Sada je: sub apr 27, 2024 5:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned maj 14, 2006 1:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
Opet isto: jel iko ovo USPIO napravit? Evo ja skupljam ljude da probamo .... Krenut cemo sa onim eksperimentom sa videa, ono da se voda zapali u balonu...

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 14, 2006 2:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Ja vozim bicikl. I super mi je u životu, hvala na pitanju. :) ;)

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 22, 2006 9:38 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Ja sam eksperimentisao sa tim,ta stvar radi 100% sad mi samo treba da skupim te cevi(makar 4 komada)2 negativne u sredini.Moj eksperiment je izgledao ovako:u teglu sam sipao do 2/3 unutra sam stavio jednu skracenu vodovodnu cev na kojoj sam izbusio 4 male rupice,oko nje je bio jedan rupicasti metal visine 5-6 cm,cev je bila negativnog naboja a metalni okvir pozitivnog kada se dodirne cev sa metalnim okvirom postaje reakcija i mali baloncici krenu gore i stava se pena na vrhu,ja sam to ostavio preko noci da radi ujutru sam nasao bar 1 do 2 cm pene braon boje na vrhu.Na dnu se stvorio crvenkasti talog od rdje ali pena je bila braon mislim da rdja nije uticala na njenu boju.Zanimljivo je to da je taj metalni rupicasti deo sav korodirao osim u gornjem delu gde je pena bila.Reakcija je bila prestala ili je gotovo skroz nestala,pena je i dalje stajala sve dok nisam ukonio kleme onda je polako pocela da nestaje.Tegla je bila zatvorena poklopcem na kojoj je bila izbusena jedna rupa kroz koju sam stavio cev i jos jedna mala za crevo kroz koje bi izvlacio gas,probao sam to dan ranije na jednoj motoronoj kosačici samo dok se pena još nije pojavila u tolikoj meri i nista nije korodiralo u celiji(taj lim nije bio nerdjajuć)ali je poslužio svrsi,to crevo sam ugurao u usisnik za vazduh na kom sam uklonio filter i sve samo rupica je ostala.Prvo sam pustio da povuče goriva da napuni karburator onda sam zavrnuo slavinu za dovod goriva i polako gorivo se trošilo kada se skoro skroz istorilo ja sam dodao gas do kraja na kosačici u tom trenutku kao malo nekakve maglice iznad vode da se pojavilo a kosačica je prptala bez goriva ali u neujednacenom ritmu sa tendencijom ka gašenju radilo je tako jedno par minuta onda sam je ugasio.Tako sam dokazao i mom dedi a i sebi da to radi samo sad mi treba materijala da napravim pravu jednu ćeliju i da je stavim u Zastavu Skala 55.Pozdrav svima ovde na forumu probajte ljudi vidite da radi,a što se tiče onog problema lošeg uticaja na Ćeliju od raspoloženja i itd.Mislim da bi jedan HHG rešio problem kada bi ga postavili do ćelije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 22, 2006 7:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Da nije kosacica na gasove radila ili na neke ostatke goriva?
Jesi li probao to jos kad se iskrklja pa stane pa tek onda krene ujednaceno na Dzo celiju da radi (kao da se motor privikava) tako bar pise po svim tim opisima na internetu.

U svakom slucaju zanimljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 22, 2006 9:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Treba zakrenuti paljenje... mislim da je to isto negdje navedeno... "gorivo" nije isto "jako" kao i orgon. Kut paljenja se treba promjeniti. Mislim da se to lako može kod motora sa frtajlerom ( mehaničkim razvodnikom paljenja ). Na Stojadinu se odvrne vijak pri dnu i može se čitav razvodnik paljenja okretati u željenom smjeru dok se motor ne "smiri" tako da mirno radi. Položaj je pravi kad najbolje "prima gas".

:mrgreen: :wink:

E, da ... Sova - svaka čast, =D> i dobrodošao!

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 22, 2006 11:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Hvala na dobrodošlici Jack987.Arbitrium Liberum siguran sam da je radilo na Orgon jer je bilo potrebno da odvrnem i gas i sauh do daske da bi krkljalo(ćelija je bila skrpljena pa je moralo da vuče do daske da bi izvuklo makar malo),crevo i karburator su 100% bili prazni za čudo nekako mi se nije činila da izbacuje dim kosačica.A radila je sve vreme samo neujednačeno dok je nisam ugasio.Ne znam dal ova kosačica ima i razvodnik ali mi se činilo da je to krkljanje na kraju bilo malo ujednačenije nego pre početka.Što znači da se motor privikao na rad na orgon.Ne znam samo gde se podešava paljenje na kosačici,pokušaću da pronađem pri sledećem pokušaju,ali prvo moram da napravim malo bolju ćeliju jer ova je bila samo probna ali je radila.Postaviću vam fotografije moje probne ćelije,jel neko od vas pokušavao ili eksperimentisao sa pravljenjem ove ćelije?Pozdrav svima na ovom forumu.Ja ću nastaviti da radim na ovome sve dok uskoro ne napravim sledeću ćeliju koja će biti sposobnija od ove probne i postaviću je na auto ako bude radilo postaviću slike i kompletno moje iskustvo sa radom na ćeliji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 6:17 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Evo ovako, http://rapidshare.com/files/578762/Celija3.jpg
http://rapidshare.com/files/578735/Celija2.jpg
http://rapidshare.com/files/578629/Celija.jpg

To su slike moje probne ćelije,juče sam testirao balončiće na plamen šibice,efekat je bio implozivnog tipa bez pojave plamena,s tim što sam u ušima osetio da mi se bubne opne vuku napolje,taj baločić pukao mada je bio mali u promeru nekih 8 mm otprilike bas je glasno prasnuo,što me dovodi do zaključka da moja ćelija funkcioniše.Sad sam je totalno zatvorio i hermetički izolovao da gas moze da izlazi samo na to crevo prikačeno koje ću danas da prikačim na motornu kosačicu.

Očekujte post o rezultatu probe sa kosačicom danas ili sutra.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 1:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Sto ti mobilni ima dobru rezoluciju :mrgreen:

Postaje zanimljivije,jedva cekam nove rezultate.Nemoj da pocne da se prica o tebi: vidi ga onaj sto mu kola idu na vazduh =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 3:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 01, 2005 9:25 pm
Postovi: 5
Lokacija: Pula
SOVA je napisao/la:
Evo ovako, http://rapidshare.com/files/578762/Celija3.jpg
http://rapidshare.com/files/578735/Celija2.jpg
http://rapidshare.com/files/578629/Celija.jpg

To su slike moje probne ćelije,juče sam testirao balončiće na plamen šibice,efekat je bio implozivnog tipa bez pojave plamena,s tim što sam u ušima osetio da mi se bubne opne vuku napolje,taj baločić pukao mada je bio mali u promeru nekih 8 mm otprilike bas je glasno prasnuo,što me dovodi do zaključka da moja ćelija funkcioniše.Sad sam je totalno zatvorio i hermetički izolovao da gas moze da izlazi samo na to crevo prikačeno koje ću danas da prikačim na motornu kosačicu.

Očekujte post o rezultatu probe sa kosačicom danas ili sutra.


cestitam, sta planiras u konacnici=?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 6:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Ljudi evo uspeo sam da snimim i jedan vrlo loš video zapis(šta ću kad mi Nokia 6230)i dodao sam jos par slika sa ćelijom u koju sam ubacio jednu neutralnu pločicu stvarno se ispostavilo da proizvodi više nego bez neutralnih cevi mada sam ovaj put držao akumulator na punjaču tako da je i voltaža bila 24V bilo je puno balončića za vrlo kratko vremena.Prasak se čuo mnogo jače nego na snimku ali uši mi nisu zujale.

http://rapidshare.com/files/639455/Celija4.jpg.html

http://rapidshare.com/files/639456/Celija5.jpg.html

http://rapidshare.com/files/639457/Celija6.jpg.html

http://rapidshare.com/files/639458/Puca_Sine.3gp.html

Eksperiment sa kosačicom delimično(ili je uspeo ili nije) uspeo jer nisam imao gde da stavim crevo a da neometano polako prebacim sa goriva na Orgon i pri tom da se ne ugasi kosačica,sve sam morao na brzaka da odradim tako da sam puštao da radi na benzin dok ne primetim da se crevo prazni i onda skroz zatvorim sauh i dodam gas,na čepu od sauha je bila mala rupica na koje sam ja crevo stavio kada sam ga jako pritisnuo u ćeliji je počela voda da "vuče" ka crevu ali nije ušla u njega i lepo je radila ali je i dalje rokala neujednačeno,problem je u tome što ja to hoću da napravim i stavim u dedin auto a deda to neće,a video je sve i prosvedočio je da radi tako da ja nemam podršku neku za dalji razvoj.Moram vam reći da sa ovako malom i slabijom ćelijom vi morate imati apsolutu hermetičku izolovanost između ćelije i klipa da postignete jer čim sam ja otvarao sauh i gurao crevo do kraja unutra do klipa (gde je kanal bio malo širi od creva) radilo je slabije i počinjalo je da se gasi.Stvar je u tome što je ovo vrlo jednostavno:ako je ćelija suviše mala ili bez neutralnih cilindara i nedovoljnog napona da sama napravi pritisak na izlasku creva onda morate imati totalno hermetički izolovano do klipa da bi klip sam nekako ispumpavao i vukao odredjenu količinu gasa potrebnu za rad.Sve u svemu ja nemam trenutno finansijskih sredstava da napravim nešto bolje koje bih montirao na moj motor ili na auto(bilo šta sa sopstvenim akumulatorom)Sutra kupujem silikon da bih bolje pričvrstio ovu neutralnu cev koju sam danas našao ili ako slučajno nađem još neku da napravim sa dva neutralna ćeliju,takođe moram da zamenim spoljnu rešetku koju sam ja oblikovao i lemio a nije nerđajuća već je to od starog kamionskog filtera rešetka.Što se tiče vode ja sam koristio artersku sa obližnje česme.Mada možda ni vodovodna nije loša.

Sve u svemu nastavljam da radim na ovome još sad kad imam jaču ćeliju potrudiću se da vam za par dana pokažem i snimak na kome će moj motor,auto ili kosačica raditi samo na Orgon proizveden u ovoj ćeliji sa jednim ili dva neutralna cilindra i naponom od 12 pa do 24 V.

PROBAJTE I VI NEŠTO OVAKO DA NAPRAVITE!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 6:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Moram vam napomenuti da kad su mehurići prasnuli nekako sam se čudno osetio i cimnuo sam se žešće a nekako sam osećao kao da mi ne zuje uši i da mi je neki mali vakum u ušima napravilo to kad je puklo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 6:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Ali sam osetio i slabije zujanje u ušima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 27, 2006 2:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Oće li mi neko reći jel to TO!?Ili ako nije sta sam onda napravio???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 27, 2006 5:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Ja mislim da je to TO :mrgreen: narocito kad se uzme u obzir na sta lici to tvoje cudo =D>

nego, mozda bi mogao to lepo da nacrtas i da polako tacno objasnis koje si materijale koristio i koju tehniku rada, nista ekstra strucno ali cisto ako jos neko hoce nesto da proba, drugo je kad to citamo na netu da je neki australijanac na netu to napravio a drugo kad tacan opis mozemo i da razumemo u detalje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 28, 2006 1:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
e pa dobrodosao u klub =D> =D> =D>

dobio si isto sto i ja prvi put...

a onda sam ga ugasio i od tad nisam vise probao...

vidimo se... 8)

http://img101.imageshack.us/img101/6069 ... 39aee9.jpg

slika

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 28, 2006 4:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
SOVA je napisao/la:
auto ili kosačica raditi samo na Orgon proizveden u ovoj ćeliji sa jednim ili dva neutralna cilindra i naponom od 12 pa do 24 V.


Ako to budes napravio neces dobiti orgonski motor nego vodikov motor. Poanta je da napona i izvora struje ne smije biti.
Koliko mi se cini sa slika i sa tvog posta ti si dosao do faze 1. Dakle za aktivaciju motora moras proci jos fazu 2 i 3.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 28, 2006 4:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Organski portal je napisao/la:
SOVA je napisao/la:
auto ili kosačica raditi samo na Orgon proizveden u ovoj ćeliji sa jednim ili dva neutralna cilindra i naponom od 12 pa do 24 V.


Ako to budes napravio neces dobiti orgonski motor nego vodikov motor. Poanta je da napona i izvora struje ne smije biti.
Koliko mi se cini sa slika i sa tvog posta ti si dosao do faze 1. Dakle za aktivaciju motora moras proci jos fazu 2 i 3.




Dobro sledeći put ću bez napona prikačiti ćeliju.To je mene i kopkalo kako sam ja razumeo i čitao taj Joe X je prvo pustio da radi sa sve naponom a koliko sam razumeo tek kada je napon iskljucio onda je pomenuto da je motor i dalje radio ali neujednačenije nego pre.


I dobro reci mi koje su 2 i 3 faza da završim do kraja i montiram to sve i onda da svima vama pokažem dal to radi ili ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 28, 2006 6:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Sova, aktivacija orgonskog motora se teoretski odvija u 3 faze.

1. Spojis celiju na struju i oslobada se vodik, To je najobicnija elektroliza. Elktrolizom vode oslobada se plin praskavac, smjesa vodika i kisika (zna biti poprilicno eksplozivan). Ti si koliko vidim u toj fazi. Taj plin moze pomoci masini da ide jer kao sta sma napomenuo - ekspolozivan je.
Medutim od toga nema vajde jer ti ulazes energiju da se taj plin generira pomocu struje.

2. struzja je jos uvijek spojena, Ukoliko otvoris celiju vidjeti ces drugi uzorak mjehurica u celiji. Postaju organiziraniji. To je znak da celija "sazrijeva".

3. Aktivna celija, nema struje a mjehurici i dalje idu. Celija je vise "pjenusava". To je stanje kad celija proizvodi orgon. Tad ga tek trebas spojiti na auto.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 12:26 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Zanimljivo, zanimljivo. Trebo bi i sam pocet radit na necemu ovog tipa... No, za sad skupljam info, materijal i ostalo...
Nacrt celije bi bio od velike koristi :)
btw.. koliko celiji po prilici treba vremena da postane zrela?

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 7:14 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Organski portal je napisao/la:
Sova, aktivacija orgonskog motora se teoretski odvija u 3 faze.

1. Spojis celiju na struju i oslobada se vodik, To je najobicnija elektroliza. Elktrolizom vode oslobada se plin praskavac, smjesa vodika i kisika (zna biti poprilicno eksplozivan). Ti si koliko vidim u toj fazi. Taj plin moze pomoci masini da ide jer kao sta sma napomenuo - ekspolozivan je.
Medutim od toga nema vajde jer ti ulazes energiju da se taj plin generira pomocu struje.

2. struzja je jos uvijek spojena, Ukoliko otvoris celiju vidjeti ces drugi uzorak mjehurica u celiji. Postaju organiziraniji. To je znak da celija "sazrijeva".

3. Aktivna celija, nema struje a mjehurici i dalje idu. Celija je vise "pjenusava". To je stanje kad celija proizvodi orgon. Tad ga tek trebas spojiti na auto.


Ja mislim da sam ja vec stigao d 2 faze.Ali ti meni objasni sad zašto se razlikuje ovaj način aktivacije ćelije od onog koji je pisan na mnogim veb stranicama između ostalog i Joe X sam kaže kako je prikačio njegovu ćeliju na auto.Jel to iz tvog ličnog saznanja?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 92 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz