Sada je: sub apr 27, 2024 6:15 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kalendar
PostPostano: čet okt 05, 2006 12:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 05, 2006 10:04 am
Postovi: 16
Lokacija: zagreb
sve cesce u zadnje vrijeme dolazim do ideja tehnoloskog napredka tj. pred drugim ljudima iznesem neke svoje ideje....izume i nekoliko mjeseci ili najvise godinu dana u novinama ili na internetu naidjem na
vijest da se nesto tako razvija.........cesto je to neka ekskluzivna objava......npr novi pristup, smjer razvijanja novih procesora......sad, mislio sam da postoji mogucnost da sam nesvjesno ulovio neku takvu ideju
koja je u nekom trenutku iscurila necijom nepaznjom ili namjerom te je moj um to analizirao naknadno........ili na neki nacin telepatijom presretnem neke ideje.......no ne zamaram se time
previse....prihvatio sam takve stvari kao nesto „normalno“.....
.....jucerasnji dan nakon iznenadne oluje pracene jakom kisom me fokusirao na kalendar.......naime vozeci sam vrsio u glavi neke kalkulacije za korekciju kalendara Usredotocio sam se na cikluse mjeseca i dosao do nekih ideja da se godina moze
podjeliti na 13 mjeseci po 28 dana......13 je ipak primaran broj i ovako racunajuci od oka poceo sam dobivati fine pravilnosti.......stavio sam neke stvari u excel upisujuci podatke mjesecevih mjena i fluktuacija
trajanja ciklusa izmedju punog mjeseca daje dosta pravilan sinusoidalni oblik......tj po tom kalendaru mjeseceve mjene bi padale pravilno....menstrualni ciklus takodjer prati ciklus od priblizno 28 dana.......olaksalo bi zenama racunanje.....svaki mjesec bi imao tocno 4 tjedna......znaci nedjelja pada 1,8,15 i 22 .....tako i ostali dani.......ne treba svake godine
stampati novi kalendar.......barem mislim.....napominjem da je izracunavanje napravljeno od oka i na uzorku tekuce godine.....kako nisam astronom pa mi je „tesko“ traziti ili racunati lunarne cikluse na duze razdoblje ovim putem pokusavam stupiti u kontakt s nekim ko nece odbaciti ideju kao nesto nebitno u zivotu......dalje trebalo bi odrediti pravi pocetak godine....sto logicki nije 01.01 ......meni na pamet pada pocetak proljetnog solsticija no nisam probao racunati.......nisam probao kalkulirati ni sa solarnim ciklusima......iz razloga jer se zovu mjeseci i na barem nekoliko jezika naziv za mjesec vuce korjen iz imena zemljinog
satelita.......eto saljem u privitku nabrzinu sklepanu ideju pa ako netko ima volje dublje setime pozabaviti
neka pokusa.....naime 13x28=364.........danasnji kalendar ima dan vise....ali iprijestupnu godinutj korekciju kalendara svake 4 godine.....mozda su moje ideje samo fragmenti sjecanjana kalendarsko racunanje vremena nekih drevnih kultura........i tako imam jos puno upitnika a jednostavno osjecam da ne mogu sam....ako ima ko zainteresiran za razradu kalulacije mogu mu poslati neke izracune u excel tablici


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 05, 2006 3:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Ništa čudno. Menis se desilo da sam izmislio keksolino godinu dana prije nego se pojavio na policama svih boljih trgovna :evil:

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 05, 2006 4:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
E vidis i meni se tako neke stvari desavaju npr one chetkice za zube ali sa onom gumom za jezik... o tom sam razmisljao kad PAF pojavishe se na reklamama kao revolucionaran proizvod... al mi se cesce stvari sa muzikom desavaju, kao da sam cuo tu melodiju daaaaavno daaaaaavno al bas taj original

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 05, 2006 5:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Ja sam "izmislio" mobilni telefon i daljinski za TV. :D
Da stvarno, davno prije pojave tih uređaja, tj. prije nego što su došli na naše prostore, još dok sam bio klinac bilo mi palo na pamet zašto ne bi postojao neki telefon koji možeš nositi sa sobom i koji možeš koristiti kad ti je nužno i gdje god da se zadesiš (a ne kao sada da ti bude neki statusni simbol).

