Sada je: čet mar 28, 2024 10:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Joe ćelija
PostPostano: sub aug 06, 2005 1:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 31, 2005 8:34 pm
Postovi: 14
Alo,

Spremam se započeti igradnju "Mark II" joe cell-a. Jel ima netko ovdje da je to radio i da mu je uspjela. Moj glavni problem u toj priči je da ako to stvarno počne proizvoditi orgon ili što već proizvodi, što mi vjerojatno neće raditi na mom autu jer ima f*cking injektor a ne karburator.

btw... jeste primjetili kako je auto-industrija BAŠ od 1991 naglo zaokrenula na injektore umjesto na karburatore... pitam se ima li to neke "slučajne" veze baš sa tom ćelijom... još jedna urota???

Idem pilit inox, vidimo se :-))


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 06, 2005 3:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub aug 06, 2005 3:18 pm
Postovi: 2
Lokacija: Melbourne
Karburator regulira dovod goriva u motor iliti cilindre u odredjenoj kolicini,sto znaci kad odredjena kolicin goriva dodje u karburator da plovak koji to regulira zatvori dovod.U slucaju 'fuel injection ' je slicno samo sto se kontrolira pomocu elektronike.Znaci kad bi odvojio dovod goriva od filtera goriva i spojio sa Joe cell da bi efekat bio isti tj da bi motor uzimao samo onoliko kolko mu je potrebno da vrsi radnju.Neznam nisan proba samo prepostavljan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 11:24 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
ras,


Evo dali smo ovoj temi vještačko disanje, pa je malo živnula


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 11:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
hvala bobo, hvala jack

u medjuvremenu sam pitao sta sam imao :)
znaci sustina mog pitanja je bila da li je problem ako su cilindri razlicitog promera.
znaci, neke mogu da nabavim od 2mm debljine a neke od 1.5mm pa me je interesovalo sta drugi misle.
takodje ne mogu da nabavim bas odgovarajuce precnike u meru.
umesto recimo 50mm ima 51
umesto 75 ima 76, umesto 100 - 101, 125-129

i dobio sam odgovor kakav sam trazio: probaj - videces ;) u neku ruku odlican odgovor ;)

prvo par komada hhg, onda mozda cloud blaster, mozda pre neka licna kreacija mini blastera pa cemo da vidimo posle...

eto, toliko od mene


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 20, 2005 11:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ras - samo naprijed!!! Svaka čast.

:wink: =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 21, 2005 10:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
znaci... idemo dalje sa pitanjima i razmisljanjima

najkriticniji mehanicki deo je verovatno ostvarivanje krute veze centralnog cilindra sa dnom "posude", cilindra, kako god.
ova veza osim elektricne mora da bude takva da naravno ne dozvoli curenje vode spolja.

e sad
da li voda mora da prelazi nivo unutrasnjih cilindara?
ako mora i treba ok, onda je sve u redu.

ali ako cilindri nisu i ne treba da budu skroz u vodi onda to po meni znaci sledece:
spoj dna unutrasnjeg cilindra sa dnom spoljnjeg cilindra (preko neke celicne sipke ili kako god) mora dozvoliti ulaz vode sa dna
to znaci da:
1. spoj treba napraviti tako da dozvoljava prolaz vode ili
2. izbusiti unutrasnji cilindar pri dnu na 2-3 mesta da u njega moze da uopste udje voda ili
3. pada mi upravo napamet da u tom unutrasnjem cilindru mozda uopste i netreba voda vec on samo sluzi da obezbedi neophodnu razliku potencijala. sve sto se dogadja vodi dogadja se u prostoru koji se nalazi izmedju SPOLJNJEG dela unutrasnjeg cilindra i UNUTRASNJEG dela spoljnjeg cilindra. verovatno ;)
u tom slucaju je sva moja diskusija sa samim sobom bespotrebna ;)

ima li neko komentar?
shvata li neko o cemu pricam?
i gde su ti sto su jos letos rekli da ce ovo da naprave?

uhhhhhhh ogmi, ogmi... covek na kraju SVE MORA SAM tako mi nekako ispada. znam kako je meni... kako li je tek vama koji ovo citate ;)

ps.s zasto li su me prozvali analiza???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 21, 2005 1:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ras,

Mislim da se svi cilindri pune vodom, mada možda mogu biti različite širine ako nije veliko odstupanje. Uostalom, pokušaj napraviti ćeliju od onoga što imaš na raspolaganju.

Ovdje dole na slici vidi se kako aktivna ćelija treba da izgleda u različitim stadijumima:

slika

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 22, 2005 6:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evi jedne ideje izolacije sa silikonom:

slika

slika

Najteže je napraviti kapu i dno:

slika

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 23, 2005 6:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
ko bi voleo da vidi kako ovo radi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 11, 2006 4:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo, jedna dobra duša poslala mi je prevedeni tekst: ( hvala!!! )

Džo Energetska Ćelija

Australijanac, poznat samo pod imenom Džo X, dizajnirao je neverovatnu vodenu Energetsku Ćeliju koja samo koristi vodu kao gorivo, ali zato razvija više snage od benzina. Originalno je stvorena da radi na automobilima, ali može raditi u bilo kom motoru koji je pravljen da radi na benzin, poput motocikla, vanbrodskih lučkih motora, kosilice za travu, prenosive elektronske generatore itd. Energetska Ćelija sama obezbeđuje svu potrebnu snagu motoru. Pošto se energetska ćelija instalira i počne da funkcioniše pravilno, dovodi za benzinsko gorivo se mogu otkačiti.

Motor koji radi pod Džoovim Energetskim Ćelijama ne izbacuje izduvne gasove i ne povećava temperaturu. Bez ovih karakteristika eliminiše se potreba za regulatorom izduvnih gasova i temperature. Pošto motor ostaje hladan, ne postoji potreba za sistemom za hlađenje, dok voda u odeljku za vodu koji okružuju cilindri može odigrati ulogu stožera, dozvoljavajući ovom fenomenu da se iskaže.

Iznenađujuće, Energetska Ćelija ne može potrošiti svu vodu dok radi. Voda ima ulogu katalizatora u prenošenju specijalnog vida energije iz okružujuće atmosfere u motor, dok se sam voda u motoru ne koristi toliko u procesu.

Na osnovu svih osobina koje su navedene motor koji radi sa ovom ćelijom funkcioniše na principu implozije, fenomen koji je istražen u delima i patentima izumitelja Viktora Šaubergera, Džona Kilija i drugih.

Nekoliko sledećih osobina su posmatrane sa fenomenom implozije:

1. Energija se manifestuje snagom usisavanja, a ne eksplozijom.
2. U prisustvu implozije, temperatura opada pre nego da raste, što se naziva tačkom anomalije. Za vodu tačka anomalije je 4 stepena Celzijusa.
3. Odsustvo otpora i trenja.
4. Davanjem adekvatne brzine katalitičkih medija (vode ili vazduha), gravitacija se poništava i motor ili implozivna energija čine da uređaj levitira.
5. Elektrane mogu proizvesti više energije da bi se održale i radile u kontinuitetu.
6. Produkt ne ispušta izduvne gasove.
7. Diamagnetski materijali su potrebni za imploziju. Diamagnetski materijali izlažu osobine koje su u suprotnosti sa magnetizovanim materijalima. Na primer, magnetizovani materijali će se poravnati u paralelnim magnetnim linijama unutar sile magnetnog polja, dok će se diamagnetski metali (poput bakra) poravnati u pod pravim uglovima unutar magnetnog polja.

Džoe energetska ćelija je sastavljena od običnih materijala koji se lako dobijaju. U njih spadaju nerđajući čelik , guma i voda (videti po Materijali).

Praktično bilo ko, ko je pažljiv i pridaje pažnju konstrukciji i regulativnim detaljima, može napraviti ovu ćeliju.

Džoovi eksperimenti sa raznim prototipovima njegove Energetske Ćelije snimljeni su na amaterskom video snimku u Australiji tokom 1993-1997. Ovi snimci sadrže dva sata filma sa Džoovim komentarisanjem rada ćelije na ‘’Simpozijumu Džoove Radionice’’ održane u Melburnu 1997. Ukupni snimci imaju oko 5 sati i 15 minuta filma i podeljeni su u dve kasete.
Kaseti 1 počinje snimcima iz 1993 gde Džo demonstrira svoje ranije nacrte ćelije i objašnjava fenomen onako kako ga je on tada shvatao. Kaseta potom prelazi na period 1994-95 gde Džo demonstrira svoj razvijeni prototip ćelije u radnji i na putu sa vozilima u koje je ugrađena energetska ćelija. Kao deo ‘’Džoovog Simpozijuma’’ iz 1997 Džo posećuje radionice lokalnih istraživača čije energetske ćelije nisu uspele da prorade pravilno i objašnjava kako ispraviti opšte konstrukcione greške i izbeći neuspeh.

Kaseta 2 nastavlja započetu diskusiju sa lokalnim istraživačima i potom dovodi do amaterskih snimaka drugih individualaca, uključujući Les Bankija, koji je napravio drugi jedinstveni tip energetske ćelije, baziran na vodonikovim ćelijama. Poslednji deo Kasete 2 uključuje grupni razgovor na temu uređaja za besplatnu energiju, predvođen od strane Jan Hakona na australijskom simpozijumu Besplatne Energije 7 aprila 1997.

Knjiga pod nazivom Džoov Fenomen od Beri Hiltona, poznatog istraživača i tvorca mnogih uređaja za besplatnu energiju, nalazi se uz kasete.U detaljnim konstrukcionim beleškama i posmatranjima upoznaje nas sa Dževom Vodenom Energetskom Ćelijom. U knjizi, Beri objašnjava da je, pošto je pogledao Džoove snimke iz 1993-95, napisao rad na temu Vodene Energetske Ćelije koji je predstavio na australijskoj konferenciji besplatne energije 1996. Pre te konferencije, Beri je pokušao da kontaktira Džoa, ali u tome nije uspeo. Nakon završetka konferencije Džoe je ostvario kontakt sa Berijem.

Džo je Beriju rekao je video kopiju njegovog rada sa konferencije i da je želeo da mu obrati pažnju na greške u Berijevim postavkama koje se tiču načina rada ćelije. Oduševljen ponudama, dogovoreno je da Džoa poseti Berija u Melburnu. Razjašnjenja i bolji uvid, za vreme ove posete, u Džoove radove dovele su Berija do uviđanja grešaka u svojim konstrukcijama pri pogledu na Džoovu neverovatnu ćeliju. Kao rezlutat Berijeva knjiga je pomogla u objašnjavanju nekih konstrukcionih detalja koji se u Džoovom snimki nisu najbolje videli, ukoliko se ne bi obratila dobra pažnja na snimke i ono što je rečeno na traci.

1999 graditelj Džoove Ćelije po imenu Aleks Šifer došao je do brilijantnih rezultata i o tome je napisao žurnal Vodič kroz eksperimente Džoove Ćelije. Aleksova knjiga nastavlja tamo gde je Berijeva stala i nastavlja priču o ćeliji još dalje. Aleks detaljno proučava orgon, napunjenu vodu, efekte kapaciteta, varijacije u dizajnu ćelije, materijale, regulisanje, elektrolize, rotaciona polja, određivanje polariteta, Y faktora, povezivanje za motor i mnoge druge fenomene. Eksperimentalni Vodič predstavlja najjasnije objašnjenje fenomena Džoove Ćelije koje sam ja do sad video.

Džo, izumitelj, nije pokušao da finansijski zaradi na ovom neverovatnom otkriću, već je rešio da preda besplatno informacije kako konstruisati Energetsku Ćeliju zarad javnog dobra. Kao uzrok ovog plemenitog gesta Džo je postao žrtva pretnji i pritiska kojima se on treba ućutkati. Pritisci su bili uspešni i Džo danas više ne demonstrira ili priča na temu Energetske Ćelije. Ne treba mnogo razmišljati da bi se shvatilo ko je stajao iza ovog zlostavljanja.

Na Džoevu Energetsku Ćeliju na kasetama i Berijevu knjiga skrenuo mi je pažnju moj prijatelj Milan. Hteo bih mu se zbog toga zahvaliti; Beri Hiltonu bih se zahvalio na izvanrednoj knjizi; Aleksu Šiferu na odličnom voduču i Jan Hakon za širenje priče o Džoevoj Ćeliji širom sveta.
Naša najveća zahvalnost ide naravno Džou X za pravljenje neverovatnog besplatnog izuma.

Hvala ti puno Džo. Uradio si impozantnu stvar i svi mi smo tvoji dužnici.
Teorija Vodene Energetske Ćelije

Uvod

Prva stvar koju treba shvatiti jeste da priroda rada Džoove Energetske Ćelije nije u skladu s pravilima konvencionalne nauke. Ova ćelija ne funkcioniše po pravilima fizike. Potrebno je da se ovom projektu pristupi sa otvorenim umom i da se bude spremno na prihvatanje novih ideja koje nisu u skladu sa naučnim shvatanjima. Najbitnije je da je Džo otkrio jedinstven i jednostavan način kako uhvatiti Orgonsku energiju (objašnjeno kasnije u tekstu). Džoovo Ćelija nije vodonička ćelija. To je Ogronski Energetski Akumulator u kom voda funkcioniše kao medij koji hvata orgon i dopušta njegov prelaz u motor.

Skeptici

Neki ljudi će reagovati momentalnim nepoverenjem kada se prvi put suoče sa informacijama o Džoovoj ćeliji. Takvi individualci u skepticizmu vide izlaz od očiglednog. Postoje uvek šupljoglavci koji se zaluđuju time da je ruganje novoj ideji ili teoriji koja nije u skladu sa konvencionalnom naukom misleći da time doprinose nauci, ali u stvari nauku prave lenjom, samozadovoljnom i arogantnom.

Skoro bez izuzetka, skeptici se vode onim što su čuli o novoj informaciji i na osnovu toga temelje svoje napade na nešto što ne liči na njihovu nastavu iz škole. Naravno, skeptik nikada neće napraviti ćeliju i utvrditi da li ona stvarno radi na način na koji je to opisano. Skeptične propovedi se najčešće vrše iz udobnosti fotelje.

Kruto poslušni postavljenim dogmama, skeptici bez razmišljanja odbacuju nove ideje. Odbijanje da se prihvate empirijski dokazi koje nude eksperimenti najčešće se vidi kod skeptika koji poseduju akademsko obrazovanje. Najveći broj profesora fizike su vezani za sopstveni ego i napadaju svakoga ko ruši njihova ubeđenja i shvatanja na kojima zasnivaju svoj univerzum.

Moj savet je ne troširi vreme pokušavajući ubediti skeptike ili tvrdoglavce vezane za konvencionalnu nauku i objasniti im kako Energetska Ćelija radi. Samo će vas pokušati obeshrabriti. Napravite jednu ćeliju za sebe. Nije bitno shvatiti kako radi. Bitno je da radi.

Da li je to ćelija na vodu?

Ne. Ovaj izum ne pokušava da slomi molekul vode sa visokom voltažom ili drugim sredstvima. Voda se ne koristi toliko u Džoovoj Energetskoj Ćeliji kao u Vodenoj Ćeliji.

Ćelija na vodonik?

Ne. Ovo je bilo moje prvobitno razmišljanje na temu funkcionisanja Džoove ćelije, ali ćelija koristi mnogo veći izvor energije. Orgonska energija, termin koji je postavio Vilhelm Rajh. Džoovoa Ćelija, međutim, proizvodi vodonikov gas i može se koristiti kao hidrogenska ćelija ako se naprave određena usmerenja. Orgonska energija se dobija iz atmosfere ili iz etra. Ortodoksni naučnici odbijaju da prihvate postojanje ove energije tokom 20 veka. Važniji naučnici 19 i 20 veka poput Nikole Tesle, Lord Kelvina, Džejmsa KlerkMaksvela i Baron Karl fon Reihenbaha su potvrdili postojanje orgona, ali su bili ućutkani od strane pristalica Ajnšatajnovih teorija. Nije slučajno što su ove teorije pokopane u vreme stvaranja energetskih imperija Džona D. Rokfelera i Dž.P. Morgana početkom 20 veka.

(Danas je očigledno zašto se teorija o etru tako energično gušila od akademika prve polovine prošlog veka. Oni su dobijali svoje naredbe od strane Iluminata u kojima su bili i pomenuti Rokfeler i Morgan. Iluminati su se infiltrirali na najviše položaje u SAD početkom 20 veka preko tzv. Fabianski Socijalista. Potiskivanje novih ideja koje su bazirane na teoriji o etru vrši se i dan danas)

Tri Gasa

Džoova ćelija je u stanju da proizvede tri različite vrste gasa, što zavisi od usmerenja ćelije. Džo može promeniti usmerenje ćelije na više načina. Neka usmerenja uključuju: 1) obrtanje polariteta baterijskih konekcija; 2) menjanje položaja baterijskih konekcija; 3) povećavanje ili smanjivanje napona na pločama; 4) korišćenje različitih izvora vode. Druge mogućnosti postoje kao i ove pomenute.

Na snimcima Džo aktivira Energetsku Ćeliju tako što pušta napon od 12 volti iz akumulatora. Mehurići brzo počinju da izlaze iz ćeliju nakon 30 sekundi. Braon pena počinje da se formira na vrhu vode za koju se mehurići lepe u veće mehuriće. Džo tada demonstrira eksplozivni efekat gasa tako što pali šibicu nad mehurićima na peni. Različiti tipovi gasova pružaju različite reakcije kada se pored njih stavi šibica. Opis gasova sledi:

1. Gas vodonika izlazi iz ćelije u vidu malih mehurića i proizvodi žuti sloj kada mu se približi šibica. Prinošenje plamena dovešće do kratkog pucnja, poput pištolja na kapisle.
2. Posle podešavanja usmerenja Džoov produkt pravi drugi tip gasa nepoznatog imena (Poznat kao Braon Gas, ali nisam siguran). Držanjem šibice blizu ovog gasa dovodi do glasnije pucnja od prethodnog, ali se neće stvoriti žuti sloj.
3. Treći tip gasa ponovo nepoznatog imena, stvara najveće energetsko pražnjenje od ostalih. Kada Džo stavi šibicu blizu ovog gasa dolazi do jako glasnog pucnja nakon kog zuji u ušima.

Treći tip gasa jeste gas koji Džo koristi kao automobilsko gorivo. Ovde imamo “gas” koji je nekako uhvatio veliku količinu orgonske energije što daje snagu za pokretanje motora.

Neobična osobina drugog i trećeg tipa gasa jeste kada im se približi šibica, oni detoniraju tako da zvuk koji čujemo izlazi izvan nas. To znači da gas implodira a ne da eksplodira. Ovo je veoma bitan element koji treba imati u vidu. U konvencionalnoj fizici mi smo upoznati sa tim da energija eksplodira i oslobodi energiju i temperaturu u svemir (tzv. egzotermička reakcija). Ovde imamo imploziju (endotermičku reakciju) u kojoj dolazi do brze kondenzacije što smanjuje temperaturu. Tačno ovako je opisao reakciju Viktor Šauberger, australijski šumar, pronalazač i posmatrač prirode kada je zakovitlao vodu u vrtlog. Temperatura izvan vode će se smanjiti.

Beri Hilton spekuliše u svojoj knjizi da je treći tip gasa forma vodonika, veoma napunjenog sa proširujućom (crpljivom) orgonskom energijom, koja je u mogućnosti da prođe kroz i zasiti atome metala motora. Aleks Šifer smatra da je orgon iz Džoove ćelije premešten u usisni priključak cevi od strane ćelije, ali je potom podignut i apsorbovan od vazduha koji prolazi kroz karburator i sproveden u cilindre. Aleks takođe spekuliše da je voda iz odeljka za vodu (u motoru) koji okružuju cilindri, odigrala ključnu ulogu u sakupljanju orgonske energije.

To je naravno čista spekulacija, ali i Beri i Aleks svoje ideje temelje na onome što su primetili. Na primer, motori od aluminijuma će se adaptirati sa Džoovom ćelijom za nekoliko sati, dok će se gvozdeni motori adaptirati za nekoliko nedelja. Pošto je aluminijum lakši i manje porozan, orgonsko-vodonički gas će lakše proći preko ovog metala nego preko nekog debljeg. Što se tiče Aleksove ideje odeljka za vodu, voda je jedan od četiri antička elementa za koji je vezan etar (voda, vazduh, zemlja i vatra), tako da je njegova pretpostavka logički opravdana.

Druga primetna činjenica takođe podržava gore navedenu teoriju. Ispust iz ćelije automobila je povezana za slepu cevčicu ili prazni utikač na karburatoru. Ovo znači da ne postoji otvor između ove cevčice i unutrašnjosti karburatora. Da, čitate ispravno. Ne postoji fizički otvor između izlaza Energetske Ćelije i unutrašnjosti motora. Da, ćelija radi! Logika nam govori da gas mora proći kroz metal karburatora da bi se povezao sa unutrašnjosti motora. Pošto je vodonik najlakši element od svih (sa samo jednim protonom), ne treba mnogo pretpostavljati šta se to dešava. Vilhelm Rajh je takođe primetio da orgon nije ograničen metalnim barijerama, već je prvo privučen, a potom odbijen (sputan) od metalne površine.

Orgonska energija

Vilhelm Rajh, jedan od najvećih naučnika 20 veka, otkrio je orgonsku energiju krajem 30-ih godina 20 veka, kao izdanak njegovih studija na temu fizike i fizioloških funkcija seksualnog orgazma o kojima je prve radove izdao 1923. Njegovi nebrojeni eksperimenti doveli su ga mikroskopskog posmatranja izumiruće biljke i životinjske ćelije. Primetio je da kako se ćelija prilikom držanja u vodi raspadala i potom transformisala u male energetske mehuriće (koji se vide samo na uveličavanju od 2.000x) koje je on nazvao bionima. Ovi bioni puštali su jako plavo svetlo i na kraju bi se skupili u bionske gomile, koje bi se potom transformisale u živu protozou, kao što je ameba ili paramecijum!! (Ovo otkriće samo po sebi zaslužujue Nobelovu Nagradu, ali umesto toga vlada ga je bacila u zatvor gde je umro od ‘’srčanog udara’’ 1957 odsluživši samo godinu od dve ukupne godine kazne.)

Rajh je otkrio da bi mogao obezbediti veći broj bionskih mehurića tako što bi ih zagrejao organski (npr. krvlju) ili neorganskom supstancom (npr. peskom) do veoma visokih temperatura, čime bi doveo do gutanja supstance tako što bi je zagnjurio u specijalne tečne medije. Ova procedura dozvoljava kopiranje velikog broja biona i njihovo oslobađanje iz ovih supstanci gde su se mogli reformisati u nove žive organizme.

Upornim posmatranjem, Rajh je shvatio da je Orgonska energija ono što je smatrao plavom svetlošću i da je biogeneza aktivnost biona. Otkrio je da orgonska energija prožima ne samo žive supstance, već i nežive supstance (npr. pesak, ugalj i zemlju) i da je sveprisutna u atmosferi. Sunce je glavni snabdevač orgonske energije.

Rajhovo otkriće objavljeno je u dve njegove knjige koje su prvobitno objavljene na nemačkom jeziku, ali su kasnije prevedene na engleski: Funkcija Orgazma i Kancerogena Biopatija, koje su dopstupne na internet stranici Džejmsa DeMea http://orgone.org


Konstrukcija Džo Ćelije

Dva tipa energetske ćelije: Kiselinska i Alkalna.

Aleks Šifer kaže kako možete napraviti Džoovu ćeliju kao Kiselinsku ili kao Alkalnu Ćeliju. On kaže kako mnogim ljudima njihove ćelije ne rade zato što mešaju materijale od oba tipa ćelije. U svom Vodiču kroz Eksperimente Džo Ćelije Aleks daje spisak osobina i materijala koje treba sakupiti da bi se napravila jedna od dve vrste ćelija. Sledeći tekst je baziran na Aleksovim tvrdnjama.


Rani prototipovi

Video snimci u kojima se prikazuju prototipovi Džoove ćelije idu od 1991 nadalje. Pre nego da trošimo vreme na opisivanje ranijih neuspelih dizajna, smatram da je naproduktivnije koncentrisati se na Džoove novije i uspešnije konfiguracije celije. Zainteresovani istraživači mogu pregledati Džoove ranije prototipove putem video snimka i Berije knjige. Dva tipa ćelije dala su najbolje rezultate. Manja energetska ćelija se koristi u automobilima, dok se veća koristi za punjenje vode.

Sledi opis manje i veće energetske ćelije, koje se nazivaju i Automobilska Ćelija odnosno Punjiva Posuda. Jedna je jednostavno veća do druge, a da bi se shvatilo kako funkcionišu Aleks Šifer preporučuje da se prvo treba napraviti staklena posuda za testiranje, da bi se steklo potrebno iskustvo. Onda možete napraviti punjivu posudu i automobilsku ćeliju sa više samopouzdanja, a manje grešaka.

Automobilska Ćelija

Džo Ćelija koja se stavlja u automobil je mnogo manja od punjive posude. Dimenzije nisu prioritet, ali bi kontejner za automobilsku ćeliju trebao biti od 4 do 5 inča prečnika za posude od nerđajućeg čelika, a 6 inča za staklene i plastične posude. Veći diametri su mogući, ali i nepotrebni. Sama posuda bi trebala biti od nerđajućeg čelika, stakla ili akrilatne plastike, ali ćemo se trenutno koncentrisati na posude od nerđajućeg čelika pošto one imaju najviše snage i otpornosti.

Proveravanje Magnetizma

Svako parče nerđajućeg čelika koje se koristi u ćeliji poseduje malo magnetske privlačnosti i moguće je proverom neodimijumom, retkim magnetom, ustanoviti ovu privlačnost. Ovaj magnet nije veći od graška, ali će poslužiti svrsi. Koristite super lepak da prilepite 12 inča jakog navoja ili tankog ribolovačkog najlona oko magneta. Uzmite magnet i počnite da tražite magnetne tačke unutar posude. Izaberite nerđajući čelik u kom je magnetska privlačnost toliko niska da ne podržava težinu samog magneta. Sledeće, zanjihajte ili držite magnet na žici uz sam čelik da bi ste primetili koliko magnetska privlačnost skreće magnet. Izaberite nerđajući deo sa najmanje privlačenje. Naravno uvek će postojati malo privlačenja.

Pravljenje Montažne Ploče

Nerđajuća posuda ili kontejner se takođe zove i Anoda ili anodna posuda. Automobilska ćelija koristi 3 ili 4 čeličnih cilindara (cevi) koje Džo naziva pločama, veličine od jednog do četiri inča. Ove cevi se ubacuju u posudu jedna preko druge u rasporedu slova Y, koje se razdvajaju pod 120 stepeni sve dok ne legnu na dno i ne vire na površini posude. Između cevi potrebno je staviti gumene deliće koji imaju ulogu izolatora. Neophodno je da su vrhovi cevi savršeno u ravni jedan sa drugim. Ako je jedan kraj cevi viši od drugog, ćelije neće funkcionisati kako treba.

Održavajte čistoću

Nakon što pribavite sve potrebne komponenete i odredite veličine, sve komponente od nerđajućeg čelika treba očistiti sirćetom pomešanim sa vodom pre čišćenja. Uvek radite sa čistim rukama. Ne koristite drugi čistač na nerđajućem čeliku do sirćeta i vode. Ispolirajte čelik pre samog čišćenja. Ne koristite prodajne abrazive. Očistite sve i održavajte ga čistim da bi ćelija radila bez problema.


Šraf od nerđajućeg čelika

Automobilska ćelija poseduje centralni šraf od nerđajućeg čelika koji je zavaren (čvrsto,kruto spojen) za dno otvora jedno-inčne cevi. Pre montiranja potrebno je proveriti zbog magnetnog privlačenja. Šraf i jedno-inčna cev čine katodu automobilske ćelije za koji se povezuje negativni pol baterije, koji se dalje povezuje za šasiju automobila. Automobilska Ćelija treba da ima rupu na dnu koja dozvoljava da se šraf prikači za cev ispod njega. Ruba se popunjava velikim gumenim izolacionim podmetačem (ili nekim drugim tipom izolatora kao što je teflon) da bi se sprečio dodir metala kutije sa metalom zavrtnja. Navrtnjaje bi takođe trebalo obložiti gumom da ne dodiruju obode kutije. Deo šrafa koji viri sa donjeg dela posude se tada povezuje za šasiju automobila. Gumeni jastučak se mora smestiti između dna pozitivne anode posude i negativne šasije automobila, da bi se sprečio kontakt između metala.

Dužina cevi od nerđajućeg čelika od koje se pravi glavna posuda (kontejner) Automobilske Ćelije, zavisi od ukupnog broja cilindara korišćenih za ploče. Aleks Šifer smatra da je dužina montiranih cevi uporedna sa diametrom ćelije. Aleks dodaje celu tabelu u svom vodiču kako treba koristiti 7-inčne cilindre (cevi) za 3 ploče automobilske ćelije i 8-inčne cilindre za 4 ploče automobilske ćelije. Bitno je da dužina cilindara bude približno ista, bez obzira na dizajn. Ploče ili cevi od 2, 3 ili 4 inča se ostavljaju nepovezanim za bateriju, ali oni igraju važnu ulogu u operaciji energetske ćelije. Džo ih naziva neutralnim pločama. Zapamtite, negativna strana baterije se vezuje za 1-inčnu cev preko šrafa od nerđajućeg čelika (katode) koji se povezuje sa šasijom automobila. Pozitivna strana baterije je povezana sa spljnjim kontejnerom preko alumnijumske cevi od 1 inč koja je povezana sa konusnim vrhom ćelije.



Anodna Posuda

Sklop ploča se postavlja u anodnu posudu od NČ. Ploče su uslovno vezane za dno posude sa šrafom od NČ koji prolazi kroz rupu na dnu posude. Anodna posuda mora biti pokrivena konusnim vrhom. Možete koristiti NČ ili aluminijum. Unutrašnji ugao (nagib) konusnog vrha (poklopca) treba biti barem 45 stepeni, mada 52 do 54 po Aleksu Šeferu funkcioniše bolje. Zavarite jedno-inčnu cev pod željenim uglom za rupu reduktora i na vrh dodajte aluminijumsku cev koja će voditi orgon do priključka motora. Jedan inč aluminijumske cevi bi se trebao ispolirati sa unutrašjne strane pošto se orgon ponaša poput optičkog talasa. Cev nemojte usmeravati na dole. Orgon želi da raste (ide gore), a ne da ide na dole. Kraj aluminijumske cevi ne mora biti povezan direktno za motor. Bolje je da se odvoji 4-inčna gumena opna koja bi činila slepu vezu karburatora i aluminijumske cevi. Povežite pozitivne žice sa 12 voltnim paljenjem koje ćete vezati posebnom sponom. Zapamtite da aluminijumska cev bude električno povezana za anodnu posudu i da je sve na +12 volti potencijalu, i nemojte dozvoliti da dodiruje ijedan deo motora ili šasije. Stavite upaljač od 5 ampera redno sa pozitivnim paljenjem i izolujte aluminijumsku cev sa izolacionim bužirom

Napunjena voda

Da bi vaša automobilska ćelija proradila potrebna je “napunjena” voda iz punjive bačve ili probne ćelije. Ona se sipa u automobilsku ćeliju, mada je lakše vodu napuniti koristeći samu ćeliju. Pošto je napunjena voda dodata automobilskoj ćeliji nije neophodno stvoriti je pomoću same ćelije. Ako je ćelija pravilno pripremljena i aklimatizovana, ona počinje da “diše” (radi) kada se doda “napunjena” voda i baterija priključi na ćeliju. Aleks je otkrio da su struja od 1A i napon 12V volti idealni uslovi za rad Joe ćelije. Stvaranjem napunjene vode prvo, njeno filtriranje i dodavanje automobilskoj ćeliji sprečava pojavu problema. Pratite ove teško naučene savete.

Voda

Voda koja vam je potrebna za stvaranje vode za punjenje je od velikog značaja. Viktor Šauberger je pravilno opisao vodu kao živu supstancu. Ona poseduje nekoliko tipova energetskih stanja koja nisu vidljiva za oko. Voda koju dobijate iz vaše kuhinjske slavine, voda iz flaše ili destilizovana voda je po tim merilima mrtva voda. Aleks Šifer preporučuje nabavljanje tzv. mladalačke vode sa prirodnih planinskih izvora. Šauberger je oduvek govorio da voda nije spremna da bude korišćena od živih bića dok se pravilno ne uzgaji u zemlji. Kada je spremna ova voda može prirodno izaći na površinu u vidu planinskih potoka ili gejzira.

I tu vi trebate pokušati da nabavite vašu vodu za Džo Ćeliju: iz prirodnih prolećnih izvora pre nego što čovek dobije priliku da ih zagadi ili sprovede putem cevi, što ubija bogom danu prirodnu energiju vode. Kada se nabavi, ova voda se mora zakovitlati u vrtlog i potom se mora uhvatiti orgon iz okolne atmosfere putem implozije. Druga tehnika jeste dodavanje supstanci koje povećavaju energiju vode.

Priprema i stvaranje ćelije

Pravilno pripremljena i napravljena ćelija će stvoriti sopstveni mali električni potencijal kada više nije vezana za bateriju. Pošto je ćelija orgonski akumulator, ona akumulira orgon! Ovakva ćelija stvoriće potencijal, koje se međutim neće sam od sebe održati dugo vremena i nakon tog vremena će se postepeno smanjiti na nulu ako se periodični strujni podsticaji ne primene na ćeliju. Aleks je primetio da strujni podsticaj od 12 volti svakog dana ne duže od minuta može održavati rad ćelije na duži vremenski period. Automobilska Ćelija je u sposobnosti da održava ovakvo stanje operativne spremnosti sve dok ne dođe do pražnjenja ćelija (opisano dole).

Izvan zadržavanja punjene vode, zapamtite da kontejner reaguje kao anoda Džo Ćelije. Kada se potencijal baterije prihvati, “napunjena” voda unutar ćelije “diše” i stvara efekat polja u kome je električni potencijal od oko 1.5 volta između anode kontejnera i katodnog šrafa koji viri sa dna ćelije.



Efekti na terenu

Džo objašnjava na kasetama 1 i 2 da su efekti na terenu ništa drugo do proces koji se odigrava unutar ćelije između ploča. Pošto kaseta 1 počinje 1993 i 1995 dok kaseta 2 uključuje snimke iz 1997, Džoovo objašnjavanje ovog fenomena je mnogo bolje na snimku iz 1997. Aleks Šifer objašnjava da je efekat polja mnogo bolje objašnjen u njegovom Vodiču kroz Eksperimente.

Pošto se napunjena voda nije trošila u procesima proizvodnje trećeg tipa gasa, ona služi kao katalizator, što po definiciji predstavlja supstancu koja omogućava reakciju, ali se ne troši u reakciji.

Stavljanjem vode koja nije prošla proces punjenja u jedinicu manjeg automobila, dolazi do problema kontaminacija automobilske ćelije sa sedimentom braon pene koja može obuhvatiti ploče i gumene izolatore i dovesti do pražnjenja ćelije.


Bačva za punjenje

Veće bačve za punjenje se mogu naći u prodavnicama, garažama ili dvorištima, na primer. Džo koristi veliku bačvu od NČ odnosno veliko pivsko bure sa odrezanim vrhom. Pošto je bačva za punjenje mnogo veća od obične ćelije, potrebne su veće ploče i to njih 9 naspram 3 do 4 koliko ih ima u automobilskoj ćeliji. Različiti oblici ovih ploča od NČ radiće sasvim dobro kao i oni koji su sličnog oblika, ako su prethodno prečišćeni od magnetizma. Džo preporučuje za vrstu NČ model 317L. Aleks Šifer smatra da nije neophodno koristiti veliko pivsko bure kao bačvu za punjenje. Manje pivsko burence će proizvesti dovoljnu količinu vode za punjenje potrebne jednoj osobi.

Broj neutralnih ploča

Džo često pominje na snimcima da energetska ćelija sa većim brojem neutralnih ploča može proizvoditi veću količinu gasova i time vući manje struje iz baterije. Ne morate zbog toga ograničavati Automobilsku Energetsku Ćeliju na samo 3 ploče, ali pošto ova ćelija ne proizvodi vodu za punjenje i nije povezana za automobilsku bateriju, 3 ploče su neophodne. Međutim, Aleks Šifer pominje da će jedna dodata ploča rezultirati u manje propustljivoj ćeliji i akumulirati orgon mnogo efikasnije. Pošto 5-inčni anodni kontejner može primiti 4-inčnu cev, najbolje je napraviti ćeliju sa 4 ploče.

Pražnjenje ćelije

Džo je otkrio da ako se ćelija slučajno isprazni pre uklanjanja braon pene sa vrha ćelije, potrebno je potpuno rasklopiti i očistiti ćeliju pre nego što se može ponovo korisiti. Ovo zahteva dosta posla. Džo je naučio načine na koje možete izbeći potpuno pražnjenje ćelije. Morate se truditi da izbegnete ovu nezgodu koja oduzima dosta vremena time što ćete pažljivo pročitati sledeća uputstva.

Energetska Ćelija se može isprazniti:

1. Neuspešnim brzim uklanjanjem braoun pene koja se formirala u bačvi za punjenje.
2. Slučajnim kratkospajanjem anodnih i katodnih ploča ili neutralnih ploča jednih o druge.
3. Dodirivanjem vode za punjenje prstima.
4. Dozvoljavanjem jakim električnim i magnetim poljima da penetriraju u neposredno susedstvo Energetske Ćelije.
5. Dopuštanjem individualcima sa visoko negativnim emocijam da dođu u blizinu ćelije (znam da zvuči ludo ali je istina). Vilhelm Rajh ovo opisuje kao Y efekat (Y je za you-ti).

Prenos vode za punjenje

Nakon aktiviranja bačve za punjenje pomoću baterije, što traje između 30 i 60 sekundi, sledi uklanjanje braon pene. Potom se uzima voda iz bačve staklenim peharom dok prsti ne smeju doći u kontakt sa vodom ni u kom slučaju. To i nije tako teško. Uzmite stakleni bokal od 500 ili 750ml i kažiprstom držite za ručku dok ceo bokal zaranjate u posudu. Nemojte prepuniti bokal i budite strpljivi prilikom punjenja, makar se ono ponovilo nekoliko puta. Prenesite vodu iz bačve u automobilsku ćeliju tako što ćete je jednostavno presuti.

Postavljanje Automobilske Ćelije

Ova ćelija ne može stati sa razmnožavanjem ako nije izložena magnetnim ili električnim poljima. Džo je postavio ćeliju pored motora na nekim manjim automobilima, ali obično je pričvrstio ćeliju na podu naprijed kod mjesta za noge suvozača, ili u prtljažnik. Postavite tanak sloj gume između dna ćelije i automobilske šasije.

Primedba: Šraf ide kroz donji deo ćelije i vezuje se za centralnu cev (ploču) unutar ćelije, gde se prislanja uz gumeni izolacioni podmetač. Morate šraf čvrsto privezati za šasiju zato što on predstavlja negativnu katodu. Ne dozvolite da ćelijska posuda dodiruje šasiju zato što ona predstavlja pozitivnu anodu i dodirivanje šasije dovodi do pražnjenja ćelije.

Aklimatizovanje motora usled Džoove Ćelije

Aluminijumski motor može se aklimatizovati nakon nekoliko sati dok gvozdenom treba od jedne do četiri nedelje. Džo je instalirao automobilsku ćeliju dodavši potom vodu. On ostavlja gasne vodove netaknutim i upali kola sve dok ne primeti povećanje u praznom i hod motora postaje sve grublji. Ovo ukazuje da ćelija počinje da preuzima posao i da zahteva određeno vreme dok motor ponovo ne počne da radi normalno. Nastavlja da podešava tajming do tačke kada temperatura motora počinje da opada. Na kraju, Džo je otkrio da može ostaviti gasne vodove nepovezanim i voziti automobil samo sa automobilskom ćelijom.

Probna ćelija

Najpametnije je eksperimentisati pravljenjem probne ćelije od staklene posude ili kontejnera. Da bi ste olakšali konstrukciju pogledajte opis pravljenja ćelija, koje su gore navedene. Svrsi će poslužiti velika staklena tegla za čuvanje krastavaca kakve imaju u restoranima ili da zamolite nekog staklara da vam odreže željenu veličinu za posudu ćelije.

Želimo postaviti pet cilindara od NČ jednake dužine u našu probnu ćeliju. Diametri cevi od NČ su od 1 do 5 inča. Potrudite se da minimalno izlažete cevi magnetnom privlačenju. Cevi se drze zajedno korišćenjem gumenih ili drugih izolatora, pod uglom od 120 stepeni. Gumeni izolatori se postavljaju između 1 i 2-inčne cevi na dnu i vrhi, isto i za 2 i 3-inčne, 3 i 4-inčne cevi i 4 i 5-inčne cevi. Gledajte da izolator bude jednu četvrtinu inča iznad kraja cevi. Gledajte da vrhovi cevi budu u savršenom nizu. Stavite niz cevi u staklenu posudu tako da se dodiruju sa gumenim izolatorima, a potom dodati i nekoliko izolatora na dnu posude.

Nije neophodno izbušiti rupu kroz dno staklene tegle kao kroz Automobilsku Ćeliju, pošto možemo povezati štipaljkama baterije direktno na cev od nerđajućeg čelika . Neophodno je povezati vaš negativni deo baterije za vrh 5-inčnog cilindra koristeći štipaljku. Da bi ste povezali za dno jedan inč katodne cevi, dobra ideja je da koristite remen od nerđajućeg čelika koji ćete sa čeličnim zakivkom prišrafiti za posudu. Proveravajte svaku unešenu komponentu zbog magnetizma. Možete koristiti remen da ga provučete između slobodnog dela na dnu ćelije, preko vode uz spoljašnji deo cilindra, sve do vrha nivoa vode. Prikopčajte negativni navoj baterije za katodni remen.


Nastaviće se koliko to vreme bude dozvoljavalo...
Poslednji dodatak: 5 Avgust 2000
Ken Adači


Pisma uredniku

Britanski inženjeri upozoravaju na Džo Ćelije ili "najbolje bi bilo kad bismo ih uklonili"

[Primedba urednika: Pre par godina napisao sam članak koji opisuje neverovatnu akciju jednostavnog izuma nazvanog „Džo Ćelija“ koji uključuje samo tri različita materijala

A) kontejner od nerđajućeg čelika ili plastike koji je do jedne četvrtine napunjen vodom
B) četiri ili pet cilindara (dugačkih 6-8 inča) od nerđajućeg čelika koji su povezani jedan sa drugim
C) komadići gume koji služe kao izolator cilindara i pridržavaju ih

To je sve!

Kada se pravilno povežu (obratite pažnju na odsustvo magneta na nerđajućem čeliku, na „kvalitet“ vode koju koristite i na specifičan tip gume) i pusti im se PRIVREMENI napon od 12 volti DC sa automobilskog akumulatora, ova ćelija je sposobna da proizvede orgonsku energiju iz etra koji je okružuje. „Džo“, inovator ove ćelije, kanalisao je izlaz ćelije u karburator starog modela automobila koji ima (pre-kompjuterska era) razvodnik sa tačkom paljenja i kalem za sagorevanje (Teslin kalem) i mogao je da pokrene automobil na vid disperzivne energije nazvan „implozija“. Pošto motor ima dovoljno vremena da se „aklimatizuje“ na ovaj novi tip goriva, Džo može da isključi dovod goriva i u potpunosti i pokreće motor na orgonsku energiju koju proizvodi Džo Ćelija. Energija implozije, o kojoj je naširoko pisao Viktor Šauberger, radi na suprotan način – u svakom smislu – od uobičajenog „eksplozivnog“ širenja energije sa kojim smo upoznati. Orgonska energija je stvarna i implozija je stvarna. Vilhelm Rajh je napisao dve knjige i mnoge radove o izgubljenoj energiji tokom tridesetih i četrdesetih godina 20. veka. Trevor Džons Konstanbl je pokušao da ponovo prbudi interesovanje za Rajhova otkrića u knjizi „Kosmički puls života“ 1975. godine. Trevor je rekao da je Rajhov rad „novo znanje“. Danas se uglavnom nauiva „etarska fizika“. Nažalost, još uvek se nalazimo u edukativnom sistemu koji – širom sveta – koji NEGIRA postojanje Etra ili etarske fizike. Dokaz etarske fizike je skoro uvek SUPROTAN onome što dokaže konvencionalna fitika, suprotnosti obrazovanja u fizici će često negirati (ili se rugati) dokazu koji je jednostavno vidljiv i držaće se postojećih dogmi. Možda se sećate priče o visokim crkvenim zvaničnicima koji su odbili da gledaju kroz Galileov teleskop jer su „svi znali“ da je Zemlja centar solarnog sistema. Da li se danas stvari razlikuju?... Ken Adači]

----- Originalna Poruka -----
Od: Majka
Za: Editor@educate-yourself.org (Ken Adači)
Poslato: Nedelja, 25. septembar 2005 1:49
Tema: Sigurnosna preporuka, odgovor na "Džo Ćeliju" – molim da pazite nevini entuzijasti mogu DA SE RAZNESU

Dobro jutro, Kene!
Upravo sam naišao na interesantan sajt. Samo ću dodati SIGURNOSNU PREPORUKU, odgovor na “DŽO ĆELIJE” – RIZIK OD EKSPLOZIJE. Stranica ‛Britanski inženjeri upozoravaju na Džo Ćelije ili “najbolje bi bilo kad bismo ih uklonili” (25. septembar 2005). Pročitao sam stranicu o Džo Ćelijama sa interesovanjem i kao čovek sa 40 godina poznavanja fizike i profesionalni inženjer, mogu da shvatim šta se dešava i hteo bih da skrenem pažnju – kao nevini entuzijasta – pravljenje bez razumevanja pratećeg rizika može dovesti do OZBILJNIH POVREDA. Kao što je opisano, ćelija će sigurno napraviti nešto interesantno i uopšte nisam iznenađen ako bi generisala gorivo koje se može koristiti, ako se pažljivo napravi i pažljivo stavi u karburator – pretpostavljam da će prilično promeniti rad mototra. Ono što se zapravo dešava (žao mi je što kvarim ideju o “orgonskoj energiji”) je da je “Džo Ćelija” običan tank za elektrolizu. To je sve – kada ga povežete sa baterijom (na bilo koji način) izvršiće elektrolizu u vodi proizvodeći tako braon mulj (od soli gvozđa iz čelika) i stvarajući savršeno gorivo. Nažalost – to “gorivo” JE mešavina 2:1 vodonika i kiseonika koja se preliva sa katode i anode (to smo videli u školskim laboratorijama za fiziku). VAŽNO JE TO da je ovim gasovima dozvoljeno da se pomešaju. OVO JE VEOMA OPASNO. Normalno, sistemi za elektolizu pažljivo odvajaju gas sa katode i anode i odvojeno sakuplaju vodonik i kiseonik – zbog sigurnosti. Džo Ćelija vrši mešanje na vrhu i po opisu izvodi to kroz jednu cev. Mešavina vodonika i kiseonika je VEOMA EKSPLOZIVNA. (To je gorivo prve faze Saturna V). JEDNA VARNICA MOŽE ZAPALITI GAS U METALNOM TANKU I TANK MOŽE EKPLODIRATI KAO DA JE BAČENA RUČNA BOMBA. Nerđajući čelik je tvrd i oštar. Spomenuli ste da “Džo uglavnom puni tank ispod putnika” – ovo je veoma opasno mesto za potencijalno eksplozivni čelik – ako tank odleti u vazduh, može nekoga osakatiti ili oslepeti. OVO JE NIJE STVAR KOJU MOGU DA NAPRAVE NAUČNO NEPOTKOVANI U GARAŽI. Trebalo bi da stavite upozorenje o eksplozivnosti Džo Ćelije na stanu ili bi još bolje bi da uklonite sve. Usput, ništa se ništa ne postiže – “orgon” je misaona imenica – jer istini za volju, više energije se potroši na elektrolizu nego što oslobode gasovi. Gorivo će goreti u motoru, ali samo za generator ne možete napraviti dovoljno goriva od elektrolize - to bi bilo večno kretanje, besplatna energija, a to se ne dešava u ovom svemiru. Iskreno. Siguran sam da ćete se složiti da bi bilo strašno kad bi se neko povredio, a upozoreni su od nepoznatog.
Hvala za interesantan websajt i srećno.
Majk
London, Engleska

----- Originalna poruka -----
Od: Editor@educate-yourself.org (Ken Adači)
Za: Majka
Poslato: Nedelja, 25. septembar, 2005 13:06
Tema: Re: Sigurnosna preporuka, odgovor na "Džo Ćeliju" – molim da pazite nevini entuzijasti mogu DA SE RAZNESU

Zdravo Majk,
Cenim vaš iskrenost u poruci. Ali vaši zaključci u vezi sa ponašanjem Džo Ćelije su bazirani na razmišljanjima iz fotelje i nemaju veze sa realnošću. Nažalost, u tome je problem kad ste inženjer: vaša razmišljanja se baziraju na osnovama klasične fizike – to je najsigurniji put. Kada govorimo o pravoj nauci, a ne o odobrenoj verziji nauke –na šta ste vi navikli - kreativnog uvida nema. Utuvili ste u glavu, posle svih tih godina pohađanja škole, da ne možete prekršiti ovaj ili onaj “zakon” fizike. Ograničavate vaše horizonte i zaključke prihvatate samo ako se uklapaju u postojeća pravila u koja ste ubeđeni. Fenomen orgonske energije zamenjujete dečjim objašnjenjem elektrolize. Promašili ste!

Da razmotrimo par stvari:

1. Niste pažljivo pročitali moj rad: Ne opisujem običnu elektrolizu. NEMOGUĆE je dobiti rezultate o kojima sam pisao – akcija napajanja automobila – običnom elektrolizom. Nemoguće. Ne razumete šta sam napisao jer niste videli snimak na dve video kasete od 5 sati na kojem Džo uspeva da izvrši ekperiment u radnji ili što je važnije, na putu (video kasete su dokaz iz prve ruke i uverile bi i vas).
2. U svom radu sam objasnio da Džo opisuje TRI različita gasovita izlaza koje Džo Ćelija mođe da proizvede u zavisnosti koliko VAŽNOSTI smo posvetili ćeliji i njenim funkcijama. Gasoviti izlazi imaju nizak učinak i umereni EKSPLOZIVNI učinak kada se upale. TREĆI gasoviti izlaz ima IMPLOZIVNI efekat kada se upali. Upravo taj TREĆI gas dominira orgonskom energijom i ovaj tip “gasa” služi kako napajanje automobilu – ne vodonik ili kiseonik. Akcija koja se dešava u motoru se IMPLOZIJA, a ne eksplozija kao sa običnim benzinom. Jedna trećina mog rada objašnjava neobišne fenomene koji prate IMPLOZIJU i skroz ste ih propustili jer ste zaslepljeni ortodoksnim znanjem fizike.
3. Kada se stavi u auto, baterija od 12 volti NIJE povezana na levu ćeliju. Leva ćelija NE prima struju, tako da nema proizvodnje energije. Ćelija radi iako NIJE povezana na bateriju. Samo se primenjuje MALA DC voltaža od 1,5 volta kada koristite ćeliju uveče. Kada sunce zađe, smanjuje se orgonski potencijal i ćelija ne može da da radi u 2 ili 3 ujutru, ali, izuzev toga, ćelija je funkcionalna.
4. Karburatori koji rade na elektrolizu vode su dizajnirani tridesetih godina dvadesetog veka i solidno su služili kao napajanje automobilima, ali to nije ono o čemu ja pričam. Pričam o motoru koji radi na ORGONSKU energiju. Orgonska energija se izvlači iz ETRA koji nas okružuje (da, znam: ni etar ne postoji, ali dozvolite mi) i ne dolazi do SLOMA u molekulima vode u vodoniku i kiseoniku. U svoj radu sam izjavio da je Samo gubitak vode neznatani to zbog ISPARAVANJA, ne zbog elektrolize. Džo je uspeo da proizvede dovoljno energije (bez benzina) za vožnju od jednog do drugog grada u Australiji između kojih je više od 400 MILJA samo sa jednom ćelijom koja je imala četvrtinu vode. NIJE morao da dopuni vodu tokom tog puta. Džo Ćelija NE KORISTI vodu. Voda je provodnik orgonskoj energiji iz etra. Mogao bih da pišem i pišem, ali neću. Dosadno je. Ako ponovo pogledate pažljivo, u redu. Ako ne, opet u redu. Nije mi bitno da li ćete biti prosvetljeni u vezi sa ovim. To je do vas, a ne do mene.

Ako nećete da odvojite vremena da pročitate – i pravilno SVARITE – moj rad, onda niste profesionalac. Vi ste samo još jedan zatucani profesionalac, skeptik koji ne radi ništa da unapredi čovečanstvo. Verujte mi, imate puno društva!
Doviđenja i neka je i vama sa srećom
Pozdrav, Ken


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: The Joe Cell Videos
PostPostano: pon maj 01, 2006 11:21 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri mar 10, 2004 8:31 pm
Postovi: 8
The Joe Cell is a breakthrough for alternative fuels that can be built by just about anyone

For anyone interested in building a Joe Cell, these videos will be of great assistance. This is also a good resource for anyone who is sceptical about this simple inventions ability to run a vehicle from a small amount of 'charged' water forever.

Starring Mr "Joe X" himself.

Download videos here: http://www.scene.org/~esa/search/joecell/

See this post for literature on this subject: http://avaxhome.ru/ebooks/joe_cell_must_read.html


slika

_________________
Blagosloven bio taj...kod koga razum i strast, tako stoje...da nije samo frula, na kojoj bi sudbina mogla svirati Å¡ta hoće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 02, 2006 5:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
Strava stari, hvala za ovaj link, ovo mi je trebalo.....

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 02, 2006 7:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Skinuto sve.

Odite na UP Directory ( ili parent directory... štogod, gore prvi link za nadređeni direktorij )- tamo... ima i drugih stvari... heehehhee!

Hvala za link.

=D>

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 02, 2006 8:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri mar 10, 2004 8:31 pm
Postovi: 8
Da naravno...jednog dana je sve to moralo isplivati na površinu.

Kao što reče jedan moj omiljeni lik Grunf(er)...Poz.

" Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi "

Poz.

_________________
Blagosloven bio taj...kod koga razum i strast, tako stoje...da nije samo frula, na kojoj bi sudbina mogla svirati Å¡ta hoće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 8:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
Jel iko iz nasih krajeva ovo napravio?? Moze li se na Yugi 55?

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 12:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Ove filmove i kompletna uputstva na srpskom i engleskom jeziku dao sam Zastavinoj laboratoriji, istraživačkom centru u Kragujevcu, preko veze, pa ćemo da vidimo šta će da bude. Bolje mesto nisam našao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 3:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Haha... opet ćemo se vratiti na karburatore ( rasplinjače, fergazere... ) hehe!

Injection ne može raditi na Joe ćeliju...

:wink:

Citat:
Ove filmove i kompletna uputstva na srpskom i engleskom jeziku dao sam Zastavinoj laboratoriji, istraživačkom centru u Kragujevcu, preko veze, pa ćemo da vidimo šta će da bude. Bolje mesto nisam našao.


Haha, dobar pokušaj. Niti prvi niti posljednji. Bilo je i u Toyota upravi - pa je sve bačeno samo u ladicu i prototip sa ambicioznim pojednincom izbačen natrag na ulicu. I tu će odbiti. Zašto?

Pa kome je u interesu da se ne troši benzin?!?? Pročitajte malo o besplatnoj energiji, ima tu na forumu, i tko vlada energijom - vlada svijetom.

A da i krene proizvodnja ( ignoriranje upozorenja svjetskih lidera energenata ) u Kragujevcu... vjerojatno bi tvornicu zbombali ( opet ) Ameri sa nekim specijalnim njihovim novotarijama za uništavanje...
ili bi možda našli neko "drugo" rješenje... hehe.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 10:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
http://www.joecell.com.au/alexbook.html
http://www.scene.org/~esa/search/joecell/
http://www.scene.org/~esa/search/
http://www.mysticfamilycircus.com/Pages ... /Projects/
http://www.mysticfamilycircus.com/Pages/Community/

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 1:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 29, 2005 8:54 am
Postovi: 33
[quote="Jack987"]Haha... opet ćemo se vratiti na karburatore ( rasplinjače, fergazere... ) hehe!

Injection ne može raditi na Joe ćeliju...

:wink:

Injection bi cak i mogao raditi, al stvar je samo kak zahebati elektorniku, a to bi se mozda dalo rijesiti s opremom za plin... to samo ja razmisljam na glas :)

Poz,
R.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 8:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Da, samo ugradiš plin i umesto rezervoara za plin staviš Džoa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz