Sada je: sub apr 27, 2024 4:44 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 318 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: uto jan 31, 2012 11:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 25, 2010 12:29 am
Postovi: 46
Lokacija: Hr
primjećujem; ovako: bila sam kod bliskih rođaka prije nekoliko dana. Ljudi stariji, podosta zadrti, desno orijentirani, gledaju sve TV programe u Hr i one regionalne sa satelita, a to potonje, uglavnom bude popraćeno negodovanjem i ismijavanjem, ruganjem, ....

I tako ti mi pričamo, tek se pojavi na TV-u prilog o braniteljima iz Federacije BIH koji su skupljali pomoć za bivše vojnike Republike Srpske. I svi sad šutimo, gledamo, i sad ti ja očekujem od njih paljbu, em po ovim iz Federacije, em po Srbima tek ono ... ŠOK !!! "Neka i njima, i oni su jadni. Pucali su na njih, zavedeni, svugdje je samo sirotinja nastradala, drugi su se obogatili, a oni nemaju djeci dati jesti...!!!"

Ja ostala bez teksta. S nama još jedna rođaka, i sad ti mi pričamo, i ja svo vrijeme želim zadržati svoje mišljenje (kao i obično,jer se inače posvađamo), ali ti ona mene navuče da kažem što mislim o tima koji su radili masakre u ratu. I ja rekoh da svatko od nas ima potencijal koji može ostvariti kao ljudsko biće, da imamo savjest, i da ti samim tim što se spuštaš tako nisko, da drugog čovjeka mučiš i sakatiš, pljuješ na sebe i božansku iskru u tebi,........da ja prema takvima osjećam samo sažaljenje, što su učinili od sebe kao od ljudskih bića, a mogli su biti jednostavno, ljudi,.... itd.

i na moje veliko iznenađenje, svi su se tog trena složili samnom. To inače ne mogu ni zamisliti, znala je biti cijela šira familija na jednoj a ja na drugoj strani, tako da sam ja inače okarakterizirana kao bezbožnik, komunjara i idealist,.............. pa nismo neke teme nikad ni potezali,.........

TAko, pozitivno iznenađenja,.... možda ne znači ništa, ali da kažem nekom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: pon feb 06, 2012 4:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Primjećujem kako je "borba za internet" sve bliža. Google mijenja police, sa njime ce i Youtube, ukidaju se raznorazni sajtovi za download, acta...
Nisu slučajno ne tako davno "najjači ljudi silicijske doline" imali zatvoreni sastanak s Obamom :)
Imam osjećaj da će biti sve više ograničenja :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: pon feb 06, 2012 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
I ja imam taj osjećaj.... ali neka, s druge strane - znam da sam zato i ovdje. Sada i ovdje, dišem punim plućima i gledam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: uto feb 07, 2012 1:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Zena cesto pali MTV ujutro tako da cesto kroz san nazirem nekoliko potpuno identicnih stvari. Iste ritmove, iste vokalne linije i potpuno iste melodije (da bar melodije, nego samplove) i jednostavno dodjem na ideju da i ja (malo inspiriran velikim Rambom Amadeusom) uzmem svoj dio kolaca u glazbenoj industriji slijedecim proglasom:

"Zelite li napravit dobar MTV hit za narodne mase? Nista lakse. U paketu nudimo bas bubanj i bas ritmove pod nazivom : "ta-a-te-ta-te ta-a-te-ta-te". Bas bubanj (kick drum, kasa) Gain 0 dB, EQ +3 dB na 50 Hz, +1 dB na 3 kHz, -3 dB na 275 Hz, bez efekata, jer može "razrijediti" prostor. Samo u vasem gradu. Kompresirani i do bolnicke preciznosti filtrirani ritmovi "ta-e-te-ta-te ta-a-te-ta-te"...neka ritam ispuni vas prostor. Neka toliko ispuni vas prostor da u pozadini ritma cujete samo kompresiran i do bolnicke preciznosti isfiltriran glas i neku tihu muzikicu koja moze u svim stvarima biti apsolutno ista (za sto nudimo komplet odabranih melodijskih samplova zvan "Te jedno te isto"). Veliki đirlo popusti!!!!! "ta-a-te-ta-te" matrice , "vokalus klinikus apotekarus" effekte te "te jedno te isto" melodijske pakete mozete naruciti direktno od Centralnog Komiteta Sterilne "Glazbe" Bez Boje Mirisa i Okusa - CKSGBBMIO. Nas slogan: izuzetak ne potvrdjuje pravilo, i zato; zvucimo svi isto!!!!! Mi smo CKSGBBMIO a 50 tisuca potpuno identicnih MTV hitova ne moze biti u krivu!!!!!"

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: uto feb 07, 2012 6:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Termalni čitajući postove na temi 3D i 4D između ostalog za oko mi je zapela ova tvoja rečenica,
--------------------
[(zbog onog nekog kundalinija van 2D i 3D geometrije jeb ga ne smijem piti nista sto djeluje na percepciju, odmah "zmajevi" navale :glasses7: )]
---------------------------

I ako se u mom slučaju radilo o samo JEDNOJ pivi nazvala sam to efekat :angel4: ,,Piva prije i piva poslije,, Za Novu godinu ovaj efekat je izazvao navalu raznih,, zmajeva,, bukvalno do fizičkog osjeta ](*,) kod mene i prijateljice koje smo u istim ovim pričama...
Pošto je ovo rubrika primjećujem, moj muž je konstatovao da mu se žena napije i da se sa njom dešavaju neke čudne stvari čim vidi etiketu na pivi i da od sada kad pijem JEDNU hebenu pivu etiketu okrenem gostima :mrgreen: ... Logično je da mi tada nisu dali šansu da im pričam o efektu ,,Piva prije i piva poslije,, tako da me ova tvoja rečenica baš vrati u dešavanje za Novu godinu, a uostalom dobro paše ovoj temi... :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: uto feb 07, 2012 10:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Ja godinama ne pijem nista. Niti pusim travu, a prije sam je obozavao. Jednom kada covjek dodje u kontakt sa svojom iskonskom energijom, nikakvi supstituti tu nisu potrebni vise. Najgore (ili najbolje) je sto se neke stvari dese preko noci (pa tako i kojekakve promjene u covjeku koje moze samo shvatiti onaj koji je prosao to isto....enough said), i sto covjek dobije nesto ali ostane "uskracen" za nesto drugo.

To ti je ono: cijeli zivot tezis promjeni percepcije i kad napokon dozivis trajnu promjenu, onda vidis koliko u paketu dolazi stvari koje ti odgovaraju sa onima koje ti ne odgovaraju (ali da su potrebne u smislu lekcija, dakako).

Stara narodna: pazi sto zelis, moglo bi ti se i ostvariti :)

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: sri feb 08, 2012 1:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Ne znam kakva mi je percepcija - ali isto ne pijem i ne pušim (osim domaćeg duhana) više ništa! To je bio prvi korak koji sam napravila kad sam shvatila da sam im u tim "stanjima" najslađa. Pa onu zdrava je jedna čaša vina uz ručak - kod mene više ne pali! Jer nema nakon nje više budnosti. Bar što se mene tiče.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: sri feb 08, 2012 2:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja sam ostao na duhanu, kavi i tu i tamo pivu, ali pivo popijem tek kad ionako ne znam što bi sa sobom. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: sri feb 08, 2012 5:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Mene trava nikad nije odbila, pa makar sam im u tim stanjima sladaki, naučio sam se nositi s time.

Ne manim se ni aklohola kad izađem van, jednostavno se znam prilagoditi sa trenutačnom vibrom, makar meni osobno alkohol nosi puno više loših posljedica nego trava.

Za duhan u bilo kojem obliku neću ni spominjati :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: sri feb 08, 2012 5:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 28, 2010 4:29 pm
Postovi: 355
Beznačajna doza alkohola koje se odjednom desetorostruko uvećala je shebala uobičajen san i iluziju i hitro otvorila vrata za neka direktna i drukčija viđenja. Ovo ,,odjednom,,znam da je ipak produkt vremenski dužeg povećanog rada desne moždane polutke ili balansa sa lijevom, i to doista nije odjednom, mada ponekad zna tako izgledati baš kao odjednom, jer recimo popiješ tri pive godišnje tj. imaš alkoholni ispit triput na godinu i naravno da ispadne odjednom...

Ma znam za dejstvo alkohola, droga-trava(nikad probala) i šta ti ja znam utiče na paljenje zelenog svjetla za slobodan prolaz, ali me je ipak iznenadila ova beznačajna količina koja kao što rekoh da se udesetorostručila,i to mi je bio interesantniji dio od samog viđenja i osjeta nevidljivih entiteta...
Senzibilitet i senzori će se izgleda doista početi paliti i na već spomenutu pivsku etiketu :rotfl: ...i u konačnom mislim da to i nije baš ok...ne zbog pive , nego zbog nekih drugih stvari tj. neke životne normale koju bi hipersenzibilnost i povećana percepcija bar po meni mogla malo više ugroziti...
U konačnom znala sam da pejzaš više nikada neće biti isti,ali doista ne mora baš u tolikoj mjeri, heh...
PS: Od trava doista pijem čaj (zeleni, žuti, hibiskus, kamilicu i tako redom)... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: čet feb 09, 2012 1:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Sve je isto; nista isto nije :)

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: čet feb 09, 2012 10:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
" Ja u opce ne pijem puno, mozda 2-3. Al kad popijem 2-3 onda sam drugi covjek. A sto taj moze popit !!! "
:) :) :)

Ovo je ziva istina.
Imao sam razdoblje od nekih 1god da nisam konzumirao alkohol. Onda sam po malo poceo prije nekih godinu, e onda su se razvezli vikendi :)
Sumnjam da mi je ova prijasnja apstinencija dosla na naplatu kako bi se onaj tamniji dio mene ponovo obnovio i nahranio. Bilo je svakakvih gotovo nemogucih dogadjaja u takvom stanju... Par puta pizdarija s plavcima iii......
Eto ja sam odlucio ne dati vise da drugi kolo vode dok ja spavam :)

Reko bi jedan "ludak" iz mjesta gdje sam se rodio:
" Prcim ti karakter " :D

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: pet aug 24, 2012 11:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
primjećujem da sam popio pol flaše rakije i da je jako vruće za torzo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: uto sep 11, 2012 2:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 29, 2012 1:35 am
Postovi: 71
Lokacija: Zemlja
Primećujem kako opsednutost sportom navodi ljude da rade razne stvari.Toliko negativne energije,reči,misli,nerviranja koje čak dovode do verbalnog i fizičkog konflikta među ljudima.
Ja mogu da shvatim da neko voli sport i da se njime bavi.Ples kao i sport za onog ko voli ,jeste neka vrsta opuštanja,rekreacije,druženja.Danas je sve nekako okrenuto.Šta može da ti bude u glavi da nekog napadaš,vređaš samo zato jer ne navija za neki klub,igra za suprotni tim ili je igrač kome jednostavno ne ide od ruke.

Možda je meni ovo zaista čudno ali imam utisak da se to i podgreva,raznim pesmama,simbolima i sve povećanim postojanjima kladionica da bi ljudi ulagali pare što bi ih još više zainteresovalo da se nerviraju za sport.
Pomozite mi da shvatim ovu meni apusrdnu pojavu,pokušavam da budem neutralna,grešim li?

_________________
‚‚We have come so far and gone nowhere
We have lived so long and hardly at all..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: uto sep 11, 2012 1:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Primecujem da je sve ovo o cemu mi ``prduckamo`` Gurdjijev vec lepo i detaljno objasnio i u knjige stavio,ali ljudi ko ljudi ,lenji i pametuju li pametuju.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: uto sep 11, 2012 8:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
trag u beskraju je napisao/la:
Primećujem kako opsednutost sportom navodi ljude da rade razne stvari.Toliko negativne energije,reči,misli,nerviranja koje čak dovode do verbalnog i fizičkog konflikta među ljudima.
Ja mogu da shvatim da neko voli sport i da se njime bavi.Ples kao i sport za onog ko voli ,jeste neka vrsta opuštanja,rekreacije,druženja.Danas je sve nekako okrenuto.Šta može da ti bude u glavi da nekog napadaš,vređaš samo zato jer ne navija za neki klub,igra za suprotni tim ili je igrač kome jednostavno ne ide od ruke.

Možda je meni ovo zaista čudno ali imam utisak da se to i podgreva,raznim pesmama,simbolima i sve povećanim postojanjima kladionica da bi ljudi ulagali pare što bi ih još više zainteresovalo da se nerviraju za sport.
Pomozite mi da shvatim ovu meni apusrdnu pojavu,pokušavam da budem neutralna,grešim li?


Jednostavno.

To o cemu ti pises nije sport, nego navijanje. To nema nikakve veze sa sportom.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: uto sep 11, 2012 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 29, 2012 1:35 am
Postovi: 71
Lokacija: Zemlja
Da,kapiram ali kada vidim do koje mere to ide i šta može da izazove u čoveku užasava me.Toliko negativne i destruktivne energije na jednom mestu

_________________
‚‚We have come so far and gone nowhere
We have lived so long and hardly at all..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: sri nov 07, 2012 12:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Primjetio sam zanimljivu sličnost između jednog od "očeva interneta", Vinta Cerfa i Architecta iz Matrixa.
Vjerojatno je netko primjetio prije mene, al svejedno... :)

Cerf
slika

The Architect
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: pet nov 09, 2012 10:11 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Sinoć sam otišao da se nađem sa drugom koji je bio u kladionici pa sam sve to pažljivo posmataro jer ne zalazim u kladionice pa mi je sve to bilo vrlo intresantno i onda ugledah ovo:



Video prikaz kako se koncentriše određena emotivna energija prikazana adekvatnim bojama, kroz borbu dva tima sa kojima su navijači i igrači identifikovani te se šalje, ta određena vrsta emotivne energije ka "gore". Prvo koncentrišući ljude na jedno mjesto, grad sa arenom a potom, na tom mjestu putem stadiona, arena i sličnih terena se se sabija i kanališe, ka "gore". A drugo je da sportska takmičenja emotivno prate milijarde preko tv-a, u svojim kućama ili kod komšije uz pivo,rakiju i meze a u novije vrijeme na našim prostorima i u kladionicama. Huligani su najradikalniji element pražnjenja emotivne energije uoči i poslije tih sportskih dešavanja.

Svaki klub ima svoj grb i himnu, npr:
"You never walk alone" - "Nikada nećeš hodati sam" - himna FC Liverpula

Respect (poštuj) je zvanični slogan UEFA !?

Pehar koji osvaja pobednik izgleda:

slika

simbolički prikazano, grupni sportovi su emotivno gledano ovo:

slika
slika

ovo bi recimo bio tenis:

slika

a ono je neka sasvim druga priča:

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Primećujem...
PostPostano: pet nov 09, 2012 10:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Jest - točno tako kako kažeš. Imam u blizini navijače nogometa - strašno, nemam riječi za opisati taj mentalni sklop..... a tek ono što im u očima vidim.... sve me jeza lovi.
No otkrila sam "toplu vodu" - otkrila značenja "zombija", "Zombie Apocalypse" i zombi virusa - to nije ništa što nas čeka, što će doći - to je tu. To su "ljudi" svuda oko nas i među nama. Ljudi inficirani implantatima - a svi ih imamo (eventualno neki rade na tome da ih maknu sa sebe pa samim time malo bolje vide realnost).
Zombie - čovjek pun implantata/ programa i svako malo ti programi budu pokrenuti, zapravo oni i jesu stalno u "pogonu" - onako lagano tako da se to i ne uočava (jedino ako donekle razumiješ o čemu se tu radi), a ponekad i eskaliraju pa vidimo kako to otprilike izgleda:
http://www.vecernji.hr/vijesti/na-smrt- ... nak-473114
http://www.jutarnji.hr/majka-ubila-dije ... ku/899209/
- ova zadnja vijest je već i stara ali sasvim nevažno. Cijela paleta grozota lako je vidljiva posvuda oko nas.
Cijelo stanovništvo je eto već planeta zombija velikim dijelom. Odvojeni od Duše oni koji je imaju, oni koji je ni nemaju naseljeni su raznim entitetima (dakako i oni prvi mogu biti i često i jesu naseljeni raznim likovima). Uglavnom jako veselo i zanimljivo.
Al glavno da je nogometa i boga koji nas čuva :toothy2:
Sasvim smo sami. Sasvim. Al što kažu: "Bolje biti i sam nego s budalom!"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 318 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 62 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz