Sada je: ned feb 25, 2018 12:54 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sta je zapravo CERN?
PostPostano: sub jan 20, 2018 11:12 pm 
Član foruma

Najskuplja i najkompleksnija masina koja je ikada napravljena je HLC u Cernu, ta masina za ubrzavanje i sudaranje cestica kao i ceo taj projekat je predstavljen kao najveći poduhvat u oblasti fizike koje je covecanstvo ikada imalo.
I sta sad? Nista?
Mi jedva da cujemo po neku rec u medijama.
Na Tv nisam cuo o CERN-u ni rec već par godina, zar to nije malo cudno, zapravo to je mnogo, mnogo cudno.
Tu rade na hiljade najboljih naucnika iz celog sveta i nista nam ne objavljuju.
Jel mozda u tajnosti prave ili su već napravili vremeplov, mozda antigravitacionu tehnologiju ili gorivo za tu tehnologiju...?
Sada je već ocigledno da tu rade nesto u strogoj tajnosti.
A evo sta sam nasao, vesti o CERN-u od pre par dana, totalno ludo, ne znam sta da mislim o ovome, zvuci totalno neverovatno i uvrnuto.
Procitajte pa vidite i recite sta mislite.
Ne vezano za ovu vest , voleo bih cuti jos neka misljenja u vezi CERN.

http://webtribune.rs/dogodila-se-usasna ... buducnost/

Vrh

Naslov: Re: Sta je zapravo CERN?
PostPostano: pon jan 22, 2018 12:35 pm 
Član foruma

Hm, da vrlo vjerodostojna stranica s vjerodostojim vijestima.

Vrh

PostPostano: pon jan 22, 2018 2:44 pm 
Član foruma

Pronašli su rupu na saksiji ili neki sličan veličanstveni pronalazak

Vrh

PostPostano: pon jan 22, 2018 7:34 pm 
Član foruma

Mike20 je napisao/la:
Hm, da vrlo vjerodostojna stranica s vjerodostojim vijestima.

To i jeste ono sto pokusavam da kazem, u medijama uopste nema vesti o CERNU , ovo je jedino sto sam uspeo da pronađem dok sa druge strane NASA i Hoking ne izbijaju iz novina i sa TV.

Sta rade tamo na stotine naucnika sa budzetom od ko zna koliko milijardi dolara?

Vrh

PostPostano: pon jan 22, 2018 8:18 pm 
Član foruma

Pa nije Cern napravio crnu rupu iz koje je izašao Trump? Sva sreća pa ovi skrenuti s puta imaju koga okriviti za svakodnevne probleme ili pojave.

Al da nešto rade što nikad u povijesti, bar ovog životnog ciklusa, nije napravljeno, to je istina.

Al opet kako znaš da imaju taj buđet, nitko od nas ne vidi dal im lova sjeda, možda su baš ostali bez nje

Vrh

PostPostano: uto jan 23, 2018 10:34 pm 
Član foruma

Mike20 je napisao/la:
Pa nije Cern napravio crnu rupu iz koje je izašao Trump? Sva sreća pa ovi skrenuti s puta imaju koga okriviti za svakodnevne probleme ili pojave.

Al da nešto rade što nikad u povijesti, bar ovog životnog ciklusa, nije napravljeno, to je istina.

Al opet kako znaš da imaju taj buđet, nitko od nas ne vidi dal im lova sjeda, možda su baš ostali bez nje

U pravu si sto se tice da ne znamamo jel im seda lova.
Ali ajde logicno...mnogo je ovo skup i ogroman projekat da bi ga pravili decenijama i onda napustili, takođe da im ne seda lova oglasili bi se naucnici i apelovali i trazili finansiranje od drzava, privatnih kompanija...pa bar naucnici nemaju problem kada je u pitanju kukanje za lovu. Tajođe imamo dosta entuzijasta milijardera kao sto je Ilon Mask ili onaj Rus ne znam mu ime koji obozavaju da ulazu u takve stvari..
Izasli bi u javnost i rekli da im trebaju pare.

Meni ovo zaista izgleda da rade punom parom i ćute, nesto kriju... Pa već sam rekao da jebena NASA svako malo saziva konferenciju za medije, za svaki meteor ili asteroid koji prolazi blizu zemlje odma se oni javljaju i svi zivi pisu o tome..

Sa druge strane CERN koji ima najskuplju i najkompleksniju masinu koju je covek IKADA NAPRAVIO i koji prave proboje u fizici a bogami i u drugim oblastima nema ih nigde već godinama.

Ako ovo ljudi nije skroz cudno onda ja ne znam sta je.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.