Ne znam, moguće je da smo, na neki način, uhvatili neke specifične frekvencije koje se odnose na te pronalaske tj. da smo uspjeli nekako da doživimo djelić raznih vremena gdje ti pronalasci postoje, obzirom da vrijeme nije, da kažem, stalna i trajna kategorija... :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 05, 2006 10:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da. Pa sve je više i više "Tesla" u današnje vrijeme. Mnogi kanali su otvoreni, pa je svojstveno i češće dobivanje "vizija" novih tehnologija.

Da ne odlutamo s teme, koja je "Kalendar", trebamo promotriti ZAŠTO su nam uveli ovaj Gregorijanski kalendar ( 1500-tih ) koji zbunjuje, komplicira stvari i debalansira naše cikluse sa ciklusima prirode...

Mjerenje vremena, kao osnovne iluzije našeg denziteta, je jedna umjetno stvorena stvar. Vrijeme bi mogli promatrati kao cikluse, funkciju svijesti ili slično... trebamo razumijeti pravu hiperdimenzionalnost vremena. Ima jedna tema tu negdje o tome...

Možda je Majanski kalendar najtočniji u ljudskoj civilizaciji i trebali bi ga proučiti. Vidimo da veliki ciklus završava uskoro, a i mnoge mistične, new-age i okultne grupe opisuju stvar 2012.g kao "Kraj VREMENA", a ne "Kraj svijeta", što u ovom slučaju - izgleda da je jedno te isto!!! Pomak u realitet 4. denziteta čini - novi svijet i nelinearno vrijeme!!! Kraj linearnog vremena!!! Jupiiiiiii ! Napokon... #-o

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 05, 2006 10:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Jack987 je napisao/la:
Pomak u realitet 4. denziteta čini - novi svijet i nelinearno vrijeme!!! Kraj linearnog vremena!!! Jupiiiiiii ! Napokon... #-o
:mrgreen: :wink:


Znači, ti to tako shvaćaš? Ja ipak mislim da je za neke pomak, a za druge ostanak. Vjerujem da će za tebe biti pomak, a za mene ostanak, jednostavno volim biti ovdje, a šta ćeš, nekom nešto :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 05, 2006 11:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Naravno, svako ima slobodnu volju da odabere, tj. da povisi frekvenciju ili ne.

Ali... ako izabereš 4D u OPD varijanti, uvijek možeš "posjetiti" ovdašnji 3D u "beskonačno mnogo vremena"!!!

Ako se odlučiš za OPS, imaš ( po svim dosadašnjim ispitivanjima i istraživanjima ) samo ograničeni vremenski period "ostanka" u realitetu 3. denziteta.

Bilo kako bilo, idemo dalje s kalendarima...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 05, 2006 11:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Jack987 je napisao/la:
Ali... ako izabereš 4D u OPD varijanti, uvijek možeš "posjetiti" ovdašnji 3D u "beskonačno mnogo vremena"!!!


San snova :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kalendar
PostPostano: pet okt 06, 2006 7:21 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon maj 08, 2006 2:45 pm
Postovi: 7
@sin777
Postojale su vec slicne ideje za kalendar, medjutim kako nisam strucan na tom polju necu da lupam gluposti, ali mogu mozda da te uputim na neka mesta. Jedna od interesantnijih reformi kalendara, a koja podrazumeva mnoge od stvari koje si rekao je ona koju je predlozio Milutin Milankovic poznati srpski (hrvatski, koga je stvarno briga ciji je) astronom. Posto ne znam da je tacno izlozim evo par starting-pointa:

http://en.wikipedia.org/wiki/Milutin_Milankovi%C4%87

http://www.astronomija.co.yu/kalendar/k ... anskog.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 11, 2008 11:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo preračunavanja iz Majanskih kalendara:

http://www.pauahtun.org/Calendar/tools.html

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 20, 2009 2:13 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 10, 2008 8:25 pm
Postovi: 6
Lokacija: Zagreb
A evi o alata za Windowse... 8)

http://www.pauahtun.org/Software/ftp.html

Prezime autora je malo čudno (William Gates)... :lol:

_________________
No more secrets... http://www.val.hr/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz