Sada je: sub apr 27, 2024 5:48 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet feb 14, 2008 7:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
luka je napisao/la:
Ma voli covek jabuke pa to ti je #-o

pretpostavke su majka zajeba
prvo ,oprosti ako sam te nechim uvredio
eto,ja pomislio da osim tema o merenju i premeravanju chitash i josh poneshto sa ovog foruma,a pogotovo sam bio siguran da ti nije promaklo da ispod imena ovog foruma pishe metafizichki forum,pa mi je tvoj mazohizam pomalo neshvatljiv
sigurno postoje i forumi gde je tablica mnozenja udarna tema gde bi mogao da manifestujesh svoju veshtinu rachunanja i gledanja na sat
kad si pre neki dan ovo napisao:
luka je napisao/la:
Prema tome poimanje vremena je sasvim jednostavno i svako komplikovanje je besmisleno.Bar po mom misljenju.

htedoh da te pitam dali se jednostavnost tvog poimanja vremena svodi na to znati gledati na sat,t.j.mala kazaljka pokazuje sate a velika pokazuje minute :mrgreen: ,ali rekoh sebi,ma zna chovek da je ovo metafizichki forum,valjda je doshao da zljebove izgladi a ne da se u njih josh dublje ukopa kao u rov
luka je napisao/la:
Kako god se kod nekog javljao subjektivni osecaj ubrzanja ili usporavanja vremene nesumnjivo je da dan i dalje traje 24h

zashto bi to uopshte bilo sushtinski bitno?dali je bitno shto konsenzualno mesec ima 30/31 dan?
luka je napisao/la:
To pokazuju razni casovnici pa i taj na tvojoj ruci.

opet zajeb :)
sat na ruci ne nosim nikad
to je po meni kao da potpisujem ugovor o ropstvu,da prihvatam ovu 3D realnost,ovu Iluziju u kojoj je Vreme najveca Iluzija kao objektivnu,jedinu pravu realnost,ukidajuci sebi pravo slobodne volje da objektivnu realnost ikada spoznam,a to bi za mene bilo ko da samom sebi ochi kopam
neshto slichno je i sa kravatom,koja simbilizuje omchu oko vrata,simbol koji masoni u svojim ritualima zdushno koriste,pa nije loshe da razmislish kome robujesh noseci sat na ruci i omchu oko vrata(jel krenula knedla? :mrgreen: )
luka je napisao/la:
Srecom pa se to kod FerdinandTheBull-a vratilo na normalu.

zashto srecom?
luka je napisao/la:
Sto se ciklusa kod zena tice i to ne mora da bude merilo jer su mnoge stvari poremecene u savremenom svetu pa i sami mesecnici ne moraju biti sasvim pravilni.

opet zajeb :)
vrlo klimava argumentacija
prvo;naglasio sam da one sa poremecenim ciklusom nisam uzimao u obzir,vec samo one sa stabilnim ciklusima
drugo,kad bi tvoja logika bila ispravna,onda bi broj onih koje imaju ubrzan ciklus za dva dana bio jednak broju onih kojima se ciklus produzio za dva dana(sa 28 na 30)
"srecom" ,broj ovih drugih je u mojoj anketi bio 0 (i slovima: nula)
dok je ovih prvih bilo oko 75%

luka je napisao/la:
Slazes se da je 100m nepromenljiva duzina koji neki sportista istrci za 10 s.U tvom ubrzanom danu koji traje recimo 12h on bi trebao da tu istu duzinu pretrci za 5 s.Tvoj osecaj za vreme mozda to i potvrdjuje ali stoperica ipak pokazuje 10s.
Eto ja opet o kruskama pa ti vidi sta ces dalje :lol:

opet ne-bitno,
kao shto sam vec rekao,Vreme ne postoji,Vreme je Iluzija,zashto bi troshio vreme da merim neshto shto ne postoji,osim ako ne uchestvujem u trci na 100m :mrgreen:
mozda ne bi bilo loshe da prochitash temu o Vremenu sa ovog foruma,
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=730
mozda ti bude jasnije o chemu govorim,i mozda pokushash da pojmish stvari koje su ti za sada nepojmljive,umesto da se na svaku nepoznanicu povlachish utabanim stazama uma u zljeb/rov
peace
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 14, 2008 8:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
luka je napisao/la:
Ma voli covek jabuke pa to ti je #-o
Kako god se kod nekog javljao subjektivni osecaj ubrzanja ili usporavanja vremene nesumnjivo je da dan i dalje traje 24h.To pokazuju razni casovnici pa i taj na tvojoj ruci.Realno , da je vas subjektivni osecaj ubrzanja ili usporenja zaista realan to bi se odrazilo na ceo svemir pa i na samu brzinu svetlosti.I to onda ne bi bio subjektivni osecaj nego katastrofa.Srecom pa se to kod FerdinandTheBull-a vratilo na normalu.
Sto se ciklusa kod zena tice i to ne mora da bude merilo jer su mnoge stvari poremecene u savremenom svetu pa i sami mesecnici ne moraju biti sasvim pravilni.Tih par sati sunca koje si doziveo kao usporenje te je vratilo na normalnih 24 h mada tvoj unutasnji osecaj to nije tako doziveo.
Slazes se da je 100m nepromenljiva duzina koji neki sportista istrci za 10 s.U tvom ubrzanom danu koji traje recimo 12h on bi trebao da tu istu duzinu pretrci za 5 s.Tvoj osecaj za vreme mozda to i potvrdjuje ali stoperica ipak pokazuje 10s.
Eto ja opet o kruskama pa ti vidi sta ces dalje :lol:


Hehe sat ti nije nikakvo merilo. Zamisli npr da gledas film koji se recimo sastoji od 1000 slika. E sad zamisli da neko izvadi svaku 10 sliku.
Ti to neces primetiti dok gledas film i dalje ces misliti da si ga potpuno doziveo i da nista nisi propustio ali to je iluzija, posto desetinu filma nisi video (skracen je za toliko) . Zamisli sad da je i tvoj sat u filmu. On ce na kraju pokazivati isto vreme kao i da si odgledao kompletan film, stavise u svakom trenutku koji vidis sat ce pokazivati tacno ali opet je film skracen i desetina vremena nedostaje :) .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 14, 2008 8:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
Postovani nat,
Veruj mi da ni jednim atomom svog bica nisam niti zelim da te uvredim ,cak ni u pomisli.Ono sa jabukama je samo mala i veoma iskrena sala.Nikakvih zadnjih misli iza bilo koje moje reci ne stoje.
Ono srecom nisam do kraja objasnio i takodje predstavlja osvrt na post gde je receno sta ce se desiti kad dodjemo do nule.
Prva recenica je na tvoj racun poslednja na moj ,bar sam tako mislio kad sam to napisao.
Nijednom recju nisam rekao da su tvoja osecanja o protoku vremena glupost.Niti rekao niti tako mislim.Uostalom ne bih ni bio na ovom forumu da me takve stvari ne interesuju.Naprotiv.
Istina je samo da zaista malo znam o temama na ovom forumu ali me sve teme veoma zanimaju.Moja razmisljanja se sigurno razlikuju od vecine clanova foruma ,ali kao novi clan i kao covek od 56 god osecam samo jedno.Nista nije onako kako nam se cini.
Zato te molim da moje postove ne shvatas pogresno a ako postovanje sa osobom poput mene ne smatras produktivnim ,tvoj prekid istih necu shvatiti kao uvredu.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 2:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
luka je napisao/la:
Postovani nat,
Veruj mi da ni jednim atomom svog bica nisam niti zelim da te uvredim ,cak ni u pomisli.Ono sa jabukama je samo mala i veoma iskrena sala.

budi bez brige :) ,ne verujem vec znam da je tako,da je drugachije ne bi ni rech napisao,a kamoli josh tri posta

luka je napisao/la:
Nikakvih zadnjih misli iza bilo koje moje reci ne stoje.

ma znam
luka je napisao/la:
Ono srecom nisam do kraja objasnio i takodje predstavlja osvrt na post gde je receno sta ce se desiti kad dodjemo do nule.

i to znam,zato sam te i pitao "zashto srecom?",
izgleda da ti zbilja mislish da je ova 3D iluzija jedina,prava realnost i sve shto jeste, i da nishta drugo ne postoji, pa se grchevito drzish te Iluzije ko davljenik za slamku
kako mislish nauchiti plivati ako se ne pustish i udjesh u vodu
luka je napisao/la:
Nijednom recju nisam rekao da su tvoja osecanja o protoku vremena glupost.Niti rekao niti tako mislim. Uostalom ne bih ni bio na ovom forumu da me takve stvari ne interesuju.Naprotiv.

ne,nisi,
ali si mogao da pishesh o tome umesto da merish shtopericom koliko sekundi stane u jedan minut 8) ,a zashto je to tako kako jeste chini mi se da sam objasnio onom prichom o zljebovima vodenichnog kamena
zamisli nekog matematichara koji ode na neki poetski forum i pricha o brojevima,integralima,jednachinama itd...
i pesnici ga pitaju:
jeli,koji ti je Q...?kakve to veze ima sa poezijom?"
a matematichar im lakonski odgovori:
"pa ima brojeva i u poeziji:
jedna(1) dusha :love3: ,
dva(2) srca :love5: :love5: ,
tri(3) laste :angel4: ,
chetiri(4) dana spajanja :love8: ,
osam ( 8 ) trenutaka vechnosti :love3: ,
shesnaest(16) poljubaca :love2: ,
trideset i tri(33) multiplih orgazama :tongue: ,
trideset i devet(39) prilaza kraju/pochetku :love3:
chetirieset i eden(41) nachin na zboguvanje :hug: (makedonska rech,u glaglolskom obliku,u prevodu:oprashtati se od nekoga,kada nekome kazete zbogom
vrlo zanimljiva povezanost z-bog-uvanje / z-bog-om / oprashtanje,ali to je vec druga tema,prochitaj Ansovu temu o "Skriveno jezichko blago..."
chetrdeset i dva(42) odgovor na pitanje misheva :mrgreen:
...,sve dok ima brojeva moze da se rachuna !"- reche matematichar :shock:

:mrgreen: moze da se rachuna,ali kakve to veze ima sa poezijom?

chini mi se da ti je Blu Dzej mnogo bolje od mene,i krace,praktichnim primerom objasnila zashto je merenje sekundi totalno irelevantno za ono o chemu ovde prichamo =D>
samo je proporcija mnogo gora po nashe vidjenje realnosti,
dakle,sat na tvojoj ruci pokazuje da je proshlo 60 sekundi,ali od filma vidimo samo 6 %,onaj "ostatak" od 94 % ostaje u mraku ne-znanja sve dok ga deo po deo ne osvetlimo/osvestimo :love3:
luka je napisao/la:
Istina je samo da zaista malo znam o temama na ovom forumu ali me sve teme veoma zanimaju.Moja razmisljanja se sigurno razlikuju od vecine clanova foruma ,ali kao novi clan i kao covek od 56 god osecam samo jedno.Nista nije onako kako nam se cini.

hehe,e nije,to je dobar pochetak,
i znam da te zanimanje za to i dovelo do ovog foruma, i ako zaista nameravash da stignesh do spoznaje onda se malo vishe pozabavi sa onih 94% umesto da se ko pijan plota drzish onih 6% koji su svima nama poznati,pa svi smo uchili u shkoli koliko sekundi ima u minuti :) ,
ali nismo uchili da komshije sa 4-tog sprata mogu lagano da barataju vremenom napred-nazad,to je za njih p....n dim,i da snimaju i presnimavaju i menjaju matricu ovog holograma u kojem uchimo lekcije kad god zazele,a takvi su,zele mnogo toga,pa non-stop neshto muljaju :evil: :twisted: ,
i te se radnje daju osetiti,i osetim ih ponekad,i ponekad to i na forumu napishem,chisto da vidim dali je josh neko osetio,pa sam video da postoje i drugi ljudi koji osete kad se neshto u ovoj realnosti chudno promeni,kao rupa/dzomba na putu,ili ona machka u filmu "Matrix"
luka je napisao/la:
Zato te molim da moje postove ne shvatas pogresno

"uuu daleko bilo" :mrgreen:
nema potrebe da me molish,to se nece dogoditi,kako da ti ovo objasnim,kao shto je nekome lako i jednostavno da gleda na sat i broji sekunde,tako je nekome lako i jednostavno da "chita" napisano/iz-recheno ,ono izmedju rechi,ali i to je druga tema,uputio bih te ponovo na onu Ansovu temu i moj poslednji post u njoj,pa ce ti nadam se biti jasnije zashto sam na prva tri citata odgovorio sa "znam" 8) ,
kao shto ti znash da kad je velika kazaljka na 11 a mala na 12,da je pet do dvanaest i da je krajnje vreme da poradish malo na sebi i prochitash teme za koje kazesh da te zanimaju
luka je napisao/la:
kao covek od 56 god

"veruj" mi,poootpuno ne-bitno,ali te potpuuuuno razumem zashto si to napisao 8)
" ... ja sam dechak iz Vode
i imam trag pod levom mishkom..."

\:D/
luka je napisao/la:
a ako postovanje sa osobom poput mene ne smatras produktivnim ,tvoj prekid istih necu shvatiti kao uvredu.
pozz

boze sachuvaj :)
jalove diskusije uopshte i ne zapochinjem
a produktivnost nashe interakcije je vec vidljiva u tvom poslednjem postu koji se veoma razlikuje od prethodnih,i nadam se da ce se nastaviti :wink:
zelim ti dobar vetar i mirno more na putu gladjenja zljebova i ako za bilo shta smatrash da ce ti moj odgovor biti od pomoci,slobodno pitaj,nashi smo :)
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 3:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
Nista nije onako kako nam se cini.
Taj osecaj imam otkako sam postao svestan sebe.
Buni me onaj sat koji se nalazi u filmu.Jer ja kao gledalac sam van filma kao i moj sat , znaci u 3D i u linearnom vremenu.Moja cula nece primetiti ako izbacis svaku desetu sliku ali ce film biti jako ubrzan ako izbacis polovinu a sat zabeleziti da je film kraci za odredjeno vreme.Ako ti sedis pored mene i nalazis se u 3D ali sa svojim unutrasnjim osecajem ubrzanja vremena za tebe ce sve biti normalno.
Znacu da u principu moja i tvoja realnost mogu biti razlicite u istom trenutku i na istom mestu.Ali za sada moj vodenicki kamen je nepromenjen ali materijal za ravnanje je valjda tu negde oko mene.
pozz
ps.valjda sam prosao obdaniste


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 6:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
luka je napisao/la:
Nista nije onako kako nam se cini.
Taj osecaj imam otkako sam postao svestan sebe.

tako to ide :)
ali se vremenom/socijalizacijom trankvilizujemo,ili dozvolimo da nas uspavaju kroz mashineriju sistema,zaboravimo ko i shta ustvari jesmo(besmrtne dushe) i prihvatamo odela/identitete u koje nas oblache/programiraju kao ono shto jesmo,i dok gospodar spava,jedan od kochijasha preuzima njegovu ulogu,glumi gospodara,zato je i sve ovako naopako :evil:
srecom,ako su lekcije spoznavanja sebe i objektivne realnosti zadate za ovaj zivot,nikakvo uspavljivanje ne pomaze :D ,jednostavno,ovaj hologram u kojem zivimo je projektovan kao najbolja moguca uchionica za lekcije koje su zadate tako da ce se uvek stvarati mogucnosti/krize kao izlazi i stanja uspavanosti,
nekad su to suptilniji znaci koji ukazuju na neshto shto bi nas trebalo pobuditi da neshto bolje osmotrimo,istrazimo,spoznamo,nekad su grublje intervencije u svrsi drmanja"eeejj,dosta je bilo spavanja,pet do dvanaest je!",a nekad,kad je san da je ova Iluzija stvarnost isuvishe jak,onda te lupi ko chekichem po glavi,da sve zvoni
ja sam bio losh djak,ne zato shto mi se nije uchilo,vec shto mi se nije prolazilo kroz neka iskustva,pa se ovaj hologram poshteno potrudio da me stavlja iz situacije u situaciju(izmedju chekica i nakovnja mi je bilo stalno prebivalishte) sve dok nisam shvatio da mi nema druge nego da prestanem da se uspavljujem
ah da,probao sam da eskiviram nastavu,od rodjenja pa do sad sam nekoliko puta izashao iz shkole i proshetao do dekanata ( 5D ),prigovarajuci da uslovi shkolovanja nisu bash onakvi kako smo se dogovorili,i da hocu kuci,ovde/tamo u 5D gde zaista Ja JE-sam :love3:
normalno,profesori me odmah podsete shta sam to ugovorio za ovaj zivot,i da sam znao da su uslovi puuuno gori nego shto su bili kad sam zadnji put maturirao ovde,i vratim se nazad u 3D shkolu,ali o tome sam vec pisao u vezi NDE,negde u temi "Chudna deshavanja" pa da ne ponavljam...
luka je napisao/la:
Buni me onaj sat koji se nalazi u filmu.Jer ja kao gledalac sam van filma kao i moj sat , znaci u 3D i u linearnom vremenu.Moja cula nece primetiti ako izbacis svaku desetu sliku ali ce film biti jako ubrzan ako izbacis polovinu a sat zabeleziti da je film kraci za odredjeno vreme.Ako ti sedis pored mene i nalazis se u 3D ali sa svojim unutrasnjim osecajem ubrzanja vremena za tebe ce sve biti normalno.

ok.bar znamo oboje da prichamo o vocu :)
"der iz no spuun" :mrgreen:
ti kao gledalac si u filmu
u idealnoj situaciji,
ti si i scenarist,i scenograf i reziser tog filma

u nekoj mogucoj situaciji kojom tek treba ovladati ti uchestvujesh delimichno u kreiranju scenarija,scenografije i reziranja tvog filma koji ti je razvuchen ispred ochiju kao televizor sa ekranom od 360 st.

u realnoj situaciji,
u ovoj 3D septichkoj jami,
nemash nikakvog svesnog uticaja na scenario,scenografiju i reziju tvog filma,jer si se svega toga svojom slobodnom voljom odrekao prevaren lukavstvom da je najbolje biti statista i uzivati u radnji filma :twisted:
i josh si u govnima do gushe :evil:
u toj situaciji,
daljinski za menjanje programa tvog televizora je u tudjim rukama,
i tek trebash postati svestan da taj daljinski uopshte postoji,
pa osnaziti nameru da taj daljinski nadjesh,
pa onda pronaci daljinski
e sad je tu zajebano shto na daljinskom ne postoji dugme da televizor ugasish,to dugme je na za sad nedohvatljivom mestu :wink:
ali ga mozesh razbiti da niko drugi osim tebe ne menja kanale tvog televizora
i u filmu koji ti ziveci svoj film gledash,mozesh uchestvovati kao scenarist,scenograf,reziser,pa chak i akter,ali to je vec sledeca razina Igre
luka je napisao/la:
Znacu da u principu moja i tvoja realnost mogu biti razlicite u istom trenutku i na istom mestu.

=D>
svakako

luka je napisao/la:
Ali za sada moj vodenicki kamen je nepromenjen ali materijal za ravnanje je valjda tu negde oko mene.
pozz

da,tu je,vec sam ti pomenuo tekstove sa glavne strane kao i neke teme sa foruma,gnostika,gurdjief,denziteti,predatorov um,psihopatija....
u kojima cesh nadam se naci odgovore na ono shto te zanima
i ovu temu da bi se josh bolje razumeli:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=815

potrazi film " 13-ti sprat" , nachin opisa hologramske strukture ove realnosti ce ti biti blizak za shvatiti :wink:
luka je napisao/la:
ps.valjda sam prosao obdaniste

sve-jedno je na kojoj si etapi puta i koliko daleko od cilja
ionako,
sushtina nije u cilju vec u putovanju
kako sam vec jednom citirao Teslinog prijatelja,chika Sema Klemensa:

" Laz optrchi pola planete dok Istina josh obuva chizme"
razbiti ogledalo,
prestati lagati samog sebe,
obuti chizme i
krenuti na Put
a plodovi ce doci
tek onda kad ti sazresh za njih 8)
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 8:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
Evo po preporuci moderatora stvaljam jedan segment iz mog zivota koji me je naveo na razmisljanja koja vam iznosim u nastavku

Dakle sve je pocelo davno kad sam na nerazjasnjen nacin izbegao smrt.Po svemu sto se dogodilo trebalo je da sam mrtav.Ali nisam.I tu nastaju problemi.
Citajuci na forumu razne knjige , gledajuci razne diskusije videh da se ja sa svojim razmisljanjima ne uklapam ni u sta.
Pa razmisljam na ovaj nacin.Ja sam toga dana zaista i umro.Medjutim u ovom realitetu koji zivim i te kako sam zivahan.Znaci ziv sam za svoju obitelj a posto teoretski mogu sresti svakog coveka na planeti ,ziv sam za celu planetu.Znaci jedna vremenska dimenzija .Medjutim posto bih zaista trebao biti mrtav onda dolazim do zakljucka da zaista i jesam ali u nekoj drugoj dimenziji ,gde zivi moja obitelj koja je prihvatila cinjenicu da jesam mrtav i nastavlja da zivi svoj zivot u tom realitetu koji je realan za njih kao sto je za mene realan ovaj koji dozivljavam.Ali posto je moja obitelj prisutna i ovde to bi moglo da znaci da se nalazi na dva mesta ali dve razlicite dimenzije ali u isto vreme.Ali tu komlikacije ne prestaju vec se sve dalje komlikuje.Naime moju porodicu ne cini samo uza porodica nego i predaci.U ovoj dimenziji moj otac je umro.Ali konstatovao sam da moja porodica zivi i u drugoj dimenziji gde sam ja umro pre oca .Znaci da u toj drugoj dimenziji moj otac moze biti jos ziv.I sta se tamo desava ja sa ovog realiteta ne mogu znati.Ali to zaista predstavlja realnost koju oni dozivljavaju kao sto ja dozivljavam ovu koje sam svestan.E sada ako idemo dalje u ovoj dimenziji moj drugar je davno izgubio zivot.Ali on je moze biti ziv tamo i kako sam ja doziveo njegovu smrt ovde tako je on doziveo moju tamo.
I sada razradjujuci detalje i multipricirajuci , dolazim do zakljucka da postoji bezbroj dimenzija ,bezbroj paralelnih svetova kojih mi naravno nismo svesni.I u svakom od tih bezbroj svetova pojavljeje se Luka sa nekim zivotom koji je uzrokovan necijom tudjom sudbinom.I da je samo Luka ni po jada nego jedan nemerljiv broj koji u svom realitetu povecava to bezbroj u nesto bas bezbroj.Postavlja se pitanje postojanja proslosti , sadasnjosti i buducnosti .Vreme , dimenzije ,prostor sve se izmesalo i sve postoji sada u ovom trenutku.I ako je nat u pravu kada sve to sa ubrzanjem vremena dodje do nule sav taj bezbroj spaja se u jednu tacku.
I beep nemam predstavu sta bi se dogodilo

Nisam mozda bio jasan ali ko treba razumece u cemu je poenta

Na kraju dolazite vi do izrazaja koji ste izgladili onaj vodenicki tocak

ps. Naravno nat javljam se kad jos malo iscitam teme po tvojim sugestijama.Sada mu dodjem kao neki djak.Sta da se radi sve u svoje vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub feb 16, 2008 9:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
luka je napisao/la:
.....I da je samo Luka ni po jada nego jedan nemerljiv broj koji u svom realitetu povecava to bezbroj u nesto bas bezbroj.Postavlja se pitanje postojanja proslosti , sadasnjosti i buducnosti .Vreme , dimenzije ,prostor sve se izmesalo i sve postoji sada u ovom trenutku.I ako je nat u pravu kada sve to sa ubrzanjem vremena dodje do nule sav taj bezbroj spaja se u jednu tacku.
I beep nemam predstavu sta bi se dogodilo.


Prava slika i prilika nepojmljivosti i intrigantnosti "sve je jedno" ideje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 17, 2008 9:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
luka je napisao/la:
Dakle sve je pocelo davno kad sam na nerazjasnjen nacin izbegao smrt.Po svemu sto se dogodilo trebalo je da sam mrtav.Ali nisam.I tu nastaju problemi.
Citajuci na forumu razne knjige , gledajuci razne diskusije videh da se ja sa svojim razmisljanjima ne uklapam ni u sta.

vidish kako nichu sinhroniciteti kad se malo otvorish :D
dok sam juche pisao post i u njemu pomenuo moja NDE iskustva koja sam opisao u temi "chudna desavanja" str 11.
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=35&postdays=0&postorder=asc&start=200
ti si u to vreme napisao post o svom NDE iskustvu :wink:
luka je napisao/la:
Na kraju dolazite vi do izrazaja koji ste izgladili onaj vodenicki tocak


gladjenje tochka/kristalizacija je proces koji traje neprekidno,bar ovde u 3D gde smo neprekidno izlozeni vanjskim uticajima,a prema mojim spoznajama shkola se nastavlja i u 4D,5D,... samo su oblik nastave i nastavna sredstva malo drugachiji
ko god ti kaze da je taj proces zavrshio ,sigurno laze i sebe i tebe
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 17, 2008 10:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
Da ,sa tim kamenom sam se samo pogresno izrazio.Naravno da je to proces koji je neprekidan i koji traje u kontinuitetu.Naravno ako uopste i zapocne.
Malo mesam teme ali evo da vam iznesem jos jedno iskustvo.
Naime imao sam posle onog dogadjaja koji sam pomenuo u ranijem postu
nesto sto je vezano sa podvescu.Naime imao sam rutinsku operaciju koja je zahtevala totalnu anesteziju.Nista opasno.Sve je radjeno u vrhunsoj instituciji ali verovatno pod uticajem ranijeg iskustva imao sam osecaj da se jednostavno necu probuditi.I sve je krenulo normalno ,glavna sestra (kucna prijateljica).Operacija na kojoj niko nikad nije umro.Medjutim kad su zavrsili anesteziju i dok operacija nije ni pocela ja cujem hururga i potpuno svestan situacije oko sebe.Ali nesposoban i oci da otvorim a kamoli da pomerim neki deo tela.Zavrsili su operaciju i umesto da me odnesu u sobu ja na njihovo zaprepascenje ustajem i uz malu pomoc bolnicara odsetam do sobe.10 god.kasnije sam cerku vodio u istu ustanovu i pricao lekarima o tom dogadjaju i na moje zaprepascenje shvatim da oni mada tada nisu ni poceli studije znaju sve o tom slucaju.
Naravno nisu priznali da je moja podsvest pobedila anesteziju ali nisu imali neko realno objasnjenje.Greska anesteziologa je bila iskljucena.
Eto


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 13, 2008 6:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
Ajde probudite se već sam htio otvoriti topic sa temom o osjećaju ubrzanog
prolska iluzije(vremena).Meni vrijeme leti doslovno nemam osjećaj dužine ali mi tjedan proleti takvom brzinom da mi izgleda kao da je bilo jučer.Dođem na posao dva puta se okrenem i kući strašno, spavam 6 sati max legnem u 00am dižem se 6am.Primjetio sam da drugi ljudi u mojoj okolini nemaju takav osjećaj vjerojatno ovisi o vlastitom osjećaju a pošto sam pročitao da
vas ima još sličnih meni sada se osjećam da sam normalan.Već sam pomislio da sam u banani.hehe


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 14, 2008 2:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
fuckthematrix je napisao/la:
Ajde probudite se već sam htio otvoriti topic sa temom o osjećaju ubrzanog
prolska iluzije(vremena).Meni vrijeme leti doslovno nemam osjećaj dužine ali mi tjedan proleti takvom brzinom da mi izgleda kao da je bilo jučer.Dođem na posao dva puta se okrenem i kući strašno, spavam 6 sati max legnem u 00am dižem se 6am.Primjetio sam da drugi ljudi u mojoj okolini nemaju takav osjećaj vjerojatno ovisi o vlastitom osjećaju a pošto sam pročitao da
vas ima još sličnih meni sada se osjećam da sam normalan.Već sam pomislio da sam u banani.hehe

odma lakshe,zar ne :D ,shest sati spavash,pa ti si eeeee :mrgreen: :mrgreen: ma normalno je sve to,kao shto chitash gore po temi,ubrzanje osecaju sve vishe ljudi,ova promena je pochela devedesetih,sad,neko je osetio ranije ,neko kasnije,ali je tu,sveprisutnija
e sad,na shta ukazuje to da je 3D Iluzija No.1 _VREME od konstante pochela da varira,i da vreme onako linearno kako ga u 3D dozivljavamo ima ubrzanje,promene u ritmu,pa chak i rupe u vremenu,preklapanje vremena iz drugih realiteta,itd...
da li ovakve fluktuacije te Iluzije koja sve spaja,ukazuju na skorashnji zavrshetak ciklusa,i pochetak novog #-o
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 14, 2008 2:55 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Meni tjedan isto prođe ko keks,
ali kao što sam već napisao kad pogledam godinu dana unazad, izgleda mi da je to trajalo dooosta duže od godine dana, ko da je prošlo četiri godine. Čudan fenomen.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 07, 2008 12:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Mislim da bi Einsteinova teorija relativnosti vremena skoro pa u potpunosti sve pojasnila :

Uzmimo na promatranje interval od 1 minute i postavimo ga u 2 situacije.:

1. Razgovarajmo sa lijepom, dragom i pametnom osobom 1 minutu - prođe za čas

2. Sjednemo li tu istu minutu golom guzicom na usijanu peć - traje cijelu vječnost !

:mrgreen:


Nego, da se manimo poezija, paralelnih života, razno-raznih rupa u vremenu i prostoru te
ostalih stvari koje ne spadaju ovamo i vratimo na temu o 7,83 Hz.

Stvarno, što se desilo sa tom frekvencijom?
Pošle godine sam surfajući, pročitao da će ona sa svojih dosadašnjih 7,83, doista u 2008-oj
"porasti" na 11,2-11,8 (svaki autor tvrdi drugačije). Sad vidim da je netko naveo podatak kako ona iznosi i preko 12 Hz.
Ima li tko više saznanja o tome tj. koliko ona SADA iznosi?

Ono što sam ja uspio naći kaže:

"...Bereits seit etwa dreißig Jahren ist es der Wissenschaft bekannt, daß bei Gewittern tatsächlich neben der
elementaren Schumann-Frequenz von 7,83 Hertz noch weitere Resonanzschwingungen erzeugt werden. Bis heute konnten mindestens acht solche Frequenzen identifiziert werden.
Die _ abgerundeten _ Schwingungszahlen liegen bei 8, 14, 20, 26, 33, 39, 44 und 50 Hertz.

Nun, die Schumann Frequenz hätte sich auf 11,2 Hz geändert. Sie bewegen sich zwischen 13,8 und 14,1 Hertz bzw. zwischen 19,5 und 20,3 Hertz."

Još od prije trideset godina, znanstveno je poznato da se pored elementarne Schumann-ove frekvencije od
7,83 Hz doista stvaraju dodatne rezonantne frekvencije prilikom nevremena. Do danas su identificirane 8 njih : 8, 14, 20, 26, 33, 33, 39, 44 i 50 Hz.
Inače, Schumannova frekvencija se promijenila na 11,2 Hz. Kreće se između 13,8 i 14,1 Hz odnosno 19,5 i 20,3 Hz.

[/b]

Speziell die höheren Schumann-Frequenzen im Gamma-Bereich können erhebliche Auswirkungen auf unseren
Bewußtseinszustand und unser Befinden haben.

"Beispielsweise liegt die fünfte Schumann-Resonanz derzeit bei knapp 33 Hertz. Laut Tabelle der
Monroe-Frequenzen (s. Fosar/Bludorf: "Zaubergesang") kann dies beim Menschen Gefühle der Vibration und Unruhe auslösen. Viele sensible Menschen können dies in unserer Zeit an sich beobachten.
Eine Erhöhung dieser Frequenz, beispielsweise auf 35 Hertz, würde diesen Effekt abklingen lassen und gleichzeitig zu einer Öffnung der mittleren Chakren des Körpers führen.
Eine Erhöhung der achten Schumann-Resonanz von derzeit 50 Hertz auf 55 Hertz könnte sogar die Kundalini-Kraft im Menschen freisetzen."

Posebno više Schumann-ova frekvencije u gama-oblasti mogu da imaju znatno dejstvo na stanje naše svijesti i zdravlja.
Npr. peta Schumann-ova frekvencija stoji na granici od 33 Hz. Prema Monroovoj tabeli (Fosar/Bludorf: "čarobni pjev"), to
u čovjeku može prouzrokovati osjećaje, vibracije i nemir.
Mnogi osjetljivi ljudi to u današnje vreme mogu da primjete na sebi.
Povišenje te frekvencije na 35 Hz, poništit će taj efekat i voditi nas ka otvaranju srednjih tjelesnih čakri.
Povisuje li se osma Schumann-ova frekvencija od sadašnjih 50 dakle na 55 Hz, tada se može osloboditi
u čovjeku «kundalini-jeva» snaga.


"Die täglichen Schwankungen der Schumann-Frequenzen sind von der Jahreszeit abhängig.
Im Sommer liegen die Werte der untersten Frequenz zwischen 7,95 und etwas über 8 Hz, im Winter zwischen 7,8 und 7,95 Hz. (Quelle: Nagycenk-Observatorium, Sopron, Ungarn)."

Dnevne oscilacije Schumann-ove frekvencije ovisne su o godišnjem dobu.
Ljeti ona iznosi između 7,95 i 8 Hz te nešto malo iznad 8, a zimi je između 7,8 i 7,95 Hz. (izvor Nagycenk observatorij, Sopron, Mađarska)


8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 20, 2008 3:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Evo možda pomogne i ovaj link sa hr-foruma, di se ekipa malo duže bavi baš s tom "problematikom".
Ima zanimljivih informacija.
Osobno smatram da je promjena ove frekvencije pokušaj dezinformiranja, te da je ona još uvijek ista od 7,83 Hz.
Malo previše je tu stvari koje bi se trebale desiti a tehnički su pa gotovo neizvedive, kako bi se ta frekvencija promijenila za
čak neznatnu vrijednost a kamo li za tako drastične vrijednosti kakve se navode u masama tekstova.


http://www.forum.hr/showthread.php?t=298580


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 24, 2008 8:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
E sad ... ono što mene u cijeloj toj priči zanima je - kakav je to oblik vala?
Radi li se tu u sinusnom, trokutastom, pravokutnom ... ili kakvom već obliku?
#-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 24, 2008 10:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
... skalarni val ( polja )?

:?: #-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 02, 2008 7:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 26, 2006 4:24 pm
Postovi: 19
GAL je napisao/la:
Evo možda pomogne i ovaj link sa hr-foruma, di se ekipa malo duže bavi baš s tom "problematikom".
Ima zanimljivih informacija.
Osobno smatram da je promjena ove frekvencije pokušaj dezinformiranja, te da je ona još uvijek ista od 7,83 Hz.
Malo previše je tu stvari koje bi se trebale desiti a tehnički su pa gotovo neizvedive, kako bi se ta frekvencija promijenila za
čak neznatnu vrijednost a kamo li za tako drastične vrijednosti kakve se navode u masama tekstova.


http://www.forum.hr/showthread.php?t=298580


naravno da se ta frekvencija ne povecava... doduše ima kratkih perioda kada se pojave"spike-ovi" ali se ubrzo ponovno stabilizira. kad sam prije nekih godinu dana sudjelovao u ovoj raspravi, stavio sam linkove od 2 sveucilista (mislim da je jedno cesko a drugo japansko, al sad vise nisam siguran) koja su se bavila mjerenjem schumannove rezonance i koja su pokazala da NE RASTE konstantno. no skeptici su, kao i uvijek u nedostatku kvalitetnih argumenata, rekli da su ta mjerenja lazirana... od onda se vise nisam niti trudio nastavljati raspravu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 11:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
Gal i Comrad vas dvojica mi djelujete kao dva proizvoda glupog sistema koji vas uči glupostima što to ta sva sveučilišta znaju mrtvo znanje uče ono što je nebitno pravo znanje je intuitivno i nije bitno dali se frekvencija mijenja i dali to možete izračunati bitno je da to ljudi osjete.
fuck the system, fuck the matrix


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 05, 2008 11:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 03, 2008 2:44 pm
Postovi: 51
Lokacija: Zagreb
Gal i Comrad vas dvojica mi djelujete kao dva proizvoda glupog sistema koji vas uči glupostima što to ta sva sveučilišta znaju mrtvo znanje uče ono što je nebitno pravo znanje je intuitivno i nije bitno dali se frekvencija mijenja i dali to možete izračunati bitno je da to ljudi osjete.
fuck the system, fuck the matrix


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 87 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz