Sada je: sub apr 27, 2024 4:00 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 7:19 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Evo danas ću uraditi po tvom savetu pa ćemo videti šta če ispasti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 3:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Sova, ja ne kazem konkretno kako moze a kako ne, poanta mog posta je uglavnom u tome da na koncu, kada je celija spremna za rad NE smije biti prikacena na nikakav izvor struje. Mora raditi posve nezavisno od bilo kojeg vanjskog izvora energije. A sad....ako proradi bilo kako - super.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 6:13 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ja bih dodao samo jednu moju opservaciju:

I ako motor radi na 1. fazu, tj. na vodik i kisik - to je već OGROMNI napredak. Jer: ne zagađuje okoliš, planeta "lakše diše", jeftinije se vozi ( kod nas je voda još uvijek jeftinija ), a krajnje... 1 litra vode izdrži mnogo više nego 1 litra benzina...

Možda ima i još nekih tehničkih prednosti. Manja potrošnja? Nepotreban rezervar benzina kao potencijalna "bomba" kad se zapali u nekoj nesreći i slično...

Ali - hajde, samo naprijed! Faza 2...

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 7:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Evo ovako ljudi videli ste slike i snimak,posto mnogi od vas zahtevaju šemu ili nacrt od mene a ja vam to nemogu dati jer to sam ja spontano krenuo da pravim(jedan dan kad nisam imao goriva a čitao sam o ovome).Ovako:Ja sam uzeo metalnu rešetku od kamionskog filtera i jednu vodovodnu cev i stavio u onu "našu teglu za džem posto nisam imao veće teglu ova je promera negde 7 u prečniku i oko 12 cm dubine.Sipao sam običnu vodu iz česme i ostavio malo da radi + je spolja a - unutra na cevi i posle kraćeg vremena je počela da se pojavljuje pena i da se gomilaju balončići tu sam prekinuo jer je već bilo kasno a bio sam umoran.Dan dva tu rešetku sam ja lepše oblikovao i zalemio,na vodovodnoj cevi sam probušio 4 rupe koje su bile pod vodom(ovaj put sam sipao artersku vodu) odmah sam primetio poboljšanje i da iz tih rupica izlazi jos više balončića i tu noć sam ostavio da radi do ujutro kada sam pronašao na vrhu celije sloj pene jedno 2 cm debljine u braon boji.A na dnu isto tako nesto ali je bilo i malo crvenije jer je spoljna rešetka malo zardjala tokom noći što mi je bilo mnogo čudno(skoro skroz je korodirala spolja).Tako da sam morao da zamenim vodu i rešetku da očistim od rđe u sledećim eksperimentima se na vrhu i na dnu pojavljuje debeo talog bele boje gore od pene a na dnu nešto tako ali ne znam dal je bilo pene izmedju ta dva taloga je bilo veoma malih belih "plutajućih parčića" koji su išli ili gore ili dole.Evo juče sam stavio novu rešetku koja je veća i skroz je do vrha tegle i novu cev koja nije izbušena rupicama uključivao sam je i za vrlo kratko vreme dobijao sam isti rezultat gore bela penasta masa a dole beli talog,da napomenem da se vremenom to belo pretvori u braon ali to nije bio slučaj u novoj ćeliji(nisam je držao toliko dugo da i do toga dođe).Sutra ili večeras ću ostaviti ovu novu ćeliju da radi celu noć pa ću vam ujutro staviti slike kako to izgleda i slike svih delova ćelije pošto nemogu sad da vam nacrtam to.Moja prvobitna ideja je bila da napravim nešto slično onome što je Joe X napravio pri put jednu ćeliju sa spoljom cevi i unutrašnjim rupičastim cilindrom ali nisam našao tako široku cev tako da je bilo obrnuto,ali čini mi se da je efekat isti.Već ste videli moje slike ćelije i braon balončića na vrhu može li neko da mi objasni da li su ti balončići ustvari istog sastava i da li je to isto kao i braon gas (da li ga sadrži?).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 7:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Jack987 je napisao/la:

Ali - hajde, samo naprijed! Faza 2...

:mrgreen: :wink:


Još nisam siguran dal ja nisam slučajno došao i do druge a čak i treće faze a da toga nisam svestan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 29, 2006 8:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Jack987 je napisao/la:
Ja bih dodao samo jednu moju opservaciju:

I ako motor radi na 1. fazu, tj. na vodik i kisik - to je već OGROMNI napredak. Jer: ne zagađuje okoliš, planeta "lakše diše", jeftinije se vozi ( kod nas je voda još uvijek jeftinija ), a krajnje... 1 litra vode izdrži mnogo više nego 1 litra benzina...


Jack...nikako se ne bi slozio sa tobom. Energija koju direktno dobijes iz benzina u autu je puno veca nego energija koju mozes dobiti ako tu istu kolicinu energije pretvoris u elektricnu energiju koju ces upotrijebiti za elektrolizu vode. Voda je jako stabilan spoj i treba jako puno energije da je razbijes i iskoristis. Sto znaci da ako tako pogonis auto, imas puno veci utrosak energije za isti ucinak nego da imas direktno benzin u autu. Elektricna struja isto od nekud dolazi, a kod nas u Hr cesto puta iz elektrana na fosilna goriva!

Tehnoloski se to pokusava prevazici sa vodikovim motorom i gorivim celijama koje su vrhunska tehnologija i dio koristi NASA u svojim programima. One su ekoloski prihvatljive a opet relativno iskoristive. Vec smo nesto pricali o tome a dao sam i neke linkove.


Sova, ako sam dobro razumio tvoj zadnji post ti si uzeo zeljeznu cijev i to jednu, te kroz nju pustao struju?

U tom slucaju jasno je odakle ti smeda pjena. Elektrolizom proizvodis cisti kisik koji reagira sa zeljezom i oksidira ga. Tako da ces za neko vrijeme umjesto cijevi imati raspadnuti komad hrde. Iz tog razloga celija se radi iz nehrdajuceg celika. Zeljezo i kisik nisu najbolja kombinacija. Nije ni cuda da ti je sve korodiralo.

Dalje, poanta motora je da zeljezo odbija orgon a voda ga "skladisti". Dakle trebas napraviti par koncetricnih krugova od mentalnih cilindara (baci oko na Rasov post). Aktivacija celije je zapravo dio u kojem aktiviras vodu da spontano prikuplja orgon iz okoline. MEtal taj orgon treba koncetrirati i "gurati" prema motoru.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 01, 2006 4:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
Organski portal je napisao/la:
Sova, ja ne kazem konkretno kako moze a kako ne, poanta mog posta je uglavnom u tome da na koncu, kada je celija spremna za rad NE smije biti prikacena na nikakav izvor struje. Mora raditi posve nezavisno od bilo kojeg vanjskog izvora energije. A sad....ako proradi bilo kako - super.


portal... necu reci da gresis jer nisam ni ja siguran ali koliko se secam u Alex A. Schiffer Exprimental Guide for Joe Cell pise da formirana celija ako ostane duze od 24h bez napajanja da se vrati u fazu 2 ili cak 1. predlog je da se celija svakih 24h makar po 2-3 minuta prikljuci na 12V ili se upali auto na celiju i pusti da radi 2-3 minuta.
mozda ovo vazi za celiju koja nije hermeticki zatvorena...
mozda hermeticki zatvorena celija moze da izdrzi i danima ili nedeljama bez napajanja...
ko zna... neko ce verovatno vrlo skoro utvrditi 8)
mada,jelte, posto vreme ne postoji to uskoro mozda bude i za 10 godina ... sve je relativno... 8)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 01, 2006 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Poanta je da auto ne vozi na nikakav vanjski oblik energije. Dakle izvor energije na koji vozi auto bi trebala biti Joe cell. Kako odrzati celiju aktiviranom je druga stvar. Joe je neavodno napravio izvedbu koja je stabilizirala rad motora. Naime stavio je malu bateriju na celiju da stalno odrzava neki sitan nezamjetan napon koji je odrzavao i stabilizirao rad celije.

Medutim nista to ne uvjetuje da celija mora biti pod naponom da bi radila u toku voznje.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 06, 2006 12:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Hmmm... dal je to projekt zastrano? Ili je nas dragi kolega digo sebe u zrak? ili nesto drugo? Ili to zapravo radi pa je sad na punu oko sveta u svojem Joe Cell pokrenutom autu? :) Hmmm.. .pitanja svakako stoje! :) No, mene samo sad zanima dal je projekt bio uspjesan, manje uspjesan, mozda uspjesan, skoro uspjesan, neuspjesan ili što?...

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 06, 2006 4:10 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Ljudi još mi fali jedna cev nerđajućeg čelika i moja ćelija je spremna za upotrebu sve je spremno za montažu na auto i rezultati će biti ovde postavljeni.Ćelija je totalno izmenjena što se tiče cilindara.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 15, 2006 6:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Ja i dalje cekam rezultate... No vidim.. nista sad... ili je jos u fazi testiranja?

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 16, 2006 12:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
en1di0n je napisao/la:
No, mene samo sad zanima dal je projekt bio uspjesan, manje uspjesan, mozda uspjesan, skoro uspjesan, neuspjesan ili što?...

uspesan

i sta sad?

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: film Chain reaction
PostPostano: pet jan 05, 2007 1:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
subota RTS2, 17:15

film Chain reaction

Film započinje kadrovima smogom zagušenog Chicaga koji se isprepliću s predavanjem znanstvenika Alistaira Barkleya (Ross) koji uznemirujućim glasom govori o ovisnosti planeta o brzo nestajućim fosilnim gorivima. Ali, nema straha da je riječ o turobnoj ekološkoj drami: isti znanstvenik vodi projekt hladne fuzije kojom bi se omogućilo da čaša vode strujom napaja Chicago tjednima. Apsolvent strojarstva Eddie Kasalivich (Reeves) svojim izumom omogući da pokus donese dugo željeni rezultat. Slavlje je kratkog vijeka: prije nego što će znanstveni tim dostaviti svoje otkriće kolegama u svijetu, laboratorij postaje metom tajanstvenih opakih tipova koji ubiju Barkleya i postave eksploziv. Rezultat je eksplozija koja sravni sa zemljom osam blokova Chicaga, a siroti Kasalivich je optužen za sabotažu i postaje metom neumornog federalnog agenta Forda (Ward). Zajedno sa kolegicom Lilly Sinclair (Weisz) prisiljen je bježati od svih policajaca u državi, a jedinu bi im pomoć trebao pružiti šef projekta Shannon (Freeman) koji možda i nije tako dobar dečko kakvim se predstavlja.

Za razliku od nekih sličnih visokobudžetnih besmislica iz prošle godine, LANČANA REAKCIJA ima poprilično zanimljivu početnu ideju i znanstvene postavke veoma blizu stvarnosti.
Na žalost, dobra ideja nije dovoljna za dobar film;
nužno ju je bilo razraditi u suvislu priču, a tu je Hollywood, po svom sve žalosnijem običaju, uprskao stvar unajmivši trojicu scenarista (mozda sucajno?).
O tome na što je sve sličilo svjedoče i riječi režisera Andrewa Davisa koji tvrdi da se scenarij stvarao tokom samog snimanja. Dok je prva polovica filma manje-više O.K., dotle u drugoj polovici film tone u besmisao: negativci glavnog junaka žele čas mrtvog, čas im je neophodan radi znanstvenog pokusa koji im je samo par kadrova prije bio zadnja rupa na svirali. Likovi su plošni, neki suvišni (poput dr. Sinclair), a ni glumci se nisu previše pretrgli. Dok se za Reevesa to i nije moglo očekivati, razočarali su Freeman (nakon dugo vremena ponovno u ulozi negativca), isto kao i Britanac Brian Cox (sudeći po BLJESKU, očito pretplaćen za uloge pokvarenih šefova CIA-e s južnjačkim naglaskom).
Svjestan da priča nema baš previše smisla (hmmmm, da li je bas tako :) ???), a nedovoljno spreman da intervenira u scenarij, Davis je kao disciplinirani vojnik sa svom vještinom režirao akcijske scene, nastojeći film barem vizualno, ako ne i po kvalitetu, učiniti sličnim svom najvećem uspjehu - BJEGUNCU. Rezultat su spektakularne i dobro režirane akcijske sekvence, koje na žalost izgledaju same sebi svrhom.

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 13, 2007 2:58 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Dugo me nije bilo na forumu iz tog razloga sto sam uspeo da dokazem da sve to funkcioniše.Onda sam dugo vremena provodio u potrazi za materijalom za izradu malo jače,veće ili efikasnije ćelije koja moze da pokrene nešto veće od male kosačice za travu...nisam uspeo da pronađem materijal za izradu veće ćelije tako da je projekat zaustavljen do daljnjeg.Pokušavaću i dalje,nadam se da ću uspeti... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 14, 2007 10:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nedaj se care...

Možda da probaš sa više ovih manjih? Npr. zašto se mučiti "smisliti" jedan cilindar za Otto-motor automobila koji bi davao 200 KS??? Bolje je povezati 4 komada od kojih svaki daje po 50 KS... ( figurativno govorim )...

Zašto to nebi probao i sa ćelijama??? ( npr. svaka na jedan cilindar... tj. za 4-cilindrični "klasičan" motor - 4 Joe ćelije... )

Evo, samo kao ideja... #-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Ovo mene mnogo zbunjuje
PostPostano: čet jan 18, 2007 1:47 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
ODLOMAK IZ KREMANSKOG PROROCANSTVA: Busice ljudi bunare u zemlji i iz njija vaditi zlato koje ce sve okretati te im davati svijetlost, hitrinu i snagu, a zemlje ce tugom proplakati jer ce na njojzi samoj biti mlogo vise zlata i svijetlosti, no u utrobi njenoj. Boljece je rane od tijeh rupetina.

Umjestio da kose i plaste ljudi ce kopati svudje, dje treba i dje ne treba, a te ce sile biti svudje oko njih, samo sto nece umijeti da zbori i da im kazuje: "Daj, uzmite me, zar ne vidite da sam tuj, svudje oko vas. Tek poslje mnogo ljeta, ljudi ce se sjetiti ove sile prave, pa ce vidjeti kakvu su ludost cinjeli sa tijem svojim rupetinama. Bice te sile i u samijem ljudima, ali ce proci podosta vremena da je oni doznaju i upotrebe. Tako ce covjek zivjeti dugo, mlogo dugo, a da nece umijeti da sam sebe pozna. Bice mlogo raznijeh mudraca koji ce preko svojijeh knjiga misljeti da sve znaju i da sve umiju. Oni ce biti velikacka prepreka da se do ovijeh doznanja dodje, a kade se sve to dozna i spozna, ondakar ce ljudi uvidjeti u kakvoj su zabludi bili, slusajuci ove njiove mudrace.,. Kad se to budne zgodilo, ljudi ce se kajati sto to prije nijesu doznali, jerbo je to doznanje sasvijem prosto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 18, 2007 2:20 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 12:00 am
Postovi: 29
Lokacija: Srbija,Šabac
Pa ako je upotreba te energije tako jednostavna zašto je onda tako komplikovano pravljenje "uredjaja" za njeno akumuliranje?Jedino bih želeo da vidim da to neko zaista napravi (na našim prostorima) da pokrene automobil na to i da vidimo to svojim očima,makar snimak ali dovoljno uverljiv.Ja sam definitivno odustao od ovoga jer nemam finansija za ovakvo nešto a uz to nisam ni siguran da li će to pravilno funkcionisati.Ako nekim čudom budem našao sve te potrebne stvari za izgradnju Joe Cell-a pokušaću opet.Možda probam i sa više manjih ćelija povezanih,ali ih ovaj put moram napraviti mnogo bolje...što znači još više mukotrpnog rada... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 19, 2007 12:05 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Pa ako je upotreba te energije tako jednostavna zašto je onda tako komplikovano pravljenje "uredjaja" za njeno akumuliranje?


Radi ovoga:

Citat:
Ja sam definitivno odustao od ovoga jer nemam finansija za ovakvo nešto a uz to nisam ni siguran da li će to pravilno funkcionisat

Citat:
Možda probam i sa više manjih ćelija povezanih,ali ih ovaj put moram napraviti mnogo bolje...što znači još više mukotrpnog rada...


:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 26, 2007 8:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 24, 2006 1:10 pm
Postovi: 37
Lokacija: Novi Sad
Поздрав свима, ево ја сам већ пет месеци у експериментисању са ћелијом.

Ћелија мора да ради на 12В и 1-1,2 А, јер ако пређе ту струју почиње да се греје и не акумулира оргон.

Кад укључим ћелију, кад прође све фазе - STAGES, појави се пена која је густа као пена за бријање, може се мазати и експлозивна је.

Све филмове на ту тему па и упутсво на енглеском сам нашао на интернету и направио ћелију са две неутралне електроде.

Неутралне електроде служе само да повећају површину катоде.

Имам ЈУГО 65 са карбуратором и покушао сам да прикључим ћелију, али нисам могао да покренем ауто на оргон. Дешавало се да кад црево ставим на карбуратор, проради на пар секунди, али то је само од гасова (водоника и кисеоника).

Ћелија треба да се стави на место које је довољно удаљено од агрегата, што сам и урадио (место резервног точка).

По упутству цев од алуминијума (око 20мм) се усмери на неутралан шраф који је на мотору.

НАиме, ова енергија се не убацује у карбуратор већ усмерава преко цеви на мотор.

Ако имате питања, обзиром да сам скоро апсолвирао ову тему, питајте.

Citat:
Jack987:

Za ljude koji neznaju ćirilicu:

Pozdrav svima, evo ja sam vec pet meseci u eksperimentisanju sa celijom.

Celija mora da radi na 12V i 1-1,2 A, jer ako predje tu struju pocinje da se greje i ne akumulira orgon.

Kad ukljucim celiju, kad prodje sve faze - STAGES, pojavi se pena koja je gusta kao pena za brijanje, moze se mazati i eksplozivna je.

Sve filmove na tu temu pa i uputsvo na engleskom sam nasao na internetu i napravio celiju sa dve neutralne elektrode.

Neutralne elektrode sluze samo da povecaju povrsinu katode.

Imam JUGO 65 sa karburatorom i pokusao sam da prikljucim celiju, ali nisam mogao da pokrenem auto na orgon. Desavalo se da kad crevo stavim na karburator, proradi na par sekundi, ali to je samo od gasova (vodonika i kiseonika).

Celija treba da se stavi na mesto koje je dovoljno udaljeno od agregata, sto sam i uradio (mesto rezervnog tocka).

Po uputstvu cev od aluminijuma (oko 20mm) se usmeri na neutralan sraf koji je na motoru.

NAime, ova energija se ne ubacuje u karburator vec usmerava preko cevi na motor.

Ako imate pitanja, obzirom da sam skoro apsolvirao ovu temu, pitajte.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 26, 2007 8:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
може се мазати и експлозивна је.


Kako eksplozivna?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 403 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz