pitanju propagandni materijal sekte stanovite JZ Knight koja chanelira nekakvog Ramthu. Kazu da je JZ Knight ( ne pomjesati je sa Laurom Jadzyk Knight) najobicniji hohstapler koji muze debele pare za svoje savjete o instant prosvijetljenju.
Kazu da je japanac i njegovi opiti sa vodom potpuno diskreditiran u naucnom svijetu.
Kazu da su se mnogi ljudi koji su u filmu govorili nasli u cudu kada su vidjeli kako i koliko si ih izeditirali.
Spominje se tu jos sve i svasta.
Evo kako ja gledam na to:

Ako sam ista naucio za sve ove godine onda je to svakako da se drzim sto dalje od bilo kakvih gurua i izabranih . Svatko treba biti sam svoj guru. To je moj osobni stav. Poznate su mi i sve implikacije koju YCYOR (you crate your own reality/ sam kreiras vlastitu realnost) paradigma nosi u sebi.

Ipak unatoc svemu ovome moram priznati da sam istinski uzivao u ovom filmu. Da, film nedvosmisleno promovira gore spomenutu paradigmu, maskira se u naucni dokumentarac- pa ipak cini mi se da spavaca moze dodirnuti i otvoriti mu oci za neke nove mogucnosti.
Sto se tice Ms. Knight nista sto je rekla u filmu nije toliko lose, naprotiv. Bilo mi je uzivanje slusati je i gledati je. Ukratko sasvim mi je prijala njena energija. Tada nisam imao blage veze tko je ona i mislio sam da je jedna od naucnika. Od svih tih faca koje paradiraju u ovom filmu poznata mi je bila jedino biokemicarka Candace Perth ciju sam Knjigu Molecules of Emotion davno procitao. I dalje smatram da se radi o vrsnom znanstveniku.

A onda su se nakon filma pojavile gore navedene optuzbe i najrazlicitiji tracevi o Ms. Jz Knight koju je navodno diskreditirao i sam Sagan a koja jse smatra zacetnikom mode kanalizaranja jer je ona bila jedna od prvih kada je pocetkom 70 tih pocela kanalizirati kosmicku inteligenciju zvanu Ramtha. Mozda su ovi tracevi istina, a mozda i ne.
U sustini nije me toliko ni briga.
Stvar je u tome - filme me je u odredjenom momentu inspirirao i to je jedino vazno. Cak i da je sve istina i da film nije nista drugo nego reklama za Ramthinu sektu ja i dalje cijenim osjecaj koji je ovaj film u meni izazvao.

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz