Sada je: sub apr 27, 2024 2:54 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Schuman-ova frekvencija Zemlje
PostPostano: pon apr 30, 2007 8:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
Jack987 je napisao/la:
Čak i kroz Faradejev kavez prolazi val - frekvencije od 8 Hz! U biti... 8 Hz ne mogu ničime zaustaviti - prolazi kroz SVE bez obzira što to bilo. Možda skalarni valovi ( koji su vezani uz 8 Hz ) imaju neke "sposobnosti"... #-o


jack ili bilo ko drugi... ajde vidi mozes li naci malo vise o ovome...
pitam te jer sam svojevremeno u zapper hteo da ubacim ovu frekvencu... ne znam sto nisam, kako dosla ideja tako i otisla...
sad kad malo razmislim..... opasne su te niske frekvence, mogu da izlece...mogu da ubiju...
ajde malo proguglajte o tim frekvencama 7 do 9 Hz, ja sam nesto zauzet...
hvala 8)

http://www.geocities.com/profesorristic/jana.pdf

Električno polje je takođe poseban oblik materije koja ima svoju masu i energiju, a javlja se kod provodnika koji su pod električnim naponom. Električno polje znatno manje slabi sa povećanjem rastojanja. Kada uveče u stanu isključimo sve aparate u električnim vodovima prestaje da teče struja i nestaje magnetno polje. Električni vodovi u zidovima ostaju pod naponom, a oko njih i električno polje.

Sve individualne životne funkcije zaključane su u DNA molekulu nukleusa ćelije tkiva. Život ćelije ne može biti održan ako se informacija izgubi ili ne može biti kopirana ili poslata. Kopiranje DNA u telu nije stvar slučajnosti, potreban je okidač spolja. Obično, okidač naredba je hemikalija u telu ili elektromagnetno polje. U procesu kopiranja ćelija DNA molekul se jednom obrne svake milisekunde i tada se elktrično pražnjenje odvija između zahvaćenih delova molekula. Sva živa bića emituju elektromagnetno polje i talase u frekvenciji od 0 Hz do 25 Hz. Organizmi ne emituju štetne niske talase (npr. X talase) jer razaraju ćelije. Naša planeta, tj. priroda ima svoju Schumann-ovu frekvenciju od 7,8 Hz i svaka ćelija u svakom živom organizmu koristi je kao referentni sistem, Ljudsko biće emituje od 7 do 9 Hz. Kada smo zdravi i mentalno stabilni emitujemo 7,9 Hz.
Elektromagnetni talasi, koje proizvode električni uređaji su mnogo puta jači. Zbog toga, oni utiču na ometanje bioloških sistema. Svetska zdravstvena organizacija (World Health Organization) objavila je podatke da su veoma niske frekvencije opasne po životnu sredinu i ravne trovanju živom.
Dovođenjem električne energije u naše stambene i radne prostore, doveli smo i elektromagnetne talase radio i TV stanica, satelitskih veza, mobilnih telefona itd. Ovi uređaji rade u frekventnom opsegu od 150 kHz pa do ekstremno visokih frekvencija, tj. od dugih talasa do mikrotalasa. Ti uređaji unose u električnu mrežu mikrotalasne frekvencije, koja ih prenese na velike daljine i koje bivaju isijavane u naše stambene i radne prostore.

hmmm... ako se spolja (zapper, vitafon, molitva, kristali, piramide... bilo kako) dodaje tih 7.9Hz da li se organizam moze naterati da ponovo zavibrira na "zdravim" frekvencijama i kroz neko vreme "ozdravi" tj. zavibrira na ispravnim frekvencijama.
mozda je jacina ovih 7.9Hz osnova za postizanje korektne frekvence svih drugih organa tj. za stanje "zdravlja" odnosno "bolesti"???

hmmmmmmm.........


http://www.well.org.yu/Elektromagnetno%20zagadjenje.htm

Mnogi naučnici i dalje tvrde da mikrotalasi nisu opasni, ali sve više je onih koji tvrde i osećaju suprotno! Naša planeta, tj. priroda ima svoju Schumann-ovu frekfenciju od 7.8 Hz i svaka ćelija u svakom živom organizmu koristi je kao referentni sistem.
Ljudsko biće emituje od 7 do 9 Hz. Kada smo zdravi i mentalno stabilni emitujemo 7.9 Hz. Zamislite čoveka u sredini gde je referentni, tj. sistem za poređenje zagađen.
To znači trovanje i upravo se tome izlažemo.
Pored prirodnih elektromagnetnih talasa, talasi koje je proizveo čovek su milijardu puta jači, jedne pravilne frekfencije, polarizovani i modulovani. Sve ovo navodi da utiču na ometanje bioloških sistema.

POSEBNO SE ČUVAJTE VISOKONAPONSKIH VODOVA, PREDAJNIKA MOBILNE TELEFONIJE, RADARA, SATELITSKE ANTENE, MOBILNOG TELEFONA, TV-a, FRIŽIDER-a, MUZICKOG STUBA ILI RADIOSATA. NE SPAVAJTE TIK PORED NJIH!

Za merenje sledećih vrednosti potrebni su specijalni instrumenti, koji su dostupni samo laboratorijama, ne i električarima....

NIVOI RIZIKA ELEKTROMAGNETNOG POLJA I BIOLOŠKI UTICAJ NA LJUDE
_________(VOLT/METAR) (NANOTESLA (nT)
Normalno___0 - 5.9________0 - 64
Prag_______6.0__________65
Opasno_____6.1 - 8.9_____66 - 99
Veoma opasno__9.0 - 13.9___100 - 249
EKSTREMNO OPASNO 14+____250+

MERENJEM JE DOBIJENO DA JE ELEKTRIČNO POLJE U STANU
SAMO NA SREDINI PROSEČNE SOBE OD 3.3 DO 5.5 (VOLT/METAR).

ELEKTRIČNO POLJE NA 30 cm OD UREĐAJA U (VOLT/METAR)

pećnica 40,
kolor TV 30,
toster 40,
automat za kafu 16,
fen za kosu 40,
muzički stub 90,
frižider 30,
sve konstrukcije u stanu od gvožda 60,
ćebe sa električnim grejačima 250

VEĆINA TEHNOMANIJAKA KOJE ZNAM JE U ZADNJOJ GRUPI, I SVI TVRDE DA IM NIJE LOŠE OD OVOGA NEGO OD NEČEG DRUGOG, A I VEĆ SU SE NAVIKLI...

IZREKA KAŽE: Taman je navikao magarca da ne jede, a on je uginuo...

Šta da učinim?

Napravi zdrav prostor u stanu.
Boravi što više u prirodi.

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 30, 2007 9:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
http://www.astro.hr/ucionica/radioastronomy/100khz/

Tipičan izgled elektro-magnetskog spektra od 0 do 100 kHz
Na slikama ispod možemo vidjeti kako izgleda spektar na ovim frekvencijama. Počinjemo sa slikom od 0 do 100 Hz koju smo morali posebno nacrtati jer njen sadržaj ne bi bilo moguće predočiti na slici 0 do 100 kHz.

http://www.astro.hr/ucionica/radioastro ... khz/10.jpg

Na samom dnu 0 Hz imamo DC, odnosno istosmjernu struju (direct current). To nas previše ne zanima. Sljedeće što dolazi jest na 7.8 Hz, a to je Schumannova rezonanca. Prirodna pojava čija osnovna frekvencija je otprilike jednaka osnovnoj frekvenciji šuplje sfere čiji unutarnji rub je površina Zemlje, a vanjski rub je ionosfera. Osnovna frekvencija je ravna vremenu potrebnom da elektromagnetsko zračenje obiđe tu sferu. Ako uzmemo brzinu EM vala da iznosi 300 000 km/s, a opseg Zemlje iznosi 40 000 km, prema računici 300000km/sec dijelimo sa 40000 km i dobivamo 7.5 1/sec, odnosno frekvenciju od 7.5 Hz (pošto je jedan Hz = 1/sec). Valja znati da frekvencija Schumannove rezonance nije konstantna već varira ovisno o Sunčevoj aktivnosti i 11 godišnjem Sunčevom ciklusu. Tako da izmjerena i proračunata vrijednost ne moraju biti jednake, kao i u ovom slučaju. Schumannove rezonance također su prisutne, ali sve slabijeg intenziteta na 14 Hz, 20 Hz, 26 Hz i sl. sve do 40 Hz. Kvalitetniji ELF prijemnik svakako bi trebao detektirati prve tri rezonancije.
Sljedeće što vidimo na slici jest 50 Hz. Definitivno najzloglasnija i nažalost najjača stvar ovdje koja nam zbog svoje jakosti onemogućuje slušanje ostalih stvari, a zajedno sa svojim harmonicima proteže se do 1 kHz. Radi se o distribuciji električne struje, koja kako znamo ima frekvenciju 50 Hz i gdje god ima civilizacije i električnih vodova (podzemnih ili nadzemnih) tu ćemo hvatati i ovaj signal. Iz tog razloga u gradu gdje je 50 Hz signal jak, slušanje svih pojava i signala od 0 do 10 kHz jest nemoguće! Sve što se nalazi na ovoj slici opisano, ukoliko živite u gradu, zaboravite da ćete uhvatiti sa svojim prijemnikom.
Na 76 Hz u području SLF-a (super low frequency) nalazi se signal Američke Mornarice namijenjen podmornicama. Zbog izrazito niske frekvencije (uskog signalnog pojasa, tj. kanala) nemoguće je slati čitave poruke, već se šalju jednostavni signali koji najčešće znače 'izroni', 'pričekaj' i sl. Tek kada podmornica izroni, primiti će poruku putem satelita. Razlog zbog kojeg se ovi signali šalju na ovako niskoj frekvenciji jest u tome što signali SLF-a zbog svoje izrazito velike valne dužine mogu prodirati čak i u more (!). Podsjetimo se, što je frekvencija niža to je valna duljina veća.
Na 82 Hz imamo signal Ruske Mornarice, namijenjen svojim podmornicama. Isti princip rada i razlozi kao i kod Američke Mornarice.
Na 85 Hz nalazi se signal koji generira monitor vašeg od PC-a (vertiklana frekvencija osvježivanja ekrana). Večina ljudi ima podešen refresh rate upravo na 85 Hz. Čast vlasnicima trinitron-a koji uživaju na 100 i više Hz. :-)
Na 100 Hz nalazi se prvi harmonik zloglasne distribucije električne energije. Snagom skoro jednak signalu na 50 Hz. Pojava harmonika posljedica je distordiranog sinusnog signala. Kada bismo naime u električnoj mreži imali savršeni sinusni signal, tada bi postojao samo jedan signal, onaj na 50 Hz i to bi bilo odlično. No nažalost, distordirani signal će davati i harmonike koji predstavljaju umnožak osnovne frekvencije sa 2,3,4 itd. koji će dati rezultate 100,150,200 Hz itd. Ovi harmonici nažalost prisutni su do 1 kHz i izrazite su jakosti, a iznad toga polako gube snagu i lagano nestaju do 10 kHz. Izvan naseljenih mjesta, razina ovih smetnji pada, tako da hvatanje prirodnih signala poput Whistlera postaje moguće.
Sada prelazimo na sljedeći sliku (ispod). Na dnu slike označeno je područje audio frekvencija. Zato što su to audio frekvencije to ne znači da ih možemo čuti ušima, jer to što prikazujemo na slici su elektromagnetski valovi, a ne akustični koji predstavljaju vibracije molekula zraka.

http://www.astro.hr/ucionica/radioastro ... hz/100.jpg

Na dnu između 300 Hz i 7.5 kHz imamo najpoznatije područje prirodnih signala vezanih uz Zemljinu plazmu, a to su Whistleri. U nekim slučajevima Whistleri mogu ići i do 15 kHz, no većina ih je ipak u ovom opsegu.
Sljedeći sivi kvadrat koji vidimo između 11 kHz i 14 khz predstavlja Alpha signale, Ruski sustav hiperbolične radio navigacije. Jako korisno za kalibraciju i isprobavanje VLF prijemnika.
Na 15 kHz nalazi se signal koji potjeće od TV uređaja, a predstavlja frekvenciju horizontalnog otklona (line scan). U naseljenim mjestima ovaj signal je konstantno prisutan (jer uvjek netko gleda TV). Njegova točna frekvencija iznosi 15625 kHz za PAL standard kakav mi imamo.
Crvenom bojom označene su razne vojne komunikacije (RTTY) modulirane i kriptirane tako da ih se ne može presretati ,tj. čitati njihov sadržaj.
Na 60 kHz imamo sustav servisa točnog vremena (Rugby - UK). Sličan sustav možemo čuti na 77.5 khz koji se emitira iz Njemačke. Dovodom signala na računalo, te njegovim dekodiranjem, moguće je doznati točno vrijeme.
Na samom vrhu pri 100 kHz imamo radionavigacijski sustav lokacije Loran-C. Zbog širine svojeg kanala, zauzima poprilično široko područje skroz do 90 kHz.
Kada smo već ovdje spomenimo, mada ne spada u domenu ovog članka, da iznad 100 kHz ima još nekih zanimljivih signala, a zatim na 150 kHz dolazi LW (longwave radio) koji se proteže do 280 kHz, a sastoji se od emitiranja radijskog programa amplitudnom modulacijom (AM). Iznad njega od 285 - 530 kHz dolaze NDB-ovi (non directional beacon). Pilotima i svima ostalima koji lete na pravim avionima (ili onima u npr. Flight Simulatoru) ne treba puno objašnjavati što je to i kakva bi orijentacija zrakoplova bila bez njega. Nakon NDB-ova na 530 kHz počinje MW (medium wave radio) koji se proteže do 1620 kHz. Na njemu čak emitira i jedna hrvatska postaja, Hrvatski Radio na 1125 kHz sa odašiljača Deanovec (100 kW). Napomenimo da se između 285 i 325 kHz nalazi DGPS (Diferential Global Positioning System), nešto slično GPS-u koji se je pomalo nespretno ugurao u područje NDB-ova. DGPS daje zanimljiv zvonoliki zvuk, i ima karakterističan spektralni oblik.

http://www.astro.hr/ucionica/radioastro ... 299kHz.htm
http://www.astro.hr/ucionica/radioastro ... 299kHz.gif

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 30, 2007 9:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
In Search of the Schumann Resonances
By Claudio Re, I1RFQ

http://www.vlf.it/re_2/schumannsearch.html

radioamateri verovatno mogu da mnogo pomognu, verovatno radi svojih potreba imaju saznanja o raznim frekvencija, nacinima merenja, raznim prakticnim desavanjima vezano za razne tipove aparata i talasa koji njima ometaju komunikaciju...

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Vrijeme se skratilo-Schumann-ova rezonancija???
PostPostano: pet aug 31, 2007 11:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 17, 2006 8:26 am
Postovi: 35
Lokacija: Zagreb
Evo slucajno naidoh na par recenica pa me zainteresiralo, jel zna tko sta o ovome???

"Vrijeme se u stvari ubrzava ( ili raspada ). Tisućama godina Schumann-ova rezonancija ili puls ( kucanje srca ) planete Zemlje je bila 7,83 ciklusa po sekundi, vojska je to uzimala kao vrlo pouzdanu referencu. Međutim, od 1980.g. ta rezonancija polako raste. Sada je preko 12 ciklusa po sekundi ! To znači da je to ekvivalentno s vremenom od manje od 16 sati po danu umjesto "starih" 24 sata."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vrijeme se skratilo-Schumann-ova rezonancija???
PostPostano: pet aug 31, 2007 5:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Lestat je napisao/la:
Evo slucajno naidoh na par recenica pa me zainteresiralo, jel zna tko sta o ovome???

"Vrijeme se u stvari ubrzava ( ili raspada ). Tisućama godina Schumann-ova rezonancija ili puls ( kucanje srca ) planete Zemlje je bila 7,83 ciklusa po sekundi, vojska je to uzimala kao vrlo pouzdanu referencu. Međutim, od 1980.g. ta rezonancija polako raste. Sada je preko 12 ciklusa po sekundi ! To znači da je to ekvivalentno s vremenom od manje od 16 sati po danu umjesto "starih" 24 sata."


:thumbup:
da,raspada je rech koju sam trazio i koja sasvim odgovara,i topi nije loshe za opisati stanje sa vremenom,bash se topi ko sladoled,
mozda je zato zadnjih godina sve lakshe i lakshe pomerati paznju i napred i nazad kroz vreme,ako su nekad barijere bile(slikovito govoreci) od betonskih blokova,sada su velovi koji leprshaju na vetru visokih frekvencija :)

U vezi Shumanove rezonance,osim ovih informacija koje si naveo,a koje sam i ja prochitao na netu,ne bih znao....,
ali moram priznati da mi je drago da se podatci merenja poklapaju sa mojim unutrashnjim osecajem za vreme :D
od 2005 naovamo i meni je dan oko 16h
2001/2003 mi je bio oko 18h
U drugoj polovini 2008 ochekujem josh zeshci spin,ko zna mozda dodje i do 12h :mrgreen:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 31, 2007 7:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
U drugoj polovini 2008 ochekujem josh zeshci spin,ko zna mozda dodje i do 12h


A kasnije će doći i do 0h!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nastupa realitet gdje linearno vrijeme neće više imati puno smisla... :mrgreen:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 31, 2007 8:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Jack987 je napisao/la:
Citat:
U drugoj polovini 2008 ochekujem josh zeshci spin,ko zna mozda dodje i do 12h


A kasnije će doći i do 0h!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nastupa realitet gdje linearno vrijeme neće više imati puno smisla... :mrgreen:

:mrgreen: :wink:

:mrgreen:
i kad dodje Oh,bice ooooooohhhh :D
da,prijatelju,nastupa,
ako je njuh dobro razvijen
vec se da i onjushiti
onaj
miris posle kishe
svezina novog pochetka
:D

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 31, 2007 10:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
od 2005 naovamo i meni je dan oko 16h


Slazem se, ne mos se naspavati nikako :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 01, 2007 9:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 08, 2007 1:18 am
Postovi: 303
Lokacija: Unimatrix One
Citat:
Slazem se, ne mos se naspavati nikako :mrgreen:


Ma, 16 h je dovoljno za spavanje, samo ...ne stigneš ništa drugo. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 02, 2007 9:55 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ma, 16 h je dovoljno za spavanje, samo ...ne stigneš ništa drugo.


Da, hehe...

Al prilagodimo i naše unutrašnje satove s ovim velikim, Zemljinim... pa ćemo sve stizati... mislim da je fora u tom sinhronicitetu... prilagođavanje s novonastalim uvjetima ( sjećate se neandertalaca, u novonastalim uvjetima odumire, a homosapiens ide dalje jer je bio bolje prilagođen... ).

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned feb 10, 2008 12:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
To o skracivanju vremena ,nemam pojma o cemu pricate.
Sto se tice strujnih vodova polozenih u zidu ili van zida , kroz njih ne protice struja sem kada je neki prijemnik ukljucen.Tek sa ukljucenjem prijemnika stvara se protok ,struja protice kroz provodnik i stvara odredjeno magnetno polje koje zavisi od snage potrosaca i to sve meri el.brojilo.Kad iskljucite sve potrosace u kuci i brojilo stane sto znaci da nema protoka i nema zracenja.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vrijeme se skratilo-Schumann-ova rezonancija???
PostPostano: pon feb 11, 2008 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Citat:
ali moram priznati da mi je drago da se podatci merenja poklapaju sa mojim unutrashnjim osecajem za vreme :D
od 2005 naovamo i meni je dan oko 16h
2001/2003 mi je bio oko 18h
U drugoj polovini 2008 ochekujem josh zeshci spin,ko zna mozda dodje i do 12h :mrgreen


Evo jednog pitanja, apropo ovog nazovi subjektivnog osecaja vremena.
Potpuno isti osecaj, brzog protoka vremena sam imao 2006 i 2007. ali evo negde od sredine januara 2008. u potpunosti mi se vratio osecaj duzine trajanja dana od 24 časa. Dakle, dani su mi prolazili rafalno, a sada opet traju li traju. Ne mogu se oteti utisku da se dogodila neka bitna promena ili regresija početkom 2008...

Zanima me što više vaših utisaka o subjektivnom doživljaju brzine protoka vremena... Osećate li isto što i ja? :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 11, 2008 6:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
Mislim da su ti osecaji sasvim subjektvne prirode.Ako si sa partnerom ili partnerkom gde ne postoji obostrana ljubav ,nekome zaista proleti 24 h dok se ovom drugom moze ciniti da sve traje 48h.
Ako si negde na + 50 svaki minut ti je dug kao vecnost itd da ne duzim.
Prema tome poimanje vremena je sasvim jednostavno i svako komplikovanje je besmisleno.Bar po mom misljenju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 11, 2008 9:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
luka je napisao/la:
Mislim da su ti osecaji sasvim subjektvne prirode.Ako si sa partnerom ili partnerkom gde ne postoji obostrana ljubav ,nekome zaista proleti 24 h dok se ovom drugom moze ciniti da sve traje 48h.
Ako si negde na + 50 svaki minut ti je dug kao vecnost itd da ne duzim.
Prema tome poimanje vremena je sasvim jednostavno i svako komplikovanje je besmisleno.Bar po mom misljenju.

da,da :)
svako komplikovanje je besmisleno,ali se moglo izbeci da si malo pazljivije chitao moj post,ili bar ovaj deo koji je Ferdinand citirao
ajd' da je post bio dugachak pa eto desi se da neshto promakne,ali u postu od chetiri rechenice da ti promaknu dve ,to ti je 50%,
ali,znash kako se kaze;
svaki vodenichni tochak se okrece isto(u krug),ali svaki ima svoju specifichnu putanju nastalu pod uticajam spoljashnjih faktora,jachina,brzina,kolichina vode,osovina,ovo, ono,...i vremenom(socijalizacijom)naprave se zljebovi pa se posle izvesnog vremena chak i da se promene spoljashnji faktori pa i sve ostalo,kako arja voli da kaze "morfo polje" kamen nastavi da se okrece isto jer su zljebovi preduboki
treba izgladiti/iskristalizirati kamen da bi se doshlo do spoznaje
(ako te ovo detaljnije zanima kako postici,najtoplije preporuchujem teme o Gnostici i chichi na ovom forumu,kao i tekstove sa glavne strane u vezi istog,kao i sve shto je chicha napisao,kao i ono shto su drugi napisali o njemu)

evo sad cu polako :)
babe su babe,a zabe su zabe,babe nisu zabe,niti su zabe babe
jabuke su jabuke,krushke su krushke,jabuke nisu krushke,niti su krushke jabuke
ali su i jabuke i krushke voce :mrgreen:

subjektivni osecaj vremena o kome govoris u svom postu i subjektivni osecaj vremena o kome ja govorim se razlikuju ko babe i zabe,
iako su oba subjektivni,kao shto su i jabuke i krushke voce i tu sva slichnost zavrshava,
razliku si mogao da primetish u dve rechenice
ti govorish o osecaju kako vreme prolazi zavisno od okolnosti u kojima se chovek nalazi,t.j. kako se "oseca" u toku tog vremena,tih okolnosti

ja govorim o osecaju,i to sam naglasio unutrashnji,upravo da bih taj osecaj odvojio od spoljashnjih okolnosti,
dakle,bez razlike dali gledam film koji je dosadan pa mi se chini da traje 3h ili je zanimljiv pa mi se chini da traje 45min.
bez razlike dali sam u prijatnom drushtvu pa mi vreme brzo prolazi ili obavljam dosadan posao pa se vreme vuche,bez razlike na sve
unutrashnji osecaj proticanja vremena je ubrzan,
takodje sam lepo naglasio da taj osecaj kod mene traje vec 7-8 godina sa progresijom ka sve vecem ubrzanju(btw sa ovim ubrzanjem mi se smanjuje potreba za spavanjem,tako da mi se spavanje skratilo za duplo od nekih 8-9h kada je sve to pochelo na nekih 4h koliko sada spavam,sa jednim dospavljivanjem nedeljno)
pa mi je stvarno "chudno" kako si mogao da pomeshash babe i zabe,jabuke i krushke itd, :mrgreen:
ah ti zljebovi #-o
shto se tiche Vremena,Vreme je najveca Iluzija,
malter koji drzi sve ostale iluzije vezane za ovaj 3D,
kad se to skonta,sve ide brze i lakshe,ali o tome vec postoji druga tema ovde na forumu...
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 12, 2008 10:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Dragi moji...
Pitanje koje sam postavio je veoma prosto i zahteva konkretan odgovor - da ili ne...
Dakle, nevezano za spoljašnje okolnosti, ljubav , posao, toplo, hladno ... bla,bla,bla... Okolnosti su nepromenjene i skoro su constanta....
Dani su mi prolazili u osećaju trajanja od 15,16 časova. Sredinom januara to se naglo promenilo i sada sve doživljavam u subjektivnom doživljaju 24 časa, kao i pre više godina... Zanima me kakvi su vaši osećaji danas, juče, prekjuče .... samo toliko.... Ako je osećaj masovnije prirode , znači da je osećaj uzrokovan spoljašnjim faktorima, teoretski - promenom frekvencije Š-talasa, tako da bi u ovom slučaju bar sebo dokazali da određeni externi faktori utiču na osećaj vremenskog trajanja... U protivnom, radi se samo o mojoj ličnoj osetilnoj promeni i nema globalni ili regionalni značaj....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 12, 2008 11:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
Zasto prosto kada moze komplikovano.Nema drazi.
Salim se naravno.Odgovor na postavljeno pitanje je da niti ja niti bilo ko iz moje okoline nije doziveo takav osecaj.Nat je to osetio ali verovatno si ti slucajevi usamljeni i nemaju globalni karakter.
Bar sto se mojih saznanja tice.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 12, 2008 11:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Hvala lLuka.

Ocekujem ostale forumase ... Molim jos odgovora...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 12, 2008 1:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Ja se slazem sa Natom, a jesam i ja nesto osetio kao Ferdinand, i ne samo tad, i ja to povezujem sa jos dosta stvari. Naravno, ne zalecem se pa se tako trudim i da ne trazim neka fantasticnija objasnjenja za to. Prvo razmislim sta sam ja radio u tim periodima, kako sam se jos osecao, sta me brinulo, o cemu sam razmisljao. Ali i moj subjektivan dozivljaj je da ima tu necega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 14, 2008 1:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
luka je napisao/la:
Zasto prosto kada moze komplikovano.Nema drazi.
Salim se naravno.Odgovor na postavljeno pitanje je da niti ja niti bilo ko iz moje okoline nije doziveo takav osecaj.Nat je to osetio ali verovatno si ti slucajevi usamljeni i nemaju globalni karakter.
Bar sto se mojih saznanja tice.
pozz

ma voli chovek krushke pa to ti je :mrgreen:
na pitanje Ferdinanda o promeni iz ubrzavanja u usporavanje negde sredinom januara na koje si ti odgovorio,
ja se nisam uopshte izjasnio,tako da nije mi jasno kako si mogao opet da pomeshash stvari,mogao bi da malo pazljivije chitash :)
ja sam pisao o osecaju ubrzanja,a ne o usporavanju sredinom januara,a taj osecaj niti je usamljen niti je lokalan,poznajem podosta ljudi koji ga takodje imaju a i ovde na forumu ih ima koji su se takodje izjasnili da osecaju ubrzanje vremena
poshto vidim da si ljubitelj merilachkih veshtina predlazem ti da napravish malu anketu u tvojoj okolini:
propitaj osobe zenskog pola dali im se menstrualni ciklus ubrzao u zadnjih 7 god.,rezultati ce te prilichno iznenaditi,ja sam to uradio josh pre par godina,vecina zenskih osoba koje sam pitao(zbog relijabilnosti rezultata odbacio sam one koje iz raznih razloga nemaju stabilnu i redovnu menstruaciju) i rezultat je bio da je kod vecine ciklus smanjen sa 28 na 26dana,one koje su predhodno imale ciklus na 26 sada su na 24,a one sa 30 su sada na 27-28,pa ti vidi :mrgreen:

a sad da odgovorim Ferdinandu o usporavanju,chisto da i ti sluchajevi ne budu usamljeni i lokalni, :)
a i da ti dam mogucnost da repostash ponovo tvoj post posle mog i tako bar retroaktivno dobije malo na istinitosti 8)

FerdinandTheBull je napisao/la:
Dani su mi prolazili u osećaju trajanja od 15,16 časova. Sredinom januara to se naglo promenilo i sada sve doživljavam u subjektivnom doživljaju 24 časa, kao i pre više godina... Zanima me kakvi su vaši osećaji danas, juče, prekjuče .... samo toliko.... Ako je osećaj masovnije prirode , znači da je osećaj uzrokovan spoljašnjim faktorima, teoretski - promenom frekvencije Š-talasa, tako da bi u ovom slučaju bar sebo dokazali da određeni externi faktori utiču na osećaj vremenskog trajanja... U protivnom, radi se samo o mojoj ličnoj osetilnoj promeni i nema globalni ili regionalni značaj....


par zanimljivih momenata u vezi sredine januara
da se odmah izjasnim,kod mene nije doshlo do promene osecaja iz ubrzanja u usporavanje,i josh uvek je tako,dokle ce da ide,ko zna :)
ali se neshto dogodilo,mada se meni chini da je tu pomeshano vishe faktora subjektivne prirode tako da ne mogu da govorim o klasichnom osecaju usporavanja
evo da probam da razlozim okolnosti koje bi mogle biti od uticaja:
jedan duzi period pre sredine januara je ovde kod mene vreme bilo veoma maglovito i mrachno,deshavalo se da se danima uopshte nije videlo sunce
i onda je sredinom januara doshlo do promene,sunce je zablistalo,i u tih nekoliko sati je peklo tako jako kao da je blize nego obichno,vrlo neobicna situacija,vreme hladno a sunce peche ko da je Maj
moguce je da je to uticalo da se kod mene javi osecaj da dan traje duze nego shto traje,shto bi se moglo protumachiti kao usporavanje,ali se meni chini da nije,jer mi je onaj unutrashnji sat josh uvek ubrzan,samo mi je tih nekoliko sati dok je sunce sijalo izgledalo duze nego shto jeste,vrlo neobichno i teshko za opisati,ali opet ne bih to nazvao usporavanjem
da stvar bude zanimljivija,
tih dana mi je josh dvoje ljudi,poznanika,totalno korporativni tipovi,koje totalno niti zanima duhovnost,niti pojma imaju o svemu ovome shto ovde na forumu prichamo,nisu chak ni "Malog princa" prochitali,
u odvojenim situacijama reklo isto,da imaju osecaj da vreme teche sporije i da je dan toliko dug da je to chudno :shock:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 14, 2008 4:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 16, 2007 2:05 pm
Postovi: 82
Lokacija: Beograd
Ma voli covek jabuke pa to ti je #-o
Kako god se kod nekog javljao subjektivni osecaj ubrzanja ili usporavanja vremene nesumnjivo je da dan i dalje traje 24h.To pokazuju razni casovnici pa i taj na tvojoj ruci.Realno , da je vas subjektivni osecaj ubrzanja ili usporenja zaista realan to bi se odrazilo na ceo svemir pa i na samu brzinu svetlosti.I to onda ne bi bio subjektivni osecaj nego katastrofa.Srecom pa se to kod FerdinandTheBull-a vratilo na normalu.
Sto se ciklusa kod zena tice i to ne mora da bude merilo jer su mnoge stvari poremecene u savremenom svetu pa i sami mesecnici ne moraju biti sasvim pravilni.Tih par sati sunca koje si doziveo kao usporenje te je vratilo na normalnih 24 h mada tvoj unutasnji osecaj to nije tako doziveo.
Slazes se da je 100m nepromenljiva duzina koji neki sportista istrci za 10 s.U tvom ubrzanom danu koji traje recimo 12h on bi trebao da tu istu duzinu pretrci za 5 s.Tvoj osecaj za vreme mozda to i potvrdjuje ali stoperica ipak pokazuje 10s.
Eto ja opet o kruskama pa ti vidi sta ces dalje :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 76 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz