Sada je: sub apr 27, 2024 1:05 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 111 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub jul 16, 2005 5:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
hvala dado, video sam i taj link.
radio sam po merama: osnova 230.3, visina 146.7 ostalo sam sracunao.
ja je u medjuvremenu napravi od kartona 2mm za 2-3 sata pa kako god
radio sam 1:1000 ili 1000:1 kako li se vec pise, znaci:

osnova: 23x23cm
trougao: 23x21.9x21.9 cm
visina: 14.7cm (bar bi trebalo tako da ispadne kad sastavim :) :) :) )

sad sam u fazi secenja kartona, nece valjda nesto da eksplodira :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 16, 2005 6:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
gotovo :)

portal, verovatno najvise znas o ovome pa hajde sad

imam hiljadu malih sitnih prakticnih pitanja:
na par mesta sam pronasao da je bitna orijentacija sever-jug
jel to znaci da usvojim jednu stranu piramide kao sever i da uvek tu stranu okrecem ka severu kad guram nesto pod piramidu? znaci treba mi i kompas :)
kako postaviti zilet unutra, horizontalno (pretpostavljam) ili mozda vertikalno (uspravno)?
ako je horizontalno da li da strana koja se ostri bude paralelna sa stranicom piramide koja je okrenuta ka severu? ili kako?
i da bi zilet bio na 1/3 visine od vrha mora na necemu da stoji?
jel to znaci da mogu u piramidu da gurnem drvenu kutiju pa na nju da stavim zilet ili da od istog kartona kao i piramida napravim malu kutiju koja bi dostizala do 1/3 visine pa da na nju spustim zilet?
i koje je vreme potrebno da zilet bude unutra?
i koje je vreme potrebno da eventualno casa sa vodom bilo za pice bilo za zalivanje bilja bude unutra?
i ako casa sa vodom ne moze da se popne do 1/3 visine piramide da li je delotvorno ako prosto stoji na dnu piramide?

kad bi neko mogao da napravi sliku pa da posalje... jedna slika vredi kao hiljadu reci...

portal, samo da znas da od tebe ocekujem detaljan odgovor ;)
i unapred jedno VELIKO HVALA

p.s. naravno nek se umesa ko god je ovo uradio i zna sta i kako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: piramida patent 91304
PostPostano: sub jul 16, 2005 6:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 01, 2004 1:33 pm
Postovi: 22
Lokacija: sarajevo
link na njemackom
http://www.pyramidee.de/gibt_s_hier_/We ... ergie.html



na drugoj strani ima plan izrade piramide: "zum Bauplan"[/url][/code]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: piramida patent 91304
PostPostano: ned jul 17, 2005 1:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> na drugoj strani ima plan izrade piramide

ta piramida je visoka 9.9cm. nije me mrzelo pa sam na brzinu izracunao. ono postolje je na 3.3cm tj. na 1/3 od dna a ne na 1/3 od vrha.
sve dosadasnje info kazu da je najveca koncentracija "energije" na 1/3 od vrha, valjda na mestu kraljicine odaje.
u svakom slucaju slika i mere su izgleda ok, samo postolje treba da bude visoko 6.6cm.

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 19, 2005 1:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
oooooo... puno hvala... ti sledbenice rogonje i ostalih spodoba :)

da... piramida je na placu u sumi pa bumo videli, zilet stari naravno.
uslikacu je neki dan samo jos nisam provalio kako se stavljaju slike u poruke :)


Zadnja izmjena: ras; ned nov 13, 2005 12:53 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 19, 2005 4:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
uslikacu je neki dan samo jos nisam provalio kako se stavljaju slike u poruke


Evo načina:

1. Moraš smjestiti sliku na neki server na netu, ima raznih besplatnih ( sa reklamama ) providera... ili zamoliš webmastera ako ima mjesta na ovoj ( ako slike nisu "preteške" u smislu kB ). Bitno: zapišeš link na kojem je točno mjestu ( možeš i copy-paste foru koristiti ).
2. Kad hoćeš tu sliku u postu, staviš taj link ( točnu adresu slike gdje se nalazi ) i obilježiš ju mišem i klikneš ovdje gore na Img.

To je to, kad se post otvori, tamo gdje je bio link tvoje slike, pojavi se slika. Vodi računa da ima što manje kB i da se još uvijek dobro vidi, tako da se brzo očita i za one koji imaju obične spore modemske veze. Mislim da do 100 kB je OK. Sliku ti je najbolje "obraditi" u nekom programu za obradu slike ( npr. ACD See ili sličan ) i stavit sliku u .jpg format i to da ti ima do 256 boja, jer ionako preko toga se ne joristi kod interneta. Nije neka nauka kad već jednom napraviš.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 20, 2005 8:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
znaci ovako?

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 20, 2005 11:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
slika
slika


okamenjeni kinezi u blizini piramida.. zato pazite kakav model piramide pravite :)

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 4:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ovo je u nekadašnjem kineskom glavnom gradu. Samo mi reci gdje je ta piramida kraj njega???

Xian is not only the home of the Qin Terracotta Army, built 200 BC, but also of the Forest of Steles, a library consisting of texts on stone plates.The library itself was built in 1090 AD, to conserve much older texts.

Slika prikazuje kipove Qin Terracotta vojske, napravljene 200 godina prije Krista... hehe.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 05, 2005 11:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
organ ;)

ja napravi sve ovo i zilet mi ostao 15 dana i nista... brij`o sam se na suvo :)
poslacu sliku neki dan pa da vidis celu skalameriju. jedna bocna strana (ne ivica) ka severu, zilet na kartonskoj kutiji (od istog kartona kao i piramida) na oko 1/3 od vrha, horizontalno postavljen u odnosu na osnovu piramide tj. zemlju... i nista.
probacu da promenim mesto nego eto, za sad je ovako...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 05, 2005 4:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> Nadam se da pricamo o istom ziletu dakle onom prastarom od plavog celika kakav je bio u opticaju najkasnije 80tih.

cekaj, cekaj, portal, nadam se da mislis na ovaj. pa ja se sa ovim jos uvek brijem u vikendici :)
sa ovim sam radio i poslacu celu sliku cim prije,samo da nekom ukradem uparat :)
a ako nije ovaj onda ja nisam dovoljno mator :)

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 06, 2005 3:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
OP:
Citat:
Magnetno polje Zemlje je pocelo slabjeti eksponencijalnim korakom


Zašto je počelo slabjeti i ima li to veze sa nadolaskom vala?

Pročitala sam (u "Alternativnoj povijesti"?) da se na GPS određivanje položaja prešlo koliko zbog napretka tehnologije, nego i zato jer su kompasi postali prilično hiroviti/netočni, a sve to u vezi sa promjenama magnetizma Zemlje.

Navodno je to pravi uzrok 'nasukavanja' kitova, jer su se oni orijentirali prema tim magnetskim silnicama Zemlje.

Ako upotrebljavam krivu terminologiju i malo sam zbrkala pojmove, sori, nisam tu doma, ali me jako zanima...pa molim objašnjenje ako netko zna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 06, 2005 6:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zašto je počelo slabjeti i ima li to veze sa nadolaskom vala?


Tako je! Prirodni proces. Magnetsko polje slabi jer će se promjeniti smjer i rotacija će počet na drugu stranu najvjerojatnije 2012. godine.

Evo tu ima opisan prelazak:

http://www.val.hr/znanje/transformacija.html

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 06, 2005 9:33 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
...I stade sunce i zaustavi se mjesec... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 06, 2005 10:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> I stade sunce i zaustavi se mjesec...

ma ovo mora da je iz kurana??? :twisted: :D

> Navodno je to pravi uzrok 'nasukavanja' kitova,

a sto se tice kitova, negde sam procitao da ameri koriste neke niskofrekventne talase ogromne snage kao novu tehnologiju za traganje za podmornicma ili uopste za podvodna ispitivanja ... i da kitovima i ostalim senzibilnim zivotinjama razaraju neke zivotno vazne centre u mozgu itd... pa se mozda ovi bezeci i nasukaju negde.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 09, 2005 6:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
no dobro... gde smo stali....
evo, izgleda otprilike ovako... i za sad ne radi :) :) :)

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 09, 2005 7:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ne...

Žilet ti se stavlja na 1/3 visine i to od donje strane, znači više pri dnu piramide, a ne pri vrhu. I žilet ti je najbolje staviti OKOMITO, ne vodoravno. Znači u smjeru velikog slova I. I stavi žilet u centar, na visinu piramide, tj. da ti rub žileta bude okomito na visinu koja ide u vrh piramide i centar baze.

Poslije pazi da se ne porežeš... hehe !

Eh, sad tek vidjeh... pa kao podlogu si napravio kocku... to uzrokuje drugačiji smjer energije, jer i kocka djeluje, ali ne na ovaj način. Probaj staviti podlogu, odnosno postolje kao neki štapić ili slično, ali ideja je možda objesiti na konac i napraviš mini-rupicu na vrhu piramide sa iglom i provučeš... pa onda žilet visi... samo duljinu izračunaš i to je to... možeš i s doljnje strane učvrstiti konac i provuć kroz centar baze...

I još: rubovi piramide su jako bitni. Moraju biti što oštriji i ravni ( malo ti "zijeva" piramida na slici... možda to nije jako, ali probaj i tu stranicu fiksirati sa papirnatom ljepljivom trakom. Papirnata je zakon. :)

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 12, 2005 3:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Joj Ras slabo si ti to proracunao, mislim da trebao pogledat ovaj primjer pa probat ponovno napravit http://img6.imageshack.us/img6/4827/maths9lz.jpg

:mrgreen: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 12, 2005 12:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hah, mjere su tu odlične, sve se lijepo vidi...

:wink: =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: pitanjce
PostPostano: uto aug 23, 2005 10:04 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 31, 2005 8:34 pm
Postovi: 14
Ovo sa piramidom i žiletom...

Organ, to što ti zoveš "plavi čelik"... što je to točno? Ja za taj pojam nisam znao, a kužim se u čelike, pogotovo za izradu sječiva... najbliže tome što mi se čini poznato je visokokarbonski čelik (oni što zahrđavaju) obrađen na kraju izrade pod visokom temperaturom pa lagano poplavi.

Inače, zar se ne mogu i noževi oštriti na ovaj način? Ako je fora u visokougljičnom čeliku (znači ne inox), baš bih probao jedan vojni nož pustit tjedan-dva pod piramidom... samo bi mi trebala veeeeeeelika piramida jer je dugačak 30 cm i koji milimetar još... i zna sam stajati uspravno, ne treba mu podložak.

Što mislite?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 111 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 68 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz